EKSTRA
MENÜ

Bülent Mumay

Bülent Mumay haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bülent Mumay hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 187 Bülent Mumay haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bülent Mumay Haberleri

İnsan hakları beyaz perdede

İnsan hakları beyaz perdede

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 8. AB İnsan Hakları Film Günleri başladı

10.12.2018Kitap Sanat
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
FETÖ soruşturmasında 49 gazeteci, gazete yöneticisi ve çalışanı firarda

FETÖ soruşturmasında 49 gazeteci, gazete yöneticisi ve çalışanı firarda

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ile kayyum atanan Zaman gazetesinin eski çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik yürütülen FETÖ/PDY (Paralel Devlet Yapılanması) soruşturmalarında, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 89 kişiden 40'ı yakalanırken, Nazlı Ilıcak ve Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu 23'ü tutuklandı, 49 şüpheli ise aranıyor.

2.08.2016Gündem
Alman basını, Köln mitingini nasıl yorumladı

Alman basını, Köln mitingini nasıl yorumladı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan yaklaşık 80 bin Türk, 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek için düzenlenen mitinge katıldı. Köln’de düzenlenen ve 100 derneğin destek verdiği ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ile Almanca ve Türkçe darbeyi kınayan ortak bildiri okundu. Almanya’da günlerce tartışma konusu olan miting, bakın Alman basınında nasıl yer buldu.

1.08.2016Dünya
Nazlı Ilıcak ve 16 gazeteci tutuklandı

Nazlı Ilıcak ve 16 gazeteci tutuklandı

15 Temmuz darbeye teşebbüs soruşturması kapsamında gözaltına alınan 21 gazeteciden aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 17 kişi tutuklandı. Hürriyet muhabiri Arda Akın, Bülent Mumay, Mehmet Gündem ve Yakup Sağlam serbest bırakıldı.

29.07.2016Gündem
flash

flash

29.07.2016İstanbul
Bülent Mumay: Gazeteci tutuklamak doğru bir şey değil

Bülent Mumay: Gazeteci tutuklamak doğru bir şey değil

Darbe girişimi sonrasında FETÖ PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edilen gazeteci Bülent Mumay, mahkemedeki ilk sorgusunun ardından adli kontrol şartı uygulanmaksızın serbest bırakıldı. Serbest kalan Mumay'ı dışarıda ailesi ve arkadaşları karşıladı. Ağabeyi Cengiz Mumay'a sarılan Bülent Mumay gözyaşlarını tutamadı.   Kendisinin ve ailesinin bu süreçte çok üzüldüğünü dile getiren Mumay 'Böyle bir şey ile suçlanacağım hiç aklıma gelmezdi. Bu bir delilikti. Üç dört gün sevdiklerimizi üzmemize neden oldu. İnşallah diğer meslektaşlarımızın da aynı şekilde suçsuzlukları ortaya çıkar. Özgürlüklerine kavuşurlar. Bu ülkenin aynı hataları tekrar yapmasına gerek yok. Gazeteci tutuklamak doğru bir şey değil. Bu ülke başka hatalar yapsın, aynı hataları tekrarlamasın' dedi. Haber: Mehmet İlkay ÖZER - İstanbul - DHA

29.07.2016Haber
Nazlı Ilıcak tutuklandı, Bülent Mumay serbest bırakıldı

Nazlı Ilıcak tutuklandı, Bülent Mumay serbest bırakıldı

Darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 21 gazeteciden 20'si savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk etti. Savcılık sadece Bülent Mumay'ı, adli kontrol şartı ile serbest bırakılması talebiyle mahkemeye sevk etti. 21 gazeteciden aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 17'si mahkemece tutuklanırken Bülent Mumay'ın da aralarında bulunduğu 4 gazeteci serbest bırakıldı.

29.07.2016Gündem
Gözaltındaki 21 gazeteci adliyeye sevk edildi

Gözaltındaki 21 gazeteci adliyeye sevk edildi

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 21 kişi adliyeye sevk edildi. Ilıcak'ın, sekreteri takip edilerek bulunduğu öne sürüldü. Aranması devam eden bazı gazetecilerin evinden 1 dolarlık banknot çıktı.

29.07.2016Gündem
Zamana ters kelepçe

Zaman'a ters kelepçe

Önceki gün gözaltına alınan Zaman yazar, çalışan ve yöneticilerine ters kelepçe takıldı.

28.07.2016Gündem
Gözaltındaki gazeteci sayısı 21 oldu

Gözaltındaki gazeteci sayısı 21 oldu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci sayısı 21’e yükseldi. Şüphelilerin yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor.

