MENÜ

Vatandaşlık

Vatandaşlık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Vatandaşlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Vatandaşlık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.649 Vatandaşlık haberi bulunmuştur.

Vatandaşlık Haberleri

320 Osmanlı eseri Karlsruhe Sarayı’nda

320 Osmanlı eseri Karlsruhe Sarayı’nda

Almanya’nın Karlsruhe Sarayı’daki Badisches Museum tarihi bir sergiye ev sahipliği yapıyor. ‘Kaiser und Sultan- Nachbarn in Europas Mitte 1600-1700’ (Kayzer ve Sultan-Avrupa’nın Ortasındaki Komşuları 1600-1700) adlı sergide, Almanya, Avusturya, Polonya, Macaristan, İsviçre ve Slovenya’daki müzelerden, vakıflar ve özel koleksiyonculardan toplanarak hazırlanan paha biçilemez 320 eser bulunuyor.

18.01.2020Avrupa
Avukatlara yeşil pasaport

Avukatlara yeşil pasaport

Baroya kayıtlı en az 15 yıllık avukatlar yeşil pasaport alabilecek. Avukatlık kıdeminin hesabında baro levhasında yazılı olarak geçirilen süre esas alınacak.

17.01.2020Ekonomi
BM Güvenlik Konseyinden Keşmir oturumu

BM Güvenlik Konseyi'nden "Keşmir oturumu"

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyeleri, Hindistan ile Pakistan arasında tartışmalı bölge Keşmir'e ilişkin kapalı oturum düzenledi.

16.01.2020Dünya
Hafter’i teşvik eden ülkeler var

Hafter’i teşvik eden ülkeler var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hafter’in Libya’da siyasi değil, askeri çözüme inandığını belirterek “Bugüne kadar Hafter’i teşvik eden, silah veren, dışarıdan lejyonerler sağlayan ülkeler var. İki ülkenin Mısır’ın ve Abu Dabi’nin orada temsilcileri de vardı. Ruslara dedik ki, bunlar bu anlaşmayı sabote edebilirler” ifadesini kullandı. Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan Bakan, özetle şunları söyledi:

16.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Mısır tepkisi: Kabul edilebilir değil

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır tepkisi: Kabul edilebilir değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında dış politikadaki son gelişmeleri değerlendirdi. Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "AA Kahire ofisine Mısır polisinin müdahalesi kabul edilebilir değil, gerekli temaslarda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

15.01.2020Gündem
Londra artık ‘adres beyanı’ postayla yapılabilecek

Londra artık ‘adres beyanı’ postayla yapılabilecek

Londra’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından adres beyanlarının posta yoluyla değil konsolosluğa bizzat gidilerek yapılması uygulaması getirilmişti. Vatandaşlar itiraz ederek bunun iptal edilmesini istemişti. Vatandaşların talebi üzerine konsolosluğun girişimleri sonucu artık vatandaşlar posta yoluyla da adres beyanı yapabilecek.

14.01.2020Avrupa
Güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir AÖF otomasyon sınav giriş belgesi sorgulama

Güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF otomasyon sınav giriş belgesi sorgulama

2019-2020 öğretim yılı güz dönemi final sınavı AÖF sınav yerleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. Sınava girecek olan öğrenciler AÖF sınav yerlerini üniversitenin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve Anadolu Üniversitesi şifleri ile otomasyon sayfasından öğrenebilecekler. İşte, güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? sorusunun yanıtını araştıranlar için AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

13.01.2020Gündem
Resmi rakamlara göre ağustosta doğup ocakta ölüyoruz

Resmi rakamlara göre ağustosta doğup ocakta ölüyoruz

Resmi rakamlara göre Türkiye’de geçen yıl 1 milyon 180 bin 840 bebek doğdu, 439 bin 480 kişi vefat etti. En çok bebek 109 bin 744 ile ağustos ayında dünyaya geldi. En çok ölüm ise 49 bin 223 kişi ile ocak ayında meydana geldi.

