EKSTRA
MENÜ

Fare

Fare ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fare haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.247 Fare haberi bulunmuştur.

Fare Haberleri

Bir Zamanlar Kıbrıs 6. son bölüme damga vuran sahne: Kemal Samsonu öldürdü mü

Bir Zamanlar Kıbrıs 6. son bölüme damga vuran sahne: Kemal Samson'u öldürdü mü?

Bir Zamanlar Kıbrıs son bölüm izle ekranı internet platformundan yayınlandı. Senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran'ın kaleme aldığı, Bir Zamanlar Kıbrıs'ın 6 Mayıs tarihli 6. son bölümünde heyecan dolu anlar yaşandı. İnci'nin Samson’un yokluğunu fırsat bilip kaçması dikkat çekerken, Samson’u yakalayan Kemal'in son sahnede tetiği çekmesi Bir Zamanlar Kıbrıs 6. son bölüme damga vurdu. Tüm bunların ardından dizinin son bölümünü kaçıranlar 5. bölümü izlemenün yollarını aramaya başladı. İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs 6. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve bu hafta dizide yaşananların özeti.

7.05.2021Televizyon
CS GO silah alma kodu nedir (Console)

CS GO silah alma kodu nedir? (Console)

CS GO oyunu son yıllarda en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle CS GO oyunu içerisinde bulunan kodlar sıklıkla araştırılmaktadır. Bunlardan birisi de silah alma kodudur. Silah alma kodu komut konsolunu açıldıktan sonra uygulanabilmektedir. Peki, CS Go Silah alma kodu nedir? Sizlere CS GO silah alma kodu hakkında merak edilenleri derledik.

6.05.2021Teknoloji
CS GO can kodu nedir CS GOda sınırsız can ekleme kodu (Console)

CS GO can kodu nedir? CS GO'da sınırsız can ekleme kodu (Console)

Günümüzde pek çok kişinin severek oynadığı bilgisayar oyunları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de CS GO oyunudur. CS GO oynarken kullanılabilecek ve zaman ile hız kazandıran kodlar bulunmaktadır. Bu kodlardan birisi de sınırsız can kodudur. Peki CS Go can kodu nedir? CS Go'da sınırsız can ekleme kodu nasıl yapılır? Sizlere CS GO oyun sınırsız can ekleme kodu hakkında bilgileri derledik.

6.05.2021Teknoloji
İngilizce Hayvanlar - İngilizce Hayvanların İsimleri, Yazılışı, Okunuşu Ve Telaffuzu Konu Anlatımı

İngilizce Hayvanlar - İngilizce Hayvanların İsimleri, Yazılışı, Okunuşu Ve Telaffuzu Konu Anlatımı

İngilizcede animal ve beast kelimeleri hayvan anlamına gelir. Bu kelimeler kadar yaygın kullanılmayan ''brute'' ve ''habitat'' kelimelerinin sözlük anlamı da hayvandır. Hayvanlar demek içinse kelimenin sonuna ''s'' eklenir. Örneğin ''Animals'' ya da ''Beasts''. İngilizcede hayvan isimleri, yazılışı ve telaffuzu nasıl? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Yılan Ne Yer Yavru Yılanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Yılan Ne Yer? Yavru Yılanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Yılanlar güçleriyle ve zehirleriyle bilinen hayvanlardır. Ancak yılanın yediği besinler konusu hem yılan bakımı hem de genel kültür açısından oldukça merak edilir. Sizler için yılan ne yer, yavru yılanlar nasıl beslenir, yavru yılanların en çok sevdiği besinler nelerdir sorularını derledik.

3.05.2021Araştırma
Tilki Ne Yer Tilkiler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tilki Ne Yer? Tilkiler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

En çok merak edilen canlılar arasında tilkiler bulunuyor. Tilkiler çok akıllı hayvanlar olarak bilinir. Birçok kişi tilki görmese de bu hayvana ilgi duyar. Tilkinin nasıl beslendiği ve doğada nasıl hayatta kaldığı merak edilen konulardan biridir. Tilki ne yer? Tilkiler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Fare Ne Yer Fareler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Fare Ne Yer? Fareler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Fareler pek çok kişinin de bildiği gibi kaşar peyniri yemeyi severler. Ancak farelerin beslenmesinde yiyecekler kadar kokular da önem taşır. Sizler için fare ne yer, fareler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler nelerdir sorularını derledik.