28.07.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Olağanüstü bir durum vardı, gittik

Kılıçdaroğlu: Olağanüstü bir durum vardı, gittik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen liderler zirvesine katılımla ilgili, "Ben daha önce 'olağanüstü bir durum olmadıkça gitmem' demiştim. Olağanüstü bir durum vardı, gittik tabi" dedi. Kılıçdaroğlu, komutanın talimatına uyan er ve erbaşları linç edenlerin de yakalanması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ABD'ye Gülen için gidecek heyetin içinde bir CHP'li vekilin de olacağını belirtti.

28.07.2016Gündem
Mumaya destek

Mumay'a destek

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan 42 gazeteciden Haşim Söylemez, Ali Akkuş ve Yakup Çetin de gözaltına alındı.

27.07.2016Gündem
Muhalif tasfiyesine dönüşmesin

Muhalif tasfiyesine dönüşmesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin ardından gazetecilerin gözaltına alınmalarını eleştirdi.

27.07.2016Gündem
42 gazeteciden 19ü gözaltına alındı

42 gazeteciden 19'ü gözaltına alındı

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 42 gazeteciden yakalananların sayısı 19'a yükseldi.

27.07.2016Gündem
Adliye önünde gözaltına alınan gazeteci Bülent Mumaya destek

Adliye önünde gözaltına alınan gazeteci Bülent Mumay'a destek

 İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup gazeteci, darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteciler arasında yer alan gazeteci Bülent Mumay'a destek açıklamasında bulundu. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bazı basın örgütleri temsilcileri darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınan gazeteci Bülent Mumay için destek açıklamasında bulundu. İlk olarak konuşan Avukat Levent Aydaş, Mumay'ın dün akşam 22.30'da bulunduğu yerden polisler tarafından gözaltına alındığını, herhangi bir kötü muameleye tabi tutulmadığını, Mumay'ın aslında bu sabah kendisinin savcılığa gelip ifade vereceğini söyledi. Soruşturmayı yürüten savcıyla görüştüğünü belirten avukat Aydaş, soruşturmanın gizliliği nedeniyle savcının detaylı bilgi vermekten kaçındığını ifade etti. Haber-Kamera: Ümit TÜRK - Özden ATİK İstanbul / DHA 

27.07.2016Haber
Bülent Mumay gözaltına alındı

Bülent Mumay gözaltına alındı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gazeteci Bülent Mumay evinde gözaltına alındı.

26.07.2016Gündem
Nazlı Ilıcak yakalandı

Nazlı Ilıcak yakalandı!

Nazlı Ilıcak ile ilgili flaş gelişme... 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkında gözaltı kararı çıkarılan gazeteci Nazlı Ilıcak, Bodrum'da yakalandı. Ilıcak, gözaltına alındı.

26.07.2016Gündem
42 gazeteciye gözaltı kararı

42 gazeteciye gözaltı kararı

Darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlar kapsamında, aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 42 gazeteci hakkında gözaltı kararı verildi. Listedeki isimlerden 8’i gözaltına alındı.

25.07.2016Gündem
TGC seçimini Turgay Olcaytonun listesi kazandı

TGC seçimini Turgay Olcayto'nun listesi kazandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyeleri, üç yıl süreyle görev yapacak yönetim kadrosunu belirlemek için sandık başına gitti. İki listenin yarıştığı seçimi Turgay Olcayto’nun Başkanlığını yaptığı Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazetecilik Grubu kazandı.

23.04.2016Gündem
Umut Nöbeti sekizinci gününde

'Umut Nöbeti' sekizinci gününde

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak ve dayanışma sergilemek için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut nöbeti'ni bugün sekizinci gününde.

10.12.2015Gündem
Vandalizm yıldıramaz

Vandalizm yıldıramaz

GAZETECİLER, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe milletvekilleri de destek verdi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, açıklamasında “Gözdağlarına, korkutmalara karşı özgür basının yılmayacağını haykırıyoruz” dedi.

3.10.2015Gündem
Gazeteciler baskı ve saldırılara karşı yürüdü

Gazeteciler baskı ve saldırılara karşı yürüdü

Gazeteciler, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe İstanbul milletvekilleri de destek verdi. Gazeteciler "Özgür Basın Susturulamaz" pankartı taşıdı.

