MENÜ

Web

Web ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Web haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.247 Web haberi bulunmuştur.

WEB

World Wide Web (kısaca WWW veya Web), İnternet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Bu dokümanların her birine Web sayfası adı verilir ve Web sayfalarına İnternet kullanıcısının bilgisayarında çalışan Web tarayıcısı adı verilen bilgisayar programları aracılığıyla erişilir. Web sayfalarında metin, imaj, video ve diğer multimedya ögeleri bulunabilir ve diğer bağlantı ya da link adı verilen hiper-bağlantılar ile başka Web sayfalarına geçiş yapılabilir.

Web Haberleri

ICCA Avrupa Bölge Direktörlüğüne Türk isim

ICCA Avrupa Bölge Direktörlüğü'ne Türk isim

Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Derneği Avrupa Bölge Direktörlüğü pozisyonuna bir Türk getirildi. ICCA’nın yeni Avrupa Bölge Direktörü olarak Elif Balcı Fisunoğlu atandı.

13.12.2017Ekonomi
Global Shapers İstanbulda, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konuşuldu

Global Shapers İstanbul'da, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konuşuldu

Dünya Ekonomik Forumu’nun (World Economic Forum) bir inisiyatifi olarak kurulan ve dünyada 350’den fazla şehirde liderlik potansiyeli taşıyan gençlerin topluma faydalı olabilecek projeler ürettiği Global Shapers Topluluğu’nun İstanbul merkezi, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konulu bir panel gerçekleştirdi.

13.12.2017Ekonomi
UNICEF raporu: Çocuklar dijital risklerden korunamıyor

UNICEF raporu: Çocuklar dijital risklerden korunamıyor

UNICEF’in ‘Dünya Çocuklarının Durumu 2017: Dijital Bir Dünyada Çocuklar’ raporuna göre, dünyadaki her üç internet kullanıcısından biri çocuk. Ancak başta Afrika’da olmak üzere 346 milyon genç internete erişemiyor. Hükümetlerin ve özel sektörün çocukları dijital platformlarda risklere karşı korumakta yetersiz kaldığı belirtilen raporda, çocuk istismarına yönelik URL’lerin yüzde 92’sinin merkezinin ABD, Fransa, Hollanda, Kanada ve Rusya olduğu vurgulandı.

13.12.2017Eğitim
Atatürk’ün önerisiyle kuruldu Bugün 88 yaşında

Atatürk’ün önerisiyle kuruldu! Bugün 88 yaşında

Atatürk’ün önerisiyle kurulan Türkiye Ekonomi Kurumu, 88 yaşını kutluyor.

12.12.2017Ekonomi
Global Shapers İstanbul panelinde, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konuşuldu

Global Shapers İstanbul panelinde, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konuşuldu

Global Shapers İstanbul panelinde, “Lizbon’dan İstanbul’a İnovasyon Köprüleri” konuşuldu

12.12.2017İstanbul

Marka rüzgarı Ankara'da esecek

ANKARA Ticaret Odası’nın (ATO) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) başlıyor. 13-14-15 Aralık tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilecek festivalde 3 gün boyunca Ankara yıldız ve marka yağmuruna tutulacak.

11.12.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Tabi ki yüce meclisin kararına itibar edeceğiz

Başbakan Yıldırım: Tabi ki yüce meclisin kararına itibar edeceğiz

Başbakan Yıldırım: Tabi ki yüce meclisin kararına itibar edeceğiz

11.12.2017Ankara
Üniversite öğrencilerinden uluslararası proje başarısı

Üniversite öğrencilerinden uluslararası proje başarısı

Düzce Üniversitesi Teknolojisi Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Oğuzhan Çevik ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mustafa Güzel’in geliştirdiği “Studentjob” adlı proje, IT Challenge 2018 yarışmasında 204 proje arasına seçildi.

11.12.2017Kampüs
Bitcoin nedir Bitcoin madenciliği nasıl yapılır

Bitcoin nedir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği aldı başını gidiyor. Bitcoin son bir yıla damga vuran ve değerini neredeyse 17 kat artıran bir sanal para birimi. Dolar ve euro ile alternatif olmaktan ziyade çok farklı bir mantıkta çalışan bitcoin Ocak ayında 1000 dolar seviyelerinde işlem görürken Aralık ayı sonu itibariyle 17 bin TL'yi de aşarak rekor kırdı. Peki bitcoin nereye gidiyor? Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin ne kadar? İşte her geçen gün değerlenen bitcoin'le ilgili bilmeniz gerekenler...

11.12.2017Teknoloji
Chromeda bir dönem sona erdi, artık kullanamayacaksınız

Chrome'da bir dönem sona erdi, artık kullanamayacaksınız!

Google, beklenen hamleyi yaptı ve Chrome için uzun zamandır devam eden bir dönemin resmi olarak kapandığını duyurdu!

11.12.2017Teknoloji
Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor

Açıköğretimde tüm sorular anında yanıt buluyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ), Açıköğretim sisteminde yer alan öğrencilerine, telefon hattı, etkileşim merkezi, AÖF büroları ve web sayfasından destek hizmeti sunuyor.

10.12.2017Eğitim
Tapu parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır Ada parsel sorgulama sayfası

Tapu parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır? Ada parsel sorgulama sayfası

Tapu parsel sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş büyük bir merakla konuyu araştırıyorlar. E-Devlet üzerinden tapu kadastro sorgulaması yapabilmek için özellikle Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ne kayıtlı olmanız gerekmektedir. Peki, Tapu parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar.

9.12.2017Gündem
Ser verilip sır verilmeyen film hakkında ilk röportaj: Yeniden Jedi olmak için dört yıldır sebze suyu içiyorum

Ser verilip sır verilmeyen film hakkında ilk röportaj: Yeniden Jedi olmak için dört yıldır sebze suyu içiyorum

Mark Hamill yani Luke Skywalker’la 13 Aralık’ta gösterime girecek ‘Star Wars: Son Jedi’ filmine sayılı gün varken, çok çok uzak bir galakside değil, Londra’da buluştuk. Efsanevi serinin vazgeçilmez karakterine can veren oyuncuyla geçmişten bugüne yolculuk ettik.

9.12.2017Hürriyet Pazar
Da Vinci’nin köprüsü yapılsın

Da Vinci’nin köprüsü yapılsın

İstanbul, UNESCO tarafından yaratıcı şehirler arasına alındı geçen ay. Bu hafta da TİM’in inovasyon haftasında en çok yenilikler, tasarımın gücü, bunun ekonomiye etkisi ve yıkıcı inovasyon konuşuldu. Türkiye’de tasarımın duayen isimlerinden Faruk Malhan, Leonardo da Vinci’nin Haliç için çizdiği köprünün hayata geçirilmesini önerdi. Malhan, ‘yaratıcı şehir’ seçilen İstanbul’un her metrekaresinin değerlendiğini ancak İstanbul’un bunun farkında olmadığını söylüyor.

8.12.2017Ekonomi
Dünyanın Türk yıldızları

Dünyanın Türk yıldızları

Dijital girişimcilerin hayata geçirdikleri fikirler, artık dünya çapında Türkiye’nin bilinmesini sağlıyor. Türkiye ekonomisi üzerinde olumlu etkiye sahip olan bu şirketler, aynı zamanda Türkiye markasına da katkıda bulunuyor.

8.12.2017İK/Yeni Ekonomi
Mükemmel burgerin peşinde...

Mükemmel burgerin peşinde...

Ekmek yerine marul kullanabilir, kokoreçlisini yapabilir hatta sebzelerle vegan versiyonunu hazırlayabilirsiniz. Yalnızca köfte ve ekmek değil, aklınıza gelen her malzemeyle yapabileceğiniz, sınırsız alternatifli bir yiyecek burger. Peki dışarıdayken en iyisi nerede yenir? Yeme-içme meraklısı Sinan Hamamsarılar, bu sorunun peşine düştü ve dört yıllık bir çalışmanın ardından Burger Haritası sitesini kurdu.

