EKSTRA
MENÜ

Trt World

Trt World ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trt World haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 138 Trt World haberi bulunmuştur.

Trt World Haberleri

TRT World muhabiri sordu, ABD Dışişleri Sözcüsü Filistinli çocuklarla ilgili soruya yanıt veremedi

TRT World muhabiri sordu, ABD Dışişleri Sözcüsü Filistinli çocuklarla ilgili soruya yanıt veremedi

ABD, İsrail'in günlerdir uyguladığı terörü görmezden geldi. TRT World muhabiri, Dışişleri Sözcüsü Ned Price'a, şehit edilen Filistinli çocukların fotoğraflarını görüp görmediğini sordu. Sözcü Price soru karşısında yanıt verirken zorlandı...

12.05.2021Dünya
İbrahim Eren: Konvansiyonel medya dijital medyaya göre iyi bir sınav verdi

İbrahim Eren: Konvansiyonel medya dijital medyaya göre iyi bir sınav verdi

"Pandemi Sonrası Dünya’da Uluslararası Düzen ve Değişen Dinamikler" başlığıyla bu sene sanal ortamda 4’üncüsü gerçekleştirilen TRT World Forum 2020 başladı.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler: 'İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT WORLD Forum’a video konferans ile katıldı. "Sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Özgürlük-güvenlik dengesiyle hareket ettik. Vatandaşlarımızı, çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz." diyen Erdoğan, "Hiçbir şirket hukukun üstünde değildir." ifadelerini kullandı. Uluslararası medyayı eleştiren ve "Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar" diyen Erdoğan, "Hemen her gün şahsımı hedef alan iğrenç manşetleri ise burada söyleme gereği dahi duymuyorum. Bu tarafgirliğe aşinalık kazanmış birisi olarak, bizi asıl üzen, rencide eden kutsallarımıza yönelik saldırılardır." diye konuştu.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberler... AFP 28 Ağustosta duyurmuştu... İşte Meisteki Yunan askerleri

Son dakika haberler... AFP 28 Ağustos'ta duyurmuştu... İşte Meis'teki Yunan askerleri

Antalya'nın Kaş ilçesinden 2 kilometre uzaklıktaki Meis Adası'nda devriye gezen Yunan askerlerini görüntülendi.

2.09.2020Gündem
2.TRT World Citizen Ödülleri 28 Kasım’da

2.TRT World Citizen Ödülleri 28 Kasım’da

Bu yıl ikincisi düzenlenen TRT World Citizen Ödülleri, tüm dünyada ses getiren sosyal sorumluluk projelerini, 28 Kasım Perşembe günü Hasköy İplik Fabrikası’nda gerçekleştirilecek törenle ödüllendirecek. Törene Emine Erdoğan da katılacak.

22.11.2019Keyif
Yanlış hesaplar bozulmaya mahkum

Yanlış hesaplar bozulmaya mahkum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Suriye ve Doğu Akdeniz’de son dönemde yaşadığımız gelişmeler, yanlış hesapların bozulmaya mahkûm olduğunun güncel örneğidir. Bir kez daha altını çiziyorum. Türkiye’nin hiçbir ülkenin topraklarında, hiçbir toplumun özgürlüğünde, çıkarlarında gözü yoktur. Bu böyle biline” dedi. Erdoğan İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer aldığı TRT World Forum’da özetle şunları söyledi:

22.10.2019Gündem
Son dakika... Bakan Akardan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Son dakika... Bakan Akar'dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

TRT World Forum 2019'da açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Müttefiklerimiz arasında YPG/PKK konusunda bazı ikilemler olduğunu görüyoruz. Özellikle YPG'nin çok fazla maddi destek aldığını görüyoruz. Müttefiklerimiz PKK ile eş değer YPG'yi desteklemeye başladı. Her bir silah PKK eli aracılığıyla veriliyor ve bu silahlar bize doğrultuluyor." dedi.

21.10.2019Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 120 saat için kritik mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 120 saat için kritik mesaj

İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm Batı teröristlerin yanında yer aldı ve hepsi birlikte bize saldırdılar. NATO ülkeleri dahil .AB ülkeleri dahil . Hepsi. Hani siz teröre karşıydınız? Ne zamandan beri siz terörle beraber hareket etmeye başladınız? Bu terör örgütleri NATO'ya üye oldu da bizim mi haberimiz olmadı? Bu nasıl bir iştir?" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın gerçekleştireceği Rusya seyahati için, "120 saatin büyük bir bölümü sona erdi. Yarın bizim Rusya seyahatimiz var. Bu seyahatte sayın Putin'le bu süreci ele alacak ondan sonra da atılması gereken adımları inşallah atmış olacağız." açıklamasında bulundu.

21.10.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

TRT World Forum'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Birisi "Türkiye Suriye'deki Kürtlere saldırıyor" diyorsa eğer, bunun yalan olduğunu söylemek durumundayım. Bunlar yalan haberler." dedi.

21.10.2019Dünya
Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar

Türkiye’yi geri bırakmak için PKK, FETÖ ve DEAŞ’ı kullanıyorlar

TRT World Forum’da konuşan TBMM Eski Başkanı ve Eski Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin terör örgütleri eliyle geri bırakmaya çalıştıklarını ama başaramayacaklarını söyledi.

20.10.2019Advertorial
TRT World Forum ‘küreselleşme’ temasıyla İstanbul’da başlıyor

TRT World Forum ‘küreselleşme’ temasıyla İstanbul’da başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek TRT World Forum’a katılarak bir konuşma yapacak. Barış Pınarı Harekatı’na 120 saatlik ara verilişinin ardından TRT World Forum’da kürsüye çıkacak olan Erdoğan’ın, konuşmasında bölgesel ve küresel gelişmelere değinmesi bekleniyor.

19.10.2019Gündem
TRT Worldden Mısırda büyük gazetecilik başarısı Bir röportajın film gibi hikayesi

TRT World'den Mısır'da büyük gazetecilik başarısı! Bir röportajın film gibi hikayesi

Mısır'da 20 Eylül’den bu yana devam eden Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi karşıtı gösteriler, farklı şehirlere yayılarak devam ediyor.

3.10.2019Dünya
TRT World Forumdan Kaşıkçı cinayetinin tartışılacağı özel oturum

TRT World Forum'dan Kaşıkçı cinayetinin tartışılacağı özel oturum

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi gazetecilik tarihinde kara bir leke olarak yerini aldı. TRT World Forum, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de öldürülen Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yanıtı henüz bulunamayan soruları masaya yatırıyor. 21 - 22 Ekim’de dünyadan önemli isimlerin katılacağı Forum’da Kaşıkçı cinayeti detaylı olarak ele alınacak.

3.10.2019Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan TRT Worlde geçmiş olsun telefonu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TRT World'e 'geçmiş olsun' telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World'ün Londra merkezine terör örgütü PKK yandaşlarınca yapılan saldırı nedeniyle TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'le görüşerek, bilgi aldı.

25.04.2019Dünya
Terör örgütü destekçileri TRT World ofisine girmeye çalıştı

Terör örgütü destekçileri TRT World ofisine girmeye çalıştı

Terör örgütü PKK yandaşı bir grup TRT World'ün Londra merkezine saldırdı.

24.04.2019Haber
THY seferlerinde TRT World canlı izlenebilecek

THY seferlerinde TRT World canlı izlenebilecek

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında sunduğu canlı televizyon kanalları arasına TRT World’ü ekledi.

9.10.2018Ekonomi
Son dakika... Erdoğan: Bu mantıkla giderlerse biz de 81 milyona gideriz

Son dakika... Erdoğan: Bu mantıkla giderlerse biz de 81 milyona gideriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum'un kapanış oturumunda konuştu. "BM'de 5 daimi üye dönemi geçti. Bu 2. Dünya Savaşı şartlarıydı. Aynı şartları yaşamıyoruz. Yeni bir dönüşüm, değişime gitme zamanıdır" diyen Erdoğan, "Yedi kıtanın yer aldığı bir Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi; bunu bizim başarmamız lazım" ifadelerini kullandı. Erdoğan, AB üyeliğiyle ilgili de "Bizim AB'ye katacağımız çok şey var, onların da bize katacağı çok şey olabilir. Ama bu mantıkla giderse, bize düşen de - yarın gazetelere iyi başlık olur - 81 milyona gitmek. 81 milyon ne karar veriyor ona bakmak." dedi.