3.10.2015Gündem
Aydın Doğan: Türkiye sevdamı hiç kimse ile tartışmam

Aydın Doğan: Türkiye sevdamı hiç kimse ile tartışmam

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında konuşan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, “Terör bir insanlık suçudur. Teröre destek verenler de suçludur. Terörü her zaman lanetledik. Bu tutumumuz açıkça bilindiği halde, bizi teröre destek olmakla suçlama cüreti gösterenler akıl tutulması içindedir, vicdanları körelmiştir. Ben, ülkeme bağlılığımı, Türkiye sevdamı hiç kimse ile tartışmam” dedi.

4.09.2015Gündem
Hürriyet Dünyası’na  INMA’dan 6 ödül

Hürriyet Dünyası’na INMA’dan 6 ödül

Dünyanın en prestijli medya örgütlerinden biri olan International News Media Association (INMA), Hürriyet Dünyası’nı 6 ödüle layık gördü.

14.05.2015Ekonomi
Yeni medya konferansı Kadir Has Üniversitesinde düzenlenecek

Yeni medya konferansı Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenecek

Kadir Has Üniversitesi'nde 28 Nisan Salı günü yeni medya konferansı düzenlenecek.

22.04.2015Teknoloji
Türk gibi tüttüreceğineTürk gibi bırakanlara katıl*

Türk gibi tüttüreceğineTürk gibi bırakanlara katıl*

‘Türk gibi sigara içmek’ deyimine neden olan topraklar, sigaraya karşı sathı müdafaa mücadelesi veriyor. 2009’da kapalı alanlarda tütün ve mamullerinin içilmesini yasaklayan kanun yürürlüğe girdiğinden beri satılan sigara paketi sayısı yüzde 20 geriledi. Ama Türkiye, makûs talihini yenip en çok sigara içilen 10 ülke listesinden bir türlü düşemiyor.

19.04.2015Hayat
Hürriyet’in gurur günü

Hürriyet’in gurur günü

İstanbul Arel Üniversitesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Medya ve Sanat Ödülleri, dün akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Dokuz bini aşkın öğrencinin oylarıyla verilen ödüllerin 6’sı Hürriyet Dünyası’na geldi. Doğan Yayın Grubu da toplamda 12 kategoride ödüle layık görüldü. Hürriyet’in en iyi gazete ödülünü Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Medya Grup Koordinatörümüz Bülent Mumay, en iyi haber portalı seçilen www.hurriyet.com.tr’nin ödülünü ise gündem editörlerimizden Anıl Demir aldı.

1.03.2015Gündem
Bumerang Ödüllerinde heyecan dorukta

Bumerang Ödülleri'nde heyecan dorukta

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Bumerang Ödülleri’nde halk oylaması geçtiğimiz gün sona erdi. 70 bine yakın sms oyu kullanılan ilk aşamanın sonunda her kategoriden 10’ar blog finale kaldı. Adaylar arasında heyecan doruğa ulaşırken sıra, yarışmanın son adımı olan jüri oylamasına geldi.

24.11.2014Ekonomi
Hürriyet, INMA yönetimine girdi

Hürriyet, INMA yönetimine girdi

TÜRK basınının amiral gemisi Hürriyet, dünyanın en önemli medya örgütlerinden INMA’nın (International News Media Association-Uluslararası Haber Medya Birliği) Avrupa yönetiminde söz sahibi oldu.

14.10.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir matematikçi kadının başörtüsüz portresi ve...

İRAN Cumhurbaşkanı Ruhani geçen perşembe günü Instagram hesabından bir kadın fotoğrafı paylaştı.

18.07.2017

Atatürk sevgisine engel olan beş antipatik tip

BİR: “Sen ne hakla bizim koca Atatürk’ümüze ‘ey’ yerine ‘hey’ diye seslenirsin” diye çıkışarak Atatürk’e “kutsal hoca efendi” muamelesi çeken sersem tip.

29.07.2016

'Gülen'le el sıkışmadım'

GÜLEN’e yakın olduğu iması yapılan eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül dün aradığında kendisiyle uzun bir konuşma yaptık...

29.07.2016

Darbeyle mücadeleyi böyle mi yapmalıyız?

NE kadar farkındasınız bilmiyorum; bir yandan büyük bir propaganda savaşı devam ediyor.

28.07.2016

‘Sistem’ şeffaf olup hesap verebilseydi

HAVUZ gazetesinin yazdığına göre Uludere katliamının ardında “FETÖ darbecileri” çıktı.

28.07.2016

Darbe ve Batı

KANLI ve totaliter 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Türkiye Batı dünyasından beklediği boyutta destek görmedi.

28.07.2016

Kimimiz iman ettik kimimiz korktuk kimimiz iş bitirdik

- BAZI AKP’LİLERİ: “Dindar” ve “Alnı secdeye geliyor” diyerek inandırdı.

25.07.2016