Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER192Doğan HIZLAN78Tufan TÜRENÇ63Serdar TURGUT54Oktay EKŞİ52Yalçın DOĞAN51Cüneyt ÜLSEVER39Ertuğrul ÖZKÖK37Ayşe ARMAN36Özdemir İNCE35Mehmet Ali BİRAND30Ahmet HAKAN24Pakize SUDA24Emin ÇÖLAŞAN23Zeynep ATİKKAN23Bekir COŞKUN21Ayşe ÖZEK KARASU20Fatih ALTAYLI20Gila BENMAYOR19Mehmet Y. YILMAZ18Ali Atıf BİR17Murat BARDAKÇI15Rahmi TURAN15Deniz SİPAHİ14Ege CANSEN14Şükrü KIZILOT13Mehmet YAŞİN12Melike Karakartal12Nuran ÇAKMAKÇI12Rauf TAMER12Taha AKYOL12Yener SÜSOY12Yurtsan ATAKAN12Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU11Soner YALÇIN11Ayçe DİKMEN10Bünyamin SÜRMELİ10Doğan ULUÇ10Sevil ATASOY10Arman Kırım9Erol Aksoy9Güzin Abla9Erdal İPEKEŞEN8Ferai TINÇ8Yaşar Nuri Öztürk8Dr. Gündüz TEZMEN7Yaşar AKSOY7İsmet SOLAK7Enis BERBEROĞLU6Gülse BİRSEL6Kanat ATKAYA6Mehmet Nuri YILMAZ6Osman MÜFTÜOĞLU6Sahrap SOYSAL6Selim Türsen6Vahap MUNYAR6İsmet BERKAN6Ercan KUMCU5Fatih ÇEKİRGE5Melike Birgölge5Selahattin DUMAN5Tolga TANIŞ5Uğur DÜNDAR5Yılmaz ÖZDİL5Özgür BOLAT5Ayşen GÜR4Deniz BAYRAMOĞLU4Emre Dorman4Figen BATUR4Hadi ULUENGİN4Haluk KALAFAT4Melis ALPHAN4Mümtaz SOYSAL4Naci Cem Öncel4Nihat DEMİRKOL4Niobe4Oğuz ARAL4Pınar REYHAN4Sedat ERGİN4İzzet ÇAPA4Ayşe ARAL3Ayşegül DOMANİÇ YELÇE3Bahar AKINCI3Bilgin GÖKBERK3Cengiz ÇANDAR3Erkan ÇELEBİ3Ertan ACAR3Gökhan KİMSESİZCAN3Mehmet Uğur YÜKSEL3Mesude ERŞAN3Nora ROMİ3Uğur CEBECİ3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3Yorgo KIRBAKİ3Şükrü KÜÇÜKŞAHİN3Adnan KAYA2Cengiz SEMERCİOĞLU2Ebru ÇAPA2Ergül SATIÇ2Eyüp CAN2

Bilim Adamı

Bilim Adamı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilim Adamı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.812 Bilim Adamı haberi bulunmuştur.

Bilim Adamı Haberleri

Küresel ısınma göstergeleri rekor seviyede

Küresel ısınma göstergeleri rekor seviyede

Dünya yüzeyindeki ısı seviyesinin en yüksek, Kuzey Buz Denizi'ndeki buz miktarının ise düşük seviyede olduğu belirtildi.

20.7.2016Dünya
Dünya turu hikayeleri: Kansere çözüm ararken dünyayı keşfetti

Dünya turu hikayeleri: Kansere çözüm ararken dünyayı keşfetti

Mustafa Nazır Okur, Amerika’da Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde kanser üzerine araştırmalar yapıyor. Bilimsel çalışmaları dışında en büyük tutkusu seyahat... Kansere çözüm ararken aynı zamanda dünya turu yaptı. İşte Okur'un dünya turu hikayesi

12.7.2016Seyahat
NASA terörden gelmiyor

NASA terörden gelmiyor

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA), İstanbul’da yapılacak Uzay Araştırmaları Komitesi (COSPAR) Konferansı’na temsilci yollamama kararı aldığı ortaya çıktı. Gerekçe olarak da ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısı gösterildi.

25.6.2016Dünya
#SoruHürriyeti'nin konuğu Emre Dorman: Saygısızlık Ramazan'da yiyip içmek değil...

#SoruHürriyeti'nin konuğu Emre Dorman: Saygısızlık Ramazan'da yiyip içmek değil...

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Dr. Emre Dorman oldu. Hürriyet Sosyal Medya İçerik Müdürü Sevin Turan'ın moderatörlüğünü yaptığı programda Dorman, İslam dinine ve günümüzde yaşanan dinle ilgili çok sayıda tartışmalı konuya dair sorulara yanıt verdi.

24.6.2016Gündem
Yeşilli, mavili romantik ve eğlenceli: Batum

Yeşilli, mavili romantik ve eğlenceli: Batum

Gitmeden bile Batum’un ne kadar yeşil olduğunu görmüştüm. Sarp Sınır Kapısı’nın ardındaki yeşil tepeler, Batum’un rengini ele vermişti. Gittim, gördüm ki Batum gerçekten de yemyeşilmiş. Yüzünü lacivert Karadeniz’e dönmüş, sırtını dağlara dayamış olan bu küçük şehir, meğer boşu boşuna Gürcü krallıklarının gözdesi olmamış.

24.6.2016Seyahat
Tarsuslu öğrencilerden başarı

Tarsuslu öğrencilerden başarı

İstanbul Çekmeköy Belediyesi tarafından Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar adına düzenlenen ‘Prof. Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatı’nda derece alan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

18.6.2016Eğitim
Göksun’da mezuniyet coşkusu

Göksun’da mezuniyet coşkusu

SÜTÇÜ İmam Üniversitesi (KSÜ) Göksun Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni, Arslanbey Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

6.6.2016Çukurova
Öğrencilerine çamurdan bilardo masası yaptı

Öğrencilerine çamurdan bilardo masası yaptı

Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki bir köyde Türkçe öğretmenliği yapan Emre Uğur (24) öğrencileri için meyve suyu şişesinden güneş enerjisiyle çalışan araba, pet şişeden bowling kukası, çamurdan bilardo masası, kola şişesinden su ısıtıcısı ve benzeri araçlar geliştirerek, yeni "Aziz Sancar"lar yetiştirmeyi amaçlıyor.

6.6.2016Eğitim
İşte Mesut Özil'in sırrı!

İşte Mesut Özil'in sırrı!

Alman Milli Takımı’nın değişmez ismi Mesut Özil, sakatlıklarının azalmasını değiştirdiği diyet programına borçlu olduğunu söyledi.

1.6.2016Futbol
Karne hediyesi bilim kitabı

Karne hediyesi bilim kitabı

İş Bankası bu yılki karne hediyesi olarak çocuklara ‘Mars’a Nasıl Giderim? Bilim yolunda eğlenceli adımlar’ kitabını hediye edecek. Kitabın basın toplantısına Nobel ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar da katıldı.Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyasının bu yılki kitabı Genel Müdür Adnan Bali’nin ev sahipliğinde yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

30.5.2016Eğitim
İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

İş Bankası’ndan çocuklara karne hediyesi

Türkiye İş Bankası’nın 2007-2008 eğitim öğretim yılında başlattığı ve çocukların sabırsızlıkla beklediği “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasının bu yılki kitabı Genel Müdür Adnan Bali’nin ev sahipliğinde yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantı Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar, gazeteci yazar Doğan Hızlan’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

30.5.2016Ekonomi
Sancar'dan BİLSEM'li öğrencilere mesaj

Sancar'dan BİLSEM'li öğrencilere mesaj 

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) hayata geçirilen "Zeka Küpü" projesi kapsamında kurulan ilk teknoloji sınıfının açılışında öğrencilere mesaj gönderen Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, "Bir Türk bilim adamı olarak, pozitif bilimlerde henüz ilk Nobel'i ben almış olabilirim. Fakat inanın, hepimiz aşağı yukarı aynı zekaya sahibiz. Başarı, zeka kadar çalışmakla elde edilir. Sebat lazım, inat etmek lazım ve çalışmak lazım." dedi.

30.5.2016Eğitim
Aziz Sancar: Babalar ne söylerse söylesin kızlarımız eğitilsin

Aziz Sancar: Babalar ne söylerse söylesin kızlarımız eğitilsin

Gebze Teknik Üniversitesi’nde kendi adını taşıyan laboratuvarın açılışına katılan Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, kadınların erkeklerden daha ileri görüşlü olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sancar, "Babalar ne söylerse söylesin kızlarımız eğitilsin. Erkeklerle aynı imkanlar sağlansın. Belki buralarda var ama Doğu’da yok. Bunu memleket sahasına yaymamız lazım. Tüm kızlarımızı eğitmemiz lazım" dedi.

