EKSTRA
MENÜ

Süleyman Şah Saygı Karakolu

Süleyman Şah Saygı Karakolu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Süleyman Şah Saygı Karakolu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Süleyman Şah Saygı Karakolu haberi bulunmuştur.

Süleyman Şah Saygı Karakolu Haberleri

Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Ankara 13. İdare Mahkemesi, 4 yıl önce yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Muhabere Başçavuş Halit Avcı’nın eşi Şöhret Demirsoy Avcı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) karşı açtığı davada kararını verdi. Mahkeme, Avcı’nın ‘terör operasyonu’ esnasında yaşamını yitirdiğine hükmetti. Bu kararla, Avcı’nın ailesine ödenecek maaş daha yüksek bir tutarda olacak.

7.02.2019Gündem
Erdoğan mesaj vermişti İşte ilk hedef

Erdoğan mesaj vermişti! İşte ilk hedef

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ndan sonra Fırat’ın Doğusu için de “Bir gece ansızın gelebiliriz” mesajı vermesiyle gerim sayım başladı. Harekat, Fırat Kalkanı bölgesinden başlayacak. Mehmetçik, Sacu Çayı ve Suriye Eşmesi’nden girecek, teröristleri süpürecek. İlk hedef Münbiç merkezi ve Sacu Çayı ile Fırat arasındaki bölgelerin kurtarılması. Daha sonra Fırat’ın Doğusu ile ilgili strateji çizilecek.

14.10.2018Gündem
Askerden Süleyman Şah hazırlığı

Askerden Süleyman Şah hazırlığı

Süleyman Şah Türbesi’ni korumakla görevli Şanlıurfa Tugay Komutanlığı sınır birliklerini takviye etti. Askerler, PKK’lı teröristler Münbiç’ten çıkar çıkmaz, sınırı geçip Karakozak’ta nöbete başlayacak. Tugayın bir diğer görevi Süleyman Şah’ın naaşını Eşme’den alıp yeniden Karakozak’a taşımak.

5.07.2018Gündem
Zırhlı araçta beyin kanaması geçiren uzman çavuş Aykut Karaca şehit oldu

Zırhlı araçta beyin kanaması geçiren uzman çavuş Aykut Karaca şehit oldu

ŞANLIURFA’nın Suriye sınırındaki Birecik İlçesi’nde bulunan Çiçekalan Hudut Karakolu’nda görevli 26 yaşındaki uzman çavuş Aykut Karaca, zırhlı araçta devriye görevi sırasında beyin kanaması geçirerek şehit oldu.

18.09.2015Gündem
Suriye sınırındaki Mehmetçike bayram sürprizi

Suriye sınırındaki Mehmetçik'e bayram sürprizi

Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi Suriye sınırındaki 3. Hudut Tabur Komutanlığında vatani görevini yapan iki askeri, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle buluşturdu. Evlatlarıyla hasret gideren aileler daha sonra Suriye Eşmesi'ndeki Süleymanşah Türbesi'ni ziyaret etti.

17.07.2015Gündem
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Gerekirse müdahaleler yapılır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Gerekirse müdahaleler yapılır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber’de konuk olduğu canlı yayında Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. ''Bize karşı tehditler her gün artıyor'' diyen Çavuşoğlu, ''Bir tehdit sınırımızda oluşursa, ona yönelik de tedbir alırız. Gerekirse müdahaleler yapılır'' ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı ile görüşmesinin içeriği ile ilgili de şunları söyledi: ''Biz 2000 yılında daha beterini de yaşadık. AK Parti geldi tüm bunları aştık çok şükür. Kendisine de bu örneği verdim. 'Yaşadınız ama siz iktidara geldiniz her şeyi düzelttiniz' dedi. Ben de Türkiye her zaman yanınızda dedim.''

30.06.2015Gündem
İki uzman çavuşa Şah Fırat faturası

İki uzman çavuşa 'Şah Fırat' faturası

Geçtiğimiz şubat ayında yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Başçavuş Halit Avcı’nın ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada iki asker hakkında dava açıldı. Avcı’nın içinde bulunduğu araca çarparak ölümüne sebep olmakla suçlanan tankın komutanı ve şoförü hakkında 6 yıl hapis istemi ile dava açıldı. İlk duruşma önümüzdeki hafta yapılacak.

10.06.2015Ekonomi
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Süleyman Şah Türbesini ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etti.

27.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale'de valilik önünde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap ediyor.

14.03.2015Gündem
Arınç: F4’ler kullanılmaya devam edecek

Arınç: F4’ler kullanılmaya devam edecek

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, peş peşe düşen F4 savaş uçakları ile ilgili beklenenin tersine çarpıcı bir açıklama yaparak, “Rutin olarak kontrolleri her zaman yapılmakta. Modernize edilen uçakların 2020’ye kadar envanterde kullanılması devam edecektir” dedi.

10.03.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Çözüm süreci artık milletin malıdır

Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır"

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Yeni Türkiye Yolunda’ yaptığı konuşmada " Türkiye’nin etrafındaki ateş çemberine Türkiye’yi sokmak isteyenler, Türkiye’de terörün yaygınlaşması ve şiddet ortamının derinleşmesi için çok çaba sarf ettiler. Çözüm süreci artık milletin malıdır, çözüm süreci milli bir süreçtir, yerli bir süreçtir, bu ülkenin bütün vatandaşlarının sahiplendiği bir süreçtir. Önümüzdeki günlerde çözüm süreci konusunda çok daha sağlam adımlar atılacağına inancımız devam etmektedir. Bütün vatandaşlarımızı da Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere karış çözüm sürecini ve Türkiye’deki demokratikleşme sürecini sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.

28.02.2015Gündem
Genelkurmaydan Şah Fırat açıklaması

Genelkurmay'dan Şah Fırat açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirmesiyle ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı kaynaklarına atfen çıkarılan haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

26.02.2015Gündem
Kimseden izin almadık

Kimseden izin almadık

Başbakan Davutoğlu, operasyonu Genelkurmay Karargâhı’nda, İHA’lardan sağlanan görüntülerle izledi. Davutoğlu’na Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve tüm kuvvet komutanları eşlik etti.

25.02.2015Gündem
Şah Fırat şehidi

Şah Fırat şehidi

Şah Fırat Operasyonu sırasında türbede görev yapan Özel Kuvvetler mensubu 38 Bordo Bereli Türkiye’ye geldi. Operasyon sırasında herhangi bir çatışma yaşanmadı ancak operasyon başlamadan önce Genelkurmay TSK foto-film merkezinde görevli muhabere Astsubay Başçavuş Halit Avcı, tank kapağının başına düşmesi sonucu şehit oldu. Şehit annesinin oğlunun fotoğrafını öperek 'Bana oğlumu getirin' demesi yürek burktu.

25.02.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar

Kılıçdaroğlu: Hem kaçıyorlar hem de zafer diye kakalıyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun taşınması ve operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "Süleyman Şah’tan kaçtın, kaçarken nal topladın. Senin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra. Hem kaçıyorlar hem zafer diye kakalıyorlar. Buna ne denir? Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet’i toprakların terk ettiniz, neyin karşılığında kaçtınız? Kendi toprağını satan adama ne denirse ben de onu söylüyorum" dedi.

24.02.2015Gündem
Bir gün arayla üç açıklama

Bir gün arayla üç açıklama

Ankara, Türkiye'nin sınırları dışındaki tek toprak parçası olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun taşınmasına ilişkin ard arda gelen iki önemli açıklamayı konuşuyor.

24.02.2015Gündem
Kılıçdaroğlundan Süleyman şah eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman şah eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

24.02.2015Gündem
Yeni fotoğraf

Yeni fotoğraf

Şah Fırat Operasyonu bölgede yeni bir güç denklemi yarattı. Devlet tarafından kağıt üzerinde halen “PKK’nın uzantısı terör örgütü” olarak görülen PYD/YPG, yeni fotoğrafa, Türkiye ile “aynı koalisyonun etkin bir üyesi” olarak giriyor.