12.01.2020Gündem
Taşınmaz alan yabancılara uygunluk belgesi verildi

Taşınmaz alan yabancılara uygunluk belgesi verildi

6 bin 85'i geçen yıl olmak üzere 2017'den bugüne kadar, belirlenen rakamlarda taşınmaz edinen 101 ülkeden 6 bin 694 yabancı ülke vatandaşına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için uygunluk belgesi düzenlendi.

11.01.2020Emlak
TESK Başkanı Palandöken: Enerji tasarrufunda milli bilinç oluşmalı

TESK Başkanı Palandöken: Enerji tasarrufunda milli bilinç oluşmalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Enerji kaynaklarının israf edilmeden akılcı, verimli kullanılması Türkiye'nin bütçesi için kilit noktalardan biri" dedi.

11.01.2020Ekonomi
‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların sürücü belgesi sorununa ilişkin bir açıklama yaptı. Dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin değiştirilirken sahip olunan ehliyetlerin iadesi şartının kaldırılması gerektiğini belirten Yeneroğlu, şunları söyledi:

9.01.2020Avrupa
Samsung, insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor

Samsung, insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor

Samsung; kişisel bakım robotu, Yapay Zekâ destekli geleceğin evi, Nesnelerin İnterneti ve 5G ile çalışan akıllı şehir gibi insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri sergiliyor.

8.01.2020Teknoloji
Hindistanda protestolar sırasında medreseye giren polislerin şiddet uyguladığı iddia edildi

Hindistan'da protestolar sırasında medreseye giren polislerin şiddet uyguladığı iddia edildi

Hindistan'da değiştirilen Vatandaşlık Yasası'na karşı gösteriler sırasında bir medreseyi basan polislerin, öğrencilere, "Jai Shri Ram (Tanrı Ram’a selam olsun)" dedirtmeye çalıştığı ve şiddet uyguladığı bildirildi.

6.01.2020Dünya
Geçen yıl doğan çocuklara en çok bu isimler verildi

Geçen yıl doğan çocuklara en çok bu isimler verildi

AA muhabirinin İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı verilere göre, Türkiye'de geçen yıl 605 bin 310 erkek, 575 bin 530 kız bebek doğdu.

5.01.2020Gündem
Son Dakika | Hidayet Türkoğlundan Shane Larkin açıklaması

Son Dakika | Hidayet Türkoğlu'ndan Shane Larkin açıklaması!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin'in menajerinin bugün Türkiye'ye geleceğini ve görüşmenin olumlu geçmesi durumunda Larkin'in milli formayı giyeceğini açıkladı.

4.01.2020Basketbol
Keşmirde abluka 150 günü geride bıraktı

Keşmir'de abluka 150 günü geride bıraktı

Hindistan'ın kontrolündeki Cammu Keşmir'de 5 Ağustos'ta başlayan sokağa çıkma yasağı, iletişim ve giriş-çıkış kısıtlamaları 150 günü geride bıraktı.

2.01.2020Dünya
Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi!

İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla, kadına şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayımlandı. 500 bin kolluk personeli, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet içi eğitimle desteklenecek. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarında sadece kadına şiddet konusunda uzmanlaşan birimler kurulacak. Kadına şiddet uygulayanın ruhsatlı silahı kolluk birimlerince alınacak, şiddet failleri için elektronik kelepçe uygulaması 81 ilde yaygınlaştırılacak.

1.01.2020Gündem
Genel Müdürlük açıkladı Bir yılda 47 milyon işlem...

Genel Müdürlük açıkladı! Bir yılda 47 milyon işlem...

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün kimlik, pasaport, sürücü belgesi ve diğer işlemlerinde bu yıl 47 milyonu aşkın vatandaşa hizmet sunuldu.

31.12.2019Gündem
Yunan vatandaşı oldular

Yunan vatandaşı oldular

ABD’li ünlü oyuncu Tom Hanks, eşi Rita Wilson ve 2 çocuğu Yunan vatandaşlığına kabul edildi.

