EKSTRA
MENÜ

Andrey Karlov

Andrey Karlov haberleri sayfasında güncel ve son dakika Andrey Karlov hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 555 Andrey Karlov haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Andrey Karlov Haberleri

Rusya’nın Yeni Ankara büyükelçisi Erkhov: Türkiye’nin YPG hassasiyetini biliyoruz

Rusya’nın Yeni Ankara büyükelçisi Erkhov: Türkiye’nin YPG hassasiyetini biliyoruz

Ankara’da suikasta uğrayan Rusya Büyükelçisi Karlov’un yerine atanan Büyükelçi Erkhov, ikili ilişkiler ve Suriye’yle ilgili değerlendirmede bulundu. Büyükelçi Erkhov, Türkiye’nin terör örgütü saydığı PKK’nın uzantısı YPG konusundaki hassasiyetini not ettiklerini ve Moskova yönetimine ilettiklerini söyledi.

9.08.2017Dünya
Rusyanın Ankara Büyükelçisi TBMMdeki 15 Temmuz törenine katılmak için Ankarada

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi TBMM'deki 15 Temmuz törenine katılmak için Ankara'da

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi olarak atanan Aleksey Yerhov'un bugün geldiği Ankara'da TBMM'de düzenlenecek 15 Temmuz törenine katılacağı açıklandı.

15.07.2017Dünya
Türkiye, Suriye’de vazgeçilmez partner

Türkiye, Suriye’de vazgeçilmez partner

Geçen aralık ayında Ankara’da suikasta uğrayan Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un yerine atanan ve yeni görevine başlayacak olan Aleksey Yerhov, Türkiye’ye hareket etmeden önce Türk basınına konuştu. Yerhov, Rusya ile Türkiye arasında tabu konu kalmadığını belirterek ‘Suriye krizine nihai çözüm bulunmasında Türkiye’nin Rusya için vazgeçilmez partner olduğunu da net olarak dile getirmek isterim’ dedi.

11.07.2017Dünya
Erdoğan ve Putine deri ceket projesi

Erdoğan ve Putin'e 'deri ceket' projesi

TÜRKİYE Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Musa Evin, Eylül ayında, Antalya’da Andrey Karlov adına uluslararası judo turnuvası düzenlemek istiyor.

27.06.2017Ekonomi
Rusyanın Ankara Büyükelçisi belli oldu

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi belli oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Andrey Karlov suikastı sonrasında 6 aydan beri boş kalan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi görevine Aleksey Yerhov’u atadı. Kremlin Sarayından yapılan açıklamada atama kararnamesinin bu sabah imzalandığı kaydedildi.

19.06.2017Dünya
Karlovun eşi: Kocamın son isteğini gerçekleştirin

Karlov'un eşi: Kocamın son isteğini gerçekleştirin

Ankara'da geçen yılnı aralık ayında suikast sonucu öldürülen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un eşi Marina Karlova, eşinin ölümünden 2 hafta önce son arzusunun gerçekleştirilmesi için Türk makamlarına çağrıda bulundu.

4.06.2017Dünya
Caniler amacına ulaşamadı

Caniler amacına ulaşamadı

Suikaste uğrayan Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’ın eşi Marina Karlova, altı ay sonra ilk kez Türk basınından Hürriyet’e konuştu.

3.06.2017Dünya
Nâzım güvercinleri

Nâzım güvercinleri

DÜNYACA ünlü şair Nâzım Hikmet Ran, ölümünün 54’üncü yıl dönümünde Rusya’nın başkenti Moskova’daki mezarının başında anıldı. Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ve Nâzım Hikmet Kültür Vakfı’nın katkılarıyla Novodeviçi mezarlığında düzenlenen anmaya, 6 derecelik soğuk havaya rağmen yaklaşık 250 kişi katıldı.

3.06.2017Dünya
Nazım Hikmet rekor katılımla anıldı, Türk büyükelçi Farkındayız dedi

Nazım Hikmet rekor katılımla anıldı, Türk büyükelçi 'Farkındayız' dedi

Dünyaca ünlü şairimiz Nazim Hikmet Ran, ölümünün 54. yıldönümünde Rusya'nın başkenti Moskova’daki mezarı başında anıldı.

3.06.2017Dünya
Yeni Rus elçi kriz masasından

Yeni Rus elçi kriz masasından

Ankara'da geçen yıl silahlı saldırıda hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un yerine Rusya Dışişleri Bakanlığı Kriz Dairesi Başkanı Aleksey Yerhov’un geleceği belirtildi.

18.05.2017Dünya
Rusyanın yeni Ankara Büyükelçisi belli oldu

Rusya'nın yeni Ankara Büyükelçisi belli oldu

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Perşembe günü düzenlenen toplantıda Rusya Dışişleri Bakanlığı Kriz Merkezi Departmanı Başkanı Aleksey Yerhov'un Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi görevine atanmasını destekledi.

18.05.2017Dünya
İstanbul Boğazında füzeli saldırı alarmı

İstanbul Boğazı'nda füzeli saldırı alarmı!

