EKSTRA
MENÜ

Bilim Adamı

Bilim Adamı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilim Adamı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.555 Bilim Adamı haberi bulunmuştur.

Bilim Adamı Haberleri

Alzheimer ilacı ilk defa onun üzerinde denendi

Alzheimer ilacı ilk defa onun üzerinde denendi

ABD'de tartışmalara yol açan Alzheimer ilacı klinik deneylerden sonra ilk defa bir insanın üzerinde denendi. 70 yaşındaki Marc Archambault, tedavinin uygulandığı ilk insan olarak tarihe geçti. İlacın kabul görmesi üzerine FDA'ya tavsiyede bulunan üç bilim adamı istifa etti.

17.06.2021Haber
Son dakika haberler...Tarihi an: Alzheimer ilacı ilk defa onun üzerinde denendi Üç bilim adamı istifa etti

Son dakika haberler...Tarihi an: Alzheimer ilacı ilk defa onun üzerinde denendi! Üç bilim adamı istifa etti

ABD'de tartışmalara yol açan Alzheimer ilacı klinik deneylerden sonra ilk defa bir insanın üzerinde denendi. 70 yaşındaki Marc Archambault, tedavinin uygulandığı ilk insan olarak tarihe geçti. İlacın kabul görmesi üzerine FDA'ya tavsiyede bulunan üç bilim adamı istifa etti.

17.06.2021Dünya
Token Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Crv Ne Demek Kripto Para Token Coin Nasıl Alınır

Token Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Crv Ne Demek? Kripto Para Token Coin Nasıl Alınır?

Kripto paraların hayatımıza girmesi ile birlikte binlerce coin ortaya çıkmıştır. Bu coinlerden ve kripto paralardan bir tanesi ise tokendir. Token en çok yatırım yapılan ve yatırım amacı olarak görülen coinlerden bir tanesidir. Kısaca bu coinin nasıl alınacağına dair araştırmalar son günlerde iyice artmıştır. Peki token nedir? Token ne zaman çıktı? CRV ne anlama gelir? Kripto para token coin almak için ne yapmak gerekir? İşte token ile ilgili tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Heranın Şehrinden çıkarılan eserlerin de sergilendiği müze, ziyaretçilerini geçmişe yolculuğa çıkarıyor

'Hera'nın Şehri'nden çıkarılan eserlerin de sergilendiği müze, ziyaretçilerini geçmişe yolculuğa çıkarıyor

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki Heraion-Teikhos (Hera'nın Şehri) antik şehrindeki kazılarda ortaya çıkarılan eserlerin de sergilendiği Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, ziyaretçilerini adeta geçmişe yolculuğa çıkarıyor.

22.05.2021Keyif
Html Nedir Ve Açılımı Nasıldır Html Kodları Ve Örnekleri

Html Nedir Ve Açılımı Nasıldır? Html Kodları Ve Örnekleri

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen HTML hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Farklı pek çok anlamda karşımıza çıkan HTML aslında nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Simya Nedir Ve Amaçları Nelerdir Tarihteki Önemli Simyacılar Ve Çalışmaları

Simya Nedir Ve Amaçları Nelerdir? Tarihteki Önemli Simyacılar Ve Çalışmaları

Simya nedir ve amaçları nelerdir? Tarihteki önemli simyacılar ve çalışmaları nelerdir? Simyanın insanlığın gelişimi açısından yeri ve önemi nedir? Simyacıların çalışmaları tarihin seyrini nasıl değiştirmiştir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
Metafizik Nedir Felsefede Metafiziğin Konuları

Metafizik Nedir? Felsefede Metafiziğin Konuları

Dünya üzerinde bulunana her türlü doğal veya doğal olmayan durumların açıklanması için bir mantık veya fizik kanunun bulunmamaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından meta fizik terimi geliştirilmiş ve bazı konularda kullanılmaya başlanmıştır. Bu metafizik konusu hakkında en çok sorulan soruların başında Metafizik nedir? Felsefede metafiziğin konuları nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Virüs Nedir Ve Nasıl Bulaşır Virüslerin Özellikleri Hakkında Bilgi

Virüs Nedir Ve Nasıl Bulaşır? Virüslerin Özellikleri Hakkında Bilgi

Bugün tüm dünyaya saran ve birçok insanın ölmesine neden olan Covit 19 bir tür virüs olmaktadır. Virüslerin canlılık yapısını nedeni ile birçok defa merak konusu olmuşlardır. Bu nedenle pek çok birey tarafından Virüs nedir ve nasıl bulaşır? Virüslerin özellikleri hakkında bilgi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
Pasarofça Antlaşması Nedir Pasarofça Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Pasarofça Antlaşması Nedir? Pasarofça Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Özellikle Osmanlı devletinin yapmış olduğu bazı anlaşmalar tarihi bakımdan dünyanın gidişatını etkileyen önemli anlaşmalar olmaktadır. Bu anlaşmalardan birisi olan Pasarofça anlaşması odlukça merak edilmektedir. Bu anlaşmayı merak eden bireylerin genellikle sorduğu soruların başında Pasarofça Antlaşması nedir? Pasarofça Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Tarihin en eskileri Londrada satılacaklar

Tarihin en eskileri! Londra'da satılacaklar

Tarihin en eski fotoğrafları olarak bilinen 200 fotoğraflık özel koleksiyon Londra'daki bir müzayedede satışa çıkmaya hazırlanıyor. Fotoğraflar için istenen bedelse adeta dudak uçuklatıyor.

22.04.2021Dünya
Erdal Beşikçioğlu: Behzat Ç. benim için jübilesini yaptı

Erdal Beşikçioğlu: Behzat Ç. benim için jübilesini yaptı

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu bilinmeyenlerini ve merak edilenlerini anlattı. Ünlü isim 'Behzat Ç. benim için jübilesini yaptı' dedi.

19.04.2021Televizyon
Anka filminin çekimleri başladı

Anka filminin çekimleri başladı

Kaçırılan kardeşlerini kurtarmak için her yolu deneyen Akif ve Araz'ın, Ermeni çeteleri tarafından kaçırılan Rus bilim adamı Mihael Mark'ı kurtarma operasyonunu üstlenmek zorunda kalmalarını konu alan “Anka” filminin çekimlerine Kula ve Uşak'ta başlandı.

22.03.2021Keyif
Akdenizdeki tehlike Türkiyeyi tehdit eder mi Uzman isim açıkladı

Akdeniz'deki tehlike Türkiye'yi tehdit eder mi? Uzman isim açıkladı

İtalya'nın Sicilya adasında bulunan Etna Yanardağı'nda yaşanan patlamalarla birlikte kül bulutlarının çevre ülkelere yayılıp yayılmayacağı tartışma yaratmıştı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Yaşar Etna Yanardağı’nın bulunduğu bölgenin kül altında olduğunu ancak Türkiye’nin Akdeniz kıyılarını tehdit etmeyeceğini söyledi.

9.03.2021Gündem
Tarlasında bulduğu 4 bin yıllık gök taşını 180 bin dolara sattı

Tarlasında bulduğu 4 bin yıllık gök taşını 180 bin dolara sattı

ÇORUM'un Alaca ilçesinde çiftçi Mutlu Yılmaz, 2 yıl önce nohut ektiği sırada tarlasında bulduğu 68 kiloluk 'gök taşı'nı ABD'de bir alıcıya 180 bin dolar karşılığında satış için anlaştı. Taşı bu ülkeye gönderecek olan çiftçi, yapılacak test ve analiz sonuçlarına parasını alacak.

4.03.2021Haber
Safranboluda gizli geçit keşfedildi

Safranbolu'da gizli geçit keşfedildi

Karabük'ün UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ilçesi Safranbolu'da heyecan verici bir keşif yapıldı. Tarihi çarşıda 2 bin 500 yıllık olduğu düşünülen gizli geçit keşfedildi. 30 metre derinliğindeki geçidin vadi tabanındaki suya ulaştığı belirlendi. Doğa araştırmacısı Cemil Belder, ''Bu coğrafyamız için büyük bir keşif. Çünkü bugüne kadar şehir efsanesi olarak kuşaktan kuşağa aktarılan bir bilgiydi. Ama elle tutulur bir belgemiz yoktu'' dedi.

27.02.2021Haber
Safranboluda heyecan yaratan keşif 2 bin 500 yıllık gizli geçit...

Safranbolu'da heyecan yaratan keşif! 2 bin 500 yıllık gizli geçit...

Karabük'ün UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ilçesi Safranbolu'da heyecan verici bir keşif yapıldı. Tarihi çarşıda 2 bin 500 yıllık olduğu düşünülen gizli geçit keşfedildi. 30 metre derinliğindeki geçidin vadi tabanındaki suya ulaştığı belirlendi. Doğa araştırmacısı Cemil Belder, ''Bu coğrafyamız için büyük bir keşif. Çünkü bugüne kadar şehir efsanesi olarak kuşaktan kuşağa aktarılan bir bilgiydi. Ama elle tutulur bir belgemiz yoktu'' dedi.

27.02.2021Gündem
Dünyanın Çevresi Kaç Km Dünyanın Çevresini İlk Hesaplayan Kimdir Ve Nasıl Hesaplanır

Dünyanın Çevresi Kaç Km? Dünyanın Çevresini İlk Hesaplayan Kimdir Ve Nasıl Hesaplanır

Dünyanın çevresini hesaplama işlemi derin matematik bilgisi ister. Buna rağmen Dünyanın çevresi bundan çok uzun yıllar önce hesaplandı. Bazı matematikçiler de bu bilginin doğru olduğunu ispatladı. Bu nedenle dünyanın çevresi kaç km ve ilk hesaplayan kimdir gibi soruları sizler için derledik.

26.02.2021Araştırma
Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Daha önce üniversiteler konuşulurken “Fuhuş yuvası” sözleriyle kız öğrencilere hakaret eden Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez de hocaların hocası olarak bilinen dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık’ı hedef aldı. Sofuoğlu’na tepki yağdı.

26.02.2021Gündem
Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

Dünyanın En Uzun Nehri Hangisidir Ve Nerededir? Dünyanın En Uzun Nehirleri Ve Uzunlukları

 Özellikle pek çok bireyin coğrafya kitaplarında karşılaştıkları ortak sorulardan birsi de en uzun nehir hakkında olmaktadır. Yapılan son araştırmalara göre dünya üzerinde bulunana en uzun nehir konusunda bir açıklık getirilmiştir. Bu nedenler bireylerin aklına sık sık gelen Dünyanın en uzun nehri hangisidir ve nerededir? Dünyanın en uzun nehirleri ve uzunlukları gibi soruların cevabını bulmak mümkündür. İşte tüm merak edilen detayları sizler için derledik.

25.02.2021Araştırma
Uluğ Bey Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Uluğ Bey Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Uluğ Bey Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Uluğ Bey Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Uluğ Bey Medresesi en çok ziyaret edilen medreseler arasında yer almaktadır. Uluğ Bey Medresesi gerek mimarisi ile gerekse de tarihi ile dikkat çekmektedir. Uluğ bey Medresesi Azeri mimarinin en güzel örnekleri arasında yer almaktadır. Uluğ bey Medresesi internette de son aylarda en çok araştırılan meslekler arasında yer almaktadır. Peki Uluğ Bey Medresesi nerededir? Uluğ Bey Medresesi'ne nasıl gidilir? Uluğ Bey Medresesi'nin tarihi nedir? Uluğ Bey Medresesi özellikleri nelerdir? İşte Uluğ Bey Medresesi ile ilgili bilinmesi gereken bütün bilgiler.

23.02.2021Seyahat
Dünyaca Ünlü Bilim Adamları Kimlerdir Dünyaca Ünlü Bilim İnsanların Hayatları, Buluşları, Eselerleri Ve Sözleri

Dünyaca Ünlü Bilim Adamları Kimlerdir? Dünyaca Ünlü Bilim İnsanların Hayatları, Buluşları, Eselerleri Ve Sözleri

Bilim adamları toplumun refah düzeyine daha ileri bir noktaya taşıyabilme ve gelişimine katkıda bulunabilmek için yaşamlarının büyük bölümünü araştırmayla geçiren kişilerdir. İstisnalar hariç çok iyi eğitim hayatı bulunmayan ve genellikle toplum tarafından dışlanan bu bilim insanları bugün kullanmış olduğumuz birçok cihazın mucididir. Dünyaca ünlü bilim adamları kimlerdir, topluma ne tür faydaları dokunmuş ve günümüzde bile hala değerli olan sözleri nelerdir konularını sizin için derledik.