27.5.2016Eğitim
Prof. Dr. Aziz Sancar: 500 yıldır İslam dünyasında bilime neden doğru dürüst katkı yok?

Prof. Dr. Aziz Sancar: 500 yıldır İslam dünyasında bilime neden doğru dürüst katkı yok?

Bu soru Türkiye’de katıldığı pek çok toplantıda Prof. Dr. Sancar tarafından gündeme getirildi. Prof. Sancar, “Bu sorunun yanıtını sosyal bilimciler araştırmalı” dedi.

26.5.2016Eğitim
Overwatch konsol ve PC için satışa çıktı!

Overwatch konsol ve PC için satışa çıktı!

Blizzard Entertainment’ın fütürist takım tabanlı nişancı oyunu PC, PS4 ve Xbox One için tüm dünyada satışa çıktı.

25.5.2016Teknoloji
Oradaki DNA sarmalı yanlış

Oradaki DNA sarmalı yanlış

Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilfen’li öğrencilerle buluşmasında DNA hakkında bilgi verdi. Aziz Sancar, “5 lira üzerindeki DNA modeli yanlış. DNA sarmalı sağdan sola gider” dedi.

22.5.2016Eğitim
EBA Fen Deneyleri Yarışması’nda Aziz Sancar Ödülü

EBA Fen Deneyleri Yarışması’nda Aziz Sancar Ödülü

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği ‘EBA 2. Fen Deneyleri Video Yarışması’nda ‘Aziz Sancar Özel Bilim Ödülü’ ve ‘Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu. Bu yıl ilk kez verilen Aziz Sancar Özel Bilim Ödülü’nü, kimya alanında, ‘Deneysiz Kimya Olmaz’ projesiyle Adıyaman Altınşehir Anadolu Lisesi öğretmeni Mustafa Gümüş aldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar da katıldı.

18.5.2016Eğitim
Nobel ödüllü Sancar adına

Nobel ödüllü Sancar adına "bilim çınarı" dikilecek 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, üniversitelerini 18 Mayıs'ta ziyaret edecek Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar için Tandoğan Yerleşkesi'ne "bilim çınarı" dikeceklerini bildirdi.

15.5.2016Eğitim
ERÜ’lü profesör 3. kez Avrupa Biyoteknoloji Derneği başkanı seçildi

ERÜ’lü profesör 3. kez Avrupa Biyoteknoloji Derneği başkanı seçildi

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen "Avrupa Biyoteknoloji Kongresi 2016" Letonya’nın başkenti Riga’ da düzenlendi. Avrupa Biyoteknoloji Derneği Başkanlığına Erciyes Üniversitesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar iki yıllığına oy birliğiyle yeniden seçildi.

14.5.2016Eğitim
Darwin’e ilham veren Pasifik adaları: Galapagos

Darwin’e ilham veren Pasifik adaları: Galapagos

Güney Amerika’nın yaklaşık bin kilometre batısındaki 19 ada sıradışı canlı zenginliğine sahip. Ekvator çizgisinin bitişiğinde ve 7 önemli Pasifik Okyanusu akıntısının kesişme noktasında. Galapagos Adaları’nı ‘Canlı müze ve evrim teorisinin yaşayan kanıtı’ kabul eden UNESCO, 1978’de Dünya Mirası Listesi’ne aldı.

13.5.2016Seyahat
Para bulamazsa Aziz Sancar'ın yanına gidemeyecek

Para bulamazsa Aziz Sancar'ın yanına gidemeyecek

Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar'ın yanında üst doktora başvurusu kabul edilen Kimya Doktoru Semra Taşan, ABD'de bir yıl kalabilmek için maddi yardım bekliyor.

11.5.2016Ekonomi
Erciyes Üniversitesi’nde devir teslim töreni

Erciyes Üniversitesi’nde devir teslim töreni

Erciyes Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak’ın rektör yardımcılığı görevine atanmasıyla boşalan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi dekanlığı görevine Prof. Dr. İlker Yılmaz atandı. Devir teslim törenle yapıldı.

11.5.2016Eğitim
Türk öğrencilere yurtdışında master imkanı

Türk öğrencilere yurtdışında master imkanı

Yurtdışında eğitim her geçen yıl daha çok öğrencinin ilgisini çekiyor. Türkiye’den bir vakıf üniversitesi, Türk öğrencilerin ve akademisyenlerin uluslararası arenada etkin olmasını sağlamak amacıyla yabancı bir yükseköğretim kurumuyla iş birliğine imza attı.

