MENÜ

Ortadoğu

Ortadoğu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ortadoğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ortadoğu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 49.071 Ortadoğu haberi bulunmuştur.

Ortadoğu Haberleri

Bedevi kadınları sinemaya taşıyan yönetmen İstanbul’da

Bedevi kadınları sinemaya taşıyan yönetmen İstanbul’da

Ortadoğu’da kadın sorunlarına yaklaşımı ile dikkat çeken İsrailli Kadın Yönetmen Elite Zexer, 15. Akbank Kısa Film Festivali’nin ‘Deneyimler Bölümü’nün konuğu olacak.

4.03.2019Kitap Sanat
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Marta kadar düzene girmezse 81 ilde yaygınlaştıracağız

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart'a kadar düzene girmezse 81 ilde yaygınlaştıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak mitinginde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satışlarıyla ilgili "31 Mart'a kadar bu iş düzene girdi, girdi. Girmediği takdirde 81 vilayette bunu yaygınlaştıracağız. Vatandaşımıza ucuza bu ürünleri getireceğiz, kararlıyız." dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

4.03.2019Gündem
Çözümü savunan Filistin’i tanısın

Çözümü savunan Filistin’i tanısın

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İstanbul’da düzenlenen Avrupa Ülkelerinde Görevli Filistin Büyükelçileri İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Filistinlilerin haklarını gözardı edecek hiçbir barış planı kabul görmeyecektir. İki devletli çözümü savunduğunu söyleyen her ülkenin artık Filistin devletini de tanıması gerekmektedir” dedi.

4.03.2019Dünya
Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

Türkiye güçlü devlet beka sorunu yok

- CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirirken, “Hiçbir kişi vazgeçilmez değildir. Erdoğan da vazgeçilmez değildir” dedi. Kılıçdaroğlu, beka tartışmalarıyla ilgili de “Türkiye Cumhuriyeti bir beka sorunu yaşamıyor. Ne beka sorunu. Kişilerin kendi geleceklerine yönelik endişeler taşındığını gayet iyi biliyoruz” mesajı verdi.

3.03.2019Gündem
Bu sözlerle yerden yere vurdu: Işıklarını kapatmadan uçağımızı indiremiyoruz

Bu sözlerle yerden yere vurdu: Işıklarını kapatmadan uçağımızı indiremiyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Ortadoğu politikasına ilişkin, "Biz Ortadoğu'ya son 20 yılda 7 trilyon dolar harcadık ama oraya ışıklarını kapatmadan uçağımızı indiremiyoruz." dedi.

2.03.2019Dünya
Kılıçdaroğlu Meslek Odaları Kurulu’nda konuştu

Kılıçdaroğlu Meslek Odaları Kurulu’nda konuştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da Meslek Odaları Kurulu’nda konuştu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

2.03.2019Gündem
Çalışan yurdu

Çalışan yurdu

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, trafikte geçen zamanı azaltmak, verimliliği arttırmak için bölgesel ofislerin kullanma oranlarının artacağını belirterek, “Ayrıca ortak yaşam üniteleri de gelecek. Öğrenci yurtları gibi düşünebilirsiniz. Pazartesi-perşembe çalışan yurdunda kalıp, hafta sonları ailesinin yanına giden çalışanlar olacak” şeklinde konuştu.

2.03.2019Ekonomi
Dizilerde fabrikasyon çağı

Dizilerde fabrikasyon çağı

Son yıllarda dizilerin yurtdışına, özellikle Güney Amerika ve Ortadoğu ülkelerine ihracatının tavan yapmasıyla prodüksiyonlar konfeksiyon atölyesine döndü.

Ermut: Türk otomotiv sanayisi tedarik ağında söz sahibi

Ermut: Türk otomotiv sanayisi tedarik ağında söz sahibi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY iş birliğiyle hazırlanan “Otomotiv Sektöründe Gündem 2018 Özel Sayı“sı yayımlandı.

1.03.2019Ekonomi
47Soul ve Zenobia Babylonda

47Soul ve Zenobia Babylon'da

Filistinli sıradışı elektronik rock grubu 47Soul ve öncesinde Arap elektronik müzik ikilisi Zenobia, 'Etnik Bas' serisi kapsamında 2 Mart Cumartesi akşamı Babylon sahnesine konuk oluyor.

Bakan Soyludan net mesajlar Buradan namus sözü veriyorum

Bakan Soylu'dan net mesajlar! ''Buradan namus sözü veriyorum''

İÇİŞLERİ  Bakanı Süleyman Soylu, Beylikdüzü'nde seçmenlerle bir araya geldi. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını gerçekleştirdiklerini belirten Soylu, "Bir günde 7.2 ton esrar. 18 Avrupa ülkesinin bir yılda yakaladığını biz bir günde yakaladık. Buradan namus sözü veriyorum, çocuklarımızla, gençlerimizle, insanlarımızla onların zihniyetini ahlakını alt üst etmeye çalışan uyuşturucu satıcılarını yerin 7 kat dibine gömmezsek namerdiz" şeklinde konuştu

28.02.2019Gündem
Zarif niye istifa etti

Zarif niye istifa etti

İran Dışişleri Bakanı Zarif’in istifası uluslararası gündeme oturdu. Zarif’i görevi bırakmaya götüren gerekçelerin ABD’nin nükleer anlaşmadan çekilmesiyle ülke içindeki baskı, Esad’ın Tahran ziyaretine davet edilmemesi ve İranlı komutan Süleymani ile yaşadığı yetki çatışmaları olduğu düşünülüyor. Cumhurbaşkanı Ruhani istifayı kabul etmedi.

27.02.2019Dünya
Son dakika... Ankaraya sürpriz ziyaret

Son dakika... Ankara'ya sürpriz ziyaret

ABD Başkanı Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner yarın Ankara'ya geliyor. Kushner'in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

26.02.2019Gündem
Uzungöllü turizmciler uyardı: Kontrol altına alınmalı

Uzungöllü turizmciler uyardı: Kontrol altına alınmalı

Trabzon'un ve Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için turizmciler, "Uzungöl’e araç ve ziyaretçi girişleri kontrol altına alınmalı” çağrısında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
Kemal Karpat kimdir Kemal Karpatın biyografisi

Kemal Karpat kimdir? Kemal Karpat'ın biyografisi

Tarih alanında çok sayıda makale ve kitap kaleme alan Kemal Karpat, 20 Şubat 2019'da 96 yaşında ABD'nin Winconsin eyaletinde hayatını kaybetti. Kemal Karpat aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibiydi. Peki, Kemal Karpat kimdir? İşte, Kemal Karpat'ın biyografisi...

25.02.2019Gündem
Kemal Karpatın mirası

Kemal Karpat'ın mirası

İlim adamları çıkmış oldukları ilim yolculuğunda bilginin izini sürer. Derin bir tecessüsle çıktıkları bu yolculukta giderek ağırlaşan ve büyüyen bir akademik birikim oluştururlar. Aslında bu birikim,  bir ömre yayılan ilim yolculuğunda sahip olunan değerli bir hazineye dönüşür. Merhum Kemal Karpat hocamızın yolculuğundaki durakları dikkate aldığımızda bu hazinenin ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılır.

25.02.2019Eğitim
Dünyanın lordu

Dünyanın lordu

Amerikan otomotiv devi Ford geçen hafta Brezilya’daki fabrikasını kapatarak Güney Amerika’da ağır ticari araç üretimine son verdi. Bu kararla birlikte Türkiye, Ford’un dünyadaki tek kamyon üretim ve geliştirme merkezi oldu. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ağır ticari araçların eksenini Avrupa, Rusya ve MENA’ya kaydırmayı başardık. Bu bize büyük avantaj sağlayacak” dedi.

25.02.2019Ekonomi
‘Burası Türkiye’ dedi yatırıma ikna etti

‘Burası Türkiye’ dedi yatırıma ikna etti

Türkiye’deki görevinin ardından daha üst düzey bir uluslararası göreve gelen yöneticiler kervanına BSH Türkiye CEO’su Norbert Klein de katıldı.

25.02.2019Ekonomi
Ortadoğu ve Rusyanın yeni emlak cenneti Türkiye

Ortadoğu ve Rusya'nın yeni emlak cenneti Türkiye

TÜİK verilerine göre 2018’de yabancıya konut satışı yüzde 78.30 artarak 22 bin 234’ten 39 bin 663’e yükseldi. En çok konut satılan il İstanbul, en çok satın alan ülke vatandaşı Iraklılar oldu. Iraklı yatırımcıları, İran, Suudi Arabistan, Rusya ve Kuveyt vatandaşları takip etti. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde popüler olan ‘Türkiye’de gayrimenkul yatırımı’nı uzmanlarla analiz ettik. Ev almış ve almayı düşünen yatırımcılarla konuştuk. Tercihlerini keskin şekilde ayıran bir sonuçla karşılaştık: Zenginler keyfine göre, Arap Baharı’nı yaşayanlarsa başlarını sokabilecekleri bir evin peşinde. Suriyeliler bu sıralamanın dışında çünkü mülk edinmelerinin önünde yasal engeller var.