23.02.2021Araştırma
Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu 83 yaşında yaşamını yitirdi. Akademik dilin ötesinde kendine has üslubu ile içimizden biri olarak anlatıyordu yaşanmış insan öykülerini… Sayısız kişinin hayatına dokunan Cüceloğlu'nu kendi hikayesiyle ve geride bıraktığı sözlerle hatırlayalım: "Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir. Onu inşa etmek gerekir."

19.02.2021Gündem
Arif Verimliden veda açıklaması... Arif Verimli Müge Anlı ile Tatlı Sert programından neden ayrıldı

Arif Verimli'den veda açıklaması... Arif Verimli Müge Anlı ile Tatlı Sert programından neden ayrıldı?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının psikiyatristi olarak bilinen Prof. Dr. Arif Verimli veda açıklamasında bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 13 yıldır danışmanlığını yaptığı programdan ayrıldığını duyuran Psikiyatrist Verimli, sağlığını gerekçe göstererek, yüksek hassasiyet gösterme çabasının kendisini yorduğunu ifade etti. Peki, Arif Verimli Müge Anlı programından neden ayrıldı? İşte, Arif Verimli'nin yaptığı veda açıklaması.

16.02.2021Televizyon
Helenistik dönemin Çördük Kalesinde defineci tahribatı

Helenistik dönemin Çördük Kalesi'nde defineci tahribatı

TOKAT'ta Helenistik çağdan kalan ve bugüne kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Çördük Kalesi define avcılarının talanına uğradı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hatice Uyanık, "Kalede birçok yerli ve yabancı araştırmacılar incelemede bulundu. Günümüzde ise tescilli olmasına rağmen defineciler tarafından tahrip edilen bir eser. Arkeolojik alanlar zarar görüyor" dedi.

12.02.2021Gündem
Kader sayısı nasıl hesaplanır Kader sayısının anlamı

Kader sayısı nasıl hesaplanır? Kader sayısının anlamı

Kader sayısı, isme denk gelen harflerin toplanmasıyla meydana gelmektedir. Doğum tarihinden bağımsız olarak hesaplanmakta olan kader sayısı için basit bir yöntem ele alınmaktadır. Bazı mecralarda doğum tarihinin hesaplanmasıyla da bulunduğu iddia edilmektedir. Ancak yoğun kanı, isminin denk geldiği harflere denk gelmektedir. Peki, kader sayısı nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.01.2021Astroloji
Müge Anlı’dan Arif Verimli açıklaması…  Arif Verimli neden yok, ayrıldı mı

Müge Anlı’dan Arif Verimli açıklaması… Arif Verimli neden yok, ayrıldı mı?

Müge Anlı programının psikiyatristi olarak tanınan Arif Verimli’nin 27 Ocak tarihli bölümde yer almaması soru işaretlerine neden oldu. Arif Verimli’yi programda göremeyen izleyiciler, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Arif Verimli neden yok, Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrıldı mı?

27.01.2021Televizyon
Regl Kramplarını Azaltmanın 11 Etkili Yolu

Regl Kramplarını Azaltmanın 11 Etkili Yolu

Hayatında hiç regl krampı yaşamamış bir kadın var mıdır? Hiç sanmıyoruz! Her ay, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadın regl ağrıları ile mücadele ediyor. Tüm kadınlar ağrılarını azaltmak için için birkaç yöntem biliyordur ama biz size tam 11 tane veriyoruz!

Da Vincinin başyapıtları Mona Lisa ve Son akşam yemeği Senegale geldi

Da Vinci'nin başyapıtları 'Mona Lisa' ve 'Son akşam yemeği' Senegal'e geldi

Senegal'de, İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci'nin ölümünün 500'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen sergide, sanatçının dünyaca ünlü 17 başyapıtı, özel bir ışıklandırma ve dijital boyama tekniğiyle sanatseverlerle buluştu.