3.05.2021Araştırma
Baykuş Ne Yer Yavru Baykuşlar Nasıl Beslenir Ve Baykuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Baykuş Ne Yer? Yavru Baykuşlar Nasıl Beslenir Ve Baykuşların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Pek çok birey tarafında evcil hayvan olarak baykuş beslemek istediği bilinmektedir. Bu durumun temel nedeni oldukça uysala ve oldukça hoş hayvanlar olarak görülmesidir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Baykuş ne yer? Yavru baykuşlar nasıl beslenir ve baykuşların en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Aslanlar Ne Yer Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar Ne Yer? Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar, yaşadıkları habitatların en güçlü canlılarından biridir. Bu nedenle pek çok hayvanı rahatlıkla yiyebilirler. Sizler için merak edilen aslanlar ne yer, yavru aslan nasıl beslenir ve aslanların en çok sevdiği besinler nelerdir detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Reddit Nedir Ve Nasıl Kullanılır Reddit Hesap Oluşturma Ve Silme

Reddit Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Reddit Hesap Oluşturma Ve Silme

Reddit; internetin en popüler olan internet siteleri arasında yer alan ve her zaman bahsi hemen hemen herkes tarafından çokça duyulan bir konudur. Bu bakımdan Reddit nedir ve nasıl kullanılır? Reddit hesap oluşturma ve silme konu başlıklarını sizin için derledik.

3.05.2021Teknoloji
Hastalığınız: Sosyal medya

Hastalığınız: Sosyal medya

Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı sosyal medya araştırması ‘sosyal medyaya’ bağlı olarak yeni hastalıkların ortaya çıktığını gösterdi. Araştırmaya göre bir günün yüzde 12’si sosyal medyada geçirilirken, ego sörfü, nomofobi, fare ve klavye rahatsızlığı gibi hastalıklar başgösteriyor.

2.05.2021Gündem
Unutma Beni Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Unutma Beni Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Unutma Beni Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Unutma Beni Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Eşsiz mavi rengi ile büyüleyen küçük çiçeğin adı bir efsaneden gelmektedir. Öyle ki unutulmak istemeyen bu çiçek Allah’a “Unutma beni” diye yalvarmış. Bu yüzden Allah onun adını “Unutma beni koymuş.” Eski zamanlarda aşıkların birbirine verdiği bu çiçek günümüzde hala adından dolayı özel bir anlam taşımaktadır. Bu güzel çiçeği yetiştirmenin ve bakmanın püf noktalarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ne yaptı bu hayvanlar bize

Ne yaptı bu hayvanlar bize!

Hayvanlara kötü muamele karnemiz kırıklarla dolu. Bıyığı kesilip kuyruğuna teneke bağlanan, istismar edilen, dövülen sokak hayvanlarına insan evladının zulmü yetmemiş ki parmakla sayılacak kadar azalan vahşi hayvanları da zevk için ateş edip öldürüyor, zehirliyoruz! Bizim yüzümüzden yaşam alanlarını kaybedip sayıları azalan vahşi hayvanlar arasında kara akbabalar da var, vaşaklar da... Vahşi hayvanları öldürmek kendi geleceğini yok etmek demek!

25.04.2021Hürriyet Pazar
Yılda 100 binden fazla can deneylerde öldürülüyor... Halbuki onların da umutları var

Yılda 100 binden fazla can deneylerde öldürülüyor... Halbuki onların da umutları var

Güzellik uğruna laboratuvarlarda işkence çekip ölen deney hayvanlarının konu edildiği kısa film ‘Save Ralph- Ralph’i Kurtar’ sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Tavşan Ralph’in yürek dağlayan hikâyesi buzdağının görünen kısmı. Parfüm için derilerine enjeksiyon yapılan, travma için kafalarına yüksekten ağırlık bırakılan, gözleri dikilip annesinden ayrılan ve istatistiklerde rakam bile olamayan yüzbinlerce laboratuvar hayvanı var... Oysa artık gelişen teknolojiyle bu deneylere gerek olmadığı biliniyor.

