Ortadoğu


 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Kadının yapamayacağı iş yok - ortadoğu

  Kadının yapamayacağı iş yok27.11.2014

  YAZARLAR

  ÇOK samimi söylüyorum bu topa girmeye hiç niyetim yoktu.
 • Papa, dinler arası diyaloğu güçlendirecek - ortadoğu

  Papa, dinler arası diyaloğu güçlendirecek27.11.2014

  GÜNDEM

  VATİKAN Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin, Papa Francesco’nun bugün başlayacak Türkiye ziyaretini Vatikan’ın resmi televizyon kanalı CTV’ye değerlendirdi.
 • Sokakta kalan yabancı öğrenciye hocası sahip çıktı - ortadoğu

  Sokakta kalan yabancı öğrenciye hocası sahip çıktı27.11.2014

  GÜNDEM

  Isparta'da barınacak yurt ve ev bulamayınca sokakta, parkta ve otobüs duraklarında yatmaya başlayan Nijeryalı öğrenci Tiamiyu Adetaro Kareem'e üniversite hocası sahip çıktı.
 • PEN Amerika’ya borcumu ödüyorum - ortadoğu

  PEN Amerika’ya borcumu ödüyorum27.11.2014

  Keyif

  Orhan Pamuk, PEN Amerika’ya destek için başlatılan kampanyaya katılarak ‘Kar’ romanının Amerika’daki ilk baskısının içine iki desen çizerek bağışladı.
 • Papa dinler arası diyaloğu güçlendirecek - ortadoğu

  Papa dinler arası diyaloğu güçlendirecek27.11.2014

  DÜNYA

  VATİKAN Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin, Papa Francesco’nun bugün başlayacak Türkiye ziyaretini Vatikan’ın resmi televizyon kanalı CTV’ye değerlendirdi.
 • Kurtlar Vadisi Pusu 238.yeni bölümde Aynura kurtulacak mı? (Fragman İzle) - ortadoğu

  Kurtlar Vadisi Pusu 238.yeni bölümde Aynura kurtulacak mı? (Fragman İzle)27.11.2014

  Keyif

  Kurtlar Vadisi Pusu'nun 27 Kasım perşembe günü ekrana gelecek 238.bölüm fragmanı yayınlandı.İşte merakla beklenen o fragman.Yeni bölümde Aynura esir alınıyor ve bomba düzeneğine bağlanıyor.Polat Alemdar, Aynura'yı kurtarabilecek mi?
 • Kıvanç mı yoksa Kerem mi? - ortadoğu

  Kıvanç mı yoksa Kerem mi?27.11.2014

  Hayat

  Kıvanç Tatlıtuğ ve Kerem Bürsin… İnternet forumlarında hangisinin seksi olduğu tartışılıyor.Sarışın sevenler Tatlıtuğ, yeni kan arayanlar Bürsin isminde ısrar ediyor.Tatlıtuğ’nun kardeş hikayesini anlatan dizisi ‘Kuzey Güney’ in ardından Bürsin’in yeni dizisi ‘Şeref Meselesi’ ona yakın tatta bir hikaye ekseninde dönüyor.Hal böyleyken iki oyuncunun dünyasına daldık.
 • Cengiz ÇANDAR

  Ankara-Washington: Mutsuz Evlilik. - ortadoğu

  Ankara-Washington: Mutsuz Evlilik.26.11.2014

  YAZARLAR

  General (Em.) John Allen’ın dinlemek için kahvaltı salonunda kendime yer aranırken, ömrü Dubai ile Kabil arasında geçen Afganlı bir medya patronu dostumla burun buruna geldim.
 • Ayçe DİKMEN

  Akdenizlilik tartışılıyor - ortadoğu

  Akdenizlilik tartışılıyor26.11.2014

  YAZARLAR

 • Benzinde çok çarpıcı rakam - ortadoğu

  Benzinde çok çarpıcı rakam26.11.2014

  EKONOMİ

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) üretimi azaltacağına yönelik beklentilere rağmen, başta Asya olmak üzere küresel ekonomideki yavaşlamanın etkisiyle petrol fiyatlarındaki düşüş beş aydır sürüyor.Bu süre içinde, petroldeki düşüş yüzde 32'yi aşarken, Türkiye'de kurşunsuz benzindeki dolar bazındaki indirim yüzde 14'ün dahi altında kalıyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Nehrin kenarındakiler - ortadoğu

  Nehrin kenarındakiler25.11.2014

  YAZARLAR

  FARKINDA mısınız?.
 • Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı? - ortadoğu

  Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı?25.11.2014

  DÜNYA

  Cuma günü Ankara'ya gelecek olan Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Françesko, Türkiye’yi ziyaret eden 4’üncü papa olacak.
 • Doğadan uzak ofisler sağlığı bozuyor - ortadoğu

  Doğadan uzak ofisler sağlığı bozuyor25.11.2014

  Sağlık

  Araştırmalara göre, yeşil alanlar ve güneş ışığı gibi doğal unsurların yer aldığı ortamlarda çalışmanın verim düzeyini yüzde 13 arttırdığı gözleniyor.
 • Sefer LEVENT

  Güneş Afrika’dan buzdolabı Koç’tan - ortadoğu

  Güneş Afrika’dan buzdolabı Koç’tan24.11.2014

  YAZARLAR

  Koç Grubu’nun 2011 yılında Güney Afrika’da satın aldığı Defy hızlı büyüyor.Arçelik’in teknoloji transfer ettiği pazar lideri Defy satışlarını yüzde 40 artırdı, faaliyette bulunduğu Afrika ülkesi sayısını da 19’dan 39’a çıkardı.
 • Emre KIZILKAYA

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşinde - ortadoğu

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşinde24.11.2014

  YAZARLAR

  Biz yeni bir "uzaylı saldırısı" altında debelenirken, bakın Avrupa Birliği uzayda ne arıyor.
 • Üniversitenin kemik koleksiyonu - ortadoğu

  Üniversitenin kemik koleksiyonu24.11.2014

  Ankara

  Dünyanın en zengin kemik koleksiyonlarından birine sahip olan Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Laboratuvarı, yabancı bilim insanlarının uğrak yeri oldu.Anadolu'dan çıkan iskeletlerin yüzde 80'i Hacettepe’de bulunuyor.
 • Yataklar boş kaldı - ortadoğu

  Yataklar boş kaldı24.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye’nin çevresindeki karışıklıklar birçok sektörde olduğu gibi turizme de fatura çıkarıyor.Türkiye, yüzde 63.8 ile İsrail’in ardından Avrupa’nın en düşük otel doluluk oranına sahip ülkesi oldu.
 • Beşir Atalay: Bugünün fakiri artık pek çok imkân yakalıyor - ortadoğu

  Beşir Atalay: Bugünün fakiri artık pek çok imkân yakalıyor23.11.2014

  GÜNDEM

  Çözüm süreci yakın zamana kadar ona emanetti.Yeni dönemde partisinin en iddialı olduğu alanlarından birinin direksiyonunda, AK Parti'nin Tanıtım ve Medyada Genel Başkan Yardımcılığını yürütüyor.Aynı zamanda da parti sözcüsü.Genel Merkez'deki buluşmamızda içinden 5 hükümet çıkaran AK Parti'nin 12 yıllık iktidar performansını samimiyetle analiz etti.Son dönemin partisi açısından en stresli konularına ve siyasetin dikenli alanlarına girmekten kaçınmadı.AK Parti içinden tüyolar da verdi.Hatta 'Kendi içimizdeki çıkardığımız analizlerin yanında bazen basında yazılanlar hafif kalır' bile dedi.Çözüm sürecinin gidişatı için ise ‘aynı özde yürüyor, çok rahatım’ değerlendirmesi yaptı.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü - ortadoğu

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü23.11.2014

  YAZARLAR

  ‘ORTADOĞU’da hesaplar değişiyor’ demiştim.Geçen hafta size İran’ın nükleer pazarlığını anlatırken Arap cephesinde de ilginç gelişmeler yaşandı.
 • Taha AKYOL

