MENÜ

Istihdam

Istihdam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Istihdam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47.301 Istihdam haberi bulunmuştur.

Istihdam Haberleri

Geleceğin gazetecilerini yetiştirmek için imzalar atıldı

Geleceğin gazetecilerini yetiştirmek için imzalar atıldı

DEMİRÖREN Haber Ajansı (DHA) ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) iş birliğiyle, geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla kurulan ’International News Academy’ (INA) eğitim programının ikincisi başlıyor. Akademinin protokolünü Demirören Medya Grubu Başkanı Mehmet Soysal ile Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın imzaladı.

10.12.2018Gündem
Boeing, Türkiyedeki ilk mühendislik ve teknoloji merkezini açtı

Boeing, Türkiye'deki ilk mühendislik ve teknoloji merkezini açtı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Boeing'i gezerken 747'lerin yanına gittiğinizde hemen sizi götürürler ‘iniş takım kapağı Türkiye'de yapılmıştır' derler. Güzel parça ama artık iniş takım kapağı, irtifa dümeni. Bunların çok ötesine geçmemiz lazım diye düşünüyorum, çıtayı yükseltmeliyiz. Bu ülkedeki kabiliyeti gördükçe de yükseleceğine inanıyorum. Boeing Türkiye Mühendislik ve Teknoloji Merkezi bence bunun bir işareti." açıklamalarında bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır: "Sanayimizin gelişmesi için tüm paydaşlar arasında güçlü bir uzlaşı ve hedef birlikteliği, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir irade var. Türkiye, bu irade sayesinde son 16 yılda savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzde 24'ten yüzde 65 seviyesinin üzerine çıkarmıştır." dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: "Sivil havacılık sektörü, yılda 20 milyar doları aşan cirosuyla Türkiye'yi dünya çapında iş ve turizm olarak bağlayan en önemli stratejik alanlardan biri haline geldi." ifadelerinde bulundu.

10.12.2018Ekonomi
Enflasyonla mücadelede güçlü bir performansı yakalayacağımıza inanıyoruz

'Enflasyonla mücadelede güçlü bir performansı yakalayacağımıza inanıyoruz'

TBMM’de bütçe görüşmeleri başladı. Meclis Başkanı Binali Yıldırım sözü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a verdi. Bakan Albayrak alınan önlemlerin meyvelerini verdiğine değinirken, "2018'de cari açığın 36 milyar doların altında olacağını öngörüyorum. Ağustos ve eylülden sonra ekim ve kasımda da cari fazla vereceğiz" açıklamasında bulundu.

10.12.2018Ekonomi
TTK yönetimine istihdam yetkisi

TTK yönetimine istihdam yetkisi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Yönetim Kurulu, bin 500 pano ayak üretim işçisi istihdamı için yetkilendirildi.

10.12.2018Ekonomi
Gönülden çağrı

Gönülden çağrı

Ebru Yaşar, cuma akşamı Ankara Sanayici Girişimci İş İnsanları Derneği’nin yılbaşı kutlamasında sahneye çıktı.

10.12.2018Magazin
Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı

Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı

AA Finans'ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistler, GSYH'nin 3. çeyrekte yüzde 1,7 artmasını bekliyor.

10.12.2018Ekonomi
Havacılıkta ciro 110 milyar liraya ulaştı

Havacılıkta ciro 110 milyar liraya ulaştı

Türkiye'de 2003'te 3 milyar lira olan sivil havacılık sektörünün cirosu, 110 milyar liraya yükseldi.

9.12.2018Ekonomi
Ülke yasta ama onlar, Trump’ın sloganıyla meydanlara çıktı

Ülke yasta ama onlar, Trump’ın sloganıyla meydanlara çıktı

İtalya sağı, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Önce Amerika’ sloganını ‘İlk önce İtalyanlar’a uyarlayarak meydanlara indi. Gösterilerde göçmen, İslam ve Avrupa karşıtı sloganlar atıldı. Ülke bir diskoda yaşanan izdihamda 6 kişinin ölmesi ve 100’den fazla kişinin yaralanması nedeniyle yastayken gösteri İtalyanlar tarafından da tepki çekti.

9.12.2018Avrupa
44 yıl önce kuruldu... 7 yıl önce üretimi durdu şimdi yeniden üretime geçti

44 yıl önce kuruldu... 7 yıl önce üretimi durdu şimdi yeniden üretime geçti

Gümüşhane’de 44 yıl önce bir öğretmenin girişimleriyle Dünya Bankasından alınan krediyle kurulan Gümüşsu Kuşburnu fabrikasında üretim 7 yılın ardından yeniden başladı. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretilen ürünler ise piyasada yoğun ilgi görüyor.

9.12.2018Ekonomi
Uluslararası CEO

Uluslararası CEO

Türkiye’deki iki CEO’luk görevinin yanı sıra Vaillant International CEO’luğunu da yürütecek olan Alper Avdel Ortadoğu’dan ABD’ye kadar çok geniş bir coğrafyanın sorumluluğunu almış oldu. Avdel, “Göreve bizzat talip oldum. Türkiye’den dünya-ya yerli üretimimiz ürünleri ihraç edeceğiz.. Bu yeni gelişmenin hem şirketimize hem de ülkemize çok büyük yararlar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

9.12.2018Ekonomi
İş kuran gençlere 75 bin TL destek

İş kuran gençlere 75 bin TL destek

Gelirler İdaresi Başkanlığı, genç girişimcilere devlet desteklerini açıkladı. Buna göre 29 yaşından büyük olmamak şartıyla kendi işini kuran gençlere 75 bin lira teşvik verilecek. Kendi işini kuranların sosyal sigorta primlerini de Hazine karşılayacak.

8.12.2018İK/Yeni Ekonomi
İstihdam ‘engel’i

İstihdam ‘engel’i

Türkiye’de çalışabilir durumda yaklaşık 2 milyon engelli birey var. Ancak, işgücüne katılan engelli sayısı sadece 160 bin civarında. Yetkililer, iş arayan engelli kişilerin ayrımcı tutum ve uygulamalar nedeniyle bu süreçte çok zorlandıklarını belirtiyor. Bunun yanında, bir iş bulsalar bile, toplumun engelli bireylerle birlikte yaşama konusundaki bilgi ve beceri eksikliği, iş yerlerinde dışlayıcı kültürü beraberinde getiriyor.

8.12.2018İK/Yeni Ekonomi
Çare kültür korucusu

Çare kültür 'korucu'su

Define avcılarının Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki kültürel değerlere verdiği zararın inanılmaz boyutlara ulaştığını söyleyen Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, tahribatın ‘kültür korucusu’ modeli ile engellenebileceğini söyledi.

8.12.2018Gündem
PTT 1100 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak Başvuru şartları belli oldu mu

PTT 1100 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru şartları belli oldu mu?

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak. Söz konusu kurumda çalışmak isteyen vatandaşlar, PTT personel alımının detaylarını merak etmeye ve araştırma başladı. Peki, PTT personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman bitecek?

7.12.2018Gündem
ABDde istihdam kasımda beklenenden az arttı

ABD'de istihdam kasımda beklenenden az arttı

ABD Çalışma Bakanlığı raporuna göre, ülkede tarım harici sektörler, kasım ayında 155 bin kişiye istihdam sağladı, beklenti 198 bin seviyesindeydi. Ülkede işsizlik oranı beklenti paralelinde yüzde 3,7’de sabit kaldı.

7.12.2018Ekonomi
ABde istihdam yüzde 0,2 yükseldi

AB'de istihdam yüzde 0,2 yükseldi

AB'de istihdam yılın 3'üncü çeyreğinde önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,2 artış gösterdi.

7.12.2018Ekonomi
Bakan Demir açıkladı: Teknopark İstanbul, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak

Bakan Demir açıkladı: Teknopark İstanbul, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "(Teknopark İstanbul'da) savunma sanayisi esaslı oluşturduğumuz yapılanmalar ve şirketlerle genel anlamda teknolojinin birçok alanında Türkiye'de hizmet verebilecek, sivil sektöre de açılabilecek farklı ve teknolojilerin altyapısını oluşturacağız. Burası, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak. Yapılacak toplantı ve sergi merkezi, civarda oluşan ve yapılacak oteller, üniversite ve şirketlerle birlikte çekici bir yer olacak. Zaten şu anda da onlarca şirketin sırada olması çekici olduğunu gösteriyor" açıklamasında bulundu.

7.12.2018Ekonomi
Güneydoğulu halıcıların ihracat öngörüsü 2,3 milyar dolar

Güneydoğulu halıcıların ihracat öngörüsü 2,3 milyar dolar

GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan: "Halı sektörü olarak 2016 yılında 1 milyar 918 milyon dolar seviyesinde olan ihracatımız, 2017 yılında yüzde 12,9'luk artışla 2 milyar 165 milyon dolar seviyesine yükselmiştir. 2018 yılını 2 milyar 300 milyon dolar seviyelerinde kapatacağımız öngörülmektedir" açıklamasında bulundu.