23.02.2015Gündem
Şah Fırat savaşı

Şah Fırat savaşı

TBMM’ye Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili bilgi veren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bugün maalesef yeni bir Türkiye, bakan da sıvışma bakanıdır. Bu zihniyet sıvışan bir zihniyettir. Bugün Türk toprağını terk etmiş bir bakan olarak bunu Parlamento’da savunuyor” diyerek tepki gösterdi. Bakan Yılmaz ise “Türk milletinin hakkını hukukunu koruduk” dedi.

23.02.2015Gündem
YPG: Şah Fırat Operasyonuna destek verdik

YPG: Şah Fırat Operasyonu'na destek verdik

Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi için Suriye içine iki koldan 9 saat süren bir operasyon düzenlendi. Tanklarla Kobani’den geçen Mehmetçik, karakoldaki emanetler ile personeli alıp, Türkiye’ye döndü. PKK’nın Suriye kolu PYD’nin silahlı gücü olan YPG bir basın açıklaması yaparak Kobani’ye giren Türk birliklerine 5 kilometre boyunca güvenlik koridoru oluşturulduğunu ifade etti.

23.02.2015Dünya
İran’dan Türkiye’ye Süleyman Şah eleştirisi

İran’dan Türkiye’ye Süleyman Şah eleştirisi

Türkiye'nin Şah Fırat Operasyonu'na Suriye'den sonra İran'dan da eleştiri geldi. İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Türkiye’nin Suriye topraklarına yaptığı operasyonun hiçbir mazereti olamayacağını söyledi. Abdüllahiyan, “Komşularının Suriye’ye yaptığı askeri müdahaleler sorunu daha fazla karmaşıklaştıracak” dedi.

23.02.2015Dünya
Süleyman Şah Türbesinin yeni planı

Süleyman Şah Türbesi'nin yeni planı

Suriye Eşmesi'ne yapılacak Süleyman Şah Türbesi'nin yeni planı hazırlandı. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Suriye Eşmesi'nde yapılacak geçici yerleşkeye ilişkin görsellere göre, yapı 4 metre uzunluğunda, 8x10 metre genişliğinde ve kubbeli olarak inşa edilecek -Önünde bayrak direği bulunacak türbenin her cephesinde pencereler, önünde ise geniş bir kapısı olacak

23.02.2015Ekonomi
Şah Fırat operasyonunun zamanlaması

Şah Fırat operasyonunun zamanlaması

Ankara, Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki Türk askerlerinin boşaltılması ve türbenin taşınmasına ilişkin Şah Fırat operasyonunun zamanlamasını tartışıyor.

23.02.2015Gündem
HDPli Hasip Kaplandan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı

HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı

Suriye sınırları içindeki, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait toprak parçası olan Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması konusunda en çarpıcı iddia, HDP'den geldi.

23.02.2015Gündem
Davutoğlu: Bizim için o gece gurur gecesiydi

Davutoğlu: Bizim için o gece gurur gecesiydi

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin düzenlediği eğitim toplantısında konuştu.

23.02.2015Gündem
Ecdat yadigarı emanetlere özel tören

Ecdat yadigarı emanetlere özel tören

Şah Fırat Operasyonu kapsamında yurda getirilen manevi değeri yüksek ecdat yadigarı emanetler, geçici olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3. Hudut Alayı 7. Hudut Bölük Komutanlığında hazırlanan türbede muhafaza altına alındı.

23.02.2015Gündem
Akıllara o soru geldi

Akıllara o soru geldi

IŞİD tehdidinin artması nedeniyle TSK'nın operasyonuyla tahliye edilen Süleyman Şah Türbesi'nin, Türkiye sınırına çok yakın noktadaki Eşme köyüne taşınması için yapılan hazırlıklar YPG'nin kontrol noktalarından fotoğraflandı.

