Ortadoğu

 • Vahap MUNYAR

  Üniversiteye 82 milyon dolar bağışladı ‘sosyal sorumluluk ödülü’ aldı - ortadoğu
  Üniversiteye 82 milyon dolar bağışladı ‘sosyal sorumluluk ödülü’ aldı01.03.2015
  YazarlarAKBANK Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, bankanın Kemal Derviş başkanlığındaki Danışma Kurulu’nun geçen yılın haziran ayındaki toplantısına ABD’deki Harvard Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dante Roscini’yi davet etti.
 • Hilton Worldwide’dan yeni otelcilik staj programı - ortadoğu
  Hilton Worldwide’dan yeni otelcilik staj programı01.03.2015
  IKTürkiye’de halihazırda faaliyet gösteren ve açılması planlanan 62 otelinde 2.500 kişiye istihdam sağlayan Hilton, Avrupa Birliği’nin Hayat Boyu Öğrenme Leonardo Da Vinci Programı çerçevesinde, Türkiye Ulusal Ajansı’nın katkılarıyla otelcilik sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlere yönelik yeni bir staj programı geliştirdi.
 • Muhalefetin hakkı var - ortadoğu
  Muhalefetin hakkı var01.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi.Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz.Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu.
 • Petrolcülerden tarihi fren - ortadoğu
  Petrolcülerden tarihi fren01.03.2015
  EkonomiFiyatların aniden son altı yılın en düşük seviyelerine düşmesiyle, enerji şirketleri de kendilerini kaotik bir dönemin içinde buldu.Petrol ve petrokimya projelerine yapılacak yatırım harcamaları bir yılda 100 milyar dolar azalacak.
 • Türk doktor tıp literatürüne girdi - ortadoğu
  Türk doktor tıp literatürüne girdi28.02.2015
  SağlıkUludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinden bir grup doktor, "fournier gangrene" hastalarının durumunu derecelendirme amaçlı skorlama tablosu geliştirerek, üniversitenin adıyla uluslararası tıp literatürüne girme başarısı gösterdi.
 • Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri - ortadoğu
  Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri28.02.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşme Diyarbakır'da olumlu karşılandı.
 • ÇHD’den ihracı istendi - ortadoğu
  ÇHD’den ihracı istendi28.02.2015
  GündemTBMM’de İç Güvenlik Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında, Genel Kurul’u yöneten Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın, 23 yıldır üyesi olduğu Çağdaş Hukukçular Derneği’nden (ÇHD) ihracı istendi.
 • Savunma rekoru - ortadoğu
  Savunma rekoru28.02.2015
  EkonomiTürkiye’nin toplam ihracatı 2014’te yüzde 4.3 artarken, savunma sanayi ihracatımız yüzde 18.7 yükselerek 1.6 milyar dolara çıktı.Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, 2023 yılı hedefimiz 25 milyar dolar, bu hedefe ulaşmak için yüzde 20’li artışlar gerekli” dedi.
 • Psaki: Türkiye önemli bir ortak olmayı sürdürüyor - ortadoğu
  Psaki: Türkiye önemli bir ortak olmayı sürdürüyor27.02.2015
  PlanetABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Türkiye'nin, IŞİD ile mücadelede önemli bir ortak olmayı sürdürdüğünü söyledi.
 • ABD istihbaratından 'Türkiye' açıklaması - ortadoğu
  ABD istihbaratından 'Türkiye' açıklaması27.02.2015
  PlanetABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, IŞİD ile mücadelede Türkiye'nin ABD ile daha fazla işbirliği yapması konusunda iyimser olmadığını söyledi.Clapper, "Türkiye'nin diğer öncelikleri ve çıkarları bulunuyor" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Asrın soygununda’ beraat! - ortadoğu
  ‘Asrın soygununda’ beraat!27.02.2015
  YazarlarFRANKFURT Mahkemesi’nin “asrın soygunu” diyerek cezalandırdığı ve “Asıl suçlular Türkiye’de” diye işaret ettiği Deniz Feneri e.V davasında artık sona gelindi.
 • PKK yasağı parlamentoya getirildi - ortadoğu
  PKK yasağı parlamentoya getirildi27.02.2015
  AvrupaAlmanya'da anamuhalefet Sol Parti, PKK yasağının kaldırılması ve AB'nin terör listesinden çıkarılmasını parlamentoya getirdi.
 • Reel ücret düşüşü kabul edilemez - ortadoğu
  Reel ücret düşüşü kabul edilemez26.02.2015
  EkonomiKOÇ Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, iş arayan milyonlarca insanın, kabul edilemez şartlarda çalışan işçilerin ve buna bağlı giderek artan toplumsal ve sosyal gerginliklerin daha fazla oyalanmaya, daha fazla ötelenmeye tahammülü olmadığına inandığını söyledi.
 • Türk erkeklerine Nobel’li çağrı - ortadoğu
  Türk erkeklerine Nobel’li çağrı26.02.2015
  GündemÖzgecan Aslan’ın korkunç şekilde katledilmesinin hemen üzerine bir konferans için İstanbul’a gelen Nobel Barış Ödülü sahibi üç kadın, Türk erkeklerine seslendi: İnsan olma bilinciyle, bu mücadelede kadınlara destek olun!
 • Cengiz ÇANDAR

