Yepyeni bir dönem başlıyor

Hızlı düşünüp, hızlı kararlar vereceğimiz bir haftaya başlıyoruz. Yeni ayla birlikte kendimizi enerjik, yeniliklere ve ‘en önemli geçişe’ hazır hissedeceğiz.

Haberin Devamı

Herkese merhaba! Bu hafta bu yılın en önemli gezegen geçişini yaşayacağız, Plüton Kova burcuna geçecek. En önemli diyorum çünkü bizim nesil bir daha böyle bir geçişi göremeyecek. Plüton en son 1778 ile 1798 yılları arasında Kova burcundaydı. Bu yüzden bu hafta, haftalık burç analizlerini de Plüton’un Kova burcuna geçişinin burçlar üzerindeki etkilerinin neler olacağına ayırdım. Önce bu hafta gün gün neler var, onlara göz atalım.

Yepyeni bir dönem başlıyor

 

Bugün, Ay 13.31 ile 18.11 arasında Kova burcunda boşlukta olacak, akabinde Balık burcuna geçecek. Yine bugün Merkür, Koç burcuna geçecek ve 3 Nisan’a kadar burada seyahat edecek. Şimdi iletişim ve ifadede gözle görülür bir hızlanma ve tempo başlıyor. Hızlı düşünüp hızlı kararlar vereceğimiz ve hatta karar verirken inisiyatif alacağımız bir süreç olacak hepimiz için. Bazen karar verirken çözüm odaklı olabileceğimiz gibi diğer yandan düşünmeden ve dürtüsel de karar verebilir, konuşabiliriz. Bu dönem dilimizin kemiği pek olmayacak, kelimeler bir süzgeçten geçmeden ağzımızdan çıkıverecek. Koç burcunun bencil doğası bizim iletişim ve ifademize de yansıyacak. Başkalarının fikir ve düşüncelerini dinlemek gibi bir zamanımız olmayacak ya da dinlermiş gibi yapıp yine kendi bildiğimizi okuyacağız belli ki.

Haberin Devamı

Yarın, Ay tüm gün Balık burcunda seyahat edecek. Güneş’le Plüton arasında sekstil (60 derecelik) açı oluşacak (etki süresi +/-2 gün). Başarılı olma konusunu takıntı haline getirebiliriz. Bu aralar diğer insanların üzerinde çekici bir imaj sergileyebiliriz. Başkalarına yardım etmek ve fayda sağlamak çok daha kolay olacak. Bu dönem gizemli gibi görünen konuları araştırabilir, derinlik isteyen konulara sabır gösterebiliriz. Kişisel anlamda sevmediğimiz özelliklerimizin farkına varıp bunları değiştirebiliriz. İş yapma şeklimizi farklılaştırabilir veya iş hayatında istediğimiz değişimler için harekete geçebiliriz.

Haberin Devamı

Salı günü, hem Güneş Koç burcuna geçecek hem de 0 derece Koç burcunda Merkür etkili bir yeniay meydana gelecek. Koç burcu yeniay zamanları hayatımızda yeni başlangıçlar için motive olduğumuz, enerji dolduğumuz, hayatımızda yeni sayfalar açmak istediğimiz zamanlardır. İşin içinde Merkür de olduğu için hızlı düşüneceğimiz, hızlı karar vereceğimiz, yeni bir şeyler öğrenmek için hevesli olacağımız, seyahat planları yapabileceğimiz, satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, tanıtım gibi konularda aksiyonlar alabileceğimiz bir dönemdeyiz. Yalnız zaman zaman iletişim kazalarına ve pot kırmalara açık olacağımızı da unutmamak gerek.

Çarşamba, Ay tüm gün Koç burcunda. Venü ve Kuzey Ay düğümü birlikte hareket edecekler (etki süresi +/-1 gün). Güzel ve hoş şeyleri hayatımıza çok daha kolay bir şekilde çekebileceğimiz zamanlar. Sosyal anlamda ilişkileri yönetmek oldukça kolayken, yeni ilişkiler ve ortaklıklara başlamak içinde uygun zamanlar. Bu dönem diğer insanlarla kurduğumuz özel veya sosyal ilişkiler bize bir şeyler öğretecektir. Yaratıcılık, müzik, resim, sanatsal her türlü konuda başarılı çalışmalar yapabiliriz. Partner veya dostlardan da fayda, destek görebiliriz.