  Sormak lazım - ortadoğu

  Sormak lazım23.11.2014

  YAZARLAR

  GÖRÜŞLERİMİZİ savunurken bilgilerimizin yanlış ya da eksik olabileceğini hiç kendimize soruyor muyuz?
 • Onur konuğu - ortadoğu

  Onur konuğu23.11.2014

  DÜNYA

  11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kanada’nın Halifax kentinde düzenlenen Uluslararası Güvenlik Forumu’na onur konuğu olarak katıldı.
 • Solcu bir kadınla 10 gün Küba - ortadoğu

  Solcu bir kadınla 10 gün Küba23.11.2014

  Seyahat

  Ertuğrul Özkök, Küba'da Che tişörtünü giydi ve sol yumruğunu kaldırdı.Havana'daki havaalanının ismi niye Fidel Castro değil? O rutubette insanlar nasıl hiç ter kokmuyor? 10 günde hangi şarkıyı 49 kere dinledi?
 • Utandıran açıklama ortalığı karıştırdı - ortadoğu

  Utandıran açıklama ortalığı karıştırdı23.11.2014

  GÜNDEM

  Edirne Valisi Dursun Şahin'in, şehirde restorasyonu devam eden sinagogu müze olarak kulllanmaya karar verdiklerini açıklamasından sonra tepkiler art arda geldi.Valinin ibadethaneyi İsrail'in Mescid'i Aksa'ya düzenlediği baskına kızıp müzeye çevirmek istemesine ilk yanıt Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden geldi.Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, bir açıklama yaparak sinagog ile ilgili tasarrufun kendilerinde olduğunu hatırlatarak Edirne Büyük Sinagogu'nun ibadethane olarak hizmet vereceğini bildirdi.Bu açıklamadan sonra Vali Dursun Şahin çark etti, binanın kullanım şekliyle ilgili kararın Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olduğunu söyledi.Türkiye Hahambaşılığı ve Türk Musevi Cemaati de bir yazılı açıklama yaparak "Bu tür bir söylemin devletimizi temsil eden bir valimiz tarafından ifade edilmesinden dolayı hicap duymaktayız" ifadelerini kullandı.
 • Aldof Hitler'in tablosu 160 bin dolara satıldı - ortadoğu

  Aldof Hitler'in tablosu 160 bin dolara satıldı23.11.2014

  EKONOMİ

  Almanya’nın eski lideri Adolf Hitler’in 1914 yılında yaptığı bir suluboya resim açık artırmayla satıldı.
 • TUROB: 'Fatura bize çıkıyor' - ortadoğu

  TUROB: 'Fatura bize çıkıyor'23.11.2014

  EKONOMİ

  Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) açıklamasına göre, Ortadoğu'daki karışıklıklar, Türkiye genelinde yaşanan toplumsal olaylar gibi gelişmeler, Türkiye genelinde otel doluluklarını da olumsuz etkiledi.Bu durum dünyanın önde gelen veri ve analiz şirketlerinden STR Global'in Ekim 2014 Ülke Performans Raporu'na da somut olarak yansıdı.
 • Cengiz ÇANDAR

  "Yeni Türkiye"ye "yeni Washington". - ortadoğu

  "Yeni Türkiye"ye "yeni Washington".22.11.2014

  YAZARLAR

  WASHINGTON- MEI yani “Middle East Institute” (Orta Doğu Enstitüsü) yıllık toplantısını Washington’un merkezinde Hyatt Regency otelinin kocaman bir salonunda niçin yapmak istediğini, kürsüde yerime oturduğumda anladım.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Çok derin bir ‘havuz’ problemi - ortadoğu

  Çok derin bir ‘havuz’ problemi22.11.2014

  YAZARLAR

  ‘KAPİTAL’ kitabının yazarı Thomas Piketty, önceki gün Galatasaray Üniversitesi’nde gelir dengelerinin bozulmasını anlatırken, “Ellerinde Türkiye’deki gelir dağılımı ile ilgili yeterli bilgi olmadığını” söyledi.
 • En büyük en yüksek en zengin - ortadoğu

  En büyük en yüksek en zengin21.11.2014

  Hayat

  Abartılı bir yer mi? Kesinlikle evet.Ama Dubai’nin insanı gerçekten şaşırtan özellikleri de yok değil.Neticede 10 milyon turist çölün ortasına bir hiç uğruna gelmiyor.
 • Güneydoğulunun parası gıdaya gidiyor - ortadoğu

  Güneydoğulunun parası gıdaya gidiyor21.11.2014

  EKONOMİ

  Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2011-2012-2013 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre toplam tüketim harcamasının yüzde 23,5’i İstanbul’da oturan hanehalkları tarafından yapıldı.Ege yüzde 15’lik oranla ikinci sırada yer aldı, onu yüzde 11,9 oranı ile Akdeniz izledi.Harcamaların sadece yüzde 1,8’i Kuzeydoğu Anadolu'daki hanehalkları tarafından gerçekleştirildi.Gıda harcaması hanehalkı bütçesi içinde oransal olarak en çok Güneydoğu Anadolu'da yapıldı.
 • Kemal Derviş: Ülkede kutuplaşma her ay artıyor - ortadoğu

  Kemal Derviş: Ülkede kutuplaşma her ay artıyor20.11.2014

  GÜNDEM

  Kemal Derviş, "Ülkede kutuplaşma her ay artıyor.Bunu durdurmanın yollarından biri Avrupa hayalinin ve projesinin canlandırılmasıdır.Bu, derhal olmalı.Bunun olumlu ve sakinleştirici etkisi olacaktır.Aksi takdirde kutuplaşmanın devamı çok ciddi bir sorun olacaktır.Bir de Ortadoğu’da trajedinin içine girersek durum daha kötüleşecektir" diye konuştu.
 • 36 saatte Valensiya - ortadoğu

  36 saatte Valensiya20.11.2014

  Seyahat

  Paella denilen deniz ürünlü, tavuklu, sebzeli pilavın çıktığı Valensiya, son 10 yıldır sanatsever gezginlerin rotasına girmeye başladı.2005’te Santiago Calatrava’nın ultra modern müze kompleksi ‘Sanat ve Bilim Şehri’nin açılması 2007’de America’s Cup bu süreci hızlandırdı.Mağribi esintili mahallelerde birbiri ardına yeni restoranlar, gece kulüpleri, restoranlar açılıyor.350kilometre uzaklıktaki Madrid’e hızlı tren bağlantısı ivmeyi arttırdı.İspanya’nın üçüncü büyük şehrinde pilavın dışında keşfedecek pek çok lezzet ve mekân var.
 • IŞİD, üzüm ihracatını vurdu - ortadoğu

  IŞİD, üzüm ihracatını vurdu20.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'nin Ortadoğu'ya'ya açılan ticaret kapıları Irak ve Suriye'deki terör örgütü IŞİD tehdidi, Türkiye'nin bölgeye üzüm ihracatını olumsuz etkiledi.
 • Türk KOBİ’leri Avrupa’da - ortadoğu

  Türk KOBİ’leri Avrupa’da20.11.2014

  Avrupa

  Türkiye’deki KOBİ’leri Avrupa’da temsil etme ve ihracat atılımına katkıda bulunma hedefi doğrultusunda Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Avrupa Birliği’nin merkezi Brüksel’de temsilcilik açtı.
 • Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı - ortadoğu

  Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı20.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci ve HDP heyetinin İmralı ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Kamu düzeni konusundaki hassasiyet korunacak, bu konuda taviz vermeyiz.Çözüm sürecinin nihai perspektifi olan silahsızlanma da dahil olmak üzere şiddetin terk edilmesi ve demokratik ortamda siyasi hayatın hayata geçirilmesi konusunda da net bir tavır sergilenecek.Ümit ederiz bu tür görüşmeler onun önünü açar.Bağdat dönüşü bu konuda gelişmeler olabilir" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  ‘Büyük Adam’ mı ? - ortadoğu

