EKSTRA
MENÜ

64. Hükümet

64. Hükümet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 64. Hükümet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.402 64. Hükümet haberi bulunmuştur.

64. Hükümet Haberleri

‘Görevden af talebi’ kabul edildi

‘Görevden af talebi’ kabul edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının kabul edildiğini açıkladı.

10.11.2020Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

9.11.2020Ekonomi
Yeni MKYKda yer alan Bülent Tüfenkci kidir Kaç yaşındadır

Yeni MKYK'da yer alan Bülent Tüfenkci kidir? Kaç yaşındadır?

Bülent Tüfenkci kimdir sorusu AK Parti MKYK'sının belli olmasıyla birlikte araştırılan isimler arasında yer almaya başladı. 64. Hükümet'te Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak da görev alan Bülent Tüfenkci kidir? Kaç yaşındadır?

18.08.2018Gündem
Son dakika… Sonuçlar açıklandı, TBMM’nin yeni başkanı belli oldu

Son dakika… Sonuçlar açıklandı, TBMM’nin yeni başkanı belli oldu

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 335 oy alarak TBMM Başkanı seçildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanlığına seçilen Binali Yıldırım'a tebrik telgrafı gönderdi.

12.07.2018Gündem
İtalyadaki kriz hakkında bilinmesi gerekenler

İtalya'daki kriz hakkında bilinmesi gerekenler

İtalya, Mart ayında düzenlenen seçimlerden zaferle çıkan ve Avrupa Birliği'ne (AB) karşı tutumuyla bilinen siyasi hareketler ile Avrupa Birliği'nden yana merkez partileri arasında yaşanan bir iktidar mücadelesinin ortasında kaldı.

29.05.2018Dünya
O ilaçlar geri ödemeden çıkarılıyor

O ilaçlar geri ödemeden çıkarılıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ilaç firmalarını Türkiye’de üretime yönlendirme hedefiyle başlattığı ilaçta yerelleşme atağı hızlandı. Buna göre SGK, Türkiye’de büyük bir pazara sahip bazı antibiyotik ve soğuk algınlığı ilaçlarını geri ödeme listesinden çıkaracak yerli jeneriklerinin kullanılmasını sağlayacak.

23.05.2018Ekonomi
İtalyada muhalefetin ‘darbe’ dediği yasa geçti

İtalya'da muhalefetin ‘darbe’ dediği yasa geçti

İtalya’da uzun süredir gündemi meşgul eden, iktidarın siyasi istikrar sağlayacağı gerekçesiyle hazırladığı yeni seçim yasası ‘Rosatellum’ sert tartışmaların ardından Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi. Yasayı ‘faşistellum’ diye niteleyen ana muhalefet 5 Yıldız Hareketi ise “Bu bir hükümet darbesidir. Böyle bir şeyi sadece Mussolini yapmıştı” diye yasaya karşı çıkıyor.

13.10.2017Dünya
Yeneroğlu açıkladı: İki ay içinde Meclis’e sunacağız

Yeneroğlu açıkladı: İki ay içinde Meclis’e sunacağız

Yurtdışında ‘danışma kurulları’ oluşturacaklarını belirten AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Göç ve Diaspora İhtisas Komisyonu kurulması için kanun teklifini iki ay içinde Meclis’e sunulacak noktaya getireceklerini söyledi.

1.10.2017Dünya
TBMM’de diaspora komisyonu kuruluyor

TBMM’de diaspora komisyonu kuruluyor

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Göç ve Diaspora İhtisas Komisyonu kurulması için kanun teklifini iki ay içinde Meclis’e sunulacak noktaya getireceklerini bildirdi.

30.09.2017Dünya
Yeni müfredat MEB tarafından açıklandı İşte, yapılan değişiklikler

Yeni müfredat MEB tarafından açıklandı! İşte, yapılan değişiklikler

Yeni müfredat, düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve bakanlık yetkilileri birlikteliğinde açıklanan yeni müfredat detayları, birçok konuda değişiklik içeriyor. Bir sonraki eğitim öğretim dönemi itibariyle faaliyete alınacağı duyurulan yeni müfredat döneminin, ilk etapta 1. 5. ve 9. sınıf öğrencileri için geçerli olacağı ifade ediliyor. İşte, Bakan İsmet Yılmaz'ın yapmış olduğu müfredat değişikliği açıklaması ve bu değişikliğin neden yapıldığına dair detaylar

13.01.2017Eğitim
İtalyada yeni hükümet ilk sınavı geçti

İtalya'da yeni hükümet ilk sınavı geçti

İtalya’da dün Başbakan Paolo Gentiloni liderliğinde kurulan koalisyon hükümeti, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinden güvenoyu aldı.

13.12.2016Dünya
Bir-iki pürüz var

Bir-iki pürüz var

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AK Parti ile yürütülen anayasa değişikliği görüşmeleriyle ilgili olarak, “Önemli ölçüde mesafe katedildi. Yakın bir sürede, bir iki pürüz de aşıldıktan sonra, TBMM Anayasa Komisyonu’na geleceğini tahmin ediyorum. En kısa zamanda Başbakan ile görüşme ihtimali kuvvetlidir” dedi.

29.11.2016Gündem
Başbakan Yıldırım ve  Schulztan önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım ve Schulz'tan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.

1.09.2016Gündem
Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Kurtulmuş:Başbakan dünyaya duyuracak

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde 26 Haziran'da belli noktaya gelindi, bu gelinen nokta bugün saat 13.00'te her iki başbakanın eş zamanlı yapacağı açıklamalarla dünyaya duyurulacaktır" dedi.

27.06.2016Gündem
O koltuğa kim oturacak

O koltuğa kim oturacak?

DEVLET bürokrasisin zirvesi Başbakanlık Müsteşarlığı’dır. Kritik bir görevdir.

4.06.2016Gündem
Başbakan Yıldırımdan Almanyaya tepki

Başbakan Yıldırım'dan Almanya'ya tepki

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Almanya'da bugün oylanacak Ermeni Soykırım tasarını eleştiren Yıldırım, "Eğer eski defterleri karıştırırsak en son sıra Türkiye’ye gelir" dedi. Yıldırım, İsveç'de eğitim gördüğü yıllarda bir hocasıyla yaşadığı bir diyaloğu paylaştı.

2.06.2016Gündem
İşte dolardaki son hareket / (Dolarda son durum)

İşte dolardaki son hareket / (Dolarda son durum)

Yeni hükümetin ekonomi yönetimini büyük ölçüde koruyarak göreve başlamasının ardından haftaya sert düşüşle başlayan dolar/TL'de piyasa kapanışının ardından Fed Başkanı Janet Yellen'ın yapacağı konuşma bekleniyor. Dolar 2,93'ün üzerinde işlem görüyor.

27.05.2016Ekonomi
Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu)

Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu?)

Yeni hükümetin ekonomi yönetimini büyük ölçüde koruyarak göreve başlamasının ardından haftaya sert düşüşle başlayan dolar/TL'de bugün iç siyasi gelişmeler ve dış piyasalar takip edilecek. Güne 2,94 seviyesinde başlayan dolar/TL, öğleden sonraki işlemlerde 2,9257 seviyesine kadar geriledi.

26.05.2016Ekonomi
Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcılarının görev dağılımı belli oldu

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan yardımcılarının görev dağılımı belli olduğunu bildirdi. Buna göre, "Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek'in görevleri; Hazine Müsteşarlığı, TC. Merkez Bankası, TC. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Kalkınma Bankası. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un görevi, hükümet sözcülüğü, Kamu diplomasisi ile ilgili işleri yürütülmesi ve Danıştay ile ilgili ilişkiler, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu" ndan sorumlu olacak.

25.05.2016Gündem
Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

65. hükümet kuruldu, Bakanlar Kurulu belli oldu.. Yeni Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıkladı. 65. Hükümette Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Veysi Kaynak oldu. Listede Yalçın Akdoğan, Sema Ramazanoğlu, Volkan Bozkır gibi 8 isim yok. Merak edilen isimlerden Mehmet Şimşek kabinedeki yerini korudu. Recep Akdağ, Sağlık Bakanı olarak geri döndü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise Fikri Işık'a emanet. Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasaki de Çevre Bakanı olarak kabineye girdi. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna ise Ahmet Arslan getirildi. Süleyman Soylu da yerini koruyan isimlerden. Ekonomi Bakanlığı görevi ise Nihat Zeybekçi'nin.

24.05.2016Gündem
Son Dakika Haberleri: Binali Yıldırımdan Yıldırım başlangıç

Son Dakika Haberleri: Binali Yıldırım'dan Yıldırım başlangıç!

AK Parti’nin günlerdir merak edilen genel başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Yıldırım, dün ‘yıldırım’ hızında bir program yaşadı. Saat 11.00’de AK Parti MKYK toplantısına katıldı, 13.00’te adaylığı açıklandı. 13.30’daki teşekkür konuşmasının ardından saat 14.35’te Ankara’dan ayrıldı. Saat 15.43’te Diyarbakır’a indi. Buradan da Dürümlü’deki terör saldırısında 16 kişinin öldüğü Tanışıklı köyüne gitti. Saat 16.10’da taziye çadırı ve mezarlığı ziyaret etti.

20.05.2016Gündem
Demirtaş’tan  taşeron uyarısı

Demirtaş’tan taşeron uyarısı

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, taşeron işçilerin devlet kadrosuna alınmasının özellikle güvenlik sektöründeki üyelerde büyük tedirginlik yarattığını belirterek, "Taşeron işçilerin kadroya alınmasına karşı değiliz ama özel güvenlik ve hizmet sektöründeki firmalara da bu süreçte destek verilmeli yoksa binlerce firma kapanacak" dedi.

11.05.2016Ege
Piyasanın gözü yeni kabine ve ekonominin başında: Şimşek kalır mı

Piyasanın gözü yeni kabine ve ekonominin başında: Şimşek kalır mı?

Piyasanın gözü kulağı yeni başbakanın isminin açıklanması ile kabinede ekonomiden sorumlu bakanlıkların nasıl şekilleneceğinde. Mevcut bakanların değişip değişmeyeceği senaryolarında piyasaların kilitlendiği bakan ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu. Şimşek, Ali Babacan sonrası piyasanın güvendiği bir isim olarak öne çıkmıştı.

5.05.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Davutoğluna tüm haklarımızı helal ediyoruz

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu'na tüm haklarımızı helal ediyoruz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisinin olağanüstü kongreye götürme kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu'na hakkını helal edien Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu'nu savunmak da bize düştü" dedi

5.05.2016Gündem
Başbakanlık Yatırım Ajansı İtalyan şirketlerle bir araya geldi

Başbakanlık Yatırım Ajansı İtalyan şirketlerle bir araya geldi

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) ve Türkiye’nin İtalya Büyükelçiliği, ülkemizde hâlihazırda yatırımı bulunan yaklaşık 25 İtalyan şirketin üst düzey yöneticileri ile bir araya geldi.

3.05.2016Kobi
En önemli sermaye eğitilmiş insandır

En önemli sermaye eğitilmiş insandır

Kalkınmanın amacı toplumun refahını artırmak, vatandaşların hayat standardını yükseltmek, temel hak ve özgürlükler zemininde adil, güvenli ve huzurlu bir yaşam ortamı tesis etmektir. Bu çerçevede, insan için ve insanla beraber kalkınma yaklaşımının hayata geçirilmesi ve refahın, toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması temel önceliğimiz.

2.05.2016Eğitim
Başbakan Davutoğlu Kültürel Kalkınma Eylem Programını açıkladı

Başbakan Davutoğlu 'Kültürel Kalkınma Eylem Programı'nı açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla düzenlenen Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı'nda söz alan sanatçı Orhan Gencebay, "Şu anda sanatçılarımızın çok büyük çoğunluğu yaşama zorluğu çekmektedir. Hatta bazıları sefil haldedir. Allah rahmet eylesin Attila Özdemiroğlu gururundan dolayı bazı şeyleri söylemiyordu. Çok zorluklar içindeydi ve dün onu kaybettik" dedi. Başbakan Davutoğlu, Gencebay’ın sözlerinin ardından, "Rahmetli Attila Özdemiroğlu ile zikrettiğiniz husus genel bir mesele olduğu için muhakkak çözmeye çalışacağız. Sanatçılarımızın hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeleri ele alacağız" diye konuştu. Davutoğlu ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yapısını güçlendirmek amacıyla 600 yeni kadro ihdas edeceklerini de belirtti.

21.04.2016Gündem
Yeni moda

Yeni moda

AHMET Davutoğlu başkanlığındaki 64. Hükümet’te, Davutoğlu dışında 21 bakan, 5 başbakan yardımcısı var.

9.04.2016Gündem
Davutoğlundan Kılıçdaroğluna yanıt

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hakareti siyaset üslubu zannedenleri şiddetle lanetliyorum ve bir kez daha söylüyorum, söz vermek bize düşer, verdikleri sözden kaçmak onlara düşer. Herkesi özellikle kadınlarımıza hürmette kusur göstermemeye davet ediyorum.Umarım ana muhalefet partisi lideri de bu tavsiyelerimizi dikkate alır ve icraatlarıyla gündeme gelir" dedi. Davutoğlu ayrıca, 3 aylık vaatlerin ve seçim döneminde verilen vaatlerin yüzde 100'ünün gerçekleştirildiğini söyledi.

8.04.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 08.04.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 08.04.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

7.04.2016Gündem
Başbakan Yardımcısı Şimşekten bireysel emeklilikle ilgili önemli açıklama

Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten bireysel emeklilikle ilgili önemli açıklama

Bireysel Emeklilik'te yeni dönem başlıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Yurt içi tasarruf oranlarını artırmak için BES`te otomatik katılım uygulamasına dair mevzuat çalışmalarını başlattık. Taslağı kısa sürede Meclis`e sunmayı planlıyoruz" dedi.

4.04.2016Ekonomi
Tarım işçilerinin çocuklarına ‘mobil’ sınıflar

Tarım işçilerinin çocuklarına ‘mobil’ sınıflar

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 64. Hükümet Programı'ndaki "mevsimlik tarım işçileri ile göçerlerin çocuklarının okullaşmasına yönelik tedbirler alınması" maddesi kapsamında bir dizi yenilik içeren uygulama hayata geçirilecek.

30.03.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanlığı seçiminde anahtar hangi liderin elinde?

Kanal İstanbul, Libya’ya asker gönderilmesi konusu ve yerli otomobil siyaseti yeniden şekillendiriyor.

30.12.2019

Türkiye ve AİHM (6) Alevilere ayrımcılık tescil edildi

DÜNKÜ yazımızda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Alevilerin eğitim alanında yaşadıkları hak ihlalleriyle ilgili kararlarını değerlendirdik. Bugün mahkemenin cemevlerinin statüsüyle ilgili iki ayrı kararını analiz edelim.

22.12.2017

Metal yorgunluğu

İKTİDAR partisindeki sorunlar yakın zamana kadar ‘eleştirel’ çevrelerde ifade edilirdi. Bağımsız muhafazakâr kalemler de yazardı.

17.08.2017

Ekonomi barış ve güven ister

Türkiye’de bankacılığın duayen isimlerinden Burhan Karaçam, ekonominin barış ve güvene ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Yurtiçinde ve dışında barış lazım. Güven lazım. Bizimle iş yapan ve yapma arzusu olan yatırımcıların, ülkelerin güven duyulacak bir programın hazırlanmasını ve bunu uygulayacak kişilere güven duymayı bekliyor. Gerçekçi bir plan lazım” dedi.

30.12.2016