EKSTRA
MENÜ

Hipnoterapi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 116 haberi bulunmuştur.

Hipnoterapi Haberleri

Can Aydoğmuş kimdir İşte Can Aydoğmuşun biyografisi

Can Aydoğmuş kimdir? İşte Can Aydoğmuş'un biyografisi

Çeşitli televizyon programlarına da konuk olarak katılan Can Aydoğmuş, bugünlerde motivasyonel konuşmacı olarak davet edildiği kurumsal şirketlere seminerler veriyor. Can Aydoğmuş, kendisini insanları sevgiye ve mutluluğa yönlendirmek adına paylaşımlar yapan bir yazar, blogger, vlogger ve influencer olarak tanımlıyor. Peki, Can Aydoğmuş kimdir?

21.12.2020Televizyon
Bakanlık uyardı Sahte hacamata dikkat

Bakanlık uyardı! Sahte hacamata dikkat

Sağlık Bakanlığı, çeşitli web siteleri ile sosyal medya üzerinden hacamat gibi geleneksel tıp alanında sahte eğitim ve sertifika verdiğini beyan eden kişi ve kurumlara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

14.08.2020Gündem

Türkler için NLP

Yaklaşık 15 yıldır NLP ve Hipnoterapi alanında çalışan Dr. Ahmet Çiçek, Türkler için bir NLP kitabına ihtiyaç olduğunu belirterek ‘Seni Değiştirebilirim’ adlı kitabı çıkardı.

22.06.2020Gündem
Dokuz ayrı hikâyeyle ‘içimizdeki insanlar’

Dokuz ayrı hikâyeyle ‘içimizdeki insanlar’

Duygu odaklı terapiler ve regresyon terapisi başta olmak üzere, farklı ekolleri birleştirerek psikolojik danışmanlık veren klinik psikolog Dr. Şeniz Ünal’ın kitabı ‘İçimizdeki İnsanlar’da dokuz kişinin yaşamlarından kesitler aktarıyor. Her biri hem yetişkin hem çocuk, hem cahil hem bilge olan dokuz kişi, bilinçaltları aracılığıyla konuşuyor. Ünal, kitabını ve çalışmalarını anlattı...

14.05.2020Kitap Sanat
Regresyon ne demek Regresyon terapisi nedir

Regresyon ne demek? Regresyon terapisi nedir?

Regresyon 'gerileme, geriye gitme' anlamına gelen ve batı dillerinde kullanılan bir sözcüktür. Regresyon terapisinin başka bir ismi de geçmiş yaşam terapisidir. Regresyon terapisi, olumsuz duyguların nedenlerini izole etmek ve onlara daha iyi hitap etmek için nedenlerini belirlemek amacıyla bir kişinin hayatındaki çatışma alanlarına ve potansiyel olarak diğer olumsuz yönlere odaklanır. Peki, regresyon terapisi nedir? Regresyon terapisi nasıl çalışır?

31.01.2020Gündem
Düşese şok suçlama: Kanlı ve acılı gerçeği gizliyorsun

Düşes'e şok suçlama: Kanlı ve acılı gerçeği gizliyorsun

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton'a oyuncu Keira Knightley'den şok bir eleştiri geldi.

6.10.2018Keyif
Hipnoz nedir

Hipnoz nedir?

Psikolojiye göre, telkine yatkınlık gösteren bir tür yapay uyku veya uyku-uyanıklık arası duruma hipnoz deniliyor. Hipnozun tam olarak ne olduğu, nasıl yapıldığı ve geçmişi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, hipnoz nedir? İşte, hipnoza dair merak edilen tüm detaylar...