  ‘Büyük Adam’ mı ?20.11.2014

  YAZARLAR

  Tayyip Erdoğan’ı “Büyük Adam” olarak gören ya da en azından görmek isteyen çok insan var.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: O saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır - ortadoğu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: O saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır19.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı barbarca saldırıyı hep birlikte üzülerek yaşadık.'Bize ne' deme lüksümüz var mı? 'Filistin'in meselesi bizi ilgilendirmez' deme imkanımız var mı? O saldırı, Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır.Çünkü Mescid-i Aksa Filistinlilerin değil, hepimizin ortak mescidi, hepimizin en kutsal mekanlarından biridir.Kendi mescitlerimize, camilerimize kirli postallarla girmek neyse Mescid-i Aksa'ya girmek de aynen odur" dedi.
 • 2.5 saat konuşup 33 bin euro kazandı - ortadoğu

  2.5 saat konuşup 33 bin euro kazandı19.11.2014

  EKONOMİ

  DANİMARKA ve diğer ülkelerin, hükümetleri ve isim yapmış firmalarına, danışmanlık hizmeti sunan NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’in 2.5 saatlik bir konferans için 242 bin kron (33 bin Euro) alması eleştirilere yol açtı.Söz konusu para (kur 2.80) 92 bin Türk Lirası'na tekabül ediyor.
 • İspanya'dan tarihi Filistin adımı - ortadoğu

  İspanya'dan tarihi Filistin adımı18.11.2014

  DÜNYA

  İspanya Meclisi, Filistin devletinin tanınması konusunda, hükümete tavsiye kararı sunulmasını oy birliğiyle kabul etti.
 • Beyaz Saray’dan Ulukaya’ya özel davet - ortadoğu

  Beyaz Saray’dan Ulukaya’ya özel davet18.11.2014

  DÜNYA

  Chobani Yoğurtları’nın kurucusu Hamdi Ulukaya, cuma günü Türkiye’de olması beklenen ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın İstanbul’dan önce uğrayacağı Fas’ta, Başkan Obama’nın öncülüğünde başlayan Girişimcilik Başkanlık Zirvesi’ne davet edildi.Beyaz Saray, Ulukaya’nın, Perşembe günü zirvenin açılış konuşmasını yapması istedi.
 • Jens Odlander: Fazla mı iyiyiz diye tartışıyoruz - ortadoğu

  Jens Odlander: Fazla mı iyiyiz diye tartışıyoruz18.11.2014

  Hayat

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, peki Türkiye’de çocuk hakları ne kadar korunuyor? Bizlere bu hususta örnek olmak isteyen bir ülkenin kapısını çaldık.İsveç Başkonsolosu Jens Odlander’la, sizler için konuştuk.
 • Amerika ikincisini İstanbul'a açıyor - ortadoğu

  Amerika ikincisini İstanbul'a açıyor18.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Ticaret Odası ikinci yurt dışı ofisini Brüksel'in ardından İstanbul'da açtı.TOBB'nin Şişli'deki Genel Merkez Binası'nda ABD Ticaret Odası Bölgesel Ofisi adıyla faaliyet gösterecek merkez için Mutabakat Zaptı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve ABD Ticaret Odası Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Myron Brilliant arasında imzalandı.TOBB Genel Merkezi'nde bugün düzenlenen imza törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter ile Türkiye'de faaliyet gösteren ABD'li şirketlerin yöneticileri de katıldı.
 • İslamofobi tehlikeli bir yoldur - ortadoğu

  İslamofobi tehlikeli bir yoldur18.11.2014

  Avrupa

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) Köln’deki genel merkezinde konuştu.
 • Papa Françesko 'Ak Saray'a gidecek mi' tartışmalarına son noktayı koydu - ortadoğu

  Papa Françesko 'Ak Saray'a gidecek mi' tartışmalarına son noktayı koydu18.11.2014

  DÜNYA

  Vatikan Basın Sözcüsü Rahip Federico Lombardi, Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Françesko'nun Türkiye ve Strasbourg'a yapacağı ziyaretlere ilişkin brifing verdi.
 • Başbakan Davutoğlu: Çözüm Süreci'ndeki kararlılığımız kesin - ortadoğu