Haberin Devamı

Perşembe günü, Ay 20.11 ile 21.41 arasında Koç burcunda boşlukta olacak, akabinde Boğa burcuna geçecek. Bugün itibariyle jenerasyon gezegeni olan Plüton burç değiştirerek Kova burcuna geçiş yapacak. Plüton yavaş ve ağır hareket eden bir gezegendir ve 2042 yılına kadar Kova burcunda seyahat edecek. Bunun etkisini bireyselden daha çok dünya ve yaşadığımız coğrafya üzerinde göreceğiz. Plüton bir sistemi ve düzeni yıkarak yeni bir sistem ve düzene geçişe işaret eder. Bu geçiş Kova burcunun temsil ettiği düzeyde olacaktır. Her şeyin çok daha dijitalleşmesi, insan gücünün azalması, sınırların ortadan kalkması, özgürlük kavramının genişlemesi, azınlık olarak görülenlerin güç kazanması, farklı, sıradışı olanların ‘normalleşmeye’ başlaması, uzayda yaşam gibi geniş yelpazede birçok devrim niteliğinde gelişme bizleri beklemekte.

Haberin Devamı

Cuma, Ay tüm gün Boğa burcunda. Ay-Boğa günlerinde kişiler genellikle durumları pratik ve somut bir bakış açısıyla ele alabilir. Paranın değerini bilir, karşılığını almak isteriz. Anın tadını çıkarmak, bedenimizle mutlu olmak, masaj yaptırmak, dokunma, koku ve tat alma duyularımızı harekete geçiren şeylerle uğraşmak, siesta yapmak, kek-pasta pişirmek, hamurişlerine ağırlık vermek, doğadan zevk almak, ayaklarını uzatıp televizyon karşısında çerezler eşliğinde keyif yapmak, müzik dinlemek, şarkı söylemek, sanat ve estetik içeren konulara eğilmek, rahat bir koltuğa yayılmak Ay Boğa’dayken yapabileceklerimizdir.

26 Mart Cumartesi Ay 19.17 itibariyle boşlukta olacak. Mars da Yengeç burcuna geçecek ve 20 Mayıs’a kadar burada seyahat edecek. Mars’ın Yengeç burcundaki etkisi, genel olarak enerjik ve hırslı bir şekilde duygusal ve hassas olmayı ifade eder. Bu durum, duygusal yönden hassas insanların daha agresif ve savunmacı bir tutum sergilemesine neden olabilir. Aynı zamanda, kişisel ilişkilerde çatışmalar ve kavgalar yaşanabilir. Ayrıca insanlar sevdikleri için daha fazla mücadele edebilir, onları korumaya yönelebilir. 

 

Koç

Haberin Devamı

Sosyal ilişkiler etkilenecek

Plüton genel olarak yok eden, güç kazandıran, yeni bir sistem kuran, psikolojik üstünlük ve tatmin isteyen bir gezegendir. Plüton, 11’inci ev dediğimiz dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal çevre, siyaset, iş hayatından kazandığınız gelirleri temsil eden bir alana geçecek. Yıllar içinde tüm sosyal ilişkileriniz tamamen değişecek, bazılarınız toplumsal konularda öncülük edecek, bazılarınız siyasete atılacak, bazılarınız gelir kaynaklarını değiştirecek. Bu konularda çok büyük devrimlere, değişimlere hazır olun. Zira Plüton bir yerden geçerken öyle değişimler yaşatır ki bir daha geriye dönüşü olamaz!

Boğa

Büyük değişimler yaşayabilirsiniz

Plüton 10’uncu ev dediğimiz, iş, kariyer, toplumsal statüyü temsil eden alanda seyahat edecek. Bu süreçte kariyerinizde geri dönüşü mümkün olmayan çok büyük değişimler yaşayabilirsiniz. Bambaşka bir yola girebilirsiniz. Statünüzde büyük değişimler meydana gelebilir. Evliyseniz bu boşanmayla olabileceği gibi eğer evli değilseniz de bu evlenerek olabilir. Toplumun sizi algılama, toplumdaki imajınızda da önemli değişimler yaşanabilir. Bazılarınız kariyer anlamında çok güçlenirken, bazılarınız ise çok popüler ve ünlü olabilir. Kimileriniz de belki psikoloji, hammadde, kimyasal maddeler, insan kaynakları, madencilik, enerji gibi alanlarda kariyer planları yapabilirsiniz.