  “Milli mesele” mi; iktidarın acemi propagandası mı? - ortadoğu
  “Milli mesele” mi; iktidarın acemi propagandası mı?26.02.2015
  YazarlarBir önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül, beş yıla yakın süre dışişleri bakanlığı, onun öncesinde beş aya yakın süre görevinde de bulunmuştu.Gül’ün, daha önce kendi taşıdığı sıfatları üstlenen Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı ve Ahmet Davutoğlu’nun dışişleri bakanlığı sırasında izlenen “Suriye politikası” ile mutabık olmadığı bir sır değil.
 • Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - ortadoğu
  Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi26.02.2015
  GündemMilli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan Şubat ayı olağan toplantısı yaklaşık 6,5 saat sürdü.Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askeri zaruretler nedeniyle icra edilen Şah Fırat Operasyonu'nun görüşüldüğü belirtilerek, operasyonu başarıyla icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne takdir ve tebriklerin ifade edildiği bildirildi.
 • Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı - ortadoğu
  Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı26.02.2015
  PlanetAlmanya Meclisi'nde Sol Parti'nin "PKK yasağının kaldırılması ve örgütün AB terör listesinden çıkarılması" ile ilgili 6 maddelik talep listesi görüşüldü.
 • Aydın'ın yeni adresi Armstrong Investors Managers - ortadoğu
  Aydın'ın yeni adresi Armstrong Investors Managers26.02.2015
  EkonomiCenk Aydın Londra merkezli Armstrong Investors Managers’ın Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye'den sorumlu Yönetici Ortağı oldu.600 milyon doların üzerindeki bir parayı yöneten ve aile ofisleri, kurumsal ve finansal kurumlara hizmet veren Armstrong Investment Managers Türkiye’ye yatırım yapmak için fırsatlar arıyor.
 • Cengiz ÇANDAR

  180 metrelik “stratejik derinlik”. - ortadoğu
  180 metrelik “stratejik derinlik”.25.02.2015
  YazarlarNe söylenirse söylensin, hangi propaganda tekniğine başvurulursa vurulursun, eleştirilere yönelik nasıl bir tehditkâr dil kullanılırsa kullanılsın, gerçek değişmiyor: Türkiye, sınırları dışında hukuki anlamda “tek vatan toprağı” olarak tanımladığı küçücük bir araziyi koruyamamış ve terketmiştir.
 • Obama: Esad gidene kadar Suriye'de istikrar mümkün değil - ortadoğu
  Obama: Esad gidene kadar Suriye'de istikrar mümkün değil25.02.2015
  PlanetABD Başkanı Barack Obama, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın iktidardan gidişi sağlanana kadar, bu ülkeyi tam olarak istikrara kavuşturmanın mümkün olmayacağını söyledi.
 • Ahmet HAKAN

  Birkaç hafta içinde Hükümet ve HDP ortak açıklama yapacak - ortadoğu
  Birkaç hafta içinde Hükümet ve HDP ortak açıklama yapacak25.02.2015
  YazarlarÇözüm sürecini yakından izleyen siyaset bilimci Hüseyin Yayman’dan önemli açıklamalar.
 • Zafer diye kakalıyor - ortadoğu
  Zafer diye kakalıyor25.02.2015
  GündemCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili “Sana ait olan topraktan kaçıp geliyorsun ve bunu da zafer diye satıyorsun” dedi.
 • Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı - ortadoğu
  Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı25.02.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı.İsmet Yalçın açıklamasında, "Genelkurmay başkanları eskiden Türkiye’nin milli çıkarları açısından mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirler ve gerekirse istifa ederek hem kendilerinin onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı.Orgeneral Necdet Özel ise bunu yapmak yerine Erdoğan’ın Kaçak Saraydan yaptığı gibi işgal ettiği konuma aykırı bir üslupla Genel Başkanımıza laf yetiştirmeye çalışmaktadır" dedi.
 • İstiklal Caddesi dünya ikincisi oldu - ortadoğu
  İstiklal Caddesi dünya ikincisi oldu25.02.2015
  EkonomiCushman & Wakefield 2014-2015 yılına ilişkin olarak hazırladığı uluslararası kira araştırmasının sonuçları açıklandı.Buna göre Türkiye’den 3 cadde dünyada en çok kira artışının yaşandığı caddeler oldu.
 • Fransız vekillerin Şam ziyareti - ortadoğu
  Fransız vekillerin Şam ziyareti25.02.2015
  PlanetSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Fransa'dan gelen vekil ve senatörlerle görüştü.
 • Oral Çalışlar

