EKSTRA
MENÜ

Gülistan Doku

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 140 haberi bulunmuştur.

Gülistan Doku Haberleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Gülistan Doku’nun ailesi ile görüştü: Umut arttı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Gülistan Doku’nun ailesi ile görüştü: Umut arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık bir yıldır kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesiyle görüştü. Anne Bedriye Doku, “Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmeden sonra umudumuz arttı” dedi.

28.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıp Gülistanın ailesiyle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıp Gülistan'ın ailesiyle görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun anne ve babası ile görüştü. Doku ailesi, görüşmenin ayrıntılarını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı. Gülistan'ın annesi Bedriye Doku, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendileriyle yaklaşık 1 saat görüştüğünü belirterek, "Biz Cumhurbaşkanı ile konuştuk, umutluyuz. İnşallah bizim kızımız bulunacak. Biz derdimizi söyledik, o da dinledi sağ olsun. Allah bin kere razı olsun" dedi.

27.01.2021Gündem
Gülistan Doku soruşturması ile gündeme gelmişti Flaş gelişme... İhraç edildi

Gülistan Doku soruşturması ile gündeme gelmişti! Flaş gelişme... İhraç edildi

Tunceli’de, 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasının üzerinde bir yıl geçti. Doku dosyasında şüpheli sıfatıyla yer alan eski erkek arkadaşı Z.A.’nın polis olan üvey babası E.Y., polislikten ihraç edildi.

21.01.2021Gündem
Kadınları kendi evinde, kendi kocası, sevgilisi, tanıdığı bir erkek öldürüyor

Kadınları kendi evinde, kendi kocası, sevgilisi, tanıdığı bir erkek öldürüyor

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun ‘2020 Kadın Cinayetleri’ raporuna göre geçen yıl 300 kadın, erkekler tarafından öldürüldü. Bu sayı diğer yıllara göre azalmış görünse de şüpheli kadın ölümlerinde de artış var. Öldürenler kim mi? Büyük çoğunlukla ayrılmış ya da halen birlikte olan kocalar, sevgililer ve hatta babalar, oğullar...

10.01.2021Hürriyet Pazar
Gülistan Doku bir yıldır kayıp... Annesinden yürek yakan ağıt

Gülistan Doku bir yıldır kayıp... Annesinden yürek yakan ağıt

Tunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasının 1'inci yılında ailesi ve arkadaşları bir araya geldi. Anne Bedriye Doku, Gülistan'ın fotoğrafına bakıp Kürtçe "1 yıldır kızım yok, lütfen onu bulun. Gülistan neredesin?" diyerek ağıt yaktı.

5.01.2021Gündem
Zorlu 2020de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Türkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.

30.12.2020Gündem
Gülistan Dokuyu barajda arama çalışmaları sona erdi

Gülistan Doku'yu barajda arama çalışmaları sona erdi

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu Uzunçayır Baraj Gölü'nde arama çalışmalarının sona erdirildiği bildirildi.

23.11.2020Gündem
Tuncelide kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Dokuyu arama çalışmaları devam ediyor

Tunceli'de kayıp üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor

TUNCELİ'de, 318 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 15 Ekim'de yeniden başlatılan arama çalışmaları Sarı Saltuk Viyadüğü bölgesinde devam ediyor. Ekipler, Doku'yu bulmak için 33 günde 185 saat dalış yapıp, Uzunçayır Baraj Gölü'nün yüzde 98'ini taradı.

18.11.2020Gündem
Tuncelide Gülistan Doku için baraj gölünün yüzde 80’i tarandı, 163 saat dalış yapıldı

Tunceli'de Gülistan Doku için baraj gölünün yüzde 80’i tarandı, 163 saat dalış yapıldı

Tunceli'de, 314 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 15 Ekim günü yeniden başlatılan arama çalışmaları Sarı Saltuk Viyadüğü bölgesinde devam ediyor. Ekipler, Doku'yu bulmak için 29 günde 163 saat dalış yapıp, 17 kilometrelik Uzunçayır Baraj Gölü'nün yüzde 80'ini taradı.

13.11.2020Gündem
Gülistan için 150 saat dalış yapıldı, baraj gölünün yüzde 70i tarandı

Gülistan için 150 saat dalış yapıldı, baraj gölünün yüzde 70'i tarandı

Tunceli'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde arama çalışmaları devam ediyor. Dalgıçlar, Doku'yu bulmak için 16 günde toplam 150 saat dalış yaparken, 17 kilometrelik Uzunçayır Baraj Gölü'nün de yüzde 70'i tarandı.

5.11.2020Gündem
Gülistan Doku için baraj gölünün yarısı tarandı; 16 günde 150 saat dalış yapıldı

Gülistan Doku için baraj gölünün yarısı tarandı; 16 günde 150 saat dalış yapıldı

TUNCELİ'de, 300 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 15 Ekim günü yeniden başlatılan arama çalışmaları Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde devam ediyor. Ekipler, Doku'yu bulmak için 16 günde 150 saat dalış yaparken, 17 kilometrelik Uzunçayır Baraj Gölü'nün yüzde 50'si tarandı.

30.10.2020Gündem
Gülistanı arama çalışmaları 17 kilometrelik baraj gölünde devam ediyor

Gülistan'ı arama çalışmaları 17 kilometrelik baraj gölünde devam ediyor

Tunceli'de 295 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 15 Ekim günü yeniden başlatılan arama çalışmaları 17 kilometre uzunluğundaki Uzunçayır Baraj Gölü'nde devam ediyor.

25.10.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmaları devam ediyor

Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan ve 15 Ekim günü yeniden başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

21.10.2020Gündem
Gülistan Doku için 6 günde 70 saat dalış yapıldı

Gülistan Doku için 6 günde 70 saat dalış yapıldı

Tunceli'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde tekrar başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Dalgıçlar, Doku'yu bulmak için 6 günde 70 saat dalış gerçekleştirdi.

20.10.2020Gündem
Tuncelide Gülistan Doku için 5 günde 60 saat dalış yapıldı

Tunceli'de Gülistan Doku için 5 günde 60 saat dalış yapıldı

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos'ta sonlandırılan ve 5 gün önce yeniden başlatılan arama çalışmaları sürdürülüyor. 289 gündür kayıp olan Doku için dalgıç ekipler, 5 günde toplam 60 saat dalış gerçekleştirdi.

19.10.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmaları devam ediyor

Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan ve 3 gün önce yeniden başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

17.10.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmaları devam ediyor

Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan, dün sabah yeniden başlatılan arama çalışmaları bugün de devam ediyor. 30 gün sürecek çalışmalarda Doku'ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.

16.10.2020Gündem
Son dakika haberleri...Gülistan Dokuyu arama çalışmaları yeniden başladı

Son dakika haberleri...Gülistan Doku'yu arama çalışmaları yeniden başladı

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için 18 Ağustos günü sonlandırılan arama çalışmaları bugün yeniden başlatıldı.

15.10.2020Gündem
Gülistan Dokunun ailesinin avukatına gizliliği ihlalden soruşturma

Gülistan Doku'nun ailesinin avukatına 'gizliliği ihlal'den soruşturma

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesinin avukatı Ali Çimen, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın resmi bilirkişi raporunu açıkladığı için kendisi hakkında 'soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği' gerekçesiyle soruşturma açıldığını söyledi. Çimen, "Bu soruşturmanın gizliliğini ihlal edecek, bunu en son düşünecek kişi biziz. Bu dosyada sağlıklı bir şekilde, etkin ve etkili bir soruşturmanın yapılmasını en çok biz talep ettik, taleplerimizin hepsinde de bunu belirttik" dedi.

14.09.2020Gündem
Gülistan Doku nerede

Gülistan Doku nerede?

5 Ocak’ta şüpheli şekilde kaybolan ve 232 gündür bulunamayan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları bu hafta sonlandırıldı. Tunceli’deki Uzunçayır Baraj Gölü’nde aranan, intihar etmediği bilirkişi raporuyla kanıtlanan Doku’nun ailesinin avukatı Ali Çimen, “Basının ve kadınların desteği olmasa dosya çoktan kapanmıştı. Taleplerimiz reddediliyor, sürüncemede bırakılıyor” diyor. Çimen gün gün, saat saat yaşananları anlattı.

