MENÜ

Yapay Zeka

Yapay Zeka ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yapay Zeka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yapay Zeka haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.130 Yapay Zeka haberi bulunmuştur.

Yapay Zeka Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan TÜBİTAK ve TÜBA ödül töreninde önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜBİTAK ve TÜBA ödül töreninde önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Hudutlarımızın korunmasına gösterdiğimiz hassasiyeti ülkemizin ürettiği verilerek karşı da yapmalıyız. Geliştirdiğimiz ahtapot yazılımı bir kuvvet komutanlığımızın karargahına yapılan siber saldırıyı başarıyla engellediği ve gerçekleştirilecek bir NATO tatbikatına dahil edildi" dedi.

26.12.2018Gündem
Terörle mücadelede yeni oyuncu: Yapay Zeka

Terörle mücadelede yeni oyuncu: Yapay Zeka

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, askeri kabiliyetlerin ve ülke güvenliğine dair stratejilerin gelişiminin teknolojiyle doğrudan bağlantılı olduğunu belirterek, "Stratejik, ekonomik ve teknolojik öngörü yetisi bir arada kullanıldığı zaman modern ihtiyaçlara yanıt verebilen bir savunma kapasitesinin inşası da mümkün olur." dedi.

26.12.2018Teknoloji
Google asistan nedir Nasıl kullanılır

Google asistan nedir? Nasıl kullanılır?

Google asistan nedir sorusunun yanıtı teknoloji aşığı birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Google'ın Siri'ye rakip olarak çıkarttığı Google asistan uygulamasının İOS'a ne zaman geleceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, Google asistan nedir? Nasıl kullanılır?

25.12.2018Teknoloji
Gençlerden otonom su altı aracıyla savunma sanayisine destek

Gençlerden "otonom su altı aracı"yla savunma sanayisine destek

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Robotik Kulübü Otonom Su Altı Aracı (Autonomous Underwater Vehicle - AUV) Takımı, ülkenin gelişen yerli ve milli teknolojisine katkı sağlamak ve savunma sanayine destek olmak amacıyla tasarladıkları otonom su altı aracıyla Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edecek.

25.12.2018Teknoloji
2048 kitabının yazarı kimdir

2048 kitabının yazarı kimdir?

2048 kitabı bir bilgi yarışmasıyla gündeme geldi. 2048 kitabında Beste ile Erol’ un aşkı var, macera var, uzay var; bu romanda içinde olacağın interaktif bir son var. Peki, 2048 kitabının yazarı kimdir?

25.12.2018Gündem
IBM mühendislerinden sağlığınızı kontrol eden tırnak sensörü

IBM mühendislerinden sağlığınızı kontrol eden tırnak sensörü

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden IBM, tırnağa monte edilen ve kullanıcıların sağlığını analiz eden özel bir sensör geliştirdi.

25.12.2018Teknoloji
‘Şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla’

‘Şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla’

Borusan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Agah Uğur, batıda "şirket ortalamasının karmaşıklığı" diye bir endeks çıkarıldığını belirterek, "1955 yılına göre bugünkü şirketlerin karmaşıklık derecesi 35 kat daha fazla. Teknolojinin bir yandan altımızdaki halıyı çekip götürmesi bir yandan da insan beyninin karmaşık şeyleri yapıp kendini korumaya çalışması... Hangisinin kazanacağı belli. İnsan bu işi kazanamayacak." dedi.

24.12.2018Ekonomi
2019 yılında bizi neler bekliyor

2019 yılında bizi neler bekliyor?

5G teknolojisi veri oyununu kökten değiştirecek. Makine öğrenimi hem özel hem iş hayatımızda sürükleyici deneyimler sunacak. Z kuşağı iş hayatını şekillendirmeye başlayacak. İşte Dell Technologies’in 2019 tahminleri…

24.12.2018Teknoloji
Yapay zeka internet sitelerinin güvenlik duvarını aşabiliyor

Yapay zeka internet sitelerinin güvenlik duvarını aşabiliyor

Yapay zekanın, internet sitelerinde kullanıcının kimliğini tespit etmeye yarayan güvenlik duvarını aşabildiği görüldü.

