MENÜ

Istihdam

Istihdam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Istihdam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47.916 Istihdam haberi bulunmuştur.

Istihdam Haberleri

Bakan Varank: Teknopark binası yüzde 100 dolulukla çalışacak

Bakan Varank: Teknopark binası yüzde 100 dolulukla çalışacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale'de yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

17.02.2019Ekonomi
Hedefi üniversite açmak

Hedefi üniversite açmak

Zeki Esen, 10 yıl fizik öğretmenliği yaptıktan sonra Diyarbakır’da Bahçeşehir ve Uğur Okulları adıyla tam 7 okul açtı. 3 bine yakın öğrencisi ve 300 çalışanı olan Esen’in en büyük hayali şimdi üniversite açmak. Diyarbakır Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Esen, kente spor ve müzik okulu açmayı da planlayarak, “Velilerimizden talep var, zamanı bekliyoruz” diyor.

17.02.2019Eğitim
Bekçi alımı ne zaman yapılacak 8 bin bekçi alımı ilanı için tarih verdi

Bekçi alımı ne zaman yapılacak? 8 bin bekçi alımı ilanı için tarih verdi

2019 bekçi alımlarına ilişkin müjdeli haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla görevlendirilen bekçilerin istihdamına devam edileceğini ifade eden Soylu, 8 bin bekçi alımı ilanı için tarih verdi. Peki, bekçi alımı ne zaman yapılacak?

16.02.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımında tarih belli oldu Atamalar ne zaman yapılacak

Sağlık Bakanlığı personel alımında tarih belli oldu! Atamalar ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı'nın hastaneleri bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak sağlık personeli alımında önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli atamasıyla ilgili, ilk atamaların tarihi hakkında bilgi verdi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

16.02.2019Gündem
Bakan Kurum: Hakkari’ye 12 milyar liralık yatırım yapıldı

Bakan Kurum: Hakkari’ye 12 milyar liralık yatırım yapıldı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hakkari’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, kentin sorunlarını yerinde görmek amacıyla geldiklerini belirterek, "AK Parti iktidarı döneminde Hakkari’ye yaklaşık 12 milyar liralık yatırım yapıldı" dedi.

16.02.2019Ekonomi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kaş ilçesi Ova Mahallesi'ndeki spor salonu temel atma töreni ile Çavdır Mahallesi'ndeki mahalle konağı ve sosyal tesislerinin açılış törenlerine katıldı. Açılışta konuşan Bakan Çavuşşoğlu, "Çiftçi olmazsa tüm Türkiye olmaz. İlaç, gübre ve tohumdaki artışları indirmek için gerekli tedbirleri alıyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Nasıl tanzim satış yaptıysak ilaç, gübre ve tohumda da aynısını yapacağız" şeklinde konuştu.

16.02.2019Gündem
Dünyada bir ilk Bitirme tezi için yaptı, yatırıma dönüştürdü...

Dünyada bir ilk! Bitirme tezi için yaptı, yatırıma dönüştürdü...

Elazığ'da Eti Krom AŞ'de cevher hazırlama mühendisi Ali Anagül'ün, üniversite yıllarındaki bitirme tezinden yola çıkılarak kurulan tesiste, maden atıklarından hibrit ayrıştırma yöntemiyle kromit ve olivin mineralleri elde ediliyor. Tesisin tüm etaplarının tamamlanmasıyla saatte 20 ton üretim yapılarak, 1 milyon ton maden atığının 7 yılda işlenerek ekonomiye 52 milyon dolar katkı sağlanması hedefleniyor.

16.02.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: 1,5 milyar liralık hibe paketi sunuyoruz

Bakan Pakdemirli açıkladı: 1,5 milyar liralık hibe paketi sunuyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; ' Kırsaldaki üreticimizin ve girişimcimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha güçlü şekilde gösteriyoruz. IPARD-2 kapsamında 5. başvuru çağrısıyla toplam 250 milyon avro, yani 1,5 milyar liralık hibe paketini üreticimize, yatırımcımıza sunuyoruz' açıklamasında bulundu.

16.02.2019Ekonomi
İçişleri Bakanlığı bin 200 personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvurular ne zaman bitecek

İçişleri Bakanlığı bin 200 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvurular ne zaman bitecek?

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşılan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere bin 200 personel alımı yapılacak. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından, başvuru tarihleri ve koşulları gibi detaylar merak konusu oldu. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular başladı mı?

15.02.2019Gündem
Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu 45 sürekli işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde 45 sürekli işçi istihdam edilecek. Başvurular, İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden alınacak.

15.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş tanzim satış açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş 'tanzim satış' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Trump'ın 24 saat içinde yapacağı açıklamayla ilgili "DEAŞ'a karşı zafer ilanı olabilir.' yorumunda bulundu. "FETÖ tam bir metastas yapmış." diyen Erdoğan, "Şimdi görüyorsunuz değişik yerlerde palazlanıyorlar. İade sürecinin takipçisiyiz, bir kısmını paketledik, diğer paketler de gelecek." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Türkiye'yi AB'ye almamalarının nedenini açıklıyorum artık. İfşa ediyorum tek sebebi var; biz Müslümanız, Müslüman olduğumuz için almıyorlar." dedi. Erdoğan yeni askerlik düzenlemesiyle ilgili de "6-9-12 şeklinde şuan belirlenmiş şeklinde." diye konuştu. "Tanzim satış yaygınlaşarak devam edecek." diyen Erdoğan, "Bizim bu alanlarda bulunmak gibi bir derdimiz yok. Bu iş düzeldi düzeldi. Düzelmediği taktirde biz TESCOM ve TESK ile ilgili bakanlıklarımız oturacaklar, konuşacaklar. Bunu çok daha yaygın bir şekilde yapılacak." ifadelerini kullandı.

15.02.2019Gündem
Erdoğandan polisin elini ısıran HDPli vekile çok sert sözler

Erdoğan'dan polisin elini ısıran HDP'li vekile çok sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gökdere Meydanı'nda düzenlenen Bursa mitinginde konuştu. Erdoğan polisin elini ısıran HDP milletvekili Saliha Aydeniz'e sert tepki göstererek, "Bunlar ahlaksız… İşte bir tane terör örgütünün mensuplarından bir milletvekili bayan benim bayan polisimin elini ısırıyor. Bunlara bunun hesabını sormayacak mıyız? Soracağız. Öyle 25 kuruşa simit yok. Bunların bedelini ödeyecekler" dedi. Erdoğan ayrıca Bursa'da da tanzim satışların başlayacağını duyurdu.

15.02.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan terörle mücadele açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan terörle mücadele açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Soçi'de, Suriye'de ateşkesin devamı için, siyasi çözüm için, anayasa komisyonu dahil, sınırın öbür tarafındaki teröristleri bertaraf etmek için düşünce ve tavırlarını ortaya koyduklarını belirterek,"Bugüne kadar Afrin'nde Fırat Kalkanı'nda nasıl teröristleri temizlediysek, DEAŞ, PKK, YPG, El Nusra fark etmez. Terörist, teröristtir. Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz. Öyle de böyle de temizleyeceğiz. Bunun kaçarı alternatifi yoktur." dedi

15.02.2019Dünya
‘Bugün Avrupa’da görünür Müslüman olmak zor’

‘Bugün Avrupa’da görünür Müslüman olmak zor’

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı Berlin Temsilciliğinin düzenlediği panelde konuşan Brüksel Bölge Parlamentosu milletvekili Mahinur Özdemir, Avrupa’da Müslüman olarak yaşamanın zor olduğunu söyledi.

15.02.2019Avrupa
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında son gün Başvuru şartları neler

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında son gün! Başvuru şartları neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından istihdam edilecek, 3 bin Kuran kursu öğreticisi, 6 bin imam hatip ve 500 müezzin kayyım olmak üzere 9 bin 500 sözleşmeli personel alımında, başvuru sürecinin sonuna gelindi. Söz konusu pozisyonlar için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, ilanın detaylarını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

15.02.2019Gündem
Son dakika... İspanya erken seçime gidiyor

Son dakika... İspanya erken seçime gidiyor

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 28 Nisan'da erken genel seçime gidileceğini açıkladı.

