Yılın son Ay tutulması Boğa burcunda!

Önümüzdeki bir ay boyunca gündem başlıklarımız daha çok para, istikrar ve güven konuları olacak. İşimiz ve kariyerimizle ilgili ciddi bir yapılanma sürecine girebiliriz. Aslanlar yapmak istedikleriyle yapmak zorunda oldukları konular arasında sıkışıp kalabilir. Terazilerin arkadaşlık ilişkileri küçük bir sınavdan geçebilir. Akreplerse kötü giden ilişki ve ortaklıklarına son verebilir.

Haberin Devamı

Bu hafta gökyüzüne yılın son Ay tutulması hâkim olacak. Boğa burcunda, Uranüs etkili bir tutulma bu... Etkilerini yaklaşık 1 ay hissedeceğimiz bu doğa olayı bizi nasıl etkileyecek, bakalım...

Soğuk tavırlar

Yarın; Venüs’le Satürn arasında zorlu bir görünüm olacak. İlişkide olduğumuz kişiyle aramızda duygusal bir mesafe açılabilir. Partnerimizden beklediğimiz ilgi ve sevgiyi göremeyebiliriz; ilişkimiz testten geçebilir. Kendimizi değersiz hissedebiliriz veya birileri bize böyle hissettirebilir. Bugün estetik yaptırmak veya hoşlandığımız kişiye açılmak için uygun değil. Yalnızlığı tercih edebileceğimiz bir gün bu... Çevremizdeki kişilerin soğuk tavırlarıyla karşılaşabileceğimiz bugün ayrıca kendimizi pek rahat ve mutlu hissetmeyebiliriz. Üreme organları, mesane, böbrekler, boğaz veya tiroitle ilgili sorunlara dikkat!

Haberin Devamı

Asi ve tahammülsüz

Salı; 16 derece Boğa burcunda Uranüsyen bir Ay tutulması meydana gelecek, bu tutulmaya Satürn’ün sert bir açısı olacak. Etkilerini bir ay hissedeceğimiz bu doğa olayı nedeniyle gündem başlıklarımız daha çok para, düzen, istikrar ve güven gibi meseleler olacak. Bu konularda önemli gelişmeler bekleyebiliriz. Tutulmaya Plüton’un desteğiyle hem iş hem de kariyerle ilgili ciddi bir yapılanmaya girebiliriz. Her zamankinden daha tutkulu ve güçlü olacağız ama işin içinde Uranüs olduğundan, sabırsız, asi, tepkisel ve tahammülsüz davranabiliriz. Merkür’le olan sert etkileşim sebebiyle ağzımızdan çıkanı kulağımız duymayabilir.

Şoke edici haberler

Çarşamba; Merkür’le Uranüs arasında sert bir görünüm oluşacak. Bilmediğimiz elektronik-elektrikli aletleri tamir etmeye kalkmayalım. Odaklanma sorunu nedeniyle karşımızdakileri iyi dinleyemeyebiliriz; plan yapmak için çok uygun bir zaman değil. Kime ne şekilde şaka yapacağımıza da dikkat edelim! Kendimizden son derece emin bir şekilde düşüncelerimizi ifade ederken bu durum karşı tarafa ukalalık ediyoruz gibi yansıyabilir. Ortaya skandal fikirler atabilir veya karşımızdakilere birtakım sert gerçekleri aktarabiliriz; özellikle arkadaşlık ilişkilerinde sorunlar çıkabilir! Bugün şoke edici haberler alabilir veya planlarımızı değiştirmemizi gerektiren, hiç beklenmedik bir şey yaşayabiliriz. Genel olarak cesur açıklamalar yapmadan önce iki kez düşünelim. Yazılı iletişimimizde de hatalar yaşanabilir.

Yardımlaşalım

Haberin Devamı

Perşembe; Venüs’le Neptün arasında güzel bir görünüm olacak. Romantik anlar yaratmak ve yaratıcı çalışmalar yapmak için harika bir gün.  Bugün başlayan ilişkiler çok romantik ve sevgi dolu olacaktır, adına rüya gibi bir aşk da diyebiliriz; yalnız olanlar umarım gerçekten sevip sevilebilecekleri bir romantik ilişkiye başlar. Gökyüzündeki açı, yardımlaşma temasının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Başkalarına yardım edelim, hayır işlerine girelim. Hassas ve sanatçı ruhumuzu ortaya çıkarabilmek için yaratıcı yeteneklerimizi de bugün rahatlıkla kullanabiliriz. Sergi ve konserlere gidebilir, kendimizi başka bir dünyadaymış gibi hissetme ihtiyacı duyabiliriz.