24.12.2018Teknoloji
İnsansı robotla kodlama öğreniyorlar

İnsansı robotla kodlama öğreniyorlar

Gaziantep'teki bir fen ve teknoloji lisesinin öğrencileri, kodlama derslerini kendi programladıkları insansı robot "Pepper" eşliğinde işliyor.

23.12.2018Teknoloji
Naci Ağbaldan gayrimenkul borsası açıklaması

Naci Ağbal'dan gayrimenkul borsası açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal: "Dijital gayrimenkul borsası sayesinde inanılmaz boyutlarda yabancı yatırım çekebiliriz. GABORAS'a çok önem veriyorum. İslam ülkelerinin ekonomik yakınlaşmasına hizmet edecek bir iş olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de yapay zeka kullanan dijital bir borsayı üretirsek, yarın dünyanın dört bir tarafından alıcılar bu sisteme girecektir" açıklamasında bulundu.

23.12.2018Ekonomi
Türk Telekomdan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom'dan girişimcilere 3 milyon lira destek

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla kurdukları PİLOT girişim hızlandırma programının girişimcileri desteklediğini belirterek, "PİLOT girişim hızlandırma programı kapsamında 2013 yılından bu yana toplamda 3 milyon TL nakit desteği sağlamış bulunuyoruz. PİLOT’tan bugüne kadar toplam 56 girişim başarıyla mezun oldu, bu girişimlerden 13 tanesi yatırım aldı." dedi.

23.12.2018Teknoloji
Gelecek ‘veri’de

Gelecek ‘veri’de

Günümüzde iş dünyasını en çok etkileyen alanlardan biri olan veri analizinin gelecekte de bu etkiyi arttırması bekleniyor. Dolayısıyla veri analistleri, şirketlerin en çok ihtiyaç duyacağı meslekler arasında gösteriliyor. Yapılan farklı araştırmalara göre 2020 itibariyle Avrupa ve ABD’de yüz binlerce veri analisti için iş fırsatı doğacak.

Bakan açıkladı Hizmet ticareti fazlası 22 milyar dolar oldu

Bakan açıkladı! Hizmet ticareti fazlası 22 milyar dolar oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "2018 yılının ocak-ekim döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 22 oranında artışla 22 milyar dolar seviyesinde hizmet ticareti fazlası elde etmiş bulunmaktayız." dedi.

21.12.2018Ekonomi
Bulut teknolojilerinin geleceği masaya yatırıldı

Bulut teknolojilerinin geleceği masaya yatırıldı

“Google Cloud Day İstanbul” etkinliği 19 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Büyük ilgili gören etkinlikte, birçok farklı sektörden çok sayıda işletmenin yöneticileri, Google iş ortakları ve Google Cloud yetkililerinin katılımıyla; teknoloji dünyasına yön veren yenilikler,verinin bilgiye dönüştürülmesi ve çalışma kültürünü dönüştürme temalarına odaklanan, vizyoner, stratejik ve teknik oturumlar düzenlendi.

21.12.2018Teknoloji
Gelecek yılın pazarlama trendleri

Gelecek yılın pazarlama trendleri

2019'a sayılı günler kala pazarlama konusunda yeni trenler ve 2018’de yapılan çalışmalar masaya yatırılıyor. Ne yaptık ne elde ettik değerlendirmeleri bir yana, 2019 yılı pazarlama trendleri ne olacak sorusu da kafaları meşgul ediyor. Bunu görmek aslında o kadar da zor değil. Neden mi? Çünkü globalde yapılan pek çok araştırma aslında 2019 pazarlama trendlerini belirledi bile. Bize bunlara uyum sağlamak kalıyor. Peki 2019 yılında dijital pazarlama yollarımız neler olacak.