İkizler

Hukuki konulara dikkat

Plüton 9’uncu evinize girecek. Bu süreçte hayata bakış açınız, yaşam felsefenizde çok büyük değişimler meydana gelebilir. Bazılarınız ülke değişiklikleri yaparken bazılarınız ise yayıncılık, medya gibi alanlara kayabilirsiniz. Öğrenciyseniz okuduğunuz bölümü değiştirmek, bambaşka bir alanda uzmanlaşmak isteyebilirsiniz. Bu dönem hukuki konularda çok daha dikkatli olmakta fayda vardır. Hayattaki varoluşunuzu en derin yerlerden sorgulayacağınız, cevaplar arayacağınız bir yolculuk bekliyor sizi.

Yengeç

Önemli gelişmeler…

Plüton 8’inci evinize girecek. Bu, yaşamın köklü bir noktada değişmesi anlamına gelmektedir. Psikolojik bir değişim, dönüşüm olacaktır. Bunun yanı sıra para kazanma kaynaklarınız, borçlar, vergiler gibi konularda da tutumunuz, alışkanlıklarınızda önemli gelişmeler meydana gelebilir. Belki artık ortaklaşa işlerle para kazanırsınız, belki insan kaynakları, ilaç, hammadde, enerji, dijital işler, teknoloji gibi alanlardan para kazanmaya başlarsınız.

Aslan

Hayat değiştirecek işbirlikleri…

Plüton 7’nci evinize girecek. İlişkileri yaşama şekliniz, ilişkilerinizin teması, hayatınıza çektiğiniz insanlar, ortaklıklar ve ortaklıkların yapısında çok büyük değişimlere hazır olun. Evliyseniz ve ilişkiniz bir de kötü gidiyorsa, bu süreçte bitebilir. Ya da ilişkiler veya ortaklıklarda güç kazanacağınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek anlaşmalar olabilir, çeşitli işbirlikleri kurabilirsiniz bu dönemde. Yalnız karanlık ve aşırı takıntılı tiplerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz.

Başak

Yaptığınız işler değişebilir

Plüton 6’ncı evinize giriş yaparak zaman içinde günlük yaşam akışınızı tamamen değiştirecek. Sağlıkla ilgili konularda hayatınızda çok büyük değişimler yaratabilirsiniz. İş ortamınız değişebilir. Örnek veriyorum, siz İstanbul Anadolu Yakası’nda çalışıyorsunuzdur ama işyeriniz Avrupa Yakası’na taşınır ve düzeniniz değişir. Ya da büyük bir kararla işyeriniz içişlerinde büyük bir değişime gider ve görev tanımınız, yaptığınız işler değişebilir. Sağlık veya hizmet sektöründe iş yapmaya başlayabilir veya bu sektörlerde kendi işinizi kurmak için adımlar atabilirsiniz. Kilo fazlanız vardır ve ameliyat olmaya karar verebilirsiniz. İnanılmaz et seven bir insanken vegan, vejetaryen olma kararı alabilirsiniz. Günlük yaşamınızı belki de eve alacağınız patili bir dost da değiştirebilir.

Terazi

Aradığınız tatlar değişebilir

Plüton 5’inci evinize girecek ve yıllar içinde büyük değişimler meydana getirecek. Bu değişim sanatın bir koluyla ilgilenmeye başlayarak olur, borsaya atılarak olur, çocuk sahibi olarak olur, hayatınıza girecek bir aşk ile de olabilir. Ama bu aşkla evlenmek istemeyebilirsiniz ya da aşkı yaşama, flört etme şeklinizde bile önemli değişimler meydana gelebilir. Cinselliği yaşama şekliniz ve buradaki deneyimlerinizde önemli değişimler meydana gelebilir. Aradığınız dokular, tatlar değişebilir. Yaşamdan keyif alma şekliniz, hobilerinizde çok büyük değişimler yaşayabilirsiniz.

Akrep

Yepyeni bir kariyer…

Plüton 4’üncü ev dediğimiz bir alana geçecek. Bu o kadar büyük değişimler meydana getirecek ki hayatınızda! Hem yaşadığınız alan hem mesleki konularda eski süreci, eski hayatı geride bırakıp yeni dönem, yeni hayata başlamak gibi düşünebilirsiniz bunu. Hatta belki yurtdışında bile yaşamaya başlayabilirsiniz. Ya da kendi evinizi inşa etmek için harekete geçersiniz. Eviniz kentsel dönüşüme girebilir, belki de hayatınızın temelleri adeta kentsel dönüşüme girebilir. Bu süreç aile içinde dramatik, üzücü durumları da beraberinde getirebilir. Bu dönem kendinize yepyeni bir kariyer de yaratabilirsiniz.