4.10.2018Gündem
Cinsel fonksiyon bozukluklarında hipnoz tedavisi

Cinsel fonksiyon bozukluklarında hipnoz tedavisi

Cinsel sorunları olan kişilerin sayısı, tahmin edilenden çok daha fazla… Hastaların büyük çoğunluğu şikayetlerini kimseyle paylaşamıyor, doktora gitmiyor hatta bunun bir hastalık olduğunu bile düşünmüyorlar. Cinsel fonksiyon bozukluklarında uygulanan tamamlayıcı yöntemlerden birisi de hipnoz ile yapılan terapi, yani ‘hipnoterapi’. Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Uzm. Dr. Şenay Eserdağ bu konuda merak edilenleri sizler için anlattı.

1.03.2018Sağlık
Vajinismus nedir Vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedir? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Vajinismus, (Vaginismus) kadının kendi arzusuna rağmen vajina içine fitil, parmak, tampon veya eşinin penisi gibi yabancı bir cismi alamaması olarak tarif ediliyor ve karşımıza genel olarak ‘Cinsel İlişkiye Girememe’ sorunu olarak çıkıyor. Vajinismus tanısının net olarak konulması, doğru tedavi şekli açısından oldukça önemli.

7.02.2018Sağlık
Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı, hipnoz yapılacak alanları belirledi. Bakanlık daha önce tamamlayıcı tıp alanları arasına hipnozu da katmış, bazı hastalarda kullanılabileceğini açıklamıştı. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı, hipnozun özellikle psikiyatri, diş hekimliği, kadın hastalıkları, üroloji, bağımlılıklar, cerrahi alan, dermatoloji alanlarında başarıyla uygulanabildiğini bildirdi.

22.10.2017Gündem
Evli çiftlerin kabusu: Vajinismus

Evli çiftlerin kabusu: Vajinismus

Vajinismus kişinin aşk kasları adı verilen pelvik kaslarının istem dışı kasılması sonucu cinsel ilişkiye girememesi durumudur. Birçok evli çiftin hayatını kabusa çeviren bu sorunun tedavisini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Esra Çabuk Cömert’e sorduk.

26.10.2016Sağlık
Erken boşalmada hipnoterapi desteği

Erken boşalmada hipnoterapi desteği

Her 3 erkekten 1‘i erken boşalma sorunu yaşıyor.

24.10.2016Sağlık
Astım psikosomatik bir hastalıktır

Astım psikosomatik bir hastalıktır!

 Astım tablosunda zaman zaman nefes kısıklığı, akciğerde tipik “ral” denen muayene bulgularına rastlanır.Nöbetler gerek bahar dönemlerinde alerjiye bağlı olarak, gerekse  de sigara içilen ortamlarda artar.

6.10.2016Sağlık
Hipnoz hangi psikolojik hastalıklarda kullanılır

Hipnoz hangi psikolojik hastalıklarda kullanılır?

Uykuya benzeyen ama uyku olmayan çözülme hali...

27.07.2016Sağlık
Hipnoz ve hipnoterapi nedir

Hipnoz ve hipnoterapi nedir?

Pek çok insan uyku ve hipnozu benzer durumlar olarak bağdaştırır.

27.07.2016Sağlık
Zayıflamak için çocukluğunuza dönün

Zayıflamak için çocukluğunuza dönün

Hipnoterapi yöntemi ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün.

19.07.2016Sağlık
Araba sürme korkusu nasıl yenilir

Araba sürme korkusu nasıl yenilir?

Araba sürmeyle ilgili bu fobiler günlük hayatı zorlaştırıyor...

17.05.2016Sağlık
Yatakta uyumlu değilseniz ilişkiniz tehlikede

Yatakta uyumlu değilseniz ilişkiniz tehlikede!

Cinsel uyum mutlu bir ilişkinin temelidir.

18.04.2016Sağlık
Dokunun, kucaklaşın, iyileşin

Dokunun, kucaklaşın, iyileşin!

Düştüğünde acıyan yeri şefkatle tutulan bir çocuk, aşkla tutulan sıcacık bir el, sevgiyle sıvazlanan bir omuz, yürekten gelen kocaman bir sarılma bizi iyileştiriyor. Özgüvenimiz artıyor, acı ve ağrılarımız azalıyor, kin, öfke, nefret duyguları yerini sevgiye bırakıyor, aklın yanı sıra yürek algılaması artıyor ve her şey çok daha güzel, çok daha yaşanası oluyor. Yaşam Koçu Nil Gün dokunmanın iyileştirici gücünü anlattı.

27.01.2016Hayat
Eski sevgili yeni sevgiliye karşı

Eski sevgili yeni sevgiliye karşı!

Eskiyi unutmakta zorlanıyoruz. Geçmişin sadece iyi yanlarını değil, kötü yanlarını da içimizde biriktiriyor ve bir sonraki ilişkiye bu duygularla kol kola ilerliyoruz... Şimdi, eski ilişkilerin izlerine sünger çekme zamanı! Bu yazı size yardımcı olacak...

5.01.2016Hayat
Her gün yüzüne sperm sürüyor

Her gün yüzüne sperm sürüyor

Güzellik için kadınlar yüzyıllardan beri çok farklı şeyler yapıyor ama İngiliz blogger Tracy Kiss bu kez gerçekten acayip bir uygulamaya imza attı.

12.11.2015Sağlık
Stres yönetimine hipnoterapi desteği

Stres yönetimine hipnoterapi desteği

Stres; grip, kalp hastalıkları ve kansere gibi birçok hastalığa neden oluyor.

25.08.2015Sağlık
İşlerinizi sürekli erteliyorsanız dikkat

İşlerinizi sürekli erteliyorsanız dikkat!

Erteleme alışkanlığından kurtulmanın yolu hipnoterapide.

17.03.2015Sağlık
Genç kadın yıllarca uyuyamayınca intihar etti

Genç kadın yıllarca uyuyamayınca intihar etti

Yıllardır insomnia yani uykusuzluk sorunu çeken 43 yaşındaki öğretmen kendini öldürdü. Evinin yakınında ormanlık bir alanda ağaca asılı olarak bulunan kadının yıllardır yaşadığı bu sağlık sorunu nedeniyle intihar ettiği düşünülüyor.

10.01.2015Sağlık
Bu 8 Fobiye Dikkat

Bu 8 Fobiye Dikkat!

Vajinismus ile birlikte seyredebilen bu korkular, kadınların günlük yaşamını, sosyal ilişkilerini de zedeliyor. İşte vajinusmus hastalarının 8 fobisi...

8.01.2015Cinsellik
Hipnozla sigarayı bırakın

Hipnozla sigarayı bırakın!

Bir şeyi 21 kez tekrarladığımızda alışkanlık haline geliyor.

21.12.2014Sağlık
Hipnoterapi ile sağlığınıza kavuşun

Hipnoterapi ile sağlığınıza kavuşun

Kilo vermeden kekemeliğe kadar birçok problemin çözüyor!

30.11.2014Sağlık
Vajinismus Hastalarının 8 Fobisi

Vajinismus Hastalarının 8 Fobisi

Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...

Yazar Sonuçları

Çocuklarda mide bulantısı neden olur, nasıl geçer?

Stres, çocuklarda mide bulantısına neden olabilir. Koronavirüs karantinası sırasında çocuklarda psikolojik kaynaklı mide bulantıları görülebilir.

26.11.2020

Vajinismus tedavi süreci nasıl olmalıdır?

Günümüzde kadınların hayatında olumsuz etkilere neden olan vajinismus hastalığı, türleri ve tedavi yöntemleri hakkında merak edilen tüm detayları Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, sizler için anlattı.

7.01.2020

Anorgazmi (Orgazm Olamama) nedir? Nasıl tedavi edilir?

Anorgazmi diğer anlamıyla ‘orgazm olamama’, özellikle kadınlarda sıkça görülen bir problemdir. Cinsel hayatta bazı dönemlerde görülebildiği gibi, orgazmın hiç yaşanamaması da söz konusu olabilir. Günümüzde tedavisi mümkündür.

3.09.2019

Kadınların korkulu rüyası: Vajinismus

Kadınların bir kısmı cinsel ilişki sırasında bir noktada acı çekmektedir. Bazı kadınlar için bunun nedeni, vajinanın açılışındaki kasların istemsiz olarak kasılmasına neden olan ve az bilinen bir durumdur. Vajinismus olarak adlandırılan bu durum, cinsel ilişki veya jinekolojik muayeneler sırasında ağrıya neden olabilir ya da cinsel birleşmeyi tamamen imkansız hale getirebilir.

22.07.2019

Doğum ağrısıyla baş etme yolları

Dokuz aylık heyecanlı bekleyişin sonuna geldiniz. Bir yanda tanışmak için sabırsızlandığınız bebeğiniz, diğer yanda doğum sancısı düşüncesi ve olasılıkla canınızın acıyacağı belki de ilk doğum deneyiminiz…

4.05.2019

Vajinismus tedavisi için en ideal yöntem hangisi?

Vajinismus, kadın genital kaslarının istem dışı kasılması ve bunun sonucunda tam bir cinsel birlikteliğin yaşanamaması şeklinde kendisini gösteren önemli bir cinsel sorundur. Tüm cinsel problemler arasında en sık hekime başvuru nedeni olarak da bilinen vajinismus için günümüzde pek çok tedavi yöntemi uygulanıyor. Peki, vajinismus tedavisi için ideal yöntem, doktor ve merkez seçimi nasıl yapılmalıdır? Bu konuda kimlerden destek alınmalıdır?

29.04.2019

Vajinismus tedavisinden korkmayın!

Cinsel Terapist ve Uzm. Dr. Şenay Eserdağ, vajinismus tedavisinin kişiye özel olarak planlandığını ve korkulacak bir tedavi olmadığını belirtti.

24.04.2019

Vajinismus tedavisi için en ideal yöntem hangisi?

Vajinismus sorunu ülkemizde her 10 kadından birinde görülen, psikolojik ve sosyolojik yönlerden pek çok sorunlara neden olan bir cinsel problem. Cinsel ilişkiye girememe, ağrı ve acılı bir şekilde ilişkinin gerçekleşmesi, tam bir cinsel birleşmenin olamaması gibi belirtilerle kendisini gösteriyor. Cinsel Terapist ve Uzm. Dr. Şenay Eserdağ, vajinismus tedavisinde kullanılan yöntemler hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladı.

18.03.2019

Gülsin Onay’ın yeni CD’si

İyi piyanist Gülsin Onay’ın parça seçimlerinde Türk bestecilerine yer vermesi her zaman benim onun sadık bir dinleyicisi olmamı sağlayan nedenlerin başında gelir.

10.03.2019

Vajinismus tedavisi için 10 farklı yöntem

Vajinismus; istem dışı vajinal kasılmalara bağlı olarak cinsel ilişkiye girememe veya oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorundur. En son ve en güncel tanımı ise kadının kendi arzusuna rağmen, pelvik kaslarındaki istemsiz kasılmalara bağlı olarak vajinadan içeri yabancı bir cismi alamamasıdır. Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ, vajinismus tedavisi hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

15.03.2018

Cinsel tiksinti bozukluğu neden olur?

Tedavi edilmediği takdirde kadın erkek ilişkilerini sürdürülemez hale getirebilir.

31.05.2016

Evlilik bitirebilen sorun vajinismus

Sevgili okurlar, bu haftaki konumuz vajinismus...

13.02.2015
Kulak çınlamasını hafife almayın

Kulak çınlamasını hafife almayın!

Enfeksiyon, şeker hastalığı ve bazı ilaçlar bile kulak çınlamasına neden olabilir.

25.08.2014