EKSTRA
MENÜ

Yunan Gemisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 990 haberi bulunmuştur.

Yunan Gemisi Haberleri

Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliğinden müdahale

Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliği'nden müdahale

Son dakika haberine göre Midilli Adası açıklarında mültecileri Türk kara sularına itmeye çalışan Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliği ekipleri müdahale etti. Bu sabah çekilen görüntülerde Türk Sahil Güvenliği’nin Yunanlı yetkilileri siren sesiyle uyardığı görülüyor.

2.04.2021Haber
Son dakika... Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliğinden müdahale

Son dakika... Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliği'nden müdahale

Son dakika haberine göre Midilli Adası açıklarında mültecileri Türk kara sularına itmeye çalışan Yunan gemisine Türk Sahil Güvenliği ekipleri müdahale etti. Bu sabah çekilen görüntülerde Türk Sahil Güvenliği’nin Yunanlı yetkilileri siren sesiyle uyardığı görülüyor.

2.04.2021Dünya
TCG Kemalreis bu kez Yunan gemisiyle geçiş eğitimi yaptı

TCG Kemalreis bu kez Yunan gemisiyle geçiş eğitimi yaptı

Yunanistan’ın tacizleri nedeniyle Doğu Akdeniz ve Ege’de sıklıkla karşı karşıya gelen Türkiye ve Yunanistan Deniz Kuvvetleri unsurları bu kez NATO bünyesinde Akdeniz’de birlikte “geçiş eğitimi” yaptı.

14.03.2021Dünya
Yunan gemisinin çarptığı teknedeki balıkçılar, kazaya kamarada uyurken yakalanmış

Yunan gemisinin çarptığı teknedeki balıkçılar, kazaya kamarada uyurken yakalanmış

Adana'nın Karataş ilçesinde Yunanistan bayraklı tankerin çarptığı balıkçı teknesinin alabora olduğu kaza sırasında ölen 4 balıkçının kamara bölümünde uyudukları, kaptan Metin Bütün'ün ise teknenin üst bölümünde bulunduğu ortaya çıktı. Hayatını kaybeden 5 kişinin cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınarak toprağa verilmek üzere Mersin'e götürüldü.

12.11.2020Haber
Son dakika haberleri... Adana’da Yunan gemisi çarpmıştı Korkunç ayrıntı…

Son dakika haberleri... Adana’da Yunan gemisi çarpmıştı! Korkunç ayrıntı…

Adana’nın Karataş ilçesinde Yunanistan bayraklı tankerin çarptığı balıkçı teknesinin alabora olduğu kaza sırasında ölen 4 balıkçının kamara bölümünde uyudukları, kaptan Metin Bütün'ün ise teknenin üst bölümünde bulunduğu ortaya çıktı. Hayatını kaybeden 5 kişinin cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınarak toprağa verilmek üzere Mersin'e götürüldü.

12.11.2020Gündem
Akar ve  komutanlar Oruç Reis’in komuta merkezinde: Haklarımızı korumakta kararlıyız

Akar ve komutanlar Oruç Reis’in komuta merkezinde: Haklarımızı korumakta kararlıyız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) komuta kademesi, dün Oruç Reis araştırma gemisine refakat eden askeri gemilerin komuta edildiği Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’ndaydı.

15.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan İlk cevabı aldılar demişti... Perde arkası ortaya çıktı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İlk cevabı aldılar' demişti... Perde arkası ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Oruç Reis’imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır öderseniz dedik ve ilk cevabı aldılar” açıklamasının perde arkasında Türk fırkateyninin, bir Yunan savaş gemisine yaptığı önleme var.

14.08.2020Gündem
İlk cevabı aldılar

İlk cevabı aldılar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin “Hakkımızı yedirtmeyiz” mesajı verdi, “Oruç Reis’imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar” dedi. Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı ve ardından AK Parti 19’uncu Kuruluş Yıldönümü programında özetle şunları söyledi:

14.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Akardan Fransanın iddialarına net cevap

Son dakika haberler... Bakan Akar'dan Fransa'nın iddialarına net cevap

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız gemisinin Türk donanması tarafından taciz edildiği iddiasıyla ilgili, "Bunu bizim kesinlikle kabul etmemiz mümkün değil. Elimizdeki bütün bilgi ve belgeleri NATO'daki ilgili kurum ve kuruluşlarla askeri ve sivil otoriterlerle paylaştık, bütün bilgileri verdik" dedi.

