MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN111Murat BARDAKÇI87Gila BENMAYOR47Yalçın BAYER46Kubilay KESKİN27Cengiz SEMERCİOĞLU19Tuğrul ŞAVKAY16Ertuğrul ÖZKÖK15Ahmet HAKAN15Tufan TÜRENÇ14Kanat ATKAYA12Gökhan KİMSESİZCAN11Mehmet YAŞİN10Yılmaz ÖZDİL10Pakize SUDA9Zeynep GÖĞÜŞ9Naci Cem Öncel9İlber Ortaylı9Ayşen GÜR8Vahap MUNYAR8Mehmet Ali BİRAND7Mehmet Y. YILMAZ7Melis ALPHAN7Emin ÇÖLAŞAN6Kurthan FİŞEK6Figen BATUR6Sahrap SOYSAL6İzzet ÇAPA6Yener SÜSOY5Yalçın DOĞAN5Erdal İPEKEŞEN5Soner YALÇIN5Ayçe DİKMEN5Fatih ALTAYLI4Ayşe ARMAN4Doğan ULUÇ4Melda Narmanlı ÇİMEN4Refika Birgül4Nihat DEMİRKOL4Selahattin DUMAN4Ferai TINÇ3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Temuçin Tüzecan3Onur BAŞTÜRK3Pınar REYHAN3Mevlüt TEZEL3Melike Karakartal3Taha AKYOL3Eyüp CAN3Şenay DÜDEK3Gülse BİRSEL3Erkan ÇELEBİ2Hadi ULUENGİN2Oya BERBEROĞLU2Yasemin BORAN2Özdemir İNCE2Ali Atıf BİR2Erman TOROĞLU2Banu TUNA2Fatih ÇEKİRGE2Rauf TAMER2Mehmet Barlas2Tuna KİREMİTÇİ2Nuran ÇAKMAKÇI2Oktay EKŞİ1Enis BERBEROĞLU1Dursun GÜNDOĞDU1Muharrem SARIKAYA1Seçkin TÜRESAY1Uğur CEBECİ1Oğuz ARAL1Hulki İLGÜN1Nurten ERK TOSUNER1Osman MÜFTÜOĞLU1Ebru ÇAPA1Ömür GEDİK1Cenker TEZEL1Cengiz ÖZDEMİR1Yaşar SÖKMENSÜER1Fırat TUR1Uğur DÜNDAR1Gülçin TELCİ1Ahmet TURAN ALTINER1Haluk KALAFAT1Rahmi TURAN1Yonca TOKBAŞ1Yeşim Çobankent1Ege CANSEN1Ateş Yalazan1Erol Aksoy1Sedat ERGİN1Eyüp Can - Referans1Ezgi Başaran1Yonca TOKBAŞ - Kelebek1Nusret CÖMERT1Seçim AYDIN1Hakan GENCE1Bahar AKINCI1Erdem SEVGİ1Musa Dede1

Topkapi Sarayi

Topkapi Sarayi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Topkapi Sarayi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.867 Topkapi Sarayi haberi bulunmuştur.

Topkapı Sarayı, İstanbul Sarayburnu'nda, Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı padişahlarının yaşadığı saraydır. Bir zamanlar içinde 4.000'e yakın insan yaşamıştır.

Topkapı Sarayı Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılmış, Abdülmecit’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene boyunca devletin idare merkezi ve Osmanlı padişahlarının resmi ikametgahı olmuştur. Kuruluş yıllarında yaklaşık 70.000 m.² lik bir alanda yer alan sarayın bugünkü alanı 80.000 m² dir.

Devamı...

Topkapi Sarayi Haberleri

Işıklar iklim değişikliği için kapatılacak

Işıklar iklim değişikliği için kapatılacak

"Dünya Saati" etkinliği kapsamında iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla, 25 Mart'ta birçok ülkede ışıklar bir saat süreyle kapatılacak.

23.3.2017Ekonomi
Anadolu’da bir Andalucia / Diyarbakır

Anadolu’da bir Andalucia / Diyarbakır

Güneydoğu’nun bütün şehirlerini severim. Antakya, Antep, Urfa, Mardin... Herbirinin insanı çeken, türlü duygularına seslenen yönleri var. Bütün bu şehirlerin arasında, bence Diyarbakır hep bir adım önde. O, bütün bu güzelim şehirler içinde, ‘Istanbul’un tarihi yarımadası gibi’ bambaşka bir derinlikle sizi karşılayan ve başınızı döndüren bir ‘şehirler şehri’dir. İşte Diyarbakır gezi rehberi...

11.3.2017Seyahat
Nilhan Osmanoğlu: Abdülhamid Han Davosta one minute demezdi

Nilhan Osmanoğlu: Abdülhamid Han Davos'ta 'one minute' demezdi

Abdülhamid'in beşinci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu katıldığı bir etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dedesi II. Abdülhamid'i kıyasladı. 'Sultan Aldülhamid Han biraz daha ilmi siyasetiyle hareket eden biri. Cumhurbaşkanımız biraz daha gözü kara diyebiliriz. Tabii ki ilmi siyaseti vardır. Ama refleksleri biraz daha ani Cumhurbaşkanımızın. Yani Sultan Abdülhamid Han’ın bir Davos’ta o hareketi yaptığını düşünemiyorum bile' diye konuştu.

9.3.2017Gündem
Prof. Dr. Halaçoğlu: Türk tipi bir başkanlık sistemi yok

Prof. Dr. Halaçoğlu: Türk tipi bir başkanlık sistemi yok

Prof. Dr. Halaçoğlu: Türk tipi bir başkanlık sistemi yok

6.3.2017Adana
Erdoğan: Sosyal medya yiyip bitirmesin

Erdoğan: Sosyal medya yiyip bitirmesin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği 3’üncü Milli Kültür Şûrası’nda sosyal medya uyarısında bulundu. “Hiçbir derinliği ve kalıcılığı olmayan, günlük üretilip günlük tüketilen işlerle bir kültür ve medeniyet inşa edilemez” diyen Erdoğan, dün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki törende özetle şöyle konuştu:

3.3.2017Gündem
Erdoğandan Diriliş Ertuğrul açıklaması

Erdoğan'dan 'Diriliş Ertuğrul' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, "Sosyal medyanın, televizyonun kültürümüzü yiyip bitirmesine göz yumamayız. Nasıl geçmişte Osmanlı, Kuruluş dizisi çok önemli bir işlev görmüşse. Günümüzde de Diriliş Ertuğrul dizisi ülkemizin içinde ve dışında ilgiyle takip ediliyor. Eğer benim 6-7 yaşındaki, 13-14 yaşındaki torunum tekrarını da izlemek suretiyle aşina kesbediyorsa demek ki bunu kazanmışız" dedi.

3.3.2017Gündem
İstanbul’da yeraltından notlar

İstanbul’da yeraltından notlar

Hani hep duyarız, şehir efsaneleri vardır ya, “Efendim, Topkapı Sarayı’ndan giriyorsun bir kuyuya, Ayasofya’ya uğrayan bir metro gibi altından geçip Eminönü’nden çıkıyorsun”. Her ne kadar bunu yapamadıysam da, geçenlerde bunun gerçek olabileceğini anladım. İstanbul, eski adı ile ‘Polis’ yani ‘Şehir’, binlerce yıldır henüz çözülememiş bir bilmece. Bu hafta rehber Şerif Yenen ve Bizans sarnıçları hakkında doktora tezi yazmış Arkeolog Dr. Kerim Altuğ ile yeraltındaki İstanbul’un sırlarının peşine düştüm.

28.2.2017Seyahat
Bu yılki ödül kültüre

Bu yılki ödül kültüre

25 Şubat 1996’da vefat eden duayen işadamı Vehbi Koç anısına yapılan ve bu yıl 16’ncısı düzenlenen ‘Vehbi Koç Ödülü’ her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanlarında veriliyor. İnsanların yaşam kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunan kişilere verilen ödül, Koç ailesi ve konukların katıldığı törende bu gece açıklanacak.

22.2.2017Ekonomi
Anadoluda gizli kalmış Musevi kültürünün hikayesi

Anadolu'da gizli kalmış Musevi kültürünün hikayesi!

Galata’daki Neve Şalom Sinagogu’yla iç içe olan 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi, yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan Türk Musevilerinin kültürü, Osmanlı-Türk kültürleriyle etkileşimi ve toplumumuza katkıları hakkında çok değerli bilgiler veriyor. İşte 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi'nin buram buram tarih kokan hikayesi...

20.2.2017Seyahat
Tarihi kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı

Tarihi kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı

İSTANBUL Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurda kaçak yollarla sokulan tarihi eser niteliğindeki bir kitabın satılacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Polis ekipleri tarihi eser niteliğindeki kitabı satmaya çalışan 22 yaşındaki şüpheli A.K.’yi belirledi. Polis ekipleri, alıcı kılığında A.K. ile irtibata geçti. A.K., müşteri kılığındaki polislerden 4 milyon dolar isteyerek Küçükçekmece’de buluşmak için randevu verdi. Polis ekipleri Küçükçekmece’de ki kitapla birlikte buluşmaya gelen şüpheli A.K.’yı yakalayarak gözaltına aldı. Ekipler tarihi kitaba ise el koydu. 

13.2.2017Gündem
Tarihi kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı

Tarihi kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı

Tarihi kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı

13.2.2017İstanbul
Her devrin saraylısı...

Her devrin saraylısı...

Bizans ya da Osmanlı fark etmiyor. O hep sarayda. İstanbul’un en kadim canlılarından gri balıkçıllar bugün de 100’e yaklaşan yuva sayısıyla saray bahçesindeki ağaç tepelerinden İstanbul’a bakıyor. Üstelik bu günler gri balıkçılların kur amaçlı ağaç tepelerinde karşılıklı dans gösterisi yaptıkları, birbirlerinin gönlünü çelmeye çalıştıkları günler.

11.2.2017Keyif
Yerli oyun Son Korsan Steame yelken açtı

Yerli oyun Son Korsan Steam'e yelken açtı

Consala Games’in tamamen Türkiye’de geliştirilen MMO korsanlık oyunu Son Korsan, Steam Greenlight’ta oyuncuların beğenisine sunuldu! Consala Games’in bütünüyle Türkiye’de geliştirilmesiyle özel bir yere sahip korsanlık temalı tarayıcı tabanlı oyunu Son Korsan, oyuncular tarafından da hayli sevilmişti. Zaman içerisinde Android ve iOS platformlarına da taşınan oyun şimdi 3D olarak bilgisayarlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

9.2.2017Teknoloji
Gurme yazar Osmanlı mutfağını anlattı

Gurme yazar Osmanlı mutfağını anlattı

Gurme yazar Osmanlı mutfağını anlattı

8.2.2017Antalya
İlber Ortaylı, Egeli sanayicilere Ortadoğuyu anlattı

İlber Ortaylı, Egeli sanayicilere Ortadoğu'yu anlattı

İlber Ortaylı, Egeli sanayicilere Ortadoğu'yu anlattı

27.1.2017İzmir
Bakan Avcı: Çatlakların nedenleri üzerinde ciddi bir çalışma başlatıldı

Bakan Avcı: Çatlakların nedenleri üzerinde ciddi bir çalışma başlatıldı

Bakan Avcı: Çatlakların nedenleri üzerinde ciddi bir çalışma başlatıldı

26.1.2017İstanbul
‘Marmaray ve Avrasya Topkapı’yı etkilemedi’

‘Marmaray ve Avrasya Topkapı’yı etkilemedi’

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Topkapı Sarayı’nın zeminindeki kaymayla ilgili, “Topkapı Sarayı’na yönelik Marmaray veya Avrasya Tüneli inşaatının olumsuz etkilerine dair elimizde hiçbir bilimsel gösterge yok” dedi.

22.1.2017Gündem
Bakan Avcıdan Topkapı Sarayı açıklaması

Bakan Avcı'dan 'Topkapı Sarayı' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Topkapı Sarayı'na yönelik, Marmaray inşaatının veya Avrasya tüneli inşaatının olumsuz etkilerine dair elimizde hiçbir bilimsel gösterge, vesaire yok" dedi.

22.1.2017Gündem
Bakan Nabi Avcı, Hrant Dinkin mezarı başındaki anma etkinliğine katıldı

Bakan Nabi Avcı, Hrant Dink'in mezarı başındaki anma etkinliğine katıldı

Bakan Nabi Avcı, Hrant Dink'in mezarı başındaki anma etkinliğine katıldı

22.1.2017İstanbul
Topkapı Sarayı denize yürüyor

Topkapı Sarayı denize yürüyor!

Topkapı Sarayı’nın zemininde Sarayburnu’na doğru bir kayma ve zemin sıvılaşması tespit edildi. Binaların duvarlarında ve kubbesinde oluşan yarıkların zemindeki kaymanın etkisiyle oluştuğu sonucuna varıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı yapının kurtarılması için çalışmalara başladı.

