MENÜ

Aliya İzzetbegoviç

Aliya İzzetbegoviç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aliya İzzetbegoviç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 319 Aliya İzzetbegoviç haberi bulunmuştur.

Aliya İzzetbegoviç Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGVA Genel Merkezi Açılışı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Millet olarak yeni bir dönemin arifesinde bulunuyoruz. Bu dönemin adı yeniden diriliş yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem Büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir" dedi.

21.10.2018Gündem

Keyifli ama bir o kadar da hüzünlü...

Balkanlar her mevsim ayrı güzel... En gözde adreslerinden biriyse Bosna Hersek. Hem tarihi güzellikleri hem de yaşadığı hüzünle öne çıkıyor. Özellikle Miljacka Nehri etrafında kurulmuş, yüksek ve yeşil dağlarla çevrili Saraybosna çok etkileyici…

11.09.2018Seyahat
Kemal Kılıçdaroğludan Avrupaya Srebrenitsa katliamı eleştirisi

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Avrupa'ya Srebrenitsa katliamı eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeri geldiği zaman Avrupa'nın Türkiye'ye ders vermeye kalktığını belirterek, "Yeri geldiğinde Türkiye'yi eleştirirler. Avrupa'nın önce Bosna'da yaşanan katliamın kara lekesini alnından kaldırması, silmesi lazım. Hala o yara kapanmadı. Bana ders vermek istiyorsan, önce dönüp kendine bakacaksın." dedi.

11.07.2018Gündem
Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç kimdir

Bilge Kral 'Aliya İzzetbegoviç' kimdir?

Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da meydana gelen soykırımın yıl dönümü unutulmadı. Bosna-Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç de günün en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Devlet başkanlığı örnek gösterilen Aliya İzzetbegoviç, Türkiye’deki vatandaşlar tarafından da tanınan liderlerden biri. İşte Aliya İzzetbegoviç’in hayatına ilişkin merak edilenler!

11.07.2018Gündem
‘Suikast’ iddialarına yanıt: Tehditler bizi bu yoldan alıkoyamaz

‘Suikast’ iddialarına yanıt: Tehditler bizi bu yoldan alıkoyamaz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’te kendisine suikast yapılacağı iddialarıyla ilgili “Bu tür tehditler, operasyonlar, şunlar bunlar bizi bu yoldan alıkoymaz. Yolumuza çıktığımız zaman yılmadan devam ederiz, 15 Temmuz’daki gibi” dedi. Erdoğan, Devlet Başkanlığı Konseyi Binası’nda Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile baş başa ve heyetler arası görüşmeler yaptı. İki lider görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

20.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türklerle Saraybosnada buluşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türklerle Saraybosna'da buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın Bosan Hersek'in başkenti Saraybosna'da katılacağı Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) 6'ncı Olağan Genel Kurulu'na Avrupa"da yaşayan 15 bin Türk'ün katılması bekleniyor.

19.05.2018Gündem
‘Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz’

‘Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz’

Boşnakça ve Arnavutça'nın da okullarda okutulan diller arasında yerini aldığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını istiyoruz. Kültürü tanımanın ilk aşamasında o dile aşina olmaktan geçiyor" dedi.

18.04.2018Eğitim
Aliya İzzetbegoviç’in hayatını anlatan Alija dizisi final yaptı

Aliya İzzetbegoviç’in hayatını anlatan Alija dizisi final yaptı

Alija dizisi dün akşam yayınlanan bölümüyle final yaptı. 6 Mart tarihli Alija 6. bölümü Aliya İzzetbegoviç’in kararı ve Bosna Hersek’in özgürlük mücadelesinin son evresini ekrana taşıdı. İşte Alija dizisinin final bölümünde neler yaşandı?