21.12.2018Teknoloji
Liseliler robotla kodlama öğreniyor

Liseliler robotla kodlama öğreniyor

Gaziantep'teki bir fen ve teknoloji lisesinin öğrencileri, kodlama derslerini kendi programladıkları insansı robot ‘Pepper’ ile işliyor. Yapay zekaya sahip ‘Pepper’ ile robotik dersinde interaktif olarak diyalog kuran ve ona istedikleri şeyleri yaptırabilen öğrenciler, öğrendikleri kodlamayla ilgili bilgileri pratikte görebiliyor.

21.12.2018Eğitim
2019’da öne çıkacak teknolojiler

2019’da öne çıkacak teknolojiler

2019 yılını karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde, hayatımıza girecek yeni teknolojileri de merakla beklemeye başladık. İşte dünyaca ünlü araştırma şirketlerinin değerlendirmelerine göre, yeni yılda öne çıkacak teknolojiler…

21.12.2018Teknoloji
Yapay zekânın hukuki boyutu tartışıldı: Tehlike çanları çalıyor

Yapay zekânın hukuki boyutu tartışıldı: Tehlike çanları çalıyor

TÜRK akademisyen ve hukukçu Emre Bayamlıoğlu editörlüğünde hazırlanan, ‘yapay zekâ’nın hukuki ve etik boyutunun tartışıldığı ‘Avrupa’da Profillemenin 10 Yılı’ isimli kitap, AB Komisyonu Temel Haklar ve Yurttaşlık Direktörü Paul Nemitz’in katılımıyla Brüksel’de tanıtıldı.

21.12.2018Gündem
Türkiyede petrol ve gaz aramacılığı için iş insanlarına davet

Türkiye'de petrol ve gaz aramacılığı için iş insanlarına davet

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin petrol üretimini bugünkü rakamların en az iki katına çıkarması gerektiğini belirterek, "Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında denizlerimizdeki petrol ve gaz aramacılığında iki sondaj gemisiyle hızla yolumuza devam edeceğiz. Hep dediğimiz gibi varsa bulacağız. Bu vesileyle tüm iş insanlarını Türkiye’de petrol ve gaz aramacılığı sektörüne yatırım yapmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

20.12.2018Ekonomi
Ericsson 2019 yılının en önemli 10 tüketici trendini yayınladı

Ericsson 2019 yılının en önemli 10 tüketici trendini yayınladı

Ericsson ConsumerLab, 2019 Tüketici Trendleri Raporunu teknolojiye erken uyum sağlayan 34 milyon kişinin öngörüleri doğrultusunda yayınladı. Yapay zeka, sanal gerçeklik, 5G ve otomasyon gibi yakın geleceğin önemli teknolojilerine dair son kullanıcı görüşlerinin yer verildiği rapora göre; otonom ve kişilerin ruh halini öngören teknolojiler kısa süre içinde insanların gündelik yaşamlarında daha büyük bir rol oynamaya başlayacak.

20.12.2018Teknoloji
Çinde yapay zeka ile donatılmış otel açıldı

Çin'de yapay zeka ile donatılmış otel açıldı

Çinli internet devi Alibaba, check-in, ışık kontrolü ve oda servisi gibi bir dizi hizmet prosedürünü otomatikleştirerek yapay zekâ (AI) ile donatılmış ilk otelini açtı.

20.12.2018Kampüs
Makine verisini doğru okuyan şirketler kazanıyor

Makine verisini doğru okuyan şirketler kazanıyor

Günümüzde dijital dönüşüm kavramının bu denli yaygın olmasında verilerin daha fazla değerlendirilebilmesinin payı büyük. Bu verilerin gerçek zamanlı olarak işlenebilmesi, yalnızca teknolojik cihazlardan değil, makinelerden de verilerin toplanıp kullanılabilmesi kritik bir önem taşıyor.