24.02.2019Hürriyet Pazar
Bu gece bütün yollar ‘Roma’ya çıkıyor...

Bu gece bütün yollar ‘Roma’ya çıkıyor...

Oscar’lar 91. kez sahiplerini buluyor. Türkiye saatiyle 04.00’te Los Angeles’taki Dolby Theatre’da başlayacak törene Meksika yapımı ‘Roma’nın ve yönetmeni Alfonso Cuarón’un damga vurması bekleniyor. Sunucusu olmayan gecede Glenn Close ‘En İyi Kadın Oyuncu’da, Rami Malek de ‘En İyi Erkek Oyuncu’da en büyük favori...

24.02.2019Hürriyet Pazar
Demirden dağı deler gibi

Demirden dağı deler gibi

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, yeni kitabı ‘Ergenekon’dan Çıkış’ta tüm yönleriyle ‘kumpas’ı anlatıyor, bilinmeyenlere ışık tutuyor. Türkiye’nin hiç de iyi hatırlamayacağı bu dönemi anlamak için ‘Ergenekon’dan Çıkış’ı okuyun…

22.02.2019Kitap Sanat
Ünlü tarihçi vefat etti

Ünlü tarihçi vefat etti

DÜNYA çapında tanınan, TBMM Onur Ödülü ile Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi tarihçi Prof. Dr. Kemal Karpat, ABD Wisconsin’de tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti Karpat'ın cenazesi 25 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla öğle namazının ardından Fatih Camii haziresine defnedilecek.

22.02.2019Eğitim
Motobike İstanbul fuarı açıldı

Motobike İstanbul fuarı açıldı

Motobike İstanbul Fuarı'nı açan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, 250 cc ve altındaki motosikletlerde ÖTV indirimine gidildiğini söyledi.

21.02.2019Ekonomi
Burhanettin Kocamaz kimdir Burhanettin Kocamazın biyografisi

Burhanettin Kocamaz kimdir? Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi

Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Burhanettin Kocamaz olduğunu bildirdi. Bu gelişmenin ardından Burhanettin Kocamaz'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Burhanettin Kocamaz kimdir? İşte, Burhanettin Kocamaz'ın biyografisi...

21.02.2019Gündem
Tarihçi Kemal Karpat vefat etti

Tarihçi Kemal Karpat vefat etti

Tarih alanında çok sayıda makale ve kitap kaleme alan Kemal Karpat, 96 yaşında ABD'nin Winconsin eyaletinde hayatını kaybetti.

21.02.2019Gündem
Cahit Arf kimdir İşte Cahit Arfin hayatına ilişkin bilgiler

Cahit Arf kimdir? İşte Cahit Arf'in hayatına ilişkin bilgiler

Cahit Arf, matematik alanında uzmanlaşmış ülkemizin sayılı isimlerinden birisidir. 1910 – 1997 yılları arasında yaşayan Cahit Arf, bilimin ve bilimsel düşüncenin yayılması için ömrü boyunca çabalamıştır. İşte, Cahit Arf'in hayatına ilişkin bilgiler

20.02.2019Gündem
Yunus Emre Akkor kimdir Osmanlı mutfağı ile tanınıyor

Yunus Emre Akkor kimdir? Osmanlı mutfağı ile tanınıyor

Yunus Emre Akkor, televizyon programları ve basılı medyada yaptığı açıklamalarla araştırılan isimler arasında yer aldı. Osmanlı mutfağı konusunda uzman olan Yunus Emre Akkor, bazı eğitim kurumlarında bu konuda eğitimler vermektedir. Peki, Yunus Emre Akkor kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.02.2019Gündem
Dünya Melek Yatırım Forumu sona erdi

Dünya Melek Yatırım Forumu sona erdi

Erken aşama yatırım ekosisteminin "Davos"u olarak kabul edilen Dünya Melek Yatırım Forumu üç gün boyunca girişimcilerle yatırımcıları buluşturdu.