7.03.2018Televizyon
TRT 1 yayın akışında bu akşam hangi programlar yer alıyor 20 Şubat TRT 1 yayın akışı

TRT 1 yayın akışında bu akşam hangi programlar yer alıyor? 20 Şubat TRT 1 yayın akışı

TRT 1 yayın akışı, günün en popüler konuları arasında yer alıyor. Diziden sağlığa, yaşamdan hobiye birçok programa yayın akışı içerisinde yer veren TRT 1, zaman zaman Şampiyonlar Ligi maçları ile de izleyicilerin karşısına çıkıyor. Peki, Beşiktaş Bayern Münih maçı TRT 1 yayın akışı içerisinde yer alıyor mu? İşte, 20 Şubat TRT 1 yayın akışı hakkında detaylı bilgiler

20.02.2018Televizyon
Alija dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Alija dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Alija dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Alija dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Alija dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri merak konusu oldu. Bosna ve Hersek'in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç'in hayatını anlatan Alija, ekran macerasına 30 Ocak Salı akşamı başlamıştı. Peki Alija oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve tarihi dizinin konusuna ilişkin detaylar!

6.02.2018Televizyon
Aliya İzzetbegoviç kimdir Aliya İzzetbegoviçin hayatı ve bilenmeyenler

Aliya İzzetbegoviç kimdir? Aliya İzzetbegoviç'in hayatı ve bilenmeyenler

Aliya İzzetbegoviç’in hayatı bir dizi projesiyle yeniden gündeme geldi. Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı’nın yaşadığı zorluklara tanık olan dizi takipçileri, ‘Aliya İzzetbegoviç kimdir?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte ilkeleri ve başarılarıyla genç nesle ulaşmaya devam eden Aliya İzzetbegoviç’in hayatına ilişkin bilgiler!

6.02.2018Televizyon
Alija dizisine konu olan Aliya İzzetbegoviç kimdir

Alija dizisine konu olan Aliya İzzetbegoviç kimdir?

Aliya İzzetbegoviç’in hayatı TRT 1’in yeni dizisi Alija ile yeniden gündeme geldi. Altı bölümden oluşan Alija, 15 yıl önce hayatını kaybeden Bağımsız Bosna Hersek kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Aliya İzzetbegoviç’in gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Peki Aliya İzzetbegoviç kimdir?

31.01.2018Televizyon
Alija 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı – Alija’nın konusu ve kadrosu

Alija 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı – Alija’nın konusu ve kadrosu

Yeni TRT dizisi Alija, 31 Ocak Salı günü ilk bölümüyle açılışı yaptı. Bosna ve Hersek'in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç'in hayatından esinlenilen dizi sosyal medyaya da konu oldu. İşte diziyi kaçıranlar için Alija’nın ilk bölüm özeti ve yeni bölüm fragmanı!

31.01.2018Televizyon
İlk ‘AB Grubu dizisi’yle yeniden

İlk ‘AB Grubu dizisi’yle yeniden

Seneye 30 yaşına basacak ‘Geçmiş Bahar Mimozaları’ TRT Arşiv sayesinde tekrar izlenebilir.

26.01.2018Hürriyet Cumartesi
Dedelerinin dilini öğrenmeyi seçtiler

Dedelerinin dilini öğrenmeyi seçtiler

MEB'in Türkiye'de yaşayan dilleri ve lehçeleri gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik başlattığı seçmeli ‘Yaşayan Diller ve Lehçeler’ programı kapsamında, İzmir'de nüfusunun büyük kısmı Boşnaklardan oluşan Halilbeyli Mahallesi'ndeki öğrenciler Boşnakça ve Arnavutça öğreniyor.

27.12.2017Eğitim
‘Arnavutça’ ders kitapları hazır

‘Arnavutça’ ders kitapları hazır

MEB tarafından, ortaokullarda ‘yaşayan diller ve lehçeler’ dersi kapsamında seçmeli ders olarak müfredata alınan Arnavutçanın kitapları ile öğretim materyalleri, öğrencilere dağıtıldı.

18.12.2017Eğitim
Aliya için 24 kilo aldı

Aliya için 24 kilo aldı

Berke Üzrek, TRT’de yayınlanacak “Aliya” dizisinde başrolü üstlendi.

4.12.2017Magazin

Yazar Sonuçları

İki partiye oy vermek mümkün olmamalı

CUMHUR ittifakında yer alan iki partiye birden oy vermek mümkün olacakmış.

2.03.2018

Tarihi Kadir Mısıroğlu mu yazacak?

Sanılanın aksine dijitalleşme, bilginin daha iyi korunmasını sağlamıyor, aksine bilgi artık çok daha kırılgan.

20.02.2018