Mehmet Üstündağ

Paris’te yüzük taktılar

27 Kasım 2023
Yaz başından beri birlikte olan oyuncu Alina Boz ile yönetmen ve Emirgan Group’un sahibi Umut Evirgen, Paris’te nişanlandı!

Paris tatilinde evlenme teklifi eden Umut Evirgen, sevgilisine dünyanın en romantik şehrinde yüzük taktı. Yıldırım aşkına tutulan ve ilişkilerini resmileştirmek için hiç vakit kaybetmek istemeyen çift, Paris’te düğün alışverişi yaptı ve gelinlik de aldı.Ailelerin tanıştığı ilişkide evlilik için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Çift, düğün tarihi olarak da aralık ayını seçti. Şimdiden birlikte oturmaya başlayan ikili, evlerini ortak yuvaları yapmak için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Hayalindeki mekânı açtı!

Hatırlarsanız temmuzda ilk ben yazmıştım; “Nusret’in en büyük hayali gerçek oluyor; İGA İstanbul Havalimanı’nda mekân açıyor” diye. Ve o gün geldi çattı, Nusr-Et markasının burger restoranı Saltbae, dünyada tek çatı altında en büyük yiyecek ve içecek alanına sahip İGA İstanbul Havalimanı’nda, yolculara uçuş öncesi ve sonrası yeme-içme hizmeti sunan TUM ev sahipliğinde açıldı.

Yazının Devamını Oku

Gala Modern’e az kaldı

24 Kasım 2023
İstanbul Modern’in sosyeteyi buluşturduğu bağış etkinliği Gala Modern, dört yıl aradan sonra 16 Aralık’ta yapılacak.

İstanbul Modern’in çocuklar ve gençlere yönelik eğitim programlarını desteklemek amacıyla düzenlenen Gala Modern, uzun aradan sonra yeniden yapılıyor. 2009 yılından bu yana düzenlenen Gala Modern gecelerinden sağlanan destekle 600 bin fazla çocuk ve gencin sanat eğitiminden yararlandığına dikkat çeken İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, İstanbul Modern’in sanat eğitimi projeleriyle geleceğin sanatseverlerinin yetişmesine katkıda bulunduğunu ifade etmişti.İş ve cemiyet dünyasının akın ettiği ve destek yarışında bulunduğu Gala Modern, 2019 yılına kadar aralıksız düzenlenmişti. Ancak pandeminin araya girmesi ve İstanbul Modern’in yeni binasına taşınması derken dört yıldır yapılmıyordu. 16 Aralık’ta yapılması planlanan gece için hummalı bir çalışma var. Tophane İskelesi Caddesi’ndeki yeni binasında yapılacak olan galanın muhteşem olacağından şüphem yok!

Büyük başarı

Seyahat ve lüks yaşam tarzı sektörlerine odaklanan ve dünyanın önde gelen bağımsız halkla ilişkiler ve pazarlama iletişimi ajanslarından oluşan küresel bir topluluk olan Travel Lifestyle Network (TLN), ağına Türkiye’den bir üye eklediğini duyurdu.


Yazının Devamını Oku

Kiracı çıktı âşıklar Beykoz’a taşındı

22 Kasım 2023
Ünlü oyuncular Kaan Yıldırım ve Pınar Deniz, İstanbul’un prestijli semtlerinden Beykoz Konakları’nda aynı çatı altında yaşama kararı aldı. Kaan Yıldırım’ın öncesinde kiracısını çıkardığı konuşuluyor

Geçtiğimiz ağustos ayında İngiltere’de yapılan romantik bir evlenme teklifiyle gündeme gelen çift, bu kez Kaan Yıldırım’ın evine taşınarak birlikte yaşamaya başladı. Kaan Yıldırım’ın ailesinin de aynı lüks sitede bir evi bulunuyor ve çift, ailelerine yakın bir konumda hayatlarına devam etmeye karar verdi.Kaan Yıldırım, oldukça lüks olan Ulus Savoy Evleri’nde yaşıyordu ancak bu ev çifte küçük geldiği için Beykoz Konakları’na taşınmayı tercih etti. Beykoz Konakları’ndaki ev müstakil ve çok daha büyük doğal olarak.Yazının Devamını Oku

30 milyon dolarlık kemanıyla AKM’deydi!

20 Kasım 2023
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, geçtiğimiz cuma akşamı dünyanın en yetenekli genç keman sanatçılarından Daniel Lozakovich’i ağırladı. Lozakovich, AKM sahnesine kendisine emanet edilen 30 milyon dolarlık kemanıyla çıktı.

Avusturyalı şef Andreas Ottensamer, 17 Kasım Cuma günü AKM’de sevenleriyle buluştu. Ottensamer yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), genç kemancı Daniel Lozakovich’i de ağırladı. Kral Charles ve eşi Kraliçe Camilla’nın en sevdiği genç sanatçılardan olan Daniel Lozakovich’i, AKM’deki konserinde Tuba Ünsal yalnız bırakmadı.