  Çocukları savaşa mı uğurlasaydık! - ortadoğu
  Çocukları savaşa mı uğurlasaydık!24.02.2015
  YazarlarÇatışma ve savaşın karşısındayım.
 • Ortadoğu ve Balkanların en büyük şöminecisi - ortadoğu
  Ortadoğu ve Balkanların en büyük şöminecisi24.02.2015
  Ekonomi KobiGAZİANTEPLİ Ali Araptarlı, 1975’te kurduğu Hürsan Şömine’nin, yönetimini oğulları Hasan Cem ve Yiğit’e devretti.Yılda yaklaşık 3 bin şömine satan firma Ortadoğu ve Balkanların en büyük şömine imalatçısı konumunda.
 • Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi - ortadoğu
  Bahçeli: Fırat evladımız göz göre göre ölüme terk edildi24.02.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.
 • Bir insan tacirinin itirafları - ortadoğu
  Bir insan tacirinin itirafları24.02.2015
  Avrupaİtalyan gazeteciler Andrea Di Nicola ile Giampaolo Musumeci, umut yolcularının geçiş yollarını takip ederek yaptıkları araştırmayı kitaba döktü.‘Bekenntnisse eines Menschenhaendlers’ (Bir İnsan Tacirinin İtirafları) adıyla Almanca yayınlanan kitap, umut yolcularını Avrupa’ya taşıyan çok güçlü bir yeraltı dünyası olduğunu ortaya koyuyor.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman şah eleştirisi - ortadoğu
  Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman şah eleştirisi24.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:
 • Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar - ortadoğu
  Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar24.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun taşınması ve operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "Süleyman Şah’tan kaçtın, kaçarken nal topladın.Senin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra.Hem kaçıyorlar hem zafer diye kakalıyorlar.Buna ne denir? Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet’i toprakların terk ettiniz, neyin karşılığında kaçtınız? Kendi toprağını satan adama ne denirse ben de onu söylüyorum" dedi.
 • Karadayı izle kaç ülkeye satıldı, dizi için şimdiye kadar neler yapıldı? - ortadoğu
  Karadayı izle kaç ülkeye satıldı, dizi için şimdiye kadar neler yapıldı?23.02.2015
  KeyifATV'nin ekranlarında yayınlanan Karadayı üç sezondur izleyici ile buluşuyor.Ay Yapım tarafından çekilen; Uluç Bayraktar ve Cem Karcı'nın yönetmenliğini üstlendiği, Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor'un başrollerinde yer aldığı 'Karadayı', üçüncü sezonunda yine iddialı bölümleriyle ekrana geliyor.İşte dizide kullanılan mekanlar, kostümler, karakterler ve şarkılar ve 'Sette şimdiye kadar kaç çay içildiğine' kadar her şey.
 • Festivalin teması 'Kristal Sınır' - ortadoğu
  Festivalin teması 'Kristal Sınır'23.02.2015
  AnkaraDünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘26.Ankara Uluslararası Film Festivali’nin bu yılki teması ‘kristal sınır’ olarak belirlendi.
 • Alışverişin liderine dev yatırım - ortadoğu
  Alışverişin liderine dev yatırım23.02.2015
  Ekonomi1 milyar liralık cirosu ile Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika (EEMEA) ve Rusya’yı kapsayan bölgede en büyük elektronik ticaret şirketi olan hepsiburada.com’a Abraaj Grubu yatırım yaptı.Abraaj Grubu hepsiburada.com’un yüzde 25 ‘lik azınlık hisselerini alırken bu anlaşma ile hepsiburada.com e-ticaret sektöründe hızlı büyümesine devam edecek.
 • Uğur CEBECİ

