Dinçer Güner

Yapay zekâ dünyasına hazır olun

27 Ocak 2024
Bir burçta ortalama 12-30 yıl arası kalan Plüton, 2008’den beri Oğlak burcunda seyahat ediyordu ama geçen pazar Kova burcuna geçti. Yeni bir düzenin doğuşu, eskinin bitişi, ölüm ve kuşaklararası farklılık gibi kavramları sembolize eden gezegenin bu seyahati ne anlama geliyor, birlikte bakalım...

Plüton 1930 yılında keşfedilen, Güneş sistemine en uzak gezegen. Geçen sene 23 Mart-11 Haziran arası bir süreliğine Kova burcundaydı. Bu sene de 21 Ocak-1 Eylül arasında Kova burcunda olacak ama kısa bir süreliğine yine 1 Eylül-20 Kasım arası Oğlak burcuna dönecek. Sonra yeniden Kova burcuna geçecek ve 2043 yılına kadar bu burçta kalacak. Plüton genel olarak güç elde etme, yıkım, değişim, dönüşüm, yeni bir düzenin doğuşu, eskinin bitişi, ölüm, yeraltı dünyası, altın, petrol, depremler, karanlık ortamlar ve kişilerle sembolize edilir. Ayrıca kuşaklararası farklılığın temelini oluşturur. Bu yüzden de jenerasyon gezegenlerinin ağır abisi olarak bilinir. Etkisi kalıcı ve çok büyüktür.

2008 yılından bu yana Plüton, Oğlak burcunda seyahat ediyordu. O zamandan beri bu burcun sembolize ettiği birçok konuda büyük değişimler, yıkımlar, değişim ve dönüşümler meydana geldi. Oğlak burcu ekonomi, iş dünyası, yöneticiler, inşaat sektörü, kurallar, disiplin gibi konuları sembolize eder. 2008 yılından bu yana inşaatla başlayan, sonra teknolojiyi takip eden ekonomik krizlerin yanı sıra dünya üzerinde sert ve acımasız ülke yöneticileriyle karşılaştık. COVID-19’la birlikte yaşamlarımıza bir süre sıkı disiplin uyguladık, yalnız kaldık, korktuk.

2023 senesinde Plüton çok uzun süre 29 derecede seyahat etti. Bu açı astrolojik olarak kriz dereceleridir. Bir şey bitecektir, yeni bir şey başlayacaktır ama henüz o koşullar oluşmamıştır. Bir sıkışma, arada kalma, daralma halini anlatır. Plüton tekrar 1 Eylül-20 Kasım arası 29 derecede Oğlak burcunda olacağından 2024’te bu tarih aralığına yine dikkat etmekte fayda var. 

2023 yılında Plüton’un Kova burcuna geçmesiyle hayatımıza bu burcun temsil ettiği ChatGPT ve türevi yapay zekâ asistanları girdi. En nihayetinde Kova dediğimizde her zaman aklımıza dijital konular, uzay, insan hakları, özgürlük, bağımsızlık, bilimsel gelişmeler gelir. Plüton Kova sürecinden geçen seneki yazımda da bahsetmiştim. Eğer özetlemem gerekirse öncelikle bu dönemde insanlığa faydalı olacak bir teknolojik değişim ve dönüşümden bahsedebiliriz. Son yıllarda teknoloji ve iletişim alanındaki Jeff Bezos, Mark Zuckerberg ve Elon Musk gibi isimler hayatımızı, siyasetimizi, sosyal yaşamlarımızı yönetir oldular. Bu dönem artık sona eriyor. Sadece belli bir zümre için değil herkese fayda sağlayacak başka bağımsız sistemlerin kurulmaya başlayacağını söyleyebiliriz. ‘X-Men’ (2000) filmindeki Profesör Xavier’in herkesin bilincine aynı anda bağlanabildiği ‘cerebro’ adında bir makinesi vardı. İşte Plüton Kova çağında belki de böyle bir cihaz icat edilebilir. Teknolojik doğumların yaşanacağı bir döneme de giriyor olabiliriz, yani artık çocukların dünyaya gelmesi için bir kadına ihtiyaç duyulmayabilir. Bununla birlikte toplumsal cinsiyet rolleri de tarihe karışabilir. Teknolojiyi ve bilimi esas alan yepyeni toplumlar oluşabilir.

Uzayda yaşamın temelleri atılabilir, ilk koloniler kurulabilir. Yeni bir sanayi devriminin eşiğinde olabiliriz.

Plüton’un Kova burcundaki bu seyahati ülkelerarası sınırların yeniden düzenleneceği bir zamana da işaret edebilir. Yani 2024’te ‘3. Dünya Savaşı’nın ayak seslerini duyabiliriz. Ayrıca feminist grupların ve kadınların çok güçleneceği bir dönem olabilir.

Kova burcundaki Plüton başlangıçta toplumumuzda neyin artık işlemediğini ortaya çıkaracaktır çünkü bu gezegen böyle çalışır. Zehirli olanları ve artık ihtiyaç duyulmayanları temizler. Geçiş çok tatlı olmayabilir. Örneğin 2008’de Plüton’un Oğlak burcuna girmesiyle küresel bir ekonomik kriz yaşanmıştı hatırlarsanız. Şimdi Kova burcuna geçmesiyle hem teknolojik hem de toplumsal krizleri tetikleyebilir.

Yazının Devamını Oku

Güç ve etik değerler savaşacak

21 Ocak 2024
Aslan burcunda oluşacak dolunay büyüme ve gelişmeyi de beraberinde getiriyor. Dönüşmek ve güçlenmek için fırsatlarla karşılaşacağız. Ama elde ettiğimiz gücü kötüye kullanmamak için mücadele etmeli, etik değerlere sahip çıkmalıyız. Bu hafta Boğalar kariyer konusunda güç kazanırken İkizler burcundakilerin hayata bakışı farklılaşabilir. Aslanlar fiziksel, Kovalarsa mekânsal değişiklikler yaşayabilir.

2024’ün ilk dolunayı Aslan burcunda meydana gelecek. Dolunayın etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Bu dönemde biraz temkinli olmakta fayda var. Büyümek ve gelişmek için çok sayıda fırsat söz konusu ama elde edeceğimiz gücü kötü niyetli bir şekilde kullanmamak gerek. Güç ve etik değerler karşı karşıya gelebilir. Sakin olmalı ve gücümüzü kontrol ederek değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bakalım dolunay burçları bu hafta nasıl etkileyecek?

SINIRLAR GENİŞLEYECEK

Bugün Plüton burç değiştirerek Kova’ya geçiyor. Plüton ağır hareket eden bir gezegendir ve 2043 yılına kadar Kova burcunda seyahat edecek. Plüton bir sistemi ve düzeni yıkarak yeni bir sistem ve düzene geçişe işaret eder. Bu etkiyi bireyselden çok dünya ve yaşadığımız coğrafya üzerinde görürüz. Bu Kova burcunun temsil ettiği düzeyde bir geçiş olacak. Her şeyin çok daha dijitalleşmesi, insan gücünün azalması, sınırların ortadan kalkması, özgürlük kavramının genişlemesi, azınlık olarak görülenlerin güç kazanması, sıradışı olanların normalleşmeye başlaması, uzayda yaşam gibi geniş yelpazede devrim niteliğinde gelişmeler ortaya çıkabilir. 

ODAKLANMA SORUNU...

Yarın Ay İkizler burcunda seyahat ettiği için koşullar değişken olabilir. Ruh halimizde de dalgalanmalar olur. Oldukça hareketli bir gün, iletişim kanallarını aktif olarak kullanabiliriz. Önemli haberler alıp verebiliriz. Birden çok işle ilgilenebilir ama odaklanma sorunu yaşayabiliriz. Özel hayata dair önemli konuşmalar yapmak, karar almak için uygun bir gün değil. Araştırma ve eğitimle ilgili konularda başarı yakalama oranımız yüksek. Bugün istediğimiz bir alanda eğitime başlayabiliriz.  Fakat derinlik ve sabır isteyen konularda başarı şansı düşük.  

DİSİPLİNLİ OLACAĞIZ

Salı

Yazının Devamını Oku

Hayatlarımızda dönüşüm zamanı!

14 Ocak 2024
Plüton 21 Ocak’ta 19 yıllığına Kova burcuna geçiyor! Tarihi zamanlara tanıklık edeceğiz demek yanlış olmaz. Düzeni yıkıp yeni bir düzen kuran Plüton yaşamlarımızda çok büyük değişimler başlatacak. 2023 Mart’ında bir süreliğine bu burca geçmişti. Mart-haziran arası öngösterim zamanıydı, o dönem hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı, bir düşünün bakalım…

Burç değiştirerek 2008’den beridir seyahat ettiği Oğlak’tan çıkıp Kova’ya geçen Plüton genel olarak güç demek. Plüton ayrıca yıkım, değişim, dönüşüm, yeni bir düzenin ve sistemin doğuşu, eskinin bitişi, ölüm, yeraltı dünyası, mafya ilişkileri, altın, petrol, depremler, kanalizasyonlar, karanlık ortamlar, karanlık kişilerle sembolize edilir. Ve kuşaklararası farklılığın temelini oluşturur. Etkisi kalıcı ve çok büyüktür. Önce bu haftaya gün gün bakalım...

Yavaş, sağlam kararlar

Bugün Ay 6.28’de Balık burcuna geçiyor. Ayrıca Merkür, Oğlak burcuna geçip 5 Şubat’a kadar seyahat edecek. İletişim, haberleşme, düşünce tarzımız, yolculuklar ve ticaret bağlantılarını sembolize eden Merkür, Oğlak burcunun temsil ettiği yapısalcılığı ve metotlu düşünmeyi, gerçekçi, otoriter, odaklı ve ciddi bir bakış açısını destekleyecek. Bu dönemde iş ve kariyer konularına, yatırım alanlarına bu perspektifle yaklaşabiliriz. Fikirlerimiz, kararlarımız daha gerçekçidir. Kendimize hedef koyma ve stratejiler belirleme dönemidir tam olarak. Gerçi bu dönem karar verme mekanizması yavaş işler ama sağlam kararlar veririz.

Meditasyon günü

Yarın Ay tüm gün Balık burcunda seyahat edecek. Güneş ile Neptün arasında sekstil açı oluşacak. Etki süresi 2 gün. Bu aralar hassasiyetimiz artarken sezgilerimiz ve hayal gücümüz güçlenebilir. Hem kendimize hem de çevremize karşı önemli farkındalıklar geliştirebiliriz. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek, yeni hedefler belirlemek için harika bir gün. Bir yandan yardıma ihtiyacı olanlara merhametle yaklaşmak için de harika zamanlar. Bu açı, yaratıcılığın ve sanatsal yeteneklerin güçlenmesine yardımcı olur; müzik, dans veya yazı gibi alanlarda daha yaratıcı olabiliriz. Meditasyon ve içsel yolculuklar için uygun bir zamandır.

Belirsizlik kalmıyor

Salı Ay 7.31 ile 7.48 arasında Balık burcunda boşlukta olacak, ardından Koç burcuna geçecek. Merkür ile Satürn arasında sekstil açı oluşacak. Etki süresi 2 gün. Zihnimizin berrak olacağı, belirsizliklerin ortadan kalkacağı, karar verirken zorlanmayacağımız ve vereceğimiz kararların arkasında rahatlıkla durabileceğimiz zamanlar. Önemli iş toplantıları yapmak, anlaşmalar imzalamak, ayrıca taşınmak için de uygun. Uzun vadeli planlar yapabiliriz. Başkalarına tavsiyeler verebilir, yol gösterici olabiliriz.

Tartışmaya girmeyin

Yazının Devamını Oku

Yeni yıla, ilk yeniayın güzel etkileriyle başlıyoruz

7 Ocak 2024
Oğlak burcunda yılın ilk yeniayı meydana geliyor. Güzel etkilere sahip yeniayda hayatımıza yeni hedefler, yeni kurallar, yeni amaçlar belirlerken tüm bunları özgürlük alanları açıp kendi kendimize yapacağız. Aslanlar sürprizli iş teklifleri alırken Balıklar dostlarıyla para kazanabilecekleri fırsatları değerlendirecek. Boğalar eğitim, Yengeçlerse ilişkiler alanında yeni adımlara hazır olsun.

Yılın ilk yeniayı 11 Ocak’ta, Oğlak burcunda meydana gelecek. 5 gün önceden görmeye başladığımız etkisi toplam 10 gün sürecek. Bu yeniaya Uranüs’ün destekleyici; hayata geliş amaçlarını temsil eden Ay düğümlerininse stresli bir etkileşimi olacak. Bakalım bu durum günlük hayatı ve burçları nasıl etkileyecek?