7.12.2018Ekonomi
Mesleki eğitimde istihdam garantili mikromekanik eğitimi

Mesleki eğitimde istihdam garantili mikromekanik eğitimi

MEB tarafından, sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay-havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında, istihdam garantili mesleki eğitim verilecek.

7.12.2018Eğitim
Borsa, güne yükselişle başladı

Borsa, güne yükselişle başladı

Açılışta BIST 100 endeksi, 693,89 puan ve yüzde 0,75 artışla 93.521,18 puana çıktı.

7.12.2018Ekonomi
Son dakika... Dolar kuru ne durumda Güncel dolar fiyatları

Son dakika... Dolar kuru ne durumda? Güncel dolar fiyatları

Dolar fiyatları ABD'den gelen veri ile gerilerken, şu dakikalarda 5.29 TL seviyesinde bulunuyor. Euro fiyatları ise 6.03 TL seviyelerinde...

7.12.2018Ekonomi
Küresel piyasalar, ABDnin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar, ABD'nin istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasaların, artan ticaret savaşı endişeleri ile dün negatif bir seyir izlemesi sonrası bugün ABD'de açıklanacak kasım ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.

7.12.2018Ekonomi
İSKİ 461 personel alımı için başvuru şartları neler Başvurular ne zaman sona erecek

İSKİ 461 personel alımı için başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman sona erecek?

İSKİ personel alımı ile bünyesinde 461 yeni personel istihdam etmeye hazırlanıyor. Farklı branşlardan yapılacak olan İSKİ personel alımı hakkında detayları erişime açan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, süreç hakkındaki detayları Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımladı. Peki, İSKİ personel alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
Altın fiyatlarında son durum ne 6 Aralık çeyrek altın ve gram altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu

Altın fiyatlarında son durum ne? 6 Aralık çeyrek altın ve gram altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu?

Altın fiyatları, günün kapanışıyla birlikte yatırımcılar tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,80 artışla 213,20 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 348 lira, Cumhuriyet altını 1.425,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma kapanışa göre yüzde 0,80 artışla 213,20 liradan işlem gördü.

6.12.2018Ekonomi
ATO, Verimlilik ve Teknoloji Fuarına katılacak

ATO, Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'na katılacak

Ankara Ticaret Odası (ATO), 7-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda hazırladığı "ATO Verimlilik Raporu" isimli kitabı tanıtacak.

6.12.2018Ekonomi
Gümrük Genel Tebliğinde değişiklik

Gümrük Genel Tebliğinde değişiklik

Onaylanmış kişi statü belgesi sahiplerine ait gümrük beyannamesi kapsamı ithalat ve ihracat eşyaları, en az 100 işçi istihdam ediyor olunması durumunda beyanın kontrol türüne ilişkin kolaylaştırmalardan yararlanabilecek.

6.12.2018Ekonomi

Salihli OSB’de istihdam rekoru kırıldı

Tarıma dayalı fabrikaların ağırlıkta olduğu ve her geçen gün büyümeye devam eden Manisa’nın Salihli ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Aralık-2018 itibari ile en yüksek istihdam sayısına ulaşıldığı öğrenildi.

6.12.2018Ekonomi
Meksika Başkanı Obrador, Trump ile görüşek

Meksika Başkanı Obrador, Trump ile görüşek

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, "Sürekli iletişim halindeyiz ve iletişim iyi. İlişkiler iyi. Büyük ihtimalle ilerleyen günlerde özellikle göçmen mevzusunda Başkan Donald Trump ile görüşeceğiz." dedi.

6.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Karar haftası

Pazartesi gününden itibaren Türkiye, ekonomik veriler açısından yoğun bir döneme girecek. Pazartesi günü 3. çeyrek ekonomik büyüme oranları, salı ödemeler dengesi, perşembe günü faiz kararı belli olacak. Cuma günü ise Fitch, Türkiye’nin kredi notunu değerlendirecek. Piyasalar da buralardan çıkacak sonuçlara göre yön bulacak.

9.12.2018

Venezuela’ya ‘ton’ satıyor üretim için zemin yokluyor

VENEZUELA’nın başkenti Caracas’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin konakladığı otelde Türkiye’nin ülkedeki Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu ile sohbet ederken, Türkiye-Venezuela İş Konseyi Başkan Yardımcısı ve Namet Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kayar, o gün yapılan ikili iş görüşmelerinden örnek verdi:

7.12.2018