25.04.2021Hürriyet Pazar
Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır Torrent dosyası açma işlemi ve program önerisi

Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır? Torrent dosyası açma işlemi ve program önerisi

Torrent dosyası, çoğunlukla çeşitli bilgileri içinde tutan ve meta verileri içeren bir tür bilgisayar dosyasıdır. Sizin için Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır? TORRENT dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını ayrıntıları ile derledik.

23.04.2021Teknoloji
DPI nedir ve ne işe yarar DPI (Dot Per Inch) açılımı hakkında bilgi (fare)

DPI nedir ve ne işe yarar? DPI (Dot Per Inch) açılımı hakkında bilgi (fare)

DPI son günlerde sıklıkla duyulmaktadır. Özellikle bilgisayarla ilgilenenlerin anlamının önemi nedeniyle dikkate aldığı terimler arasındadır. Sizde DPI kelimesini tam manasıyla anlayabilmek için ne olduğunu ve özelliklerini öğrenebilirsiniz. Sıkça duyulan DPI nedir ve ne işe yarar? DPI (Dot Per Inch) açılımı hakkında bilgi (Fare) konusunu sizin için derledik.

20.04.2021Teknoloji
Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür? (Windows 10, 8 Ve 7)

Zaman zaman Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ses çıkış problemiyle sonuçlanan yaygın bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Sizin için Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür? (Windows 10, 8 ve 7) şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Meclis’ten Ralph uyarıları

Meclis’ten Ralph uyarıları

Kozmetik sektörü için kullanılan denek hayvanı Ralph’in yaşadığı işkenceleri konu alan Save Ralph (Ralph’i Kurtar) isimli kısa film, gözleri ülkedeki denek hayvanı kullanımına çevirdi.

18.04.2021Gündem
Çok yaşa Ralph

Çok yaşa Ralph

Kozmetik sektörü için kullanılan denek hayvanı Ralph’in yaşadığı işkenceleri konu alan Save Ralph (Ralph’i Kurtar) isimli kısa film, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Peki Türkiye’deki denek hayvanları ne durumda? Deneye Hayır Derneği Başkanı Yağmur Özgür Güven yaşananları anlattı.

17.04.2021Gündem
Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü, Kovid-19u 48 saat içinde yok edecek ilaç üzerinde çalışıyor

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü, Kovid-19'u 48 saat içinde yok edecek ilaç üzerinde çalışıyor

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü, ABD'de yeni tip koronavirüsün 48 saat içinde yok edilmesini sağlayan ilaç çalışması yaptı. Hijack RNA adlı yöntem ile geliştirilen ve hayvan denemeleri başarılı olan sprey şeklindeki ilacın insanlar üzerindeki denemelerine yakında başlanacak. Dr. Serhat Gümrükçü'nün çalışması tıp dünyasına duyuruldu.

14.04.2021Haber
Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçüden dünyayı umutlandıran koronavirüs ilacı çalışması

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü'den dünyayı umutlandıran koronavirüs ilacı çalışması!

Türk bilim insanı Dr. Serhat Gümrükçü, ABD'de yeni tip koronavirüsün 48 saat içinde yok edilmesini sağlayan ilaç çalışması yaptı. Hijack RNA adlı yöntem ile geliştirilen ve hayvan denemeleri başarılı olan sprey şeklindeki ilacın insanlar üzerindeki denemelerine yakında başlanacak. Dr. Serhat Gümrükçü'nün çalışması tıp dünyasına duyuruldu.

