MENÜ

Kıbrıs Açıkları

Kıbrıs Açıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kıbrıs Açıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 130 Kıbrıs Açıkları haberi bulunmuştur.

Kıbrıs Açıkları Haberleri

Nerelerde deprem oldu | 9 Nisan Kandilli son depremler listesi

Nerelerde deprem oldu? | 9 Nisan Kandilli son depremler listesi

Malatya'da Richter ölçeğine göre 3.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaşanan depremle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken yurt genelinde vatandaşlar da 9 Nisan tarihinde meydana gelen depremleri internetten sorgulamaya başladı. Peki, hangi illerde ve nerelerde deprem oldu? işte Kandilli'nin verilerine göre 9 Nisan tarihli son depremler listesi...

9.04.2019Gündem
Taner Yıldızdan Kuzey Irak açıklaması

Taner Yıldız'dan Kuzey Irak açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Kuzey Irak'taki enerji projelerinin engellendiği iddialarıyla ilgili olarak, "Paralel yapı, sermaye noktasındaki hassasiyetini Kuzey Irak'ta da göstermiş olabilir. Orada da bir kısım eğilimleri olmuş olabilir. Kuzey Irak'ta bazı angajmanları mümkün olabilir ama biz bunların Türkiye'ye aktarılması ve Türkiye'de petrol ve doğalgaz yapısının oluşmasına bu manada tabii ki müsaade edemeyiz" dedi.

14.02.2015Ekonomi
İngiliz çıkarma gemisi Akdenize açıldı

İngiliz çıkarma gemisi Akdeniz'e açıldı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde bulunan İngiliz Kraliyet Donanması’na ait çıkarma gemisi Akdeniz’e açıldı. Savaş gemisinin güvertesindeki zırhlı askeri araçlar dikkat çekti.

17.09.2013Gündem
5 gemi bölgede

5 gemi bölgede

Türkiye, Kıbrıs Rum yönetimi ve İsrail’in, Ada’nın 175 kilometre güneyinde doğalgaz sondaj çalışmaları yaptığı Afrodit adı verilen bölgede askeri gücünü artırıyor.

21.09.2011Gündem
Nerede deprem oldu 31 Temmuz son depremler listesi

Nerede deprem oldu? 31 Temmuz son depremler listesi

Ege Denizi'nde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.40'da Girit Adası'nın kuzey açıklarında 4,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. İşte, 31 Temmuz 2019 son depremler listesi...

31.07.2019Gündem
24 Temmuz Kandilli son depremler listesi Nerede deprem oldu

24 Temmuz Kandilli son depremler listesi! Nerede deprem oldu?

Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 24 Temmuz Çarşamba günü Türkiye genelinde son depremler nerelerde gerçekleşti? İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar

24.07.2019Gündem
10 Haziran son depremler listesi | Nerede deprem oldu

10 Haziran son depremler listesi | Nerede deprem oldu?

10 Haziran Pazartesi günü gerçekleşen son depremler, birçok bölgede vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar...

10.06.2019Gündem
22 Mayıs Kandilli son depremler listesi Nerede deprem oldu

22 Mayıs Kandilli son depremler listesi! Nerede deprem oldu?

22 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen son depremler, birçok bölgede vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 22 Mayıs Çarşamba günü Türkiye genelinde son depremler nerelerde gerçekleşti? İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar

22.05.2019Gündem
Hangi illerde deprem oldu | 8 Nisan Kandilli son depremler listesi

Hangi illerde deprem oldu? | 8 Nisan Kandilli son depremler listesi

Malatya'nın Arguvan ilçesinde göre saat 20.38'de yerin yaklaşık 11,12 kilometre derinliğinde Richter ölçeğine 4,0 şiddetinde deprem meydana geldi. Yaşanan depremler beraber bazı vatandaşlar panik yaşarken, depremde zarar oluşup oluşmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Son zamanlarda yurt genelinde oluşan depremlerle, bazı vatandaşlar da 8 Nisan tarihinde meydana gelen depremleri internetten sorgulamaya başladı. Peki bugün hangi illerde deprem oldu? İşte, 8 Nisan Kandilli son depremler listesi.