4.10.2018Gündem
TRT World Foruma küresel düşünce liderleri katılacak

'TRT World Forum'a küresel düşünce liderleri katılacak

"Parçalanmış bir dünyada barış ve güvenliği yeniden düşünmek" temasıyla 3-4 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek "TRT World Forum"da, küresel düşünce liderleri bir araya gelecek.

2.10.2018Gündem
Nobel Barış Ödüllü Kolombiya Eski Devlet Başkanı Santos TRT World Ekranında

Nobel Barış Ödüllü Kolombiya Eski Devlet Başkanı Santos TRT World Ekranında!

TRT World ekran yüzlerinden, araştırmacı gazeteci ve ödüllü yazar İmran Garda ‘Crossing the Line’ programında “Kolombiya’nın İsyancıları” başlıklı bölümde Kolombiya hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasındaki barış sürecini araştırıyor.

10.09.2018Televizyon
TRT World televizyon Oscarına aday

TRT World televizyon Oscar'ına aday

Türkiye'nin ilk İngilizce yayın yapan haber kanalı TRT World, habercilik başarısıyla dünyada ses getirmeye devam ediyor.

8.08.2018Televizyon
Kapsamlı Antarktika Seferi ekranlara geliyor

Kapsamlı Antarktika Seferi ekranlara geliyor

TRT World Ekibi, bilimsel araştırma gemisi ile 25 bilim adamının Antarktika’ya gittiği ‘İkinci Ulusal Antarktik Bilim Seferi‘ne katıldı.

12.06.2018Teknoloji
Dünya ödülü

Dünya ödülü

DÜNYANIN dört bir yanındaki gazetecilik haber ve dosyalarını ödüllendiren ‘Documentari Inchieste Giornalismi’ (DIG) Ödülleri, İtalya’nın Riccione kentinde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

6.06.2018Dünya
“Organ Mafyası” belgeseline ödül

“Organ Mafyası” belgeseline ödül

İtalya’da düzenlenen Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Ödülünü “Organ Mafyası” belgeseli ile TRT World kazandı.

5.06.2018Televizyon
TRT World’den yeni program: Newsfeed

TRT World’den yeni program: Newsfeed

Türkiye’nin İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World’ün yeni programı Newsfeed, sosyal medyadaki ilginç haberleri, video ve güncel tweetleri inceleyerek, günün haberlerine yeni bir bakış açısı getiriyor.

17.05.2018Televizyon
‘Yanı Başımdaki Reaktör’

‘Yanı Başımdaki Reaktör’

Akkuyu Nükleer Santrali’nin temelinin atılması ile birlikte, nükleer enerji santralleri Türkiye gündeminin başına oturdu. TRT World, ‘Yanı Başımdaki Reaktör’ ile gündemdeki bu konuya çok farklı bir açıdan yaklaşan uluslararası bir belgesele imza attı.

4.05.2018Televizyon
Suriye’deki Saydnaya Cezaevinde yaşananlar gün yüzüne çıkıyor

Suriye’deki Saydnaya Cezaevi'nde yaşananlar gün yüzüne çıkıyor!

TRT World’de yayınlanan ödüllü belgesel serisi ‘Off the Grid’ yeni bölümünde Suriye cezaevlerinde yıllarca işkence görerek kurtulan insanların dramını ekrana getiriyor.

27.04.2018Televizyon
TRT World sunucusundan İsrail Büyükelçisine zor soru

TRT World sunucusundan İsrail Büyükelçisi'ne zor soru!

İsrail’in Ankara büyükelçisi Eitan Na’eh’nin “İsrail ordusu en ahlaklı ordulardan biridir” ifadesine TRT World sunucusu İmran Garda, “Silahsız sivil Filistinlileri öldürmek mi ahlaki” diye karşılık verince büyükelçi zor anlar yaşadı.

13.04.2018Haber
TRT Worldun yeni uygulaması Bloom App Store’da

TRT World'un yeni uygulaması Bloom App Store’da

Dijital stratejisi kapsamında yeni bir uygulamaya imza atan ve Türkiye’nin ilk İngilizce yayın yapan haber platformu TRT World’ün Dijital Departmanının Ar-Ge Ekibi, görüntülü haberleri izlemek ve dinlemek için yeni bir akıllı uygulama olan "Bloom-Daily Videos"u hayata geçiriyor.