  Terminalde mahsur kalırsanız - ortadoğu
  Terminalde mahsur kalırsanız23.02.2015
  YazarlarKar lapa lapa yağıyor ve siz havalimanındasınız.
 • Ahmet HAKAN

  Neden ağızlarda kekremsi bir tat var? - ortadoğu
  Neden ağızlarda kekremsi bir tat var?23.02.2015
  YazarlarBİR iktidar.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bana her şey hediyeleri hatırlatıyor - ortadoğu
  Bana her şey hediyeleri hatırlatıyor23.02.2015
  YazarlarBU bir algıda seçicilik midir bilemiyorum ama okuduğum bazı haberler bana hep yıllardır sorduğum ama yanıtını bir türlü alamadığım bir soruyu hatırlatıyor.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Başarılı geri çekilme operasyonu - ortadoğu
  Başarılı geri çekilme operasyonu23.02.2015
  YazarlarIŞİD, 11 Haziran 2014’te Türkiye toprağı sayılan Musul Başkonsolosluğu’na girdi, bayrağı indirdi, 49 diplomatı rehin aldı.
 • Kadınlara özel "renkli" silah - ortadoğu
  Kadınlara özel "renkli" silah23.02.2015
  GündemBireysel silahsızlanma çağrılarının artmasına rağmen Giresun'da silah üretimi yapan bir firmanın kadınlar için pembe, kırmızı, mavi ve sarı gibi farklı renklerde tabanca üretimine başlaması dikkat çekti.
 • 40 yıldır yakıyor - ortadoğu
  40 yıldır yakıyor23.02.2015
  EkonomiGAZİANTEPLİ Ali Araptarlı, 1975’te kurduğu Hürsan Şömine’nin, yönetimini oğulları Hasan Cem ve Yiğit’e devretti.Yılda yaklaşık 3 bin şömine satan firma Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük şömine imalatçısı konumunda, Türkiye’de de pazar lideri.
 • Bahar AKINCI

  Güzel Beyrut’un geçtiği o yollardan biz geçmeyeceğiz - ortadoğu
  Güzel Beyrut’un geçtiği o yollardan biz geçmeyeceğiz22.02.2015
  Yazarlar
 • Mete Tamer OMUR

  Girişim duası - ortadoğu
  Girişim duası22.02.2015
  Yazarlar
 • HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı - ortadoğu
  HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı22.02.2015
  GündemSuriye sınırları içindeki, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait toprak parçası olan Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması konusunda en çarpıcı iddia, HDP'den geldi.
 • Uğur VARDAN

  ‘İçindeki Tarantino’yu çıkarmış!’ - ortadoğu
  ‘İçindeki Tarantino’yu çıkarmış!’21.02.2015
  Yazarlar
 • Berk Oktay Dubai Tv'sine konuştu - ortadoğu
  Berk Oktay Dubai Tv'sine konuştu21.02.2015
  PaparazziÖzellikle “Benim Hala Umudum Var” dizisiyle Ortadoğu’da büyük bir fan kitlesine ulaşan Berk Oktay, geçtiğimiz aylarda Dubai’de imza gününe katılmıştı.
 • 82 milyar Euro’luk yönetimde - ortadoğu
  82 milyar Euro’luk yönetimde21.02.2015
  Ekonomi
 • Cengiz ÇANDAR

  Ters kavramlar. - ortadoğu
  Ters kavramlar.21.02.2015
  Yazarlar
 • Taha AKYOL

  Türkiye’nin sistemi - ortadoğu
  Türkiye’nin sistemi21.02.2015
  YazarlarNEW York Times’ta ünlü yazar Thomas Friedman AKP iktidarını otoriterleşmekle ve “antisemit” olmakla suçlayan bir yazı yayınladı.
 • Kılıçdaroğlu: "4 yıl içinde dünya fındık borsası Karadeniz'de kuracağım" - ortadoğu
  Kılıçdaroğlu: "4 yıl içinde dünya fındık borsası Karadeniz'de kuracağım"21.02.2015
  EkonomiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde Karadeniz sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada "4 yılın içinde dünya fındık borsasını Karadeniz'de kurmazsam siyaseti bırakacağım" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Öyle bir dönemdeyiz ki. - ortadoğu
  Öyle bir dönemdeyiz ki.20.02.2015
  YazarlarBugünlerde, eskilerin “adam fıkdanı” dediği, “devlet adamı kıtlığı” çekilen bir dönemdeyiz.
içinde

Ortadoğu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz