Dinçer Güner

Takıntılı davranışlara çok dikkat!

16 Ocak 2022
Salı günkü dolunayla beraber güven vermeyen ilişkilerimiz sona erebilir. Çarşamba enerjimiz artacak. Perşembe Güneş Kova burcuna geçecek; teknoloji ve ekip çalışmaları ana konularımız olacak.

Ay, yarın tüm gün Yengeç burcunda seyahat edecek. Ev ve aileye odaklanmak, eve dair işlerle ilgilenmek için harika bir gün. Duygusal açıdan kendinizi daha güçlü bir şekilde güvence altına alma ihtiyacınız artabilir. Mutfakta daha çok zaman geçirebilirsiniz. Salı günü Yengeç burcunun 27’nci derecesinde Plütonik bir dolunay meydana gelecek. 12 gün boyunca etkili olacak. Plütonik bir dolunay olduğundan, gitmeyen ve güven vermeyen her türlü ilişki bitebilir. İş hayatında baskı yaratan durumlarla karşılaşabiliriz. Hayatımızda ihtiyacımız olan değişim ve dönüşümü hangi alanda olursa olsun başlatabiliriz. Psikolojik olarak tatmin olmak isteyeceğiz ama bunu takıntılı bir ruh haline dönüştürmemekte fayda var.

Çarşamba, Ay tüm gün Aslan burcunda seyahat edecek. Bugün dikkat çekmek ve fark edilmek için uygun bir gün. Yaratıcılığımız artacak, enerjimiz yükselecek, bize keyif veren konularla ilgilenmek isteyeceğiz. Egolarımıza yenik düşerek başka kişilerle çatışma içine girmemeye özen gösterelim. 20 Ocak Perşembe itibariyle Güneş artık Kova burcuna geçecek ve 1 ay bu burçta seyahat edecek. Şimdiden tüm Kova burcu okurların doğum günleri kutlu olsun. Bu bir aylık süreçte hepimizin odak noktası dijital konular, teknoloji, özgürlük, toplumsal konular, ekip ve grup çalışmalarıyla verimli işler ortaya çıkarmak olacak. Cuma günü Ay tüm gün Başak burcunda seyahat edecek. Bu bir yandan hayatımızda eksik ve hatalı giden yönleri tespit edip aksiyonlar alacağımız, diğer yandan da sevdiklerimize daha fazla hizmet ve servis verebileceğimiz bir gün. Bugün bağırsaklarımıza, yediklerimize, içtiklerimize daha çok dikkat etmemizde fayda var. Her zamankinden çok daha fazla çalışmamız gerekebilir.

Cumartesi, Ay tüm gün Başak burcunda seyahat edecek. Gün içinde eleştirinin dozunu ve şeklini iyi ayarlayalım. Sağlıkla ilgili birçok konu gündeme gelebilir. Tahliller yaptırabilir, araştırmalar yapabilir, sevdiklerimizle sağlık konusunda bilgi alışverişi içinde olabiliriz. Temizlik, derleme toparlama gibi işlere de el atmamız gerekebilir. 23 Ocak Pazar günü Ay, 00.02 itibariyle Terazi burcuna geçecek ve tüm gün Terazi’de seyahat edecek. Güneş ile retro Merkür birlikte hareket edecekler. Eskiden yarım bıraktığımız işler yeniden gündeme gelebilir; projeleri tamamlamak için şahane bir zaman. Bugün söylediklerimize, düşündüklerimize dikkat etmemizde fayda var. Toplantı, organizasyon, karar almak için de pek uygun bir gün değil. Elektronik aletler, haberleşme araçlarıyla ilgili problemler de ortaya çıkabilir. Özellikle dostlar ve arkadaşlarla kurduğumuz iletişim diline ekstra dikkat etmekte fayda var.

TADİLAT YAPABİLİR, TAŞINABİLİRSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu dolunay zamanı evinizde birtakım büyük değişiklikler yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ev değiştirebilir, tadilat gibi işlere girişebilir, taşınabilirsiniz. Ama bu vakitler, özellikle iş alanında güç oyunlarına girmemekte fayda var.

