EKSTRA
MENÜ

Merkez Bankası Toplantısı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.447 haberi bulunmuştur.

Merkez Bankası Toplantısı Haberleri

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman hangi gün açıklanacak MB Faiz kararı ne olur 2021 MB Ekim ayı PPK toplantısı bekleniyor

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman hangi gün açıklanacak? MB Faiz kararı ne olur? 2021 MB Ekim ayı PPK toplantısı bekleniyor

Merkez Bankası faiz kararı, önümüzdeki günlerde yapılacak Merkez Bankası toplantısı ile Ekim ayı faiz kararını netleştirmiş olacak. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı PPK toplantısı ile netlik kazanacak. Para Piyasası Kurulu tarafından değerlendirilen faiz kararı, Eylül ayı için 100 baz puan indirme kararı almıştı. Gözler şimdi bu ayki açıklanacak karara çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte, MB Ekim ayı PPK toplantısının tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

14.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz toplantısı ne zaman İşte PPK toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz toplantısı ne zaman? İşte PPK toplantı tarihi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısı hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Kurul son toplantısında; politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan indirerek yüzde 18'e düşürmüştü. Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

13.10.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak MB Ekim ayı faiz kararı toplantısı bekleniyor

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? MB Ekim ayı faiz kararı toplantısı bekleniyor

Merkez Bankası faiz kararı yatırımcılar için kritik bir öneme sahip olacak. Merkez Bankası toplantısı faiz kararı piyasaları yakından ilgilendirecek. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. Para Piyasası Kurulu tarafından yapılan toplantı ile Merkez Bankası faiz kararını belirleyerek piyasalara yön verecek. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Ekim ayı Merkez Bankası toplantı tarihi hakkında bilgiler..

11.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak Ekim ayı faiz kararı piyasaların gündeminde

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Ekim ayı faiz kararı piyasaların gündeminde

Merkez Bankası toplantısı faiz kararı piyasaları yakından ilgilendiriyor. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. Para Piyasası Kurulu tarafından yapılan toplantı ile Merkez Bankası faiz kararını belirleyerek piyasalara yön verecek. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Ekim ayı Merkez Bankası toplantı tarihi hakkında bilgiler.

5.10.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman İşte Ekim ayı toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte Ekim ayı toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Ekim ayında ekonomi gündemi yoğun olacak. Aşılamanın hızla devam etmesi ve okulların açılmasının ekonomiye canlılık katması beklenirken, çok sayıda ekonomik gelişme de gündemini hareketlendirecek. Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

3.10.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman saat kaçta MB faiz kararı ne olacak İşte  Eylül PPK toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman saat kaçta? MB faiz kararı ne olacak? İşte Eylül PPK toplantı tarihi

Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) faiz kararı açıklamasının ardından gözler Türkiye Merkez Bankası'nın vereceği faiz kararına çevrildi. Eylül ayı Merkez Bankası PPK Toplantısı'nın yapılacağı tarih ve saat belli oldu. Beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) sabit bırakılacağını tahmin ediyor. 23 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek PPK toplantısına yönelik piyasa beklenti anketi, 20 ekonomistin katılımıyla sonuçlanmıştı. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman saat kaçta? MB faiz kararı ne olacak?

23.09.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman İşte Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman? İşte Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası'nın Eylül ayında yapacağı toplantıya ilişkin araştırmalar hız kazandı. Para piyasalarını ve ekonomik gelişmeleri yakından takip eden kişiler, faiz hakkında kararlar alınması beklenen son Merkez Bankası toplantısının tarihini öğrenmek istiyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman alınacak? Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

17.09.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak Faiz kararı değişecek mi Gözler eylül ayı PPK toplantısında

Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? Faiz kararı değişecek mi? Gözler eylül ayı PPK toplantısında!

Merkez Bankası toplantısı ile Para Politikası Kurulu, politika faizini açıklayacak. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak kurul, faiz kararı ile piyasaları doğrudan etkileyecek. Uzun süredir faizi sabit tutan Merkez Bankası'nın eylül ayında farklı bir karar alıp almayacağı toplantı sonrası belli olacak. Geçtiğimiz ay Merkez Bankası politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tutmuştu. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, eylül ayı toplantısının tarihi.

13.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak Eylül ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Eylül ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ile açıklanacak olan faiz kararı piyasaları yakından ilgilendiriyor. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. Para Piyasası Kurulu tarafından yapılan toplantı ile Merkez Bankası faiz kararını belirleyerek piyasalara yön verecek. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Eylül ayı Merkez Bankası toplantı tarihi hakkında bilgiler.

10.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman PPK faiz kararı ne zaman belli olacak İşte en son gelişmeler

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? PPK faiz kararı ne zaman belli olacak? İşte en son gelişmeler

Merkez Bankası toplantısı vatandaşların gündeminde yer alıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantı hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Kurul, son toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tutmuştu. Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

6.09.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak Eylül ayı Merkez Bankası PPK toplantısının tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Eylül ayı Merkez Bankası PPK toplantısının tarihi

Merkez Bankası toplantısı ile açıklanacak olan faiz kararı piyasalar tarafından bekleniyor. Ağustos ayında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tutan Para Politikası Kurulu, eylül ayı faiz kararı ile piyasaları yeniden şekillendirecek. Merkez Bankası, ayrıca mayıs ayına ilişkin ödemeler dengesi verilerini de 13 Eylül'de açıklayacak. Gözler şimdi eylül ayı Merkez Bankası PPK toplantısının tarihinde. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Merkez Bankası toplantısıyla ilgili bilgiler.

1.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak Eylül ayı Merkez Bankası faiz kararı için gözler toplantıda

Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? Eylül ayı Merkez Bankası faiz kararı için gözler toplantıda

Merkez Bankası Eylül ayı faiz kararı toplantısı yatırımcıların gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. Peki, Merkez Bankası Eylül ayı faiz kararı toplantısı ne zaman? İşte, merak edilen o detaylar

26.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı Ağustos ayı faizi ne oldu 12 Ağustos 2021 Merkez Bankası (MB) faiz oranları kararı...

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı! Ağustos ayı faizi ne oldu? 12 Ağustos 2021 Merkez Bankası (MB) faiz oranları kararı...

Merkez Bankası faiz kararı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Merkez Bankası faiz toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantının ardından saat 14:00'da faiz kararı kamuoyu ile paylaşıldı. Yapılan açıklamada 12 Ağustos'ta Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun başkanlık yaptığı Para Politikası Kurulu toplantısında, politika faizi için yüzde 19'da sabit tutulma kararı alındığı duyuruldu. İşte Merkez Bankası faiz kararı ile ilgili yapılan açıklamanın detayları

12.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı netlik kazanacak. Haziran ayı toplantısında faizi sabit bırakma kararı alan Merkez Bankası, Temmuz ayı toplantısında faiz artırımı ya da indirimine gidecek. Başkan Kavcıoğlu'nun başkanlığında yapılacak olan Merkez Bankası ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısı faiz kararı ile piyasalara yeni yön verecek. Piyasaların gözü toplantıdan çıkacak karara çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

8.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak Ağustos ayı Merkez Bankası faiz kararı için gözler toplantıda

Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? Ağustos ayı Merkez Bankası faiz kararı için gözler toplantıda

Merkez Bankası Ağustos ayı faiz kararı toplantısı yatırımcıların gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Her ay belli aralıklarla toplanan Merkez Bankası'nın, yapacağı ilk toplantıda faiz hakkında nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. Peki, Merkez Bankası Ağustos ayı faiz kararı toplantısı ne zaman? İşte, merak edilen o detaylar

6.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Faiz kararı ne zaman açıklanacak PPK Toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK Toplantı tarihi!

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli olacak. Ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısı faiz kararı ile piyasalara yeni yön verecek. Başkan Kavcıoğlu'nun başkanlığında yapılacak olan Merkez Bankası toplantısında faiz artırımı ya da düşürümü kararı kamuoyuna duyurulacak. Para Politikası Kurulu geçtiğimiz ay yapılan toplantıda politika faizini yüzde 19 olarak sabit tutmuştu. Gözler şimdi ağustos ayı faiz kararında. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, PPK Toplantısı tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

3.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte PPK toplantısı hakkında bilgi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte PPK toplantısı hakkında bilgi

Merkez Bankası toplantısının tarihi gündeme geldi. Her ay gerçekleşen Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli oluyor ve piyasalar buna göre şekilleniyor. Para Politikası Kurulu yani PPK Toplantısının ağustos ayında ne zaman yapılacağı vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

2.08.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman İşte Merkez Bankası PPK toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte Merkez Bankası PPK toplantı tarihi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın belli aralıklarla düzenlediği ve ekonominin seyrine dair önemli kararlara işaret eden toplantıları, para piyasaları ile yakından ilgili kişilerce araştırılıyor. Merkezi Bankası PPK toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

29.07.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı Para Politikası Kurulu toplantısının ardından netlik kazanacak. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı ile faiz artırımı ya da düşürümü kararını vererek piyasaları doğrudan etkileyecek. Piyasaları yakından ilgilendiren Para Politikası Kurulu en son politika faizini yüzde 19 olarak sabit tutmuştu. TCMB, önceki 3 toplantısında da beklentilere paralel olarak faizi sabit bırakmıştı. Peki, ağustos ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Para Politikası Kurulu toplantı tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

26.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı MB faiz oranını kaç yaptı İşte Temmuz ayı MB faiz kararı...

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı! MB faiz oranını kaç yaptı? İşte Temmuz ayı MB faiz kararı...

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli oldu. 7. ayın toplantısı ile beraber Merkez Bankası faiz kararı netlik kazanmış oldu. Ekonomistlere göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faizlerde değişikliğe gitmeyerek sıkı ve temkinli duruşuna devam edecekti. Gözler şimdi temmuz ayı Merkez Bankası faiz kararında. İşte, Merkez Bankası faiz kararı...

14.07.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte MB Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte MB Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı, Para Politikası Kurulu toplantısı ile netlik kazanacak. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanacak olan kurul, faiz kararı ile piyasalara yön verecek. MB Toplantısı kapsamında PPK faiz kararı temmuz ayında alınacak karar ile revize olacak. Piyasaların yakından takip ettiği Para Politikası Kurulu (Kurul), son toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 19 düzeyinde sabit tutmuştu. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, faiz kararı hakkında bilgiler.

7.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman Faiz kararı için geri sayım sürüyor

Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? Faiz kararı için geri sayım sürüyor

Merkez Bankası haziran ayında faizleri sabit tutmuştu. Temmuz ayı ile birlikte Para Politikası Kurulu’nun bu ay içinde vereceği karar gündeme geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısı önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşecek. PPK toplantısı ardından faiz kararı kamuoyuyla paylaşılacak. Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman gerçekleşecek?

6.07.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Faiz kararı ne zaman belli olacak İşte Temmuz ayı toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne zaman belli olacak? İşte Temmuz ayı toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısının tarihi temmuzun ilk gününde gündeme geldi. Her ay gerçekleşen Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli oluyor ve piyasalar buna göre şekilleniyor. Para Politikası Kurulu yani PPK Toplantısının ne zaman yapılacağı vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte, temmuz ayı Merkez Bankası toplantısının tarihi hakkında merak edilenler.

1.07.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman belli olacak İşte PPK toplantısının tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman belli olacak? İşte PPK toplantısının tarihi

Faiz kararını belirleyecek olan Merkez Bankası'nın PPK (Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısını piyasalar yakından takip ediyor. Haziran ayı faiz kararı için Merkez Bankası bu hafta toplanacak. Toplantıda alınan kararlar aynı gün kamuoyuna duyurulacak. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman belli olacak? İşte PPK toplantısının tarihi

15.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı Para Politikası Kurulu toplantısının ardından belli olacak. Faiz artırımı ya da düşürümü kararını verecek olan Merkez Bankası, piyasaları doğrudan etkileyecek. MB Toplantısı kapsamında PPK faiz kararı haziran ayında alınacak kararlar ile yeniden revize olacak. Piyasaların büyük bir ilgiyle beklediği Para Politikası Kurulu (Kurul), mayın ayında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermişti. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman MB faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte tarih bilgisi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? MB faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte tarih bilgisi

