EKSTRA
MENÜ

Mustafa Yeneroğlu

Mustafa Yeneroğlu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mustafa Yeneroğlu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 217 Mustafa Yeneroğlu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mustafa Yeneroğlu Haberleri

Yurt dışı seçim bölgesi olsun

Yurt dışı seçim bölgesi olsun

Geçen hafta Lübeck’teki ‘19 Mayıs Türkiye Gençlik ve Halk Kültür Merkezi’ (TÜRGEM) yöneticisi Remzi Uysal bir mesaj gönderdi. Yıllardır çifte vatandaşlık, oy hakkı, serbest dolaşım ve okullarda Türkçe’nin ikinci yabancı dil olarak kabul edilmesi, iyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi için yoğun angajman gösteren Remzi Uysal, yurt dışının seçim bölgesi olmasına kafayı takmıştı.

7.06.2021Avrupa
Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri kabul edildi

Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri kabul edildi

Son dakika haber... TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.

13.12.2020Gündem
Ali Babacan partisini kurdu... Gül kriziyle başladı

Ali Babacan partisini kurdu... Gül kriziyle başladı

AK Parti’den ayrılan isimlerden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ardından, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da partisini dün kurdu. Babacan’ın, Demokrasi ve Atılım Partisi’nde Abdullah Gül’e yakın isimlerden kimsenin yer almaması ‘Babacan-Gül arasında kriz var’ söylentisine neden oldu

10.03.2020Gündem
Toplum tek yürek

Toplum tek yürek

Almanya’nın Hanau kentinde ırkçı bir Alman’ın dördü Türk dokuz göçmen genci katletmesi dün de ülkenin gündeminde ilk sıradaydı… Çeşitli kentlerde ırkçılığı ve ırkçıları lanetleyen gösteriler yapılıyor. Menfur olayın meydana geldiği Hanau kentinde de büyük bir gösteri yapıldı. İnsanlar tek yürek halinde ırkçı terörü lanetledi.

23.02.2020Dünya
Almanya, NSU sınavını veremedi

Almanya, NSU sınavını veremedi

Almanya’nın Köln kentinde ‘Yükselen Irkçılık ve Ayrımcılık Karşısında Sorumluluklarımız’ paneli düzenlendi. Köln Üniversitesi’nde, Türk Üniversiteliler ve Akademisyenler Derneği (TürkUnid) tarafından düzenlenen panele Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davası avukatlarından Seda Başay Yıldız ile bağımsız İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu konuşmacı olarak katıldı.

12.01.2020Avrupa
‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların sürücü belgesi sorununa ilişkin bir açıklama yaptı. Dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin değiştirilirken sahip olunan ehliyetlerin iadesi şartının kaldırılması gerektiğini belirten Yeneroğlu, şunları söyledi:

9.01.2020Avrupa
AK Parti MKYKda değişiklik

AK Parti MKYK'da değişiklik

AK Parti MKYK ve parti üyeliğinden istifa eden Mustafa Yeneroğlu'nun yerine yedek üye İstanbul milletvekili Eyüp Özsoy görev alacak

30.10.2019Gündem
Yeneroğlu, AK Partiden istifa etti

Yeneroğlu, AK Parti'den istifa etti

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

30.10.2019Gündem
Kılıçdaroğluna saldırıya peş peşe tepkiler

Kılıçdaroğlu'na saldırıya peş peşe tepkiler

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir grup tarafından protesto edilerek yumruklu saldırıya uğramasına ilişkin siyaset dünyasından art arda tepkiler geldi.

21.04.2019Gündem
Son dakika: Şehit cenazesinde Kılıçdaroğluna saldırı

Son dakika: Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na saldırı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Güvenlik güçleri Kılıçdaroğlu'nu çevredeki bir eve götürdü. Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ankara Valiliği’nden yapılan son dakika açıklamaya göre Kılıçdaroğlu'na saldırı ile ilgili “Olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi. Kılıçdaroğlu zırhlı araçla bulunduğu evden çıkarıldı.

21.04.2019Gündem
Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteğiyle Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’ sona erdi. Fuara, gerek Almanya gerekse Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen gençler yoğun ilgi gösterdi.

7.04.2019Avrupa
Tiyatro festivali, ‘Hayal Perdesi’ ile açıldı

Tiyatro festivali, ‘Hayal Perdesi’ ile açıldı

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Frankfurt Türk Tiyatrosunu, ‘Hayal Perdesi ‘oyuncuları Özge Özder, Tuba Karabey, Selin Işcan, Çehov’un ölümsüz eseri ‘Üç Kız Kardeş’ ile büyük alkışlar arasında açtı.