Yazının Devamını Oku

Yılın ilk ve çok önemli dolunayı!

15 Ocak 2022
Salı günü Yengeç burcunda meydana gelecek yılın ilk dolunayı evi, aileyi, sevdiklerimizi ve hislerimizi gündemimize taşıyacak. Çocuk sahibi olmak, değer verdiğimiz insanlarla bağlarımızı güçlendirmek için çok uygun bir zaman. Türkiye’de eğitimle ilgili yeni kararlar açıklanabilir ve diplomatik ilişkiler masaya yatırılabilir.

Bu yılın ilk dolunayı 18 Ocak’ta 27 derece Yengeç burcunda meydana gelecek. Başrolü Plüton’un üstleneceği bu dolunayda Procyon sabit yıldızı da etkin olacak ve Yengeç burcunun sembolize ettiği konular gündemimize taşınacak. Yengeç burcu astrolojide güvenlik, barınma, üreme, beslenme, anılar, eskiler, yaşam kökleri ve ailevi konuları sembolize eder.

Bireysel açıdan bu dolunayda eve, aileye yönelik birtakım işler ve sorumluluklar gündeme gelebilir. Evimizde yapılması gereken işlere odaklanabilir; bakım, onarım, tadilat gibi konularla yakından ilgilenebiliriz. Taşınmak ve yer değiştirmek için normal şartlarda uygun bir zaman olurdu ama hem Venüs hem Merkür geri harekette. Taşınmak için en azından 6 Şubat sonrasını beklemeyin.

Çocuk sahibi olmak içinse iyi bir dönem. Çocuklarımızla yakından ilgilenip onların ihtiyaçlarına karşı daha duyarlı davranabiliriz. Farkında olmadan çevremizdekilere biraz annelik yapabilir, onları korumak isteyebiliriz. Evimize, arabamıza, işyerimize güvenlik için alarm taktırabilir, sevdiklerimizin güvenliğini sağlamak için de harekete geçebiliriz. Sevdiğimiz insanlarla aramızdaki duygusal bağları güçlendirmek adına onlarla daha sık bir araya gelebiliriz.

İLİŞKİLERİ SABOTE ETMEYİN

Yengeç dolunayında duygusal paylaşımlar artabilir, hisler daha kolay paylaşılır... Öte yandan dışadönük olmaktan çok içedönük olmayı isteyebiliriz. Bizi rahatlatan, aşina olduğumuz, güvende hissettiğimiz yerlerde olmak ister; maceradan ve riskten kaçınabiliriz.

Anıları yâd etmek, eskiye dair albümleri, şarkıları dinlemek ve filmleri izlemek isteyebiliriz. Ya da köklerimizi araştırabiliriz. Ekonomik açıdan şahane bir dönemden geçmesek de Yengeç burcu biriktirmek ve koleksiyon yapmakla ilgili olduğundan, birikimler yapabiliriz.

Sağlık açısından karaciğer, memeler, kaburga kemikleri, yemek borusu, mide, safra kesesi hassaslaşabilir. Yemek borusu da hassas olacağı için aşırı soğuk veya sıcak yiyecek/içecekleri tüketirken dikkat edin. Sigarayı bırakmak için de çok uygun bir dönem.

Yazının Devamını Oku

Ciddi kararları bir süre erteleyin

9 Ocak 2022
Yeni yılın ilk Merkür retrosu bu hafta başlıyor. Bir yandan da Mars ile Neptün gökyüzünde kavga ediyor! Cesaretimiz kırılabilir, pişman olacağımız adımlar atabiliriz, aman dikkat! İşte ve sosyal hayatta ciddi kararlar almamak en doğrusu...

Bu hafta gökyüzünde hem Mars ile Neptün arasında sert bir etkileşim olacak hem de yeni yılın ilk Merkür retrosu başlayacak. Hafta boyunca cesaretin kırılması, korku, düşünmeden hareket etmek, pişman olacağımız eylemlere yönelmek çok olası. Bu yüzden çok ama çok dikkat edin! Merkür geri hareketine başlayacağı için tüm verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim. 

Merkür’ün geri hareketi 12 Ocak-6 Şubat arasında devam edecek.

Yarın 16.46’da Ay, Boğa burcuna geçecek. Güneş ile Neptün arasında uyumlu bir görünüm olacak. Sezgilerinize güvenin, rüyalarınızın ne sembolize ettiğine dikkat edin. Hedeflerinizi, kariyerinizi ilgilendiren konularda belirsizliklere düşebilirsiniz. Kariyerinizi ilgilendiren konularda karar vermek, atılımlar yapmak için pek uygun değil. Yalnızlık, karmaşa, hayatın hızlı akışından kaçmak için ideal bir zaman. Eski dosyalarınızı arşivlemek, düzenlemek için de uygun.  Ev içinde mutfak, banyo gibi noktalarda minik sorunlar meydana gelebilir. Terapi almak, dert anlatmak için de harika bir gün. Alerjilere, zehirlenmelere dikkat!

Salı günü Ay tüm gün Boğa burcunda seyahat edecek. Mars ile Neptün arasında zorlu bir görünüm oluşacak. Sezgisel, içe dönmeye müsait ve hiçbir şeyi ciddiye almak istemeyeceğiniz bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Paranıza dikkat etmelisiniz. Ciddi kararları sonraya bırakmak akıllıca olacaktır. Bağışıklık sistemini güçlendirici gıdalara yönelin. Vücudumuzun savunma sistemi çok güçlü olmayabilir. Cesaretin kolayca kaybolabileceği zamanlar... Yarışmak, gövde gösterisi yapmak için uygun değil. Aldatılma ihtimaline karşı her türlü yeni iş ve projede dikkatli olunmalı. Sağlık anlamında teşhis zorlaşabilir, tek bir doktorun görüşüyle hareket etmemek en doğrusu olacaktır. Romantik görüşmeler, ilişkiler başlatmak için de pek uygun bir dönem değildir.

12 Ocak Çarşamba Ay tüm gün Boğa burcunda. Bu günlerde kişiler genellikle pratik ve somut bir bakış açısıyla durumları ele alabilir. Paranın değerini biliriz, karşılığını almak isteriz. Anın tadını çıkarmak, bedenimizle mutlu olmak, masaj yaptırmak, doğadan zevk almak, ayakları uzatıp TV karşısında çerez eşliğinde keyif yapmak doğru faaliyetler. Bahçe, toprak işleriyle ilgilenmek için de harika bir gün. Parayla ilgili görüşmeler yapabilir, sorunları çözebiliriz.

Perşembe Ay 5.07’de İkizler burcuna geçecek. Konferans, seminer vermek, kalabalık gruplara konuşmalar yapmak için uygun bir gün. Çok fazla asparagas haber çıkar, bilginiz olsun. Zihniniz yerinde duramaz, merakınız alevlenir. Birden fazla kişiyle randevulaşabilirsiniz. Arkadaşlarla bir araya gelmek, sohbet etmek için harika bir süreç. Ay, İkizler’deyken kardeşler, kuzenler, yeğenler, komşularla ilgilenebilirsiniz.

Yazının Devamını Oku

Gülümseyin, yılın ilk Merkür retrosu geliyor

8 Ocak 2022
Yeni yıla çarşamba başlayacak bir retroyla merhaba diyoruz. Merkür’ün Kova burcunda gerileyeceği 12-26 Ocak tarihleri öncesinde banka, sosyal medya, e-ticaret sitesi hesaplarımızın güvenliğini arttırmakta fayda var. Geri hareketine 26 Ocak-6 Şubat döneminde Oğlak’ta devam eden Merkür iş, kariyer ve para konularında sorunlara, gecikmelere neden olabilir.

Bu yılın ilk Merkür retrosu 12 Ocak’ta başlayacak; gölgesi-durağanı derken 6 Şubat’a kadar devam edecek. Bu seferki Merkür retrosunu 26 Ocak’a kadar Kova burcunda, bu tarihten sonra da Oğlak’ta deneyimleyeceğiz. Biliyorsunuz, retro için astrolojik olarak ‘geri hareket’ deriz ama aslında hiçbir gezegen geri gitmez; sadece yavaşlar ve Dünya’dan bakıldığında geri gidiyormuş izlenimi verir. Astrolojik olarak bir gezegen ‘geri gittiğinde’yse onun temsil ettiği alanlarda stres yaratan durumlar ortaya çıkar; işler yavaşlar, gecikir, hatta durur.

Merkür astrolojide iletişim, ifade, konuşma, anlaşmalar, elektronik eşya, eğitim, ulaştırma, ticaret ve kardeşleri temsil eder. Haliyle bu gezegen gerilerken iletişim sorunları, yanlış anlaşılmalar, elektronik aletlerin bozulması, eğitim ve sınavlarda zorluklar, seyahatlerde gecikmeler, yolculuklarda eşya kayıpları, ticari konularda anlaşmazlıklar, kardeşler arası iletişim problemleri gibi etkilerin ortaya çıkmasını bekleriz.

‘DAHA DUYARLI OLURUZ’

Öte yandan bu sefer Merkür Kova burcunda gerileyecek. Yani dostluklar, toplumsal konular, dijital teknolojiler, bilgi güvenliği, uzay, astroloji, havacılık sektörü, bilişim sektörü ilk etkilenecek alanlar olacak. Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilir; en akla hayale gelmeyecek ortamlarda onlarla karşılaşabilirsiniz. Ama dostlarınızla planlar yaparken ‘son dakika golü yiyebileceğinizi’ unutmayın, her zaman cebinizde yedek bir plan tutun.

Bu süreçte dünyaya ve topluma karşı daha duyarlı oluruz. Ama sosyal medyada edindiğiniz bilgilerin doğruluğunu iyice kontrol edin. Yoksa iyi niyetle çıktığınız yolda kendinizi linç yerken bulabilirsiniz.

Kova burcu bilişim, yüksek teknoloji ve interneti simgeler. Retro sürecinde bu sektörlerin iş yükü oldukça artabilir. Yine de yeni bir sosyal medya hesabı ya da internet sitesi açacaksanız, e-ticaret işine girmek istiyorsanız bence retronun bitişini bekleyin.

BAVULLAR ELİMİZE...

Yazının Devamını Oku

Yeni yıla Oğlak enerjisiyle başlıyoruz

2 Ocak 2022
Yeniay, kariyer alanındaki sorumluluklarımızı hatırlatıp işte mükemmeliyetçi davranmamıza neden olurken, duygusal konularda basiretimizi bağlıyor. Bu haftayı fazla zorlamadan, akışa bırakarak yaşayalım...

Haftaya Oğlak burcundaki yeniayın etkileriyle başlıyoruz. İş ve kariyerle ilgili gelişmeler ön plana çıkacak, görev ve sorumluluklarımızın bilincine varacağız. Bu hafta ciddi ve mesafeli olabiliriz. Duygusal meseleleri halletmek için pek uygun bir dönem değil. Yaptığımız işlerde daha mükemmeliyetçi olabiliriz. Sosyalleşmek yerine yalnız kalmak isteyebiliriz. Merkür Kova burcunda seyahat ederken teknoloji daha fazla ilgimizi çekmeye başlar, bilimsel gelişmeleri yakından takip eder, toplumsal konulardaki fikirlerimizi daha çok ifade etmek isteriz. Yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmak için de güzel bir dönemdir. Sosyal ilişkilerimiz hareketlenir…

Yarın Ay 11.57’de Oğlak burcunda boşluğa geçecek ve gece 0.43’e kadar boşlukta olacak. Ay’ın boşlukta olduğu bu süreçte, somut sonuçlar beklediğimiz girişimlerden kaçınmakta fayda var. Ses getirmesini istediğiniz konuları erteleyin. Rutindeki işleri devam ettirebilirsiniz ama yeni işlere başlarken dikkatli olun, hatta başlamayın. Organize olmak zorlaşır, çok çabuk dağılabiliriz, esas konulardan uzaklaşabiliriz. Program yapacağım diye diretmeyin, akışa bırakın biraz hayatı. Önünüze bakın, ihtiyaçlarınızı tespit edin, Ay boşluktan çıkınca harekete geçin.

Salı günü Ay tüm gün Kova burcunda seyahat edecek. Ay’ın Kova’da olduğu günlerde rutin işlerle sınırlanmak istemeyiz. Monotonluktan uzak konulara eğilmek isteriz. Sosyalleşerek ve zihinsel faaliyetlerimizi arttırarak bol iletişimli bir gün geçirebiliriz. Kapalı, sıkışık, dar yerlerden veya bizi boğan kişilerle olmaktan hoşlanmayız. Sosyal medyayla meşgul olabilir, sosyal paylaşım sitelerinde bağlantılar kurabiliriz. Enerji çalışmaları yapabilir, akupunktur ve alternatif tıp yöntemlerinden etkin sonuçlar alabiliriz.

5 Ocak Çarşamba, Ay tüm gün Kova burcunda boşlukta olacak. Venüs ile Neptün arasında güzel bir görünüm var. Romantik zamanlar kapıda, yaratıcı çalışmalar için de aynı şekilde… Bugün itibariyle başlayan ilişkiler çok romantik ve sevgi dolu olur, ‘rüyaların aşkı’ gibi bir etki yaratabilir. Yalnızların bu birkaç gün içinde gerçekten sevip sevilebilecekleri ilişkileri başlayabilir. Hayır işlerine girişmek için de çok uygun. Ancak özel hayatla ilgili kararlar almak için pek uygun bir zaman değil. Bu arada sergiler ve konserlere gidebilir, kendinizi başka bir dünyadaymış gibi hissetme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Perşembe günü Ay 2.16’da Balık burcuna geçecek ve tüm gün Balık burcunda seyahat edecek. Romantik anlar yaşamak, loş ışıkta, yavaş bir müzikle ruhunuzun dinlenmesine izin vermek ve spiritüel çalışmalar yaparak zihninizi dinlendirmek için doğru bir gün. Yardıma muhtaç kişilere elinizi uzatabilirsiniz. Ay Balık’tayken yaratıcı tarafınız güçlü olur, suyla rahatlamak mümkündür. Deniz kıyısında olmak veya SPA’ya gidip bakım yaptırmak iyi gelebilir.

7 Ocak Cuma, Ay tüm gün Balık burcunda seyahat edecek. Karbonhidrat ve şeker tüketimi ihtiyacı artar, aman dikkat; kilo vereceğim derken şişmeyin. Çamaşır yıkayabilirsiniz, belki komik gelecek ama, çıkmayan inatçı lekeler bugün daha kolay çıkabilir. Mantıklı değil, duygusal kararlar vermeye eğilimli oluruz. Kırgınlıkları sonlandırmak için ideal bir gün. Üzerimizde bir miskinlik durumu söz konusu olabilir, güne başlamakta zorlanabiliriz.

Cumartesi

Yazının Devamını Oku

Çalışacağız, üreteceğiz

1 Ocak 2022
2022’ye Oğlak burcundaki yeniayla başlıyoruz. Üretmenin, çalışmanın tam zamanı. Kariyerimiz açısından önemli kararlar vereceğiz. Yeniayın dünya ve ülkemize etkilerindense işin içindeki Plüton nedeniyle hoşnut değilim.

Yeni yılın ilk yeniayı 12’nci derece Oğlak burcunda olacak. Bu yeniaya Uranüs’ün olumlu bir desteği var, Nunki sabit yıldızı da etkin. Oğlak burcu astrolojide disiplin, kurallar, sıkı çalışma, özveri, iş hayatı, mesafeli veya katı olma, yalnızlık, cimrilik gibi temaları içeriyor. Bedenimizde de dizler, cilt, dişler, kemikler, eklemleri yönetiyor. Yeniayda Uranüs de rol oynayacak. Bireysel olarak Uranüs beklenmedik, sürpriz, ani değişimlere ve özgürleşmeye işaret ediyor.

Yeniayla birlikte hayatımızda çekidüzen vermemiz gereken konular nelerse onlara rahatlıkla odaklanabiliriz. Üstleneceğimiz görev ve sorumlulukların üstesinden büyük bir ciddiyetle gelebileceğiz. Bu, üretim zamanıdır. Üretmek, çalışmak, sistem ve düzen kurmak adına adımlar atabiliriz. Kariyerimiz açısından da önemli kararlar verebiliriz. İş kurabilir, iş değiştirebilir, işimizle ilgili hedeflerimizi üstlerimizle konuşabiliriz. Hedeflerimiz ve amaçlarımız varsa ve bu hedefler için ciddi adımlar atarsak başarılı olabiliriz. İş odaklı olacağımız, statümüze ve prestijimize önem vereceğimiz bir süreç...

Bu dönemde irade gerektiren konularda da başarılı olabiliriz. Örneğin sigarayı bırakmak ya da diyete başlamak... Yeniay zamanı gerekli motivasyonu bulacağız.

UZUN VADELİ PLANLAR...

Toprak grubundan bir burçta meydana geldiği için yeniayda parasal konular önem kazanacaktır. Parayla ilgili stratejiler belirlemek, para biriktirmek, orta-uzun vadeli planlar veya yatırımlar yapmak için adım atabiliriz.

Bu aralar melankoli ağır basabilir, tek başına olmak keyif verebilir, birçok işimizi yalnız halletmek isteyebiliriz. Belki de tercih edilen bir yalnızlık bize iyi gelir.

Sağlıkla ilgili; dişlerimize özen gösterebilir, kontrollerimizi yaptırabilir, ağız sağlığımıza yönelebiliriz. Eklemlerimize ve cildimize dikkat etmekte fayda var. 12’nci derece Oğlak, bedende dizlere işaret eder. Dizlerimize zarar verecek hareketlerden kaçınmak doğru olacaktır.

Yazının Devamını Oku

Hangi burç, yılı nasıl kapatıyor?

26 Aralık 2021
Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni Jüpiter, çarşamba Balık burcuna geçiyor. İkizler için son 12 yılın en iyi kariyer dönemi başlıyor. Akrepler aşktan yana şanslı, Aslanların geliri artıyor. Haftanın yıldızıysa Balıklar...

Yarın Ay tüm gün Terazi burcunda seyahat edecek. Yeni ilişkiler ve ortaklıklar kurmak, estetik operasyon yaptırmak için güzel bir gün. Ay Terazi burcundayken fazlaca iyimser olabiliriz. Ayrıca hak ve adalet kavramları ön plana çıkar; güçlünün değil, haklının tarafında olmaya çalışırız. Öte yandan kararsız kalmak bizi her zamankinden fazla zora sokar. Yani ne istediğimizi bilmek zorundayız, yoksa fırsatları kaçırabiliriz. Yeni bir ilişkiye başlamak veya evlenmek için ideal günlerden biri...

Salı günü Ay 23.16’ya kadar Terazi burcunda seyahat edecek, akabinde Akrep burcuna geçecek. Küs olduklarımızla barışabilir, uzlaşma ortamı sağlayabiliriz. Kendimizi daha kibar, daha güleryüzlü ve daha romantik bulabilir, daha fazla sosyalleşmek ve gezmek isteyebiliriz. Bugün bol bol su içilmeli zira mesane ve böbrekler hassas olabilir, idrar yolları enfeksiyonlarına da dikkat! Alışveriş yapmak, sevdiklerimize hediye almak, bize yapılan iyiliklerin karşılığını vermek, alttan alan tavırlar sergilemek ve affetmek iyi hissettirecektir.

Çarşamba, Ay tüm gün Akrep burcunda, Jüpiter’se Balık burcuna geçecek. Dans, balıkçılık, yaratıcılık ve spiritüel konularla ilgili fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Perşembe, Ay yine Akrep burcunda seyahat edecek ama 19.08 itibariyle boşlukta olacak! Kendimizi sadece bilgiyle savunabileceğimiz bir gün... Yaşamımızdaki kimi gerçekleri öğrenmek için takıntılı bir tavra bürünebiliriz. Çok fazla eleştiri alabileceğimiz veya başkalarını çok fazla eleştirebileceğimiz bir gün... Sözlerimize dikkat edelim, kalp kırmayalım. Resmi işlemleri hallederken daha yapıcı ve nazik olalım, baskıcı bir iletişim kurmak sorun yaratabilir. İnternet alışverişi yaparken dikkat; güvenmediğimiz sitelerden uzak duralım.

