GeriEtkinlikler Oz Büyücüsü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü

“Oz Büyücüsü”, dünya çocuk edebiyatında yepyeni bir dönem başlatmıştır.

“Oz Büyücüsü”, dünya çocuk edebiyatında yepyeni bir dönem başlatan ve yayımlandığı 1900 yılından bugüne yüzlerce filme, oyuna, baleye konu olan bir başyapıttır.

Dorothy, Kansas’taki küçük bir çiftlik evinde, teyzesi, amcası ve sevgili köpeği Toto ile birlikte yaşamaktadır. Küçük çiftlik evi, uçsuz bucaksız çayırların ortasındadır ve çevresinde ne bir başka ev vardır ne de Dorothy’nin arkadaşlık edebileceği çocuklar. Dorothy, bazen sıkılır bu yüzden, üzülür, “Keşke burada yaşamasam; başka yere gitsem” diye düşünür.

Veee, bu düşüncesi bir gün gerçek olur! Çok büyük bir fırtına patlak verir birden. Fırtına o kadar güçlüdür ki, Dorothy ile Toto’nun içinde bulunduğu evi bir yaprak gibi havaya kaldırıp uçurur! Dorothy, Toto ve küçük ev saatlerce havada uçar. Sonunda fırtına onları yere indirir.

Nereye mi? “Büyük ve Muhteşem” Oz Büyücüsü’nün, İyi Kalpli Kuzey Cadısı Glenda’nın, yeni arkadaşları Korkuluk, Teneke Adam ve Aslan’ın yaşadığı yere… Burada Dorothy, Toto ve yeni arkadaşlarını pek çok macera da beklemektedir.

“Oz Büyücüsü”, Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından ilk kez 2009-2010 sezonunda sahnelenmiştir. Şimdi de bir masal kitabı olarak, Anadolu’daki tüm çocukları tiyatroyla buluşturma projesi kapsamında, Mehmet Zorlu Vakfı tarafından siz değerli çocuklarımıza ve gençlerimize sunulmaktadır.

False