EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sepp Blatter

Sepp Blatter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sepp Blatter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 770 Sepp Blatter haberi bulunmuştur.

Sepp Blatter Haberleri

UEFA, Abramoviçe değirmenin suyunu soracak

UEFA, Abramoviç'e değirmenin suyunu soracak

Dünyanın en zengin işadamlarından biri olarak görülen FC Chelsea'nin sahibi Rus Roman Abramoviç, gelecek FIFA ve UEFA toplantısının gündeminde yer alacak. Rus işadamının yaklaşık 300 milyon Avro para akladığı iddia ediliyor.

29.08.2005Spor
Fatura Türkiyeye kesiliyor

Fatura Türkiye'ye kesiliyor

Dün yapılan İsviçre maçının ardından futbolcular arasında yaşanan olayların faturası Türkiye'ye çıkarılmaya çalışılıyor. Türkiye'nin FIFA üyeliğinin askıya alınması ve 2010 Dünya Kupası elemelerinden men edilmesinin söz konusu olabileceği öne sürüldü.

17.11.2005Spor
İşte tarafsız karar verecek kurum

İşte tarafsız karar verecek kurum

Kadıköy'deki olaylı İsviçre maçıyla ilgili verilecek kararın her aşamasında İsviçreliler bulunuyor. Maçtan önce hakem değişikliğine giden FIFA'nın merkezi İsviçre'nin Zürih kentinde. UEFA'nın merkezi de İsviçre'de. FIFA Başkanı İsviçreli. Soruşturmayı yapacak Disiplin Komitesi'nin Başkanı İsviçreli.

17.11.2005Spor
Blatter acted as a fan not a president

Blatter acted as a fan not a president

Following the scuffle between the Turkish and Swiss football teams that occurred after Wednesday night's match that ended with one Swiss player in hospital, Turkey has lashed back at FIFA's president Sepp Blatter for blaming Turkey for what took place. UEFA's Turkish vice president Senes Erzik said he was "stunned" by the blame put on the Turkish team by the FIFA president even before reports were written over the incident.

18.11.2005Gündem
Ağar: Gidin Bakanlar Kurulunu Hakkaride yapın

Ağar: Gidin Bakanlar Kurulu'nu Hakkari'de yapın

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin, artan terör olayları karşısında millete güven vermek için Bakanlar Kurulu'nu Hakkari'de toplaması gerektiğini söyledi.

18.11.2005Gündem
Disiplin komitesi başkanı İsviçreli olmayacak

Disiplin komitesi başkanı İsviçreli olmayacak

Kadıköy'deki Türkiye-İsviçre maçında meydana gelen olaylarla ilgili olarak cezalandırmayı yapacak FİFA Disiplin Komitesi'nin başkanının İsviçreli olmayacağı bildirildi.

18.11.2005Spor
Blattere gurbetçilerden yoğun protesto

Blatter'e gurbetçilerden yoğun protesto

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in dün İsviçre-Türkiye maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili açıklamasını protesto için İsviçre'nin Zürich kentindeki FIFA'nın merkezi faks, mail ve telefon yağmuruna tutuldu.

18.11.2005Spor
Blatter: Milli marşlar çalınmasın

Blatter: Milli marşlar çalınmasın

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, milli maçlardan önce iki takım taraftarları arasında çıkabilecek muhtemel gerginliğin azaltılması için milli marşların çalınmaması gerektiğini söyledi.

22.11.2005Spor Arena
Kim ne ile suçlanıyor

Kim ne ile suçlanıyor

Türkiye nefesini tuttu, FIFA’dan çıkacak kararı bekliyor. İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili ilk duruşma 28-29 Kasım tarihlerinde Zürih’te yapılacak. FIFA Disiplin Kurulu bu duruşmaya Türkiye’den 7 ismi davet etti. Sızan bilgilere göre FIFA Disiplin Kurulu’nun duruşmasına katılacak olan 7 isim aşağıdaki suçlamalarla karşı karşıya...

22.11.2005Spor
İsviçre basını FIFA’ya baskı yapmaya başladı

İsviçre basını FIFA’ya baskı yapmaya başladı

İsviçre basını, Türkiye-İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili yazılar yazmaya devam ediyor. Geçen çarşamba günü Türk futbol yetkililerinin FIFA’yı ziyaret etmesinin ardından, İsviçre basınının FIFA’yı baskı altına almak amacıyla çeşitli yayınlar yaptığı gözleniyor.

5.02.2006Spor
Assaydınız bari

Assaydınız bari

Türk Milli Takımı’na 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama, Mehmet Özdilek’e 12 ay, Alpay ile Emre’ye 6’şar maç ve Serkan’a 2 maç... Ayrıca para cezaları...Başkanlığını İsviçreli Blatter’in yaptığı FIFA’dan ceza bekliyorduk ama böylesini hiç beklemiyorduk. FIFA bu insafsız kararla bize resmen, "Sizi istemiyoruz" dedi.

7.02.2006Spor
İranın ihracını düşünmek bile istemem

İran'ın ihracını düşünmek bile istemem

Sepp Blatter, İran'la yaşanan siyasi krizden dolayı bazı politikacıların bu ülkenin Dünya Kupası'ndan ihraç edilmesini istediklerinin hatırlatılması üzerine, “Bunu düşünmek bile istemem" dedi.

3.03.2006Spor
Türkiye maçı ders oldu

Türkiye maçı ders oldu

Türkiye İsviçre maçında çıkan olayları değerlendiren Blatter FIFA yönetimi olarak bu maçta kritik hataların altına imza attıklarını söyledi.

19.04.2006Spor
İtalya’daki skandalın faturası ağır olacak

İtalya’daki skandalın faturası ağır olacak

FIFA Başkanı Sepp Blatter, İtalya’da yaşanan, şikeli ve hileli maçlar için "tarihin en büyük skandalı" yorumunu yaparken, cezasının da ağır olacağını söyledi. Dünya futbolunun İsviçreli patronu, İtalya Birinci Ligi’nde (Serie A) yaşanan bu üzücü ve yüz kızartıcı olayın ardından, önümüzdeki sezon uygulamak üzere gerekli cezaların verileceğini, belki İtalyan Ligi’nin ve Avrupa kupalarına katılma hakkını askıya alınabileceğini söyledi.

22.05.2006Spor
Futbolcu bir üründür şirket gibi yönetilmeli

Futbolcu bir üründür şirket gibi yönetilmeli

Avrupa’daki yıldız futbolcular, her yıl daha fazla para kazanıyor. Son olarak Fransız forvet Thierry Henry, kulübü Arsenal ile sözleşmesini yıllık 6.77 milyon sterline (yaklaşık 18.5 milyon YTL) yeniledi. Bir başka İngiliz takımı Chelsea, yıldız oyuncusu Frank Lampard’a sözleşme yenilemesi için yılda 7.3 milyon sterlin (yaklaşık 20 milyon YTL) teklif etti.

27.05.2006Spor Arena
Sarı kartta uygulama değişikliğine gidiliyor

Sarı kartta uygulama değişikliğine gidiliyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, Dünya Kupası gibi organizasyonlarda oyuncuları 2 sarı kart yerine 3 sarı kart gördüklerinde cezalandırmanın daha mantıklı olabileceğini söyledi.

4.07.2006Spor Arena
FIFA Başkanı Blatter ameliyat oldu

FIFA Başkanı Blatter ameliyat oldu

FIFA Başkanı Sepp Blatter, ameliyat olduğu için Belçika'nın Brugge kentinde yapılacak FIFA Sağlık Komisyonu'nun toplantısına katılamadı. Blatter'in sağlık sorunuyla ilgili bilgi verilmedi.

13.10.2006Spor Arena
Karşılıklı savaş artık sona ermeli

Karşılıklı savaş artık sona ermeli

Haluk Ulusoy, "UEFA ve FIFA, ülkemizde olanları yakından izliyor ve spora siyasetin karışmasına kesinlikle karşı geliyorlar" dedi.

25.01.2007Spor
Ulusoy, Bakan Şahini şikayet etti

Ulusoy, Bakan Şahin'i şikayet etti

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği(FIFA), Türkiye'de futbolun özerkliğini görüşmek üzere Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'nı görüşmeye çağırdı. FIFA'dan Başkan Sepp Blatter imzasıyla gönderilen yazıda, “FIFA yönetiminin inisiyatif alarak, dörtlü toplantı önermesi, olası çözüm yolları sunulması ve Türk futbolu açısından ciddi sonuçlar doğmasının önüne geçilmesi karara bağlanmıştır” denildi.

1.02.2007Spor
Papa da 80 yaşında

Papa da 80 yaşında

Feldkamp, yaşıyla ilgili eleştirilere ilginç bir cevap verdi: "Sepp Blatter, 71 yaşındayken 4 seneliğine FIFA Başkanı seçildi. Papa ise 80'inde."

15.06.2007Futbol
FIFA Başkanı Blatterden TFFye taziye

FIFA Başkanı Blatter'den TFF'ye taziye

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, vefat eden genel sekreter vekili Nuzhet Kiper Bağış için Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a taziye mektubu gönderdi.

19.07.2007Futbol
FIFAdan TFFye övgü mektubu

FIFA'dan TFF'ye övgü mektubu

FIFA Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Jiri Dvorak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy'a yazdığı mektupta, Türkiye'de yapılan “Sıcak hava şartlarında futbol oynanması” araştırmasının FIFA tarafından çok etkileyici bulunduğunu bildirdi.

19.10.2007Futbol
Sepp Blatter’den özerklik uyarısı

Sepp Blatter’den özerklik uyarısı

FIFA Başkanı Sepp Blatter, ulusal federasyonlarla ilgili yasaların FIFA kurallarına uygun olması gerektiğini söyledi.

26.11.2007Futbol
Futbolda kaos

Futbolda kaos

Recep Mamur ile Göksel Gümüşdağ’ın başvurusu üzerine, TFF hakkında ihtiyati tedbir kararı alan İstanbul Bakırköy 2. Sulh Mahkemesi, Lutfi Arıboğan, Yunus Egemenoğlu ve Kamil Dizar’ı, Genel Kurulu toplantıya çağırmakla yetkili kıldı.

2.01.2008Futbol
FIFA Başkanı: Doğanın mirası yaşayacak

FIFA Başkanı: Doğan'ın mirası yaşayacak

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Sepp Blatter, TFF Başkanı Hasan Doğan'ın vefatıyla ilgili olarak, “Doğan'ın futbola bıraktığı miras yaşayacak” dedi.

7.07.2008Futbol
Doğan’ın bıraktığı miras yaşayacak

Doğan’ın bıraktığı miras yaşayacak

Son yolculuğuna uğurlanan Hasan Doğan’ın cenaze töreninde duygu dolu sahneler yaşandı. FIFABaşkanı Blatter da UEFA’nın internet sitesinde başkanı göklere çıkardı.

7.07.2008Futbol
Barış dersi verdiniz

Barış dersi verdiniz

Sepp Blatter, "Herkesin kanlı bıçaklı diye konuştuğu Ermenistan ile yaptığınız maç hala konuşuluyor. Türkiye ile gurur duyuyoruz. Futbolun ülkeler arası dostluk köprüsü kurduğunu gösterdiniz" dedi.

8.10.2008Futbol
FIFA Başkanı Blatter kaza geçirdi

FIFA Başkanı Blatter kaza geçirdi

FIFA Başkanı 72 yaşındaki Sepp Blatter kaza geçirdi.

26.10.2008Futbol
Blatter 30 yıllık bayan arkadaşından ayrıldı

Blatter 30 yıllık bayan arkadaşından ayrıldı

FIFA Başkanı İsviçreli 72 yaşındaki Sepp Blatter 30 yıllık arkadaşı Ilona Baguska’dan ayrıldı.

16.11.2008Futbol
Peru hit by heavy ban

Peru hit by heavy ban

ASUNCION - FIFA has banned Peru from international competition. Sepp Blatter, president of world football's ruling body, warned last week Peru to end a long-running feud between their football federation (FPF) and government or face an immediate international ban.

25.11.2008Gündem
FIFA right on track to set the ’6+5 rule’

FIFA right on track to set the ’6+5 rule’

NASSAU - FIFA will continue to examine the controversial "6+5" rule to limit foreign players on clubs that has angered European Union nations after a supportive vote at the FIFA Congress in Nassau on Wednesday.

4.06.2009Gündem
Obamadan futbol açılımı

Obama'dan futbol açılımı

ABD Başkanı Barack Obama, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter'ın, 2010 Dünya Kupası açılış seremonisi davetini kabul etti.

23.06.2009Futbol
Vuvuzela, Ömer Üründül ve Daniel Alves

Vuvuzela, Ömer Üründül ve Daniel Alves

Parantez içinde kalması gereken bir görüntü büyüdü büyüdü rahatsız edici bir boyuta ulaştı. Bende yazımın başlığına taşıdım...

29.06.2009Yazarlar
Dünya Kupası’na 1.9 milyar dolar yatırdı, 2 milyon konuk bekliyor

Dünya Kupası’na 1.9 milyar dolar yatırdı, 2 milyon konuk bekliyor

Yoksulluk, açlık ve AIDS’le kıvranan Afrika, 2010 FIFA Dünya Kupası ile ilk kez bu kadar büyük ve global bir etkinliğe imza atacak. Sadece ev sahibi Güney Afrika değil, bütün kıta Dünya Kupası heyecanı yaşıyor. İnsanlık, Dünya Kupası ile Afrika’ya olan borcunu ödemeye çalışırken, Güney Afrika, 2010 için 1.9 milyar dolar yatırım yaptı. Şu ana kadar 3.8 milyar dolarlık da ticari değer yaratıldı.

1.09.2009Futbol
Biz değil dünya kaybeder

Biz değil dünya kaybeder

Coca-Cola’nın başkanı ve CEO’su, “Türkiye’nin olmayışı ile 2010 Dünya Kupası renk kaybeder. Çıkmayan candan ümit kesilmez. İpler bizim elimizde değil ama hala bir şansımız var” yorumunu yaptı.

22.09.2009Basketbol

Yazar Sonuçları

Bir ihraç cezası beklemiyorum

FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter’le Zürih’te yaptığı baş başa görüşmeden sonra İstanbul’a dönen Şenes Erzik, müjdeyi Hürriyet’e verdi: ‘İhraç kararı beklemiyorum.

28.11.2005

Son umut da tükendi

YAZILARIMI okuyanlar mutlaka hatırlayacaktır; geçtiğimiz aylarda birkaç kez Federasyon-FIFA ilişkilerini yazmıştım.

15.03.2007

Uyuyan Güzel mi Uykucu Cüce mi?

ATİLLA Koç, Ukraynalı meslektaşıyla beraber kameraların karşısında. Hem Ukraynalı bakanla hem de muhabir arkadaşlarla şakalaşıyor.

15.03.2007