31.12.2019Dünya
Bakan Soylu CNN TÜRKte açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

Bakan Soylu CNN TÜRK'te açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

CNN TÜRK'te Hafta Sonu Özel programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Narko terör kapsamında bu yıl 43 milyon kök kenevir yakaladık. Bunun piyasa değeri 15 milyar liradır." dedi.

29.12.2019Gündem
Kimlik değiştirme son tarih ne zaman Yeni kimlikler nasıl alınır

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik değiştirme işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. 2017 yılında yürürlüğe giren uygulama kapsamında çipli kimlik olarak da bilinen yeni kimlik kartlarına geçiş için ilk olarak randevulu başvuru yapılması gerekiyor. Yeni yıla günler kala gözler kimlik değiştirmede son tarihe çevrildi. Peki, Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır? İşte, yeni kimlik kartları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem
Rekor başvuru Bakan Soylu tebrik etti

Rekor başvuru! Bakan Soylu tebrik etti

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün "3'ü bir arada uygulaması" kapsamında kimlik kartı, ehliyet ve pasaport işlemlerine bugün 204 bin 312 başvuru gerçekleşti.

27.12.2019Gündem
Kimlik yenilemede son tarih ne zaman Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli

Kimlik yenilemede son tarih ne zaman? Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli?

Eski kimlik kartı olan vatandaşlar yeni kimlik kartlarına geçmek için hangi tarihte işlem yapmaları gerektiğini merak ediyorlar. Peki eski kimlik kartlarının geçerlilik süresi nedir? Kimlik yenileme işleminde son gün ne zaman? İşte detaylar

25.12.2019Gündem
Son dakika: Bakan Dönmezden enerji kimlik belgesi açıklaması

Son dakika: Bakan Dönmez'den enerji kimlik belgesi açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Enerji kimlik belgesi olmayan binalarda; 1 Ocak 2020'den itibaren alım, satım hatta kiralama yapılamayacak" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Hindistanda vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan ancak aynı durumdaki Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakacak şekilde değiştirilen Vatandaşlık Yasası'na karşı gösterilerde ülke genelinde 17 kişi hayatını kaybetti.

21.12.2019Dünya
Hindistandaki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'daki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'da Müslüman göçmenleri vatandaşlık kapsamı dışında bırakan yasa karşıtı gösterilerde binlerce kişi gözaltına alındı, çeşitli eyaletlerde internet erişimi askıya alındı.

20.12.2019Dünya
Traktörle tarla sürerken Roma dönemine ait mezar taşı buldu

Traktörle tarla sürerken Roma dönemine ait mezar taşı buldu

KÜTAHYA’nın Altıntaş ilçesine bağlı Mecidiye Mahallesi’nde traktörle tarlasını süren Ramazan Akdağ’ın pulluğuna bir taş takıldı. Akdağ’ın ihbarı üzerine gelen jandarma ekiplerince bölgede inceleme yapılırken, Müze Müdürlüğü görevlileri taşın M.S. 200’lü yıllardaki Roma dönemine ait kamalı ve insan figürleri olan özel bir mezar taşı olduğunu belirledi.

20.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığından sert tepki: Kabul edilemez

Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Hollanda'nın FETÖ mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlamasının ve onlara oturum izni vermesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

18.12.2019Gündem
Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasasının iptali davalarını erteledi

Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasası'nın iptali davalarını erteledi

Hindistan'da Yüksek Mahkeme, tartışmalı Vatandaşlık Yasası'na karşı açılan iptal davalarını 22 Ocak'ta görüşecek.

18.12.2019Dünya
Pakistan Başbakanı Handan Erdoğan ve Türk halkına mülteci övgüsü

Pakistan Başbakanı Han'dan Erdoğan ve Türk halkına "mülteci övgüsü"

Pakistan Başbakanı İmran Han, "Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türk halkına, Türkiye'nin dünyadaki en büyük mülteci nüfusuna ev sahipliği yapmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

17.12.2019Gündem
Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüş çalıştayı... İyi Parti’den 3 aşamalı dönüş planı

Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüş çalıştayı... İyi Parti’den 3 aşamalı dönüş planı

Partisinin düzenlediği ‘Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüş Çalıştayı’na katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3 aşamalı olarak nitelediği mültecilerin ‘Geri Dönüş Planı’nın ayrıntılarını paylaştı.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de "İsviçre'ye Göç'ün 50'nci Yıl Dönümü" etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Gündem
Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senatosu’ndan 1915 olaylarıyla ilgili çıkan karar ve olası yaptırımlar konusunda, “Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” dedi.

16.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
İSG sınav giriş belgesi nasıl alınır 2019 İSG sınav yeri sorgulama

İSG sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2019 İSG sınav yeri sorgulama

2019-İSG 2. Dönem sınavı 14 Aralık Cumartesi günü Türkiye'nin bazı illerinde uygulanacak. Sınav için son hazırlıklar başlarken, sınav giriş belgelerini henüz almayan iş güvenliği uzmanı adayları ÖSYM tarafından açıklanan İSG sınav yerlerini nasıl öğreneceklerini araştırıyor. Peki, İSG sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte, 2019 İSG sınav yeri sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

13.12.2019Gündem
Japonya Başbakanı Abe, protestolar nedeniyle Hindistan ziyaretini erteledi

Japonya Başbakanı Abe, protestolar nedeniyle Hindistan ziyaretini erteledi

Japonya Başbakanı Abe Şinzo, Hindistan'a düzenlemeyi planladığı ziyareti, bu ülkede vatandaşlık yasasında değişiklik nedeniyle başlayan protestolar nedeniyle erteledi.

13.12.2019Dünya
Hindistanda tartışmalı vatandaşlık tasarısı kanunlaştı

Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık tasarısı kanunlaştı

Hindistan'da komşu ülkelerden gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan ve aynı konumdaki Müslüman göçmenleri dışarıda bırakan "vatandaşlık yasasında değişiklik öngören tasarı" kanunlaştı.

13.12.2019Dünya
Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek ‘Her İnsan Bir Dünya’ temalı programda yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. "Sizin zihin dünyanızı inşa etmenizde örnek aldığınız düşünürler, liderler, ön açıcı isimler kimler?" sorusuna Erdoğan, ''Çok zor bir soru sordun şimdi'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Türkiye, Libya'ya asker gönderecek mi?'' sorusunu da ''Talep olursa gönderebiliriz'' şeklinde cevapladı. Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan bir kişiye Nobel ödülü verilmesini de eleştiren Erdoğan, ''Böyle bir katili ödüllendirmek zulüm ile ortak hareket etmektir'' dedi. Erdoğan, “Size bir gün Nobel barış ödülü verilirse tavrınız ne olur” sorusuna “almam” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için de ''Öğrencilerin lehine bir adım atacağız'' dedi.

10.12.2019Gündem
Gayrimenkul sektörü yükselişe geçiyor

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçiyor

Gayrimenkul sektörü temsilcileri 2020’den umutlu. 2019’un zorlu geçtiğini belirten Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “2019’un sonuna yaklaştığımız şu günlerde gayrimenkul sektörü çalkantılı süreci sonlandırmaya ve yeni çıkış yolları üretmeye çalışıyor. Gerçekleştirilen kampanyalarla konut satışları arttırılmaya çalışılıyor. Ticari gayrimenkulde oluşan stoklar ve doğmakta olan boşlukları aşmak için sektör paydaşları birbirleriyle dayanışma içerisinde karşılıklı anlayış koşullarını oluşturuyor, çözümler ardı ardına geliyor. Bir yandan da faizlerin düşmeye başlamasıyla birlikte tekrar satın almaların başlayacağını öngörüyoruz. Öte yandan yabancıların vatandaşlık hakkı için konut alma limitlerinin 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmesi hareketlilik getirdi. Tüm bunların gayrimenkul sektöründe olumlu yansımalarını bekliyoruz” dedi.