31 Aralık Cuma, Ay 1.08 itibariyle Yay burcuna geçiyor, - /+ 4 gün boyunca Mars’la Satürn arasında güzel bir etkileşim olacak. Hedeflerimize ulaşmak için her zamankinden fazla uğraşmamız gerekebilir. Bu günler engelli koşuda olmak gibidir, başarı ancak çok ama çok çalışarak gelir. İyi haber: Enerjimizi akıllıca kullanabileceğiz, tutkunu olduğumuz konu her neyse kimseye zarar vermeden elde edebileceğiz. İş kurmak, finansal sorunları halletmek için bu birkaç gün son derece uygun! Gökyüzü, bize düşmanlık edenleri kolaylıkla alt edebileceğimize de işaret ediyor.

1 Ocak Cumartesi Ay tüm gün Yay burcunda! Hayatımızda radikal değişiklikler yapmak isteyebilir, ani kararlar alabiliriz. Yaşamımızda özgürleşmek istediğimiz bir alan varsa o alana yönelebiliriz ama ne yapıyorsak sakince yapmalıyız. Bize ilginç gelen insanlarla tanışabiliriz, onların yenilikçi bakış açıları bize etkileyici gelebilir.

2 Ocak Pazar

Yazının Devamını Oku

Şifalanma zamanı

25 Aralık 2021
29 Aralık’ta bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter, Balık burcuna geçecek ve 11 Mayıs’a kadar bu burçta seyahat edecek.

Aslında Jüpiter bu yıl 14 Mayıs’la 28 Temmuz arasında Balık burcuna seyahat etti. Sonra geri giderek Kova burcuna geçti. Şimdi yeniden Balık’a geçiyor. Bu geçişi 14 Mayıs haftasında burada detaylıca ele almıştım. Bu süreçte bizleri neler beklediğini anlamak için o yazıyı hatırlamakta fayda var.

Öncelikle şifalanma ve iyileşme oranlarında çok ciddi artışlar söz konusu olabilecek. Belki de birçok hastalığa çare bulunacak. Gündemimizde COVID-19 olduğundan bu virüs için ilaçlar ortaya çıkabilir. 

Sinema sektörünün yeniden yükselişe geçeceği bir dönem olmakla beraber ekranda ve beyazperdede daha fazla spiritüel, bilinçaltı ve rüyalarla ilgili film, dizi görebiliriz. Ya da bu konularda yayımlanan kitap sayısı artabilir.  

Kolektifte merhamet ve vicdan duyguları güçlenirken bunun kişisel hayatlarımıza yansımasını da görebiliriz. Kendimizi psikolojik olarak iyileştirmek üzere adımlar atabiliriz. Terapilerde ciddi patlamalar söz konusu olabilir.

Sezgisel yanımızı güçlendirmek için çalışmalara katılabilir, araştırmaya girişebiliriz. Bu dönem mistik konular, rüyalar, bilinçaltı gibi alanlarda para kazanmak adına adımlar atabiliriz. Medyumlar, şifacı ve iyileştiriciler ön plana çıkabilir.

Hem Jüpiter’in hem de Balık’ın inançları sembolize etmesinden dolayı din ve inançla ilgili konular büyük bir hızla yayılabilir. Yeni inanç ve felsefeler ortaya çıkabilir. Ancak sahte din adamları, sahte peygamberler konusunda dikkatli olunmalı.

Denizlerin canlılık oranı artarken temizlenmesi, denizde yaşayan türlerin çoğalması da söz konusu. Jüpiter’in büyüteç etkisiyle deniz taşmaları, tsunamiler, büyük seller, tufanlar da gerçekleşebilir.

Bu dönem uyarıcı madde kullanımına ilişkin dünyada artış görülürken diğer yandan bağımlılıklardan kurtulma adına kullanılan metotlar değişebilir ve farklı tedavi yöntemleri çıkabilir.

Yazının Devamını Oku