GeriSağlık Hindistan cevizi yağının faydaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan cevizi yağının faydaları

Saçları besliyor, tırnakları güçlendiriyor.

Hindistan cevizi yağının mevsiminde toplanan olgun Hindistan cevizlerinden tamamen fiziksel yöntemlerle, ısıl işlem uygulanmadan, soğuk proses yöntemiyle elde edilmesi gerekiyor. Bu şekilde üretilen Hindistan cevizi yağı sıcaklık görmediği için vitamin, yağ asitleri ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Normal şartlarda katı olan yağ, sıcaklık 24,5 üzerine çıktığında sıvılaşır. Dünyada kullanımı oldukça yaygın olan Hindistan cevizi yağı ile gençlik, güzellik ve sağlığı keşfetmenin yoludur.

KULLANIM ALANLARI ÇOK ÇEŞİTLİ

En kuvvetli makyajın bile Hindistan cevizi yağı ile temizleyebiliyor. Bir miktar Hindistan cevizi yağının pamuğa sürüldüğünde, durulamaya gerek kalmadan cildiniz hem temiz hem nemli kalacaktır. Duştan sonra antiseptik özelliği ve muhteşem kokuya sahip Hindistan cevizi yağı ile bütün vücudun nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Hindistan cevizi yağının faydaları

Tıraştan sonra oluşacak cilt tahrişlerine karşı da kullanılabilir. Vücut çatlakları için özellikle de dirsek, topuk ve karın çatlaklarının giderilmesinde mükemmel bir destekleyicidir. Her gün masaj yaparak uygulanabilir.

SAÇLARI BESLİYOR

Tırnaklar zayıf ve çabuk kırılıyorsa, her gece yatmadan önce bir miktar Hindistan cevizi yağını tırnaklara ve çevresine sürüldüğünde kısa zamanda tırnakların güçlendiği görülür. Hindistan cevizi zengin içeriği ile saçların beslenmesine, sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç diplerine ve saç uçlarına Hindistan cevizi yağını uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra doğal içerikli bir şampuanla saçınızı yıkayın. Haftada 1 uygulayın, saçlarınız sağlıkla parlasın. Bir ipucu daha saçınıza yağ uyguladığınızda arınmadığından şikâyet ediyorsanız önce saçınızı az su ile köpürtün. Sonra durulayın. Saçınıza bakım yaptığınızda önce bol su dökerseniz saçınızın arınmasını zorlaştırabilirsiniz

CİLDİ BEYAZLATMAK İÇİN DE KULLANILIYOR

 

Hindistan cevizi yağının faydaları
 

Uzakdoğulu kadınların cilt beyazlatmak için Hindistan cevizi yağı kullanıyorlar. 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağına 5 damla lavanta yağı, yarım çay kaşığı argan yağı karıştırılıp tüm vücuda masaj yaparak sürüldüğünde kişinin daha iyi hissetmenize yardımcı oluyor.

YEMEK SEKTÖRÜNDE DE REVAÇTA

Pasta hamuruna, salatalara katacağınız Hindistan cevizi yağı ile harikalar tatlar yakalayabilirsiniz. Sıvı halde salatalara, katı halde tereyağı yerine kullanılabilir. Ayrıca, Hindistan cevizi kabuklarını bitkilerinizin toprağına ekleyin. Bitkilerinizin daha çabuk büyüdüğünü ve veriminin daha çok arttığını göreceksiniz.

İHA

False