EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Epdk

Epdk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Epdk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.093 Epdk haberi bulunmuştur.

Epdk Haberleri

Çakan: Yasa AB normlarına uygun

Çakan: Yasa AB normlarına uygun

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, Elektrik Piyasası Kanunu'nun, AB normları paralelinde hazırlanmış iddialı bir kanun olduğunu söyledi.

22.11.2001Ekonomi
Enerji piyasasında yeni dönem

Enerji piyasasında yeni dönem

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, Kurum olarak, doğalgaz piyasasını 2 Mayıs 2002, elektrik piyasasını ise 3 Eylül 2002'de "serbest piyasa ortamında" faaliyete geçirmeyi planladıklarını açıkladı.

21.02.2002Ekonomi
AB Enerji Kurulunu güçlendirecek

AB Enerji Kurulu'nu güçlendirecek

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Temsilcisi, Büyükelçi Karen Fogg, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) güçlendirilmesi için programlar uygulayacaklarını bildirdi.

22.04.2002Ekonomi
Elektrik piyasasında sınır yüzde 20

Elektrik piyasasında sınır yüzde 20

Elektrik piyasasında faaliyet gösterecek şirketler, piyasanın en fazla yüzde 20'sine sahip olabilecekler.

8.05.2002Ekonomi
EPDKda elektrik sektörü toplantısı

EPDK'da elektrik sektörü toplantısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Hazine yetkilileri, elektrik sektöründe bundan sonraki adımların neler olacağı konusunu ele almak üzere bu sabah biraraya geldi.

14.05.2002Ekonomi
Elektrik piyasasında yeni dönem başladı

Elektrik piyasasında yeni dönem başladı

Elektrik piyasasında faaliyet gösterecek üretim ve dağıtım şirketleri, piyasasının en fazla yüzde 20'sine sahip olabilecekler.

4.08.2002Ekonomi
Enerji Kurulu, TRTnin elektrik parasını kesiyor

Enerji Kurulu, TRT'nin elektrik parasını kesiyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, elektrik satış gelirlerinden TRT'ye ayrılan yüzde 3.5'luk payın kaldırılması için Başbakanlığa yazı yazdıklarını açıkladı. Günay, ‘‘TRT'ye kaynak aktarılacak diye, sanayici neden pahalı elektrik kullansın’’ dedi.

28.08.2002Ekonomi

TOBB:Elektrikten TRT payı kaldırılsın

TOBB, artan enerji maliyetlerinin aşağıya çekilmesi amacıyla, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından, elektrik tüketiminden alınan yüzde 3.5'lik TRT payının kaldırılması amacıyla Bakanlar Kurulu'na sunulan teklifin, 3 Eylül tarihine kadar imzalanmasını istedi.

30.08.2002Ekonomi
Yener: Elektrikte TRT payını kaldırmak olmaz

Yener: Elektrikte TRT payını kaldırmak olmaz

TRT Genel Müdürü Yücel Yener, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Yusuf Günay'ın ‘‘elektrikte TRT payını kaldırma’’ girişimine karşı çıktı. Bu yönde kararname hazırlanırken Yener, ‘‘Bu iş olmaz. TRT'nin kamu hizmeti yaptığını unutmamak gerekiyor’’ dedi.

2.09.2002Ekonomi
Kanun böyle, elektrikte TRT payı kalkacak

Kanun böyle, elektrikte TRT payı kalkacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, yeni enerji rejiminin başladığı dün sabah saatlerinden itibaren, 18 tüzel kişinin üretim lisansı için kendilerine başvurduğunu açıkladı. Günay, elektrik fiyatları içinde maliyet unsuru olarak yer alan TRT payının kaldırılmasının kanunları gereği olduğu söyledi.

3.09.2002Ekonomi
1.5 milyar dolarlık santral kurma kuyruğu

1.5 milyar dolarlık santral kurma kuyruğu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK), lisans başvurularının açıldığı Salı gününden bu yana, yatırım bedelleri 1.5 milyar dolarlık 42 başvuru yapıldı.

6.09.2002Ekonomi
Elektrikte TRT payı restleşmesi

Elektrikte TRT payı restleşmesi

Elektrik gelirlerinden her yıl TRT'ye aktarılan yüzde 3.5 oranındaki payın kaldırılması için imzaya açılan kararnamenin çıkması tehlikeye girdi.

17.09.2002Ekonomi
Piyasa erken açılıyor, 22 il doğalgaza kavuşuyor

Piyasa erken açılıyor, 22 il doğalgaza kavuşuyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, daha önce Kasım olarak belirlenen doğalgaz piyasasını 1 Ekim'de açacaklarını açıkladı. Böylece, kapısına kadar doğalgaz gelmiş 22 ilde dağıtım ihaleleri yapılabilecek.

22.09.2002Ekonomi
Günay:Pahalı elektrik satışına izin yok

Günay:'Pahalı elektrik satışına izin yok'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, iki misli fiyata devlete elektrik satan hiçbir kişiye izin vermeyi düşünmediklerini söyledi.

25.09.2002Ekonomi
Günay: Dünya fiyatının iki katına elektrik sattırmayız

Günay: Dünya fiyatının iki katına elektrik sattırmayız

Enerji Piyasası Kurulu, tüm elektrik alım sözleşmelerini yeniden müzakere edecek. Kurul Başkanı Yusuf Günay, Türkiye'nin 20 yıl boyunca çok yüksek bedeller ödemek zorunda olmadığını belirterek, ‘‘Dünya fiyatlarının 2 misline elektrik satan kimseye izin vermeyeceğiz’’ dedi.

25.09.2002Ekonomi
BDDK yeniden yapılanıyor

BDDK yeniden yapılanıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bazı birimlerini yeniden yapılandırdı. Kurumun''İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı'' kaldırılarak yerine ''İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'' ile ''Eğitim ve Kütüphane Hizmetleri Daire Başkanlığı'' kuruldu.

28.09.2002Ekonomi
Borsadaki enerji şirketleri EPDK sitesinde

Borsa'daki enerji şirketleri EPDK sitesinde

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, enerji piyasasıyla ilgili mevzuat bütünü ile lisans başvuruları kapsamında gerçekleştirilen işlemlerin kurumun internet sayfasından takip edilmesinin, yatırımcıların bilgilendirilmesi açısından katkı sağlayacağını bildirdi.

1.10.2002Ekonomi
Kararname Türkere takıldı doğalgaz piyasası gecikti

Kararname Türker'e takıldı doğalgaz piyasası gecikti

Devlet Bakanı Masum Türker, imzalamadığı için Bakanlar Kurulu Kararnamesi çıkmayınca, 1 Ekim'de açılacağı duyurulan doğalgaz piyasası, açılamadı.

1.10.2002Ekonomi
Doğalgaz serbest rekabete kasımda geçiyor

Doğalgaz serbest rekabete kasımda geçiyor

Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK), doğalgaz piyasasını, serbest rekabet ortamına 2 Kasım tarihinde faaliyete geçirmeye hazırlanıyor.

11.10.2002Ekonomi
Doğalgaza yüzde 4.5 indirim

Doğalgaza yüzde 4.5 indirim

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Kasım ayından geçerli olmak üzere, doğalgaz satış fiyatlarında yüzde 4.5 oranında indirim yapılmasına karar verdi.

25.10.2002Ekonomi

Doğalgazda serbest rekabet dönemi

Elektrikten sonra doğalgaz piyasası da, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) gözetiminde, 2 Kasım'dan itibaren serbest rekabet ortamında faaliyete geçiyor.

29.10.2002Ekonomi
Ucuz doğalgazın yolu açıldı

Ucuz doğalgazın yolu açıldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğalgaz piyasasının hazırlık dönemine ait ikincil mevzuat çalışmalarını tamamladı ve bugün itibariyle, doğalgaz piyasası açıldı. Düzenleme ile doğalgazın daha ucuza tüketilebilmesi olanaklı kılınacak.

2.11.2002Ekonomi
Günay:Fiyat maliyetlere bağlı değişecek

Günay:Fiyat maliyetlere bağlı değişecek

EPDK Başkanı Yusuf Günay, doğalgaz fiyatlarında ani yükselmeler olacağına ilişkin beklentiler olduğuna dikkat çekerek, ''Doğalgaz fiyatları, maliyetleri oluşturan bileşenler tarafından belirlenecek'' dedi.

2.11.2002Ekonomi