6.04.2019Avrupa
Yasakçıyı bıraktı, şikâyet eden Türk’ü çıkaracak

Yasakçıyı bıraktı, şikâyet eden Türk’ü çıkaracak

Bild gazetesinin haberiyle kamuoyuna yansıyan ‘BMW’de Türkçe yasağı’ skandalında yeni bilgiler ortaya çıktı. BMW, Türk işçilere ana dil yasağı getiren ustabaşı yerine yasağın kaldırılmasını isteyen Murat Yılmaz’ı çıkışını vermek için ifadeye çağırdı.

20.03.2019Avrupa
Almanyada gündem yine Mesut: Steinmeier ve Erdoğan nikah şahidi olsun

Almanya'da gündem yine Mesut: Steinmeier ve Erdoğan nikah şahidi olsun!

Mesut Özil’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı düğününe davet etmesi Almanya’da günün konusu oldu. Davet, siyasiler ve kamuoyu tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken AK Parti milletvekili Yeneroğlu tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı. Yeneroğlu, Erdoğan ve Steinmeier’ın Mesut’un nikah şahitleri olmasını önerdi.

19.03.2019Avrupa
Hollanda’da silahlı saldırı

Hollanda’da silahlı saldırı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde geçen cuma radikal sağcı terörist Brenton Tarrant’ın iki camiyi basıp 50 kişiyi katletmesi sonrası, dün Hollanda bir tramvayda gerçekleştirilen silahlı saldırıyla sarsıldı. Üç kişi hayatını kaybetti, beş kişi de yaralandı. Polis, saldırının ardından kaçan Türkiye doğumlu şüpheli Gökmen Tanış’ı yakaladı.

19.03.2019Dünya
Bir annenin feryadı

Bir annenin feryadı

Münih’te genç bir Türk anneye rastladım. Kendisi Almanya doğumlu. Eşi Türkiye kökenli Alman vatandaşı. Bir yaşında bir kız çocukları var. Anne, işi gereği çok seyahatler ediyor. Türk pasaportuyla hep bir vize sorunu yaşadığı için Alman vatandaşlığına geçmeye karar vermiş.

16.03.2019Avrupa
Dövizle askerliğe zam, kime yarar

Dövizle askerliğe zam, kime yarar

Avrupa’da yaşayan Türk gençleri, yıllardır tüm baskı ve eleştirilere rağmen Türk kimliğini korumaya çalıştı. Yaşadığı ülke kamuoyunu ve siyasetini “Benim iki kimliğim var. İkisini de korumak istiyorum. Tek kimliğe zorlanırsam, diğer kimliğimi inkar etmiş olurum. Bunu anlayışla karşıla” diye ikna etmeye uğraştı.

14.03.2019Avrupa
İsveç binlerce FETÖ’cüye oturma ve çalışma izni verdi

İsveç binlerce FETÖ’cüye oturma ve çalışma izni verdi

İsveç, 15 Temmuz’dan sonra kaçan çok sayıda FETÖ üyesine oturma ve çalışma izni verdi.

14.01.2019Dünya
Bild’in, DİTİB’i hedef gösteren cami haberine tepki

Bild’in, DİTİB’i hedef gösteren cami haberine tepki

Bild gazetesinin ‘Terör parası Almanya’daki camileri nasıl finanse ediyor?’ başlıklı haberinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) Köln’deki Merkez Camisi’nin fotoğrafını kullanmasına tepki yağdı.

30.12.2018Avrupa
Yeneroğlu’nda ‘Mavi Kart’lılar için önemli açıklama

Yeneroğlu’nda ‘Mavi Kart’lılar için önemli açıklama

Türk vatandaşlığından çıkarak ‘Mavi Kart’ alan hükümlü, tutuklu veya ziyaretçiler, yeni düzenlemeyle artık Türk vatandaşı gibi değerlendirilecek.

5.12.2018Avrupa
Almanyadan skandal FETÖ kararı

Almanya'dan skandal FETÖ kararı

Almanya'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) de içinde bulunduğu din evi projesine 10 milyon avro aktaracağı bildirildi.

24.11.2018Dünya
‘Mölln, ırkçılığın tarihte bıraktı acı tablolardar biri’

‘Mölln, ırkçılığın tarihte bıraktı acı tablolardar biri’

AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Özünde üstünlük duygusu ve düşmanlığın yattığı ırkçılık, toplumlarda ağır tahribatlara yol açan, sosyal barış ve birliktelik perspektifini derinden zedeleyen olguların başında gelmektedir. Mölln faciası da ırkçılığın tarihte bıraktığı acı tablolardan biridir” dedi.