Haberin Devamı

Zamanı iyi yönetelim

Cuma; Güneş’le Satürn arasında kare açı oluşacak. Yeni bir iş kurmak, iş konusunda ciddi adımlar atmak, iş bulmak, terfi etmek oldukça zor olabilir. Zamanı yönetmek günün ana teması. Bir işi yaparken sürekli bizi engelleyen durumlar oluşabilir, yetiştirilmesi gereken işlerin altında ezilebiliriz. Otorite figürleriyle de ilişkilerimiz gerginleşebilir. Bu transit genellikle içinden çıkamadığımız, belli nedenlerle bırakamadığımız bir yükümlülüğe işaret eder. Gereksiz risklerden kaçınalım, temkinli hareket edelim. Kendimizi kötü hissedebiliriz; dişler, kemikler, cilt, dizkapakları
ve eklemler hassaslaşabilir.

Orta yolu bulacağız

Haberin Devamı

Cumartesi; Merkür’le Neptün arasında uyumlu bir görümüm olacak. Hayal kurmak için en güzel gün... Bugün fal baktırmak veya ruhsal konularla ilgili araştırma yapmak için de uygun. Bugün ayrıca sezgilerimiz muazzam şekilde güçlü; içimize ilginç şeyler doğabilir, rüyalarımız yol gösterici olabilir. Hayallerimizle baş başa kalmak isteyebiliriz. İdeallerimizi gerçekleştirmek için elimize güzel fırsatlar da geçebilir, sanat alanında yaratıcılığımızı kullanabilir ve yeteneklerimizi sezgilerimizle birleştirerek ortaya güzel eserler çıkarabiliriz. İletişim dilimiz yumuşak ve orta yol bulucu olacaktır.

Tutku ön planda

13 Kasım Pazar; Venüs’le Plüton arasında destekleyici bir etkileşim olacak. İlişkilerde tutku ve ihtiras ön plana çıkabilir, bir şeyleri takıntı haline getirebiliriz. Bir ilişkimiz bizi zorlayabilir ve bu kişi, üzerimizde baskı yaratan durumlara neden olabilir. Bugün ayrıca güçlü kişilerle bir araya gelebilir, isteklerimizi gerçekleştirmek için nasıl bir yola başvuracağımıza kafa yorabiliriz. Çıkarlarımızı gözeteceğimiz bir gün...

Haberin Devamı

Maddi riskler almayın
Koç ve Yükselen Koç;
Maddi konularda önemli bir krizi yönetmeniz gerekebilir, adımlarınız çok dikkatli atın, risk almayın. Borsa, yatırım ve özel hayatınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir ama bu alanlarda pek rahat hareket edemeyebilirsiniz, işler pek istediğiniz gibi gitmeyebilir.

Yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz
Boğa ve Yükselen Boğa;
Sağlığınızı ve bedeninizi ilgilendiren konular ön planda olacak, fiziksel değişime gitmek isteyebilirsiniz. Kemiklerinize, dişlerinize, tansiyonunuza ve eklemlerinize dikkat! Hayatınıza dair önemli birtakım krizleri yönetmeniz gerekebilir. Aile, gayrimenkul, taşınmayla ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir ancak bir takım engeller veya yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Her ne kadar kendi başınıza buyruk, istediğiniz gibi hareket etmek isteseniz de koşullar buna müsaade etmeyebilir.

Hayatı kontrol etmek kolay değil
İkizler ve Yükselen İkizler;
Bu dönem kendinizi iyi hissetmeyebilir; birtakım korkularla mücadele etmeniz gerekebilir. Hayatı kontrol etmek kolay olmayacağı gibi, elde olmayan sebeplerden ortaya çıkabilecek duygusal-maddi veya sağlıkla ilgili bir kriz yönetmeniz gerekebilir. Eğitim, seminer, kardeş, komşu, dijital işler, yayıncılık gibi konularda sorumluluklarınız artabilir; bir takım gecikmelerle uğraşmak zorunda kalabillirsiniz.

Maddi kayıplar yaşamayın
Yengeç ve Yükselen Yengeç;
Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, dostlarınızla ilişkilerde önemli krizleri yönetmeniz gerekebilir. Bu krizler dürüstlükle veya maddi konularla ilgili olabilir. Bu tutulma zamanında maddi açıdan sorumluluklarınız artabilir, bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Finansal büyük riskler almak için uygun bir dönemde değilsiniz, kayıplara karşı dikkatli olun.