7.07.2020Gündem
Yunan gemisi böyle itildi Tam o an...

Yunan gemisi böyle itildi! Tam o an...

Ege Denizi'nde, sınırı geçmeye çalışırken Yunan Sahil Güvenlik güçlerince batırılmak istenen bottaki göçmeleri, Türk Sahil Güvenlik ekibi kurtardı. Sahil güvenlik ekibi, daha sonra tekne ile Yunan botunu kovalayarak, Türk kara sularından çıkardı. O anlar kameraya yansırken, tekneyi kullanan Sahil Güvenlik personelinin, "Yeterli mi komutanım?" dediği duyuldu.

7.03.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yunanistan'ın göçmenlere olan müdahalesini sert bir dille eleştirdi ve "21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı ize söyleselerdi şaka yapıyorsunuz derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların ne kadar acımasız oldukları ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. 'Şimdi havalar sıcak, gittikçe sıcaklaşıyor. Bu daha başlangıç.' diyen Soylu, "Bu sene Balkanlarda hava kurak gitti. Su 40-45 santimetreye düştü. Ayağınızla geçebilirsiniz. Miçotakis'in sınırları tutmak gibi bir kabiliyeti yok. Siz bundan sonraki olacaklara bakın." dedi.

7.03.2020Gündem
Yarım saatte 3 ülkenin savaş gemisi geçti... Dikkati bu gemi çekti

Yarım saatte 3 ülkenin savaş gemisi geçti... Dikkati bu gemi çekti

Çanakkale Boğazı’ndan geçen Fransız Donanması’na ait A-759 borda numaralı ’Dupuy De Lome’ adlı zırhlı istihbarat gemisi, Ege Denizi’ne doğru yol aldı. ABD ve Yunanistan donanmalarına ait birer savaş gemisi de aynı saatlerde Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

22.07.2019Gündem
Yunan fırkateyni bölgeyi terk etti

Yunan fırkateyni bölgeyi terk etti

Doğu Akdeniz’de araştırma yapan ’Barbaros Hayreddin Paşa’ sismik araştırma gemisini 18 Ekim’de taciz eden Yunanistan’a ait fırkateyn, gerekli yakıt ve ve barınma ikmalleri sağlanamadığı için bölgeyi terk etti.

29.11.2018Dünya
Sahil Güvenlikten ‘Bayrak Adası’ açıklaması

Sahil Güvenlikten ‘Bayrak Adası’ açıklaması

Sahil Güvenlik Komutanlığınca, Aydın'ın Kuşadası ilçesi yakınlarındaki Bayrak Adası önlerinde gerçekleştiği belirtilen bir olaya ilişkin haberin güncel olmadığı, söz konusu yayınlarla kamuoyunun yanlış bilgilendirildiği ifade edildi.

21.11.2018Gündem
Ege’de hareketli dakikalar Yunan gemisine müdahale edildi…

Ege’de hareketli dakikalar! Yunan gemisine müdahale edildi…

Ege’de Türk karasularına giren askeri gemiye, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından müdahale edildi.

21.11.2018Gündem

Suudiler bu olayı aydınlatmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova’ya resmi ziyaretinin dönüşünde kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü iddia edilen gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili olarak, “Suudi Arabistan bu olayı aydınlatmak durumundadır. ‘Çıktı’ diyerek kapatılacak bir olay değil” dedi.

19.10.2018Gündem
Yunanistan duyurdu... Tansiyonu yükseltecek hamle

Yunanistan duyurdu... Tansiyonu yükseltecek hamle

Türkiye ile Yunanistan arasından son zamanlarda yaşanan gerginliğe bir yenisi daha eklenecek.

12.03.2018Dünya
Kardakta gerilim yükseliyor

Kardak'ta gerilim yükseliyor

Kardak yakınlarında dün gece Türk ve Yunan sahil güvenlik teknelerinin çarpışması ile oluşan gerginliğe Avrupa Birliği de müdahil oldu. AB'den yapılan iki açıklamada Türkiye'ye yönelik uyarılar yer aldı. Kardak'taki gerginlik ise sürüyor. Bölgede 11 Türk gemisi ve 8 Yunan gemisi bulunuyor. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bugün Türkiye'nin Atina Büyükelçisi'ni Bakanlığa çağırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün Yunanistan'a çok sert uyarılarda bulundu.