22.11.2018Avrupa
AK Partili vekilden haberlere ‘yargısız infaz’ tepkisi

AK Partili vekilden haberlere ‘yargısız infaz’ tepkisi

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yeneroğlu, Gezi Parkı eylemleriyle gerekçelendirilen akademisyenlere yönelik operasyon haberlerine tepki gösterdi.

18.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanyada

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Federal Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in daveti üzerine "ilk devlet ziyareti" için özel uçak "CAN" ile Almanya’nın başkenti Berlin’e geldi.

27.09.2018Dünya
Almanya ile ‘iş’ baharı

Almanya ile ‘iş’ baharı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Berlin ziyaretlerindeki temaslarının oluşturduğu hava, iki ülke ilişkilerinde ‘yeni dönem’ olarak yorumlandı.

22.09.2018Ekonomi
Yeni döneme bakansız A takımı

Yeni döneme bakansız A takımı

AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) dünkü kongreyle yenilendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni dönemin ‘A takımı’ olarak görev yapacak MKYK’nın yarıdan fazlasını değiştirirken, ilk kez ‘bakansız’ bir liste oluşturdu.

18.08.2018Gündem
Mustafa Yeneroğlu kimdir AK Parti MKYKsında yer aldı

Mustafa Yeneroğlu kimdir? AK Parti MKYK'sında yer aldı!

Mustafa Yeneroğlu kimdir sorusunun yanıtı AK Parti yeni MKYK'sının belli olmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Mustafa Yeneroğlu'nun hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Mustafa Yeneroğlu kimdir?

18.08.2018Gündem
Almanya, Türkiye’nin nüfuzundan korkuyormuş

Almanya, Türkiye’nin nüfuzundan korkuyormuş!

Alman iç istihbarat birimi Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), eski adı Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) olan ‘Uluslararası Demokratlar Birliği’ni (UID) neden takip altında tuttukları sorusuna tuhaf bir yanıt verdi. BfV, Türkiye’nin Almanya’ya nüfuz etmesine karşı UID’yi izlemeye aldıklarını öne sürdü.

31.07.2018Avrupa
Alman İçişleri Bakanlığı, iki ülke ilişkilerini yeniden zora sokuyor

Alman İçişleri Bakanlığı, iki ülke ilişkilerini yeniden zora sokuyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı raporuyla ilgili yaptığı açıklamada, Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) çalışmalarının istihbarat faaliyeti kapsamında izlenmesiyle, Federal İçişleri Bakanlığı’nın toparlanmaya başlayan Türk-Alman ilişkilerini yeniden zora soktuğunu bildirdi.

29.07.2018Avrupa
Mesut Özil onların kafalarındaki ‘iyi Türk’ tanımına uymuyor

Mesut Özil onların kafalarındaki ‘iyi Türk’ tanımına uymuyor

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk grubu üyesi Mustafa Yeneroğlu, “Irkçı Alman orta ve üst sınıfı, Türk-İslam ve Erdoğan düşmanlığını, Özil üzerinden bir kez daha ortaya koydu” dedi.

27.07.2018Avrupa
Kışlaya gitmeden dövizli askerlik

Kışlaya gitmeden dövizli askerlik

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, torba yasayla bu hafta komisyondan, haftaya da TBMM’den geçmesi planlanan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Dövizle askerlik konusunda yeni bir düzenlemenin Meclise sunulduğunu belirten Yeneroğlu, düzenlemenin, 38 yaş sınırının kaldırılmasını ve uzaktan eğitimi kapsadığını ifade etti.

18.07.2018Avrupa
Neonaziler, duruşma salonunda bana laf attı

Neonaziler, duruşma salonunda bana laf attı

Tüm gözler bu karara çevrilmişti. Federal Savcılık baş sanık Beate Zschaepe ve diğer 4 sanık hakkında yüksek cezalar istemişti. Ama mahkemenin kararı vicdanlara cevap vermedi.

12.07.2018Avrupa
Neo-Nazi kararı tatmin etmedi

Neo-Nazi kararı tatmin etmedi

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmek, bombalı saldırılar düzenlemek ve banka soygunları gerçekleştirmekten yargılanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyesi Beate Zschaepe, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edildi. Diğer örgüt üyelerine beklenenden daha az ceza verilmesi kurban yakınlarında tepki ve düş kırıklığına neden oldu.

11.07.2018Dünya
Mahkeme önünde ‘kuyruk’ skandalı

Mahkeme önünde ‘kuyruk’ skandalı

NSU’nun karar duruşmasını izlemek için Münih’teki adliyeye giden AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve başkonsolosluk yetkilileri, içeri alınmadı ve kuyrukta beklemeleri istendi.