21.1.2017Gündem
Şehirde kaldım diye üzülme Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Şehirde kaldım diye üzülme! Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Dört aylık uzun bir maraton dün sona erdi. 14 gün sürecek yarıyıl tatilinde şehirde kalacaklara sanattan aşçılığa, sinemadan kayağa doyasıya önerilerimiz var. Çocuğunuzla birlikte eğlenirken bol bol anı biriktirin.

20.1.2017Hayat
Havalimanında sikkelerle yakalanan Suriyeliye 2 yıl hapis cezası

Havalimanında sikkelerle yakalanan Suriyeli'ye 2 yıl hapis cezası

Havalimanında sikkelerle yakalanan Suriyeli'ye 2 yıl hapis cezası

19.1.2017İstanbul
Şehrin ortasında 8 cennet

Şehrin ortasında 8 cennet

Kalabalıktan, gürültüden en çok da iş stresinden bunaldınız. Biraz olsun uzaklaşmak istiyorsunuz. Ama ne kilometrelerce yol yapacak vaktiniz ne de paranız var... O zaman kendinizi İstanbul’un içindeki kafanızı dinleyebileceğiniz huzurlu yerlere atın. Üstelik muhteşem bir gün için yüzlerce liraya ihtiyacınız da yok...

12.1.2017Seyahat
Nisanda Porto’ya gitmek için 7 neden

Nisanda Porto’ya gitmek için 7 neden

Tarihi bağlar ve şaraphanelerin arasından geçip Porto’da okyanusa dökülen Douro, baharı karşılıyor. İç bölgelerde kıyıları mimozalarla sarıya boyanmış. Porto’nun nehir manzaralı yamaçlarındaysa kamelya coşkusu yaşanıyor. 29 parkta, 600’ü aşkın çeşitte, kimileri asırlık kamelya ağaçları rengârenk çiçeklenmiş. Nisanda Porto, göz, kulak ve damaklar için tam bir şenlik yeri.

11.1.2017Seyahat
Türkiyenin en iyi 10 müzesi

Türkiye'nin en iyi 10 müzesi

Anadolu, bulunduğu coğrafya itibariyle yaşayan bir müze adeta... Hititlerden, Yunanlılara; Bizanslılardan Osmanlı’ya... 300’ü aşkın müze var. Sizin için en iyi 10 müzeyi seçtik. Jürimizin büyük bir kısmının ilk tercihi Gaziantep’teki ‘Zeugma Mozaik Müzesi’ oldu.

11.1.2017Seyahat
Balattaki İstanbul / Balatta gezilecek yerler

Balat'taki İstanbul / Balat'ta gezilecek yerler

Kentin açık hava fotoğraf atölyesi olan Balat, profesyonel makinelerini boynuna asan herkesin mutlaka uğradığı ve poz vermeyi çoktan öğrenmiş Balat'ın çocuklarının gönüllü asistanlığı ile ilk fotoğrafların çekildiği yer. Peki Balat'ta gezilecek yerler nereleri? Balat'ta nereye gitmeli? Balat'ta nerede fotoğraf çekmeli?

11.1.2017Seyahat
İstanbuldan kar manzaraları

İstanbul'dan kar manzaraları

İstanbul'da etkisini artıran ve yüksek kesimlerde yarım metreye ulaşan kar yağışı, tarihi ve turistik mekanlarda güzel görüntüler oluştururken, çocuklar da karın keyfini oynayarak çıkardı.

7.1.2017Gündem
Müzelerdeki mutlaka görmeniz gereken 10 yer

Müzelerdeki mutlaka görmeniz gereken 10 yer

Anadolu’da yaşayan kadim medeniyetler ve imparatorluklar arkalarında paha biçilemeyecek sayısız eser bıraktı. Bilinen ilk aşk şiirinden efsanelere konu olan elmasa, mitolojik dönemdeki heykellerden dev kadırgaya... Müzelerimizde mutlaka görmeniz gereken eserleri seçtik.

5.1.2017Seyahat
Çocuklarınız ile mutlaka görmeniz gereken 5 tarihi yer

Çocuklarınız ile mutlaka görmeniz gereken 5 tarihi yer

Yaşadıkları ülkenin tarihini ve kültürünü çocuklarınıza aktarabileceğiniz ve tarihin izlerini birlikte sürmeye başlayabileceğiniz, kolayca ulaşılabilir 5 şehri listeledik.

5.1.2017Seyahat
TGC Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu

TGC Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu

TGC Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu

13.12.2016İstanbul
Bir günde İstanbul’u keşfedin

Bir günde İstanbul’u keşfedin!

İstanbul, Asya ve Avrupa'nın buluştuğu, birçok kültürü bir araya getiren muhteşem bir şehirdir. Tarihin birçok anına tanıklık eden 600 yıllık bir imparatorluğun 500 yılında başkent olan İstanbul harika mimari yapılara sahip bir şehir olmuştur. İstanbul'da çok sayıda gezilecek yer olduğu için bir günde hepsini gezmek imkansızdır. Bizde sizlere İstanbul'da bir günde gezilecek en güzel yerleri derledik.

12.12.2016Seyahat
Türk dostu Pierre Loti Çanakkale’de Türklere karşı savaşmış

Türk dostu Pierre Loti Çanakkale’de Türklere karşı savaşmış!

Balkan Savaşları ve Milli Mücadele’ye verdiği destekle bilinen Fransız yazar Pierre Loti’nin karanlıkta kalan Birinci Dünya Savaşı yıllarını, tarih doktorası yapan Mesut Özekmekçi araştırdı. Meğer Pierre Loti, Topkapı Rıhtımı’nda devlet töreniyle karşılanmasından sadece iki yıl sonra Birinci Dünya Savaşı için ülkesine dönmüş, Fransa ordusuna katılmış ve Çanakkale Savaşı’nda Türklere karşı savaşmış!

10.12.2016Hayat
Taksicilere Topkapı Sarayında genel kültür dersi

Taksicilere Topkapı Sarayı'nda genel kültür dersi

Taksicilere Topkapı Sarayı'nda genel kültür dersi

7.12.2016İstanbul
Bu manşet ödül getirdi

Bu manşet ödül getirdi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2016 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanları açıklandı.

2.12.2016Gündem
Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu

Sedat Simavi Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2016 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.

2.12.2016Gündem
TGC Sedat Simavi Ödüllerini kazananlar belli oldu

TGC Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

TGC Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

2.12.2016İstanbul
İdil Biret’e Londra’da doğum günü kutlaması

İdil Biret’e Londra’da doğum günü kutlaması

Dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’in doğum günü, Londra’da kutlandı. Biret, Michael Nebe yönetimindeki The Whitehall Orchestra eşliğinde piyano konseri verdi.

27.11.2016Magazin
Sultanahmet Camisi tarihinin en kapsamlı restorasyonuna alınacak

Sultanahmet Camisi tarihinin en kapsamlı restorasyonuna alınacak

Osmanlı mimarisinin ilk ve tek 6 minareli camisi olarak İstanbul'un siluetine katkı sunan, çinileri dolayısıyla yabancı turistlerin "Mavi Cami/Blue Mosque" diye tanımladıkları Sultanahmet Camisi, 400 yıllık tarihinin en kapsamlı restorasyonundan geçilecek.

27.11.2016Gündem
Doğan Kuban: Bizde babamın evidir, koruyayım kültürü yok, İstanbul da böyle gitti

Doğan Kuban: Bizde babamın evidir, koruyayım kültürü yok, İstanbul da böyle gitti!

Mimar, restoratör, tarihçi... Değil söyleşmek, karşı karşıya oturmaktan bile onur duyduğum ‘Hocaların Hocası’... 1990’da emekli oldu. O gün bugündür, kendi tabiriyle 24 saat çalışıyor. Yazıyor, üretiyor, anlatıyor. Alanındaki en büyük başvuru kaynaklarından ‘Osmanlı Mimarisi’ adlı kitabı yeniden yayımlanan 92 yaşındaki Doğan Kuban’a, üzerine şiirler yazdığı sevgili İstanbul’unu ve bugünkü mimarlık anlayışını sordum.

19.11.2016Hayat
İstanbul: Bir sonbahar müzesi

İstanbul: Bir sonbahar müzesi!

Sizin için tarihi bir gezi hazırladık...

16.11.2016Kampüs
“Hassasiyet” nedir sınır nerededir

“Hassasiyet” nedir sınır nerededir?

