CHP ve HDP’den ‘amatörce uygulamalar’

ESKİ HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Halkımıza layık bir politika ortaya koyamadık. Aktif politikayı bırakıyorum” dedi, kendi adına halkımıza layık bir politika ortaya koyamadıkları için içtenlikle özür dilediğini bildirdi.

Haberin Devamı

Yani HDP’nin seçim sürecinde yönettiği politikayı ‘amatörce’ buluyor.

İlginç...

HDP’nin eski kadroları, ilk turda cumhurbaşkanı adayı çıkarılması gerektiğini söylüyorlardı.

Seçim sonuçları da bunu doğrularken; 2018’e göre HDP’nin oyu yüzde 11.7’den 8.8’e düştü.

Aslında cumhurbaşkanı adayı çıkarmamakla, Millet İttifakı’na destek verelim derken zarar verdiler. Kılıçdaroğlu da bu hesabı doğru yapamadı. Erdoğan bunu yakaladı ve doğal olarak kullandı.

Bunları göz önüne alırken, Demirtaş ise mücadeleyi cezaevinden sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bıraktığını duyurdu. Bakalım nasıl tepkiler doğacak...

TİP’İ DE UNUTMAYIN

TİP’i de unutmamak lazım. Ünlü isimleri aday göstererek toplumda bir ‘albeni’ yarattı. Ancak ünlülerden hiçbiri seçilemedi, eski milletvekilleri ise yeniden Meclis’e girdi. Yani burada maksat, eski milletvekillerinin (4 vekil, Barış Atay yerine Can Atalay) yeniden Meclis’e girmesi miydi?

Haberin Devamı

İBB’DE CHP VE İYİ PARTİ ARASINDA SOĞUKLUK

CUMHURBAŞKANLIĞI ikinci turu seçim sonucunun açıklandığı seçim gecesinde, İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili, ittifak ortağı İbrahim Özkan bir dizi tweet attı. İlk paylaşımı, “Ronaldo ve Messi gibi futbolcuları yedek kulübesinde bekleten teknik direktör suçlu. Benden bu kadar. Bana yakışan; tebrikler Recep Tayyip Erdoğan”; ikinci paylaşımı, “CHP Genel Merkezi’nde balkon var mı?” oldu.

Bu alaycı tweet’ler CHP meclis üyeleri arasında tartışmaya neden oldu. “İYİ Parti Genel Merkezi’nin haberi olmadan bu paylaşımlar yapılamaz” diye yorumlandı. Zira Özkan, Meral Akşener’e yakın birisi. Bu tweet’lere İBB mclis üyesi Nadir Ataman bir cevap yazdı, “İbrahim Özkan, nereden emir geldi de düğmeye bastın? Bir saat önce kazanıyoruz, bir saat sonra Messi, şimdi CHP Genel Merkezi’nde balkon var mı? Anlaşılıyor ki masayı devirdiniz. Bizde balkon yok, halkın onurlu direnişi var ama balkonu olanların yanına yarından itibaren yanlarsınız, buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz” dedi. Gelen tepkiler üzerine İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan tweet’ini silmek zorunda kaldı. İYİ Parti ve CHP, İBB meclisinde kopuş yaşandı.

Haberin Devamı

Yani dört yıldır birlikte hareket etmek ne oldu!

ÖZGÜR ÖZEL: “BEN ADAY DEĞİLİM”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yarın yemin törenini yapacağız. Cumartesi günü kapalı grup toplantısında bir araya gelecek, bir grup başkanı ve 3 grup başkanvekilini seçeceğiz. Engin Özkoç milletvekili değil, Engin Altay ve ben grup başkanvekilliği görevine talip değilim. 8 arkadaşımız bu göreve talip oldu” dedi. İzmir’den Özgür Çakar’ın haberine göre grup başkanvekilliği için 9 isim başvurdu. İşte o isimler:

Gökhan Günaydın (İstanbul), Zeynel Emre (İstanbul), Ali Mahir Başarır (Mersin), Murat Emir (Ankara), Ali Öztunç (Kahramanmaraş), Bülent Tezcan (Aydın), Murat Bakan (İzmir), Burcu Köksal (Afyon), Mahmut Tanal (Şanlıurfa).

Haberin Devamı

TBMM Başkanvekilliği için 3 isim başvurdu: Tekin Bingöl (Ankara), Gürsel Erol (Elazığ), Sezgin Tanrıkulu (Diyarbakır).

TBMM İdare Amirliği için aday olan isimler: İlhami Özcan Aygun (Tekirdağ), Ensar Aytekin (Balıkesir).

GÜNÜN SÖZÜ 

PARTİLER bu kadar yanlış yapamaz; Türkiye parti organlarına kabile devleti muamelesi yapılmasını hak etmiyor.” Y.B.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NE İTALYAN NİŞANI 

TÜRKİYE’nin ilk sanayi müzesi müdürü, Rahmi M. Koç Müzesi Genel Müdürü Mine Sofuoğlu, İtalya Büyükelçiliği tarafından ‘İtalya Yıldızı Nişanı’ ile ödüllendirildi ve şövalye unvanı aldı. Sofuoğlu, “Böylesi prestijli bir nişan ve unvana layık görüldüğüm için Rahmi M. Koç Müzeleri ve şahsım adına çok gururluyum. Kurucumuz Sayın Rahmi M. Koç’a minnet ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür borçluyum” dedi.

Haberin Devamı

CHP’DE İKİ KADIN VAR

CHP’de Sevgili Başkan Yaşar Seyman ile ‘Topuklu Efe’ var. Kadın sendika bakanı, dünyanın en birleştirici insanı, çok sevilen yazar, Yaşar Seyman’a güveniyoruz. Kadın hareketini ‘marjinal feministler’den, Atatürk düşmanlarından kurtar lütfen! İşçi hareketini birleştir, etnik ırkçıların işçi ve öğretmen hareketini bölmesine izin verme lütfen. Sana güveniyoruz. Çok sevilen ve çok birleştirici Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte büyük bir yenilik ve atılıma öncülük edebileceğinize yürekten inanıyoruz. DSP, MP ve diğer Ecevit-Baykal geleneğinden gelenleri de lütfen birleştiriniz. CHP, Atatürk’ün bağımsızlıkçı yoluna dönmelidir. Filiz ŞAHİN-İZMİR

Haberin Devamı

MESAJ PANOSU

BAYRAKTARLARDAN TEKNİK LİSE

- BAYKAR ile Mesleği Eğitim İşbirliği Protokolümüzü imzaladık. Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi Yerleşkesi’nde, bünyesinde bilişim teknojileri ile Havacılık ve Uzay Teknolojileri alanlarının bulunduğu ‘Baykar Milli Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılması için ilk adımı attık. Ülkemize hayırlı olsun.

Mahmut ÖZER-Milli Eğitim Bakanı

- AKP sıradan bir seçimi kazanmadı, ancak ülke sorunları çözüm bekliyor. Siyaset arenasında muhalefet değişime, hükümet ise hizmete odaklanmalıdır.  Mehmet KOÇAK

Yazarın Tüm Yazıları