22.01.2021Keyif
Alessandro volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir Alessandro volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi

Alessandro volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir? Alessandro volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi

Fizik, kimya ve elektrik biliminin öncülerinden olan Alessandro Volta; hayat hikayesi ve bu hikayede yer alan buluşları ile merak uyandıran bir bilim adamıdır. Başarılı projelere ve ses getiren icatlara imza atan ünlü bilim adamına dair Alessandro Volta kimdir, neyi buldu ve icat etmiştir? Alessandro Volta hayatı, buluşları (icatları), sözleri ve biyografisi konu başlıkları ile ilgili detayları sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Hayrettin Karaca kimdir Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Hayrettin Karaca kimdir? Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca 97 yaşında vefat etmişti. İşte Toprak dede olarak bilinen Hayrettin Karaca’nın biyografisi

20.01.2021Gündem
Elektromanyetik dalgalar nelerdir Elektromanyetik dalgalar özellikleri ve sıralama

Elektromanyetik dalgalar nelerdir? Elektromanyetik dalgalar özellikleri ve sıralama

Elektromanyetik, evrendeki 4 temel kuvvet arasında yer almaktadır. Bu sebeple fizik ve kimyaya ilgi duyanlar bu kavramı da merak etmektedir. İçeriğimizde Elektromanyetik dalgalar nelerdir? Özellikleri ve sıralaması nasıldır? İşte, merak edilen tüm bilgiler.

20.01.2021Araştırma
Bir Bilim Adamının Romanı kitabını kim yazmıştır Bir Bilim Adamının Romanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Bir Bilim Adamının Romanı kitabını kim yazmıştır? Bir Bilim Adamının Romanı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Bir Bilim Adamının Romanı biyografi türündeki eserlerin en başarılıları arasındadır. Biyografik türünün yanı sıra yazıldığı dönemdeki sosyal, siyasi, ekonomik pek çok bilgiyi okuyuculara vermektedir. Bir Bilim Adamı Romanı kitabını kim yazmıştır, özeti, konusu ve karakterleri kimdir konularını sizler için araştırdık.

19.01.2021Araştırma
‘Narkotik arı’ gerçek oldu ‘Dalga geçenlerden özür bekliyorum’

‘Narkotik arı’ gerçek oldu! ‘Dalga geçenlerden özür bekliyorum’

Belçika’nın sınır kapılarında balarılarıyla uyuşturucu arayacağını açıklaması, 2008 yılında dönemin İstanbul Milli Eğitim Müdürü olan Ata Özer’in ‘narkotikçi arılar’ projesinin haklılığını ortaya çıkardı. Ata Özer, o dönem projesiyle dalga geçenlerden özür beklediğini söyledi.

12.01.2021Gündem
Bağdat Caddesinde dikkat çeken yoğunluk

Bağdat Caddesi'nde dikkat çeken yoğunluk

İstanbullular, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda perşembe günü saat 21.00'de başlayan ve yarın sabah saat 05.00'te bitecek olan sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor. Ancak Bağdat Caddesi ve bazı merkezlerde kalabalık gözlendi. Kimi vatandaş köpeğini gezdirmek için dışarıda olduğunu söylerken, kimi vatandaşlar ise fırına gitme bahanesiyle yürüyüşe çıktığını itiraf etti. Öte yandan İstiklal Caddesi'nde, sigara içen ve maske takmayan turist grubuna ceza yazıldı. Polisin gözetiminde söndürdükleri sigaralarını poşete atan turistler cezanın uygulanması için polis merkezine götürüldü.

3.01.2021Haber
Bağdat Caddesi doldu taştı... Bahaneler şaşkına çevirdi

Bağdat Caddesi doldu taştı... Bahaneler şaşkına çevirdi

İstanbullular, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda perşembe günü saat 21.00'de başlayan ve yarın sabah saat 05.00'te bitecek olan sokağa çıkma kısıtlamasına uyuyor. Ancak Bağdat Caddesi ve bazı merkezlerde kalabalık gözlendi. Kimi vatandaş köpeğini gezdirmek için dışarıda olduğunu söylerken, kimi vatandaşlar ise fırına gitme bahanesiyle yürüyüşe çıktığını itiraf etti. Öte yandan İstiklal Caddesi'nde, sigara içen ve maske takmayan turist grubuna ceza yazıldı. Polisin gözetiminde söndürdükleri sigaralarını poşete atan turistler cezanın uygulanması için polis merkezine götürüldü.

3.01.2021Gündem
Arif Verimli aşı paylaşımıyla gündem oldu… Arif Verimli kimdir

Arif Verimli aşı paylaşımıyla gündem oldu… Arif Verimli kimdir?

Müge Anlı programıyla ismini geniş bir kitleye duyuran Psikiyatrist Arif Verimli, aşı paylaşımıyla gündem oldu. Aşı olmak istemeyenlere yönelik düşüncelerini paylaşan Arif Verimli, sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Arif Verimli hayatı ve kariyeri de merak edilmeye başlandı.

27.12.2020Magazin
Rodos Adası nerede İşte Rodosun konumu

Rodos Adası nerede? İşte Rodos'un konumu

Gündemdeki haberler ardından Rodos Adası'nın konumu bir kez daha merak konusu oldu. Rodos şehrinin dışında adada beyaz badanalı küçük köyler ve kaplıca tatil köyleri vardır. Bunların içinde Faliraki, Lindos, Kremasti, Haraki, Pefkos, Arçangelos, Afantu, Ixia, Koskinu, Embona (Attavyros), Paradisi ve Trianta (Ialysos) sayılabilir. Peki, Rodos Adası nerede? İşte Rodos'un konumu...

18.12.2020Gündem
Bel Ağrısı Neden Olur Bel Fıtıkları Ameliyatsız Tedavi Edilebilir mi

Bel Ağrısı Neden Olur? Bel Fıtıkları Ameliyatsız Tedavi Edilebilir mi?

Bel ve boyun ağrısı çeken hastalarımız için doğru bir yol izlemeleri tedavi açısından hayli önem arz etmektedir. Bu konuda da bize çok fazla sayıda ‘Fıtık mıyım, yoksa fıtık dışı nedenlere bağlı bir ağrı mı yaşıyorum?‘ gibi sorular gelmektedir. Bu karmaşık problemin ayırt edilmesi ciddi bir uzmanlık, bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.

16.12.2020İyi Yaşam
Bilim Felsefesi nedir Bilim Felsefesi temel kavramları ve temsilcileri hakkında bilgi

Bilim Felsefesi nedir? Bilim Felsefesi temel kavramları ve temsilcileri hakkında bilgi

Bilim felsefesi, bilimsel metotları ve ilkeleri belirlemekte kullanılan bir disiplindir. Farklı felsefe dallarının bir alt türü olarak 18. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Örneğin bilimin faydacılık ilkesi pragmatizme dayanır. Bilimsel buluş, topluma bir fayda getirmediği takdirde geçersiz kabul edilir. Bilim felsefesinin temel kavramlarını ve temsilcilerini sizin için derledik.

13.12.2020Araştırma
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

3.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

New York’taki Nobel'in ışığı Bursa'daki kır çiçeklerine vurunca...

Ayse, 13 yaşına gelince dünyanın kendi köyünden ibaret olmadığını çoktan anlamıştı. 

28.03.2021

Erol Toy’un ardından

Türk edebiyatının toplumsal gerçekçi yazarlarından Erol Toy (1936–2021) aramızdan ayrıldı.

23.03.2021

Sivas’tan sonra Muğla da ekim izni istiyor! Kenevir lobilerine dikkat

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilk başta 19 olan kenevir ekimi il sayısı, Sivas’ın da katılmasıyla 20’ye yükseldi.

25.02.2021

NASA’nın canlı yayın gecesinde... Mars'a sanal iniş yapan bütün çocuklar adına

Mars’a gönderilen keşif aracının canlı yayını çok açık bir şeyi gösterdi.

21.02.2021

Darmstadt’ın Kamburu der ki

“Dünya bütün insanların ortak vücududur, ondaki değişiklikler tam o sırada o belirli kısma yönelmiş olan bütün insanların ruhunda değişikliğe yol açar...”

9.02.2021

Hayvana eziyete hapis cezası getirilecek mi?

Hayatını hayvanlara, insanlığa ve doğaya adamış değerli insan Prof. Dr. Orhan Kural hayatını kaybetti. O ve onun gibi hayvanseverler adına meraktayız. Hayvanlara eziyet edenlere hapis cezası da getirilecek mi?

25.12.2020

Bir Başkadır “anlaşılmak”

Bir Başkadır dizisi; sınıf çatışması, din-bilim çatışması, yapay-sahici, doğu-batı, organik-mekanik ve taşra-şehir gibi ikilikler içinden izleyiciyi sorgulatan, düşündüren, karakterlerin yollarını, hikâyelerini birbirleri ile kesiştirerek de; birlikte değişime, dönüşüme sürükleyen içten ve hakiki bir Türkiye hikâyesi. Dizi, “Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak” şeklinde tanıtılıyor.

8.12.2020