13.02.2018Dünya
Kardak gerilimi... Bugün neler yaşandı

Kardak gerilimi... Bugün neler yaşandı?

Kardak yakınlarında dün gece Türk ve Yunan sahil güvenlik teknelerinin çarpışması ile oluşan gerginliğe Avrupa Birliği de müdahil oldu. AB'den yapılan iki açıklamada Türkiye'ye yönelik uyarılar yer aldı. Kardak gerilimi bugün gündüz saatlerinde devam etti. Bölgede 11 Türk gemisi ve 8 Yunan gemisi olduğu öğrenildi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı bugün Türkiye'nin Atina Büyükelçisi'ni Bakanlığa çağırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün Yunanistan'a çok sert uyarılarda bulundu.

13.02.2018Dünya
Son dakika: Yunan gemisi yardım çağrısı yaptı, Türk gemisi yetişti

Son dakika: Yunan gemisi yardım çağrısı yaptı, Türk gemisi yetişti

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Aden Körfezi'nde, bir Türk Tuğamiral tarafından komuta edilen Birleşik Görev Kuvveti emrinde Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatına iştirak eden TCG Giresun, Hint Okyanusu'nda keşif gözetleme görevi icrası sırasında, Yunanistan bandıralı "Aegean Angel" isimli tankerden yaralı gemi personeli için acil yardım çağrısı aldı.

8.09.2017Dünya
Ege’de kriz iddiasına çifte yalanlama

Ege’de kriz iddiasına çifte yalanlama

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ‘Türkiye’nin Avrupa’ya sığınmacı akınını yavaşlatmak amacıyla Ege Denizi’nde devriye görevi üstlenen NATO gemilerinin karasularına girişine izin vermediği’ iddiasını yalanladı.

2.03.2016Dünya
Kaçak göçmenler 6 ayda geçen seneyi ikiye katladı

Kaçak göçmenler 6 ayda geçen seneyi ikiye katladı

SURİYE ve Ortadoğu’daki iç savaşlar sürerken denizde umut yolculuğuna çıkanların sayısı rekor seviyelere ulaştı.

1.08.2015Gündem
Libya otel devleti

Libya otel devleti

Kaddafi’nin devrildiği 2011 yılından bu yana Libya’da istikrar sağlanamıyor.

28.11.2014Dünya
ABD savaş gemisi USS Ross Türk bayrağı açtı

ABD savaş gemisi USS Ross Türk bayrağı açtı

Karadeniz'de yapılan NATO tatbikatı dönüşünde, İstanbul Sarayburnu'nda bağlı bulunduğu sırada karaya inen askerlerinin başına çuval geçirilen USS Ross adlı ABD savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaparak Ege Denizi'ne doğru yol aldı. Geminin, çuval krizi sonrası zorunlu olmamasına rağmen Türk bayrağı çekerek İstanbul'dan hareket etmesi ve ilerlemesi dikkat çekti.

13.11.2014 Gündem
Doğu Akdeniz’de karşılıklı tatbikatlar

Doğu Akdeniz’de karşılıklı tatbikatlar

KKTC ve Türkiye, bugün Kuzey Kıbrıs karasularında arama ve kurtarma tatbikatına başladı. Hem karada hem de Doğu Akdeniz'de icra edilecek Şehit Teğmen Caner Gönyeli tatbikatında çeşitli senaryolar dahilinde kurtarma operasyonları yapılacak. İki ülkenin ortak tatbikat yapacağı açıklaması üzerine İsrail, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın da Güney Kıbrıs karasularında tatbikat düzenleme kararı aldığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Güney Kıbrıs Rum Yönetimi tarafından ülkedeki krize rağmen organize edilen karşı tatbikatın eylül ayında yapılmasında taraflar anlaştı.

11.06.2013Gündem
Bakan devreye girdi, Türk gemisi Çeşme’ye döndü

Bakan devreye girdi, Türk gemisi Çeşme’ye döndü

Sakız Adası’nda 10 günden beri alıkonulan “Çeşme Ekspres” gemisi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın devreye girmesinin ardından Çeşme’ye döndü.

