MENÜ

Höşmerim

Höşmerim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Höşmerim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 114 Höşmerim haberi bulunmuştur.

Höşmerim Haberleri

Anadolu’nun keşfedilmemiş mutfağı Uşak

Anadolu’nun keşfedilmemiş mutfağı Uşak

Uşak’ın tahıla ve hamura dayanan mutfağı çok lezzetli. Bunun nedenlerinden bir tanesi, bir zamanlar Uşak halkının büyük bir bölümünün Rumlardan oluşmasıdır.

19.09.2014Hürriyet Pazar
Asker eğlencesi hastanede bitti

Asker eğlencesi hastanede bitti

BALIKESİR'in Savaştepe İlçesi'nde asker eğlencesine katılan yaklaşık 100 kişi, yedikleri yemekten zehirlendi. Çeşitli hastanelerde tedaviye alınan bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

6.08.2014Ege
Çobanları Kazdağlarından kar da indiremiyor

Çobanları Kazdağları'ndan kar da indiremiyor

KAZDAĞLARI'nın bin 500 rakımlı tepelerinde eksi 10 dereceye varan soğuğa ve kötü doğa koşullarına meydan okuyan çobanlar, hayvanlarını otlatıyor. Çobanlar, karda otlayan hayvanın et ve sütünün daha lezzetli olduğunu ileri sürüp. tüm zorluklarına rağmen buna katlandıklarını söylüyor.

5.01.2014Ege
Türk futbolunun o kadar da şanlı olmayan Avrupa kupaları tarihi

Türk futbolunun o kadar da şanlı olmayan Avrupa kupaları tarihi

1907: Fenerbahçe, Avrupa takımlarıyla kendi evindeki ilk maçını seyircisiz oynadı. Papazın Çayırı’nda gerçekleşen Fenerbahçe-Golden Stockings maçını yalnızca çayırın yanından geçmekte olan bir posta görevlisi beş dakika kadar göz ucuyla seyretti. Fenerbahçe, seyircisiz oynama geleneğini 100 yıldan fazladır devam ettiren dünyadaki tek kulüp olma unvanını halen koruyor.

5.04.2013Spor Arena
Sille’nin mücevherleri yine parlıyor

Sille’nin mücevherleri yine parlıyor

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir zamanlar Ortodoks Türklerin yaşadığı Sille Mahallesi, uzun süredir kaderine terk edilmişti. Geçmişte Kudüs hac yolunun zenginlikleriyle yapılan kilisesi belediye tarafından restore edilip müzeye dönüştürüldü. Evleri, tarihi camileri restorasyona alındı.

10.02.2013Seyahat
Ataturk Türkiyesi mi Ortadoğu mu olacağız

Ataturk Türkiyesi mi? Ortadoğu mu olacağız?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin" İç ve dış barış tehlikedeyse, Atatürk'ün Türkiyesi değil Ortadoğu coğrafyasının bir parçası olacaksak isterseniz yüzde 80, yüzde 90 oy alın önemli değil" dedi.

8.02.2012Ege
Burhaniyede ev kadınları yarıştı

Burhaniye'de ev kadınları yarıştı

Balıkesir'in Burhaniye İlçesi’nde, ‘8. Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen Zeytinyağlı Yemekler Yarışması’nda büyük çekişme yaşandı.

23.01.2012Ege
Bayram tadında Bolu sohbeti

Bayram tadında Bolu sohbeti

Bu hafta Bolu Milletvekili Tanju Özcan, sanatçı Safiye Soyman ve Faik Öztürk’le yeşilin kalbinin attığı, Abant’ı, Kartalkaya’sı, Yedi Göller’i ve aşçılarıyla ünlü Bolu’ya doğru kahkaha dolu bir kent yolculuğuna çıkıyoruz

4.11.2011Kelebek
23 vilayete 93 şubeyle yayıldı, OSB’ye ‘köfte fabrikası’ da kuruyor

23 vilayete 93 şubeyle yayıldı, OSB’ye ‘köfte fabrikası’ da kuruyor

Türkiye’nin en yaygın yerli ‘köfte restoran’ zinciri olmayı başaran Köfteci Ramiz, 23 vilayette 93 şubeye ulaştı. Aralık sonunda 108 şubeye çıkacak firma, Akhisar OSB’de 10 bin metrekare kapalı alana sahip bir fabrikayı ‘köfte fabrikasına’ dönüştürüyor.

24.10.2011Ekonomi
Ege’nin ürünü Ege’ye teslim

Ege’nin ürünü Ege’ye teslim

Bölgedeki kurum ve kuruluşlar, incirden halıya, zeytinyağından nazar boncuğuna kadar pek çok doğal ve kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak için başvuru sırasına girdi.

12.09.2011Ege
Höşmerim tatlısı patent alacak

Höşmerim tatlısı patent alacak

Çanakkale, İzmir ve Kütahya bölgelerinde höşmerime benzer tatlının yapılması, Balıkesir’deki imalatçıları harekete geçirdi.

10.01.2011Ege
Edremit’in hüzünlü komşusu

Edremit’in hüzünlü komşusu

Edremit Körfezi’nin içlerindeki Havran İlçesi’nde sokaklar bu mevsimde zeytin ve kavrulmuş leblebi kokar. Geçmişin görkemli konaklarından çoğu yıkılıp gitse de, o günlerin atmosferi çarşının kuytularındaki dükkanlarda yaşamaktadır.

2.11.2009Kelebek
Edremit’in hüzünlü komşusu

Edremit’in hüzünlü komşusu

Edremit Körfezi’nin içlerindeki Havran İlçesi’nde sokaklar bu mevsimde zeytin ve kavrulmuş leblebi kokar. Geçmişin görkemli konaklarından çoğu yıkılıp gitse de, o günlerin atmosferi çarşının kuytularındaki dükkanlarda yaşamaktadır. Bugün kıyıya kuş uçuşu 12 kilometre mesafede, içe dönük yaşayan bu yalnız kasaba, Birinci Dünya Savaşı sırasında nice kahramanlar çıkarmıştır.

1.11.2009Kelebek
Erdoğan: Bunlara sandıkları mezar edin

Erdoğan: Bunlara sandıkları mezar edin

Erdoğan, Balıkesir'de partisinin Kuvayı Milliye Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye İkitelli'deki medyanın kılavuzluk yaptığını söyledi.

15.03.2009Gündem
Yiğidi kim muhtaç etmiş kuru soğana

Yiğidi kim muhtaç etmiş kuru soğana

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün Ankara’da seçim turu attı.

11.03.2009Gündem
Soğan edebiyatına Baykal da katıldı

Soğan edebiyatına Baykal da katıldı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın ile kent turu yaptı.Başbakan Erdoğan'ın Mahsuni'nin 'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana' dizeleri ile vatandaşa seslenmesini de değerlendiren Baykal, ''Mahsuni'nin muhteşem dizelerini Başbakan'ın ağzından dinlerken herkesin aklına 'yiğidi kim muhtaç etmiş kuru soğana' diye sormak geliyor'' dedi.

11.03.2009Gündem
Abbas yolcu

Abbas yolcu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kırşehir ve Amasya mitinglerinde konuştu. "Yol gözüktü AKP’nin baskısı, şantajları, seçmene yönelik tehditleri artmaya başladı. Neden? Çünkü vatandaşın kalbinden çıktılar artık. Baskılara boyun eğecek vatandaş kalmamıştır. Abbas yolcudur" diyen Baykal özetle şunları söyledi:

8.03.2009Gündem
Baykal: ‘Vali yeme alışkanlığım yok’

Baykal: ‘Vali yeme alışkanlığım yok’

Erdoğan'ın Tunceli Valisi ile ilgili ‘Valimi Baykal'a yedirmem’ sözünü yanıtlayan Baykal, “Benim Vali yemek gibi alışkanlığım yok" dedi.

8.03.2009Gündem
Avşarın sevgilisi siyasete giriyor

Avşar'ın sevgilisi siyasete giriyor

Hülya Avşar'ın sevgilisi işadamı Sadettin Saran siyasete girmeye hazırlanıyor.

29.03.2008Gündem
Eski ile yeni, modern ile tutucunun bir arada barındığı tarihi şehir KONYA

Eski ile yeni, modern ile tutucunun bir arada barındığı tarihi şehir KONYA

Türkiye’nin tahıl ambarı olan Konya, eski ile yeninin karıştığı, modern ile tutucunun bir arada yaşadığı bir şehir. 4000 yıl önce Hititlilerin Kuwanna dedikleri şehre Grekler, "ikonların şehri" anlamında Iconium demişler. Türklere düşense baştaki ve sondaki harfleri atıp Konya’yı ortaya çıkartmak olmuş.

11.06.2006Seyahat
Balıkesir Kepsutta 77 öğrenci yemekten zehirlendi

Balıkesir Kepsut'ta 77 öğrenci yemekten zehirlendi

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde taşımalı sistemde eğitim gören 77 öğrenci, “besin zehirlenmesi” tanısıyla tedavi altına alındı.