YANILGIYA DÜŞMEYİN

Bugün Ay tüm gün Akrep burcunda seyahat edecek. 23.20 itibariyle de boşlukta olacak. Ayrıca Merkür ile Neptün arasında kare açı oluşacak, etki süresi 3 gün. Düşüncelerimizi net ifade etmek zorlaşabilir. Yanlış anlaşılmaya ve yanılgılara düşmemek için ekstra dikkat harcamak gerekebilir. Dalgın ve dikkatsiz hareket edersek kandırılma, dolandırılma ihtimalimiz yüksek, bir şeylere imza atmadan önce dikkatlice okumalıyız. Anlatılan, vaat edilen konuların aslını astarını kontrol etmeden hemen inanmayın. Banka hesaplarımızda karışıklıklar çıkabilir; şifrelerimiz kontrolümüz dışında değiştirilebilir. Önemli imzaları birkaç gün beklemekte yarar var.

YENİ ŞEYLER ZAMANI

Yarın Ay 0.08 itibariyle Yay burcuna geçecek. Güneş ile Uranüs arasında üçgen açı oluşuyor. Etki süresi 3 gün. Hayatımızda radikal değişiklikler yapmak için çok güçlü istek duyabilir; ani kararlar almaya eğilimli olabiliriz. Yeni deneyimlere ve yeni maceralara açık ve hevesliyiz. Rutinin dışına çıkmak, yeni şeyler denemek için harika zamanlar. Farklı ve sıradışı insanlarla bir araya gelebiliriz. Dijital işler ve projeler için de harika bir zaman. Yaşamımızda özgürleşmek istediğimiz hangi alan varsa ona yönelebiliriz. Bu dönemde beklenmedik olaylar, fırsatlar ve sürprizlerle karşılaşma
olasılığı artar. Rahatlıkla risk alabiliriz.

PES ETMEK YOK!

Salı

Yazının Devamını Oku

Yeniayla yenilikçi adımlar

6 Ocak 2024
Hem kişisel hem de iş hayatımızda denenmemişi denemek, farklı bir şeyler yapmak için harika bir dönemdeyiz. Maddi konulardan yana sürpriz, güzel fırsatlar karşımıza çıkabilir. İlişkilerde ihtiyacımız denge. Ülkemizde ve dünyadaysa ekonomi her zamanki gibi ilk madde.


Yılın ilk yeniayı 11 Ocak günü Oğlak burcunda meydana gelecek.

Bu yeniaya Uranüs’ün destekleyici bir etkisi, hayata geliş amaçlarını temsil eden ay düğümlerinin de stresli bir etkileşimi olacak. Şimdi bu yeniayın önce bireysel, sonra dünya ve Türkiye üzerindeki etkilerine birlikte göz atalım.

Oğlak yeniay zamanları hayatımıza ihtiyacımız olan kuralları, sistemi rahatlıkla uygulayabiliriz. Bu dönem hayatı biraz daha ciddiye alma, sorumlulukların farkına varma, görevlerimizi yerine getirme zamanıdır. Orta ve uzun vadeli kişisel planlar yapmak için de şahane bir zamandır. Geleceğe yönelik ciddi ve güven veren adımlar atma ihtiyacı duyarız. Kurallar ve düzen demişken bu konularda çok aşırıya kaçmamakta da yarar var.
Bu dönem işimiz ve kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkmaya başlar.

İş başvuruları yapmak, önemli toplantılar organize etmek, işimizle ilgili bir şeyleri düzenlemek, iş açmak, iş büyütmek, bütçe planlaması yapmak, fiyatları revize etmek gibi konulara eğilebiliriz. Bu dönem somut, elle tutulur işler, projeler, hedefler zamanıdır.

Finansal konulara odaklanabilir, yatırım seçeneklerini araştırabiliriz. Özellikle bu yeniaya Uranüs’ün güzel bir desteği olacak Boğa burcunda. Maddi konulardan yana güzel fırsatlar karşımıza çıkabilir. Sürpriz iş fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Uranüs işin içindeyse orada her zaman yenilikçi yaklaşımlar vardır. Hem kişisel hem de iş hayatımızda yenilikçi adımlar atmak, denenmemiş bir şeyler denemek, farklı bir şeyler yapmak için de harika bir dönemdir. Diğer yandan dijital ve teknolojik konularda projeler gündeme gelebilir. İşimizle ilgili teknolojik yatırımlar yapabiliriz. Ya da hazır Merkür retrosu bitmişken bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz.

Boğa’daki Uranüs maddi değerler ve finansal istikrarla ilişkili olduğundan, bu üçgen açı, mali durumumuzu iyileştirecek yenilikçi yaklaşımlar ve fikirler getirebilir.

Yazının Devamını Oku

2024 burçlara neler getirecek? Balık ve yükselen balık

31 Aralık 2023
Kendinizde güçlü bir yüzleşmeye hazır mısınız? Hayatınızda tuhaf deneyimler yaşayabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ev yaşamınızda ve özel hayatınızda huzur ve neşeyi bulabilirsiniz.

Duygularınızı kontrol etmeyi öğreneceksiniz

PLÜTON TRANSİTİ-Hangi konularda değişim yaşanacak?

Karanlık, yoğun rüyalar...

21 Ocak’ta değiştiren, dönüştüren, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Plüton, Kova burcuna geçecek. Aslında 2023 Mart ayında bir süreliğine bu burca geçmişti. Mart-Haziran arası bir ön gösterimdi, o süreçte hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı, bir düşünün bakalım. Plüton’un seyahati bu kez 9 Mart 2043’e kadar sürecek.

Plüton çok uzun bir süre 12’nci evinizde seyahat edecek. Bu dönem öncelikle psikolojik dinamiklerinizde büyük devrimlere yol açacak. Bu yerleşim, psişik bir arayışa derinden çekilen bir kişiyi tanımlar. Doğanızın gizli tarafı hakkında alışılmadık şeyler öğreneceksiniz ve bu bilgiyle, her zaman kolay bir süreç olmasa da duygularınızı kontrol etmeyi de öğreneceksiniz. Geçmişte yaşanmış utanç verici olaylar ortaya çıkar ve hassas bir şekilde ele alınması gerekir. Bu bir noktada güçlü bir kendinizle yüzleşme zamanıdır.

Yazının Devamını Oku

2024 korkmayanların yılı olacak! Uzay çağının birinci perdesi açılıyor

31 Aralık 2023
Pek de kolay geçmeyen 2023’ü geride bırakırken hepimizin aklında “Acaba 2024’te neler olacak” sorusu var. ‘Başımıza her şey geldi, sadece uzaylı istilası kaldı’ gibi bir hissiyat içindeyiz. Çünkü pandemi, deprem, ekonomik zorluklar ve savaşlar derken epeyce yorulduk. 2024’ü astrolojik olarak değerlendirdiğimizdeyse bilim, teknoloji ve uzayla ilgili keşiflerin öne çıktığını görüyoruz. Bakalım yeni yıl bize başka hangi haberleri getirecek?

Yeni hayaller, umutlar ve hedeflerle yeni yıla girerken hepimizin dileği 2024’ün barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi. Dünyada hangi gelişmeler olacak ve ülkemizde neler yaşanacak, astrolojik olarak birlikte değerlendirelim. Senenin genel çerçevesi hakkında bilgi edinebilmek için öncelikle Güneş ve Ay tutulmalarına bakmamız gerek. Çünkü diğer gezegen hareketleri bu tutulmaların çizdiği çerçevenin detaylarını oluşturur. 2023’te tutulmalarla ilintili olan Ay düğümleri Koç ve Terazi burçlarına geçmişti. 2024’ün tamamında Ay düğümleri yine Koç ve Terazi’de olacak. 4 tutulmanın 3’ü bu burçlarda; sadece eylül ayındaki Balık burcunda gerçekleşecek.

Tutulmalar dünya astrolojisi açısından büyük öneme sahip. Hareketin yaşanacağı tarihlere, önemli sınavlarımıza, kendimizi geliştirmemiz gereken konulara, kayıp ve zorlanma yaşayacağımız durumlara işaret eder. Tutulmalar Ay düğümleriyle ilgilidir. Bunlar karşı karşıya dururlar: Kuzey Ay düğümü ve Güney Ay düğümü. Kuzey Ay düğümü gelişim alanlarımıza işaret eder. Bazen bir çıkış noktası gibi çalışır. Büyümeyle ve olgunlaşmayla ilgilidir. Güney Ay düğümüyse korkular, kayıplar, zorluklar ve sınavlarla alakalıdır.

Eğer aksi bir durum yoksa kuzey tarafa düşen tutulmalar daha iyicil çalışır. Güney tarafında gerçekleştiğinde de ciddi zorlanmalar ve kayıpların olacağını düşünebiliriz. 2024’te gerçekleşecek tutulmaların kuzey ucu Koç burcunda, güney ucuysa Terazi’de. Yani Terazi burcunun temsil ettiği konular kayıplar, zorlanmalar, sınavlarken Koç burcunun ifade ettikleri yapmamız gerekenleri temsil edecek. Bu tutulmalar aslında 2004-2005’te meydana gelenle aynı derecede. Yani o yıllar, bu sene gerçekleşecek olaylar için bir referans olabilir.

18 Eylül’de 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay tutulması

SU KAYNAKLARI DAHA FAZLA DİKKAT ÇEKEBİLİR, SU KRİZLERİ DERİNLEŞEBİLİR

Ay düğümleri halen Koç-Terazi burçlarında olduğundan aslında sistem dışı bir tutulma bu. Başrol oyuncusu da Neptün. Balık burcunun dünya astrolojisinde temsil ettiği konular denizler, uyuşturucu, dolandırıcılar, şifacılar, doktorlar, manevi konular, rehabilitasyon merkezleri, sosyal yardımlar ve sanattır. Tutulmayla birlikte bu anahtar kelimelerle ilgili gelişmeler bekleyebiliriz. Uyuşturucu ve alkolle ilgili konular gündeme gelebilir. Halk sağlığını ve psikolojisini bozacak açıklamalar olabilir. Toplumsal travmalar tetiklenebilir. Siyasi ve sosyal alanlarda net olmayan durumlar ve karışıklıklar yaşanabilir. Her şeyin birbirine geçtiği zamandır, doğru ve yanlışı ayırt etmek zordur. Bu tutulmada psikoloji ve ruhsal sağlık meseleleri önem kazanabilir.

Yazının Devamını Oku

2024 burçlara neler getirecek? KOVA VE YÜKSELEN KOVA: Büyük değişimler

30 Aralık 2023
Bu yıl yaşayacağınız değişimler sonucu şu ankinden çok farklı bir hayatınız olabilir. Hayatta önümüze çıkan öğrenme süreçlerinden birini siz 2024’te maddi konularda deneyimleyeceksiniz. Uzun seyahatler için uygun zaman olabilir.

PLÜTON TRANSİTİ-Hangi konularda değişim yaşanacak?

Krizleri avantaja çevireceksiniz

21 Ocak’ta değiştiren, dönüştüren, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Plüton, Kova burcuna geçecek. Aslında 2023 Mart ayında bir süreliğine bu burca geçmişti. Mart-haziran arası bir ön gösterimdi, o süreçte hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı, bir düşünün bakalım. Plüton’un seyahati bu kez 9 Mart 2043’e kadar sürecek. Plüton genel olarak yok eden, güç kazandıran, yeni bir sistem kuran, psikolojik üstünlük ve tatmin isteyen bir gezegendir. Plüton burcunuza geçerek kariyer, para kazanma kaynakları, fiziksel görüntünüz, yaşadığınız şehir-ülke, yetenekleriniz ve kimliğiniz üzerinde çok büyük değişimleri yıllar içinde meydana getirecek. Şu ankinden çok farklı bir hayat yaşıyor olacaksınız. Ama her şeyden önce psikolojik anlamda güçleneceğiniz bir süreç olacak ve krizleri avantaja çevireceksiniz.

SATÜRN ETKİSİ

Lüks harcamaları kısın

Satürn yıl boyunca Balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün temsil ettiği öğrenme sürecini bu sefer maddi konular üzerinden deneyimleyeceksiniz. Bu sürecin en önemli etkisi işin içinde Balık olması. Boş hayallerin peşinde koşan para kaybedebilir. Bazen az parayla çok iş becerebilecekken bazen de çok paranız olsa bile hiçbir iş yapamayabilirsiniz. Yaratıcılık, sahne, hayal gücü, sağlık, enerji gibi işlerden para kazanmak adına adımlar atmak isteyebilirsiniz ama işler biraz yavaş seyredebilir. Sürekli hesapta olmayan ödemeler, harcamalar çıkabilir. Finansal konularda yeri geldiğinde soğuk ve katı kararlar almanız da olası. Lüks harcamalar minimum düzeye iner bu dönemde. En önemlisi kendinize değer vermeyi öğrenmeniz gerekebilir.

JÜPİTER ETKİSİ - Fırsatlar nereden gelecek?

Şans oyunlarında fazla risk almayın

Yazının Devamını Oku