1.03.2018Teknoloji
Google’dan TRT World’e iki ayrı ödül

Google’dan TRT World’e iki ayrı ödül

TRT World, Google Asistan ve Amazon Echo’daki bilgi yarışması uygulaması ile kullanıcılara eğlenceli bir haber deneyimi sunuyor ve bu cihazlar üzerinden milyonlarca haneye ulaşıyor. Google’ın düzenlediği yarışma iki kategoride birincilik elde eden TRT World, Google Geliştiriciler sitesinde “En İyi Karakter” ve “Öğrenciler Tarafından Geliştirilmiş En İyi Uygulama” kategorileri altında listelendi.

7.01.2018Teknoloji
TRT World editörünün sır ölümü

TRT World editörünün sır ölümü

TRT World’ün Yeni Zelendalı editörü Yasmine Ryan, ziyaret ettiği arkadaşının 5. kattaki dairesinden düşerek hayatını kaybetti. Polis, Ryan'ın ölümündeki sır perdesini aralamaya çalışıyor.

30.11.2017Haber
TRT World editörünün sır ölümü

TRT World editörünün sır ölümü!

TRT World’ün Yeni Zelendalı editörü Yasmine  Ryan, ziyaret ettiği arkadaşının 5. kattaki dairesinden düşerek hayatını kaybetti. Polis, Ryan'ın ölümündeki sır perdesini aralamaya çalışıyor.

30.11.2017Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar... Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar... 'Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Forum'da gündeme dair bir çok konuda açıklama yaptı. Sözlerinin başında 'Güçlü olanın haklı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'yı da eleştirdi. Erdoğan 'Ben isim vererek konuşacağım. Gizli konuşmanın anlamı yok. Herkesin bazı gerçekleri bilmesi lazım' diyerek Almanya'ya PKK ile ilgili 4500 dosya verildiğini ve bu dosyaların hiçbirinde geri dönüş olmadığını anlattı. İşte Erdoğan'ın sözlerinden satır başları:

19.10.2017Gündem
Son dakika... Genç yapımcı kazada hayatını kaybetti

Son dakika... Genç yapımcı kazada hayatını kaybetti

Son dakika haberi - Genç yapımcı ve TRT World çalışanı Mehmet Özen (30), önceki gün geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.

20.09.2017Gündem
Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan gezisinde şok gelişme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Körfez krizini sona erdirmek için Suudi Arabistan’a yaptığı kritik ziyaretini izleyen TRT World muhabirlerinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

17.06.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen TRT World tanıtım gecesinde konuştu.

15.11.2016Gündem
Ünlü spikerin Beşiktaş aşkı

Ünlü spikerin Beşiktaş aşkı!

Sky Sports, Bein Sports, Chelsea TV gibi ünlü kanallarda çalıştıktan sonra yolu Türkiye'ye düşen Samantha Johnson, spor gazetecisi olarak TRT World'de göreve başladı.

26.07.2016Futbol
BEŞİKTAŞA AŞIK OLDUM

"BEŞİKTAŞ'A AŞIK OLDUM"

İngiliz kanallarında çalıştıktan sonra TRT World'de çalışmaya başlayan İngiliz gazeteci Samantha Johnson Türkiye'de Beşiktaşlı oldu.

26.07.2016Avrupa
TRTye elektrik faturalarından para yağıyor

TRT'ye elektrik faturalarından para yağıyor

TRT'ye geçen yıl elektrik faturalarından ve bandrol gelirlerinden aktarılan toplam kaynak 1 milyar lirayı aştı. Toplam gelirleri içinde bandrol ve elektriğin payı yüzde 69’u bulan TRT’nin reklam geliri ise sadece yüzde 3.

21.12.2011Ekonomi
TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT Genel Müdürlüğü’nün 2017-2018 yıllarına ilişkin hesapları ibra edildi.