24.05.2006Gündem
Ankara’nın yanıbaşındaki turizm merkezi Beypazarı

Ankara’nın yanıbaşındaki turizm merkezi Beypazarı

Ankara’nın kuzeydoğusunda bulunan Beypazarı, Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlıların egemen olduğu tarihi İpek Yolu üzerinde bulunuyor.

12.05.2006Seyahat

Yazar Sonuçları

Höşmerim mideye oturdu

ANDERLECHT maçı eğer küçük çaplı bir yıkımsa bir sonraki adımda Balıkesirspor adeta ilaç gibi bir rakipti.

20.09.2014

Turizmde alarm!

Bodrum ve Çeşme dahil ‘marka turizm’ merkezlerinde fırsatçılık yaparak fahiş fiyat uygulanmasına tepki büyüyor.

18.08.2014

Yukarıdaki yemek başka yemek

THY’nin yeni ikram lansmanında, Do&Co’nun hazırladığı kuru fasulye ya da pirzolayı tatmıştım. Lezzetleri damağımdaydı. Aklıma işlemişti. Bu kez bir Singapur uçuşunda bu yemeklerin çoğunu 10 bin metrede test etme imkânına kavuştum.

3.03.2014

Anadolu’nun keşfedilmemiş mutfağı Uşak

Son gezimde Uşak mutfağıyla ile biraz daha haşir neşir oldum. Özellikle de hamur işlerine öncelik tanıdım. Bir börek tutkunu olarak, tepsilerin başında kendimden geçtiğimi tahmin edebilirsiniz. Neler mi yedim?

22.09.2013

Anadolu turnesine çıktım

Maggi’yle beraber çıktığımız Anadolu turnesinde Anadolu insanıyla ilgili onlarca hikâye, hatıra biriktirdim.

1.06.2013

Olası Hilmioğlu cinayeti

FATİH Hilmioğlu bir Ergenekon tutuklusu...

14.02.2013

Muhafazakâr kadın gazetecilerle buluştum

ESKİDEN sayıları bir elin parmaklarını geçmezdi. Ama artık örgütsel bir yapı oluşturacak denli kalabalıklaşmış durumdalar.

3.02.2013

Değerlerimiz

TÜRKİYE’nin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı’nın (UNESCO), 17 Ekim 2003’te Paris’te düzenlenen 32. Genel Konferansı’nda ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Sözleşmesi’ni kabul etmesinin ardından, ülke olarak bugüne kadar önemli yol kat ettik.

6.04.2012

Yalakalık ile muhaliflik arasında bir yer yok mu?

BİR öğle vakti Eskişehir’den İstanbul’a doğru yola çıktım.

8.06.2011

Edip Uğur faktörü Büyükerşen ağırlığı

Balıkesir ve Eskişehir’den tren izlenimleri.

6.06.2011

Aşık Ömeri’nin ramazan destanından

Ramazan içinde çok taamdan haz etmem

6.09.2010

Ramazanda babamı andık

Bir ramazan gününde babamın 40 mevlidini yapacağımız hiç aklımıza gelmezdi. Hele Gümüşhane’den sonra ikinci memleketi ilan ettiği Bodrum’daki evinde onu anacağımızı hiç düşünmemiştik.

26.08.2010

Diyet yapan okumasın...

BAZILARI zanneder ki, haber dediğin "5N 1K"dır...

12.01.2008

Gastronomi kültürünün yükselişi

En çok hangi tür kitaplar yayımlanıyor sorusunun karşılığında düzenlenecek sıralamada, kuşkum yok ilk beş içine yemek kitapları girecektir.

28.12.2007

Lezzet peşinde

Kitabım için Anadolu’da çıktığım yolculuktan bahsederken "Gözüm arkada kaldı" dedim dün.

24.09.2007

Esrarlı güzel Konya

Konya’nın gizemini çözebilmek için onun saat ve mevsimlerine karışmak lazımdır. Orada bir süre yaşamak, geçmişini bilmek ve bugününü gözlemek gerekir.

9.06.2007

Batı Karadeniz’de lezzet yolculukları

Şu sıralar, ağaçlar rengarenk yapraklarını takmış takınmış sonbaharı uğurluyor.

11.11.2006

Anadolu’da keşif yolculuğu

Tatil için plan yapma zamanı geldi. Geçen hafta tatilini ilginç rotalarda keşif yaparak geçirmeye niyetlenenlere çeşitli güzergahlar sunmuştum.

15.04.2006