22 yaşındaki genç sanatçıyı İstanbul’da ağırlayan Ünsal, konser sonrası Lozakovich’i gezdirdi. Yetenekli sanatçının, konserlerinde çok özel bir keman kullandığını öğrendim. Fiyatı 30 milyon dolar olan Stradivarius kemanı, Louis Vuitton grubunun sahibi olan Bernard Arnault kendisine ‘ödünç’ vermiş. Yaklaşık 300 yıllık olan bu çok özel keman, Rimowa’nın özel yapım çantasıyla seyahat ediyormuş. E, 30 milyonluk kemana da bu yakışır!

Eşi de piyanist

LVMH olarak bilinen, çatısı altında Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Fendi, Guerlain gibi markaları bulunduran grubun patronu Bernard Arnault, 192 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üç adamından biri. 1991 yılından beri Hélène Mercier ile evli olan iş adamı, sanata büyük yatırım yapıyor. Hélène Mercier, tanınmış bir piyano sanatçısı olduğundan çiftin klasik müziğe ayrı bir sevgisi var. Bu nedenle Daniel Lozakovich’e, 30 milyon dolarlık Stradivarius kemanı, emanet etmiş.

Lezzetli workshop

Yazının Devamını Oku

Meşhur türküyü Yunanca okudu

17 Kasım 2023
Mübadele dönemini ele alan “Yakamoz” isimli filmin çekimleri bitti, post-prodüksiyonu devam ediyor. Müzikleriyle de büyük ilgi uyandırmaya hazırlanan filmde; Niran Ünsal sürprizi var. Usta sanatçı, “Bir Fırtına Tuttu Bizi” isimli meşhur türküyü ilk defa Yunanca söyledi.

Üzerinden tam 100 yıl geçmiş olup Türk ve Yunan halklarının ortak hüznünün tarihe yansıması olarak kabul edilen mübadele gerçeği film oldu. Çekimleri yaz sonu Aksaray-Güzelyurt’ta gerçekleşen “Yakamoz” isimli sinema filmi Türk ve Rum iki ailenin mübadele dönemindeki yaşamına odaklanıyor.

Ali Kerem Gülermen’in ilk uzun metraj çalışması olan filmin oyuncu kadrosunda ise Yetkin Dikinciler, Engin Alkan, Nur Gürkan, Görkem Yeltan, Feriha Eyüboğlu, Aybars Kartal Özson, Kürşat Atlıoğlu, Melih Ekener, Kirkor Dinçkayıkçı gibi isimler yer alıyor.

Senaryosu, “Elveda Rumeli” dizisinin senaristi Ali Can Yaraş tarafından yazılan “Yakamoz”, iki farklı kültürü anlatan müzik çalışmalarıyla da öne çıkacak. Genel müzikleri Erdem Yetim tarafından gerçekleştirilirken “Bir Fırtına Tuttu Bizi” isimli meşhur türkü, ilk kez Yunanca sözlerle filmde yer alacak. Sözleri Şemsa Deniz Bakır tarafından yazılan türkü; Niran Ünsal’ın başarılı performansı ve Ari Aliciyan’ın düzenlemesi ile hayat bulacak. Şarkının çok sevileceğini ve dinlenme rekorları kıracağını düşünüyorum... Tepe Medya Yayıncılık ve Sat-7 organizasyonu tarafından yaptırılan filmin, 2024 yılı içinde seyirciyle buluşması hedefleniyor.

Ayrıldılar!

Sosyetenin tanınmış simalarından Yasemin Öğün ve Azur Kebudi çifti, uzun süreli bir birlikteliğin ardından ayrılma kararı aldı. Moda dünyasının önde gelen isimlerinden olan Yasemin Öğün, Moda Tutkusu ve Muse for All markalarının yaratıcısı olarak tanınıyor. Öte yandan araç kiralama sektörünün büyük isimlerinden biri olan Azur Kebudi ise Escar şirketinin sahibi olarak biliniyor. Kebudi, önceki evliliğini yine moda dünyasından Lian Beraha ile gerçekleştirmişti ve çift, yıllar önce ayrılık kararı almıştı. Öğün ve Kebudi’nin ayrılığının nedeni ise bilinmezliğini koruyor.

Yazının Devamını Oku

Aileye bir kız daha geliyor!

15 Kasım 2023
Arzu Alara’dan sonra Sabancı Ailesi’ne bir kız torun daha geliyor. Bebek bekleyen Pırıl Çetindoğan Kokuludağ’ın kızı olacak.

