EKSTRA
MENÜ

Doktor İhmali

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 701 haberi bulunmuştur.

Doktor İhmali Haberleri

Vücuduna korkuluk demiri saplandı… Geceyi 15 santimetrelik çubukla geçirdi

Vücuduna korkuluk demiri saplandı… Geceyi 15 santimetrelik çubukla geçirdi!

Rezan Demir İstanbul’da evinin bahçesindeki ağaçtan düştü. O an anlayamadı ama bu koca demir parçası kalçasına saplanmıştı. 2 kez hastaneye gitti, doktorlar o demiri fark etmedi. Geceyi 15 cmlik demirle geçiren adam o demirden hastaneye son kez gittiğinde kurtulabildi. Kanal D’den muhabir Mustafa Şen ve kameraman Volkan Kamber’in özel haberi.

30.06.2021Haber
Doktor kontrollerini ihmal etmeyin

Doktor kontrollerini ihmal etmeyin!

Koronavirüs korkusu insanların düzenli doktor kontrollerini de ihmal etmesine yol açtı. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Tabipler Birliği doktor kontrollerini ihmal etmenin hayati tehlikelere yol açtığı uyarısında bulundu.

27.05.2020Avrupa
Küçük çocuğun ölümünde şoke eden iddia

Küçük çocuğun ölümünde şoke eden iddia!

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 5 yaşındaki Oğuz Kaan Dural'ın ölümü ile ilgili ailenin avukatı ölümünde doktor ihmali olduğu iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

22.02.2020Gündem
Doktor ihmali sonucu anne karnında öldüğü iddia edilen ikizlerle ilgili soruşturma

Doktor ihmali sonucu anne karnında öldüğü iddia edilen ikizlerle ilgili soruşturma

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde anne karnındaki 21 haftalık ikiz bebeklerin doktor ihmali sonucu öldüğü iddiasına ilişkin soruşturma başlattı.

27.01.2020Gündem
Ölümü yasa boğmuştu... Skandal iddia sonrası harekete geçildi

Ölümü yasa boğmuştu... Skandal iddia sonrası harekete geçildi

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayeti ile gittiği hastanede hayatını kaybeden Dilvin Ak'ın (13) ölümünde, ailesinin ihmal iddiaları üzerine Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı.

6.01.2020Gündem
Annesi böyle isyan etti Sadece diş çektirmeye gelmişti

Annesi böyle isyan etti! 'Sadece diş çektirmeye gelmişti'

Artvin'in Arhavi ilçesinde zihinsel engelli Atakan Akdemir(19) anestezi verilerek, dişi çekildikten sonra kalp krizi geçirdi. Atakan, yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verirken aile, olayda doktor ihmali olduğu iddiasıyla sağlık Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu.

22.05.2019Haber
Annesi isyan etmişti... Atakandan üzücü haber

Annesi isyan etmişti... Atakan'dan üzücü haber

Artvin'in Arhavi ilçesinde zihinsel engelli Atakan Akdemir(19) anestezi verilerek, dişi çekildikten sonra kalp krizi geçirdi. Atakan, yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verirken aile, olayda doktor ihmali olduğu iddiasıyla sağlık Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu. Akdemir, akşam saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetti. Akdemir’in cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

22.05.2019Gündem
4 yıl sonra mahkeme kararıyla bir kez daha yıkıldılar

4 yıl sonra mahkeme kararıyla bir kez daha yıkıldılar

ERZURUM'da yaklaşık 4 yıl önce omzu çıkan 14 yaşındaki Ebru Odabaş'ın kaldırıldığı hastanede ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada, ihmali olduğu iddia edilen Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. S.Ş.'nin şüpheli olduğu dosyada takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararında, Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın doktorun kıza hatalı teşhiste bulunduğu rapor edildiği belirtilmiş ise de bu raporun bilimsel bir değerinin olmadığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu 1'inci Adli İhtisas Kurulu ve Adli Tıp 3'üncü Üst Kurulu raporlarında doktorun gerekli tetkikleri yaptığını, kusuru bulunmadığı bildirildi.

16.12.2018Gündem
Bacağı kesilecek garsondan skandal iddia

Bacağı kesilecek garsondan skandal iddia

İzmir'in Tire ilçesinde, İmdat Özçelik'in (50) ağaca çıkmak isterken merdivenden düşmesi sonucu kırılan ve yapılan ameliyat sonrası enfeksiyon kapan sağ bacağı, 18 Aralık günü İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde kesilecek. Özçelik'in hakkında suç duyurusunda bulunduğu, ameliyatı yapan Ortopedi Uzmanı Dr. G.B. hakkında başlatılan soruşturma ise sürüyor.

15.12.2018Gündem
Doğumdan 6 ay sonra hayatını kaybetti... Hemşire skandalı bu sözlerle anlattı

Doğumdan 6 ay sonra hayatını kaybetti... Hemşire skandalı bu sözlerle anlattı

İZMİR'de, 2 yıl önce sezaryenle doğum yapan Harika Kanık (22), rahminde unutulan sargı bezi yüzünden vücudu iltihaplanınca yaşamını yitirdi. Kusurlu bulunan doktor Ü.Ç. ile ameliyathane hemşiresi H.C., 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 2 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Üç ay süreyle mesleklerinden de ihraç edilen iki sanıkla ilgili hapis cezasında indirim de uygulanmadı. Karar duruşmasında ifade veren hemşire H.C., "Ben ameliyata girmedim. Çalıştığımız dönemde doktorlarla birlikte ameliyata giren personelin yerine, ameliyata girmiş gibi yasal olmayan bir şekilde bizim ismimiz yazılıyordu. Ameliyata giren personel ehliyetsizdi ve ameliyata girmesi yasal olmadığı için böyle bir yola başvuruyorlardı" dedi.

1.11.2018Gündem
Dünyaya getirdiği evladını göremeden öldü...  Şok iddia

Dünyaya getirdiği evladını göremeden öldü... Şok iddia

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde öğretmen Dilan Rızaoğulları (27), özel hastanede kız bebeğini dünyaya getirdikten bir hafta sonra yaşamını yitirdi. Eşinin ihmal sonucu öldüğünü iddia eden Sedat Rızaoğulları, hastane yetkilileri ve doktorlar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Rızaoğulları, "Elçim adını verdiğim kızım annesiz büyüyecek. Eşim ise yavrusunu hiç görmedi" dedi.

24.07.2018Gündem
Bir anne babanın en acı anı

Bir anne babanın en acı anı

İZMİT'te, tavuklu pilav yedikten sonra besin zehirlenmesi sonucu ölen Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Hayrettin Ömeroğlu'nun (25) diplomasını anne ve babası aldı. Hülya- Cabbar Ömeroğlu çifti, oğullarının mimarlık diplomasını öperek, gözyaşı döktü.

4.06.2018Gündem
Kör bırakan ihmale 4 milyon lirayı bulan tazminat

Kör bırakan ihmale 4 milyon lirayı bulan tazminat

Dokuz yaşındaki E. Aksu, kendisi gibi prematüre doğan ikizini doğum sonrası kaybetti. 77 gün yoğun bakımda kalan E. yaşam savaşını kazandı ancak doktor ihmalinden gözlerini kaybetti. Aile önce iki doktora ceza davası açtı; sonra tazminat talep etti. E. bebeğin görme yetisini kaybetmesinde kusurlu bulunan 2 doktor ceza aldı. Hukuk Mahkemesi ise hastane ve 2 doktora karşı açılan tazminat davasını kabul etti. E. için 2.062.000 TL maddi-manevi, anne-babası için ise 50 bin TL manevi tazminat ödenmesi yönünde karar çıktı. E. için ödenecek 2.112.000 liralık tazminat, faizi ile 4 milyon lirayı buluyor.

27.03.2018Gündem
Harika Kanıkın ölümü için doktorlar da doktor ihmali dedi

Harika Kanık'ın ölümü için doktorlar da 'doktor ihmali' dedi

İzmir'de, sezaryenle yaptığı doğumda rahminde unutulan sargı bezi, defalarca kontrole gitmesine rağmen fark edilmeyen 22 yaşındaki Harika Kanık, vücudunun iltihaplanması sonucu 6 ay içinde yaşamını yitirdi. Adli Tıp İhtisas Kurulu'nun, kusurlu bulduğu Dr. Ü.Ç. ile ameliyathane hemşiresi H.C. hakkında 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dr. Ü.Ç.'ye İzmir Tabip Odası tarafından da 3 ay meslekten men cezası verildi. Kararın gerekçesinde, "Ameliyat bölgesinde yabancı cisim unutulması ciddi bir özensizlik olarak değerlendirilmiş, hastanın vefatı ile sonuçlanmış süreçte Ü.Ç.'nin hata ve ihmali olduğu kanaatine varılmıştır" denildi.

22.11.2017Gündem
Kendi salasını okuduktan 3 gün sonra öldü iddiası...

Kendi salasını okuduktan 3 gün sonra öldü iddiası...

Adapazarı’nda evinin balkonunda kendi salasını okuyan kalp hastası 48 yaşındaki Hanefi Borazancıoğlu'nun 3 gün sonra hayatını kaybettiği öne sürüldü.

4.06.2017Gündem
Zaman aşımı için son 6.5 ay

Zaman aşımı için son 6.5 ay

Süreyya P.’nin down sendromlu olduğunu hamilelik döneminde ailesine söylemediği öne sürülen doktor A.Ç.’ye 9 yıl önce açılan davada henüz karar çıkmadı

11.04.2017Gündem
Doktor ihmali yaktı

Doktor ihmali yaktı!

Bursa’da, böbrek büyümesi şikayetiyle hastaneye giden 56 yaşındaki Fatma Bozdemir’in, ameliyatta uygunsuz cihaz kullanımı nedeniyle bacaklarında ağır yanıklar oluştu. Vücudunun yüzde 19’u yanan Bozdemir iki kez daha ameliyat edilmek zorunda kaldı. İki çocuk annesi Bozdemir, doktor ve hastane hakkında hem suç duyurusunda bulundu, hem tazminat davası açtı.

31.08.2016Gündem
Doktor ihmali öldürdü iddiası

Doktor ihmali öldürdü iddiası

Aydın'da 9 yaşında bir çocuğun hastanede "doktor ihmalinden" öldüğü iddiası ortaya atıldı. Nazilli ilçesinde 9 yaşındaki oğlunu tedavi sırasında hastanede zatürreden kaybeden baba, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

24.05.2016Sağlık
9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı

9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı?

AYDIN'nın Nazilli ilçesinde, 9 yaşındaki oğlu Mert Kahveci'nin zatürre teşhisi konularak tedaviye alındığı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmesiyle büyük acı yaşayan Şahin Kahveci, ihmali olduğunu ileri sürdüğü Uzman Doktor E.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Şafak Çalışkan, doktor E.Ö., hakkında idari soruşturma başlacaklarını belirterek, "Yargıya intikal etmiş bir konu hakkında açıklama yapmamız çok da doğru değil" derken, suçlanan doktor E.Ö., iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

24.05.2016Gündem
Bıçakladığı eşi ölünce doktorlar ve Sağlık Bakanlığı hakkında dava açtı

Bıçakladığı eşi ölünce doktorlar ve Sağlık Bakanlığı hakkında dava açtı

SAMSUN'da Bedriye Altun (37), 2014 yılında kendisini döven eşi Erdoğan Altun'u (42) bıçakla yaraladı. Yaralı Altun hastanede müdahalenin ardından taburcu edildi. Yeniden rahatsızlanan Erdoğan Altun ikinci kez kaldırıldığı hastanede öldü. Eşinin ölümü üzerine Bedriye Altun'un şikayet ettiği 2 doktor hakkında kusurlu oldukları gerekçesiyle dava açıldı. Eşinin ölümüne neden olmaktan 5 yıl 5 aya mahkum olan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Bedriye Altun, Sağlık Bakanlığı hakkında da tazminat davası açarken, "Evlatlarımın hakkını yediler eşim öldü, beni de 1,5 yıl çocuklarımdan ayrı bıraktılar. Güzel ilgilenseydiler sonuç böyle olmazdı" diye konuştu.

6.02.2016Gündem
Kesilen kolun bedeli 5 bin TL

Kesilen kolun bedeli 5 bin TL

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde 3 yıl önce arkadaşlarıyla sokakta oynarken düşüp kolunu kıran, götürüldüğü özel hastanede kolu alçıya alındıktan 2 gün sonra kangren olunca dirsek hizasından kesilen 8 yaşındaki Zehra Toprak ile ilgili ailesinin şikayeti üzerine açılan dava sonuçlandı. Olay sonrasında gerekli antibiyotik tedavisini uygulamadığı için kusurlu bulunan Ortopedi Uzmanı Dr. İ.T.K.'ya, 'taksirle yaralama' suçundan 5 bin TL para cezası verdi.

10.01.2016Gündem
Sağlıkta her ihmal AİHM’ye takılıyor

Sağlıkta her ihmal AİHM’ye takılıyor

Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Sözmeşmesi’nin en önemli maddesi sayılan ‘yaşam hakkı garantisi’ konusunda 2015’te şimdiden 3 vakada sınıfta kaldı. AİHM, 3 can alan bu 3 vakada Türkiye’yi mahkûm etti.

25.07.2015Dünya
27 yaşında mide küçültme ameliyatında öldü

27 yaşında mide küçültme ameliyatında öldü

ADANA’da 27 yaşındaki Fatih Besler, mide fıtığı ve mide küçültme ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.

16.12.2014Çukurova
Doktorlar kusursuzmuş

Doktorlar kusursuzmuş

Büşra Akbaş’ın, eklem romatizması tedavisi sonunda ilaçların yan etkisi nedeniyle ellerini ve ayaklarını kaybettiği iddiasıyla açtığı davada Adli Tıp Kurumu raporu mahkemeye ulaştı.

25.06.2013Gündem
ysrth

ysrth

Romatizma tedavisi için yattığı hastaneden kolları ve bacakları olmadan çıkan Büşra Akbaş’ın hastanenin 3 doktoru ve Sağlık Bakanlığı aleyhine açtığı tazminat davasının 10. duruşması Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

24.06.2013Sağlık
Doktora şiddette medyanın rolü

Doktora şiddette medyanın rolü

“ÇENEMİ geri istiyorum” haberi yayımlandığında doktorlara yönelik şiddet henüz gündemde değildi. Haberde, çenesindeki tümör alınınca yüzü deforme olan hasta doktorlardan yakınıyordu. Doktor Ümit Görgülü, üzülmüştü bu habere:

29.04.2012OkurTemsilcisi
Türk kadını doktor ihmali öldürdü

Türk kadını doktor ihmali öldürdü

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ndeki Duisburg kentinde bağırsak kontrolü için hastaneye giden 46 yaşındaki Kezban Yılancı’nın, doktor hata ve ihmali nedeniyle 2 gün içinde öldüğü öne sürüldü.

14.03.2012Gündem
Görüntüm bozuldu dedi, kazandı

'Görüntüm bozuldu' dedi, kazandı

Ameliyat sırasında vücudunda unutulan elyaf nedeniyle ikinci bir operasyon geçiren Arzu Banu Erkal 10 yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, ‘görüntüsünün bozulduğunu, kulüp faaliyetlerinin aksadığını ve ziyaretine gelenlere yaptığı ikramların parasını’ gerekçe gösterip doktorundan 53 bin TL tazminat isteyen Erkal’ı haklı buldu.

16.04.2011Gündem
Geriye ölmeden önceki son fotoğrafı kaldı

Geriye ölmeden önceki son fotoğrafı kaldı

BURSA’da sezaryenle dünyaya getirdiği ikinci çocuğunu görmeden yaşamını yitiren 36 yaşındaki Zuhal Hacıfetaoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Zuhal Hacıfetaoğlu’ndan geriye, 13 yıllık eşi Mustafa Hacıfetaoğlu’nun hastanede, doğumdan bir saat önce cep telefonuyla çektiği fotoğrafı kaldı.

7.01.2011Gündem
Sırtında kalan parça yatalak etti

Sırtında kalan parça yatalak etti

38 yaşındaki İbrahim Halil Gök, bir yıl önce Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde bel fıtığı ameliyatı oldu. Ameliyat sırasında ’Disk forseps’ adı verilen metal kırılarak 3 milimetrelik parça Gök’ün sırtında kaldı. Parçanın çıkarılması için yapılan ikinci ameliyatın ardından taburcu edilen Gök, aylardır yatağa mahkum kaldığını söyleyerek doktoru suçladı.

5.01.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Güzel yaşadım, güzel ölüyorum

Bir sürü röportaj yaptım bugüne kadar.

9.08.2014

Demokratik tüzük ama değişen neler olacak

CHP’de dananın kuyruğu kopuyor... ‘Demokratik tüzük’ taslağı bugün Parti Meclisi’nde görüşülecek; yarın da Başkan Kılıçdaroğlu, tüzüğü milletvekillerine anlatacak.

16.02.2012