MENÜ

Yusuf Halaçoğlu

Yusuf Halaçoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yusuf Halaçoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.087 Yusuf Halaçoğlu haberi bulunmuştur.

Yusuf Halaçoğlu 10 Mayıs 1949, Kozan doğumlu Türk tarihçi ve siyasetçi. 1993-2008 yılları arası Türk Tarih Kurumu başkanlığı yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 24., 25. ve 26. dönem Kayseri milletvekilidir ve eski TBMM MHP Grup Başkanvekili'dir.

Yusuf Halaçoğlu Haberleri

İYİ Partide bir istifa daha

İYİ Parti'de bir istifa daha

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Erzurum, İYİ Parti’deki tüm görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etti. Erzurum, istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

15.08.2018Gündem
İYİ Parti’de istifa yorumu: ‘Bizi sarsmaz güçlendirir’

İYİ Parti’de istifa yorumu: ‘Bizi sarsmaz güçlendirir’

İYİ Parti, kurucu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor’un ağır eleştirilerle istifa etmesi üzerine başlayan ‘kan kaybı’ iddialarına karşılık pazar günkü kurultayda “Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez” söylemini öne çıkaracak.

9.08.2018Gündem
İYİ Partiden istifa eden Özcan Yeniçeri: Benzer istifalar olabilir

İYİ Parti'den istifa eden Özcan Yeniçeri: 'Benzer istifalar olabilir'

İYİ Parti'de 24 Haziran seçimlerini başarısızlık olarak nitelendiren ve mevcut yönetimin uygulamalarından rahatsız olan isimlerin istifası, partide yeni ayrılıkların işareti olarak yorumlanıyor. İstifa eden Özcan Yeniçeri, "Bu kafa yapısı devam ederse muhtemelen benzer istifalar olabilir. Bir kişinin arkasında 'Sen olmazsan biz ölürüz, yok oluruz' diyen bir hareketin devam ihtimali çok sıkıntılı olur" dedi.

7.08.2018Gündem
İYİ Parti kurucularından Fatih Eryılmaz da istifa etti

İYİ Parti kurucularından Fatih Eryılmaz da istifa etti

İYİ Parti kurucu ve GİK üyesi 15 Temmuz gazisi emekli emniyet müdürü Mehmet Fatih Eryılmaz, partiden ve partisindeki görevlerinden istifa etti.

7.08.2018Gündem
3 kurucu bıraktı

3 kurucu bıraktı

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Yusuf Halaçoğlu ile kurucu üyeler Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, olağanüstü kurultaya bir hafta kala istifa etti.

6.08.2018Gündem
İstifaların ardından İYİ Partiden son dakika açıklaması

İstifaların ardından İYİ Parti'den son dakika açıklaması

İYİ Parti'de kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifalarının ardından parti içinden ilk açıklama geldi.

6.08.2018Gündem
İYİ Partide 3 kurucu üye istifa etti

İYİ Parti'de 3 kurucu üye istifa etti

İYİ Parti'de istifa depremi... Kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu istifa etti.

6.08.2018Haber
Son dakika: İYİ Partide deprem... Üç kurucu üye istifa etti

Son dakika: İYİ Parti'de deprem... Üç kurucu üye istifa etti

İYİ Parti'de istifa depremi... Kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu istifa etti.

6.08.2018Gündem
Genel başkanlığımda devam edeceğiz

'Genel başkanlığımda devam edeceğiz'

İYİ Parti’nin seçimde aldığı sonucu ‘zor şartlar ve imkânsızlıklar içinde büyük bir kazanım’ olarak değerlendiren Genel Başkan Meral Akşener, dün yaptığı açıklamayla “Göreve devam” dedi.

26.06.2018Gündem
İYİ Partili Halaçoğlundan Akşenere sert eleştiri

İYİ Partili Halaçoğlu'ndan Akşener'e sert eleştiri

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan Yusuf Halaçoğlu, seçim sonuçlarına ilişkin Meral Akşener'i çok sert bir şekilde eleştirdi. Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp %7 oy aldınız. Bu başarı mı?" dedi.

26.06.2018Gündem
Listeye giremeyen İYİ Partililer konuştu

Listeye giremeyen İYİ Partililer konuştu

MHP’DEN istifa ederek İYİ Parti’ye katılan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, Kadir Koçdemir ve Başkanlık Divanı’ndan Ayfer Yılmaz, Buğra Kavuncu ve Kazım Ataoğlu, aday listesinde yer almadı.

23.05.2018Gündem
Çocuklara bakmak zorundayım

'Çocuklara bakmak zorundayım'

MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılan milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, Kadir Koçdemir ve Başkanlık Divanı’ndan Ayfer Yılmaz, Buğra Kavuncu ve Kazım Ataoğlu, listede yer almadı.