20.02.2019Ekonomi
Suriye’den adım adım çekileceğiz

Suriye’den adım adım çekileceğiz

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı sonrası Ankara ile Washington arasında değişik düzeyde temaslar sürerken, ABD Dışişleri’nin Ortadoğu ve Suriye işlerinden sorumlu Müşteşar Yardımcısı Joel Rayburn, Türkiye’ye gelerek İstanbul’da ılımlı Suriye muhalefeti ile görüştü.

20.02.2019Dünya
THYden müjde Artık kışın da var...

THY'den müjde! Artık kışın da var...

Turizmin başkenti Antalya'dan 13 ülkeye haftada 41 direkt sefer düzenleyecek Türk Hava Yolları (THY), artık kışın da uçuşlara devam edecek.

19.02.2019Gündem
Son dakika... Putin ve Netanyahu görüşecek

Son dakika... Putin ve Netanyahu görüşecek

Rusya lideri Putin ve İsrail Başbakanı Netanyahu 21 Şubat'ta bir araya gelecek.

19.02.2019Dünya
Türk-Katar ilişkilerinin tarihi Dohada anlatıldı

Türk-Katar ilişkilerinin tarihi Doha'da anlatıldı

Katar'ın başkenti Doha'da "Katar Devletinin Kurucusu Şeyh Kasım bin Muhammed Al Sani Döneminden Bugüne Türkiye Katar İlişkileri" paneli düzenlendi.

19.02.2019Dünya
İTÜ mezunları Different Futures Summitte öğrencilerle buluşacak

İTÜ mezunları 'Different Futures Summit'te öğrencilerle buluşacak

İTÜ Mezunlar Derneği Kulübü tarafından 20-21 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte, okuduğu bölümden farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olan mezunlar, öğrencilerle bir araya gelecek.

18.02.2019Eğitim
Veliaht Prens Selman Asya turuna çıkıyor

Veliaht Prens Selman Asya turuna çıkıyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, ticaret, enerji, finans gibi konuları içeren Pakistan, Çin ve Hindistan'ı kapsayan tura başlıyor.

17.02.2019Ekonomi
Engin Akyürek ve Bergüzar Korelin hayatlarını değiştiren kararları

Engin Akyürek ve Bergüzar Korel'in hayatlarını değiştiren kararları

Bir gece alınan ufak bir karar ve ardından değişen hayatlar... Bu hafta vizyona giren ‘Bir Aşk İki Hayat’ tam da bu konuyu işliyor. Filmin başrol oyuncuları Bergüzar Korel ve Engin Akyürek’le buluştuk. Hayatlarını değiştiren kararlarını, aşkı, Türkiye’yi ve yaşamlarını konuştuk.

17.02.2019Hürriyet Pazar
1.5 yıl sonra Ankara’ya elçi seçti

1.5 yıl sonra Ankara’ya elçi seçti

ABD Başkanı Donald Trump, yaklaşık bir buçuk yıldır boş duran Ankara’daki büyükelçilik koltuğu için kıdemli kariyer diplomatı David Satterfield’ı aday gösterdi. Satterfield, ABD Senatosu onaylarsa resmen Türkiye’ye büyükelçi atanacak. Çok iyi Arapça bilen Satterfield, Ortadoğu uzmanı.

17.02.2019Dünya
Türkiye turistlere şifa oldu

Türkiye turistlere "şifa" oldu

Geçen yıl 46 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlayarak turizmde Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıran Türkiye'nin başarısına "sağlık turizmi" kapsamında gerçekleşen seyahatler de katkı sağladı.

16.02.2019Ekonomi
İhracatçıya yerel platform

İhracatçıya yerel platform

HEPSİBURADA, e-ticaret üzerinden ihracat yapılabilmesi için düğmeye bastı. 17 binin üzerindeki iş ortağını yurtdışı pazarlarına açan ‘Kolay İhracat’ modelini hayata geçiren şirket, global web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türkiye’deki ürünlerin satışını gerçekleştirecek.

16.02.2019Ekonomi
Votel: Çekilmeyi önermezdim

Votel: Çekilmeyi önermezdim

ABD merkezli CNN haber kanalına konuşan ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Joseph Votel, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekilme kararına katılmadığını söyledi.

16.02.2019Dünya
Yerli ödeme yazılımı milyar liraya ulaştı

Yerli ödeme yazılımı "milyar liraya" ulaştı

İzmir'de genç girişimcinin emlak ofisinde kurduğu yerli e-ticaret ödeme kuruluşu, kısa sürede 1 milyar liralık ödemeye aracılık etmeyi başardı.

15.02.2019Ekonomi
İlk yerli trafo yağı üretildi

İlk yerli trafo yağı üretildi

Cargill Bioendüstriyel'in Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Küçük, "Dilovası'nda bulunan bioendüstriyel ve endüstriyel ürünler tesisimizde uzun süren test çalışmaları sonucunda FR3 üretimine şubat ayı itibarıyla başladık." dedi.

15.02.2019Teknoloji
Avrupa ile İran çatlağı

Avrupa ile İran çatlağı

60’a yakın ülkeyi ‘Ortadoğu’ konferansında bir araya getiren ABD’nin Avrupa Birliği (AB) ile yaşadığı ‘İran çatlağı’ derinleşiyor. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, AB ile İran arasındaki yeni ödeme sistemini, yaptırımları kırma denemesi olarak tanımladı.

15.02.2019Dünya
TEKNOFEST 17-22 Eylülde Atatürk Havalimanında düzenlenecek

TEKNOFEST 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanında düzenlenecek

Geçen yıl 550 binden fazla ziyaretçiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olma özelliği taşıyan TEKNOFEST, bu yıl 17-22 Eylül'de Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

15.02.2019Teknoloji
Pompeo: İran ile yüzleşmeden Orta Doğuda barış mümkün değil

Pompeo: İran ile yüzleşmeden Orta Doğu'da barış mümkün değil

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'ın izlediği politikaların Ortadoğu'daki problemlerin temel kaynağı olduğunu iddia ederek "İran ile yüzleşmeden Orta Doğu'da barış ve güvenlik sağlanamaz." dedi.

14.02.2019Dünya
Rusya Tarım Bakanından Türkiye açıklaması: Yılın ilk yarısında başlayacak

Rusya Tarım Bakanı'ndan Türkiye açıklaması: Yılın ilk yarısında başlayacak

Rusya Tarım Bakanı Dimitry Patruşev, bu yılın ilk yarısında Rusya'dan Türkiye'ye sığır eti ihracatına başlanacağını söyledi.

14.02.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gelecekten gelen/kitaplıktan gelen

Yine bir “arkadaş” zaman yolculuğunda mola vermiş, çıkıp günümüze gelivermiş.

26.02.2019

‘Kaşına, gözüne vuruldum’ demek gibi bunlar da benim protezime vuruluyor

Lisa Çalan 31 yaşında... Yönetmen, senarist, oyuncu ve sanat yönetmeni. Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği üyesi. Beş yıllık kariyerinde bir kısa filme imza atıyor, çok sayıda uzun metraj film, belgesel ve dizi projesinde yer alıyor. Bundan dört yıl önce, HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlayan Allah’ın belası bomba ile iki bacağını kaybediyor. 12 ameliyat geçiriyor, müthiş zor zamanlar ama asla pes etmiyor. Avustralya’da bacaklarına protez takılıyor, oradan yürüyerek dönüyor. Ondan bugüne kadar hiç duymadığım bir kavram duydum; bir fetiş, bir saplantı: ‘Devotee’. Ampute erkeklerden ve kadınlardan hoşlananlara ‘devotee’ deniyormuş. Bunu nereden mi biliyor? Yaşadıklarından, başına gelenlerden...

24.02.2019

Açık kapılar

Münih’te Güvenlik Konferansı yapıldı.

23.02.2019

ABD ile arka kapı diplomasisi

Geçen hafta Apple’dan GE’ye 52 büyük şirketin CEO’su Ankara’daydı. Nisan ayında Washington’da düzenlenecek zirvede iki ülke işinsanları yeni bir yol haritası için çalışmalara başladı. İşinsanlarının arka kapı diplomasisi adını verdiği yeni süreçte serbest ticaret anlaşması da gündemde.

17.02.2019

ABD’den oyun kurucu hamle

Dün uluslararası gündemde aynı anda iki zirve söz konusuydu. İkisinin de gündemi Ortadoğu’daki gelişmeler ve yakın geleceğiyle ilgiliydi. Türkiye, Rusya ve İran ile Soçi’de Suriye’nin geleceğini tartışırken ABD girişimiyle Polonya’nın başkenti Varşova’da toplanan uluslararası konferans ise İran tehdidi adı altında 27 yıl sonra İsrail ve Arap siyasileri aynı masada bir araya getirdi.

15.02.2019