14.04.2021Gündem
Ekran Kartı modeli öğrenme işlemi nasıl yapılır Ekran Kartına nasıl ve nerden bakılır detaylı bilgiler

Ekran Kartı modeli öğrenme işlemi nasıl yapılır? Ekran Kartına nasıl ve nerden bakılır detaylı bilgiler

Bazen bilgisayara bir program kurmak gerektiğinde mevcut olan ekran kartı modeli ve özelliklerini öğrenme ihtiyacı söz konusu olabilmektedir. Sizin için Ekran kartı modeli öğrenme işlemi nasıl yapılır? Ekran kartına nasıl ve nereden bakılır detaylı bilgiler konu başlıklarını ayrıntılarıyla birlikte derledik.

14.04.2021Teknoloji
F Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

F Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

E harfinden sonra gelen F, alfabenin 7. harfidir. ''Fe'' şeklinde okunan harf periyodik cetvelde Flor elementinin simgesidir. F harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (artist) isimleri nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

13.04.2021Sözlük
Evden 4 kamyon çöp çıktı, fareleri gören ekipler korkup kaçtı

Evden 4 kamyon çöp çıktı, fareleri gören ekipler korkup kaçtı

Çorum’da koku ihbarı üzerine belediye ekiplerince girilen evden, 4 kamyon çöp çıkarılırken çok sayıda fare gören ekiplerin, korkudan dışarı kaçtığı anlar kameraya yansıdı.

6.04.2021Haber
İhbar üzerine geldiler Görünce panikle kaçtılar

İhbar üzerine geldiler! Görünce panikle kaçtılar

Çorum’da koku ihbarı üzerine belediye ekiplerince girilen evden, 4 kamyon çöp çıkarılırken çok sayıda fare gören ekiplerin, korkudan dışarı kaçtığı anlar kameraya yansıdı.

6.04.2021Gündem
Vahşet Zehirli etlerden yiyen nesli tehlike altındaki 7 kara akbaba ölü bulundu

Vahşet! Zehirli etlerden yiyen nesli tehlike altındaki 7 kara akbaba ölü bulundu

Afyonkarahisar'da nesli tükenme tehlikesi altında olan ve Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin (IUCN) kırmızı listesinde yer alan 7 kara akbaba ölü bulundu. Kara akbabaların, yırtıcıları öldürmek için çevreye atıldığı değerlendirilen zehirli etleri yemesi sonucu öldüğü belirlendi. Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi yaptığı açıklamada ''Yaşanan bu vahşet hem büyük bir insanlık ayıbı hem de tükenme tehlikesi altındaki popülasyona vurulan büyük bir darbedir'' ifadelerini kullandı.

5.04.2021Gündem
Ne basayım abime

Ne basayım abime!

3D yazıcılar her geçen gün gelişiyor. Artık okul da, organ ya da roket de basmak mümkün. Bir de 4D modelleri var ki gelişme çağındaki çocuklara onunla birlikte büyüyecek protez bile yapıyor.

28.03.2021Hürriyet Pazar
Varyan virüste korkutan fare açıklaması

Varyan virüste korkutan 'fare' açıklaması

Yapılan bazı araştırmalar doğrultusunda Güney Afrika ve Brezilya varyant virüslerinin normal fare hücrelerini de etkilediğini gösterdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Op. Dr. Bülent Polat, " Farelere bulaşması, fareden fareye bulaşması ve sonra tekrar insana bulaşması gibi bir olay, böyle bir sirkülasyon virüsün kontrolünü çok daha imkansız hale getirebilir" dedi.

27.03.2021Haber
Çalışmalar gerçeği ortaya çıkardı Varyant virüs hayvanlara da bulaşabiliyor

Çalışmalar gerçeği ortaya çıkardı! Varyant virüs hayvanlara da bulaşabiliyor

Yapılan bazı araştırmalar doğrultusunda Güney Afrika ve Brezilya varyant virüslerinin normal fare hücrelerini de etkilediğini gösterdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Op. Dr. Bülent Polat, " Farelere bulaşması, fareden fareye bulaşması ve sonra tekrar insana bulaşması gibi bir olay, böyle bir sirkülasyon virüsün kontrolünü çok daha imkansız hale getirebilir" dedi.