Zor yöneticilerle çalışabilirsiniz
Aslan ve Yükselen Aslan;
Kariyer ve yaşam hedefleriniz konusunda birtakım krizleri yönetmeniz gerekebilir. Yapmak istediklerinizle ile yapmak zorunda olduklarınız arasında sıkışabilir, rahat ve akıcı hareket etmek kolay olmayabilir. İş sorumlulukları artabilir, zor yöneticilerle çalışmanız gerekebilir. Sağlığınıza özellikle baş bölgesi, tansiyon, baldırlar, kan dolaşım sisteminize çok dikkat!

Taşınma planlarınız varsa...
Başak ve Yükselen Başak;
Yabancılar, resmi işler, uzak akrabalar, eğitim konularında krizler çıkabilir, bu kriz finansal veya bir şeyin doğru olup olmamasıyla ilgili olabilir. Birtakım korku veya endişelerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem ruhsal sağlığınıza daha fazla odaklanmanız gerebilir, kendinize psikolojk yatırım yapmanızı öneririm, örneğin terapiye gitmek harika olabilir. Taşınma gibi bir durum varsa, bir takım gecikmelerin olabileceğini bilmelisiniz.

Kolay adım atamayabilirsiniz
Terazi ve Yükselen Terazi;
Tutulma hayatınızda krediler, borçlar, nafaka, prim ve burs gibi konuları tetikleyecektir. Bu alanlarda sorumluluklarınız artarken, kolay adımlar atmanız ne yazık ki pek mümkün olmayacaktır, birtakım engeller ve kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Bu tutuma zamanı dostluk ve arkadaşlık ilişkileri de küçük bir sınavdan geçebilir, bazı ilişkiler sona erebilir.

Keyifli bir tutulma değil
Akrep ve Yükselen Akrep;
İlişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar ve evlilikle ilgili duygusal krizler söz konusu... Bu konularda isteklerinizi elde etmeniz zor olabilir. Kötü giden ilişki ve ortaklıklara son verebilirsiniz. Özellikle ailevi veya gayrimenkulle ilgili konulara ilişkin sorumluluklarınız artabilir. Keyifli bir tutulma değil bu... İlişkiler ve aile arasındaki dengeyi dikkatli bir şekilde kurmanızı öneririm. Ailede hastalıklar, sorunlar meydana gelebilir.

Planlarınız aksayabilir
Yay ve Yükselen Yay;
Hem sağlık hem de iş konusunda sorunlar çıkabilir. Belalı müşteriler, zor projeler ve bitmeyen mesailerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tutulma zamanı, yurtdışı işleri, eğitim, yayıncılık, reklam, hukuksal konularda planlarınız aksayabilir, kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Sağlıkla ilgiliyse üreme organları, yumurtalıklar, genital bölge ve bağırsaklarla ilgili sorunlar söz konusu olabilir.

Partnerinizin ailesiyle ilgili sorunlar...
Oğlak ve Yükselen Oğlak;
Bu tutulma zamanında özel hayatınız, çocuklar, borsa ve yatırım konularında çıkan sorunlar huzurunuzu kaçırabilir. Yatırımlar, borçlar, alacaklar, nafaka, prim, burs gibi konularda isteklerinizi gerçekleştirmeye çalışırken önünüze bazı engel veya zorluklar çıkabilir. Özel hayatınızda kontrolü kaçırabilirsiniz. Partnerinizin ailesiyle ilgili sorunlarla uğraşmanız gerekebilir.

Kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz
Kova ve Yükselen Kova;
Odağınızda ailevi meseleler ve gayrimenkul olacak. Evde önemli değişimler meydana gelebilir. Bu dönem ilişkiler ve ortaklıklardan yana sorumluluklarınız artabilir. İlişkilerde, ortaklıklarda, evlilikle ilgili konularda kendinizi bunalmış, kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Hem aile hem de evlilik-ortaklık ilişkilerinde bir sınavdan geçiyor gibi hissedebilirsiniz.

İletişim dilinize çok dikkat
Balık ve Yükselen Balık;
Bu tutulma sırasında odağınızda komşular, kardeşler, eğitim, dijital işler, satış-pazarlama konuları olacaktır; iletişim dilinize çok dikkat! Bu dönem sizden işle ilgili beklentiler artavilir. Sağlığınıza daha fazla özen göstermenizi öneririm. Özellikle tansiyon, kalp-damar, varis, bağırsaklara...

Yazarın Tüm Yazıları