15.02.2019Dünya
Evlenip Bingöle yerleşti Çinli kadın devlet desteğiyle girişimci oldu

Evlenip Bingöl'e yerleşti! Çinli kadın devlet desteğiyle girişimci oldu

Moskova'da tanıştığı Aydın Sarı ile evlenerek Bingöl'e yerleşen Çinli Ying Sarı, KOSGEB'den aldığı 50 bin liralık hibe destekle güneş enerjisi panelleri üretiyor.

15.02.2019Ekonomi
İŞKUR GSB personel alımı için son gün İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR GSB personel alımı için son gün! İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

3 bin 264 kişiyi İŞKUR üzerinden istihdam edeceğini açıklayan Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) başvurular için son güne girildiğini duyurdu. Belirli koşulların karşılanması halinde başvuruları kabul eden GSB, bu müracaatları İŞKUR üzerinden kabul edecek. Peki, İŞKUR GSB 3 bin 264 personel alımı için koşullar neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylar

15.02.2019Gündem
Son dakika... İşsizlik rakamları açıklandı

Son dakika... İşsizlik rakamları açıklandı

Son dakika haberi... Kasım ayı işsizlik oranı belli oldu. TÜİK'in açıkladığı iş gücü istatistiklerine Kasım ayında işsizlik yüzde 12.3 oldu. İşsizlik, ekim ayında yüzde 11.6 ile Mart 2017'den bu yana en yüksek seviyeye çıkmıştı

15.02.2019Ekonomi
2019 uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır MSB uzman erbaş alımı

2019 uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? MSB uzman erbaş alımı

2019 uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) uzman onbaşı ve uzman çavuş alımı için başlayan başvuruların ardından, adaylar başvurular için son günün ne zaman olduğunu merak ediyor. Peki, 2019 uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları neler?

14.02.2019Gündem
E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır E-Devlet bordro sorgulama ekranı

E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet bordro sorgulama ekranı

E-Devlet üzerinden her ay ortasında erişime açılan e-bordro sorgulama ekranı, E-Devlet şifresi ve TC Kimlik Numarası ile kolayca görüntülenebiliyor. E-Bordro ekranı üzerinden Şubat ayı için alınacak olan maaşlar görüntülenebilecek. Peki, E-Bordro ekranı nasıl görüntülenir? İşte, o ekran hakkında bazı bilgiler

14.02.2019Ekonomi
ABde istihdam arttı

AB'de istihdam arttı

İstihdam, geçen yıl Avro Bölgesi'nde yüzde 1,4, AB'de de yüzde 1.3 artış gösterdi.

14.02.2019Ekonomi
İşkur: Kayıtlı işsiz sayısı 3 milyon 775 bin 660 kişi

İşkur: Kayıtlı işsiz sayısı 3 milyon 775 bin 660 kişi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İşkur), Ocak ayında kayıtlı işsiz sayısının 3 milyon 775 bin 660 kişi olduğunu açıkladı. Kayıtlı işsizlerin yüzde 49’unun erkek, yüzde 51’inin kadın, yüzde 30’unun ise 15-24 yaş grubunda olduğu belirtildi. En çok kayıtlı işsizlerin mesleklerinde ise 117 bin 48 ile satış danışmanı / uzmanı ilk sırada yer aldı. İkinci sırada 112 bin 546 ile büro memuru (genel), üçüncü sırada ise 63 bin 667 ile garson (servis elemanı) olarak açıklandı. Kayıtlı işsizlerin meslekleri arasında 23 bin 132 hemşire, 7 bin 850 inşaat mühendisi de yer aldı.

14.02.2019Ekonomi
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. İlana göre, İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı yapılacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, başvuru şartları neler?

14.02.2019Gündem
Ford Motor İngiliz siyasetçileri uyardı

Ford Motor İngiliz siyasetçileri uyardı

İngiltere’deki fabrikalarında 13 bin işçi istihdam eden Ford Motor otomobil firması, İngiliz politikacıları uyararak, AB'den anlaşmasız ayrılmanın korkunç sonuçları olacağını söyledi.

14.02.2019Ekonomi
THY yarı zamanlı çalışacak öğrenci arıyor Başvuru şartları neler

THY yarı zamanlı çalışacak öğrenci arıyor! Başvuru şartları neler?

