MENÜ

Mobil Uygulama

Mobil Uygulama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mobil Uygulama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.692 Mobil Uygulama haberi bulunmuştur.

Hürriyet Mobil’in yeni özellikleriyle benzersiz bir haber alma deneyimine hazır ol.

hürriyet ios uygulaması hürriyet andorid uygulaması

 

Mobil Uygulama Haberleri

Gurbetçiler dikkat Bulgaristan yollarında sistem değişti

Gurbetçiler dikkat! Bulgaristan yollarında sistem değişti

Bulgaristan karayollarında yol geçiş pulu satışı ve denetimi, artık internet üzerinden yapılacak. Sistem 1 Ocak 2019'dan itibaren yürürlüğe girecek ancak yeni dönemde geçerli pullar 17 Aralık 2018'den itibaren internet üzerinden satın alınabilecek. Yol geçiş pulu almayanlara 35 ile 90 euro arasında ceza kesilecek.

15.12.2018Avrupa
Tahlil sonuçları E-Nabız üzerinden nasıl sorgulanır Tahlil sonuçları sorgulama

Tahlil sonuçları E-Nabız üzerinden nasıl sorgulanır? Tahlil sonuçları sorgulama

E-Nabız, tahlil sonuçlarını sorgulamak isteyen birçok kişinin ziyaret ettiği platform olmaya devam ediyor. Tüm hastanelerin tek bir platform üzerinde toplandığı ve tek hesap üzerinden tahlil sonuçlarını paylaştığı E-Nabız, merak konusu olmaya devam ediyor. İşte, E-Nabız tahlil sonuçları sorgulama ekranı ve detaylı bilgiler

14.12.2018Gündem
HGS cezası nasıl sorgulanır HGS bakiye sorgulama işlemi

HGS cezası nasıl sorgulanır? HGS bakiye sorgulama işlemi

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi hakkında pek çok detay merak ediliyor. HGS kartlarında yeterli bakiye olup olmadığını merak eden araç sahipleri, HGS bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını internette araştırıyor. Bunun yanında HGS cezasının nasıl sorgulanacağı da sürücüler tarafından merak ediliyor.

4.12.2018Gündem
Dünyaca ünlü DJ, Türk öğrenciye hayran kaldı

Dünyaca ünlü DJ, Türk öğrenciye hayran kaldı

Öğrencinin yeteneğine, projesine ve kişisel özelliklerine göre burs veren ApplyBAU sistemine başvurular başladı. ApplyBAU bursuyla öğrenim gören Berker Gültepe, Amazon destekli hayata geçirdiği Clapper uygulaması ile Türkiye’nin kendi platformunda en büyük uygulamasını geliştirdi.

22.11.2018Kampüs
E-ticaret devleri “Efsane İndirime hazır

E-ticaret devleri “Efsane İndirim"e hazır

Dünyada alışveriş rekorlarının yaşandığı "Efsane İndirim"e bir gün kalırken, Türk e-ticaret şirketleri müşterilerine yüzde 80’e varan indirimlerle milyonlarca çeşit ürünü sunmaya hazır.

22.11.2018Ekonomi
Sürücülerin park yeri aramasını önleyecek uygulama

Sürücülerin park yeri aramasını önleyecek uygulama

3 arkadaşın TÜBİTAK desteğiyle geliştirdikleri sistem sayesinde sürücüler, cep telefonlarına indirdikleri uygulama ile en yakındaki boş park alanını görebiliyor.

16.11.2018Teknoloji
Milli parklar yılın ilk 9 ayı 30 milyon ziyaretçi ağırladı

Milli parklar yılın ilk 9 ayı 30 milyon ziyaretçi ağırladı

Tarım ve Orman Bakanlığının koruması altındaki milli parklar ile tabiat parklarını yılın 9 ayında ziyaret eden kişi sayısı 30 milyona yaklaştı.

16.11.2018Seyahat
Haksız fiyat artışlarına karşı mobil şikayet sistemi devrede

Haksız fiyat artışlarına karşı 'mobil şikayet sistemi' devrede

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri 'Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması'nın hayata geçirildiğini bildirdi.

12.11.2018Ekonomi
Haksız fiyat artışlarına karşı mobil şikayet sistemi devrede

Haksız fiyat artışlarına karşı "mobil şikayet sistemi" devrede

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri "Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması"nın hayata geçirildiğini bildirdi.

12.11.2018Teknoloji
Tahlil sonucu sorgulama nasıl yapılır E Nabız tahlil sonucu sorgulama ekranı

Tahlil sonucu sorgulama nasıl yapılır? E Nabız tahlil sonucu sorgulama ekranı

Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanelerinin laboratuvarlarında tahlil yaptıran vatandaşlar, bu tahlillerin sonucunu nasıl öğrenebileceklerini merak ediyor. İlgili personel tarafından yapılan tetkiklerin sonuçlarını online olarak ne şekilde sorgulayacaklarını araştıran kişiler, konuya dair internette bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, tahlil sonucu nasıl sorgulanır? Tahlil sonucu sorgulama nasıl yapılır?

11.11.2018Gündem
Paylaştıkça kazan

Paylaştıkça kazan

Türk kültürünün önemli özelliklerinden paylaşım, dijital dünyada da kendini gösteriyor. Paylaşım ekonomisinde birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye’den çıkan girişimler, ek istihdama ve gelire destek oluyor.

10.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Yastıkaltındaki altın büyük ölçüde eridi

"Yastıkaltındaki altın büyük ölçüde eridi"

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, "Spekülatif ataklarla afaki yükselen altın fiyatları yastıkaltındaki altını büyük ölçüde eritti. Şu anda bir durgunluk var. İnsanlar beklemede. Altının gramı 200 lira seviyelerinde kalırsa insanlarımız altına büyük bir talep gösterir. Fiyatların 200 liranın da altına gerilemesi halinde vatandaşın altın alımları patlar. İç piyasa da harekete geçecek." dedi.

10.11.2018Ekonomi
Araç sahiplerini ilgilendiren haber... İstanbulda uygulanmaya başladı

Araç sahiplerini ilgilendiren haber... İstanbul'da uygulanmaya başladı

İstanbul Mobil Otopark Projesi (İSTMOP) şehir genelinde çekilen ve bağlanan araçların tüm süreçlerinin mobil sistemler üzerinden yürütüldüğü uygulama kullanıma sunuldu.

8.11.2018Gündem
Disleksik çocukların eğitimini destekleyen uygulama

Disleksik çocukların eğitimini destekleyen uygulama

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Doktora Öğrencisi Günet Eroğlu, okul hayatında ve öğrenmede güçlük çeken disleksik çocuklara yönelik “Auto Train Brain” isimli mobil uygulamayı geliştirdi.

7.11.2018Teknoloji
İstanbulkart mobil uygulama ile bakiye yüklemi işlemi nasıl yapılır

İstanbulkart mobil uygulama ile bakiye yüklemi işlemi nasıl yapılır?

İstanbulkart mobil uygulama işleminin detayları milyonlarca toplu taşıma aracı kullanan vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Tüm şehrin genelinde elektronik para kartı olarak kullanılan İstanbulkart'ın yeni yeniliği olan mobil ödeme işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Peki, İstanbulkart mobil uygulama ile bakiye yüklemi işlemi nasıl yapılır?

6.11.2018Gündem
Son dakika... Ticaret Bakanından flaş açıklamalar

Son dakika... Ticaret Bakanı'ndan flaş açıklamalar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, fahiş fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla 81 ilde ticaret il müdürlükleri kanalıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Alo 175'e 48 bin civarında şikayet geldi. Şu ana kadar biz 5 bin 743 firmadan 81 bin 666 ürün denetledik ve 366 firmanın 6 bin 399 ürününde haksız fiyat artışı tespit ettik." dedi.

4.11.2018Ekonomi
Önce yapay zekayı geçmeniz gerekiyor

Önce yapay zekayı geçmeniz gerekiyor

Her alanda kendini göstermeye başlayan yapay zeka artık şirketlerin insan kaynakları departmanlarındaki işe alım süreçlerini yönetmeye başladı. Şirketlere yeni çalışan seçiminde hız katan yapay zeka, boş pozisyonların daha hızlı dolmasını sağlıyor.

3.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Dev şirket robotlarla anlaştı Bir mesleği daha ele geçirdiler

Dev şirket robotlarla anlaştı! Bir mesleği daha ele geçirdiler

Gelişen teknolojiler ve yapay zekayla beraber robotlar her geçen gün daha fazla meslek grubunun işlerini ele geçirmeye devam ediyor. Norveç posta servisi ABD’li bir girişim olan Buddy Mobility ile anlaşma yaptı. Firmanın ürettiği robotlar postaları adreslere teslim ediyor.

2.11.2018Ekonomi
İstanbulkart’a mobil yükleme dönemi

İstanbulkart’a mobil yükleme dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "İstanbul'da 16 milyon civarında İstanbulkart var. İstanbulkart üzerinden yıllık 3,5 milyar lira ödeme hareketi oluyor. Artık dolum için kuyruklarda bekleyerek zaman kaybına son veriliyor. İstanbulkart'a bakiye yükleme işlemini mobil uygulama ile otomatik hale getirmiş durumdayız." dedi.

31.10.2018Haber
16 milyon İstanbullu kullanıyor: Yeni dönem başladı

16 milyon İstanbullu kullanıyor: Yeni dönem başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "İstanbul'da 16 milyon civarında İstanbulkart var. İstanbulkart üzerinden yıllık 3,5 milyar lira ödeme hareketi oluyor. Artık dolum için kuyruklarda bekleyerek zaman kaybına son veriliyor. İstanbulkart'a bakiye yükleme işlemini mobil uygulama ile otomatik hale getirmiş durumdayız." dedi.

31.10.2018Ekonomi
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak

Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak

Konya’da Selçuk Üniversitesi öğrencisi Burak Yılmaz tarafından görme, işitme ve konuşma engelli bireylerin günlük yaşantıdaki iletişimini güçlendirmek için mobil uygulama ve eldiven tasarlandı.

31.10.2018Kampüs
Facebook sizin hakkınızda ne biliyor

Facebook sizin hakkınızda ne biliyor?

Cambridge Analytica fiyaskosunun ardından büyük bir hack olayıyla tekrar sarsılan Facebook'un gizlilik konusunda çok dikkatli yaklaşılması gereken bir firma olduğunu artık çoğumuz farkındayız. Peki tam olarak ne kadar korkmalıyız?

31.10.2018Teknoloji
Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Teknoloji geliştirme şirketleri FEV Türkiye ve Kodeco'nun iş birliğiyle geliştirilen yerli sürücüsüz (otonom) ve elektrikli taşıt Otomod'un ilk görselleri ve animasyonu yayınlandı.

29.10.2018Teknoloji
Gümrükten satışa e-ihale

Gümrükten satışa e-ihale

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tasfiyelik eşya ve araçların elektronik ortamda satışlarını, kapalı teklif yöntemi yerine açık arttırma usülü e-ihale yöntemiyle gerçekleştireceklerini dile getirerek vatandaşların mobil uygulama ile sisteme kolayca girebileceğini vurguladı.

28.10.2018Ekonomi
Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Yerli sürücüsüz elektrikli araç gün yüzüne çıktı

Teknoloji şirketleri FEV Türkiye ve Kodeco'nun iş birliğiyle geliştirilen yerli sürücüsüz (otonom) ve elektrikli taşıt Otomod'un ilk görselleri ve animasyonu yayınlandı. Otomod'un ilk denemeleri Aralık ayı içerisinde İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Kampüs içerisinde mobil uygulama ile çağrılan ve yolcunun seçtiği durağa otonom olarak giden elektrikli araçların tasarlandığı proje, 30 ayda tamamlanacak.

28.10.2018Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Yeni model geliyor...

Bakan Pekcan açıkladı! Yeni model geliyor...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan : "Tasfiyelik eşya ve araçların elektronik ortamda satışlarını, kapalı teklif yöntemi yerine açık artırma e-ihale yöntemiyle gerçekleştireceğiz. Böylece gümrükten satış sistemi daha şeffaf, katılımcı ve rekabete açık olacak” açıklamasında bulundu.

28.10.2018Ekonomi
Türkiyenin rekabet gücü teknolojiyle artacak

Türkiye'nin rekabet gücü teknolojiyle artacak

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre Türkiye'nin uluslararası rekabet gücünü ve dünya ihracatından aldığı payı artırmak için imalat sanayisinde dönüşüm gerçekleştirilerek yüksek katma değerli yapıya geçilecek ve yüksek teknoloji sektörlerinin payı artırılacak.

28.10.2018Ekonomi
Türkiyenin rekabet gücü teknolojiyle artacak

Türkiye'nin rekabet gücü teknolojiyle artacak

Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programında, Türkiye'nin uluslararası rekabet gücünü ve dünya ihracatından aldığı payı artırmak için imalat sanayisinde dönüşüm gerçekleştirilerek yüksek katma değerli yapıya geçilmesi ve yüksek teknoloji sektörlerinin payının artırılması amaçlanıyor.

28.10.2018Teknoloji
Aile startupları

Aile startupları

Türkiye’deki işletmelerin yüzde 95’ini aile şirketleri oluşturuyor. Girişimcilik dünyasına bakıldığında ise durum farklı. Startup kurucuları genelde tek başlarına ya da arkadaşlarıyla yol alıyorlar. Geliştirilen ürünün veya servisin ihtiyacına göre farklı alanlardan bir araya gelen kişiler ortak şirket kuruyor. Ancak yavaş yavaş dünyada olduğu gibi Türkiye’de startup kuran aileler çoğalmaya başladı. Yani baba-oğul, ağabey-kardeş veya karı-koca gibi yakın akrabalar startup dünyasına giriyor. Elde ettikleri başarılar da oldukça dikkat çekiyor. Biz de buradan yola çıkarak aile startuplarını bir araya getirdik.

27.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Vodafone yeni akıllı ürün ailesini tanıttı

Vodafone yeni akıllı ürün ailesini tanıttı

Vodafone Türkiye, geçen yıl Akıllı Çocuk Saati ile adım attığı bireysel Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarında, şimdi de “V-Yaşam” markası altında kullanıcısına her an her yerde bağlı olan ve mobil uygulama üzerinden kurulabilen akıllı ürün ailesi yeni V-Çocuk Saati, V-Pati, V-Araba ve V-Çanta’yı tanıttı.  

26.10.2018Teknoloji

Yol uzadıkça ücreti düşen taksimetre

2 bin 450 ticari taksicinin bulunduğu Muğla’da özellikle yaz aylarında yaşanan taksici-müşteri tartışmaları Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk olan ‘Mesafe kat ettikçe azalan taksimetre’ uygulaması ile son buluyor. Aynı zamanda korsan taksiciliğin de önüne geçilmesi hedeflenen uygulama il genelinde başladı.

26.10.2018Ekonomi
Red Dead Redemption 2den mobil uygulama sürprizi

Red Dead Redemption 2'den mobil uygulama sürprizi

Oyun dünyasında Read Dead Redemption 2 fırtınası esmeye devam ediyor. Rockstar Games çarpıcı mobil uygulamasıyla oyuna olan ilgiyi artıracak.

26.10.2018Teknoloji
İnsanların mimikleri yerli sistemle analiz edilebilecek

İnsanların mimikleri yerli sistemle analiz edilebilecek

Malatya Teknopark'ta yapay zeka konusunda çalışan bir firma, insanların hislerini yüz mimiklerinden anlık olarak analiz edebilen sistem geliştirdi.

22.10.2018Teknoloji
Bakan Varanktan 81 ilde müjdeli haber

Bakan Varank'tan 81 ilde müjdeli haber!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Tersine beyin göçünü sağlamak adına Uluslararası Lider Araştırmacılar destek programını tasarladık. Bu program, araştırmacılara sağlanan imkanlar açısından dünyada yeni ve öncü olma özelliği taşıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliği ile 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kuracağız" dedi.

17.10.2018Ekonomi