EKSTRA
MENÜ

Antalya Körfezi

Antalya Körfezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Antalya Körfezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 850 Antalya Körfezi haberi bulunmuştur.

Antalya Körfezi Haberleri

Bodrum-Fethiye arasında fırtına uyarısı

Bodrum-Fethiye arasında fırtına uyarısı

Meteoroloji, Bodrum-Fethiye arasında fırtına uyarısında bulundu.

8.04.2016Gündem
Batı Kutup doğu Sibirya

Batı Kutup doğu Sibirya

Meteoroloji’nin günlerdir uyarısını yaptığı kar yağışı ve soğuk hava, bugünden itibaren nerdeyse tüm Türkiye’yi etkisi altına alıyor. Batı bölgeler ‘kutup’, doğu ise Sibirya soğuğu ile donacak. Sıcaklıklar 15 derece düşecek.

29.12.2015Gündem
Obama bu kral dairesinde kalacak

Obama bu kral dairesinde kalacak

Antalya'da yapılan G-20 Liderler Zirvesi'ne katılan ABD Başkanı Barack Obama, ülke heyetinin de konakladığı Calista Luxury Hotel'in 240 metrekarelik kral dairesinde kalacak.

15.11.2015Ekonomi
Antalya ve Muğlada yüksek sıcaklık, düşük nem uyarısı

Antalya ve Muğla'da "yüksek sıcaklık, düşük nem" uyarısı

Antalya ve Muğla'da yüksek sıcaklık ve düşük nem nedeniyle yangın riskine karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

28.08.2015Gündem
Antalya ve Bodrumda yüzlerce kaçak yakalandı

Antalya ve Bodrum'da yüzlerce kaçak yakalandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Antalya körfezi açıklarında bir gemi içerisinde 182 kaçak yakandı. Bodrum'da ise yapılan operasyonda çoğu çocuk ve kadın 95 kaçak yakalandı.

5.06.2015Gündem
Sahil Güvenlikten kaçaklara film gibi operasyon

Sahil Güvenlik'ten kaçaklara film gibi operasyon

Sahil Güvenlik ve Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, ticari yatla açıkta bekleyen gemiye binerek Avrupa ülkelerine kaçmaya çalışan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye uyruklu 182 kişiyi film gibi bir operasyonla yakaladı. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı. Bir mürettebat, Fransız uyruklu gazeteci ile Irak uyruklu tercüman yasal işlemler için Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Operasyon Sahil Güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.Alınan ihbarı değerlendiren Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, Türk bayraklı ticari yatın fenerleri kapalı olarak Manavgat Irmağı'ndan çıkarak açıldığını gördü. Ticari yatın göçmen kaçakçılığı yapabileceğini değerlendiren ekipler botla takip etti. Destek unsurları ile birlikte 4 saat süren takip sonrası yatın Antalya körfezi açıklarında bekleyen Sierra Leone bayraklı bir gemiye yaklaştığı tespit edildi. Arama Kurtarma Gemisi TCSG Yaşam Kontrol Timi tarafından gemiye çıkılarak kontrolü ele alındı.Yapılan kontrollerde gemi üzerinde Suriye uyruklu 78 erkek, 52 kadın ve 52 çocuk olmak üzere toplam 182 kaçağın yanında Fransız uyruklu bir gazeteci ile tercüme faaliyetlerine yardımcı olan Irak uyruklu bir tercüman tespit edildi. Göçmenlerin emniyeti sağlanarak açık denizde olası bir facianın önüne geçildi. Sağlık durumları ile ilgilenilen kaçakların panik oluşturmaması için bilgilendirme yapıldı. Bahse konu yat ve gemi Alanya Limanına getirildi.Düzensiz göçmen kaçakçılığı suçundan Alanya Cumhuriyet Savcılığına sevk edilen yattaki 2 Türk ve 1 Suriye uyruklu mürettebat ile geminin kaptanı tutuklandı.Gemideki 3 Suriye uyruklu mürettebat ise Alanya Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. Fransız uyruklu gazeteci ile Irak uyruklu tercüman yasal işlemlerin yapılması maksadıyla Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

3.06.2015Haber
Antalyada kaçak operasyonu

Antalya'da kaçak operasyonu

Antalya'da Sahil Güvenlik Komutanlığınca düzenlenen operasyonda, bir gemide 182 kaçak yakalandı.

3.06.2015Gündem
Antalya Körfezi çamura döndü

Antalya Körfezi çamura döndü

Antalya'da son yağışların ardından, deniz çamur deryasına döndü.