8.12.2017Hürriyet Cumartesi
Turizm çalışanları yeni nesil eğitimlerle gelişiyor

Turizm çalışanları yeni nesil eğitimlerle gelişiyor

Turizm çalışanları yeni nesil eğitimlerle gelişiyor

8.12.2017Antalya
Fuar Alanı’nı bir yıla tamamlayacağız

Fuar Alanı’nı bir yıla tamamlayacağız

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Uluslararası Fuar Alanı Projesi'ni bir yıl içinde tamamlamak üzere çalışmalara başladıklarını söyledi.

8.12.2017Ankara
İnci Sözlük kurucusu Serkan İnci kimdir, kaç yaşında

İnci Sözlük kurucusu Serkan İnci kimdir, kaç yaşında?

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla gündeme gelen Serkan İnci'nin hayatı merak konusu oldu. İnci Sözlük'ün kurucusu olan Serkan İnci, Türkiye’de sosyal medya anlamında önemli atılımlarda bulunmaya devam ediyor. Peki İnci Sözlük kurucusu Serkan İnci kimdir, kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler!

8.12.2017Teknoloji
O devlet kurumu kapanıyor...

O devlet kurumu kapanıyor...

Başbakan Binali Yıldırım, uzun süredir üye ataması yapılmayan Şeker Kurumu'nun ve buna bağlı Şeker Kurulu'nun kapatılacağını söyledi.

7.12.2017Ekonomi
iTaksi nedir Taksilerde yeni dönem başlıyor

iTaksi nedir? Taksilerde yeni dönem başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin “Akıllı Ulaşım Sistemlerini Tüm Toplu Ulaşım Araçlarını Kapsayacak Şekilde Yaygınlaştırmak” olarak belirlenen stratejik hedefi çerçevesinde İTAKSİ Taksi taşımacılığının, toplu ulaşım sistemiyle entegrasyonunu sağlayacak adımlarından biri hizmete alınıyor.

7.12.2017Teknoloji
Bodrumda deprem çalıştayı

Bodrum'da deprem çalıştayı

Bodrum'da deprem çalıştayı

7.12.2017Bodrum
TCDD işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak

TCDD işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?

TCDD işçi başvurusu ile bünyesine 88 kişi almaya hazırlanıyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok ilde gerçekleştirilecek olan TCDD işçi alımı başvurusu, ilana başvuruda bulunmak isteyen on binlerce kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, TCDD işçi alımı başvurusu nasılk yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

7.12.2017Ekonomi
Kadın ve Zeytin temalı fotoğraflar ödüllendirilecek

'Kadın ve Zeytin' temalı fotoğraflar ödüllendirilecek

'Kadın ve Zeytin' temalı fotoğraflar ödüllendirilecek

7.12.2017İzmir
Yargıtay dosya sorgulama nasıl yapılır Yargıtay dosya sorgulama ve GBT sorgulama sayfası

Yargıtay dosya sorgulama nasıl yapılır? Yargıtay dosya sorgulama ve GBT sorgulama sayfası

Yargıtay dosya sorgulamanın nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı sorgulama ve araştırma yapmaya günden güne devam ediyorlar. Bir takım sebeplerden dolayı, Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinizi yapmak isteyebilirsiniz. Yargıtay dosya sorgulama işlemini internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. İşte detaylar.

6.12.2017Gündem
Savaş Meydanı’nda kendi birliklerinizi kurun

Savaş Meydanı’nda kendi birliklerinizi kurun

Netmarble Türkiye’den, aksiyon ve heyecan dolu yepyeni bir mobil strateji oyunu geliyor: Savaş Meydanı.

6.12.2017eSpor
Konya Meram Gödene TOKİ kura sonuçları açıklandı

Konya Meram Gödene TOKİ kura sonuçları açıklandı

Konya Meram Gödene'de gerçekleştirilen TOKİ kura çekiliş sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıkland. Selçuklu Belediyesi Kongre Merkezi'nde halka açık olarak gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Gödene TOKİ kura sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Peki, Konya Gödene TOKİ kura sonuçları nerede görüntülenebilecek? İşte, tüm detaylar

6.12.2017Ekonomi
İstanbulluların yüzde 20si kentteki gelirin yarısına sahip

İstanbulluların yüzde 20'si kentteki gelirin yarısına sahip

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Şeker, "İstanbul’daki gelirden kimin ne kadar pay aldığını hesapladık. İstanbul’da yaşayanların yüzde 20'si gelirin yarısını alırken, geriye kalan yüzde 80’lik kesim gelirin diğer yarısını paylaşıyor." dedi.