  Başbakan Davutoğlu: Çözüm Süreci'ndeki kararlılığımız kesin18.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecine ilişkin HDP ile hükümet arasındaki görüşmelerle ilgili, "Bu görüşmeler devam edebilir.Ta ki kimse çözüm sürecinden hareketle Türkiye'deki kamu düzenini bozmaya kalkışmasın, ta ki kimse Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan Kürt vatandaşlarımızı istismar ederek veya onlara zulmederek çözüm sürecini akamete uğratmaya kalkışmasın.Bizim çözüm süreci konusundaki kararlılığımız kesindir" dedi.
 • Yerli malı 3D protez - ortadoğu

  Yerli malı 3D protez17.11.2014

  GÜNDEM

  Dünyada 3D kulak, doku üretiminin ardından Ankara’da bir firma da 3D yazıcılar sayesinde kafa, yüz ve el için protezler üretti.Bu teknolojiyle kanserle kaybedilen organların yerine yenisinin konulması planlanıyor.
 • 48 bin yabancı öğrencimiz var - ortadoğu

  48 bin yabancı öğrencimiz var17.11.2014

  Eğitim

  Dünyanın farklı coğrafyalarındaki 191 ülkeden 48 bin öğrenci, lisans, lisansüstü ve doktora eğitimini Türkiye'de alıyor.Dünyanın hemen hemen her yerinden Türkiye'ye gelen yabancı öğrenciler, 157 devlet ve vakıf üniversitesinde öğrenim görüyor.
 • Banu ŞEN

  Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu - ortadoğu

  Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu17.11.2014

  YAZARLAR

 • Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu - ortadoğu

  Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu17.11.2014

  EKONOMİ

  GEÇEN yıl ihraç edilen 184 bin ton sofralık üzümün 120 bin tonunu karşılayan Sarıgöllü üreticiler dertli.1.80-2 TL’ye sattıkları üzümün bu sene 40-50 kuruşa zor alıcı bulduğunu söyleyen üreticiler, “En büyük alıcımız, başta Suriye olmak üzere Arap ülkeleriydi.Yol güvenliği olmadığı ve o ülkelerdeki iç savaş nedeniyle bu pazarı kaybettik.Fiyatlar da düşünce şimdi milyonluk üzüm örtü altında bekliyor.Onun da havaların dona dönmesi durumunda bir hafta ömrü kaldı.Suma fabrikasına satmamız durumunda ise 25 kuruşa gidiyor.Yani 4 kilo sumalık üzüm 1 ekmek ediyor.3 kilo ile ancak 1 bardak çay ediyor.Üzümü satamadık Arap’a, şimdi 25 kuruşa döküyoruz şaraba” diye sıkıntılarını dile getirdi.
 • Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu - ortadoğu

  Suriye ve Ortadoğu krizi Ege’nin bağlarını vurdu16.11.2014

  Ege

  GEÇEN yıl ihraç edilen 184 bin ton sofralık üzümün 120 bin tonunu karşılayan Sarıgöllü üreticiler dertli.1.80-2 TL’ye sattıkları üzümün bu sene 40-50 kuruşa zor alıcı bulduğunu söyleyen üreticiler, “En büyük alıcımız, başta Suriye olmak üzere Arap ülkeleriydi.Yol güvenliği olmadığı ve o ülkelerdeki iç savaş nedeniyle bu pazarı kaybettik.Fiyatlar da düşünce şimdi milyonluk üzüm örtü altında bekliyor.Onun da havaların dona dönmesi durumunda bir hafta ömrü kaldı.Suma fabrikasına satmamız durumunda ise 25 kuruşa gidiyor.Yani 4 kilo sumalık üzüm 1 ekmek ediyor.3 kilo ile ancak 1 bardak çay ediyor.Üzümü satamadık Arap’a, şimdi 25 kuruşa döküyoruz şaraba” diye sıkıntılarını dile getirdi.
 • Amerika’ya Kolomb’dan önce Müslümanlar gitti - ortadoğu

  Amerika’ya Kolomb’dan önce Müslümanlar gitti15.11.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, “Kolomb’dan 314 sene önce, 1178’de Müslüman denizciler Amerika kıtasına ulaşmıştır.
içinde

Ortadoğu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz