GeriEtkinlikler Onların ‘Kimsesi Sizsiniz”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Onların ‘Kimsesi Sizsiniz”

Onların ‘Kimsesi Sizsiniz”
Abone Olgoogle-news

İstanbul Koruyucu Aile Derneği’nden bir dizi etkinlik.

İstanbul Koruyucu Aile Derneği; “Kimsesi Sizsiniz” sloganıyla kampanya başlattı. Kampanyanın amacı; koruyucu aile hakkında halkı bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak. Etkinlikler 20- 21- 22- 23 Kasım 2014 tarihlerinde Maltepe Park AVM ve Akasya AVM’de gerçekleşecek.

Korunma gereksinimi olan çocukların bakımlarını üstlenerek, onların sevgi dolu bir aile ortamında büyümesini amaçlayan İstanbul Koruyucu Aile Derneği, 20 Kasım "Dünya Çocuk Hakları Günü"ne özel “Kimsesi Sizsiniz” sloganıyla bir kampanya başlattı.

Çocukların sevgi dolu bir ailede büyümesi gerektiğini vurgulamak ve koruyucu aile modeli hakkında ulusal çapta bir farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek. Etkinlikler; 20- 21- 22 Kasım 2014 tarihleri arasında Akasya AVM, 20-21-22-23 Kasım 2014 tarihleri arasında ise Maltepe Park AVM'de yapılacak. Tüm gün sürecek olan etkinliklerde İstanbul Koruyucu Aile Derneği yetkilileri, ailelere koruyucu aile kavramının detaylarını paylaşırken, çocuklara haklarından bazılarını öğretecek eğlenceli atölye çalışmaları yapılacak.

Hayata geçirdikleri kampanya ile koruyucu ailelik hakkında bilinç ve farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirten İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkanı Neşe Gökalp; "Kimsesi Sizsiniz” kampanyası ile ilgili birtakım etkinlikler yapacağız. Bu etkinliklerle geniş kitlelere ulaşarak bilinçli ve nitelikli koruyucu aile sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Şu an devlet korumasında olup kurum bakımında kalan yaklaşık 12.000 çocuk mevcut olup, yaklaşık 3800 çocuğun koruyucu ailelerin yanında bakım altında olduğunu söyleyen İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkanı Gökalp; “Koruyucu aile bakım ve hizmet modeli toplumun geniş kesimleri tarafından tam olarak bilinmiyor. Çalışmalarımız ile aile temelli bakım sistemlerinden olan koruyucu aile sisteminin ülkemizde hak ettiği yere ulaşması için çabalıyor, toplumumuzu koruyucu aile konusunda duyarlılığa davet ediyoruz” dedi.

False