EKSTRA
MENÜ

Ayşe Deniz Karacagil

Ayşe Deniz Karacagil haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ayşe Deniz Karacagil hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 59 Ayşe Deniz Karacagil haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ayşe Deniz Karacagil Haberleri

Cengiz Çandar hakkında yakalama kararı

Cengiz Çandar hakkında yakalama kararı

Gazeteci Cengiz Çandar hakkında, Gezi Parkı eylemlerinde gözaltına alınan ve “Kırmızı fularlı kız” olarak tanınan sonrasında ise terör örgütü PKK’ya katılarak, Suriye’de DEAŞ saldırısında öldürülen Ayşe Deniz Karacagil için sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle dava açılmıştı.

20.01.2021Gündem
Anne ve babası adli kontrolle serbest

Anne ve babası adli kontrolle serbest

Gezi eylemleri döneminde tutuklanan ve yargılanırken kaçarak terör örgütü PKK’ya ve Suriye kolu YPG’ye katılan Ayşe Deniz Karacagil’in Suriye’den dönüşte 'terör propagandası yapmak' suçundan gözaltına alınan annesi ile babası adli kontrolle serbest bırakıldı.

19.06.2017Gündem
Havaalanına iner inmez gözaltına alındılar

Havaalanına iner inmez gözaltına alındılar

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye katılan ve Rakka'da öldürülen Ayşe Deniz Karacagil'in anne ve babasının gözaltına alındığı bildirildi.

19.06.2017Gündem
‘Kırmızı fularlı kız’ Rakka’da öldü

‘Kırmızı fularlı kız’ Rakka’da öldü

ANTALYA’da Gezi olaylarıyla ilgili iki davada 103 yıl hapis cezasıyla yargılanırken terör örgütü PKK’ya katılan ‘kırmızı fularlı kız’ olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil’in 29 Mayıs’ta Suriye’nin Rakka kenti yakınlarında öldüğü bildirildi.

30.05.2017Dünya
Kırmızı fularlı kız Rakkada öldü

'Kırmızı fularlı kız' Rakka'da öldü

Kamuoyunda 'kırmızı fularlı kız' olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil'in Rakka'da DEAŞ'la yapılan çatışmada öldüğü öğrenildi.

30.05.2017Gündem
Antalya’da avukatlara FETÖ operasyonu

Antalya’da avukatlara FETÖ operasyonu

Antalya’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında bu sabah 26 avukat gözaltına alındı.

8.09.2016Gündem
Kırmızı fuların iadesi beşinci kez reddedildi

Kırmızı fuların iadesi beşinci kez reddedildi

ANTALYA’daki Gezi Parkı eylemlerinde 'kırmızı fularlı kız' olarak tanınan 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil’in de yargılandığı Gezi davasında mahkeme, ’kırmızı fular’ın iade talebini yine reddetti.

2.10.2015Gündem
Palavralarla dolu manşeti ciddiye alıp soruşturma başlattılar

Palavralarla dolu manşeti ciddiye alıp soruşturma başlattılar

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Güneş Gazetesi’nin 5 gün önceki manşetini ihbar kabul ederek Doğan Medya Grubu hakkında “terör örgütü propagandası yapmak”tan soruşturma başlattı. Başsavcı Vekili İdris Kurt’un, yargının takipsizlik verdiği konuların bile işlendiği bir manşeti ciddiye alarak soruşturma başlatması dikkat çekti. Muhalefet partileri palavra manşetin ciddiye alınarak açılan soruşturmaya isyan etti. MHP lideri Devlet Bahçeli, "Özellikle basın kurumlarına, basın çalışanlarına ve basın sahiplerine karşı bugünkü iktidarın yapmış olduğu zulüm artık milletimizce tahammül edilemeyecek bir sınıra ulaşmıştır" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise, "Doğan Medya Grubu gibi Türkiye’nin sayılı ana akım medya gruplarından birisinin komik, ciddiye alınması mümkün olmayan ve dünyayı hayrete düşürecek utanç verici bir itham altında tutulması, Doğan Medya Grubu açısından bir utanç değildir. Türkiye’yi yönetenlerin utancıdır. Bu soruşturmayı açanların utancıdır" diye konuştu.

16.09.2015Gündem
İftira ve soruşturma

İftira ve soruşturma

Uzun süredir yalan ve iftira dolu yayınlarla Doğan Grubu’nu hedef alan Güneş, 10 Eylül günü yine akıl almaz çarpıtmalarla dolu bir haber yaptı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt da gazetenin bu haberini ihbar kabul ederek Doğan Medya Grubu’na ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla re’sen soruşturma açtı.

15.09.2015Gündem
O fular verilmedi

O fular verilmedi

ANTALYA’daki Gezi Parkı eylemlerinde ‘kırmızı fularlı kız’ olarak tanınan 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil’in de yargılandığı Gezi davasında mahkeme, ‘kırmızı fular’ın iade talebini yine reddetti.

8.06.2015Gündem
Kırmızı fular’a yine iade yok

'Kırmızı fular’a yine iade yok

ANTALYA’daki Gezi Parkı eylemlerinde ’kırmızı fularlı kız’ olarak tanınan 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil’in de yargılandığı Gezi davasında mahkeme, ’kırmızı fular’ın iade talebini yine reddetti.

7.06.2015Gündem
Kırmızı fularlı kızın annesi ve kız kardeşine gözaltı

'Kırmızı fularlı kız'ın annesi ve kız kardeşine gözaltı

Antalya'da polisin biber gazlı müdahalesiyle tahliye edilen ve etrafı güvenlik şeridiyle kapatıldıktan sonra içinde çevik kuvvet polislerinin nöbet tuttuğu Antalya Sanatçılar Derneği'nde (ANSAN) 'Kırmızı Fularlı Kız' olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil'in annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı.

2.12.2014Haber
Annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı

Annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı

Antalya’da polisin biber gazlı müdahalesiyle tahliye edilen ve etrafı güvenlik şeridiyle kapatıldıktan sonra içinde çevik kuvvet polislerinin nöbet tuttuğu Antalya Sanatçılar Derneği’nde (ANSAN) ’Kırmızı Fularlı Kız’ olarak tanınan Ayşe Deniz Karacagil’in annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı.

2.12.2014Gündem
Savcı, PKKya katılmasını ek delil olarak sundu

Savcı, PKK'ya katılmasını ek delil olarak sundu

Antalya’daki Gezi Parkı eylemlerinde 'kırmızı fularlı kız' olarak tanınan 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil hakkında iddianame hazırlayan Cumhuriyet savcısı Hakan Sakmak, Karacagil’in PKK’ya katılmak üzere dağa çıktığı yönündeki haberler üzerine mahkemeye ek yazı sundu. Karacagil’in avukatı, savcının bu tutumunun ’hukuka aykırı’ olduğunu savundu.

16.07.2014Gündem
Kırmızı Fularlı Kız roman oluyor

'Kırmızı Fularlı Kız' roman oluyor

Antalya'da Gezi olaylarıyla ilgili iki ayrı davada 103 yıl hapis cezasıyla yargılanırken PKK’ya katılan ve ’kırmızı fularlı kız’ olarak bilinen 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil’in yaşadıkları, gezgin ressam Fatih Küçük tarafından ’Kırmızı Fularlı Kız’ adıyla romana dönüştürüldü. Romanın bu ay sonu ya da önümüzdeki ay raflarda olacağı belirtildi.

6.07.2014Keyif
Kırmızı fularlı kız kırmızı fularlı hacker kurbanı

Kırmızı fularlı kız kırmızı fularlı hacker kurbanı

GEZİ Parkı eylemlerinde 'kırmızı fularlı kız' olarak tanınan 21 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil için Facebook'ta oluşturulan 'Ayşe Deniz Karacagil'e Özgürlük' sayfası, genç kızın PKK'ya katılmasının ardından hacklendi. Yüzüne kırmızı fular takan bir genç, Mubarhack Tim'in sayfayı hacklediğini duyurdu.

23.06.2014Teknoloji
Türkiye benim kızımı kaybetti

Türkiye benim kızımı kaybetti

Gezi eylemlerine katıldığı ve kırmızı fular taktığı için cezaevine girdi. Avukatları itiraz etmesine rağmen PKK’lılarla aynı koğuşa verildi. 4 ay sonra hapisten çıktı. Tiyatro okumak istiyordu ama PKK’ya katıldı. 21 Mayıs’ta bıraktığı veda mektubuyla kızının dağa çıktığını öğrenen anne “Türkiye benim evladımı kaybetti” dedi.

20.06.2014Gündem
Kırmızı Fularlı Kız dağa çıktı

Kırmızı Fularlı Kız dağa çıktı

Antalya’da Gezi Parkı eylemleri ve protesto gösterilerine katıldığı gerekçesiyle tutuklanarak taktığı kırmızı fuların sosyalizmi temsil etmesi sebebiyle tutuklanan Ayşe Deniz Karacagil’in PKK’ya katılarak dağa çıktığı öne sürüldü. Hürriyet’e açıklama yapan Karacagil’in annesi Nuray Eçağan ise iddiaları doğruladı.

20.06.2014Gündem
Kırmızı fularlı kız için imza kampanyası

'Kırmızı fularlı kız' için imza kampanyası

ANTALYA'da Gezi olayları sırasında 'kırmızı fular takarak sosyalizmi simgeleme' sorgusuyla gündeme gelen ve hakkında 98 yıla kadar hapis cezası istenen 20 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

11.06.2014Gündem
Kırmızı fularlı kız için imza kampanyası

'Kırmızı fularlı kız' için imza kampanyası

ANTALYA'da Gezi olayları sırasında 'kırmızı fular takarak sosyalizmi simgeleme' sorgusuyla gündeme gelen ve hakkında 98 yıla kadar hapis cezası istenen 20 yaşındaki için internet üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

11.06.2014Gündem
Kırmızı fularlı kıza 5 yıl hapis istendi

'Kırmızı fularlı kız'a 5 yıl hapis istendi

ANTALYA’da Gezi olayları nedeniyle 4 ay 6 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ayşe Deniz Karacagil’in de aralarında olduğu 5 sanık hakkında, Hatay’da yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto gösterilerine katılmaktan 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

30.04.2014Gündem
Kırmızı fularlı kıza ikinci soruşturma

'Kırmızı fularlı kıza' ikinci soruşturma

Antalya’da ’kırmızı fularlı kız’ olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil hakkında bir soruşturma daha açıldı.

4.04.2014Gündem
‘Bir tek aşk mektuplarını yanıtlamadım’

‘Bir tek aşk mektuplarını yanıtlamadım’

Antalya’da, kırmızı fularıyla Gezi Parkı protestolarında yer aldığı için cezaevinde 4 ay 6 gün tutuklu kalan Ayşe Deniz Karacagil (20) cezaevindeki zorlukları gülerek atlatmaya çalıştığını söyledi.

12.02.2014Gündem
Kırmızı fularlı kıza cezaevinde aşk mektubu yağdı

'Kırmızı fularlı' kıza cezaevinde aşk mektubu yağdı

Antalya’da kırmızı fularıyla Gezi Parkı protestolarında yer aldığı için cezaevinde 4 ay 6 gün tutuklu kalan ve geçen perşembe tahliye edilen 20 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil, cezaevinde karşılaştığı zorlukları gülerek atlatmaya çalıştığını anlattı. Cezaevinde çok sayıda mektup aldığını belirten Karacagil, bunların arasında aşk mektupları da olduğunu, mektupların başka cezaevlerindeki adli mahkumlar tarafından gönderildiğini ancak onları yanıtlamadığını söyledi.

11.02.2014Gündem
Kırmızı fularlı kız çocuk gelin eyleminde

Kırmızı fularlı kız çocuk gelin eyleminde

ANTALYA’daki Gezi olayları sırasında kırmızı fularıyla gözaltına alınan ve 127 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan 20 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil, bu kez kırmızı bandanayla çocuk gelinler için eylem yaptı. Eylemde temsili çocuk gelinin duvağını çıkartan Karacagil, ellerine bağlanan kırmızı kuşağı çözerek ona kitap verdi.

10.02.2014Gündem
BU FOTOĞRAFLAR YAKACAK

BU FOTOĞRAFLAR YAKACAK

Antalya'da katıldığı Gezi eylemleri nedeniyle 127 gün tutuklu kalan ve geçen perşembe yapılan duruşmada tahliye edilen 20 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil'in, duruşma salonunda çekilen fotoğrafları için savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.Antalya'daki Gezi Parkı protestoları nedeniyle 2 Ekim 2013 günü tutuklanan Ayşe Deniz Karacagil ile Murat Sezgin ve Mustafa Cihan Yılmaz, 6 Şubat günü Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tahliye edildi.Yaklaşık 12 saat süren duruşmada denetimli serbestlik kapsamında tahliye edilen Ayşe Deniz Karacagil'in tahliye olduğu anda gülümseyerek ailesine doğru döndüğü anda bazı yakınları cep telefonlarıyla fotoğrafını çekti. Çekilen bu fotoğraflar kısa sürede haber sitelerinde ve sosyal paylaşım sitelerinde yer aldı. Teslime TOSUN / ANTALYA, (DHA)

10.02.2014Haber
AYŞE DENİZ CEZAEVİNDEN ÇIKTI SAHİLE KOŞTU

AYŞE DENİZ CEZAEVİNDEN ÇIKTI SAHİLE KOŞTU

Antalya'da, katıldığı Gezi eylemleri nedeniyle 4 ay 6 gün tutuklu kalan 20 yaşındaki Ayşe Deniz Karacagil, tahliye edildikten sonra kız kardeşiyle birlikte sahile gitti. DHA

7.02.2014Haber
Kırmızı fular ‘bez’ oldu

Kırmızı fular ‘bez’ oldu

ANTALYA’daki Gezi Parkı protestoları nedeniyle haklarında dava açılan 3’ü tutuklu 5 kişi dün hâkim karşısına çıktı.Taktıkları kırmızı renkli fuların ‘sosyalizmi simgelediği’ iddiasıyla suçlanan sanıklar hakkındaki iddianame okunurken kırmızı fular için ‘kırmızı renkli bez parçası’ ifadesi kullanıldı. Murat Sezgin ve Mustafa Cihan Yılmaz ile birlikte tahliyesine karar verilen Ayşe Deniz Karacagil, soluğu Konyaaltı sahillerinde aldı.

6.02.2014Gündem
Gezi iddianamesinde adı var, kendi de şaşkın

Gezi iddianamesinde adı var, kendi de şaşkın

Antalya’da 3’ü tutuklu 5 kişi hakkında hazırlanan Gezi olayları iddianamesinde ’müşteki’ olarak yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın, şikayetinin söz konusu olmadığını, iddianameye nasıl girdiklerini bilmediğini söyledi.

25.01.2014Gündem
‘Gezi’de 2 tahliye

‘Gezi’de 2 tahliye

Antalya’daki Gezi Parkı protestoları nedeniyle tutuklanan Fecri Ataseven ve Hasan Umut Baran, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

13.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Musul baskınında İnönü’nün rolünü öğrenemedik

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Musul konsolosluğunun işgali ve görevlilerinin rehin alınması üzerine “Defakto gelişmelere müsaade edilmez” dedi.

12.06.2014