22.02.2015Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ne zamandan beri kaçmak kahramanlık oldu

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ne zamandan beri kaçmak kahramanlık oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şah Fırat operasyonuna, “Koskoca Türkiye Cumhuriyeti kendi toprağını savunamamıştır ve geri çekilmiştir. Bu koskocaman bir ayıptır. Ne zamandan beri kaçmak kahramanlık oldu? Sen orayı koruyamıyorsan, Türkiye’yi nasıl koruyacaksın?” sözleriyle tepki gösterdi.

22.02.2015Gündem
ABD’den Süleyman Şah için ilk yorum

ABD’den Süleyman Şah için ilk yorum

TÜRKİYE’nin dün gece Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi için düzenlediği operasyonun ardından Amerikan Yönetimi ilk açıklamayı yaptı.

22.02.2015Dünya
İmha edildi

İmha edildi

KARAKOZAK’taki Süleyman Şah naaşı, 3 sanduka, Türk bayrağı ve kutsal emanetler alındıktan sonra türbe ve karakol binası patlayıcılarla kullanılamaz hale getirildi.

22.02.2015Dünya
Dünya basını: Türkiye, Suriye’ye girdi

Dünya basını: Türkiye, Suriye’ye girdi

Türkiye’nin Süleyman Şah Türbesi’ndeki naaşları taşıması ve buradaki askerleri çıkarması dış basında geniş yer buldu.

22.02.2015Dünya
MHP lideri Devlet Bahçeliden operasyon açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli'den operasyon açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun tahliyesiyle ilgili yapılan Şah Fırat Operasyonu'yla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli, açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i eleştirdi.

22.02.2015Gündem
TBMM Genel Kurulu aç-kapa yaptı

TBMM Genel Kurulu aç-kapa yaptı

TBMM Genel Kurulu'nun 61. birleşimi saat 14.00'te açıldı. AncakBaşkanlık Divanı teşekkür etmediği için TBMM Başkanvekili AyşenurBahçekapılı, birleşime yarın saat 14.00'e kadar ara verdiğini söyledi.Genel Kurul'da bazı MHP ve CHP'li vekiller hazır bulundu. Dün yapılangörüşmelerde, 'Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun veKHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 10 maddesikabul edilmişti.Meclis Genel Kurulu'nun aç-kapama yapmasınınsebebinin Süleyman Şah operasyonundan kaynaklandığı ifade ediliyor. TürkSilahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağıolan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi’ne bu sabahakarşı 'Şah Fırat Operasyonu' gerçekleştirmişti. Operasyonda 38 ÖzelKuvvet askeri Türkiye’ye getirildi. Herhangi bir çatışmanın yaşanmadığıoperasyon sırasında meydana gelen kazada 1 asker şehit düştü. Cihan

22.02.2015Haber
Arınç: Bir defa toprak kaybetmedik

Arınç: 'Bir defa toprak kaybetmedik'

BURSA'da konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Süleyman Şah operasyonunun hükümetin kararlılığı ve TSK'ya verilen görevin başarılı sonuçlandığı için sevinçli olduğunu söyledi.

22.02.2015Gündem
Başçavuş Avcının baba evinde büyük acı

Başçavuş Avcı'nın baba evinde büyük acı

SÜLEYMAN Şah Saygı Karakolu'nda görev yapan ve gece düzenlenen operasyonda kaza sonucu şehit düşen Muharebe Astsubay Başçavuş Halit Avcı'nın Trabzon'un Maçka ilçesindeki baba evine ateş düştü. Gürgenağaç Köyü'nde yaşayan şehitin babası Mustafa Avcı, gece olayı duyduklarını ancak bilgi alamadıklarını anlattı, "Yatamadık, uyuyamadık. Sabah komutanlar geldi, acı haberi verdi. Sınırlar ötesinde çocuğum öldü. Komutanlar tank kapağının düşüp başına vurduğunu söylüyor. Cumhurbaşkanı da aradı, Başbakan da. Başbakan da tankın bir parçasının vurduğunu söyledi. Detaylı bilgi gelmedi. Kalp masajı da yapmışlara ama kurtaramamışlar. 16 yıllık askerdi oğlum. 3 ay önce buradaydı. Her Pazar günü beni aramazsa mutlaka anasını arardı. Bu Pazar arayamadı, acı haberi geldi. Mart ayında ilk çocuğu dünyaya gelecekti' dedi. 

