EKSTRA
MENÜ

Öksürük Tedavisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.338 haberi bulunmuştur.

Öksürük Tedavisi Haberleri

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Balgamlı Öksürük Nedenleri Ve Tedavisi

Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Balgamlı Öksürük Nedenleri Ve Tedavisi

Öksürüğün pek çok nedeni olabilir. Özellikle en sık görülen öksürük türleri arasında balgamlı öksürük gelmektedir. Balgamlı öksürük önemli sağlık sorunlarının habercisi olabilecek bir durumdur. Bundan dolayı balgamlı öksürük nedenleri mutlaka araştırılması gerekir. Son günlerde balgamlı öksürük ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki balgamlı öksürüğe ne iyi gelir? Balgamlı öksürük nasıl geçer? Balgamlı öksürük nedenleri nelerdir? Balgamlı öksürük tedavisi nasıl olur? İşte balgamlı öksürük ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Öksürük şekli hastalığı ele veriyor Hangi öksürük ne anlama geliyor

Öksürük şekli hastalığı ele veriyor! Hangi öksürük ne anlama geliyor?

Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen öksürüğün, hiç tahmin edilmeyen hastalıkların belirtisi olabileceğine dikkat çeken ve öksürük türlerini açıklayan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Sütçü, “Öksürüğün gün içinde ortaya çıkış saatleri hastalıkları ayırmada yardımcı olur. Gece yatınca başlayan öksürük, kalp yetmezliği açısından uyarıcıdır. Gece veya sabah saatlerinde görülen öksürük ise sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında sık görülür” dedi.

3.03.2020Sağlık
Çocuklarda geçmeyen öksürüğe dikkat

Çocuklarda geçmeyen öksürüğe dikkat!

Çocuklarda öksürüğün birçok nedenle meydana gelebileceğini belirten Dr. Mine Başıbüyük “Öksürük kronikleştiğinde alerjik durumlar, reflü, kronik akciğer ve kalp hastalıkları, nörolojik rahatsızlıklar araştırılmalı” dedi.

Öksürük deyip geçmeyin Uzun sürüyorsa...

Öksürük deyip geçmeyin! Uzun sürüyorsa...

Hastaları en sık hastaneye getiren şikayet olan öksürük, aslında pek de önemsenmez. Önemsiz gibi gözüken genellikle bireysel olarak çözmeye çalışılan öksürük altında oldukça büyük ve geniş bir hastalık yelpazesi barındırabilir. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Gör. Tuğçe Hürkal üç haftadan fazla süren öksürüğün dikkate alınmasını vurguladı.

26.02.2019Sağlık
Öksürük deyip geçmeyin

Öksürük deyip geçmeyin!

Öksürüğün ciddi bir hastalığın habercisi olabileceğini söyleyen Dr. Tuğçe Kasapoğlu Hürkal, öksürük sorunu ile karşılaşanlara bu durumu geçiştirmemesini ve araştırmasını öneriyor.

27.01.2017Sağlık
Öksürük deyip geçme

Öksürük deyip geçme!

Öksürüğün ciddi bir hastalığın habercisi olabileceğini söyleyen Dr. Tuğçe Kasapoğlu Hürkal, öksürük sorunu ile karşılaşanların bu durumu geçiştirmemesini ve araştırmasını öneriyor.

27.01.2017Sağlık
1 aydan uzun süren öksürüğe dikkat

1 aydan uzun süren öksürüğe dikkat!

Öksürük, koruyucu bir refleks olmakla beraber çocuklarda solunum yolu hastalıklarında en sık görülen belirtilerden biri. Kış aylarında özellikle çocuklarda daha sık görülen ve uzun süren öksürüğün nedenleri hakkında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dr. Berrin Emre Karaman bilgi verdi.

İnatçı öksürük ve göğüs ağrısına dikkat

İnatçı öksürük ve göğüs ağrısına dikkat!

Kış aylarında daha sık görülmeye başlanan öksürük ve sırt ağısını göz ardı etmeyin!

9.11.2016Saglik
Öksürüğü geçirmek için ayva tüketin

Öksürüğü geçirmek için ayva tüketin!

Kış aylarında artan hastalıklara karşı öneriler...

2.12.2015Sağlık
Öksürüğü olan çocuk ne zaman doktora götürülmeli

Öksürüğü olan çocuk ne zaman doktora götürülmeli?

İşte çocuklarda öksürük nedenleri ve tedavisi...

Öksürüğü hafife almayın

Öksürüğü hafife almayın

Öksürüğün, boğmaca, zatürree, astım gibi çok ciddi hastalıkların habercisi olabileceğini biliyor muydunuz?

Hamileliğinde koronavirüse yakalanan anne bebeğine 1 ay sonra kavuşabildi

Hamileliğinde koronavirüse yakalanan anne bebeğine 1 ay sonra kavuşabildi

Ordu'da 4. çocuğuna hamile olan Aysel Sayılı, 32. haftada yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı, ilaç tedavisine başlanılamadığı için bebeği sezaryen ile alındı.

24.10.2021Gündem
Bebeklerde ve çocuklarda koronavirüs (COVID-19) belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı yanıtladı

Bebeklerde ve çocuklarda koronavirüs (COVID-19) belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı yanıtladı!

Koronavirüs (COVID-19) küçük çocuklara hatta bebeklere de bulaşabilmektedir. Her ne kadar çocuk ve bebeklerde ölüm oranı düşük olduğu bildirilse de virüsün sürekli mutasyona uğraması nedeniyle tüm yaş grupları için risk oluşturmaktadır. Peki, Bebeklerde ve çocuklarda koronavirüs (COVID-19) belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? COVID-19 başka hangi hastalıklara neden olabilir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Sert bebeklerde ve çocuklarda koronavirüs ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Parainfluenza nedir, nasıl bulaşır, aşısı var mı İşte parainfluenza belirtileri ve türleri

Parainfluenza nedir, nasıl bulaşır, aşısı var mı? İşte parainfluenza belirtileri ve türleri

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını ile birlikte aslında hep olan fakat yeni yeni tanıştığımız virüsler gündeme gelmeye başladı. Bu virüslerden bir de parainfluenza virüs ailesine mensup olan ve solunum yollarını hedef alan, koronavirüs gibi bir RNA virüslerden olan Respiratuvar Sinsityal Virüstür (RSV). Köpeklerde ve insanlarda görülebilen parainfluenza nedir, belirtileri nelerdir? İşte parainfluenza ile ilgili detaylı bilgiler…

30.09.2021Sağlık
Dağ Kekiği Faydaları Nelerdir, Öksürüğe İyi Gelir Mi Taş Kekiği Ne İşe Yarar, Nasıl Tüketilir

Dağ Kekiği Faydaları Nelerdir, Öksürüğe İyi Gelir Mi? Taş Kekiği Ne İşe Yarar, Nasıl Tüketilir?

Şifalı bitkiler içerisinde yer alan dağ kekiği doğal bir antibiyotiktir. Sağlık bakımından yararları saymakla bitmeyen dağ kekiği yemeklere tat vermesi amacı ile de kullanılmaktadır. Besin değeri bir hayli yüksektir. İçerisinde pek çok yararlı vitamin ve mineral bulunmaktadır. Nane ailesinden gelmekte olan kekiğin suyu, yağı ve çayı da büyük bir şifa deposudur. Kekik suyu özellikle regl ağrılarını dindirme konusunda destek olmaktadır. Kekik yağı ise saça ve cilde iyi gelmektedir. Sizin için dağ kekiğinin faydalarını, öksürüğe iyi gelip gelmediğini, taş kekiğinin ne işe yaradığını, nasıl tüketildiğini derledik.

8 kişilik aileden bir tek o koronavirüse yakalandı İşte en büyük pişmanlığı

8 kişilik aileden bir tek o koronavirüse yakalandı! İşte en büyük pişmanlığı

Türkiye'de yapılan koronavirüs aşı sayısı 107 milyon 970 bini aşarken salgınla mücadele de sürüyor. İstanbul'da yaşayan 51 yaşındaki Hülya Başel ise, ailesinin tüm ısrarlarına rağmen koronavirüs aşısı olmayı reddetti. 6 çocuğu ve eşi aşı olan genç kadın, aileden hastalığa yakalanan tek kişi oldu. 24 gün yoğun bakımda kalan ve entübe edilen Başel, solunum tedavisine devam ettiği hastane odasından, 'Çok ama çok pişmanım. Lütfen herkes aşılarını olsun' dedi.

