EKSTRA
MENÜ

Etyen Mahçupyan

Etyen Mahçupyan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Etyen Mahçupyan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 389 Etyen Mahçupyan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Etyen Mahçupyan Haberleri

Kim bu Gandalf

Kim bu Gandalf?

Haftayı kim Gandalf olarak tamamladı? Elon Musk’ın işleri nasıl, bir sıkıntısı var mı? 1 Nisan anketine göre milletimizin şaka dünyasıyla arası nasıl? Kritik sorular, kritik cevaplar, hepsi burada...

31.03.2018Hürriyet Pazar
O gazete Çankayada yok

O gazete Çankaya'da yok

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçen çarşamba günü Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısı 40’ın üzerinde gazeteciyi bir araya getirdi. Yıldırım, toplantıya gazetelerin, TV kanallarının ve internet haber sitelerinin genel yayın yönetmenlerini davet etmişti.

25.02.2017Gündem
Ünlü isimlerden Darbeye Hayır mesajı

Ünlü isimlerden 'Darbeye Hayır' mesajı

Aralarında Tarkan, Berrak Tüzünataç, Serenay Sarıkaya gibi tanınmış pek çok sanatçının imza attığı 'Darbeye Hayır' metni yayınlandı.

19.07.2016Keyif
Araba ve odaları teslim ettiler

Araba ve odaları teslim ettiler

DEVLET işlerinde ‘danışmanlık’ kavramı hiç son dönemdeki kadar öne çıkmamıştı. Siyasetçiler, artık danışmanlarıyla birlikte konuşulur oldu. Bir devlet adamının danışmanları ile başka bir devlet adamının danışmanları arasındaki atışmalar, kavgalar da hiç bu kadar gündem olmamıştı.

21.05.2016Gündem
Etyen Mahçupyan Tahir Elçi cinayetini yazdı: Ey kendilerine AK Partili diyenler

Etyen Mahçupyan Tahir Elçi cinayetini yazdı: Ey kendilerine AK Partili diyenler!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanlarından Akşam yazarı Etyen Mahçupyan köşesinde Tahir Elçi’nin öldürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

1.12.2015Gündem
Etyen Mahçupyan: Çok abartmamak lazım

Etyen Mahçupyan: "Çok abartmamak lazım"

CNN TÜRK'te "Ne Oluyor?" programında Şirin Payzın'ın konuğu olan gazeteci-yazar Etyen Mahçupyan, Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyla ilgili konuştu. Mahçupyan, "tehdit ortamını çok da abartmamak lazım. 'Sürekli tehdit altındayız' dediğimiz zaman buna benzer insanların eylem yapma ihtimali de artıyor. Çünkü siyasi karşılığı var" dedi.

7.10.2015Haber
Etyen Mahçupyandan Boynukalın yorumu

Etyen Mahçupyan'dan Boynukalın yorumu

CNN TÜRK'te "Ne Oluyor?" programına konuk olan gazeteci-yazar Etyen Mahçupyan, Hürriyet gazetesine düzenlenen saldırıda yer alan ve daha sonraki açıklamalarında gazetecileri tehdit ettiği görülen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın ile ilgili konuştu.

15.09.2015Haber
Etyen Mahçupyan: Davutoğlu’nun listesine Erdoğan müdahale etti

Etyen Mahçupyan: Davutoğlu’nun listesine Erdoğan müdahale etti

Etyen Mahçupyan, Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kongresine müdahale ettiğini ve yaptığı müdahaleyle “ne kadar vazgeçilmez olduğunu” gösterdiğini söyledi.

15.09.2015Gündem
Etyen Mahçupyandan AK Parti kongresi ile ilgili değerlendirme

Etyen Mahçupyan'dan AK Parti kongresi ile ilgili değerlendirme

CNN TÜRK'te "Ne Oluyor?" programına konuk olan gazeteci-yazar Etyen Mahçupyan AK Parti kongresi için, "Şimdiye kadar doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etkisi vardı. Şu anda alana müdahalesi şeklinde yaşandı. Biraz serbest bıraktı AK Parti'yi. Neler olacağını görmek istedi, gördü. Ama gördüğü şey onun müdahalesini gerektiren bir durum yarattı. O da müdahale etti" dedi.

15.09.2015Haber
Etyen Mahçupyandan sert eleştiri

Etyen Mahçupyan'dan sert eleştiri

Akşam gazetesi yazarı ve Eski Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, HDP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı IŞİD'le ortak hareket etmekle suçlayan sözlerine tepki gösterdi. CNN Türk'te yayınlanan Şirin Payzın ile Ne Oluyor? programına katılan Mahçupyan HDP'lileri "ahlaki davranmamakla" suçladı.

23.07.2015Haber
Emniyetteki operasyon Suruç saldırısında istihbarat zaafiyeti doğurdu mu

Emniyet'teki operasyon Suruç saldırısında istihbarat zaafiyeti doğurdu mu?

Suruç saldırısında istihbarat zaafiyeti var mı? "Şirin Payzın ile Ne Oluyor?" programına katılan Eski Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan "Emniyet'teki Cemaat operasyonu"nun Suruç'taki 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilişkili olup olmadığı konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Mahçupyan'ın o ifadeleri...

23.07.2015Haber
Etyen Mahcupyan AK Partide başarısızlığın sebeplerini böyle sıraladı

Etyen Mahcupyan AK Parti'de başarısızlığın sebeplerini böyle sıraladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin yaşadığı oy kaybına ilişkin dillendirilen "üst akıl" söylemini reddeden bir yazı yazdı. ''Haziran seçimlerinde AKP 9 puan kaybetti. Bunun sorumlusu herhangi bir 'üst akıl' değil'' diyen Mahçupyan, ''Başarının da başarısızlığın da sorumlusu bizzat partinin kendisidir'' ifadelerini kullandı.

29.06.2015Gündem
Gözler onu aradı

Gözler onu aradı

EBULFEZ Elçibey seçilmiş Cumhurbaşkanı olarak Azerbaycan’da devlet idaresinin üstesinden gelmekte zorlanıyor, bu durum bağımsızlığını yeni kazanmış ülkenin ayakları üzerinde durabilmesini, kurumların yerleşmesini zorlaştırıyordu. O dönemde Ankara’dan gelen telkinlerle de Elçibey 1993 yılının haziran ayında görevden çekilecek ve yerine Sovyetler Birliği döneminde Komünist Parti’nin politbürosuna kadar yükselmiş, KGB’de üst düzey görevler üstlenmiş Haydar Aliyev gelecekti.

21.06.2015Gündem
Mahçupyan Erdoğan’ı işaret etti

Mahçupyan Erdoğan’ı işaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan, seçimlerin ardından El Cezire Türk'e Erdoğan'ı eleştiren bir açıklama yaptı.

8.06.2015Gündem
Böyle bir adamı başdanışman yapmak için çok mu aradın

'Böyle bir adamı başdanışman yapmak için çok mu aradın?'

Yeni Akit gazetesi, yaş haddinden emekli olan ancak ‘fahri’ olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanlığı görevine devam eden Etyen Mahçupyan’ın Alevilerin ‘zorunlu din dersi‘ ve ‘cemevi’ meselelerinin çözülmesi gerektiğini savunan yazısını sert bir dille eleştirdi.

1.05.2015Gündem
Başbakanlık Müşavirliği’ne MEB’den atama

Başbakanlık Müşavirliği’ne MEB’den atama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, Başbakanlık Başmüşavirliğine atandı.

28.04.2015Eğitim
Ermeni siyasetçiden Davutoğlunun İstanbulun en zenginleri Ermeni sözüne tepki

Ermeni siyasetçiden Davutoğlu'nun 'İstanbul'un en zenginleri Ermeni' sözüne tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''İstanbul’un en zenginleri Ermenilerdir. Ermeniler Türkiye’de Avrupa ülkelerindeki gibi gettolarda yaşamadı'' dedi. Peki Davutoğlu'nun bu sözlerine Ermeni siyasetçiler ne dedi?

22.04.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: İstanbulun en zenginleri Ermeni

Başbakan Davutoğlu: İstanbul'un en zenginleri Ermeni

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile Ermenistan arasında yaşanan olayların üçüncü taraflar tarafından kaşındığını söyleyerek, “Diaspora ile bazen açık, bazen gizli görüştüm. Aşırı kanattan biri ile de Dışişleri Bakanı olarak konuştum. Son New York seyahatimde de konuştum” dedi. ''İstanbul’un en zenginleri Ermenilerdir'' diyen Davutoğlu, Ermenilerin Türkiye'de Avrupa ülkelerindeki gibi gettolarda yaşamadığını söyledi.

22.04.2015Gündem
MHP, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı

MHP, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde yarışacak milletvekili adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir toplantıyla tanıttı.

19.04.2015Gündem
Papa: Öfke, diyalog kurmayı bilmemenin işaretidir

Papa: Öfke, diyalog kurmayı bilmemenin işaretidir

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Françesko, sabah ayininde, "Öfke ve susturma isteği, bir insanın diyalog kurmayı bilmediğinin, açık fikirli olmadığının işaretidir" dedi.

17.04.2015Dünya
Cemil Çiçekten APye tepki

Cemil Çiçek'ten AP'ye tepki

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili aldığı kararın her bakımdan talihsiz ve Türk milletine karşı insafsızca yapılmış bir suçlama olduğunu belirterek, "Doğrusu hakka, hukuka, adalete sıkça vurgu yapan hele hele Türkiye ile ilgili ilerleme raporlarında Türkiye'yi bu kriterler, kavramlar açısından yargılayan Avrupa Parlamentosu'nun böyle bir tutum takınması evvela ileri sürdüğü kavramlarla, değerlerle de çelişmiştir'' dedi.

17.04.2015Gündem
Volkan Bozkırdan Etyen Mahçupyana: Bu görüşler bir Türk vatandaşına yakışmamıştır

Volkan Bozkır'dan Etyen Mahçupyan'a: Bu görüşler bir Türk vatandaşına yakışmamıştır

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Etyen Mahçupyan'ın "Bosna ve Afrika’da yaşananların soykırım olduğu kabul edilirken 1915’te Ermenilere yapılanlara soykırım dememek imkânsız" sözlerine ''Bu görüşler bir Türk vatandaşına yakışmamıştır'' yanıtını verdi.

16.04.2015Gündem

Yazar Sonuçları

‘Gazetecilerin’ karartmaya çalıştığı gazeteci cinayeti

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili Fetullahçı Terör Örgütü mensubu istihbaratçı ve kamu görevlilerinin yargılandığı 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararını okurken, 14 yılda yaşadıklarım, yazdığım yüzlerce haber ve köşe yazısı ile “Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları” ve “Kırmızı Cuma” kitaplarım, FETÖ’cü istihbaratçıların yargılandığı Dink davasındaki saatler süren “tanıklığım” bir film şeridi gibi geçti gözümün önünden.

23.07.2021

‘Artık babama kimse iş vermez, biz bittik anne’

BU cümleyi söyleyen insan Talat Bulut’un eski eşi Pınar Avşar’dan olan kızı...

22.06.2018

ESİAD’ın 2018 beklenti anketi

EGE Sanayi ve İşadamları Derneği (ESİAD), kendi üyelerine Türkiye ekonomisine ilişkin 2018 yılı beklentilerini sordu.

24.12.2017

Bu fotoğrafta büyük bir eksik var

YER... Hakkâri’de 3. Dönem İl Koordinasyon toplantı salonu...

27.07.2017

Muhafazakâr zihin

MUHAFAZAKÂR kesimde aşırı siyasallaşma fikirler planında bir daralmaya yol açıyor.

4.07.2017

“Erdoğanname”ciler

16 Şubat tarihinde “Yanlış strateji, kararsız seçmen doğurdu.” Konulu bir yazı yazmıştım. Seçim kampanyasının “Neden Evet demeliyiz?” üzerinden değil de “Neden Hayır diyorlar?” söylemi üzerinden yapıldığını eleştirmiştim.

13.04.2017

Allem edip kallem edip yine onlar mı kazanır?

“ALLEM edip kallem edip yine kazanırlar” diyerek sandıktan kaçacaklar varmış.

13.04.2017

İnsan evlatları ve güruh farkı

“ELİTİZM” bu ülkede çok çiğnenmiş bir bakış açısıdır.

26.03.2017

Hangi akıl?

ÜST akıl söylemini biliyorsunuz; bu kavramı eleştirmek için Etyen Mahçupyan “alt akıl” hicvini yapıyor.

11.11.2016

Asıl sorun

TÜRKİYE 2000-2008 yılları arasındaki iyi performanstan sonra yeniden patinaja girmiş gözüküyor.

14.10.2016

Geçenden otuz üç akçe, geçmeyenden kırk akçe

YENİ Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan, Osmangazi Köprüsü için şöyle demiş:

14.07.2016

Kürtler nereye?

TERÖRLE mücadele asker ve polisin kahramanlığıyla devam ederken, Kürt meselesinde dip dalgaların ne durumda olduğu sorusu pek akıllara gelmiyor.

12.06.2016

Tırmanan gerilim

ÇATIŞMACI siyasetin zehirli etkileri artık şehit cenazelerinde bile ortaya çıkmaya başladı.

9.06.2016

Uçaklar dolu umutlar canlı

TÜRK Hava Yolları’nın Diyarbakır’dan Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Erbil kentine başlattığı uçuşlar doldu. Petrol fiyatlarındaki hareket ve bölge ekonomisinde canlanma belirtileri, Türkler ve yabancıları Erbil’e çekiyor. Sırada Şanlıurfa’dan direkt uçuşlar var.

16.04.2016

Yerli ve milli astroloji

EN alakasız konuyu bile takıntılı olunan noktaya taşımak denince akla Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Milyon Kere Ayten” şiiri de gelebilir pekâlâ.

9.03.2016

Sevgili Cengiz Yılmaz Morgül sarayda doğmuş aristokrat mı

YILMAZ Morgül Ginelilerle ilgili münasebetsiz bir laf söyledi, millet ayağa kalktı.

8.03.2016

Etyen'i neden Shakespeare'e tercih ettim

BAZILARI benim için “Narsist” diyor ya...

23.02.2016

Yüksek mevkide düşük kavgalar

MİLLETÇE birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken günler hiç bitmezken, hep devam ederken ve yine tam o günlerdeyken “başdanışmanlık” seviyesinde, hem de seviyesi giderek düşen bir kavga sürmekte.

17.02.2016

Ne susuyorsun Etyen Bey, ne duruyorsun Markar Bey

CEMAAT’in sesiyken kayyum sayesinde hükümetinizin sesi haline gelen bir gazete, sanki çok büyük bir ayıbı, çok utanılacak bir kusuru, çok büyük bir yolsuzluğu açıklar gibi çakmış manşeti sekiz sütun üstüne...

11.02.2016

Hangi başkanlık?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın nasıl bir başkanlık sistemi istediğini konuşmalarından anlayamıyorum.

29.01.2016

Koyacak cezaevi bile yok

‘KORKMADAN çekinmeden konuşun, Cumhurbaşkanı Erdoğan teminat veriyor, kanunda ruhsat var, resmi görüşten ayrı düşünmek serbest, herkes gayriresmi fikrini ifade etmekte özgür’ dememe takılmış bazıları.

15.01.2016

Bildiri dediğin böyle olur

EĞER ille de bir “Bildiri” yayınlanacaksa...

13.01.2016

Yüzde 51 başka ülkeye mi taşındı?

1 Kasım seçimlerinden beri, ihale havuzları ve kamu kuruluşlarının bol keseden saçtıkları ilan paralarıyla beslenen medyada aynı teraneyi okuyoruz:

8.11.2015

Savcı Bey’in dikkatine ve bilgisine sunarım

BU sözleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı’nın dikkatine sunuyorum.

18.09.2015

AK Parti cephesinde entelektüel sefalet

DERİNLİKLİ yorumlar yapan ve hep hakkaniyeti gözeten Ali Bulaç’ın yerini, “HDP’ye oy verenlere ilahi ceza gelebilir” diyen “fesli deli Kadir” aldı.

14.06.2015

1915'i "İttihatçı dili"nden kurtarmak..

1990 yılında Hamburg Senatosu'nun davetiyle gittiğim kentte, bir enstitüde araştırma yapıyordum.

16.04.2015