Contemporary İstanbul’da, kendini “milliyetçi muhafazakâr” olarak tanımlayan bir grup, Ali Elmacı’nın üzerinde 2. Abdülhamid’in yüzü bulunan eserine yönelik bir saldırı gerçekleştirdi. “Mayoda dedemizin, atamızın resmi var ve bundan rencide oluyoruz” gerekçesini sunan grubun tepkisi üzerine eser sergiden kaldırıldı. Magazin Konseyi, bu hafta “hassasiyetler” konusunu masaya yatırdı. “Hassasiyetler” gerekçesiyle artık Türkiye’de konser, festival, sergi gibi etkinliklerin hep potansiyel tehlike altında olduğunu söyleyebilir miyiz?

6.11.2016Magazin
7 adımda Edirne gezi rehberi

7 adımda Edirne gezi rehberi

İstanbul'da beton ve gürültüyle iç içe yaşayınca en ufak bir fırsatı bile kaçırmayıp şehirden uzaklaşmanın yollarını arıyoruz. Bu yüzden geçen hafta sonu 90 yıl Osmanlı'ya başkentlik yapmış, Mimar Sinan'ın eserleriyle dolu Edirne'ye gittik. Günü birlik diye gittiğimiz kentte ciğere doyamayınca bir gece daha kalarak hafta sonunu orada geçirmiş olduk. İşte adım adım Edirne gezi rehberi

4.11.2016Seyahat
Tarihi konakta klasik dinletiler

Tarihi konakta klasik dinletiler

Tarihi konakta klasik dinletiler

2.11.2016Adana
Tarihi konakta klasik dinletiler

Tarihi konakta klasik dinletiler

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin simgelerinden 500 yıllık Ramazanoğlu Konağı’nda resitaller dizisiyle klasik müzik ziyafeti sunacak. Kanuni Sultan Süleyman ve 4. Murat’ın misafir edildiği, Topkapı Sarayı’ndan daha eski olan Ramazanoğlu Konağı’nda usta sanatçılar yıl sonuna kadar 10 konser verecek.

2.11.2016Adana
Efes, Türk arkeologlara emanet

Efes, Türk arkeologlara emanet

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Topkapı Sarayı’nda kültür sanat muhabirleri ile bir araya geldi. Bakan Avcı, Devlet Tiyatroları’nın özelleşmesinden AKM’ye kadar birçok konuda düşüncelerini paylaştı.

30.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kuyu toplumdaki şefkati ortaya çıkardı

Kuyu toplumdaki şefkati ortaya çıkardı

Sevimli kangal yavrusu Kuyu’nun kurtarılışı iyi yanlarımızı ortaya çıkardı. Gerginliğin arttığı bir dönemde toplumumuzun bireylerinin insana ve farklı görüşü olan diğer yurttaşlara gösterdiği anlayış ve saygıda bir düzelme görülüyor. Hayvanlara karşı lüzumsuz ve yanlış bir taassupla davrananlarda bile bir değişim görülüyor.

18.2.2017İlber Ortaylı
Kişisel ilkyardım pakedi

Kişisel ilkyardım pakedi

Beraberce yaşadığımız haklı hüzne, tam zamanlı endişeye teslim olmamak adına geliştirdiğim icatlar…

16.1.2017Ferhan İSTANBULLU
Kar ve diğer felaketler tarihinden notlar

Kar ve diğer felaketler tarihinden notlar

İSTANBUL’un kar yağışını “Ay ne güzel yağıyor lapa lapa”nın ötesine geçerek “beyaz felaket” olarak yaşamaya başladığı günler...

9.1.2017Kanat ATKAYA
Ödüller hem takdir hem de bir hatırlatmadır

Ödüller hem takdir hem de bir hatırlatmadır

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) düzenlediği Sedat Simavi Ödülleri, 12 Aralık Pazartesi akşamı yapılan törenle kazananlara verildi.

14.12.2016Doğan HIZLAN
Gümrük Birliğinde 21 Aralık virajı

Gümrük Birliği'nde 21 Aralık virajı

Avrupa Birliği ile 1995’te imzalanan Gümrük Birliği masada. İlk toplantı 21 Aralık’ta. Nakliyede kotaların kalkması, hizmetler sektörü gibi çok önemli konular gündemde. Görüşmeleri önleyecek en riskli adımın idam cezasının yeniden yasalaşması olacağı öne sürülüyor.

11.12.2016Jale Özgentürk