22.02.2015Haber
Süleyman Şah operasyonunum ayrıntıları

Süleyman Şah operasyonunum ayrıntıları

TÜRKİYE’nin kendi sınırları dışında sahip olduğu tek toprak parçası olan Süleyman Şah Türbesi’nin nakli ve Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun tahliyesinin gerçekleştirildiği ’Şah Fırat’ operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. 14 Şubat günü yapılması planlanan, ancak bölgede çatışmaların yoğunlaşması nedeniyle bir hafta ertelenen operasyon, dün gece sınırın 3 ayrı noktasından giren birlikler tarafından gerçekleştirildi.

22.02.2015Gündem
Dirilişte operasyonu öngören sahne

Diriliş'te operasyonu öngören sahne

TSK gece yarısı Süleyman Şah Saygı Karakolu'na operasyondüzenledi. Sabaha karşı yapılan operasyon, TRT1'de ekrana gelen Diriliş'tekiSüleyman Şah sahnesini akıllara getirdi. Geçen hafta yayınlanan TRT'nin dönem dizisi Diriliş'te buolaya değinildi. Dizinin yayınlanan bölümünde Süleyman Şah ile Kurdoğluarasında ilginç bir diyalog yaşandı. Konuşma sırasında Kurdoğlu Süleyman Şah'a "Burası bizimmezarımız olacak" dedi. Ona cevap ise Deli Demir'den geldi. "Meraketme Kurdoğlu, neslimizden birileri gelir mezarımızı burada komaz"

22.02.2015Haber
Süleyman Şah kimdir (Süleyman Şah Türbesi nerede)

Süleyman Şah kimdir? (Süleyman Şah Türbesi nerede?)

Süleyman Şah Türbesi, dün gece TSK’nın operasyonuyla tahliye edildi. Herkes Pazar sabahına o türbenin tahliye edilmesi haberiyle uyandı. Geçtiğimiz günlerde de gündeme gelen Süleyman Şah kimdir?

22.02.2015Gündem
Süleyman Şah operasyonu sonrası paylaşılan fotoğraflarda akıllara bu kare geldi

Süleyman Şah operasyonu sonrası paylaşılan fotoğraflarda akıllara bu kare geldi

Şah Fırat Operasyonu’nda çekilen ve Türk askerinin bayrak dikmesini gösteren kare İkinci Dünya Savaşı’nın sembol fotoğrafını akıllara getirdi.

22.02.2015Gündem
Süleyman Şah operasyonu hakkında her şey

Süleyman Şah operasyonu hakkında her şey

Türkiye pazar sabahına Süleyman Şah Saygı Karakolu'na düzenlenen tahliye operasyonuyla uyandı.

22.02.2015Gündem
Şah Fırat Operasyonu dış basında

Şah Fırat Operasyonu dış basında

Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yapılan 'Şah Fırat' operasyonu dış basın ve yabancı ajanslar tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu. İran basınında operasyon, "Suriye topraklarının ihlali" olarak yankı buldu.

22.02.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Suriye politikası içi boş türbe gibi

GENELKURMAY Başkanı Necdet Özel’in perşembe günü Eşme’deki Süleymanşah Türbesi’ni ziyaret ettiğini okuyunca gülümsedim.

28.03.2015

Ordu, siyasetin alanına giriyor

Çözüm süreci konusunda inişli çıkışlı bir ortamdan geçtiğimiz günlerde, Türk Silahlı Kuvvetleri'(TSK)nden dikkat çekici bir açıklama geldi.

23.03.2015

Nakil operasyonu

ŞAH Fırat operasyonu Türkiye tarihine geçecek bir hadisedir.

22.02.2015