GeriEtkinlikler Sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerine çıkacak.

Meteoroloji Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun doğusu dışında ülke genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, hava sıcaklığının İstanbul ve Afyonkarahisar'da 14, Ankara'da 17, İzmir'de 18, Bursa ve Antalya'da 19, Sakarya, Adana, Trabzon ve Samsun'da 20, Konya'da 16, Diyarbakır'da 14, Elazığ'da 12 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Halen yurdun kuzeyinde görülen yağışların salı günü kuzeydoğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği belirtilen, açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Doğu Anadolu'nun doğusu dışında ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Çarşamba günü yurt genelinde yağış beklenmiyor. Perşembe günü yurdumuzun yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği; perşembe günü batı bölgelerin, cuma ve cumartesi günleri iç ve batı kesimlerin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmekte."

False