11.07.2018Avrupa
Tarihi davada karar günü

Tarihi davada karar günü

Almanya'da 8'i Türk 10 kişiyi öldürmek, iki bombalı saldırıda 25 kişiyi yaralamak ve 15 banka soygunundan yargılanan neonazi terör örgütü davasında bugün karar günü. Dünya kamuoyu örgütün başı Nazi gelininin nasıl bir ceza alacağını merak ediyor.

11.07.2018Dünya
Dünyanın gözü yüzyılın davasında

Dünyanın gözü yüzyılın davasında

Bugün dünyanın gözü Münih’teki NSU davasına çevrildi. Dünya kamuoyu, 8’i Türkiye kökenli 10 kişiyi öldürmekle, iki bombalı saldırıda 25 kişiyi yaralamakla ve 15 banka soygunuyla suçlanan ırkçı terör örgütünü elebaşılarından Beate Zschaepe’nin alacağı cezayı merak ediyor. Karara dakikalar kaldı.

11.07.2018Avrupa
Yeneroğlu: Çok kontröllü seçilmiş sözler

Yeneroğlu: Çok kontröllü seçilmiş sözler

AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile Münih Başkonsolosu Mesut Koç, NSU duruşmasının ardından Hürriyet’e konuştu. Yeneroğlu, Asıl mesele, bundan böyle kurumsal ırkçılıkla mücadele edilecek mi, edilmeyecek mi? Sayın Merkel’in cinayetlerle ilgili verdiği söz yerine getirilecek mi?” dedi.

3.07.2018Avrupa
NSU davasında sona gelindi: Karar 11 Temmuz’da açıklanacak

NSU davasında sona gelindi: Karar 11 Temmuz’da açıklanacak

Bugün gözler Almanya’nın Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde görülen NSU davasına çevrildi. Daha başlamadan haç krizinin yaşandığı davanın bir numaralı sanığı Beate Zschaepe son sözünü söyledi. Zschaepe, yine günah çıkardı.

3.07.2018Avrupa
Ahmetler Mehmetler Mustafalar Meclisi

'Ahmet'ler 'Mehmet'ler 'Mustafa'lar Meclisi

Milletvekili seçimleri sonucu oluşan 27. Dönemi Meclis'inde en fazla "Ahmet" isimli milletvekilli bulunuyor. Yeni Meclis'te 31 milletvekili 'Ahmet' ismini taşırken, bunu 27 isimle 'Mehmet', 20 isimle 'Mustafa' takip ediyor.

26.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Livaneli’nin açıklamaları üzerine Hacaloğlu dedi ki: ‘Gerçek CHP’liler sizi affetmeyecek’

CHP’den Kadıköy bölgesinden üç dönem milletvekilliği ve devlet bakanlığı yapan Algan Hacaloğlu, son günlerde Zülfü Livaneli’nin CHP ve eski genel başkanlar Bülent Ecevit ve Deniz Baykal haklarındaki, kendi sözleriyle ‘kabul edilemez, siyaset bilimi doğruları ile tarihi gerçekleri tahrif eden’, iddiaları üzerine şöyle konuştu:

8.07.2021

Bu kayyum ataması mıdır?

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Sayıştay Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü’nün seçilmesine tepki göstererek “Bu bir kayyum atama çabasıdır. Cumhurbaşkanından doğrudan emir ve talimat alan bir kişinin başkan seçilmiş olması Sayıştay’ın tarafsızlığını ve bağımsızlığını tamamen ortadan kaldıracaktır” dedi.

24.06.2021

İBB’de 2 dakikalık seçim

İBB’de 26 ihtisas komisyonu var; her komisyonda sekiz üye bulunuyor. Dağılım 5 AKP, 3 CHP oranında.

25.05.2021

Kenevirde 5 yılda ne yaptık

Kenevir bitkisi ve üretiminin ‘keşfi’, 4 Mayıs 2018 yılında Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimi ile ilgili törenle gündeme girmişti  bizce. Kenevir konusunda birçok toplantıya katıldık, bu tarımın ekonomimizi nereye götüreceği konusunda birçok yazı yazdık. Belki bugüne kadar bu tür yazıların sayısı 50’yi bulmuştur.

5.05.2021

Amiraller, bildiri, kumpas

Amirallerin bildirisiyle ilgili...

10.04.2021

İstifayı verdi

“Partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetiminden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlayamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebilir.”

14.05.2019

TVC’lerden kaçış

“BÖYLE konuşanları hiç yaşına falan bakmaksızın s... edecen ülkeden... Zaten bunlar ancak konuşurlar, başka bir şey yapmazlar... Gidecekleri falan da yoktur. Siyaset yapma yaşımız belli ki 10’a kadar düşmüş... Bize vatanını her koşulda seven gençler lazım, Alman hayranları değil...”

25.04.2019