Yay

Krizler çıkabilir

Plüton 3’üncü evinizden geçmeye başlayacak. Bu transitte konuştuğunuzda insanlar sizi dinler. İsteseniz de istemeseniz de bunu yapacaklardır. Plüton konuşmalarınıza güç verir. Önce fark etmeseniz de insanlar sizin söylediklerinize farklı tepkiler vermeye başladıklarında bunu anlarsınız. 3’üncü ev, kardeş ve komşuları yöneten evdir. Plüton transitiyle birlikte derinlerden çıkıp gelen bazı konular gündeme taşınır. Bu konularda birtakım dertler, krizler meydana gelebilir. Komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar bu dönemde ortaya çıkar ve uzun zaman sürer. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Eğer satış, reklam yazarı veya terapist gibi mesleklerde çalışıyorsanız bu transit size yardımcı olur. Sözlerinizle insanları etkilersiniz.

Oğlak

Belki kendi işinizi kurarsınız

Plüton 2’nci evinize girecek. Yani konu para ve özdeğer. Parasal kaynaklarınızda çok önemli, büyük değişimler meydana gelebilir. Para kazanma kabiliyetleriniz ve kaynaklarınız farklılaşabilir, sektör değiştirebilirsiniz. Özellikle işin içinde Kova olduğundan dolayı dijital, teknoloji, elektronik, enerji gibi alanlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Belki kendi işinizi kurarsınız. Maddi konulardan yana güç elde etmek ve bununla paralel kendinizi daha değerli hissetmek isteyeceksiniz. Tabii umarım böyle iyi senaryolarla hayatınız şekillenir. Ola ki siz yıllarca paranızı doğru olmayan kaynaklardan ve etik dışı kazandıysanız o zaman Plüton’un acımasız yüzünü görebilirsiniz.

Kova

Psikolojiniz güçlenecek

Plüton burcunuza geçerek hayatınızda çok büyük değişimleri yıllar içinde meydana getirecektir. Bunlar o kadar büyük ve köklü değişimler olacak ki. kariyer, para kazanma kaynakları, fiziksel görüntünüz, yaşadığınız şehir-ülke, yetenekleriniz, kimliğiniz üzerinde önemli değişimler meydana gelecektir. Yıllar içinde şu yaşadığınız hayattan bambaşka bir hayat yaşıyor olacaksınız. Ama her şeyden önce psikolojik anlamda güçleneceğiniz bir süreç olacak ve artık krizleri kendi avantajınıza çevirmeyi doğal olarak öğreneceksiniz.

Balık

Kendinizle yüzleşme zamanı

Plüton çok uzun bir süre 12’nci evinizde seyahat edecek. Bu öncelikle sizin psikolojik dinamiklerinizde büyük devrimler meydana getirecek. Kendi duygularınız üzerinde o kadar çok kontrole sahip olabileceksiniz ki, başkalarının hissettiklerini tanıyamaz veya bunlara yanıt veremez hale gelebilirsiniz. Bu da genellikle yanlış anlaşılmalara ve ihtiyaçların gözden kaçırılmasına yol açar. Bu dönemde ruhsal ve psikolojik büyümeye yoğun bir odaklanma olabilir. Ruhunuzun derinlere gömülmüş yönleriyle yüzleşmeye başlarsınız. Doğanızın gizli tarafı hakkında alışılmadık şeyler görürken, kolay bir süreç olmasa da bunları kontrol etmeyi de öğreneceksiniz. Bu bir noktada güçlü bir kendinizle yüzleşme zamanıdır. Hayatınızda bazı alışılmadık, tuhaf veya şans eseri deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu konum bazen güçlü veya beklenmedik düşmanlarla ilişkilendirilir. Aynı zamanda karanlık, yoğun rüyaları da gösterebilir. Sonunda sağlığınızı etkileyebilecek pek çok şeyi kendinize saklayabilirsiniz. Kendinize bazı sırlarınızın gerçekten gerekli olup olmadığını sorun, belki de her şeyi saklamak zorunda değilsiniz. Bu dönem ayrıca yurtdışında yaşamak adına da önemli adımlar atılabilir.

 

Yazarın Tüm Yazıları