30.03.2015Gündem
Hafta sonu hava durumu nasıl olacak | Hafta sonu yağışlı geçecek...

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? | Hafta sonu yağışlı geçecek...

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı sistemin daha etkisine girdi. Soğuk ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar etkili olmaya devam edeceği ve pazar gününden itibaren batıdan başlayarak sıcaklıkların artacağı belirtildi. İşte detaylar...

20.03.2015Gündem
Batı Akdenizde buzlanma ve don uyarısı

Batı Akdeniz'de buzlanma ve don uyarısı

Batı Akdeniz için iç kesimlerde hafif buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.

16.03.2015Gündem
Meteorolojiden yeni açıklama Hava durumu nasıl olacak

Meteoroloji'den yeni açıklama! Hava durumu nasıl olacak?

Sibirya soğuklarının etkisine giren Türkiye beyaza büründü. Peribacalarından KKTC'ye Gaziantep'ten Bursa'ya kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Bu duruma en çok okulları tatil olan öğrenciler sevindi. Meteoroloji, önümüzdeki haftadan itibaren Akdeniz üzerinden yağışlı havanın geleceğini açıkladı ancak kar yağışı hala etkisini devam ettiriyor. Gündem, hava durumunun nasıl olacağı, soğukların ne kadar süreceği. Meteoroloji'nin tahminlerine göre; yağışlar yurdun büyük bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek. Batı'da sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak Doğu'da ise 3 ila 6 derece azalacak. Akdeniz'de ise don ve fırtına görülecek. İşte Türkiye’den kar manzaraları ve hava durumu:

20.02.2015Gündem
Hava durumu nasıl olacak, kar yağışı ne zaman bitecek | Meteoroloji açıkladı...

Hava durumu nasıl olacak, kar yağışı ne zaman bitecek? | Meteoroloji açıkladı...

Türkiye pazar günü Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinde gelen iki soğuk hava dalgasının etkisine girdi, şehirler beyaza büründü. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde okullar tatil edildi. Şimdi ise herkesin aklında aynı sorular: “Hava durumu nasıl olacak?” , “Okullarda tatil devam edecek mi?”Meteoroloji son olarak buzlanma ve don uyarısında bulundu, buna rağmen çok sayıda kaza meydana geldi. Malatya'da devrilen otobüste 1 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Doğu Anadolu'da sıfırın altında 11 derece hissedildi, Marmara'da ise fırtına nedeniyle İDO ve BUDO seferleri iptal edildi. Bazı karayollarında ise trafik hala kontrollü olarak sağlanıyor. İşte Türkiye genelinde hava durumu ve son gelişmeler.

12.02.2015Gündem
Meteorolojiden fırtına uyarısı

Meteorolojiden fırtına uyarısı

Antalya genelinde aralıklı sağanak ve gökgörültülü yağış görülecek.

11.02.2015Gündem
Antalya Körfezi için denizde fırtına uyarısı

Antalya Körfezi için denizde fırtına uyarısı

Antalya Körfezi'nde yarın öğleden itibaren denizde fırtına beklendiği bildirildi.

7.02.2015Gündem
Antalya ve Muğlada kuvvetli yağış bekleniyor

Antalya ve Muğla'da kuvvetli yağış bekleniyor

Muğla sahil şeridi ve Antalya'nın doğu ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

27.01.2015Gündem
Kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Muğla ve bazı ilçeleri için kuvvetli yağış, denizlerde ise Bodrum Kaş arasında fırtına uyarısında bulunuldu.

23.01.2015Gündem
4 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

4 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Muğla, Antalya'nın doğu ilçelerin, Burdur ve Isparta'nın güney kesimlerinde kuvvetli yağış, iç kesimlerde ise fırtına bekleniyor.

30.12.2014Gündem
Türkiye beyaza büründü

Türkiye beyaza büründü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonunrdan itibaren havaların soğuyacağı uyarısında bulundu, beklenen oldu. Türkiye kar yağışının etkisine girdi. Başta -16 derecenin hissedildiği Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere Kayseri, Bolu, Sivas, Aksaray beyaza büründü. Bu duruma en çok çocuklar sevindi. Yetkililer sürücülere "Dikkatli olun" çağrısında bulunurken Antalya ve Zonguldak için fırtına uyarısı geldi.

22.12.2014Gündem
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Van, Şırnak ve Hakkari için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Marmara'da ise çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı daha da düşecek.

20.10.2014Gündem