30.03.2012Ege
Türk yolcu gemisine Sakız’da tutuklama

Türk yolcu gemisine Sakız’da tutuklama

Çeşme-Sakız arasında sefer yapan Ege Birlik’e ait Çeşme Ekspres adlı gemi adada tutuklandı. Firmanın sahibi Metin Akdurak, geminin hiçbir eksiği olmadığını söyledi.

22.03.2012Ege
Türk gemisi Sakızda tutuklandı

Türk gemisi Sakız'da tutuklandı

Çeşme ile Yunanistan'ın Sakız Adası arasında sefer düzenleyen “Çeşme Ekspres” adlı gemi Sakız adasında tutuklandı.

22.03.2012Ege
Türk gemisini Yunanistanda tutukladılar

Türk gemisini Yunanistan'da tutukladılar

İZMİR’in Çeşme İlçesi ile Yunanistan’ın Sakız Adası arasında sefer düzenleyen Ege Birlik firmasına ait ’Çeşme Ekspres’ adlı gemisi, Sakız Adası’nda Yunan yetkililerce alıkonuldu. Çeşme Liman Başkanı Atilla Beyli, "Bize gemimizin tutuklandığı bilgisi geldi fakat henüz gerekçesi bildirilmedi. Önümüzdeki saatlerde konu netleşir. Uluslararası gemi tutuklama olayı basit bir şey değildir" diye konuştu.

22.03.2012Ekonomi
Toplama kamplarına izin yok

"Toplama kamplarına izin yok"

Gazze Özgürlük Filosu baskınının kurbanları, baskının yıldönümünde, Mavi Marmara gemisinde düzenlenen bir basın toplantısında anıldı. Uluslararası Gazze Özgürlük Filosu Koalisyonu adına açıklama yapan Gazze’ye Yunan Gemisi Hareketi Koordinatörü Vangelis Pisias, “Hiç kimsenin bu denizlerde açık hapishaneler ve toplama kampları kurmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Pisias, İsrail’in filoya müdahale etmemesi için başta Birleşmiş Milletler ve katılımcıların hükümetleri olmak üzere uluslararası kamuoyunun kendilerine destek vermesini istedi.

30.05.2011Gündem
Yavuz’dan, düşmekte olan Yunan helikopterine: Bize inin

Yavuz’dan, düşmekte olan Yunan helikopterine: Bize inin

‘Harekât saati yaklaşırken HS Hydra’nın helikopteri acil durum çağrısı yaptı. Ama Hydra harekât zorunluluğu olarak güvertesini aydınlatmadı ve TCG Yavuz’un “Uçuş güvertem acil inişe hazır. Helikopteriniz üzerime inebilir” çağrısına hayatımda duyduğum en bet sesle Hydra’nın komutanı “negative, negative” cevabını verdi ve helikopter düştü.’

18.07.2010Gündem
Korsanlar Yunan gemisini serbest bıraktı

Korsanlar Yunan gemisini serbest bıraktı

Somalili korsanların kaçırdığı Yunan gemisi MV Ariana ve Ukraynalı mürettebatının serbest bırakıldığı bildirildi.

10.12.2009Dünya
Türkiye bu soruyu tartışıyor işte cevabı

Türkiye bu soruyu tartışıyor işte cevabı

Horizon-1 adlı Türk yük gemisinin Somali açıklarında deniz korsanları tarafından kaçırılması konusundaki iddialar bitmiyor. Bu konudaki son iddianın kaynağı ise NATO.

24.07.2009Gündem
Korsanlar 2 gemi daha kaçırdı

Korsanlar 2 gemi daha kaçırdı

Somali açıklarında 24 saat içinde korsanlar tarafından ikinci gemi kaçırıldı.

27.03.2009Dünya
Yunan gemisi Türk askeri gemisini taciz etti

Yunan gemisi Türk askeri gemisini taciz etti

Yunanistan'a ait bir karakol gemisinin, İzmir'in güneybatısında Türkiye'ye ait bir askeri gemiyi engellemek amacıyla tacizde bulunduğu bildirildi.

30.04.2008Gündem
Yarım saat geciksek Yunanla çatışırdık

Yarım saat geciksek Yunanla çatışırdık

Türkiye ile Yunanistan’ı 1995’te savaşın eşiğine getiren Kardak krizine müdahale eden SAT timinin komutanı Emekli Yarbay İz Metin, operasyonu anlattı: Tam savaş hazırlığı yaptık. Yaklaşık 40 Yunan gemisini ’uyutup’, o gece yarım saat önce Kardak’a çıktık. Geciksek, Yunanlılar ikinci timi çıkaracak, çatışma kaçınılmaz olacaktı...

