GeriFutbol Rusya'dan ilginç açıklama!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rusya'dan ilginç açıklama!

Rusya'dan ilginç açıklama!
Abone Olgoogle-news

Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko, 8'er yıl futbol faaliyetlerinden men edilen Blatter ve Platini'yi 2018 Dünya Kupası'na davet edeceklerini açıkladı.

ABD tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FIFA'da patlak veren rüşvet skandalı sonrası Rusya'nın 2018 Dünya Kupası ev sahipliği tartışmalı hale gelmişken, Rusya Spor Bakanı Vitaly Mutko'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Rusya'nın R-Sport haber ajansına konuşan Mutko, haklarında 8'er yıl futbol faaliyetlerinden men kararı çıkan FIFA Eski Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Eski Başkanı Michel Platini'nin, Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'na davet edileceklerini açıkladı.

Rusyadan ilginç açıklama
İki ismin de haklarında verilen cezalara itiraz ettiğini ve spor organizasyonlarına katılım haklarının sürdüğünü hatırlatan Mutko, "Bu ceza onları futboldaki tüm mevkilerden alıkoyabilir. Ancak diğer yönden bakarsak, Michel Platini gibi mühiş bir oyuncu futboldan nasıl uzaklaştırabilir? Onları davet edeceğiz ve bunun organizasyonumuzda sorun yaratacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

PUTİN DE BLATTER'İ ÖVMÜŞTÜ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Sepp Blatter'in saygıdeğer bir insan olduğunu, küreselleşen futbola büyük katkıları olan FIFA Eski Başkanı'nın ülkeler ve insanlar arasındaki işbirliğini güçlendirdiği için Nobel Barış Ödülü'nü alması gerektiğini belirtmişti. (Eurosport)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle