MENÜ

Mide Şişkinliği

Mide Şişkinliği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mide Şişkinliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mide Şişkinliği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 80 Mide Şişkinliği haberi bulunmuştur.

Mide Şişkinliği Haberleri

Mide şişkinliğine ne iyi gelir Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer

Mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer?

Karnın üst bölgesinde (mide bölgesi) ağrı veya şişkinlik, vücutta sıvı toplanmasına bağlı olarak gelişebilir. Mide şişkinliğine çözüm evdeki doğal yöntemlerle de çare bulunabilir. Peki, mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer?

6.12.2019Sağlık
Ham Bal Metabolik Stresi Azaltıyor

Ham Bal Metabolik Stresi Azaltıyor

Ramazan ayında artan hazım sorunu yaşamamak, mideyi rahatlatmak ve gün boyu susuzluğa karşı vücut direncinizi arttırmanızın bir yolu da ham bal tüketmekten geçiyor. İşlem görmemiş çiğ halde tüketilen ham balın metabolik stresi de azalttığı belirtiliyor. 35 yıllık üretici ve Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, ham balın faydalarını anlattı...

Her güne bir püf lokma

Her güne bir püf lokma

Çikolata yerine hangi yiyecekleri tüketebiliriz? Migrenimiz tuttuysa ilaç almadan ağrımızı giderebilir miyiz? Beslenme ve diyet uzmanı P. Taylan Kümeli ve beslenme koçu Z. Ceren Yıldız’ın birlikte hazırladıkları ‘Püf Lokmaları’ adlı kitap, besinlerin bilmediğimiz yönlerini anlatıyor ve yaşam tarzımızı değiştirerek nasıl daha sağlıklı oluruz’un ipuçlarını veriyor. Siz de bu tavsiyelere uyarak yılın 365 gününde sağlıklı kalabilirsiniz...

24.03.2017Sağlık
Midenizde Şişkinlik mi Var

Midenizde Şişkinlik mi Var?

Kendinizi neredeyse patlayacakmış gibi hissettiğinizde rahatlamak için birçok şey yapabilirsiniz...

Bitkiyle tedavide çok önemli rehber

Bitkiyle tedavide çok önemli rehber

EGE Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma-Uygulama Merkezi (ARGEFAR) Yönetim Kurulu Üyesi, Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ulvi Zeybek ile Eczacı Muzaffer Haksel, “Türkiye’de ve Dünyada Önemli Tıbbi Bitkiler ve Kullanımı” adlı kitap hazırladı.

26.02.2011Ege
Safrasından yüzlerce taş çıkarıldı

Safrasından yüzlerce taş çıkarıldı

Bitlis Devlet Hastanesin de yapılan ameliyatla 68 yaşındaki Hatice Önder'in safra kesesinden toplam 513 taş çıkarıldı.

26.03.2010Gündem
Mide şişkinliğinden kurtulmak için...

Mide şişkinliğinden kurtulmak için...

Kendinizi neredeyse patlayacakmış gibi hissettiğinizde rahatlamak için birçok şey yapabilirsiniz.

SORU VE CEVAPLAR 23

SORU VE CEVAPLAR 23

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

19.04.2007Sağlık
SAĞLIKLI YAŞAM: Sağlıklı Ramazan

SAĞLIKLI YAŞAM: Sağlıklı Ramazan

Oruç tutanlar için, Ramazan ayını sağlıklı geçirmenin yolu sağlıklı beslenme kurallarını bilmekten geçiyor. Meyve ve sebzelerden tüketmeyi, günde en az 1.5-2 lt su içmeyi, kepekli ve yulaflı tahıl ürünlerini sofranıza katmanız gerekiyor.

3.11.2003Kelebek
Yeni düşman: Gluten

Yeni düşman: Gluten!

Glutensiz diyetler popüler beslenme modellerinden biri olarak benimseniyor. Çölyak hastası olsun olmasın çoğu insan ya glutensiz besleniyor ya da gluteni sınırlı şeyler yiyip içmeye çalışıyor.

Karın şişliği neden olur ve nasıl geçer Karın şişliğine ne iyi gelir

Karın şişliği neden olur ve nasıl geçer? Karın şişliğine ne iyi gelir?

Karın şişliği sorunu zaman zaman günlük hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Karın şişliğinin kendi içerisinde pek çok nedeni bulunur. Bu nedenler kişinin yaşadığı hayata ya da kilosuna, yaşına, beslenme şekline göre farklılık gösterir. Peki, karın şişliği neden olur ve nasıl geçer? Karın şişliğine ne iyi gelir?

5.12.2019Sağlık
Doğru Beslenmek Mutlu Ediyor

Doğru Beslenmek Mutlu Ediyor

Sağlıksız beslenme birçok hastalığa neden olurken, birtakım hormonların da düzgün çalışmasını engelleyebiliyor. Unutkanlık, uykusuzluk gibi birçok sorunun altında yetersiz veya kötü beslenme olabileceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Yetim, "Mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin seviyesi artırılmalı. Serotoninin esas maddesi olan triptofandan zengin olan yumurta, peynir, ceviz, badem, et, balık, pirinç, bezelye, ananas, muz gibi besinleri bolca tüketmek gerekir" dedi.

6.11.2019İyi Yaşam
Diyetlerin Kurtarıcısı Kırmızı Eriğin Faydaları

Diyetlerin Kurtarıcısı Kırmızı Eriğin Faydaları

Nisan ayında çıkmaya başlayan eriğin yeşil macerası yaz aylarına gelindiğinde kırmızıyla devam ediyor. Kırmızı erik de yeşil erik gibi sadece hoş tadıyla değil, içerdiği vitaminler, minerallerle de sevilirliğin hakkını veriyor. Üstelik kırmızı erik yaşlanmayla birlikte pek çok hastalığa da meydan okuyor. Diyetisyen Aslıhan Altuntaş, kırmızı erik ve faydaları hakkında bilgi verdi.

Bağırsak Bakterileri Şişkinliğe Sebep Oluyor

Bağırsak Bakterileri Şişkinliğe Sebep Oluyor

Gaz ve şişkinliğin günlük hayatı olumsuz etkilediğini, kadınlarda erkeklere göre iki kat daha fazla görüldüğünü belirten Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Alagözlü, gaz ve şişkinliğin sebebinin bağırsak bakterileri olduğunu söyledi.

Sıcaklıklardaki Ani Değişimler Sağlığınızdan Edebilir

Sıcaklıklardaki Ani Değişimler Sağlığınızdan Edebilir

Ani sıcaklık değişiklikleri solunum yolu rahatsızlıklarından kalp damar hastalıklarına, sindirim sisteminden duygu durumuna kadar çok farklı anlamlarda sağlığı olumsuz etkileyebiliyor. Sıcaklık değişikliklerine bir şey yapılamasa da alınacak bazı önlemlerle bu dönemleri daha sağlıklı atlatmak mümkün olabiliyor. İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Pınar Balcı, ani sıcaklık değişikliklerinde yaşanan sorunlar ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

Şişkinlik neden olur

Şişkinlik neden olur?

Şişkinlik, gaz ve geğirme toplumda sık rastlanan şikayetlerdir. Bu şikayetler hassas bağırsak sendromu, fonksiyonel hazımsızlık gibi hastalıklara eşlik edebilir. Bu şikayetlerin neden kaynaklandığını ve nasıl geçtiği ise vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, şişkinlik neden olur?

10.01.2019Sağlık
Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibahar, diğer adıyla Jamaika biberi, baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Yemeklere kolayca eklenebilen bu baharat, deyim yerindeyse bir şifa deposu. Yenibaharın pek bilinmeyen 7 etkileyici faydası…

Kütahyanın yöresel damak tadı: Köpük helva

Kütahya'nın yöresel damak tadı: Köpük helva

Kütahya'da, adı kış ayları ile özdeşmiş olan, Osmanlı mutfağının vazgeçilmezlerinden yöresel lezzet 'köpük helva’ vatandaşların tatlı tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Vitamin Deposu Balkabağı Çorbası

Vitamin Deposu Balkabağı Çorbası

Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi balkabağının, kabak tatlısı hariç, tadına hiç baktınız mı ?O zaman çok şey kaybetmişsiniz demektir. Diyetisyen Emre Uzun’un çorbaya eklenen tüm malzemeleri teker teker açıkladığı tarifine buyurun!

Ardıç yağı faydaları nelerdir

Ardıç yağı faydaları nelerdir?

