MENÜ

Grip Aşısı

Grip Aşısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Grip Aşısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Grip Aşısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.034 Grip Aşısı haberi bulunmuştur.

Grip Aşısı Haberleri

KKTCde domuz gribi alarmı

KKTC'de domuz gribi alarmı

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyetinde 8 kişinin domuz gribi nedeniyle hayatını kaybetmesi, 47 ciddi vakanın da hastanelere başvurması üzerine uzmanlardan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için uyarı geldi. Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, KKTC ve Türk vatandaşlarının alınabilecek basit tedbirlerle hastalıktan korunabileceklerini söyledi.

16.02.2019Dünya
Sağlık Bakanlığından Grip salgını açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan "Grip salgını" açıklaması

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Son haftalarda Avrupa'da ve Kuzey Yarım Küre'de yer alan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de grip olan hasta sayılarında artış görülmektedir ve artış devam edebilir. Grip hasta sayılarındaki artış olağan bir durum olup geçmiş grip sezonları ile kıyasladığımızda benzer olduğu görülmektedir" denildi.

14.01.2019Gündem
Türkiye 2019a aşılanarak giriyor

"Türkiye 2019'a aşılanarak giriyor"

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı, Türkiye'nin 2019'a aşılanarak girdiğini belirterek, "Bugüne kadar yaşadıklarımız ekonominin biraz soğutulması. Bugüne kadar yaşadıklarımızı yaşamasaydık, çok ağır sonuçları olan bir krizle baş başa kalabilirdik." dedi.

18.12.2018Ekonomi
Grip aşısı kalbe faydalı

Grip aşısı kalbe faydalı

Danimarka’daki Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre her yıl grip aşısı yaptırmak kalp sorunları nedeniyle erken ölüm ihtimalini yüzde 19 oranında azaltıyor.

12.12.2018Dünya
Şeker hastalığı (Diyabet) nedir

Şeker hastalığı (Diyabet) nedir?

Diyabet halk dilinde bilinen adıyla şeker hastalığı, kandaki şeker düzeyini dengeleyen insülin hormonunun; eksikliği ve/veya yeterince salgılanmasına rağmen, vücutta kullanılamaması sonucu oluşan kronik metabolizma bozukluğudur. Dolaşımdaki şekerin hücre içine girememesi kan şekerinin yükselmesine ve böbreklerden süzülerek idrarla atılmasına neden olur. İşte, şeker hastalığıyla ilgili diğer detaylar

6.12.2018Sağlık
Grip aşısı ne zaman yaptırılmalı Gripten nasıl korunulur

Grip aşısı ne zaman yaptırılmalı? Gripten nasıl korunulur?

Havaların soğuması ve kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, grip aşısına yönelik araştırmalar hız kazandı. Grip aşısı konusunda bilgi sahibi olmayan vatandaşlar özellikle, aşının ne zaman yapılması gerektiği konusunda fikir sahibi olmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Grip aşısı ne zaman yaptırılmalı?

21.11.2018Sağlık
İlaçta kur alarmı

İlaçta kur alarmı!

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, ilaç tedarikinde yaşanan sorunların temel nedeninin Euro kurunun yeni yıla kadar güncellenmeyecek olması olduğunu belirterek, “Bu yüzden piyasada başta ağrı kesiciler, grip aşısı olmak üzere tansiyon, diyabet, suni göz damlası ve KOAH hastalarının ilaçları bulunamayacak” uyarısı yaptı.

24.10.2018Ekonomi
Grip aşısını unutmayın

Grip aşısını unutmayın

Sık seyahat edenlere grip aşısı yaptırması öneriliyor. Grip aşıları yapıldıktan sonra yaklaşık iki hafta içinde bağışıklık geliştiriyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen ve o yıl salgın yapması beklenen virüsleri içeren aşılar eylül ayından beri piyasada bulunuyor.

6.10.2018Seyahat
Gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabiliyor

Gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabiliyor

Özellikle mevsim geçişlerinde kalp problemi olanların daha dikkatli olması gerekiyor. Bilinen kalp damar hastalığı olan veya olma ihtimali yüksek riskli hastalarda gribal enfeksiyon sırasında kalp krizi oluşabilmekte.

28.09.2018Sağlık
Grip aşısı ne zaman yaptırılır

Grip aşısı ne zaman yaptırılır?

Sonbaharın gelmesi grip vakalarını artırdı. Uzmanlar vatandaşları enfeksiyon hastalıklarına karşı savunmasız bırakan grip konusunda uyararak aşı yaptırmaları önerisinde bulunuyor. Öte yandan her yıl 250-500 bin kişi grip ve komplikasyonları nedeniyle ölüyor. Peki, grip aşısı ne zaman yaptırılır?

18.09.2018Sağlık
Grip aşısı ne zaman yapılır

Grip aşısı ne zaman yapılır?

Grip aşısı ne zaman yapılır sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından merak dilen konular arasında yer almaya başladı. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte gribe karşı korunmak isteyen vatandaşlar, grip aşılarının hangi tarihlerde yapılacağını sorguluyor. Peki, grip aşısı ne zaman yapılır?

12.09.2018Sağlık
Zatürre nedir Zatürre tedavisi nedir

Zatürre nedir? Zatürre tedavisi nedir?

Zatürre, zamanında müdahale gerçekleşmezse ölümcül olabileceği gibi, yaşam kalitesini de düşüren ateşli bir hastalıktır. Genellikle ateş, öksürük balgam gibi belirtileri bulunan Zatürre, ilerleyen evrelerde ciddi nefes darlığı, tansiyon ve bilinç bulanıklığına neden olabilmektedir. Peki, belirtileri belli olan Zatürre nedir ve tedavisi nasıl yapılacak? İşte, oldukça tehlikeli olan bu hastalık hakkında detaylı bilgiler

10.07.2018Gündem
Kan vermeden önce bilmeniz gereken 6 şey

Kan vermeden önce bilmeniz gereken 6 şey

Kan bağışlamak ciddi bir iştir. Hem sizin için hem de bu kandan yararlanacak kişi için büyük önem taşır. Felaket durumlarında ve kötü senaryolarda hazır olabilmek adına depoların dolu olması çok önemlidir. Bu sebeple eğer sağlıklı bir bireyseniz düzenli olarak kan vermek hem sizi sağlıklı kılar hem de başkalarına yardımcı olmanızı sağlar. O halde gelin kan verme prosedürüne birlikte bakalım.

13.02.2018Sağlık
Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamileliğin vücutta yarattığı değişiklikler solunum sistemi hastalıklarının riskini kat kat artırıyor.

22.01.2018Gündem
Domuz gribi sezonluk oldu

Domuz gribi sezonluk oldu

İLK çıktığı yıl ‘domuz gribi’ denen ancak sezon gripleri (influenza) arasındaki yerini alan H1N1, halen Türkiye’de en sık hasta eden grip virüsü.

16.01.2018Gündem
Canan Karatayın iddiasına Bakandan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Canan Karatay'ın iddiasına Bakan'dan yanıt: Aşıyı reddetmek sakıncalı

Grip aşısının tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitamini kullanımı çok önemlidir" demişti. Karatay'ın başlattığı grip aşısı tartışmasıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “Aşının etkisini artırmak için bir miktar alüminyum kullanılır ama bu alüminyum Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) kabul ettiği düzeyde, sürekli izlenen, etkileri takip edilen bir miktardır. Alüminyum gerekçe gösterilerek aşıyı reddetmek fevkalade sakıncalıdır” dedi.

11.01.2018Gündem
Nobel’i beklerken...

Nobel’i beklerken...

2006’da Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü’ne, 2015’te Prof. Dr. Aziz Sancar, Nobel Kimya Ödülü’ne layık görüldü. 2018, bir Türkiyeli’nin, ülkesine üçüncü Nobel’i kazandırdığı yıl olabilir mi? Çalışmalarını yurtdışındaki farklı üniversitelerde sürdürseler de bu topraklarda doğan ve adı Nobel ile yan yana anılan biliminsanlarımız...

30.12.2017Hürriyet Pazar
Aşıyı reddeden 10 bin aileye takip

Aşıyı reddeden 10 bin aileye takip

SAĞLIK Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, son günlerde yaşanan aşı tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

29.12.2017Gündem
Canan Karataya bir kötü haber daha

Canan Karatay'a bir kötü haber daha

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği yönetimince, "basına yansıyan açıklamalarının halkı aşı yaptırmamaya yönlendirdiği" gerekçesiyle Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili İstanbul Tabip Odasına başvuruda bulunulduğu bildirildi.

28.12.2017Gündem
Canan Karatay hakkında suç duyurusu

Canan Karatay hakkında suç duyurusu

Sağlık Bakanlığı Bağışıklama Danışma Kurulu Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Aşıların içinde alüminyum var, bu ileride Alzheimer tehlikesini ortaya çıkarır” diyen Canan Karatay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

26.12.2017Gündem
Sağlık Bakanlığından Canan Karataya sert tepki

Sağlık Bakanlığı'ndan Canan Karatay'a sert tepki

Sağlık Bakanlığınca, "Aşılamayla elde edilen başarılara rağmen hiçbir bilimsel dayanağı olmadan sorumsuzca yapılan açıklamalar, aşılama konusunda vatandaşlarımızda az da olsa tereddüde yol açmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre aşılar son derece güvenilir biyolojik ürünlerdir. Üretim ve dağıtım aşamalarında çok sıkı kontrolden geçmektedir." değerlendirmesi yapıldı.

26.12.2017Gündem
Aşılanmada endişe verici düşüş

Aşılanmada endişe verici düşüş

HACETTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Aşıların içinde alüminyum var, bu ileride Alzheimer tehlikesini ortaya çıkarır” iddiası nedeniyle aşı reddinin bir yılda 10 binin üzerine çıktığını açıkladı.

25.12.2017Gündem
Grip aşısı tehlikeli diyen Canan Karataya doktorlardan sert tepki

'Grip aşısı tehlikeli' diyen Canan Karatay'a doktorlardan sert tepki

Grip aşılarının alüminyum içerdiği için tehlikeli olduğunu söyleyen Canan Karatay'a doktorlar tepki gösterdi. Grip aşılarının içinde alüminyum olmadığını söyleyen doktorlar, “Halka bu şekilde yanlış mesajlar vererek aşıdan soğutmak, çok sayıda kişinin hastalanmasına ve ölmesine neden olmak anlamına gelir” açıklamasında bulundu.

22.12.2017Gündem
Prof. Dr. Canan Karatay: Grip aşısı tehlikeli

Prof. Dr. Canan Karatay: Grip aşısı tehlikeli

Grip aşısının tehlikeli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "Aşıların içinde alüminyum var. Alüminyum Alzheimer nedenidir. Aşı vurulmaya gerek yok. Bunun yerine D vitamini kullanımı çok önemlidir" dedi.

18.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Grip ile savaşan altı besin

Grip aşısı hastalıktan korunmanın en iyi yoludur ancak yılın bu mevsiminde beslenme yoluyla korunmada desteğe ihtiyacınız olabilir. İşte size enfeksiyonları önlemeye ve hastalıktan sonra iyileşmeye katkıda bulunacak altı besin.

17.03.2019

Gripten korunmanın 10 yolu

Etrafınızdaki herkes hasta mı oluyor? İmkânsız gibi görünse de en kötü koşullarda bile sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak birkaç önerim var.

13.01.2019

En iyisi korunmak

Her mevsimin farklı bazı sağlık sorunları var.

19.11.2018

Sigara paketiyle ilgili endişeler giderildi mi

SAĞLIKLA İlgili Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık Komisyonu’ndan geçti. Bu yasa önerisi sigara ve tütün ürünleriyle ilgili düzenlemeler, cezaları içeriyor.

12.11.2018

Grip aşısında sorun var da acaba neden

BUGÜN gündemde grip aşısı var. Önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Aşı Geliştirme Merkezi ve Aşı Bilimi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yüksel Gürüz’ün, “Net söylemeliyim aşı/serum üretimi sağlık sektöründeki en kontrollü, uzun ve güvenilir testlerden geçirilen süreçtir. Bir aşının insanlarda kullanılması 10 yılı bulabilir, yüz milyonlarca dolarlık bütçeleri tüketir” sözlerini yineleyeyim.

5.11.2018

Demir eksikligi neden cok muhim?

Demir eksikliği yaygın ve mühim bir sağlık sorunu. Sadece kansızlık yapmıyor. Yalnızca saçınızı, tırnağınızı, cildinizi güçsüz bırakmıyor. Belleğinizi de bozabiliyor. Çocuklarda da bedensel gelişmeyi yavaşlatıp zekayı olumsuz yönde etkiliyor.

27.04.2018

Elit Ocakbaşı

Beyoğlu’nun arka sokaklarında otantik bir ocakbaşı daha keşfettim. Elit mi değil mi bilmem ama bayağı keyif veren bir mekân.

16.02.2018