8.04.2019Gündem
Nerelerde deprem oldu İşte 3 Nisan tarihli son depremler listesi

Nerelerde deprem oldu? İşte 3 Nisan tarihli son depremler listesi

Türkiye’nin farklı illerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Yurdun bazı bölgelerinde gerçekleşen artçı ve büyük depremler ardından son depremler listesi merak konusu oluyor. Peki, en son nerelerde deprem oldu? İşte, 3 Nisan tarihli son depremler listesi

3.04.2019Gündem
Son dakika: Malatyada 4.1 büyüklüğünde korkutan deprem

Son dakika: Malatya'da 4.1 büyüklüğünde korkutan deprem

Malatya Arguvan'da AFAD verilerine göre 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre ise 4.2 olarak kaydedildi.

28.03.2019Gündem
Avro, 20 yaşında

Avro, 20 yaşında

Avrupa'da ortak para birimi avroya geçiş kararının 20. yıl dönümü kutlanırken, bu karar üye ülkeler arasında ticareti kolaylaştırdı, ancak refahı tüm Avro Bölgesi'ne yaymayı başaramadı.

31.12.2018Ekonomi
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44’üncü yıldönümü Girnede Şafak Nöbetiyle başladı

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44’üncü yıldönümü Girne'de Şafak Nöbeti'yle başladı

KIBRIS Barış Harekatı’nın 44’üncü yıldönümü törenlerine katılmak üzere Lefkoşa’ya gelen ve ilk yurt dışı gezisini de böylece KKTC’ye gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dünyaya seslenerek, Türkiye’nin Kıbrıslı Türkleri Rumların azınlığı haline getirmeyeceklerini söyledi. Oktay, Kıbrıslı Rumlar’dan zihniyet değişikliği de beklemediklerini vurguladı. Törenler binlerce Kıbrıslı Türk'ün, Türk askerinin Kıbrıs'a ilk çıktığı Girne'deki plajda sabahın erken saatine kadar devam eden 'Şafak Nöbeti'yle başladı.

20.07.2018Dünya
Çiftlik Bankın bütün kirli işlerini anlattı

Çiftlik Bank'ın bütün kirli işlerini anlattı

On binlerce kişiden 1 milyar TL çarpıp yurtdışına kaçan Çiftlik Bank’çı Mehmet Aydın’ın karakutusu Cudi Cumhur Yurdakul, “Pişmanım” deyip savcıya tüm kirli işleri anlattı.

29.04.2018Gündem
Akdeniz’de yeni oldubitti

Akdeniz’de yeni oldubitti

Doğu Akdeniz’i Türkiye ve KKTC’nin tüm itirazlarına rağmen tek yanlı parselleyen Kıbrıs Rum yönetimi şimdi de adanın batısını, Antalya açıklarını Yunanistan’la birlikte paylaşmaya hazırlanıyor. Rum ve Yunanlar, Meis ya da Rodos Adası’ndan başlayıp Antalya açıklarından ilerleyerek Kıbrıs Adası’na kadar düz bir hat çizerek münhasır ekonomik bölge sınır belirlemesi yapacak.

16.01.2018Dünya
Rumlar ve Yunanistan Antalya açıklarını parsellemeye hazırlanıyor

Rumlar ve Yunanistan Antalya açıklarını parsellemeye hazırlanıyor

DOĞU Akdeniz’i Türkiye ve KKTC’nin tüm itirazlarına rağmen tek yanlı parselleyen Kıbrıs Rum yönetimi şimdi de Ada’nın batısını, Antalya açıklarını Yunanistan’la birlikte paylaşmaya hazırlanıyor.

16.01.2018Dünya
Balık ihracatında yeni hedef orkinos

Balık ihracatında yeni hedef orkinos

Türkiye’nin Japonya’ya gönderdiği ürünlerin başında gelen orkinos balığında ihracat rakamlarının artırılması hedefleniyor. Kasım ayında Uluslararası Atlantik Ton Balıklarını Koruma Komisyonu (ICCAT) tarafından avlama kotalarının artırılması beklenen orkinos balığında, Kılıç Deniz’in ihracat hacmi 20 milyon dolar.

25.08.2017Ekonomi
“Siber savaşlar olacak”

“Siber savaşlar olacak”

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen uzmanlarından Prof. Dr. Nazife Baykal: “Devletler artık sanal silah üretiyor. Uluslararası arenada siber savaşı ihtimali ne yazık ki var” dedi.

29.05.2017Eğitim
Petrol ve doğalgazı aramaya başladık

Petrol ve doğalgazı aramaya başladık

Türkiye, Akdeniz’de petrol ve doğalgaz için çok boyutlu sismik çalışmalarına resmen başladı. İlk olarak 21 Nisan’da Barbaros Hayrettin Paşa gemisi Akdeniz’e çıkarak sismik aramalara başladı. Ardından Oruç Reis işe başlayacak. Bu yıl içinde Türkiye’nin alacağı ilk sondaj gemisiyle de sismik veriler doğrultusunda nokta sondajlar gerçekleşecek.

23.04.2017Ekonomi
İtalya Türkiyeye verilecek 3 milyar euroluk kaynak üzerindeki blokajını kaldırdı

İtalya Türkiye'ye verilecek 3 milyar euro'luk kaynak üzerindeki blokajını kaldırdı

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için kullanılmak üzere oluşturulmasına karar verdiği 3 milyar euro’luk kaynağı farklı nedenlerle bloke eden İtalya, bu konudaki çekincelerini kaldırma kararı aldı.

2.02.2016Dünya
Cemil Çiçek: Keriz yerine koyuyorsunuz

Cemil Çiçek: Keriz yerine koyuyorsunuz

KKTC’de bu hafta sonu yapılacak genel seçimler öncesinde, KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile üst düzey hükümet yetkilileri arasında 2009 yılında gerçekleşen, dönemin Kıbrıs’tan sorumlu Devlet Bakanı Cemil Çiçek’le Ankara’da gerçekleşen toplantıyla ilgili ses kaydı yayınlandı. Bir saatlik kayıtta, Cemil Çicek’ten, batan Kıbrıs Türk Hava Yolları’yla ilgili bazı ‘icraatların’ gizlendiği, Çiçek’in ‘Bizi keriz yerine koyuyorsunuz’ dediği belirtiliyor. Kayıt aynı zamanda KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın gizlice dinlendiğini ortaya koyuyor.

24.07.2013Gündem
KKTC’de ‘keriz’ skandalı

KKTC’de ‘keriz’ skandalı

KKTC’de bu hafta sonu yapılacak genel seçimler öncesinde, KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile üst düzey hükümet yetkilileri arasında 2009 yılında gerçekleşen, dönemin Kıbrıs’tan sorumlu Devlet Bakanı Cemil Çiçek’le Ankara’da gerçekleşen toplantıyla ilgili ses kaydı yayınlandı.

24.07.2013Avrupa
Şampiyonluk rotası Irak

Şampiyonluk rotası Irak

PETFORM Başkanı Orhan Duran, Türkiye’de petrol arama ve üretimine yönelen pek fazla yerli şirket olmamasının temel nedeninin maliyetlerin geri dönüşünün uzun olmasından kaynaklandığını belirterek, “Kimse riske girmek istemiyor. Ama şampiyonluk yani 30 yıllık kaynak için Türk şirketlerinin adresi Irak olmalı” dedi.

23.04.2013Ekonomi
İspanya’dan sonra İtalya da yardım istemek zorunda kalabilir

İspanya’dan sonra İtalya da yardım istemek zorunda kalabilir

Avusturya Maliye Bakanı Maria Fekter, finans piyasalarından borçlanmak için yüksek faiz ödeyen İtalya’nın gelecek aylarda Avrupa Birliği’nden (AB) yardım istemesi ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

12.06.2012Ekonomi
Akdeniz ve Ege sarsıldı: 6.0

Akdeniz ve Ege sarsıldı: 6.0

İzmir’e kadar Ege ve neredeyse tüm Akdeniz kıyısı, dün saat 15.44’te meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Antalya, İzmir, Aydın, Denizli, Mersin ve Konya’nın yanısıra Yunanistan’ın Simi ve Rodos adalarında da hissedilen depremde büyük panik yaşandı, bazı binalarda hafif hasar oluştu. Deprem profesörü Ahmet Ercan, Fethiye'de beklenen depremin daha büyük olduğunu belirterek, ''Ege, Kuzey ve Doğu Anadolu’da bundan sonra meydana gelebilecek depremler bizim için sürpriz olmayacak. Çünkü bu üç bölge de gergin durumda'' dedi. Vatandaşlar geceyi dışarda geçirirken, bir vatandaş oturduğu binanın yıkılmaması için ilginç bir yöntem bularak, kurtarma aracının sepetini kendi evine dayadı.

10.06.2012Gündem
Almanya’da ‘AB’siz yola devam’ ibresi yükseliyor

Almanya’da ‘AB’siz yola devam’ ibresi yükseliyor

Alman hallkının yaşanan borç krizi ve kaos nedeniyle Arupa Birliği’ne ve Euro’ya duyduğu güven azaldı. Almanların yüzde 46’sı AB’siz daha iyi olacaklarına inanırken, yüzde 51’i Euro’nun geleceğini olumsuz görüyor. Yüzde 75’i ise kendisini Avrupalı’dan çok Alman görüyor.

11.12.2011Ekonomi
Türk hackerlar harekete geçti

Türk hackerlar harekete geçti

Hollanda'da, 2012 Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde Hollandalı aşırı sağcı politikacı Geert Wilders’in liderliğini yaptığı PVV'nin (Özgürlük Partisi) milletvekillerinden Raymond de Roon'un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret dolu sözler sarf etmesine Türkiyeli hackerlardan yanıt geldi.

24.09.2011Gündem
Büyüme rakamı sürpriz yaptı

Büyüme rakamı sürpriz yaptı

Türkiye İstatistik Enstitüsü Kurumu (TÜİK) Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8.8 büyüdüğünü açıkladı. Türkiye böylece dünyanın ikinci, Avrupa'nın da en hızlı büyüyen ekonomisi oldu.

12.09.2011Ekonomi
Büyüme 2010da yüzde 8i aşacak

Büyüme 2010'da yüzde 8'i aşacak

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, geçen yıl için Türkiye'nin ekonomik büyümesinin yüzde 8'i aşacağını tahmin ettiklerini söyledi.

29.03.2011Ekonomi
Libya tezkeresi 50 yılda 31inci tezkere olacak

Libya tezkeresi 50 yılda 31'inci tezkere olacak

TBMM, 1950'den bugüne kadar, yurt dışına asker gönderme konusunda hükümetlere 30 kez izin verdi.

24.03.2011Gündem
ABD Büyükelçisi’ne randevu vermeyeceğimiz doğru değil

ABD Büyükelçisi’ne randevu vermeyeceğimiz doğru değil

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’ye, “Bir yanda gazeteciler gözaltına alınıyor, bir yanda basın özgürlüğü deniliyor. Biz anlamıyoruz” sözleri nedeniyle hükümetin randevu vermeyeceği iddialarının doğru olmadığını söyledi.

18.02.2011Gündem
Pankart cezası

Pankart cezası

Ankara, pankartlı protesto eyleminin ardından KKTC’ye 6 ay önce atanan Büyükelçi Kaya Türkmen’in yerine, Ada’daki Yardım Heyeti Başkanı Halil İbrahim Akça’yı getirdi. KKTC kulislerinde, bu değişim Başbakan Erdoğan’ı çok kızdıran pankartlara tepki olarak yorumlandı. Bu değişiklikle Türkiye ayrıca, ‘sıkı para polikası uygulamayı sürdüreceği’ mesajı verdi.

10.02.2011Dünya
AB Zirvesinde bütçe uzlaşması sağlandı

AB Zirvesinde bütçe uzlaşması sağlandı

Avrupa Birliği ülkeleri, euro bölgesinde mali disiplinin güçlendirilmesi için, Lizbon Anlaşması'nda kısmi değişiklik konusunda uzlaştı. Sancılı geçen iki günlük zirvede, bütçe disiplinine uymayan ülkeler için bir kontrol mekanizması kurulması kararlaştırıldı.

29.10.2010Gündem
AB Zirvesinde bütçe uzlaşması sağlandı

AB Zirvesi'nde bütçe uzlaşması sağlandı

Avrupa Birliği ülkeleri, euro bölgesinde mali disiplinin güçlendirilmesi için, Lizbon Anlaşması'nda kısmi değişiklik konusunda uzlaştı. Sancılı geçen iki günlük zirvede, bütçe disiplinine uymayan ülkeler için bir kontrol mekanizması kurulması kararlaştırıldı.

29.10.2010Gündem
‘Bütçeleri önce AB görecek’ pazarlığı

‘Bütçeleri önce AB görecek’ pazarlığı

AB Zirvesi mali disiplini tartışmak için Brüksel’de toplanırken, çift haneli bütçe açıklarına karşı alınacak önlemler de tartışmaya açıldı. Bu önlemlerden birisi de ülke bütçeleri onaylanmadan önce AB kurumları tarafından her ilkbaharda denetlenmesini içeriyor.

28.10.2010Ekonomi
Türkiye-KKTC de petrol arayacak

Türkiye-KKTC de petrol arayacak

Kıbrıs Rum yönetiminin tek yanlı olarak Doğu Akdeniz’i kıyıdaş ülkelerle paylaşma çalışmalarını sert tepki gösteren Türkiye ilk kez petrol ve doğalgaz zengini bölgenin paylaşımı için harekete geçti ve KKTC ile Kıbrıs adası çevresinde petrol arayacağını açıkladı.

22.10.2010Dünya
Nobel Ekonomi Ödülü sahiplerini buldu

Nobel Ekonomi Ödülü sahiplerini buldu

Bu yıl Nobel Ekonomi Ödülü'nü ABD'li Peter A. Diamond, Dale T. Mortensen ile İngiliz ve Güney Kıbrıs vatandaşı Christopher A. Pissarides paylaştı.

11.10.2010Gündem
Adrese teslim uyuşturucu

Adrese teslim uyuşturucu

Yeni nesil bir uyuşturucu, yasal boşluklar sebebiyle hızla yayılıyor. Bonzai, rüya ya da Bombay Mavisi olarak bilinen uyuşturucunun henüz Türk yasalarında cezası yok. İnternetten sipariş edilip tütsü ve gübre paketlerinin içinde adresinize kadar teslim ediliyor

14.08.2010Kelebek
İş Bankası, Rusya’da banka alıyor, Kazakistan ve Ukrayna’ya bakıyor

İş Bankası, Rusya’da banka alıyor, Kazakistan ve Ukrayna’ya bakıyor

İş Bankası Genel Müdürü Özince, “Şu an, Rusya’da bir banka almayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Çok ilerledik. Ukrayna ve Kazakistan’da da benzer arayışlarımız var” dedi. Özince ayrıca, “Yunanistan, Avusturya ve İtalya bankaları, Balkanlar’daki yatırımlarını krizde satar mı” diye fırsatçı yaklaşımla beklediklerini vurguladı.

13.04.2010Ekonomi
Diktatörlükten dünya liderliğine

Diktatörlükten dünya liderliğine

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

17.12.2009Gündem
Eski Latin Amerika diktatörlüğü dünya liderliğine koşuyor

Eski Latin Amerika diktatörlüğü dünya liderliğine koşuyor

Latin Amerika’nın gelişmekte olan ülkelerinden Şili, bu hafta başında ABD, Japonya ve Avrupa’nın en zengin ülkelerinin katıldığı Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) zirvesine davet edildi.

17.12.2009Gündem
Dünya basınından manşetler - 17 Aralık

Dünya basınından manşetler - 17 Aralık

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

17.12.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Herkes öğretmen olamaz

İLİM Japonya’ya 1868’de girmiştir. 1925’te yüzde 99,4 Japon çocuğu Batı eğitimi veren okullarda okumaktaydı ve 1927’de halkın yüzde 93’ü okuyup yazmakta idi.

22.11.2018

Gazze'nin durumu ne olacak

HAFTANIN en flaş haberlerinden biri şüphesiz İsrail ile Türkiye’nin ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaşmaya yakın olduğuna dair sızdırılan bilgilerdi.

20.12.2015

Borç değil, cari açık krizi

SON olarak Güney Kıbrıs’ta patlak veren mali krizin nedeni, Güney Kıbrıs’ın yüksek kamu borçları veya banka mevduatı değil, ülkenin sürdürülemez cari açığıdır.

22.03.2013

Güney Kıbrıs’ta deve-lüasyon

Almanya’nın patronajı altında olan Avrupa Birliği, en şımarık üyesi, batık Kıbrıs Rum Devleti’ne 10 milyar Euro’luk “şartlı” bir kurtarma paketi sunmuş.

19.03.2013

5 yılda 20 milyar dolara çıkmak için kolları sıvadı

KUZEY Irak’ta petrol üretimi ile tanıdığımız Genel Enerji, petrol ve gaz üretimi faaliyetini Türkiye dahil, geniş bir coğrafyaya yayıp, uluslararası petrol devlerinden biri olmaya aday.

22.02.2012

Şampiyonlardan sadece 233’ü "Robert" dedi

Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) giren ve sınavdan 500 tam puan alan 1544 çocuktan 233’ü, Amerikan Robert Lisesi’ne ön kayıt yaptırdı.

21.08.2010

KKTC’de zorunlu ekonomik değişim

SİYASİ gelişmeler nedeniyle gözlerden uzak kaldı ama geçen hafta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Ankara’da yapılan görüşmeler ve bunun öncesinde KKTC’nin aldığı ekonomik tedbirler çok önemliydi.

18.07.2010