Merkez Bankası Haziran ayı toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Faiz kararının da açıklanmasının beklenildiği söz konusu toplantı, başta ekonomi ile ilgili kişiler olmak üzere çok sayıda kişi tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

10.06.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte en son bilgiler

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte en son bilgiler

Merkez Bankası'nın her ay düzenlediği toplantıların gelecek haziran ayında ne zaman yapılacağı şimdiden sorgulanmaya başlandı. Para Politikası Kurulu yani PPK Toplantısının ne zaman yapılacağı vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

28.05.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman İşte PPK toplantısında son durum

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte PPK toplantısında son durum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın belli aralıklarla düzenlediği ve ekonominin seyrine dair önemli kararlara işaret eden toplantıları, para piyasaları ile yakından ilgili kişilerce araştırılıyor. Merkezi Bankası PPK toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

22.05.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Faizler düştü mü, yükseldi mi

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! Faizler düştü mü, yükseldi mi?

Merkez Bankası Toplantısı ile faiz kararı belli oldu. Piyasaların merakla beklediği karar sonrası, pek çok kişi Merkez Bankası'nın hangi yönde karar aldığını sorgulamaya başladı. İşte, Merkez Bankası'nın faiz kararı...

6.05.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman İşte MB toplantısı hakkında son bilgiler

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte MB toplantısı hakkında son bilgiler

Merkez Bankası mayıs ayı toplantısı için tarih detayları belli oldu. Her ay Para Piyasası Kurulu tarafından değerlendirilen faiz kararı, nisan ayı için sabit devam kararı almıştı. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

27.04.2021Gündem
Merkez Bankası faizi ne kadar yaptı Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası faizi ne kadar yaptı? Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında idi. Merkez Bankası, Şahap Kavcıoğlu yönetiminde ilk faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda açıkladığı faiz kararı merak konusu oldu. Peki, Merkez Bankası faizleri ne kadar yaptı?

15.04.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Faiz karar belli olacak

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz karar belli olacak!

Yurt içi piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı. Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir görünümle başlarken, yurt içinde bu hafta gerçekleştirilecek Merkez Bankası'nın nisan ayı Para Politikası Kurulu toplantısı takip edilecek. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak?

13.04.2021Gündem
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman Mart ayı PPK kararı için gözler o tarihte

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman? Mart ayı PPK kararı için gözler o tarihte

Merkez Bankası toplantısı ile PPK faiz kararı, Mart ayında alınacak kararlar ile yeniden revize olacak. Merkez Bankası politika faizi toplantısı, alınacak karara göre piyasalara yön verecek. Şu an 17 seviyesinde devam eden Merkez Bankası politika faizi, alınacak yeni kararla birlikte yeniden revize edilecek. Peki, Mart 2021 Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte, 2021 Mart ayı PPK faiz kararı ve toplantıyla ilgili bilgiler.

10.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman Şubat ayı PPK kararı için gözler o tarihte

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman? Şubat ayı PPK kararı için gözler o tarihte

Merkez Bankası toplantısı ile PPK faiz kararı, Şubat ayında alınacak kararlar ile yeniden revize olacak. Merkez Bankası politika faizi toplantısı, alınacak karara göre piyasalara yön verecek. Şu an 17 seviyesinde devam eden Merkez Bankası politika faizi, alınacak yeni kararla birlikte yeniden revize edilecek. Peki, Şubat 2021 Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte, 2021 Şubat ayı PPK faiz kararı ve toplantıyla ilgili bilgiler.

3.02.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı Merkez Bankası faiz kararı ne oldu

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı! Merkez Bankası faiz kararı ne oldu?

Merkez Bankası faiz kararı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Para Politikası Kurulu yılın ilk faiz kararı toplantısını 21 Ocak’ta gerçekleştirdi. Karar saat 14:00’te açıklandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizini yüzde 17'de sabit bıraktı. 2021 yılının ikinci toplantısı ise 18 Şubat 2021 tarihinde yapılacak.

