2.TRT World Citizen Ödülleri 28 Kasım’da

Güncelleme Tarihi:

2.TRT World Citizen Ödülleri 28 Kasım’da
Oluşturulma Tarihi: Kasım 22, 2019 11:40

Bu yıl ikincisi düzenlenen TRT World Citizen Ödülleri, tüm dünyada ses getiren sosyal sorumluluk projelerini, 28 Kasım Perşembe günü Hasköy İplik Fabrikası’nda gerçekleştirilecek törenle ödüllendirecek. Törene Emine Erdoğan da katılacak. 

Haberin Devamı

TRT’nin 2017 yılında “pozitif değişime ilham olmak” sloganıyla kurduğu sosyal sorumluluk girişimi TRT World Citizen; bu yıl da insanlığa hizmet etmiş ve alanında fark yaratan önemli çalışmalara imza atmış isimleri 2.TRT World Citizen Ödül Töreni’nde ağırlayacak.

Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek törende iş, siyaset ve kültür-sanat alanından önemli isimler bir araya gelecek; dünyanın dört bir yanına ödüller dağıtılacak.

Ödül töreninde ayrıca, World Citizen’ın bu yıl ki kampanyası olan Women of War “Savaşın Kadınları” teması adı altında; yurtlarından göç etmek zorunda bırakılmış ve olumsuz şartlar altında yaşamlarını sürdüren kadınların hikayelerine dikkat çekmek üzere gerçekleştirdiği Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödülleri takdim edilecek.

Haberin Devamı

Altı proje altı ödül

2.TRT World Citizen Ödülleri 28 Kasım’da

TRT World Citizen; geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarından insani yardım faaliyetleri yürüten aktivistlere ödül verecek. TRT World Citizen gecesinde, eğitim, iletişim, gençlik, yılın dünya vatandaşı ve hayat boyu başarı kategorilerinde belirlenen kişilere ödülleri takdim edilecek. Bu yıl verilen ödüllere ek olarak yıl boyunca yürütülen “Women of War” kampanyası doğrultusunda “Savaşın Kadını” ödülü de sahibini bulacak.

En prestijli ödül olan Yaşam Boyu Başarı ödülü bu yıl yaptığı insani çalışmalarla dünyaya ilham olan Yusuf İslam’a (Cat Stevens) takdim edilecek. Yusuf İslam ayrıca tören gecesinde sosyal sorumluluk kampanyası Peace Train’i de ilk kez dünyaya tanıtacak.

 

BAKMADAN GEÇME!