22.05.2018Gündem
Meral Akşenerin ardından Yusuf Halaçoğlu da açıklama yaptı

Meral Akşener'in ardından Yusuf Halaçoğlu da açıklama yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti'de milletvekili listesinde yer verilmeyen Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu için "Sayın Halaçoğlu benim öğretmenimdir, hocamdır, abimdir. Kayseri birici sırayı istemedi, İzmir ya da Ankara istedi. Genel Başkan Yardımcılarımız vardı. Genel Başkan Yardımcılarımızın altına onu koysak olmazdı, koskoca ağabeyimi. Dolasıyla 'Beni affedin' dedi. Ben de o karara saygı duydum." dedi. Halaçoğlu ise yaptığı açıklamada "Listede yer almasam da bütün varlığımla hiçbir küskünlük göstermeden bu yolda mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarımıza emin bir gelecek için çalışacağım." ifadelerini kullandı.

22.05.2018Gündem
İYİ Parti kurucusu Halaçoğluna şok Kayseri-İzmir derken....

İYİ Parti kurucusu Halaçoğlu'na şok! Kayseri-İzmir derken....

İzmir'den 24 Haziran'da yapılacak genel seçim için milletvekili aday adayı olan, İYİ Parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu, liste dışı kaldı. Kayseri'de liste başına yazıldığını; ancak bunu kabul etmediğini belirten Halaçoğlu, parlamentoda yer almasa da İYİ Parti'de hukuk devleti için mücadele edeceğini söyledi.

22.05.2018Gündem
İYİ Parti’de eski MHP’li ağırlığı

İYİ Parti’de eski MHP’li ağırlığı

İYİ Parti’nin milletvekilliği aday listesinde ağırlıklı olarak eski MHP kökenli isimler yer aldı. Başkanlık Divanı’nın tamamını seçilebilir yerlerden aday gösterildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eski özel kalem müdürü Ömer Karakaş da listede. Partinin altı milletvekilinden Koçdemir, Halaçoğlu ve Okutan listede yok.

21.05.2018Gündem
İYİ Partinin milletvekili adayları belli oldu

İYİ Parti'nin milletvekili adayları belli oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Afyon'dan aday gösterildi.

21.05.2018Gündem
Üniversiteler tepkiyle bölündü

Üniversiteler tepkiyle bölündü

İstanbul, Gazi ve İnönü üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 13 üniversitenin bölünmesini düzenleyen tasarı, muhalefetin tepkileri arasında yasalaştı.

9.05.2018Gündem
Gergin oturum

Gergin oturum

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 98’inci yılını kutlayan Meclis’te özel oturum tartışmalı geçti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘20 Temmuz darbesi’ olarak nitelediği OHAL uygulaması üzerinden ‘tek adam’ polemiğini, ‘15 Temmuz’ ve ‘kiralık vekil’ konulu atışmalar izledi. Başbakan Yıldırım CHP’ye sert yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşananlar için “Rezalet” dedi.

23.04.2018Gündem
Akşenerden siyasetçilerle istişare yemeği

Akşener'den siyasetçilerle 'istişare' yemeği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanlarında bulunduğu isimlerle ’istişare yemeği’nde bir araya geldi. Akşener'in yemeğine yaklaşık 300 kişi davet edildi. Davetlilerden bazılarının yemeğe katılmadığı öğrenildi.

20.02.2018Gündem
Tunceli’de İYİ Parti Lideri Akşener’e yoğun ilgi

Tunceli’de İYİ Parti Lideri Akşener’e yoğun ilgi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün ziyaret ettiği Tunceli’de vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Çarşıda esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Akşener, yoğun ilgi nedeniyle oluşan kalabalıkta zaman zaman yürümekte zorlandı.

6.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Dik duracakmış eğilmeyecekmiş

VENEZUELA’da manzara-i umumiye şöyle:

6.08.2018

İYİ Parti’de Pandora’nın kutusu açıldı

MERAL Akşener’le görüşen İYİ Parti yöneticileri, geri dönüş için kapıyı araladığı görüşündeydiler.

25.07.2018

Semavi Eyice’yi saygıyla anarak...

SEMAVİ EYİCE’nin anılarım arasında ayrı bir yeri var.

7.06.2018

İYİ Parti’de neler oluyor

İYİ Parti’de ağırlık Meral Akşener-Koray Aydın ve Musavat Dervişoğlu’nun kontrolünde. 24 Haziran seçimleri öncesinde aday belirlemede en çok tartışılan parti İYİ Parti oldu.

24.05.2018