6.12.2017Ekonomi
Son dakika İsrail başkent Şam yakınlarına füze attı

Son dakika! İsrail başkent Şam yakınlarına füze attı

Suriye haber ajansı SANA, İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam yakınlarına bulanan askeri tesislere hava saldırısı düzenlediğini aktardı. Alınan bilgiye göre üç İsrail füzesi Suriye hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirdi. Füzelerden bir kısmının hedefi bulmuş olabileceği ifade ediliyor.

5.12.2017Dünya
Türk kahvesini dünyaya içirecek

Türk kahvesini dünyaya içirecek

2004 yılında kurulan Kahve Dünyası, rotayı Çin ve Amerika’ya çevirdi. Çin’de önümüzdeki yıl 50 ile 100 arasında şube açmayı planladıklarını anlatan Kahve Dünyası Yönetici Ortak Kaan Altınkılıç, “2004 yılında kurulduğumuzda ev dışı Türk kahve tüketimini arttırmayı planladık. Şimdi Türk kahvesinin yurtdışına açılmasına destek veriyoruz” dedi.

4.12.2017Ekonomi
Ustalar ve Çaylaklar için oylama başladı

Ustalar ve Çaylaklar için oylama başladı

Türkiye’nin en çok oynanan FPS oyunu Wolfteam yepyeni bir heyecanı Türkiye’deki e-spor tutkunlarına sunuyor.

4.12.2017eSpor
Bakın burada sonbahar var

Bakın burada sonbahar var!

73. sayımızın Bakın Burada Ne Var sayfasını "Ben bu sonbahar gezmek, kendimi yenilemek, başka yerler keşfetmek istiyorum!" diyenlere adadık.

4.12.2017Kampüs
AÖF sınav sonuçları için tarih detayı verildi mi

AÖF sınav sonuçları için tarih detayı verildi mi?

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak konusu merakla araştırılmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ve üzerinden bir süre geçmesinin ardından araştırılmaya başlanan AÖF sınav sonuçları, merak konusu oldu. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, araştırma konusu olan konu hakkında detaylı bilgiler

4.12.2017Gündem
İş dünyası İşte Değerlerimiz Konferansında buluşuyor

İş dünyası 'İşte Değerlerimiz Konferansı'nda buluşuyor

Ortak Değerler Hareketi’nin ilk konferansı “İşte Değerlerimiz” bugün Begümhan Doğan Faralyalı evsahipliğinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşiyor.

4.12.2017Ekonomi
Laptoplarda yeni dönem: Kapağı otomatik açılacak

Laptoplarda yeni dönem: Kapağı otomatik açılacak!

Google'ın bir sonraki taşınabilir bilgisayarı, arttırılmış güvenlik önlemleri ile donatılmış ve "otomatik" açılabilen bir kapağa sahip olacak!

4.12.2017Teknoloji
Teknolojide de engel tanımayacaklar

Teknolojide de engel tanımayacaklar

Teknolojide de engel tanımayacaklar

3.12.2017Balçova
THY kabin memuru alımı için başvuru nasıl yapılır

THY kabin memuru alımı için başvuru nasıl yapılır?

THY, kabin memuru başvurusu ile bünyesine yeni personeller dahil etmeye hazırlanıyor. Uluslararası havacılık sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan THY, kabin memuru alımı gerçekleştirerek kadrosunu genişletmek istiyor. Peki, THY kabin memuru alımı başvurusu ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.12.2017Gündem
Gelinlik Yarışması için başvurular uzatıldı

Gelinlik Yarışması için başvurular uzatıldı

Gelinlik Yarışması için başvurular uzatıldı

2.12.2017İzmir
Suriyeli anne ile ilgili iğrenç mesaja 5 yıl istendi

Suriyeli anne ile ilgili iğrenç mesaja 5 yıl istendi

SAKARYA’da 9 aylık hamile Suriyeli Emani el Rahmun’un tecavüze uğradıktan sonra 11 aylık bebeğiyle öldürülmesiyle ilgili sosyal medyada yaptığı yorum nedeniyle Berat Y.’nin(21) ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘Suçu ve suçluyu övmek’ suçlarından 5 yıla kadar hapsi istendi.