20.12.2018Teknoloji
Japonyada yapay zekalı sevgi robotu üretildi

Japonya'da yapay zekalı 'sevgi robotu' üretildi

Groove X şiketinin kurucusu ve tepe yöneticisi olan Kaname Hayashi, sevgi anlamına gelen 'love' ve 'robot' kelimelerinin birleşiminden oluşan 'Lovot' isimli robot için "Ev işlerine yardım etmiyor ama sevme becerinizi geliştiriyor" dedi.

20.12.2018Kampüs
İnternetteki zararlı içerikler artık daha kolay tespit ediliyor

İnternetteki zararlı içerikler artık daha kolay tespit ediliyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünce geliştirilen yazılımla mail, telefon ve sosyal medya hesaplarına gönderilen zararlı içerikler artık daha kolay belirleniyor.

19.12.2018Teknoloji
Boğaziçi’ne endüstri merkezi kuruluyor

Boğaziçi’ne endüstri merkezi kuruluyor 

Boğaziçi Üniversitesi’nde TÜBİTAK destekli kurulacak olan ‘Endüstri 4.0 Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’ Türkiye’de bu alanda teknolojik ürün geliştirmeyi amaçlıyor. TÜBİTAK’ın Mükemmeliyet Merkezi Destek Yüksek Teknoloji Platformları Çağrısı’na Boğaziçi Üniversitesi’nin yolladığı öneri fonlanmak üzere kabul edildi.

18.12.2018Eğitim
MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM) tarafından 12-13 Aralık’ta ‘2. Uluslararası Uzaktan Öğrenme ve Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Konferansı’ düzenlendi. Konferansta öğretmenlerin gelişimine yönelik paneller ve sunumlar yer aldı.

18.12.2018Eğitim
Türkiyenin Hindistan ile ticaret hacmi 8 milyar dolara ulaştı

Türkiye'nin Hindistan ile ticaret hacmi 8 milyar dolara ulaştı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Yılın 11 aylık döneminde Türkiye ile Hindistan arasındaki ikili ticaret hacmi 8 milyar dolara ulaştı ancak bu hacimde Hindistan'ın Türkiye'ye yaptığı ihracat daha yüksek. Daha dengeli ve sürdürülebilir bir ticaret ilişkisi kurmak için birlikte çalışmalıyız. Hintli firmalar Türkiye'yi Avrupa pazarına erişimde bir üretim üssü olarak görmeli. Bunun için tam bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Hindistan'ın yazılım alanında dünya lideri olduğunu biliyoruz. Türkiye'de de bu alanda çok büyük bir potansiyel mevcut. Kuracağımız özel ihtisas serbest bölgelerinde güçlü bir iş birliğine gidebiliriz." açıklamalarında bulundu.

18.12.2018Ekonomi
Robot teknolojisinde büyük aşama… Unite BT’nin Dijital Asistanı ile tanışın

Robot teknolojisinde büyük aşama… Unite BT’nin Dijital Asistanı ile tanışın

Robot teknolojisinin geldiği son aşamayı yansıtan Unite BT Robotları, olağanüstü özellikleri ile dikkati çekiyor. Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi ile desteklenen robotlar, sesli veya yazılı olarak kullanıcı taleplerini algılayabiliyor. Algılanan talepler insan müdahalesi gerektirmeden “Unite BT Dijital Asistanı” olarak adlandırılan uçtan uca robotlar tarafından gerçekleştiriliyor. Bir başka deyişle Unite BT Robotları artık insanlarla konuşarak veya metin tabanlı sohbetle iletişim kurabiliyor.

17.12.2018Teknoloji
Casperın yeni telefonu göründü

Casper'ın yeni telefonu göründü!

Casper’ın yeni akıllı telefonunun ekran çizimleri sızdırıldı. Bakın Casper bu kez nasıl bir telefon geliştiriyor?

17.12.2018Teknoloji
Workup Girişimcilik Programı üçüncü dönem mezunlarını verdi

Workup Girişimcilik Programı üçüncü dönem mezunlarını verdi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programının üçüncü dönem girişimleri 14 Aralık’ta Kolektif House Maslak’ta gerçekleşen Demo Day etkinliği ile mezun oldu.

17.12.2018Kampüs
Google Asistan artık Türkçe Telefonunuzla konuşmaya başlayın...

Google Asistan artık Türkçe! Telefonunuzla konuşmaya başlayın...

Google'un uzun süredir hizmet veren sanal asistanı nihayet Türkiye'de Türkçe dilde hizmet vermeye başladı. Telefonunuzu alın ve Google ile konuşmaya bugün başlayın!

17.12.2018Teknoloji
Avrupa Birliği çökerse savaş Avrupa’ya geri gelebilir

Avrupa Birliği çökerse savaş Avrupa’ya geri gelebilir

Kendi halinde bir tarih hocasıyken kitapları uluslararası çapta milyonlar satan bir kanaat önderi haline geldi. Şimdi herkes dünyada olan biteni anlamlandırmak için onun kapısını çalıyor. ‘Sapiens’, ‘Homo Deus’, ‘21’inci Yüzyıl İçin 21 Ders’ kitaplarının yazarı Yuval Noah Harari, Koç Holding’in üst düzey yöneticiler toplantısında bir konuşma yapmak üzere İstanbul’a geldi. Bir rock yıldızı kadar ünlü yazarla, Hindistan’da iki aylık meditasyon inzivasına çekilmeden hemen önce geldiği şehrimizde buluştuk, eşsiz Boğaz manzarasına karşı dünya hallerini masaya yatırdık.

16.12.2018Hürriyet Pazar
Rapor yayınlandı İşte gelecekte dünyayı bekleyen en büyük tehlike

Rapor yayınlandı! İşte gelecekte dünyayı bekleyen en büyük tehlike

ABD istihbarat topluluğu dünya genelinde tehditler değerlendirmesi raporunu yayınladı. Rapora göre kuantum teknolojisi ve yapay zeka (AI) ulusal güvenliğe 'yeni bir tehdit' teşkil ediyor.

14.12.2018Dünya
Bilimi laboratuvardan çıkarıp kafeye taşıdılar

Bilimi laboratuvardan çıkarıp kafeye taşıdılar

ODTÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eren Kalay, "Akademisyenlerin halka açık mekanlarda bilimsel söyleşilerinden oluşan Bilim Kafe etkinlikleri yoğun ilgi görüyor. Türkiye'nin her bölgesinde bilimi halk ile buluşturmak istiyoruz" dedi.

14.12.2018Eğitim
ODTÜ, bilimi laboratuvarlardan kafelere taşıyor

ODTÜ, bilimi laboratuvarlardan kafelere taşıyor

ODTÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Eren Kalay, ODTÜ'lü akademisyenlerin halka açık mekanlarda bilimsel söyleşilerinden oluşan "Bilim Kafe" etkinliklerine yoğun ilgi gösterildiğini belirterek, "Bilim Kafe düzenlemek üzere 20 ilden daha davet aldık. Türkiye'nin her bölgesinde bilimi halk ile buluşturmak istiyoruz." dedi.

14.12.2018Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Ünlüler 2019’da siber saldırganların hedefinde olacak

Ünlüler 2019’da siber saldırganların hedefinde olacak

Trend Micro, mevcut ve yeni gelişen teknolojileri, kullanıcı davranışını ve pazar eğilimlerini analiz ederek hazırladığı 2019 Güvenlik Tahminleri Raporu’nu paylaştı.

13.12.2018Teknoloji
Görme engelliler artık duyguları “görebilecek”

Görme engelliler artık duyguları “görebilecek”

Huawei, yapay zekanın insanların yaşamlarını iyileştirme konusundaki önemini ortaya koymak üzere yeni bir projeyi hayata geçiriyor. HUAWEI Mate 20 Pro ile hayata geçecek olan yeni proje görme engellilere hitap ediyor.