13.01.2008Gündem
’Çipura dalaşı’ sürüyor

’Çipura dalaşı’ sürüyor

Yunan balıkçıların ’çipura’ avlamak için Kardak kayalıkları çevresine gelmesi, bölgeyi yeniden hareketlendirdi. Yunanistan’ın Kilimli (Klimnos) ve Leros Adaları’ndan dün saat 06.00 sıralarında gelen 8 Yunan balıkçı teknesi, yine kayalıklar çevresinde avlandı. Bir saat kadar sonra gelen Yunan Sahil Güvenlik Gemisi de balıkçıları korumaya aldı.

12.12.2007Gündem
Genelkurmaydan Giritte terör uyarısı

Genelkurmay'dan Girit'te terör uyarısı

Genelkurmay Başkanlığı, Girit ve Sisam adalarında meydana gelen ayrılıkçı terör eylemlerine ilişkin bilgi ve belgeleri bir kitapta topladı. Kitapta özellikle dış kanyaklı desteklerin, ayrılıkçı hareketlerin gelişimindeki rolüne dikkat çekiliyor.

28.01.2007Gündem
Titanic gibi battık

Titanic gibi battık

Yunanistan’ın Hydra Adası’nın 16 mil açığında bir Yunan tankeriyle çarpıştıktan sonra batan Panama bandıralı gemiden kurtulan 27 yaşındaki Abdullah Özmen, "Titanic gibi battık" dedi.

6.06.2006Gündem
‘Titanik gibi battık’

‘Titanik gibi battık’

Yunanistan'ın Mora Yarımadası'nın doğusundaki Hydra Adası'nın 16 mil açığında bir Yunan tankeriyle çarpıştıktan sonra batan ve 13 Türk personelin bulunduğu Panama bandıralıdan sağ kurtarılan 27 yaşındaki Abdullah Özmen, memleketi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Kandilli Beldesi'ne geldi. Özmen Ailesi, sağ dönen oğullarını kurban keserek karşılarken, kavuşma esnasında gözyaşları sel olup aktı. Olayı anlatırken ağlayan Özmen, “Titanik gibi battık” dedi.

6.06.2006Gündem
Rum şiparişleri ambargo deldi

Rum şiparişleri ambargo deldi

‘Yunan gemisi Gazimağusa’ya yanaştı, KKTC’ye ambargoyu deldi’ diye ortalığı ayağa kaldıran ve ‘iki yıl önce KKTC’ye uğradı’ diye Ukraynalı kaptanı tutuklayan Rumlar; Romanya’dan sipariş verdikleri baz istasyonları Türk bayraklı TIR’ları ile Gazimağusa üzerinden sınırlarına dayanınca şaşkınlığa uğradı.

12.05.2005Gündem
KKTC’ye ambargoyu Yunan gemisi deldi

KKTC’ye ambargoyu Yunan gemisi deldi

Yunan bandıralı bir yük gemisinin KKTC’nin Gazimagosa limanına demirlemesi Yunanistan’ı ayağa kaldırdı. Yunan Deniz Ticaret Bakanı Manolis Kefaloyanis ‘Aegean Sun’ adlı yük gemisinin sahibi ve kaptanına sert cezalar verileceğini açıkladı.

6.05.2005Dünya
Çanakkale Boğazında gemi kazası

Çanakkale Boğazı'nda gemi kazası

Çanakkale Boğazı'nda bu sabaha karşı Panama bandıralı konteyner yüklü ‘MSC Roberta’ gemisiyle Yunanistan bandıralı ‘Aegan’ (Ege) adlı yük gemisi sabaha karşı çarpıştı. Kazada 3 denizci öldü.

3.04.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Ecel teknesi

YUNANLILAR denize dökülmüş, Mudanya’da mütareke görüşmeleri sürüyor. İngilizler, Türklerin Trakya’ya asker çıkarmalarından kuşkulanıyorlar. Bu nedenle İngiliz muhripleri, Boğaz ağzında ve Trakya kıyısında sürekli devriye geziyor.

26.02.2006