Ardıç yağı, uzun yıllar boyu insanoğlunun eklem ağrıları için kullandığı tıbbi yöntemler arasında yer almıştır. Eski toplumlarda ardıç odunu, hem şeytani ruhları hem de vebayı uzaklaştırdığı inancıyla evlerin önünde yakılmaktaydı. Eski Yunanlılar ve Romalılar ise ardıç yağını romatizmal ağrılar ve acılar için kullanmaktaydı. İşte, ardıç yağınının faydaları hakkında bazı detaylar

28.09.2018Gündem
Bayramda Midenizi Koruyacak 15 Öneri

Bayramda Midenizi Koruyacak 15 Öneri

Kurban Bayramı’nı kimileri evde, kimileri tatilde karşılayacak… Kurbanlıklar kesilecek, birçok evde kavurma sofralardaki yerini alacak… Ancak aman dikkat! Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Suna Yapalı, Kurban Bayramı’nda uygunsuz şartlarda kesilmiş kurbanlıkların bulantı, kusma ve ishal ile seyreden sindirim sistemi enfeksiyonlarına davetiye çıkardığını söylüyor. Peki bayramda artış gösteren mide ve sindirim sistemi problemlerinden korunmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

Limonlu su ne işe yarar Limonlu suyun faydaları

Limonlu su ne işe yarar? Limonlu suyun faydaları

Uyandığınızda içeceğiniz bir bardak limonlu ılık su güne zinde başlamanıza neden olacaktır. Limondan aldığınız vitamin bağışıklık ve sindirim sisteminiz içinde fazlasıyla kolaylaştırıcı olacaktır. Peki, Limonlu su ne işe yarar? Limonlu suyun faydaları neler?

27.07.2018Sağlık
Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Her Gün Süt Içtiğinizde Vücudunuzda Olan 5 Şey

Bugünlerde sağlıklı beslenmek konusunda kafamız epey karışık. Çünkü sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok beslenme yöntemi hakkında tam tersi şeyler söyleniyor. Google’a bakarsanız tam tersi olan birçok yazı görebilirsiniz. Bu sağlık mitlerinden biri de süt hakkında.

Limonlu suyun faydaları | Limonlu su içmek faydalı mı

Limonlu suyun faydaları | Limonlu su içmek faydalı mı?

Hem antioksidan özelliğine sahip hem de lif dolu bir bitki olan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Son dönemlerde ise limonlu su içme trendi başladı. Vatandaşlar limonlu su içerek, vücutlarını kötü maddelerden arıtacaklarına ve sindirim sistemlerini düzenleyeceklerine inanıyor. Peki, limonlu su faydalı mı? Limonlu suyun yararları neler?

18.04.2018Sağlık
Mürver Ağacı nedir

Mürver Ağacı nedir?

Yüzyıllar önce mürvere yönelik çatışmalı batıl inançlar söz konusuydu. Bazı yerlerde insanlar mürver ağaçlarını kesmenin ya da onlara zarar vermenin ağaçların içinde yaşayan doğa üstü varlıkları kızdırabileceğine inanırlardı. Peki Mürver Ağacı'nın bitkisindeki fayda nedir?

28.02.2018Gündem
Ardıç yağı faydaları neler Bronşite iyi gelen bitkiler arasında

Ardıç yağı faydaları neler? Bronşite iyi gelen bitkiler arasında

Bronşite iyi gelen bitkiler arasında sayılan ardıç bitkisinin ve yağının pek çok faydası var. Isıtıcı, canlandırıcı ve dezenfekte edici özellikleriyle bilinen ardıç, aynı zamanda harici ve dahili olarak şişkinliği azaltmak, romatizmal artrit ağrılarını, eklem ve kas ağrılarını hafifletmek ve tendonit için kullanılıyor. İşte ardıç yağının faydalarına ilişkin detaylar ve kullanım şekli!

26.02.2018Gündem
Deniz Seki ameliyat oldu

Deniz Seki ameliyat oldu!

Cezaevinden çıktıktan sonra mide küçültme operasyonu geçirmeye karar veren Deniz Seki, operasyona hazırlık aşamasında kilo almak için yoğun çaba harcadığı iddia edilmişti. Seki'nin mide küçültme ameliyatı olduğu öğrenildi.

23.02.2018Magazin
Limonlu suyun faydaları nedir Limonlu su zayıflatır mı

Limonlu suyun faydaları nedir? Limonlu su zayıflatır mı?

Limonlu suyun pek çok faydası olduğu biliniyor. İçeriğinde bulunan "C vitamini" sayesinde insan vücudunda eksik olan birçok ihtiyacı karşılıyor. Sindirim sisteminden, cilt sağlığına ve hızlı kilo vermeye kadar pek çok şeye faydası olan limonlu su özellikle kadınlar tarafından sıkça tüketiliyor. Peki limonlu suyun faydaları nelerdir? Nelere iyi geliyor

15.02.2018Sağlık
Bu Çorba Ruhsal Durumu Düzeltiyor

Bu Çorba Ruhsal Durumu Düzeltiyor!

Külkedisi’nden önce siz alın, nefis bir çorba yapın, kışı sağlıklı geçirmenin tadına varın! Diyetisyen Emre Uzun’un tarifiyle, vitamin deposu balkabağı çorbası...

Dikkat Anemi, kanser habercisi olabilir

Dikkat! Anemi, kanser habercisi olabilir

Anemi; mide ve bağırsak gibi sindirim sistemi kanserleri başta olmak üzere, tüm kanser çeşitlerinin belirtilerinden biri olabiliyor. Aneminin nedenleri arasında kanser de yer alıyor. Bu nedenle anemi tedavisine başlanmadan önce kanserin de akla gelmesi ve buna yönelik tetkiklerin yapılması gerekir. Central Hospital’dan Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. M. Rafet Yiğitbaşı, 4 Şubat Dünya Kanser Günü sebebiyle oldukça tehlikeli bir hastalık olan anemi ve kanser ilişkisi hakkında bilgiler verdi.

4.02.2016Sağlık
Kurban Bayramında kahvaltıyı kavurmayla yapmayın

Kurban Bayramı'nda kahvaltıyı kavurmayla yapmayın

Kurban Bayramı'nda kahvaltıların vazgeçilmezi kavurma eti yerine daha hafif yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiği bildirildi.

9.10.2014Sağlık
Ramazanda 2 Yerine 3 Öğün Yapın

Ramazan'da 2 Yerine 3 Öğün Yapın!

Ramazan’da kilo almak kaçınılmaz! Bu nedenle Ramazan ayında sağlıklı beslenme kurallarına iki kat özen gösterilmesi gerekiyor...

Eti sebze ile tüketin

"Eti sebze ile tüketin"

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Özgür, dengeli beslenme ve kolay sindirim için etin yanında sebze tüketilmesi gerektiğini bildirdi.

15.10.2013Sağlık
Bir daha asla

'Bir daha asla'

Yediği mantardan zehirlenen televizyoncu Tayfun Talipoğlu ayağa kalktı. Durumu iyiye giden Talipoğlu'nun 2 gün daha kontrol altında tutulacağı belirtilirken bir daha asla mantar yemeyeceğini söyledi.

10.12.2012Sağlık
Hangi cilde hangi maske yapılmalı

Hangi cilde hangi maske yapılmalı?

Kendinize zaman ayırın ve çoktandır ihmal ettiğiniz cildinize besleyici bir maske hazırlayın!

23.05.2012Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Faydalı bilgiler

Yaşasın Hayat uzmanları bugün için size farklı alanlarda kısa ama faydalı bilgilerden oluşan bir yazı hazırladı. İçinde likopenden tarçına, demirden D vitaminine pek çok alanda faydalı bilgiler bulabileceğiniz bu yazıyı zevkle okuyacağınızı umut ediyorum.

18.09.2014

Yemek öfkeyi bastırır mı?

Özge Pınar Öztekin dört yıl öncesine kadar öfke, hayal kırıklığı gibi her duyguya karşı yemeğe sığındı; ardından da vicdan azabı çekti. Ta ki sorunun gerçek nedenini öğrenene kadar...

22.02.2013

Tüyleri griydi, komiklik olsun diye adını Gli koydular

Ayasofya Müzesi’nin 5 yaşındaki kedisi Gli, İstanbul ziyareti sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile Başbakan Erdoğan’ın karşısına çıkıp, bir de aynı fotoğraf karesinde yer alınca meşhur oldu.

10.04.2009

Kanaryanın, erkeği eve bağladığına inanıyorum

Halit Özsoy, İstanbul’daki dört kanarya sevenler derneğinden biri olan İstanbul Serinofil Derneği’nin başkanı.

25.02.2005

Karnım niye şiş?

Karın şişkinliğine yol açabilecek başlıca sebepleri özetlemeye çalıştık. İşte ilk 10 neden. Buyurun...

18.04.2016

Karnınızdaki şişkinlikten nasıl kurtulursunuz?

Şişkinlik veya diğer sindirim problemlerinden mi şikâyetçisiniz? Bunun nedeni sindirim kanalınızdaki görevini yerine getiremeyen bakteriler olabilir.

10.10.2015

Adet öncesi dönemde şişkinliği yenmek için 7 ipucu

Bazı besinler, özellikle premenstrual (adet öncesi) dönemde rahatsız edici derecede şişkinliğe maruz kalan kadınlar için bu durumu daha da kötüleştiriyor olabilir. İşte şişkinliğe meydan okuma konusunda size yardımcı olacak 7 ipucu...

21.03.2014

Sağlıktan hastalığa giden ‘gri yola’ dikkat

Sağlığın bedensel, ruhsal, moral ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olduğunu biliyoruz.

25.08.2013