EKSTRA
MENÜ

Kemal Başar

Kemal Başar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kemal Başar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 957 Kemal Başar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kemal Başar Haberleri

65 dakika boyunca her şeyi unutacaksınız

65 dakika boyunca her şeyi unutacaksınız!

Yılbaşı gecesi İstanbul'da bir garajda bulunan iki yabancının hikayesi...

14.12.2014Etkinlikler
Maalesef iyi senaryoya rastlayamadım

Maalesef iyi senaryoya rastlayamadım

‘Hababam’ın Badi Ekrem’i, ‘Banker Bilo’nun Maho Ağa’sı, ‘Namuslu’nun ‘Ali Rıza’sı, Haraptar Köyü’nün ‘Züğürt Ağa’sı, ‘Eşkıya’nın Baran’ı, ‘Gönül Yarası’nın Nâzım öğretmeni... Say say bitmez. Sinemamızın en unutulmaz karakterlerine hayat veren Şener Şen’le oyunculuk serüvenini, Ertem Eğilmez’i, senaryonun önemini, öğretmenlik geçmişini, genç yönetmenleri ve Gezi’yi konuştuk.

30.11.2014Keyif
Atanan rektörlerden ilk açıklamalar

Atanan rektörlerden ilk açıklamalar

Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cavit Bircan, üniversiteyi hak ettiği noktaya getirmek için el birliğiyle çalışacaklarını söyledi.

18.11.2014Eğitim
YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar oldu

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar oldu

YÖK Başkanlığı’na Prof. Dr. Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz Atar atandı. Prof. Dr. Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi. Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı. Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.

14.11.2014Eğitim
Atatürk Nürnbergde anıldı

Atatürk Nürnberg'de anıldı

Anma töreninde bir konuşma yapan Muavin konsolos Murat Yavuz Başar Atatürk'ün üstün kişiliğini vurgulayarak bu güzel vatanı bize armağan ettiği için ona minnettarız dedi

10.11.2014Avrupa
9 üniversitede rektörlük seçim heyecanı

9 üniversitede rektörlük seçim heyecanı

Üniversiteler rektör adaylarını seçmek için sandık başına gitti. 9 üniversite YÖK’e gönderilecek rektör adaylarını belirledi. YÖK Genel Kurulu’nda yapılacak değerlendirmenin ardından aday sayısı 3’e indirilecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni rektörleri atayacak.

31.10.2014Eğitim
Almanya’da bir ilk daha

Almanya’da bir ilk daha

Babası 1950’li yıllarda, yani daha Türkiye ile Almanya arasında İş Gücü Sözleşmesi imzalanmadan önce Almanya’ya gelmiş.

20.10.2014Avrupa
HSYK seçimlerinde YBP zaferi

HSYK seçimlerinde YBP zaferi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) adli yargıdan 7 asıl / 4 yedek, idari yargıdan ise 3 asıl / 2 yedek üyenin belirleneceği seçimlerin sonuçları açıklandı. Seçimlerden, hükümetin desteklediği söylenen Yargıda Birlik Platformu (YBP) büyük başarıyla çıktı. Sonuçları değerlendiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Hakim ve savcılarımız, kendi üzerine yapıştırılan yaftayı kaldırıp, atmışlardır" dedi.

12.10.2014Gündem
HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak

HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek üzere 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı yarın sandık başına gidecek.

11.10.2014Gündem
Burdur Gölüne yas tutuldu

Burdur Gölü'ne 'yas' tutuldu

SU kapasitesinin 3’te 1’ini son 35 yılda kaybeden, her yıl 330 milyon ton suyun yok olduğu ve 20 yıl sonra tamamen kuruma tehlikesi altındaki Burdur Gölü’nün korunması amacıyla 27 Eylül’de düzenlenen ’Su Orucu’ etkinliğinin ardından bugün de ’Göle Yas’ tutuldu. Pet şişelerle getirilen sular, katılımcılar tarafından göle döküldü.

28.09.2014Gündem
Dörtyolda silahlı saldırı: 1 ölü

Dörtyol'da silahlı saldırı: 1 ölü

HATAY’ın Dörtyol İlçesi’nde otomobile düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

18.08.2014Gündem
Eleştirmene ‘Sen dön kendine bak’ denmez

Eleştirmene ‘Sen dön kendine bak’ denmez

Köşe yazılarında, edebiyat dünyasını acımasızca eleştiriyor. Hele birini diline doladıysa, o yazarın vay haline...

4.07.2014Hayat
Bakın en çok hangi saatlerde mutlu oluyoruz

Bakın en çok hangi saatlerde mutlu oluyoruz?

10.00-11.00 arası en dinamik olduğumuz saatlerdir.

14.06.2014Sağlık
Birincilik Murat Bostancı-Onur Vatanseverin

Birincilik Murat Bostancı-Onur Vatansever'in

2014 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan Ege Rallisi'nde, birincilik Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin oldu.

14.04.2014Diğer
Bu hafta 9 film vizyona girecek

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 9 film vizyona girecek.

17.03.2014Gündem
Adalet katili

Adalet katili

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor” dedi.

5.03.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu adam hukuk katili

Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ mitinginde, ‘bu adam’ diye söz ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2013’te bir olayla karşılaştığını belirterek, "Devletin namuslu kadroları, açıkça hükümet tarafından soyulan bir devletin maskesini ortaya çıkardı" dedi. Başbakan Erdoğan’a yönelik provokasyon amaçlı suikast girişimi uyarısında da bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor" dedi.

4.03.2014Gündem
İşte CHPnin tüm il ve ilçe adayları

İşte CHP'nin tüm il ve ilçe adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi toplantısında belediye başkan adayları oylandı ve kesinleşti.

10.02.2014Gündem
Sarıgül Gel oğlum buraya dedi ve ağladı

Sarıgül 'Gel oğlum buraya' dedi ve ağladı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, partisinin Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen Büyük İstanbul Buluşması’nda TMSF tarafından mallarına haciz konulmasıyla ilgili konuştu. '' Dün akşamdan itibaren başka bir Sarıgül var'' diyen Şişli Belediye Başkanı, ''TMSF dediğiniz yer bizim belediyemize çok yakın. Bunlar binalarına izin almak için bana defalarca geldiler, defalarca konuştuk. 16 sene önce bir olay olmuş, seçimlere 73 gün kala yazı gönderiyor. Şunu bilsinler her sorularının aslanlar gibi cevapları var'' dedi. ''Gel oğlum buraya'' diyen ve Ömer Sarıgül'ü sahneye yanına davet eden Mustafa Sarıgül, oğluna sarıldı ve ağladı.

19.01.2014Gündem
Kızlar istediklerini öpebilmeli

'Kızlar istediklerini öpebilmeli!'

Romancı Şebnem İşigüzel’le bu kaçıncı röportajım bilmiyorum.

Ama her seferinde beni şaşırtmayı başarıyor.

Karşıma hep daha başka, daha güzel, daha yaratıcı biri olarak çıkıyor.

Yaş aldıkça, bir roman daha yazdıkça, bir çocuk daha doğurdukça (!) güzelleşiyor.

Derinleşiyor.

Son romanı ‘Venüs’ bir aile tarihçesi ve tadından yenmiyor.

Bu tatil günlerinde okunacak gerçekten en güzel kitaplardan biri.

Eksik kalmayın.

18.10.2013Gündem
20’nci Altın Koza Film Festivali ödülleri

20’nci Altın Koza Film Festivali ödülleri

Adana’da 20’ncisi düzenlenen 20’nci Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü bu yıl Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu’nun yönettiği ’Gözümün Nuru’ ve Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ’Yozgat Blues’ filmi aldı. Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Savaş Alp Başar ödülünü, "Özgürlük ve irade yolunda hayatlarını kaybeden 6 arkadaşıma adıyorum" diyerek aldı.

22.09.2013Gündem
İstanbul Emniyetinde atama rüzgarı

İstanbul Emniyeti'nde atama rüzgarı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde her yıl Temmuz ayında gerçekleştirilen, il içi emniyet müdürü atamaları belli oldu.

25.07.2013Gündem
38. Yeşil Bursa Rallisi tamamlandı

38. Yeşil Bursa Rallisi tamamlandı

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 3.ayağı olan 38. Yeşil Bursa Rallisi; Castrol Ford Team Türkiye'den Yağız Avcı / Bahadır Gücenmez ekibinin liderliği ile tamamlandı.

8.07.2013Spor
Kaygılarını ilan ettiler

Kaygılarını ilan ettiler!

Türkiye'de Gezi protestoları sonrasında iyice gerginleşen ortam ve toplumun kutuplaştırılması nedeniyle hassasiyetlerini ve endişelerini dile getirmek isteyen, çoğu sanatçılardan oluşan halka mal olmuş bir grup isim bugün gazeteye "Kaygılıyız" başlıklı bir ilan verdi.

1.07.2013Avrupa
Kaygılarını ilan ettiler

Kaygılarını ilan ettiler!

Türkiye'de Gezi protestoları sonrasında iyice gerginleşen ortam ve toplumun kutuplaştırılması nedeniyle hassasiyetlerini ve endişelerini dile getirmek isteyen, çoğu sanatçılardan oluşan halka mal olmuş bir grup isim bugün gazeteye "Kaygılıyız" başlıklı bir ilan verdi.

29.06.2013Gündem
TÜRKİYENİN İLK AVRUPA GÜZELİ GÜNSELİ BAŞAR SONSUZLUĞA UĞURLANDI

TÜRKİYE'NİN İLK AVRUPA GÜZELİ GÜNSELİ BAŞAR SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan Türkiye'nin ilk Avrupa Güzeli olan ve geçen cumartesi günü İstanbul'da vefat eden Günseli Başar (81), gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Bodrum'da yaşadığı sürece Bodrum Hayvan Hakları Derneği'nin yanı sıra sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına destek veren, düzenlediği siyasi ve kültürel panellerle ilçenin sosyal yapısına katkı sağlayan 81 yaşındaki Başar'ın cenaze namazı Bodrum Adliye Camii'nde kılındı. Cenaze törenine Belediye Başkanı Mehmet Kocadon (DP), Başar'ın kızı Aslı Tunca Vercauteren, Belçikalı damadı Carl Vercauteren ve torunu Aleksander Vercauteren'in yanısıra eski Belediye Başkanı CHP'i Mazlum Ağan, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman ve vatandaşlar katıldı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski Çevre Bakanı İmren Aykut cenaze törenine çiçek gönderdi. Haber: Yaşar ANTER (Muğla), DHA)

22.04.2013Haber
TÜRKİYE GÜZELİNE VEDA

TÜRKİYE GÜZELİNE VEDA

TÜRKİYE’nin ilk Avrupa Güzeli olan ve geçen cumartesi günü İstanbul’da vefat eden 81 yaşındaki Günseli Başar, 18 yıldır yaşadığı Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

22.04.2013Gündem
Şiirini, neşesini yitirmeyen Şiraz

Şiirini, neşesini yitirmeyen Şiraz

14’üncü yüzyıl şairi Hafız’ın Şiraz’daki türbesi gerçek bir şiir mabedi. Ülkenin dört bir yanından ellerinde Hafız Divanı’yla gelen okurları gün boyunca şiirler okuyor. Sevgililer el ele tutuşup aşklarını perçinliyor.

31.03.2013Seyahat
Araştırmacı katil

Araştırmacı katil

Gülşah öğretmeni takip edip memleketi Konya’da vurarak öldüren eski sevgilisi Hakan Başar’ın, cinayetten önce internetten alacağı cezayı ve ikinci el silah fiyatlarını araştırdığı belirlendi.

13.03.2013Gündem
Grekoromen şampiyonası devam etti

Grekoromen şampiyonası devam etti

Güreş Federasyonu'nca düzenlenen Genç Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası, ikinci gün müsabakalarıyla devam etti.

9.03.2013Spor
Kayıp Şehir ve Behzat Ç. giderken

Kayıp Şehir ve Behzat Ç. giderken

Son dönemin iki iyi dizisi ‘iyilikten’ yorgun düştü. Onlar vasatın zaferi karşısında beyaz bayrak sallarken TV dünyasında olan biten, bu erken vedanın sebebini anlamaya yeter.

2.03.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

BİR YASTIKTA İKİ KİŞİ

Ünlü kadınlar, Hollywood yıldızlarıyla ‘bir yastıkta’ buluştu! Photoshop tekniğiyle tasarlanan yastıklarda dünya yıldızlarının fotoğraflarına ünlülerin yüzleri yerleştirildi.

3.12.2014

Rövanş alma dönemi bitsin diye CHP'deyim

Bu haftaki konuk, yeni CHP’li, son kurultayda Parti Meclisi üyeliğine seçilen Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu.

9.09.2014

Bodrum’un kutuplaştığı konu çok farklı

Memleket kutu kutu pense kutuplara ayrılmaya devam ededursun, Bodrum gece hayatının kutuplaştığı konu farklıymış meğer. Bir yanda orta yaş ve üstü vitrinde, yani eskilerin gece hayatı hızlıları... Bir yanda ise yeni nesil. Birbirlerine değmeden, ayrı yerlerde eğleniyorlar. İşte iki tarafa dair ortaya karışık gözlem(e)ler...

17.08.2014

Yurtdışında çalışmaya Türk yöneticiler kadar uyumlusu bulunmuyor

İTALYA merkezli dünyanın önde gelen kablo üreticilerinden Pyrsmian Group’un CEO’su Valerio Battista ile karşılaşınca 2009 yılı nisan ayı sonunda yaptığım fabrika turunu anımsadım:

3.07.2014

Yunus Nadi Ödülleri verildi

69. Yunus Nadi Ödülleri, pazartesi akşamı Şişli Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

24.06.2014

‘Sütten çıkmış AKP’

“BELEDİYE partisiyim, bu işi iyi bilirim dedin, mücahitleri müteahhit yapıp, harama helale bakmadan belediye imkânları ile palazlandın...

2.01.2014

Maskeli diplomasi

Davutoğlu’nun Washington’da yaptığı tarihi konuşma. Okuyun. İlkeli mi yoksa maskeli mi karar verin.

24.11.2013

Kızlar, istediklerini öpebilmeli!

Romancı Şebnem İşigüzel’le bu kaçıncı röportajım bilmiyorum.

18.10.2013

Cool Alaçatı için 20 nokta atışı

Riders, O ev, Köşe Kahve, Kumrucu...

31.05.2013

Yorumumdur

“TC elden gidiyor” diye yakınılmasına dair yorumumdur:

10.04.2013

‘Krom aşkı’

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, bugün İsveç’in başkenti Stockholm’e gidiyor.

9.03.2013