27.03.2021Gündem
Suş ne demek Suş kelimesinin anlamı

Suş ne demek? Suş kelimesinin anlamı

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, ABD, İngiltere, Filipinler, Güney Afrika, Brezilya, Avrupa, Avustralya, Güneydoğu Asya gibi bölgelerden bildirilen 15 tane mutant suş (Bir bakteri veya virüsün farklı alttürlerinin, aralarında genetik farklılıklar bulunan gruplar) olduğunu belirterek, hızla artan koronavirüs vakalarından, bu mutant virüslerin sorumlu olduğunu düşündüğünü açıkladı. Açıklama ardından suç teriminin anlamı merak konusu oldu. Peki suş ne demek?

26.03.2021Gündem
Avustralya kâbusu yaşıyor... Sel felaketinden sonra zehirli örümcek paniği

Avustralya kâbusu yaşıyor... Sel felaketinden sonra zehirli örümcek paniği!

Avustralya yoğun yağışların sebep olduğu sel nedeniyle zor günler yaşamaya devam ediyor. Selde ilk can kaybı da yaşanırken uzmanlar zehirli örümcek istilasına karşı uyarıda bulundu.

24.03.2021Dünya
Yangın, sel, fareler ve düğün… Avustralya’da neler oluyor

Yangın, sel, fareler ve düğün… Avustralya’da neler oluyor?

Avustralya'da tuhaf şeyler oluyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 240 gün boyunca süren orman yangınları ile mücadele eden ülke bu sene ise eşine az rastlanır bir sel felaketi ile karşı karşıya. New South Wales bölgesinde meydana gelen yağış şiddeti öyle fazla ki akıllara “Bölge tamamen sular altında mı kalacak?” sorusu geliyor

24.03.2021Gündem
Karsta beyaz gelincik böyle görüntülendi

Kars'ta beyaz gelincik böyle görüntülendi

Kars'ın Arpaçay ilçesinde, daha çok yer altında yaşayan ve dışarı çok nadir çıkan beyaz gelincik görüntülendi.

24.03.2021Haber
Karsta beyaz gelincik görüntülendi

Kars'ta beyaz gelincik görüntülendi

KARS'ın Arpaçay ilçesinde, daha çok yer altında yaşayan ve dışarı çok nadir çıkan beyaz gelincik görüntülendi.

24.03.2021Gündem
2 gemi, 2 kaptan, 2 dram

2 gemi, 2 kaptan, 2 dram

Şirket borçları nedeniyle el konulan ‘Kenan Mete’ gemisinin kaptanı Vehbi Kara 1 yıldır Mısır’da, ‘Ula’ gemisinin kaptanı Yusuf Sencer Sotan ise 17 aydır Kuveyt’te esir hayatı yaşıyor. İki kaptan da memleketlerine dönmek isterken, uluslararası denizcilik örgütleri de Kara ve Sotan’ın özgürlüklerine kavuşması için ellerinden geleni yapıyor.

22.03.2021Gündem
Avustralyayı milyonlarca fare bastı

Avustralya'yı milyonlarca fare bastı

Yoğun yağışların meydana getirdiği sele teslim olan Avustralya'yı, bu sefer fareler istila etti. Milyonlarca fare, New South Wales ve Queensland bölgelerindeki kırsal kasabalarda hayatı olumsuz etkiliyor.

21.03.2021Haber
Avustralyada fare istilası: Milyonlarca fare kentleri esir aldı

Avustralya'da fare istilası: Milyonlarca fare kentleri esir aldı

Son yılların en büyük fare istilası Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletindeki birçok yerleşim yerini esir aldı.

21.03.2021Dünya
Babası 6 yaşında Toroslara bıraktı, doğa kahramanı oldu

Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu

KONYA’nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi’nde yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.

21.03.2021Gündem
Şehir yönetimi uyardı... Parklarda, oyun alanlarında görürseniz...

Şehir yönetimi uyardı... Parklarda, oyun alanlarında görürseniz...