DEAŞ'ın İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus gemilerine yönelik füzeli saldırı planladığı ortaya çıktı. Sahil güvenlik botları, gemilere eşlik etmeye başladı.

16.05.2017Gündem
Öldürülen Rus büyükelçinin son isteği kardeş şehirdi

Öldürülen Rus büyükelçinin son isteği 'kardeş şehirdi'

Ankara'da aralık 2016’da suikast sonucu öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un en büyük arzusunun atalarının doğduğu Bryansk bölgesindeki Klintsi ile Türkiye'de bir şehrin kardeş şehir yapılması olduğu belirtildi.

11.05.2017Dünya
Suikast emri oteldeki abiden

Suikast emri oteldeki abiden

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un katili Mevlüt Mert Altıntaş, suikastten yaklaşık bir ay önce, 5 yıldızlı otelde 'çok sevdiğim abim' dediği bir kişiyle buluştuğu iddia edildi. FETÖ'cü Altıntaş'ın, cinayet talimatını bu buluşmada aldığı iddia ediliyor.

6.05.2017Gündem
17-25 Aralık öncesi 13 milyon TL, sonrası 6 milyon TL

17-25 Aralık öncesi 13 milyon TL, sonrası 6 milyon TL

FETÖ’nün ‘mahrem imamlarına’ yapılan operasyonda örgütün ‘polis yapılanmasına’ ilişkin arşive ulaşıldı ve para trafiği deşifre oldu. Polislerden aylık toplanan 13 milyon liralık himmet, 17-25 Aralık’tan sonrası 6 milyon liraya kadar indi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ise toplanamadı. Örgütün, tutuklanan polislerin ailelerine yaptığı aylık 3 bin lira olarak başlayan para dağıtımı, son dönemde bin liraya düştü. Çok gizli yürütülen soruşturmada, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın ismi de kayıtlarda çıktı. Altıntaş’ın ismi ‘Bizden’ polisler arasında yer alırken, raporlardaki fişleme dosyalarında rütbeli 2 bin 500 polisin “düşman” olarak nitelendirildiği görüldü.

29.04.2017Gündem
Tabutlarla yürüdüler

Tabutlarla yürüdüler

Ankara'da Memur Sen üyesi bir grup, Suriye'nin İdlib kentinde çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği kimyasal saldırıyı protesto etti.

7.04.2017Gündem
Boş koltuk mesajı

Boş koltuk mesajı

RUS Büyükelçi Andrey Karlov’un Ankara’da bir fotoğraf sergisinde öldürülmesinin üzerinden 103 gün geçti. Soruşturma sürüyor. Rus diplomatik kaynakların verdiği bilgiye göre Moskova’da da bir savcı tarafından ayrı soruşturma sürdürülüyor. Rus dış istihbarat örgütü FSB de işin üzerinde çalışıyor.

1.04.2017Gündem
Hedef şaşırtmak için gay sitelerine hesap açmışlar

Hedef şaşırtmak için gay sitelerine hesap açmışlar!

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın suikastin ardından kullandığı numara hedef şaşırtamk için deşifre edilerek internet ortamında paylaşıldı, hatta gay sitesinde “Mevlüt Mert Altıntaş” adına hesap açıldığı ortaya çıktı.

27.03.2017Gündem
Son dakika: Ölümünden saatler sonra suikastçının adına banka hesabı... İtiraf etti

Son dakika: Ölümünden saatler sonra suikastçının adına banka hesabı... İtiraf etti

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesinden saatler sonra, Altıntaş adına telefon bankacılığıyla bir hesap açıldığı belirlendi. Polis, işlem yapılan cep telefonunu belirledi, bir kişi gözaltına alındı. S.A., ilk ifadesinde İzmir’de çobanlık yaptığını, Altıntaş’ın internette dolaşan kimlik bilgilerini kullanarak onun adına hesap açtığını itiraf etti.

18.03.2017Gündem
ABD elçisini de araştırmış

ABD elçisini de araştırmış

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturmada yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın bilgisayarında yapılan incelemede, aynı tarihlerde Google’dan ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ile ilgili de arama yaptığı tespit edildi.

8.03.2017Gündem
Büyükelçi suikastında katilin telefonu hâlâ açılamadı

Büyükelçi suikastında katilin telefonu hâlâ açılamadı!

Ankara'da geçen 19 Aralık'ta düzenlenen Rus Büyükelçi Karlov suikastını araştıran Ankara Başsavcılığı’ndan iki savcı, geçen ay üst düzey bir FBI yetkilisi ile görüştü. Savcılar, katil Altıntaş’ın mail hesabından silinen mesajlara ulaşabilmek için FBI’dan destek istedi. Katilin kullandığı cep telefonunun şifresinin de henüz kırılamadığı ve Apple şirketinin İstanbul Şişli'deki Türkiye temsilciliğinden yardım istendiği ortaya çıktı.

7.03.2017Gündem
Suikastın öncesinde telefon trafiği dikkat çekmişti.. Rus kadın tutuklandı

Suikastın öncesinde telefon trafiği dikkat çekmişti.. Rus kadın tutuklandı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a düzenenlenen suikastte büyükelçiyi öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş ile olayın öncesinde telefonla görüşen Rus kadın tutuklandı

6.03.2017Gündem
Rusyanın BM Daimi Temsilcisi hayatını kaybetti

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi hayatını kaybetti

Rusya'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Vitali Çurkin, görev yaptığı New York'ta yaşamını yitirdi.

20.02.2017Dünya
Rusyadan yeni Ankara büyükelçisi hakkında açıklama

Rusya'dan yeni Ankara büyükelçisi hakkında açıklama

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un yerine atanacak yeni büyükelçi için henüz bir aday belirlemediklerini açıkladı.

16.02.2017Dünya
Son dakika Karlov suikastında bir kişi daha gözaltına alındı

Son dakika! Karlov suikastında bir kişi daha gözaltına alındı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıyla öldürülmesine ilişkin soruşturmada son dakika gelişmesi yaşandı. Soruşturma kapsamında, saldırgan Mevlüt Mert Altınbaş ile telefon irtibatı olduğu tespit edilen bir kişi gözaltına alındı.

15.02.2017 Gündem
O fotoğrafa en büyük onur

O fotoğrafa en büyük onur

Ankara’da Rus Büyükelçi suikastını görüntüleyen Burhan Özbilici, uluslararası öneme sahip World Press Photo Vakfı’nın verdiği Yılın Basın Fotoğrafı Ödülü’nü aldı.

13.02.2017Gündem
World Press Photo ödülünü, Türk foto muhabiri Özbilici kazandı

World Press Photo ödülünü, Türk foto muhabiri Özbilici kazandı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikastı fotoğraflayan Associated Press (AP) foto muhabiri Burhan Özbilici, World Press Photo Vakfı’nın verdiği uluslararası önemli prestije sahip yılın basın fotoğrafı ödülünü kazandı.

13.02.2017Dünya
World Press Photo ödülü Burhan Özbilici’nin

World Press Photo ödülü Burhan Özbilici’nin

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan suikastı fotoğraflayan Associated Press (AP) Foto Muhabiri Burhan Özbilici, World Press Photo Vakfı’nın verdiği uluslararası önemli prestije sahip yılın basın fotoğrafı ödülünü kazandı.

13.02.2017Gündem
DEAŞ operasyonunda çarpıcı bilgiler: Lider kadro

DEAŞ operasyonunda çarpıcı bilgiler: Lider kadro

Adana’daki DEAŞ operasyonunda tutuklanan Danimarka vatandaşı Mahamad Laban'ın Avrupa'dan örgüte para akışını sağlayan, İsveç vatandaşı Mohammed Tefik Saleh'in ise silah ve teçhizat temin eden yönetim kadrosunda olduğu belirlendi.

12.02.2017Gündem
Adanada yakalandılar Kimlikleri şoke etti

Adana'da yakalandılar! Kimlikleri şoke etti

Adana'da DEAŞ operasyonunda tutuklanan Lübnan uyruklu Danimarka vatandaşı Mahamad Laban'ın Avrupa'dan örgüte para akışını sağlayan, Irak uyruklu İsveç vatandaşı Mohammed Tefik Saleh'in ise silah ve teçhizat temin eden yönetim kadrosunda olduğu belirlendi.

12.02.2017Gündem
Suikasttan 2.5 saat sonra mailleri silinmiş

Suikasttan 2.5 saat sonra mail'leri silinmiş

RUSYA Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturmada dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı.

27.01.2017Gündem
ByLock’ta yeni liste geliyor

ByLock’ta yeni liste geliyor

ByLock sunucusunun bulunduğu Litvanya, Türkiye ile bilgi paylaşımında bulundu. Türkiye, daha önce Litvanya’dan bilgi talep etmiş, ancak sonuç alamamıştı. Büyükelçi Karlov suikastinden sonra Türkiye ile birlikte soruşturma yürüten Rusya’nın devreye girmesiyle Litvanya, Türkiye ile ByLock bilgilerini paylaştı.

25.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Referandum sonrası dışişlerimiz sıkıntılı

Aslına bakarsanız bir ara durum sanki toparlanmış görünüyordu.

4.04.2017

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Son bir hafta, on gün içinde basında yer alan haberlerden bir toplam dahi ne durumda olduğumuz, biraz dışarıdan bakınca nasıl göründüğümüz hakkında bir fikir veriyor zaten.

26.03.2017

Fırat Kalkanı oyunu bozdu bozmasına ya…

Fırat Kalkanı Harekâtı 24 Ağustos 2016’da, IŞİD’in Gaziantep’te intihar saldırısıyla 59 kişiyi öldürmesinden dört gün sonra başlatıldı.

28.02.2017

Ankaralı ressamın kadın duyarlılığı

Bu hafta sizi Ankaralı genç bir ressam ile tanıştırmak istiyorum.

5.02.2017