1.12.2017Gündem
Tapu parsel sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden nasıl yapılır

Tapu parsel sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden nasıl yapılır?

Tapu parsel sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce vatandaşlar konuyla alakalı araştırmalarını sürdürüyorlar. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kurulan sistemle vatandaşlar parsel sorgulama işlemlerini oldukça kolay bir yoldan, online bir şekilde gerçekleştirebiliyor. İşte, tapu parsel sorgulama işleminin ayrıntıları.

1.12.2017Gündem
Fenerbahçe Başkan Adayı Koç: Özlenen Fenerbahçe için yola çıktım

Fenerbahçe Başkan Adayı Koç: "Özlenen Fenerbahçe için yola çıktım"

Fenerbahçe Başkan Adayı Koç: "Özlenen Fenerbahçe için yola çıktım"

1.12.2017İstanbul
Ali Koçtan Fenerbahçe taraftarlarına çağrı

Ali Koç'tan Fenerbahçe taraftarlarına çağrı

Fenerbahceliyiz.net sitesi ve sosyal medya hesaplarından seçim startını veren Ali Koç bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama...

1.12.2017Futbol
Türkiye’nin ‘ilham veren’ gençleriyle tanışın

Türkiye’nin ‘ilham veren’ gençleriyle tanışın

Lise öğrencilerinden oluşan All Star Robot Takımı, uluslararası yarışmalardan başarıyla dönmeye devam ediyor. Bu yıl Çin’de, ‘ilham veren takım’ seçildiler. Herkes onları mutfak robotu yapıyor sanıyor ama takım, teknolojiden para kazanmaya bile başlamış.

1.12.2017Hürriyet Cumartesi
Kadınsan Yaparsın Buluşması

Kadınsan Yaparsın Buluşması

Kadınsan Yaparsın Buluşması

1.12.2017Antalya

Yazar Sonuçları

Şimdi zeytin zamanı

ZEYTİNİN ve zeytinyağının kalp krizinden, kansere binbir derde deva faydalarını tekrar, tekrar anlatmaya gerek yok. Artık güne yarım fincan zeytinyağı içerek başlayanların sayısı giderek artıyor. Bazı üreticiler zeytinyağlarını küçük şişelerde ilaç gibi satmaya başladı bile...

10.12.2017

Detoks şart mı?

Son yılların popüler pazarlarından biri detoks ürün ve kürleri. Öyle mucizevi etkiler vaat ediliyor ki insan kendini, bedenine karşı bunları yapmakla mükellef sanıyor. Yaşam boyu dikkat etmek yerine, kısa dönemli program ve uygulamalar yapmak da pek çoğumuza daha kolay geliyor. Peki bu iddiaların ne kadarı kanıtlanmış bilgi?

10.12.2017

Geleceğe Meşale Yak

“Ülkeler bilim adamlarının kıymetini bilmeyip onları ödüllendirmezlerse, gelişmeyi de beklemesinler.” Voltaire’in bu sözü ödüllendirmenin değerini bize anlatıyor.

9.12.2017

Samsun ve Batman’ın çilesi!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun’un tanıtımı ile ilgili bir açıklama yapmış ve “İnternet tarayıcılarında Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor diyorlar. Ben de bazen Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır. Ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım” demiş.

4.12.2017

Bir ihtimal daha var: Asparagas!

CUMA günkü yazımı, “İzmir Büyükşehir Belediyesi 150’nci kuruluş yılını kutlayacakmış. Pazartesi yazısında dertleşmek için şimdiden bu doğum günü bahsini seçtim” diyerek bitirmiştim. Yeni yıla 27 gün kalmış olmasına rağmen henüz resmî bir açıklama yapılmadığına göre işe bu dedikoduyu öğrendiğim web sitesinden başlayalım.

3.12.2017