10.12.2019Ekonomi
14-15 Aralık AÖF sınav giriş belgesi: Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri öğrenci otomasyonu sistemiyle açıklandı

14-15 Aralık AÖF sınav giriş belgesi: Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri öğrenci otomasyonu sistemiyle açıklandı

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) güz dönemi ara sınavlarına kısa bir süre kala sınav giriş belgesi duyurusu yaptı. Açık Öğretim Fakültesi'nin (AÖF) 2019 akademik takvimine göre güz dönemi ara sınavları 14-15 Aralık'ta dört oturumda tamamlanacak. Sınav hazırlıklarını sürdüren açıköğretimliler bir yandan da sınav giriş belgesini bekliyordu. İşte, AÖF sınav giriş belgesi sorgulama sayfası...

9.12.2019Gündem
Iğdır’ı sınırında gösteren Ermenistan televizyonuna tepki

Iğdır’ı sınırında gösteren Ermenistan televizyonuna tepki

Ermenistan’da yayın yapan bir televizyon kanalının, hava kirliliği ile ilgili haber yaptığı Iğdır’ı Ermenistan’ın şehri olarak göstermesine sivil toplum kuruluşları büyük tepki gösterdi. Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, televizyon kanalında ’Batı Ermenistan’ın Iğdır şehri’ ifadesine yer verildiğini belirterek, "Ermenilerin gözü hala Türk topraklarında" derken, Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASIMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermeni televizyon kanalına Fransızların da destek verdiğini savundu.

9.12.2019Dünya
Vatandaşlıktan çıkan Türkleri rahatlatan yasa Artık çocuklarınız...

Vatandaşlıktan çıkan Türkleri rahatlatan yasa! Artık çocuklarınız...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Türk Vatandaşlık Yasası’nda yaptığı değişiklikle anne-babası Türk vatandaşlığını kaybeden ve reşit olmayan çocuklara vatandaşlığını koruma hakkı getirdi.

8.12.2019Avrupa
Hindistanda aranan tarikat lideri Ekvador açıklarındaki adada devlet kurduğunu açıkladı

Hindistan'da aranan tarikat lideri Ekvador açıklarındaki adada devlet kurduğunu açıkladı

Hindistan'da insan kaçırma ve tecavüz suçlarından aranan, kendisini "kutsal" ilan eden Hindu tarikat lideri Nithyananda, Ekvador açıklarındaki bir adada kendi devletini kurduğunu duyurdu.

7.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Yüzen evler mi yüzen hayaller mi?

Teknelerde önlükleri ve sırt çantalarıyla okula giden çocuklar ve kucaklarında minik kardeşleriyle annelerine yüzen evlerde yardım eden bir başka çocuklar… Burası Kamboçya’nın Tonle Sap Gölü ve dünyanın en büyük taşkın su yatağı… Bu yüzen köyde ve uzun direkler üzerine inşa edilmiş evlerde basit ama bir o kadar da sıradışı hayatlar yaşanıyor. İşte size Tonle Sap Gölü gezi rehberi…

10.01.2020

Hiç şansı yok İran’ın

HİÇ şansı yok, çünkü...

9.01.2020

Hem Fransa tarihinin onurla tarihe kaydedilen olayı hem vatandaşlık şuurunun savaş alanına geçişi: VERDUN

18 Aralık 1916 günü Fransa’nın uzun tarihindeki hegemonyayı hedefleyen birçok savaş ve muharebenin aksine büyük bir savunma savaşı tamamlandı. Bu aynı zamanda Birinci Cihan Harbi’nin en büyük savunma savaşıdır, Almanlar ve İtilaf Devletleri karşılıklı olarak her birinin 300 binden fazla asker ve subay kaybetmesine mal olmuştur.

22.12.2019

Zehirsiz sofralar için haydi göreve

 95 kurum ve inisiyatifin oluşturduğu Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı, sebze ve meyve üretiminde kullanılan pestisitlerle (tarım zehirleri) ilgili kampanya başlattı. Kampanyada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca bazı adımlar atılması isteniyor:

10.12.2019