23.08.2020Hürriyet Pazar
Son dakika: Gülistan Dokunun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da..

Son dakika: Gülistan Doku'nun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da..

Son dakika haberi.. TUNCELİ'de, 226 gün boyunca yapılan arama çalışmalarında bulunamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, ''Gülistan suda denildi ama suda çıkmadı. Geriye iki ihtimal kalıyor: Ya Gülistan bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti'' dedi.

19.08.2020Gündem
Gülistan Dokunun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti

Gülistan Doku'nun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti

TUNCELİ'de, 226 gün boyunca yapılan arama çalışmalarında bulunamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, ''Gülistan suda denildi ama suda çıkmadı. Geriye iki ihtimal kalıyor: Ya Gülistan bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti'' dedi.

19.08.2020Haber
Gülistan Dokunun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti

Gülistan Doku'nun ablası: Ya bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti

TUNCELİ'de, 226 gün boyunca yapılan arama çalışmalarında bulunamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, ''Gülistan suda denildi ama suda çıkmadı. Geriye iki ihtimal kalıyor: Ya Gülistan bir yerde zorla tutuluyor ya da bir cinayete kurban gitti'' dedi.

19.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Tunceli Valiliğinden Gülistan Doku açıklaması

Son dakika haberi... Tunceli Valiliği'nden Gülistan Doku açıklaması

Tunceli Valiliği'nden kayıp Gülistan Doku ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada ''Uzunçayır Baraj Gölünde 13 gün aralıksız devam eden çalışmalarda arama sahası 15 sektöre bölünmüş olup, 4 kilometre mesafede yaklaşık 1.320 dönüm büyüklüğündeki alanda sualtı ve suüstü arama çalışması titizlikle yürütülmüştür. Sualtı arama robotu, sonar ve kurbağaadam personelinin dalış marifeti ile yapılan çalışmalar, 18.08.2020 tarihinde sonlandırılmıştır. Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında tüm imkan ve kabiliyetler kullanılmış, her gün bulma umuduyla 226 gündür sürdürdüğümüz çalışmalardan maalesef bir sonuç alınamamıştır'' denildi.

18.08.2020Gündem
227nci günde de Gülistan Dokudan iz yok

227'nci günde de Gülistan Doku'dan iz yok

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için başlatılan arama çalışmaları, 227'nci günde de sürdü. Bugün de su altı ve su üstünde yapılan tüm aramalara rağmen Doku'ya ait bir ize rastlanamadı.

18.08.2020Gündem
226ncı günde de Gülistandan iz yok

226'ncı günde de Gülistan'dan iz yok

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için başlatılan arama çalışmaları 226'ncı günde de sürdü. Doku'nun ablası Aygül Doku, "Biz artık kızımızın ölmüşse ölüsünü, yaşıyorsa dirisini istiyoruz" dedi.

17.08.2020Gündem
223üncü günde de Gülistan Dokudan iz yok

223'üncü günde de Gülistan Doku'dan iz yok

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için başlatılan arama çalışmaları 223'üncü günde de sürdü. Doku'ya ait bir ize rastlanmadı.

14.08.2020Gündem
Kayıp Gülistanı arama çalışmaları devam ediyor

Kayıp Gülistan'ı arama çalışmaları devam ediyor

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan ve bulunması için su altı ile su yüzeyinde arama yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için bugün polis özel harekat ekiplerinin katılımıyla karadan da arama çalışması başlatıldı. Gülistan Doku için başlatılan arama çalışmalarının 220'nci gününde SAK Timi, 3 su altı robot kamerayla (ROV) Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı 4 Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 4 su altı arama kurtarma ekibi ile 7 ilden gelen AFAD ekiplerinden oluşan toplam 70 kişilik ekip, su altında ve su yüzeyinde arama çalışmaları gerçekleştiriyor.

11.08.2020Haber
Son dakika haberi: 220. gün... Didik didik aranıyor

Son dakika haberi: 220. gün... Didik didik aranıyor!

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan ve bulunması için su altı ile su yüzeyinde arama yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku (21) için bugün polis özel harekat ekiplerinin katılımıyla karadan da arama çalışması başlatıldı. Gülistan Doku için başlatılan arama çalışmalarının 220'nci gününde SAK Timi, 3 su altı robot kamerayla (ROV) Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı 4 Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 4 su altı arama kurtarma ekibi ile 7 ilden gelen AFAD ekiplerinden oluşan toplam 70 kişilik ekip, su altında ve su yüzeyinde arama çalışmaları gerçekleştiriyor.

11.08.2020Gündem
Tuncelide üniversite öğrencisi Gülistan Dokuyu arama çalışmaları sürüyor

Tunceli'de üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nde yürütülen arama çalışmaları devam ediyor.

10.08.2020Gündem
Kayıp Gülistan Doku, baraj gölünde didik didik aranıyor

Kayıp Gülistan Doku, baraj gölünde didik didik aranıyor

Tunceli’de 217 gün önce kaybolan Üniversite Öğrencisi Gülistan Doku, çok sayıda ekibin katılımıyla Uzunçayır Baraj Gölü’nde didik didik aranıyor.

8.08.2020Gündem
Gülistan Dokudan 216ncı günde de iz yok

Gülistan Doku'dan 216'ncı günde de iz yok

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarısaltık Viyadüğü bölgesinde tekrar başlatılan su altı arama çalışmaları 70 kişilik ekiple devam ediyor. Arama çalışmalarının 216'ncı gününde de Doku'ya ait bir ize rastlanmadı.

7.08.2020Gündem
Gülistan Dokunun görüntülerini inceleyen bilirkişi raporu dosyada

Gülistan Doku'nun görüntülerini inceleyen bilirkişi raporu dosyada

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada görevlendirilen Ulusal Kriminal Büro'da görevli bilirkişi tarafından hazırlanan rapor, dosyaya ulaştı. Raporda, Gülistan'ın en son görüldüğü Dinar Köprüsü altındaki suda, intihar olasılığını gösterecek haraketlilik yaşanmadığı öne sürülerek, 'Köprü ayağındaki efekt, bir piksel artığı olup kesinlikle yukarıdan suya düşen bir insan veya eşyanın suda yükselttiği su sütunu değildir" denildi. Gülistan'ın erkek arkadaşı ile görüştüğünü gösteren yeni görüntülerin de incelendiği raporla ilgili Doku ailesinin avukatı Ali Çimen, "Bu raporla kesin bir dille intihar tezini çökertti" dedi.

4.08.2020Gündem
Yeni görüntüler ortaya çıktı Avukattan flaş iddia

Yeni görüntüler ortaya çıktı! Avukattan flaş iddia

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada görevlendirilen Ulusal Kriminal Büro'da görevli bilirkişi tarafından hazırlanan rapor dosyaya ulaştı. Raporda, Gülistan'ın en son görüldüğü Dinar Köprüsü altındaki suda intihar olasılığını gösterecek hareketlilik yaşanmadığı öne sürülerek, 'Köprü ayağındaki efekt, bir piksel artığı olup kesinlikle yukarıdan suya düşen bir insan veya eşyanın suda yükselttiği su sütunu değildir" denildi. Gülistan'ın erkek arkadaşı ile görüştüğünü gösteren yeni görüntülerin de incelendiği raporla ilgili Doku ailesinin avukatı Ali Çimen, "Bu raporla kesin bir dille intihar tezini çökertti" dedi.

4.08.2020Gündem
Gülistan Doku kaybolması ile ilgili yeni gelişme İfadesi alınacak...

Gülistan Doku kaybolması ile ilgili yeni gelişme! İfadesi alınacak...

TUNCELİ'de 5 Ocak'tan beri haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) kaybolmasına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunun tamamlanmasının ardından, şüpheli Z.A.'nın tutuklanması talebi reddedildi. Ailenin avukatı Ali Çimen, genç kızın erkek arkadaşı Rus uyruklu Z.A.'nın mevcutlu ifadesinin alınmasına karar verildiğini söyledi.

29.07.2020Gündem
Gülistan Dokunun 2 gün art arda alıkonulduğu ortaya çıktı

Gülistan Doku'nun 2 gün art arda alıkonulduğu ortaya çıktı

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunu değerlendiren ailenin avukatı Ali Çimen, Gülistan'ın erkek arkadaşı Rus uyruklu Z.A. tarafından 2 gün art arda alıkonulduğunu söyledi. Avukat Çimen, "Bilimsel bir raporla anlaşıldı ki 4 Ocak gecesi alıkoyma ve tehdit olayı, 5 Ocak gününde de devam ediyor" dedi.

26.07.2020Haber
Gülistan Dokunun 2 gün art arda alıkonulduğu ortaya çıktı

Gülistan Doku'nun 2 gün art arda alıkonulduğu ortaya çıktı

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunu değerlendiren ailenin avukatı Ali Çimen, Gülistan'ın erkek arkadaşı Rus uyruklu Z.A. tarafından 2 gün art arda alıkonulduğunu söyledi. Avukat Çimen, "Bilimsel bir raporla anlaşıldı ki 4 Ocak gecesi alıkoyma ve tehdit olayı, 5 Ocak gününde de devam ediyor" dedi.

26.07.2020Gündem
İlk kez ortaya çıktı Gülistan Doku 2 gün art arda alıkonulmuş

İlk kez ortaya çıktı! Gülistan Doku 2 gün art arda alıkonulmuş

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunu değerlendiren ailenin avukatı Ali Çimen, Gülistan'ın erkek arkadaşı Rus uyruklu Z.A. tarafından 2 gün art arda alıkonulduğunu söyledi. Avukat Çimen, "Bilimsel bir raporla anlaşıldı ki 4 Ocak gecesi alıkoyma ve tehdit olayı, 5 Ocak gününde de devam ediyor" dedi.

26.07.2020Gündem
Gülistan, kodu düşürülen barajda aranmaya devam ediyor

Gülistan, kodu düşürülen barajda aranmaya devam ediyor

Tunceli’de 5 Ocak’ta kaybolan ve 203 gündür haber alınamayan Gülistan Doku soruşturması kapsamında kodu düşürülen barajda arama çalışması sürüyor. Öte yandan Doku’nun en son görüştüğü kişi olan ve olayda adı şüpheli olarak geçen eski erkek arkadaşı Z.A ile yaptığı son görüşmenin beden dili ve görüntü iyileştirmesi yapıldı.

25.07.2020Gündem
Gülistan Dokunun bulunması için baraj suyunun tahliyesi sürüyor

Gülistan Doku'nun bulunması için baraj suyunun tahliyesi sürüyor

TUNCELİ'de 5 Ocak'tan beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) son görüldüğü Sarusaltuk Viyadüğü'nün altından geçen Uzunçayır Baraj Gölü'ndeki suyun, 3 türbinin tam kapasite çalıştırılarak tahliyesi sürüyor. Su seviyesinin azalmasıyla birlikte belirli bölgelerde adacıklar gün yüzüne çıkarken, tahliyenin 20 günü bulabileceği belirtildi.

23.07.2020Gündem
Gülistan Dokuyu arama çalışmalarında flaş gelişme Tahliye başladı...

Gülistan Doku'yu arama çalışmalarında flaş gelişme! Tahliye başladı...

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Tunceli Valiliği'nde yaptığı açıklamada, 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'deki suyun tahliye edilmesine başlandığını söyledi.

22.07.2020Gündem
Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak

Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 5 Ocak’tan beri kayıp olan Gülistan Doku’nun bulunması için telefonunun en son sinyal verdiği Uzunçayır Baraj Gölü’nün boşaltılacağını söyledi.

21.07.2020Gündem
Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak

Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Abla Aygül Doku, "Bakan Soylu, Dinar Köprüsü çevresindeki bütün suyun kurutulacağını ve bu sürecin 15 gün içinde tamamlanacağını bize söyledi" dedi. Doku, Bakan Soylu'nun Gülistan'ın arkadaşı Rus uyruklu Zaynal A. için yurt dışı yasağı konulduğunu söylediğini de belirterek, ''Bakan Bey bize 'Peki siz ne düşünüyorsunuz' diye sorduğunda biz de 'cinayet şüphesi taşıdığımızı' ifade ettik. Bakan Soylu, bunun üzerine cinayet ile ilgili durumun üzerinde de durduklarını söyledi" dedi.

20.07.2020Haber
Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak Korkunç şüphe...

Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak! Korkunç şüphe...

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Abla Aygül Doku, "Bakan Soylu, Dinar Köprüsü çevresindeki bütün suyun kurutulacağını ve bu sürecin 15 gün içinde tamamlanacağını bize söyledi" dedi. Doku, Bakan Soylu'nun Gülistan'ın arkadaşı Rus uyruklu Zaynal A. için yurt dışı yasağı konulduğunu söylediğini de belirterek, ''Bakan Bey bize 'Peki siz ne düşünüyorsunuz' diye sorduğunda biz de 'cinayet şüphesi taşıdığımızı' ifade ettik. Bakan Soylu, bunun üzerine cinayet ile ilgili durumun üzerinde de durduklarını söyledi" dedi.

20.07.2020Gündem
Son dakika... Gülistan Doku için sualtı aramaları 183 gün sonra sonlandırıldı

Son dakika... Gülistan Doku için sualtı aramaları 183 gün sonra sonlandırıldı

Tunceli'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) sualtı arama çalışmaları,183’üncü gününde sonlandırıldı. Arama çalışmaları sadece su yüzeyinde tekneyle AFAD ekipleri tarafından yürütülecek.

6.07.2020Gündem
Kayıp Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında 6 ay geride kaldı

Kayıp Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında 6 ay geride kaldı

Tunceli’de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmalarında 6 ay geride kaldı. Ekipler hem su altı hem de su üstünde arama çalışması gerçekleştirdi. Gülistan'ın ağabeyi Ramazan Doku'da , bir an önce kardeşinin akıbetini öğrenmek istediklerini söyledi.

4.07.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı’ndan Ankara Valiliği’nin kısıtlama kararı ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanlığı’ndan Ankara Valiliği’nin kısıtlama kararı ile ilgili açıklama

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı son dakika açıklamalarında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çataklı açıklamasında 'Ankara Valiliğinin 15 gün süreyle aldığı kısıtlama kararı sadece baroların gösteri ve yürüyüşü için değil her türlü gösteri yürüyüş ve toplantının kısıtlamasını içeriyor. Sağlık Bakanlığı vakalarda Ankara'da artış olduğunu açıkladı. O çerçevede kısıtlama kararı alındı' ifadelerini kullandı.

3.07.2020Gündem
Üniversiteli Gülistanın arama çalışmalarında 174üncü gün

Üniversiteli Gülistan'ın arama çalışmalarında 174'üncü gün

TUNCELİ'de, 5 Ocak'tan beri haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'yu (21) arama çalışmaları, 174'üncü günde de sürdü. Arama çalışmalarını takip eden ağabey Ramazan Doku, kardeşinin bulunması için karadan da arama yapılması gerektiğini söyledi.

26.06.2020Gündem
Tuncelide kayıp üniversite öğrencisi Gülistandan 164 gündür haber alınamıyor

Tunceli'de kayıp üniversite öğrencisi Gülistan'dan 164 gündür haber alınamıyor

Tunceli'de 5 Ocak'ta ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

16.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Aşı yanlıları neden bu kadar sertleşti?

Aşı olmayı reddedenleri başka insanların hayatını tehlikeye atmakla suçluyorlar. Eğer ben aşı olup salgına karşı bir koruma geliştirdiysem, başkasının aşı olmaması benim hayatımı niye riske atsın ki? Aşı olmayan kişi, en fazla kendisi gibi aşı olmayan birine bulaştırabilir hastalığı...

29.12.2020