27.09.2021Gündem
Pandemi kaynaklı sosyal gelişim geriliği otizmle karıştırılıyor

Pandemi kaynaklı sosyal gelişim geriliği otizmle karıştırılıyor

0-3 yaş arası çocuklarda otizm şüphesiyle psikologlara başvuran ailelerin sayısında artış var. Pandemi nedeniyle evde etkileşimsiz kalan miniklerin gösterdiği belirtiler otizm ya da disleksi sanılabiliyor.

26.09.2021Hürriyet Pazar
Dünya tıp literatüründe bir ilk: Covid-19, akciğer kanserini taklit etti

Dünya tıp literatüründe bir ilk: Covid-19, akciğer kanserini taklit etti

Kahramanmaraş'ta akciğer kanseri teşhisi konulan N.T.'nin (52) koronavirüs testi pozitif çıktı. Ameliyat öncesi Covid-19 tedavisi gören N.T.'ye yapılan tetkikler sonucu koronavirüsün akciğer kanserini taklit ettiği tespit edildi. Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Kozanlı, koronavirüsün akciğer kanserini taklit ettiğini ve bunun dünya tıp literatüründe bir ilk olduğunu söyledi.

12.09.2021Gündem
Krup nedir, bulaşıcı mı İşte krup belirtileri ve tedavisi

Krup nedir, bulaşıcı mı? İşte krup belirtileri ve tedavisi

Baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş, öksürük derken Delta- Delta Plus varyantıyla benzer belirtilere sahip olan krup hastalığı yeniden gündeme geldi. Daha çok kışın görülen krup, kısıtlamaların azaltılmasıyla birlikte bu aylarda da etkisini göstermeye başladı. Peki krup nedir, bulaşıcı mı? İşte krup belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilenler…

Koronavirüse yakalanan hastada büyük pişmanlık

Koronavirüse yakalanan hastada büyük pişmanlık

Denizli'de koronavirüse yakalanan Erhan Topalkara (52) ve Olcay Bıçak (40), aşı olmadıkları için hastalığa yakalandıklarını, hastane sürecini çok zor geçirdiklerini söyleyerek herkesi aşı olmaya çağırdı. Hastanede 6 gündür yatarak tedavi gören Olcay Bıçak ise, aşının önemini daha iyi anladığını söyleyerek, 'Şu an geriye dönebilsem, hiç düşünmeden aşımı olurdum.' dedi.

1.09.2021Gündem
Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat

Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat!

Koronavirüs pandemisi pek çok hastalığın teşhisinin ve tedavisinin gecikmesine neden oldu. Bunların başında da kanser geliyor. Çok sayıda kanser vakası geç teşhis edildiği için tedavi süreci zorlu geçiyor. Tıpkı Brogan Williams’a olduğu gibi…

26.08.2021Gündem
İnfluenza A Nedir Virüsün Bulaşma Süresi Ne Kadar İnfluenza A Virüsü Belirtileri Ve Tedavisi

İnfluenza A Nedir? Virüsün Bulaşma Süresi Ne Kadar? İnfluenza A Virüsü Belirtileri Ve Tedavisi

Grip virüsü olarak da bilinen influenza özellikle de sonbahar ve kış aylarında çok hızlı bulaşan bir hastalıktır. Özellikle de influenza A ve B virüsleri, grip olan kişilerin hapşırması, konuşması ya da öksürmesi durumunda havaya yayılan damlacıkların solunması sonucunda bulaşır. Aynı zamanda virüsle kirlenmiş yüzeylere temas edilmesi sonucunda eller aracılığı ile kişiden kişiye çok rahatlıkla bulaşır. İnfluenza A Nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Tromboflebit nedir, neden olur Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir

Tromboflebit nedir, neden olur? Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir?

Tromboflebit, kalp ve akciğerler için ciddi problemlere neden olan ve ölümle sonuçlanabilecek bir hastalıktır. Sürekli doktor kontrolünde olmanızı gerektiren bu hastalığı tanımlayabilmeniz için ne olduğu, belirtileri, sebepleri ve tedavisi hakkında tüm detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Son dakika haberi: Muhittin Böcekten sağlık durumu hakkında açıklama

Son dakika haberi: Muhittin Böcek'ten sağlık durumu hakkında açıklama

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, hafif öksürük şikayetiyle hastaneye başvurduğu öğrenildi.

7.08.2021Gündem
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek kontrol amaçlı olarak hastaneye gitti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek kontrol amaçlı olarak hastaneye gitti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, artan öksürük şikayeti nedeniyle bu sabah kontrol amaçlı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gitti.

7.08.2021Gündem
Yangından etkilenen keçilere UMKE ekipleri müdahale etti

Yangından etkilenen keçilere UMKE ekipleri müdahale etti

Alanya'daki yangından etkilenen ve nefes alma zorluğu çeken Bircan ile Ceylan isimli keçiler, Sağlık Bakanlığı UMKE ekipleri tarafından yapılan müdahaleyle sağlığına kavuştu.

6.08.2021Gündem
Balgama ne iyi gelir ve nasıl geçer Balgam neden olur Evde balgamı geçiren doğal ve bitkisel çözümler

Balgama ne iyi gelir ve nasıl geçer? Balgam neden olur? Evde balgamı geçiren doğal ve bitkisel çözümler

Balgam, alt solunum yollarında ve akciğerlerde üretilmiş olan bir mukus çeşididir. Sinüsler, akciğerler, burun, ağız, gastrointestinal sistemler ve boğazın astar dokuları ile üretilen balgam, çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Balgama iyi gelen bazı doğal ve bitkisel çözümlerle evde çare bulunabilir. Peki balgama ne iyi gelir? Evde balgam nasıl geçer? Balgam neden olur? Öksürük ve balgama ne iyi gelir? Balgamlı öksürük nasıl geçer? Boğaz ağrısı ve balgama ne iyi gelir? İşte balgamın nedenleri ve evde balgam atan doğal ve bitkisel çözümler...

26.07.2021Sağlık
Rubella Nedir, Nasıl Bulaşır Hamilelikte Rubella (Kızamıkçık) Pozitif Olması Ne Demek

Rubella Nedir, Nasıl Bulaşır? Hamilelikte Rubella (Kızamıkçık) Pozitif Olması Ne Demek?

Alman kızamıkçığı olarak da bilinen Rubella, rubivirüs adı verilen bir virüsten kaynaklanır. Hamile bir anneden doğmamış çocuğuna veya başka bir enfekte kişinin salgılarından bulaşabilir. Bu yüzden oldukça dikkat edilmesi gereken bir hastalık türüdür. Peki, Rubella yani kızamıkçık nedir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Epidemi Nedir Epidemi İle Pandemi Arasındaki Farklar Nelerdir

Epidemi Nedir? Epidemi İle Pandemi Arasındaki Farklar Nelerdir

Hastalıkların sınıflandırılmasında, yayılma hızı, virüsün mutasyona uğrama riski ve bulaştığı kişi sayısı gibi kriterler ölçüt olarak alınır. Buna göre salgın hastalıklar epidemi ve pandemi olarak iki türe ayrılır. Birinin yayılma hızı diğerine göre daha yavaşken, diğerinin etkilediği alan ve kişi sayısı çok daha fazladır. Epidemi nedir? Epidemi ile pandemi arasındaki farklar nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Geçmeyen kronik faranjite ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur Evde faranjite kesin çözüm yiyecek, içecek ve bitkisel tedaviler

Geçmeyen kronik faranjite ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur? Evde faranjite kesin çözüm yiyecek, içecek ve bitkisel tedaviler

Farenjit (boğaz iltihabı);burun ve ağız boşluğunun arka duvarında oluşan iltihaplanmadır. Akut ve geçmeyen kronik olmak üzere iki tür farenjit görülür ve ikisi birbirinden farklıdır. Ani gelişen, şiddetli iltihaplanmalar akut farenjittir. Daha hafif seyreden fakat buna karşılık da daha uzun süren farenjit türü ise kronik(müzmin) farenjittir. Akut farenjitin belirtileri sadece boğazla ilgili değildir. Peki Faranjit neden olur? Faranjite ne iyi gelir, nasıl geçer? Evde faranjite iyi gelen bitkisel çözümler...

7.07.2021Sağlık
Koronavirüs sonrası bu şikayetlere dikkat Dikkat çeken 12nci hafta detayı

Koronavirüs sonrası bu şikayetlere dikkat! Dikkat çeken 12'nci hafta detayı

Koronavirüs hastalığını atlattıktan sonra 12'nci hafta ve sonrasını kapsayan 'Post Covid' dönemde şikayetler devam edebiliyor. Uzman hekimler koronavirüs sonrası yaşanan sorunları anlattı. Prof. Dr. Canan Ağalar, "Halsizlik başta gelen şikayetler arasında. Bunu uyku bozukluğu takip ediyor" dedi

28.06.2021Gündem
Ampiyem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Ampiyem Evreleri Ve Tedavisi

Ampiyem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Ampiyem Evreleri Ve Tedavisi

Ampiyem kelimesi Latince ve Grekçe dili kökenlidir. Dilimizde de bu ismiyle kullanılmaktadır. Tıp sektöründe belirli bir hastalığı ifade etmektedir. Belirtileri, evreleri ve tedavisi gibi konuları bulunmaktadır. Vücut anatomisinde bulunan sıvı toplanmasını ifade etmektedir. Sizler için ampiyem nedir, belirtileri nelerdir, evreleri ve tedavisi nasıldır detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Ards Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Ards Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Tedavisi henüz bulunamamış olan ARDS, Koronavirüs nedeni ile oldukça artış göstermiştir. Pek çok insan ARDS’nin ne olduğunu tam olarak bilmemektedir. Peki, ARDS nedir, belirtileri nelerdir ve tedavi sürecinde neler yapılabilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Doç. Dr. Ümit Savaşçıdan koronavirüsle ilgili önemli açıklamalar

Doç. Dr. Ümit Savaşçı'dan koronavirüsle ilgili önemli açıklamalar

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre son 24 saatte 222 bin 613 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 656 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi ise hayatını kaybetti. Salgınla ilgili konuşan Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "Koronavirüs zamanında akciğerleri kurtarmak için uygulanan kortikosteroid tedavisi alan hastalarda özellikle 'Aspergillus' dediğimiz akciğer mantarı ortaya çıkıyor ve ölüm oranı çok yüksek. Ne yazık ki ülkemizde böyle vakalar ortaya çıktı, çıkıyor. Özellikle de baskılanmış, vücudumuzda yerleşik olan verem hastalığı da aktif hale gelebiliyor. Kişiler iyileştikten sonra kanlı balgam devam ederse, ateş, geçmeyen öksürük olursa mutlaka hastaneye müracaat etsin" ifadelerini kullandı.

30.05.2021Haber
Koronavirüse yakalananlar için korkutan sözler Bu hastalıklar ortaya çıkabilir

Koronavirüse yakalananlar için korkutan sözler! Bu hastalıklar ortaya çıkabilir

Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre son 24 saatte 222 bin 613 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 656 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi ise hayatını kaybetti. Salgınla ilgili konuşan Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "Koronavirüs zamanında akciğerleri kurtarmak için uygulanan kortikosteroid tedavisi alan hastalarda özellikle 'Aspergillus' dediğimiz akciğer mantarı ortaya çıkıyor ve ölüm oranı çok yüksek. Ne yazık ki ülkemizde böyle vakalar ortaya çıktı, çıkıyor. Özellikle de baskılanmış, vücudumuzda yerleşik olan verem hastalığı da aktif hale gelebiliyor. Kişiler iyileştikten sonra kanlı balgam devam ederse, ateş, geçmeyen öksürük olursa mutlaka hastaneye müracaat etsin" ifadelerini kullandı.

30.05.2021Gündem
Uzmanından ödeme karşı öneri: Anason ve yeşil çay

Uzmanından ödeme karşı öneri: Anason ve yeşil çay

Ödemin hangi durumlarda ortaya çıktığından ve belirtilerinden bahseden Medicana Bahçelievler Hastanesi İç hastalıkları uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alihan Oral, vücutta oluşan ödemin atılabilmesi için ananas ve yeşil çay önerisinde bulundu.

Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Toplumda azımsanmayacak sıklıkta görülen bir rahatsızlık olan kasık fıtığının erkeklerde ve ileri yaşlarda daha sık rastlandığını söyleyen Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Ekici, bebeklerde ve hamile kadınlarda da kasık fıtığının görülebildiğini belirtti. Peki, kasık fıtığı nedir? Neden oluşur? Kimler riskli grupta yer alıyor? Nasıl tedavi edilir? Doç. Dr. Ekici kasık fıtığı hakkında merak edilenleri sizler için açıkladı.

Grip Nedir Ve Neden Olur Grip Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Grip Nedir Ve Neden Olur? Grip Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Grip her yıl ortaya çıkan viral bir hastalıktır. Grip hastalığı özellikle bulaşıcı olmasından dolayı önemli bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Grip hastalığı sıklıkla karşılaşılan bir hastalıktır. Grip hastalığı ile ilgili araştırmalar günümüzde halen daha devam etmektedir. Grip hastalığının nedenleri ve belirtileri araştırılıyor. Peki grip nedir? Grip hastalığı neden olur? Grip hastalığının belirtileri nelerdir? Grip hastalığının tanısı ve tedavisi nedir? İşte grip hastalığı ile ilgili tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Dikkat Covid migreni taklit edebiliyor

Dikkat! Covid migreni taklit edebiliyor

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyanın başını ağrıtan Covid pandemisi migren hastalarının hayatını zorlaştırdı. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Yalınay Dikmen, pandemide migrene karşı alınabilecek basit ama etkili önlemleri anlattı; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

17.05.2021Sağlık
Zeytin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Zeytin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Zeytin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Zeytin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Zeytin bir ağacın meyvesidir. Özellikle mükemmel sağlıklı yağ, vitamin ve antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir. Pek çok yönden sağlıklı olan zeytin genellikle acılığından dolayı taze yenmemektedir. Genel olarak zeytinler sertleştirilir, ferment edilir ve sıkıştırılarak yağı elde edilmektedir. Faka bazı kişilerin vücudu zeytine alerjik reaksiyon göstermektedir. Peki zeytin alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Zeytin alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

16.05.2021Sağlık
Yumurta Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Yumurta Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yumurta Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Yumurta Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bazı besinler, insan vücudunda değişik sağlık durumunu etkileyecek veya yaşam kalitesini ciddi derecede düşürecek reaksiyonlara sebep olabilir. Bu alerjik reaksiyonlar özellikle hayvansal gıdalardan olabilir. Bunlardan bir tanesi de yumurtadır. Yumurta alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Yumurta alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri derledik.

16.05.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Griple ilgili bu mitleri unutun

Türkiye’nin de içinde bulunduğu kuzey yarımkürede grip salgınları genellikle kasımda başlıyor, mart ayına kadar sürüyor. Her 100 kişiden 15’i ağır ya da hafif grip geçiriyor. Grip hayatımızda hep var ve belli ki olacak. Dolasıyla aşağıdaki mitleri unutun!

2.12.2012

Köpeklerde Kennel Cough

Köpeklerde ciddi solunum hastalıkları arasında yer alan Kennel Cough; toplu yaşam alanlarında yaygın olduğundan barınak öksürüğü olarak bilinmektedir.

4.10.2021

Alzheimer'ın sonu geldi mi

Hepimiz olabilecek en iyi hayatı yaşamak isteriz ve bu bizim en doğal haklarımızdan biridir. Hayatımızı istediğimiz gibi yaşamak, canlı, formda, fit ve enerjik, keyifli ve mutlu biri olarak sürdürmek, olağan sona “AKIL SAĞLIĞI” ile ulaşmak her insanın değişmez arzusudur. İstisnasız herkes “mükemmel bir sağlık” peşinde koşar ve “üstün bir sağlık hali”ni hedefler, hak eder.

10.06.2021