10.5.2016Eğitim
Nobel ödüllü Sancar Türkiye'ye geliyor

Nobel ödüllü Sancar Türkiye'ye geliyor 

Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, 11 Mayıs’ta Türkiye'ye gelecek. Sancar, ilk durağı İzmir ardından Ankara ve İstanbul'da öğrenci ve akademisyenler ile buluşacak.

10.5.2016Eğitim
Prof. Dr. Aziz Sancar Türkiye'ye geliyor

Prof. Dr. Aziz Sancar Türkiye'ye geliyor

Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, yarın Türkiye'ye gelecek. Sancar, ilk durağı İzmir'in ardından Ankara ve İstanbul'da öğrenci ve akademisyenler ile buluşacak.

10.5.2016Eğitim
Lego ile bilimin eğlenceli dünyasına yolculuk

Lego ile bilimin eğlenceli dünyasına yolculuk

Elazığ'da aralarında 10 Suriyeli'nin de bulunduğu 152 başarılı öğrenci, hayata geçirilen proje ile bilimin eğlenceli dünyasına yolculuk yapıyor.

9.5.2016Eğitim
Claude Shannon kimdir? Claude Shannon neden doodle oldu

Claude Shannon kimdir? Claude Shannon neden doodle oldu

Claude Shannon bugün Google'ın özel tasarmı olarak logosuna yansıdı. Enformasyon teorisinin babası ve kriptolojinin öncüsü olarak bilinen matematikçi ve elektronik mühendisi Claude Shannon tarihin önemli isimlerinden biri. Peki Claude Shannon kimdir? hangi çalışmalara imza atmıştır?

30.4.2016Kelebek
Gelincik Hadron Çarpıştırıcısı'na kısa devre yaptırdı

Gelincik Hadron Çarpıştırıcısı'na kısa devre yaptırdı

İsviçre'deki CERN tesislerinde bulunan dünyanın en büyük ve en güçlü parçacık hızlandırıcısı Büyük Hadron Çarpıştırıcısı içeri giren gelinciğin kısa devre yaptırması nedeniyle devre dışı kaldı.

30.4.2016Dünya
Diyabette en çok Güneydoğu mutfağı etkili

Diyabette en çok Güneydoğu mutfağı etkili

Prof. Dr. Temel Yılmaz, Türkiye'de diyabet artış hızının dünya ortalamasının iki kat üzerinde olduğunun altını çizerek, Türkiye'de diyabetin en yüksek oranının Güneydoğu Anadolu Bölgesinde olduğunu bildirdi.

29.4.2016Sağlık
Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

İstanbul Çekmeköy’deki Canovate Group,  veri merkezi üretiminde dünyada ilk beş, uçtan uca fiber optik santral üretiminde ise ilk yedi firma arasında. 72 ülkeye ihracat yapan firmanın ürünlerini 40 ülkenin telekom şirketleri kullanıyor. 

28.4.2016Kobi
Boğaziçi’nden ABD’de gala yemeği

Boğaziçi’nden ABD’de gala yemeği

ABD yaşayan Boğaziçi Üniversitesi mezunları New York'taki yıllık gala yemeğinde buluştu.

25.4.2016Eğitim
Türkçemize sahip çıkalım

Türkçemize sahip çıkalım

BUNDAN kısa bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği ile Genel Dil Bilim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Çok Dilliliğin Alman Eğitim Sistemindeki Geleceği başlıklı iki gün süren bir sempozyumda, Türkçe ve Rusçanın okullardaki durumu detaylı bir biçimde konuşulup tartışıldı.

24.4.2016Avrupa
STEM Kampı’nın üçüncüsü Şanlıurfa’da

STEM Kampı’nın üçüncüsü Şanlıurfa’da

NOBEL Kimya Ödülü sahibi Türk Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın, ’Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM (bilim teknoloji) Kampları’ projesi, Şanlıurfa’da başladı.

22.4.2016Eğitim
Aziz Sancar’ın adı kız yurduna verilecek

Aziz Sancar’ın adı kız yurduna verilecek

Nevvar Salih İşgören Vakfı’nın, İzmir Balçova’da yapacağı sekiz katlı kız öğrenci yurdu için protokole imzalar Vali Mustafa Toprak’ın da katıldığı törenle atıldı. Yurda, Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar’ın adının verilmesi planlanıyor. 

21.4.2016Eğitim
Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ağabeyi Orhan Sancar son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ağabeyi Orhan Sancar son yolculuğuna uğurlandı

Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ağabeyi Orhan Sancar, toprağa verildi.

17.4.2016Gündem
Liseliler projeleriyle yarıştı

Liseliler projeleriyle yarıştı

Liseli gençler bu yıl üç üçüncüsü yapılan ‘Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde projeleriyle yarıştı. Toplam 226 projenin yarıştığı festivaldeki projeler arasında zehirli mantarı bulmak için geliştirilen düzenek de vardı, iyi aile modeli ve çocuk başarısı arasındaki ilişkiyi inceleyen de vardı.

16.4.2016Eğitim

Robert De Niro otizmli oğluyla ilgili konuştu

Ünlü aktör Robert De Niro; 18 yaşındaki otizmli oğlu Elliot'ın tüm hayatını etkileyen sorunuyla ilgili ilk kez bu kadar ayrıntılı bir şekilde konuştu.

14.4.2016Paparazzi
Aziz Sancar’ın, 'STEM Kampları' projesi Zonguldak’ta başladı

Aziz Sancar’ın, 'STEM Kampları' projesi Zonguldak’ta başladı

Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın, ’Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM (bilim teknoloji) Kampları’ projesi, Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen panel ile başladı.

9.4.2016Eğitim
Aziz Sancar’ın projesi Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor

Aziz Sancar’ın projesi Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor

Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim adamı Aziz Sancar’ın başlattığı kız çocukların eğitimine destek projesi ’STEM Kampları’ (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor.

5.4.2016Eğitim
Erdoğan, Aziz Sancar'la görüştü

Erdoğan, Aziz Sancar'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Aziz Sancar'ın da bulunduğu ABD'li kanaat önderleriyle bir araya geldi.

2.4.2016Dünya

Yazar Sonuçları

‘Nasıl olsa affedilmem artık’

‘Nasıl olsa affedilmem artık’

Daha önce ‘Nasıl olsa Allah affeder’ başlığı ile, şeytanın insanı kandırma yollarından birinin Allah’ın rahmeti ile aldatmak olduğuna dikkat çekmiştik.

13.6.2016Haber Yazıları
Bade, Tarkan Schrödinger’in kedisi

Bade, Tarkan Schrödinger’in kedisi

ÜNÜ yaşadığı evin, mahallenin sınırlarını aşmış çok sayıda kedi var:

10.6.2016Haber Yazıları
Şah damarımızdan daha yakın

Şah damarımızdan daha yakın

Kullarım, Beni sana soracak olurlarsa, gerçekten de ben pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin çağrısına cevap veririm. (Bakara suresi 186)

9.6.2016Haber Yazıları
Bilim ve değer

Bilim ve değer

BİLİMİ övmeyen, yüceltmeyen din ve ideoloji yoktur.

27.5.2016Haber Yazıları
Sormak lazım

Sormak lazım

NOBEL ödülü kazanan bilim adamımız Sayın Aziz Sancar İslam dünyasının 500 yıldır bilime doğru dürüst katkıda bulunmadığına dikkat çekiyor. Arkadaşımız Nuran Çakmakçı’ya yaptığı açıklamada şöyle diyor:

27.5.2016Haber Yazıları
Aziz Sancar ile Nobel hatırası

Aziz Sancar ile Nobel hatırası

İş dünyasının patronları Nobel ödüllü bilim adamı Aziz Sancar ile tanışıp hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştı.

26.5.2016Kelebek Yazıları
Kız gibi koşun deseler ne yaparsınız?

Kız gibi koşun deseler ne yaparsınız?

Microsoft harika bir sosyal sorumluluk projesi yapmış ve kadın bilim insanları ile ilgili müthiş bir algı yanılsamasına dikkat çekmiş.

22.5.2016Sağlık
Bilim elbet kadının da işi

Bilim elbet kadının da işi

 SOKAKTAKİ insan kadının bilimdeki yeri hakkında ne düşünüyor?

2.5.2016Haber Yazıları
Sinir uçları kontrolü

Sinir uçları kontrolü

ATATÜRK “Türkiye şeyhler, müritler ve meczuplar ülkesi olamaz” demişse de acı gerçeği kabul edelim ki Türkiye, 12 Eylül’ün açtığı çığır ve yarattığı fırsatlarla Özal’dan başlayarak bu günlere gelmiş ve devlet yönetimi tarikatlar koalisyonunun tam ortasında kalmıştır.

27.4.2016Haber Yazıları
Padişahtan halka geçen egemenlik

Padişahtan halka geçen egemenlik

23 Nisan 2016 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ‘klasik’ yazılarından birini, bu bayramda Mersin milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’dan seçtik.

22.4.2016Haber Yazıları