13.12.2018Teknoloji
2019 fırsatlar yılı olabilir

2019 fırsatlar yılı olabilir!

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Marka 2018 konferansı başladı. 2019 yılı beklentilerinin de masaya yatırıldığı konuşmalarda, yapay zekâ, teknolojideki gelişmeler ve gelecek beklentileri anlatıldı.

13.12.2018Ekonomi
Altmaier: ‘Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip. 2021’e kadar başbakan’

Altmaier: ‘Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip. 2021’e kadar başbakan’

Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Başbakan Angela Merkel 2021’e kadar görevinin başında kalacağını söyledi. Altmaier, “Merkel, ihtiyacı olan otoriteye sahip” dedi.

12.12.2018Avrupa
Savunma Sanayii Başkanından çok önemli açıklama

Savunma Sanayii Başkanı'ndan çok önemli açıklama

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Gelecek hafta Pazartesi günü bir Uzak Doğu ülkesine ATAK ihracatı ile ilgili son adımı atmak üzere bir ziyaret planlıyoruz" dedi. Başkan Demir açıklamasının devamında "Yeni nesil ATAK projemize, MMU ve Hürjet projelerimize şimdiden ortaklık talepleri var" şeklinde konuştu.

12.12.2018Ekonomi
Tarihi likör fabrikası  galeri oldu

Tarihi likör fabrikası galeri oldu

Atatürk’ün emriyle 1930’da mimar Robert Mallet Stevens tarafından yapılan, 2006’da ‘endüstriyel miras’ kapsamında ‘kültür varlığı’ olarak tescil edilen ve Fairmont Quasar İstanbul’un yapımı sırasında yıkıldıktan sonra yeri değiştirilerek aynı mimariyle yeniden inşa edilen Mecidiyeköy’deki tarihi likör fabrikası, sanat galerisi oldu.

12.12.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Avukatlara: Bu tekeli kırın

Adalet Bakanlığı’nın yargı reformu strateji belgesini güncelleme toplantısından sonra, Türkiye Barolar Birliği de 0-5 yıl meslek kıdemindeki genç avukatlarla mesleğin geleceğini masaya yatırdı. İstanbul’da avukatlıktan elde edilen gelirin yüzde 92’sinin 40-50 büro tarafından, yüzde 8’inin diğer avukatlarca paylaşıldığını açıklayan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, genç avukatları bu tekeli kırmaya ve iş istemeye çağırdı.

24.12.2018

Görünen köy…

Geleceği kesin olarak kim bilebilir? Şüphesiz her türlü olasılık, kader-i muallak, Kadir-i Mutlak’ın ilmiyle çevrelenmiştir.. Fakirane anlayabildiğim kadarıyla gerçekliğin yapısı dinamik ve dahi interaktiftir, ki “dua kazaya karşı tesirlidir”. Dolayısıyla gerçeklik göreceliyken, hakikat ise tektir. Ve Cenab-ı Allah ilminden istediği kadarını istediğine gösterir, lütfeder verir, hakikate eriştirir..

23.12.2018

Pazarlamada dijital dönüşümün rotası

Gerek medyada yayınlanan haberleri gerekse akademik literatürü taradığımızda “dijital dönüşüm” kavramının ABD’de 1980’lerden beri yoğun olarak irdelendiğini, Türkiye’de ise 1990’ların sonunda filizlenip öneminin ancak 2000’lerin ortasında anlaşıldığını görüyoruz.

19.12.2018

Emin Çölaşan FETÖ'cü mü! Beni bile inandıramazsın

Emin Çölaşan FETÖ’cü öyle mi...Necati Doğru o da öyle yani... Sözcü gazetesinin öteki çalışanları da FETÖ’cü öyle mi...

12.12.2018