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Kitzingen’in aşağı Frankonya bölgesindeki Volkach kasabasında fareler tehlike yaratmaya başladı.

20.03.2021Avrupa
Emniyet, internetten alışveriş yapanları güvenlik konusunda uyardı

Emniyet, internetten alışveriş yapanları güvenlik konusunda uyardı

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Soruşturma Şube Müdürü Erden Şahin: - "Bedava peynir sadece fare kapanında olur. Başka herhangi bir yerde olmaz. Bir hizmet veya bir mal karşılığının çok altında bir fiyata satılıyorsa mutlaka iki defa düşünmeleri lazım. Kimse kimseye bedava hizmet ya da mal sunmaz" dedi.

14.03.2021Ekonomi
Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021Magazin
Martılara neler oluyor Vapurda simit atarken iyilik etmiyoruz...

Martılara neler oluyor? Vapurda simit atarken iyilik etmiyoruz...

'Denizlerin çöpçüsü' martılar dünyanın her yerinde benzer bir tehlikeyle karşı karşıya: İnsan yiyecekleriyle beslenmeye alışıyor, avlanmayı bırakıp kilo alıyorlar. Bunun hem martılara hem de ekosistemin geneline etkilerini uzmanlara sorduk.

7.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Damak zevkimizi geliştirmemiz gerekir mi?

Direkt cevap vereyim: Gerekmez! Niye gerek olsun ki? Zorla geliştirilmez. Önemli olan soru şu: Bir şeyden devamlı, belli bir oranda zevk almak mı; yoksa bazen hayal kırıklığına uğramak pahasına zaman zaman inanılmaz derecede haz almak mı?

25.04.2021

Bir fidye yazılımı meselesi

Fidye ataklar yani Cryptolocker ataklar her geçen gün kendinden daha fazla söz ettirir oldu. Son zamanlarda birçok şirketin bu ataklara maruz kaldığını, bundan dolayı da ciddi rakamlar ödemek zorunda kaldığını duymayanımız yoktur sanırım. Fidye yazılımları (Ransomware) sadece şirketleri değil bireysel kullanıcıları da hedef alıyor ve ağına düşürüyor.

22.04.2021

Tavşan Ralph'i kurtaralım ama nasıl

2-3 gündür sosyal medyayı sallayan SaveRalph-Ralph’i Kurtar videosu izleyenlerin yüreğini dağladı. Hâlâ izlemeyen kaldıysa özetleyeyim: Filmin konusu dermatolojik testlerde kullanılan tavşanlar. Güzellik uğruna insanoğlunun başka canlılara ne denli acı verdiğini anlamak adına oldukça çarpıcı bir film. Peki, filmi izledik, üzüldük, empati yaptık, bitti mi? Hepsi bu mu? Kişisel olarak yapabileceğimiz bir şeyler yok mu? Dahası tek sorun bu canlıların kozmetik için deneylerde kullanılıyor olması mı? İşte yanıtı...

18.04.2021

'Hacı Laklak'ı vuran alçak

"Bir dağ vardır sade çakmak taşından/ Bir dağ vardır hiç aşılmaz başından/ Bir şehir var, varan ölür dışından/ Ondan öte uçar gider leylekler.”

6.04.2021
Tablo değil, hücre

Tablo değil, hücre

Gözün görmediği alanın renkli dünyasından fotoğrafları “Mikroskopi” adlı başvuru kitabında toplayan Prof. Dr. Alp Can, Türkiye’de Türkçe yazılmış tek kaynak yayın olan bu çalışmasıyla geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden Türkiye Bilimler Akademisi Bilimsel Telif Eser Ödülü aldı.

23.03.2021

Tablo değil, hücre

Gözün görmediği alanın renkli dünyasından fotoğrafları “Mikroskopi” adlı başvuru kitabında toplayan Prof. Dr. Alp Can, Türkiye’de Türkçe yazılmış tek kaynak yayın olan bu çalışmasıyla geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden Türkiye Bilimler Akademisi Bilimsel Telif Eser Ödülü aldı.

23.03.2021

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021