21.01.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak Ocak ayı Merkez Bankası PPK toplantısında için geri sayım

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak? Ocak ayı Merkez Bankası PPK toplantısında için geri sayım!

Ocak ayı Merkez Bankası PPK toplantı sonrası faiz kararı belli olacak. Merkez Bankası faiz kararı pek çok yatırımcı için kritik bir öneme sahip olacak. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun yapacağı toplantının ardından ocak ayı faiz kararı kamuoyu ile paylaşılacak. Şu an 17 seviyesinde devam eden Merkez Bankası politika faizi, alınacak yeni kararla birlikte yeniden revize edilecek. Peki, 2021 Ocak ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte, Merkez Bankası faiz kararı ile ilgili bilgiler..

20.01.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Ocak ayı Merkez Bankası faiz kararı için tarih belli oldu

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Ocak ayı Merkez Bankası faiz kararı için tarih belli oldu

Merkez Bankası toplantısı ile PPK faiz kararı, Ocak ayında alınacak kararlar ile yeniden revize olacak. Merkez Bankası politika faizi toplantısı, alınacak karara göre piyasalara yön verecek. Şu an 17 seviyesinde devam eden Merkez Bankası politika faizi, alınacak yeni kararla birlikte yeniden revize edilecek. Peki, 2021 Merkez Bankası toplantısı ne zaman? İşte, 2021 Ocak ayı PPK faiz kararı ve toplantıyla ilgili bilgiler.

11.01.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı -  Yüzde 15 olan politika faizi, yüzde 17ye yükseldi

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı - Yüzde 15 olan politika faizi, yüzde 17'ye yükseldi

Merkez Bankası faiz kararı için son dakika açıklama geldi. Merkez Bankası (TCMB), yüzde 15 olan politika faizini 200 baz puanlık artışla yüzde 17 düzeyine yükseltti. TCMB Para Politikası Kurulu, enflasyon beklentilerinin kontrol altına alınması ve dezenflasyon sürecinin en kısa sürede yeniden tesisi için 2021 sonu tahmin hedefi göz önünde bulundurularak güçlü bir parasal sıkılaştırma yapılmasına karar verdi. İşte, ayrıntılar.

24.12.2020Ekonomi
Merkez Bankası PPK toplantısı tarihi belli oldu Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman

Merkez Bankası PPK toplantısı tarihi belli oldu! Aralık ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası faiz kararı, Para Politikası Kurulu Toplantısının ardından belli olacak. Faiz artırımı ya da düşürümü kararını verecek olan Merkez Bankası, piyasaları doğrudan etkileyecek. Yeni Merkez Bankası başkanı olarak atanan Naci Ağbal, Aralık 2020 Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı ile ikinci kez faiz kararı verecek. Gözler şimdi Aralık ayı Merkez Bankası toplantısında. İşte, Merkez Bankası'nın tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gözler merkez bankalarında

Aralarında ABD, Çin, Japonya, İngiltere, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye’nin de olduğu 10’dan fazla merkez bankasının toplantısı gelecek hafta gerçekleştirilecek. Piyasaların gözü kulağı ise merkez bankalarının toplantılarında olacak. Fed’in tahvil alımlarının azaltıp azaltmayacağı kararı ise dış piyasaların öncelikli gündemleri arasında.

19.09.2021

Piyasalara merkez desteği

Çarşamba günü sert düşüş yaşayan Borsa İstanbul, Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından güç kazandı ve dış borsalardan olumlu yönde ayrıştı. Merkez Bankası duyuru metninde yer alan ‘parasal sıkı duruş ve enflasyonun üzerinde faiz politikası’ vurgusu iç piyasalara moral verdi. Döviz kurlarında da düşüş görüldü.

15.08.2021

Güçlü istihdam altını zayıflattı

Piyasalar cuma günü açıklanan temmuz ayına ilişkin ABD tarım dışı istihdam verilerine odaklanmıştı. Verinin açıklanmasının ardından parasal sıkılaştırma algısı güçlendi ve ilk fiyatlamalar görüldü. Altın en çok yara alan yatırım aracı oldu. Altının ons fiyatı 1.800 doların üzerinde seyrederken veri sonrası 1.760 seviyelerine geri çekildi.

8.08.2021

Güvenli limanlar hatırlandı

Enflasyondaki yükseliş, merkez bankalarının para politikasının devamlılığı konusundaki belirsizlik, pandemide artan vaka sayıları ve tekrar kısıtlama tedbirlerine başvurulması, ekonomik verilerdeki olumlu seyrin son günlerde biraz zayıflaması kayda değer gelişmeler. Hal böyle olunca, risk iştahında bir parça zayıflama ve güvenli limanlara ilginin artması olağan bir gelişme olarak görülebilir.

11.07.2021

Piyasalarda dengeye dönüş

Yurtdışı borsalarda yaşanan gerginlik, yerini olumlu bir seyre bıraktı. Bunun temelinde iki önemli beklenti yer aldı. İlki, ABD ve Euro Bölgesi ekonomilerindeki toparlanma, diğeri ise Fed’in faiz hamlesinin zaman alacağı yönündeki beklenti oldu.

4.07.2021

Gözler Brüksel’de

ABD ve Avrupa Merkez Bankası kaynaklı açıklamalar önemli ölçüde piyasalarda karşılık buluyor. İç piyasa ise Brüksel’de yapılacak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden görüşmesini bekliyor. Bu görüşme öncesinde Borsa İstanbul’da tepki yükselişi, döviz kurlarında düşüş görüldü.

13.06.2021

Küresel piyasalar iyimser

ABD 10 yıllık bono faiz oranı, enflasyondaki yükseliş beklentileriyle yüzde 1.77 seviyesini kadar çıkmıştı. Ancak geçen hafta 1.50’li seviyelere kadar çekildi. Bu da olumlu bir hava yarattı. Ekonomilerde yaşanan güçlü toparlanmalarla birlikte, dış piyasalardaki olumlu havaya katkı sağladı.

18.04.2021

Döviz mevduatında çözülme sürüyor

2 Nisan haftasında yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatı 2.5 milyar dolar azaldı. Ocak ayında 235 milyar dolar olan bankalardaki döviz mevduatı da 221 miyar dolar seviyesine geriledi. Diğer yandan Borsa İstanbul’da mart ayında yabancı yatırımcıların net hisse satışı da 1.2 milyar dolar olarak gerçekleşti.

11.04.2021

Piyasalar denge arayışında

Geçen hafta piyasalarda hareketli günler yaşandı. TCMB Başkanlığı ve kamu bankalarının yönetimlerinde değişiklikler oldu. Borsada düşüş yaşanırken, döviz kurlarında yükseliş görüldü. Dış borsalarda çıkış trendleri ve risk iştahı ise korunuyor. Dış piyasalardaki olumlu seyrin sürmesi önemli bir referans. İçeride daha öngörülebilir bir piyasa, olumlu fiyatlamayı da getirebilir.

28.03.2021

Borsalar canlılığını koruyor

ABD 10 yıllık bono faizi piyasalar açısından önemli bir referans oldu. Yükselen faizlerden altın, gümüş, emtia fiyatları, Euro ve dolar pariteleri etkilendi. Borsalardaki düşüş ise sınırlı kaldı. ABD, Almanya ve Borsa İstanbul destek seviyelerinde tutunurken, tepki alımları geldi.

6.03.2021

Piyasalara teşvik desteği

ABD’de Donald Trump geçen ay 908 milyar dolarlık teşvik paketi açıklarken, 20 Ocak’ta ABD Başkanlığı görevini devralmaya hazırlanan Joe Biden’dan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi geldi. Bu büyüklükteki bir mali teşvike rağmen ABD borsaları düşüş gösterdi. Ancak yeni başkanın daha koltuğuna oturmadan yeni teşvik paketleriyle işe başlaması piyasalar açısından olumlu yönde değerlendirilebilir.

17.01.2021