Ağustos ayında Nazlı-Hacı Sabancı çiftinin kızları Arzu Alara’yı kucaklarına almalarıyla Sabancı Ailesi, mutluluktan havalara uçmuştu. Kısa süre geçmeden, bir sevinç daha kapılarını çalmıştı.
Demet Sabancı Çetindoğan’ın 2021’de evlenen kızı Pırıl Çetindoğan Kokuludağ’ın bebek beklediğini ilk benden duymuştunuz. Pırıl Çetindoğan, Zarif Mustafa Paşa Yalısı’nda düzenlenen görkemli bir düğün töreniyle nişanlısı Gökhan Kokuludağ ile evlenmişti.

Pırıl Çetindoğan Kokuludağ’ın bir kız bebek beklediğini öğrendim. Arzu Alara’nın doğumuyla büyük sevinç yaşayan aileye şimdi bir kız bebek daha katılıyor. Bu güzel haber nedeniyle aileyi tebrik ediyor; çiftin bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum.

Londra’da sağlık fuarında

Yazının Devamını Oku

Onur duydum ve gururlandım ama...

13 Kasım 2023
“Atatürk” filminde “Çanakkale Türküsü”nü kendi sesinden duyan Hakan Aysev, kendisinden izin alınmadığını söyledi: “Filmde yer almaktan onur duydum, herhangi bir talebim de yok ama ismim de yazsaydı keşke!”

Atatürk” filminin etrafında dönen tartışmalar bitmiyor. Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren film beğeni toplarken, ünlü tenor Hakan Aysev, sesinin bir sahnede kendisinden habersiz kullanıldığını söyledi. Bir albüm projesi için seslendirdiği “Çanakkale Türküsü”nün filmin son sahnesinde kullanıldığı görünce şaşıran Aysev’in boğazına neredeyse patlamış mısır takılıyormuş!

Biliyorsunuz yapım, iki film olarak gösterilecek.

İlk film, Ulu Önder’in çocukluğundan başlıyor ve Çanakkale Savaşı’yla bitiyor. İşte o final sahnesinde ise jenerik akarken, Hakan Aysev’in sesinden “Çanakkale Türküsü”nü duyuyoruz. Meğer tüyleri diken diken o sahne için Aysev’den izin almamışlar. Bunu duyunca aradım Hakan Aysev’i...

Ünlü tenor, “Albümün yapım şirketinden mutlaka izin alınmıştır ve telifleri de ödenmiştir, buna şüphem yok. Zaten benim de herhangi bir maddi talebim yok” diyor. Fakat kendi adının hiçbir yerde geçmemesine biraz içerlemiş: “Atatürk sevgimi kimseyle tartışmama gerek yok. ‘Ata’mızın Sevdiği Şarkılar’ albümü için iki şarkı söylemiştim. Birisi de bu türküydü. Büyük onur duydum bu filmde yer almasından, çok da mutlu oldum ama nezaketen bana da söylenebilirdi. Hatta belki ismim de yazılabilirdi. Buna kırıldım bir tek.”

Hakan Aysev’e, yapım şirketiyle konuşup konuşmadığını da sordum.

Yazının Devamını Oku

‘Yaşam Koçu’ sete çıktı

10 Kasım 2023
Gözde komedyenlerden Doğu Demirkol, hayranlarını sevindirecek bir haberle geliyor. Uzun süredir merakla beklenen ‘Yaşam Koçu’ adlı yeni film projesinin çekimleri bu hafta başladı! Bu kez Demirkol, başrolde güzel oyuncu Yağmur Tanrısevsin’le kamera karşısına geçiyor.

Doğu Demirkol’un senaryosunu kaleme aldığı film, tesadüfen yaşam koçu olmuş bir karakterin komik macerasını konu alıyor. İzleyicileri kahkahalarla güldürecek bu komedi filminin yapımcılığını Samsun Demir’in başında olduğu DMC & Netd ve RetroPro üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Burak Kuka oturuyor.Filmin sürpriz konuklarla renkleneceği de konuşulurken, kimlerin bu özel konuklar arasında yer alacağını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Çekimleri İstanbul’da ve yakın birkaç ilde yapılacak ‘Yaşam Koçu’, 12 Ocak’ta sinemaseverlerle buluşacak.
Doğu Demirkol’un olağanüstü yetenekleri ve film hikayesinin ilgi çekici yapısı, bu yapımın büyük bir başarı elde edeceğini işaret ediyor. Gözünüzü ve kulağınızı bu tarihe çevirmeyi unutmayın!

Türk bayraklı mesaj

İngiltere’nin eski Başbakanı Boris Johnson’ın kız kardeşi yazar Rachel Johnson’dan Türkiye’ye anlamlı mesaj… “Brexit, Avrupa Birliği ve Türkiye’nin Yeri” başlıklı oturum ile MARKA 2023 Konferansı’na katılan Johnson, giydiği Türk bayraklı tişörtyle Cumhuriyet’in 100’üncü yıl coşkusuna ortak oldu. Rachel Johnson’ın ay yıldızlı tişörtüyle verdiği anlamlı mesaj, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Yazının Devamını Oku