Türk Hava Yolları (THY) en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olan ve yarı zamanlı çalışabilecekler için internet sitesinde ilan yayımladı. Söz konusu ilanın ardından başvuru koşulları ve diğer detaylar merak konusu oldu. Peki, THY yarı zamanlı personel alım şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

14.02.2019Gündem
Nihat Zeybekci: İzmirdeki en önemli problem...

Nihat Zeybekci: İzmir'deki en önemli problem...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CNN TÜRK'te yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci, "İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) en az ilkokul mezunu personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) en az ilkokul mezunu personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Bazı bölümlerde en az ilköğretim mezunu vatandaşların alımının yapılacağı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda süreç için son 2 güne girildi. Bazı alanlarda sadece sözlü sınav yapılırken, bazı alanlarda ise sadece sözlü sınav yapılarak alım işlemi tamamlanacak. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın İŞKUR üzerinden yapacağı personel alımı için özel şartlar neler olacak? İşte, o detaylar

13.02.2019Gündem
Sağlık Bakanı duyurdu Hasta kabulüne bugün başlandı

Sağlık Bakanı duyurdu! Hasta kabulüne bugün başlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 'Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek' dedi.

13.02.2019Haber
Sağlık Bakanı duyurdu Hasta kabulüne bugün başlandı...

Sağlık Bakanı duyurdu! Hasta kabulüne bugün başlandı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 'Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek' dedi.

13.02.2019Gündem
İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

İŞKUR yeni yıla hızlı başladı

Geçen yılın ocak ayında 79 bin 422 olan İŞKUR'un istihdamına aracılık ettiği kişi sayısı, bu yılın ocak ayında yüzde 5 artarak 83 bin 416 oldu.

13.02.2019Ekonomi
İSKİ mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Güvenlik soruşturması detayı

İSKİ mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Güvenlik soruşturması detayı

İSKİ mülakat sonuçları, 7 Ocak-8 Şubat tarih aralığında gerçekleştirilen sözlü mülakatların ardından adayların gündeminde yer almaya başladı. 461 kişinin istihdam edileceği İSKİ mülakatlarının ardından vatandaşların gözleri sonuç aşamalarına çevrilmişti. Peki, İSKİ mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.02.2019Gündem
Binlerce işçinin gözü bu ikramiyede

Binlerce işçinin gözü bu ikramiyede

Kamuda çalışan işçi statüsündeki kişilere devlet her yıl 52 günlük ilave tediye (ikramiye) ödemesi yapıyor. Belediye işçileri de ikramiye için bekleyişini sürdürüyor

13.02.2019Ekonomi
Binali Yıldırım açıkladı: İstanbullu evinden çıktığında...

Binali Yıldırım açıkladı: İstanbullu evinden çıktığında...

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım canlı yayında soruları yanıtladı. Yıldırım,"İstanbullu evinden çıktığında 750 metre sonra metro istasyonuna ulaşacak. Ben bunu vaadediyorum." ifadelerini kullandı.

12.02.2019Gündem
Öğrenciler daha bilinçli tercih yapıyor

'Öğrenciler daha bilinçli tercih yapıyor'

YTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş tarafından hazırlanan raporda, özetle şu bilgiler yer aldı: "Üniversite sistemi tek tipçi anlayıştan ziyade; günümüzün gereklerine uygun, özerk ve hesap veren, araştırma, eğitim, bölgesel ve uygulama ağırlıklı çeşitlilik temelinde farklılaşmış bir sistem olarak yapılandırılmalı. Son yıllarda kontenjanların dolmaması yükseköğretimde değişimin gerekliliğini gösteren çok önemli bir gösterge. Öğrenciler, tercihlerini daha bilinçli yapmaya başladı."

12.02.2019Eğitim
İsrail Etiyopyalı Yahudilere karşı ayrımcılık uyguluyor

İsrail Etiyopyalı Yahudiler'e karşı ayrımcılık uyguluyor

İsrail bir taraftan ülkedeki Etiyopya asıllı Yahudiler'e karşı ayrımcı ve ırkçı politikalarını sürdürürken, diğer taraftan ise "Dönüş yasası" adı altında Etiyopyalılar'ı İsrail'e getirmeye devam ediyor.

12.02.2019Dünya
Brexit İngilterede işverenlere 1 milyar sterline mal olacak

Brexit İngilterede işverenlere 1 milyar sterline mal olacak

İngiltere'nin Avrupa Birliğinden çıkmasıyla uygulayacağı yeni göçmenlik planının işverenlere 1 milyar Sterline mal olabileceği uyarısı yapıldı.