10.06.2021Gündem
TRT ortak yapımı Quo Vadis, Aida filmi iki dalda BAFTA adayı oldu

TRT ortak yapımı 'Quo Vadis, Aida?' filmi iki dalda BAFTA adayı oldu

 Ulusal ve uluslararası pek çok ödül alan TRT ortak yapımı "Quo Vadis Aida?", İngiltere'nin Oscar'ı olarak bilinen BAFTA'da iki dalda aday oldu.

11.03.2021Keyif
Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadın fotoğrafçılar iPhone 12 modellerindeki kamera sistemlerinden yararlanarak cinsiyet konusunu ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini ele aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Şili, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'ya ve daha birçok ülkeye uzanan bu koleksiyon, sonsuz yeteneklere sahip, ilham verici kadınlara ışık tutuyor, kız kardeşlik kavramını tanıtıyor ve insanı kendisi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.

8.03.2021Teknoloji
Usta flüt sanatçısı Bülent Evcil İtalyanın ünlü Falaut dergisinin kapağında yer aldı

Usta flüt sanatçısı Bülent Evcil İtalya'nın ünlü 'Falaut' dergisinin kapağında yer aldı

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Müdürü ve flüt sanatçısı Bülent Evcil, İtalya'nın 30 yılı aşkın süredir yayın yapan ünlü sanat dergisi "Falaut"ın kapağında yer aldı.

2.03.2021Keyif
TRT World Forum 2020 gündem oluşturan açıklamalarla sona erdi

TRT World Forum 2020 gündem oluşturan açıklamalarla sona erdi

Dünya çapında büyük bir etkiye sahip olan ve bu yıl "Pandemi Sonrası Dünya’da Uluslararası Düzen ve Değişen Dinamikler" başlığı altında düzenlenen TRT World Forum 2020 sona erdi. Güncel konuların tartışıldığı forum, bu yıl sanal ortamda birçok ülkeden çok sayıda uluslarası isme ev sahipliği yaptı. Pandeminin yanı sıra dünya gündemine ilişkin diğer konuların da ele alındığı forumda çeşitli konularda oturumlar düzenlendi.

2.12.2020Gündem
“TRT World Forum 2020” Bugün Başlıyor

“TRT World Forum 2020” Bugün Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum’dan Dünyaya Seslenecek.

1.12.2020Dünya
Elçin Hatun tarihte kimdir Elçin Hatunu oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun tarihte kimdir? Elçin Hatun'u oynayan Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

Elçin Hatun, Büyük Selçuklu Devleti'nin tarihteki konumunda önemli rol edinmiş kişilerden birisidir. Melikşah'a karşı kin tutan Elçin Hatun'a hayat verecek olan isim ise Leyla Lydia Tuğutlu olacak. Daha önce pek çok dizide rol alan Leyla Lydia Tuğutlu, mankenlik ve fotomodellik de yapmaktadır. İşte, Elçin Hatun karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler

28.09.2020Gündem
Türk romanının zaman ustası Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Türk romanının 'zaman ustası' Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Çağdaş Türk romanında bir “zaman ustası” olarak değerlendirilen, ardında "Ölmeye Yatmak", "Bir Düğün Gecesi" ve "Fikrimin İnce Gülü"nün de bulunduğu çok sayıda unutulmaz eseri miras bırakan Adalet Ağaoğlu, 91 yaşında vefat etti

14.07.2020Keyif
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor - Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor - Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü?

İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor. Doğum gününde, 71 yaşında hayatını kaybeden eski milletvekili ve ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele etmişti. Peki, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü?

22.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Külliye'deki ilk gecem ve oradan ilk gözlemim

TRT Genel Müdürü Şenol Göka’dan “TRT World” tanıtım gecesi için davet aldığımda şaşırmadım desem yalan olur...

16.11.2016

TRT in Greek

It was long overdue. The launching of the TRT’s new Web site last week in 30 languages was a pleasant surprise. Its sleek, user-friendly Web design, its well selected photo gallery, its RSS and Podcast facilities, its video and audio options and its rich subject list, were a really impressive entrance of the Turkish Radio and Television body into the cyber world.

23.11.2008

Haftanın beş programı

Kanal D’nin yeni dizisi ‘Sadakatsiz’, çok beğenilen ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, iki program ve bir klasik film. İşte bu haftanın televizyon güzelleri...

3.10.2020