12.02.2019Ekonomi
Almanya, her yıl 260 bin göçmen işçiye ihtiyaç duyuyor

 Almanya, her yıl 260 bin göçmen işçiye ihtiyaç duyuyor

Bertelsmann Vakfı’nın "Göç ve Dijitalleşme” konulu araştırmasına göre, Almanya'nın iş gücü açığını kapatmak için 2060'a kadar her yıl 260 bin göçmen işçi istihdam etme zorunluluğu bulunuyor.

12.02.2019Ekonomi
Her yıl 260 bin yabancı iş gücüne ihtiyaç var

Her yıl 260 bin yabancı iş gücüne ihtiyaç var

Bertelsmann Vakfı’nın yaptırdığı bir araştırma, Almanya’da doğum oranlarının düşük olması nedeniyle kalifiye eleman açığının gittikçe arttığını, buna göre de yurt dışından iş gücüne ihtiyaç duyulduğunu ortaya koydu. Eğer ülkede doğurganlık artmazsa 2060 yılına kadar her yıl yurt dışından 260 bin çalışana ihtiyaç duyulacak.

12.02.2019Avrupa
MSB 165 personel alımı için son günler Başvuru şartları neler

MSB 165 personel alımı için son günler! Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) bünyesine yapacağı personel alımının başvuru sürecinde sona geliniyor. Süreç sonunda Mühendis, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Teknisyen gibi unvanlarda toplam 165 personel bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. Peki, MSB personel alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Başvurular için son gün ne zaman?

12.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu'da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Temizlik ürünlerinden tutun marketlerde ne varsa onların da belli bir kısmını buralarda satmaya başlayacağız.'' dedi

12.02.2019Gündem
TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı yapacak Başvuru şartları neler

TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü 10 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Devlet Personel Dairesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre, söz konusu ilana başvuru yapabilmek için ÖSYM tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) P-48 puan türünden 75 ve daha yüksek puan almak gerekli. Peki, TEDAŞ müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

12.02.2019Gündem
Günde bin 200 adet sipariş

Günde bin 200 adet sipariş

Kayseri’nin Özvatan ilçesinde yöre kadınlarınca elle açılarak tandırda hazırlanan yufka ekmeği özellikle gurbeçtçilerin yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde yoğun ilgi gördü.

12.02.2019Avrupa
Otoda ÖTV indirimi yüzde 25’e çıkmalı

Otoda ÖTV indirimi yüzde 25’e çıkmalı

İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, “Otomotiv sektöründe ÖTV’deki yüzde 15 puanlık indirimin yüzde 25’e çıkarılması gerekir. Bu indirim, 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam etmelidir” dedi.

12.02.2019Ekonomi
2019 MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

2019 MSB uzman erbaş başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) uzman onbaşı ve uzman çavuş alımı için başvurular başladı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılacak alımlar için başvurular MSB'nin PERTEM sistemi üzerinden tamamlanıyor. Söz konusu uzman erbaş alımına başvuru yapabilmek için askerlik hizmetini yapmış olmak gerekiyor. Peki, MSB uzman çavuş alımı başvuru şartları neler? Uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek?

11.02.2019Gündem
Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı İŞKUR üzerinden yapılıyor GSB İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı İŞKUR üzerinden yapılıyor! GSB İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sayfası üzerinden yayımlanan ilana göre Gençlik ve Spor Bakanlığı, il ve ilçe müdürlüklerinde istihdam etmek üzere sürekli içi alımı yapıyor. Söz konusu alımlar için başvurular İŞKUR sistemi üzerinden alınıyor. Peki, hangi branşlarda personel alımı olacak? İŞKUR üzerinden personel alım başvurusu nasıl yapılır?

11.02.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı yapıyor... Başvurular için son gün ne zaman

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı yapıyor... Başvurular için son gün ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sözleşmeli 9 bin 500 personel alımına ilişkin kararı geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Kadroda 3 bin Kur'an kursu öğreticisi, 6 bin imam-hatip ve 500 müezzin kayyım pozisyonlarında alım yapılacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

11.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları