EKSTRA
MENÜ

Blog

Blog haberleri sayfasında güncel ve son dakika Blog hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.503 Blog haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Blog (Türkçe: ağ günlüğü, günce) veya Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

Blog Haberleri

G ile başlayan kelimeler nelerdir Sonu g harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

G ile başlayan kelimeler nelerdir? Sonu g harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

F harfinden sonra, Ğ harfinden önce gelen G, alfabemizin 8 harfidir G harfiyle başlayan şehir ve ilçelerimizden bazıları şunlardır: 1- Giresun 2- Gelibolu 3- Gaziantep 4- Gemlik 5- Gümüşhane 6-Gölbaşı 7- Gölcük 8- Güzelyalı Gamze, Gizem, Gözde, Gülay ve Gülnur ise ülkemizde kız çocuklarına verilen en popüler isimler arasında yer alıyor. G harfi ile başlayan ve biten kelimeler nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.

26.10.2021Sözlük
Attila Atasoy: Eczacıydım, battım

Attila Atasoy: Eczacıydım, battım

Püsküllü deri yelekler, kovboy çizmeleri, dar bluejean, ip kravat, kalın zincirler... Meğer hepsi imaj içinmiş, en çok eşofman giymeyi severmiş. İkilemli sorularda bu hafta Attila Atasoy ile eczacılığından girdik, Unkapanı’nda plakçı arşınlayıp parklarda sabahladığı zamanlara uzandık. Dillere destan canlı yayınları için “Eskiden beri geç yatar, geç kalkarım. Kafam gece çalışır. Pınar Altuğ’un sabahın körü programında biraz uyuklamış olabilirim, hatırlamıyorum” diyor.

25.10.2021Magazin
Gabby Petito cinayetinde flaş gelişme: Katil zanlısı nişanlısı da ölü bulundu

Gabby Petito cinayetinde flaş gelişme: Katil zanlısı nişanlısı da ölü bulundu!

Dünya günlerce Gabby Petito cinayetini konuşmuş, ortadan kaybolan nişanlısı tüm şüpheleri üstüne çekmişti. FBI, öldürülen YouTuber Petito'nun katil zanlısı nişanlısı Brian Laundrie ölü bulunduğunu açıkladı. Gözler bu kez de Laundrie'nin ailesine çevrilmiş durumda...

22.10.2021Dünya
Trump kendi sosyal medya uygulamasını başlatıyor

Trump kendi sosyal medya uygulamasını başlatıyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya uygulaması TRUTH Social'ı gelecek ay başlatacağını açıkladı. Trump böylece onu platformlarından yasaklayan Facebook ve Twitter gibi "Büyük teknoloji şirketlerine karşı durmayı" hedefliyor.

21.10.2021Dünya
Facebookdan Metaverse atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar

Facebook'dan 'Metaverse' atağı: 10 bin kişiyi işe alacaklar!

Sosyal medya devi Facebook 'Metaverse'yi inşa etmek için AB'de 10 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. Metaverse internetin sanal gerçeklik versiyonu olacak.

18.10.2021Dünya
Macronu eleştirdi: Erdoğana odaklanıyor ama asıl tehdit  Rusya ve BAEden

Macron'u eleştirdi: Erdoğan'a odaklanıyor ama asıl tehdit Rusya ve BAE'den

Fransız tarihçi Filiu, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok fazla odaklanarak, Mağrip'te Fransız etkisine yönelik en ciddi tehditlerin daha çok Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) geldiğini unuttuğunu belirtti.

18.10.2021Dünya
Hem adım at, hem keşif yap: En güzel yürüyüş güzergâhları… | 8 ŞEHİR 15 ROTA

Hem adım at, hem keşif yap: En güzel yürüyüş güzergâhları… | 8 ŞEHİR 15 ROTA

Büyükşehirde yaşamanın ve yoğun çalışma hayatının getirdiği stresi unutmanın en güzel yolu yürüyüş yapmak. Zaten tüm doktorlar sağlıklı bir yaşam için yürüyüşün çok önemli olduğunu sıklıkla söylüyor. Biz de uzmanlarımıza şehir içinde yürüyüş yapılacak ve yürüyüş dışında güzel fotoğraflar da sunacak rotaları sorduk. 8 şehirden birbirinden güzel 15 adresi önerdiler.

16.10.2021Gündem
Instagramdan yeni özellik Çöktüğünü haber verecek

Instagram'dan yeni 'özellik'! Çöktüğünü haber verecek

Son dönemde yaşanan küresel çaplı kesintilerin ardından Instagram, hizmet kesintilerinde kullanıcıları bilgilendireceği yeni bir özelliğin geleceğini açıkladı.

13.10.2021Dünya
Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Göl manzaralı hafta sonu tatili… 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 göl

Şehrin keşmekeşliğinden, trafiğinden, stresinden ve bütün bir hafta yorucu geçen iş koşuşturmasından sıkılanlar, hafta sonlarını iple çekiyor. Biz de uzmanlarımıza sonbaharla birlikte güzel manzaralara bürünen, İstanbul ve Ankara’ya yakın doğanın içinde vakit geçirilecek gölleri sorduk. 6 şehirden keşfedilmeyi bekleyen 15 gölü önerdiler.

9.10.2021Gündem
Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Hafta sonunda biraz enerji toplamak için huzurlu yerlere gitmek herkesin isteği. Hazır 1 Ekim itibarıyla milli parkların neredeyse hepsi açılmışken yola çıkmanın tam zamanı. Peki hangilerini tercih etmeli? İşte sonbaharın tadını çıkaracağınız 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park...

2.10.2021Gündem
Horizon Forbidden West’te konsollarda bir fark gözetilmeyecek

Horizon Forbidden West’te konsollarda bir fark gözetilmeyecek

Paylaşılan son güncellemelere geliştiriciler, oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 versiyonlarında deneyim açısından hiçbir fark olmayacağını söyledi.

30.09.2021eSpor
Büyük zam geldi ABDde et fiyatı tartışması

Büyük zam geldi! ABD'de et fiyatı tartışması

ABD'de, gıda enflasyonu Kovid-19 salgının etkisiyle son dönemde artış gösterirken, et fiyatlarındaki sert yükseliş dikkatleri çekiyor.

29.09.2021Ekonomi
Çok tartışılmıştı... Instagramdan geri adım

Çok tartışılmıştı... Instagram'dan geri adım

Facebook'a bağlı Instagram'ın bir süredir çocukları için yeni bir versiyon ile karşımıza çıkacağı konuşuluyordu. Gerek küçük çocuklar için iyi bir ortam sunamayacağı gerekse de böyle bir ihtiyacın olmadığını söyleyen insanların yorumlarını dikkate alan şirket, 13 yaşın altındaki çocuklar için geliştireceğini söylediği versiyonu geçici olsa da durdurdu.

28.09.2021Ekonomi
Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Şimdi ‘bağ’ zamanı...

Sonbahara adım atarken bağlarda da tatlı bir telaş yaşanıyor. Türkiye’nin birçok noktasında bağbozumları başladı. Rotamızı bağlara çevirip jürimize Türkiye’nin en güzel bağ evlerini sorduk; birbirinden lezzetli yemekleri, konforlu konaklama seçenekleriyle en güzel 10 tanesiyle listemizi oluşturduk. Toscana’yı aratmayan Urla bağlarından İstanbul’a yakın Trakya bağlarına seçeneğimiz çok.

12.09.2021Seyahat
Sanayicilere ‘yeşil’ rehber

Sanayicilere ‘yeşil’ rehber

İstanbul Sanayi Odası (İSO), sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında sanayiciye rehberlik etmeyi hedefleyen çalışmaları kapsamında İSO Yeşil Blog’u hayata geçirdi.

7.09.2021Ekonomi
Ödeme teknolojisi devinden flaş adım 150 bin doları gözden çıkardı

Ödeme teknolojisi devinden flaş adım! 150 bin doları gözden çıkardı

Ödeme teknolojisi devi Visa bugün yaptığı açıklamada bir CryptoPunk satın alarak NFT dünyasına girdiğini duyurdu.

24.08.2021Ekonomi
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Web Sitesi Nasıl Kurulur İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Olan Adımlar

Web Sitesi Nasıl Kurulur? İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Olan Adımlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Günümüzde pek çok kişi kendi kişisel bloglarını açarak diğer insanlar için paylaşımlar yapmaktadır. Bu nedenle web sitesinin nasıl açılacağı, maliyetinin ne kadar olduğu merak edilmektedir. Web sitesi nasıl kurulur? İnternet sitesi kurmak için gerekli olan adımlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2021Araştırma
Evde Nasıl Para Kazanılır Erkek, Kadın Ve Öğrenci İçin Nasıl Para Kazanabilirim Sorusunun Yanıtları

Evde Nasıl Para Kazanılır? Erkek, Kadın Ve Öğrenci İçin Nasıl Para Kazanabilirim Sorusunun Yanıtları

Ev hanımları, öğrenciler veya emekliler için evde para kazanma yolları bulunmaktadır. Çağımızda evden çalışıp kazanılacak pek çok iş imkanı bulmak mümkündür. Peki, evde nasıl para kazanılır? Erkek, kadın ve öğrenci için nasıl para kazanabilirim sorusunun yanıtlarını sizlere detaylıca derledik.

9.08.2021Araştırma
Mehmet Ali Erbilin ilk eşi  Muhsine Şehnaz Kamiloğlundan olan kızı Sezin Erbil Yazgan kimdir

Mehmet Ali Erbil'in ilk eşi Muhsine Şehnaz Kamiloğlu'ndan olan kızı Sezin Erbil Yazgan kimdir?

Mehmet Ali Erbil’in eşleri ve çocukları katıldığı bir programla birlikte bir kez daha gündeme geldi. İlk evliliğini Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile yapan Mehmet Ali Erbil’in bu evliliğinden Sezin Erbil isimli bir kızı var. Peki, Mehmet Ali Erbil'in ilk eşi Muhsine Şehnaz Kamiloğlu'ndan olan kızı Sezin Erbil Yazgan kimdir?

30.07.2021Televizyon
Googledan flaş karar Aşı zorunluluğu geliyor...

Google'dan flaş karar! Aşı zorunluluğu geliyor...

Google, çalışanlarının iş yerlerine dönebilmeleri için aşı zorunluluğu getiriyor. Google'ın Üst Yöneticisi (CEO) Sundar Pichai, blog yazısında "kampüslerinde çalışmaya geleceklerin aşı olması gerektiğini" ifade etti.

29.07.2021Ekonomi
Yalan haberlerin arkasındaki 12 kişi... Aşı karşıtlığı ile servet yaptılar

Yalan haberlerin arkasındaki 12 kişi... Aşı karşıtlığı ile servet yaptılar!

Bilim insanlarına göre Covid-19 pandemisini sonlandırmanın tek yolu aşılama. Ama aşı karşıtlığı dünyanın dört bir yanında halen çok güçlü. Milyonlarca insanın aşıdan uzak durmasının sebebi ise sosyal medyada ışık hızıyla yayılan yalan ve yanlış yönlendirici içerikler. Bu içeriklerin çok önemli bir kısmını üretenler ise insanların hayatlarıyla oynadıkları yetmezmiş gibi bir de bunun üzerinden milyonlarca dolarlık servetler elde ediyor. Peki kim bu insanlar ve nasıl çalışıyorlar? Detaylar haberimizde...

29.07.2021Dünya
Monster Ambassador Program’da ilk başvuru dönemi 31 Temmuz’da sona erecek

Monster Ambassador Program’da ilk başvuru dönemi 31 Temmuz’da sona erecek

Kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için hayata geçirdiği sıra dışı hizmetlerle yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanına liderlik eden Monster Notebook yepyeni bir proje daha hayata geçirdi. Monster Notebook Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Bahri Uysal, şirketin dijital içerik üreticilerini desteklemek üzere devreye aldığı marka elçiliği programı Monster Ambassador Program’ı Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk’e anlattı.

29.07.2021Teknoloji
Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere

'Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere'

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) TM Roh, Samsung’un yeni ve başarılı çoklu görev yetenekleri ile gelişmiş dayanıklılık sunacak olan üçüncü nesil katlanabilir cihazlarının, dünyanın her yerinde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı müjdesini verdi.

27.07.2021Teknoloji
Dignitas Esports, United States Air Force ile işbirliği açıkladı

Dignitas Esports, United States Air Force ile işbirliği açıkladı

Rekabetçi ruhu arttırabilmek için, ABD Hava Kuvvetleri ile işbirliği yapılıyor.

27.07.2021eSpor
PGL, 2021 CSGO Major Etkinliği İçin Farklı Lokasyon Arayışında

PGL, 2021 CSGO Major Etkinliği İçin Farklı Lokasyon Arayışında

2021 Ocak ayının başlarında Kuzey Amerikalı etkinlik organizatörü PGL, CSGO'nun 16. Major etkinliğini Stockholm'de LAN formatında düzenleyeceğini duyurmuştu. Tarihler ise 23 Ekim - 7 Aralık olarak belirlenmişti. Ödül havuzu ise 2 milyon dolar gibi inanılmaz bir meblağ olarak duyurulmuştu. Etkinliğin gerçekleşeceği lokasyon, daha önce DreamHack Invitational 2014 ve DreamHack Masters Stockholm 2018'e evsahipliği yapan Ericsson Globe olarak seçilmişti.

27.07.2021eSpor
Bir bağış yaptı, sırları ortaya çıktı Google kurucusunun pandemi adası...

Bir bağış yaptı, sırları ortaya çıktı! Google kurucusunun pandemi adası...

Dünyanın en zengin 6'ncı insanı ama çocuklarının adı bile bilinmiyor. Mahremiyetine verdiği önemle tanınan Larry Page'in nerede ne yaptığı uzun zamandır merak ediliyordu. Birkaç hafta önce yayımlanan küçük bir haber Page'in sırlarının ortaya dökülmesine neden oldu...

26.07.2021Dünya
‘Gezmek cesaret ve kısmet işi’

‘Gezmek cesaret ve kısmet işi’

10 yılda 50 ülkeyi gezen tarih öğretmeni Temel Kahveci “Gezginlik turistik bir faaliyet değildir. Parayla yapılmaz, istekle yapılır!” diyor. Farklı kültürleri tanımanın fikirlerini zenginleştirdiğini ve dahası mesleğine de katkısı olduğunu söyleyen Kahveci, birçok öğretmen ve öğrenciye ilham vermiş.

25.07.2021Seyahat
Denize girmek yetmeyince... Türkiyenin serin suları: 7 bölge, 17 şehir ve 20 ŞELALE

Denize girmek yetmeyince... Türkiye'nin serin suları: 7 bölge, 17 şehir ve 20 ŞELALE

Haziran ayının sonlarından itibaren sıcaklıklar Türkiye genelinde etkili olmaya devam ediyor. Gölgede 32 derece olan sıcaklık, nemin de etkisiyle 40 derecelere kadar çıkıyor. Öyle ki denize girmek bile yetmiyor. Biz de gezginlere güneşi biraz olsun unutup serin sularına kendimizi atacağımız en güzel şelaleleri sorduk. 7 bölge ve 17 şehirden 20 güzel şelaleyi önerdiler...

22.07.2021Gündem
Facebooktan ABD Başkanı Bidena tepki

Facebook'tan ABD Başkanı Biden'a tepki

Facebook, ABD Başkanı Joe Biden'ın, sosyal medya platformlarının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili yanıltıcı bilgiler paylaşarak, "insanları öldürdüğü" yönündeki sözlerine tepki gösterdi.

18.07.2021Ekonomi
Tam kazanacaklarını sanarken... Djokovicin rakiplerini delirten gizli silahıyla tanışın...

Tam kazanacaklarını sanarken... Djokovic'in rakiplerini delirten gizli silahıyla tanışın...

Dünyanın en büyük spor müsabakalarından birinde yarışıyorsunuz. Performansınızın zirvesindesiniz. Arka arkaya aldığınız puanlarla karşınızdaki güçlü rakibi alt etmek üzeresiniz. Derken... TUVALET MOLASI!!!

18.07.2021Tenis
LeBron James Fornite ICON serisi kostümü ortaya çıktı

LeBron James Fornite ICON serisi kostümü ortaya çıktı

The King 14 Temmuz’da Fortnite’a geliyor.

14.07.2021eSpor
İstanbul’a yakın uzun hafta sonu tatili adresleri... 4 saat uzaklıkta, cep yakmayan 8 öneri...

İstanbul’a yakın uzun hafta sonu tatili adresleri... 4 saat uzaklıkta, cep yakmayan 8 öneri...

Bu yaz tatil için pek fazla zamanınız yoksa ve ailecek birkaç gün kafa dinlemek istiyorsanız bu liste tam size göre… Uzmanlara 'İstanbul’un yoğun temposundan biraz olsun uzaklaşmak ve hem doğa hem de deniz tatili için nerelere gidilmeli?' diye sorduk. 7 şehirden, cep yakmayan ve İstanbul’a da 4-4,5 saat uzaklıktaki 8 yeri önerdiler.

10.07.2021Gündem
IMF Başkanından iki yönlü toparlanmaya karşı acil eylem çağrısı

IMF Başkanı'ndan iki yönlü toparlanmaya karşı acil eylem çağrısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel toparlanma ilerlerken gelen verilerin ülkelerin ekonomik servetlerinde derinleşen bir ayrışmayı gösterdiğini belirterek, kötüleşen iki yönlü toparlanmaya karşı acil eylem çağrısında bulundu.

7.07.2021Ekonomi
Dünya genelinde bin şirket hedef alındı: Siber korsanlar 70 milyon $ istedi

Dünya genelinde bin şirket hedef alındı: Siber korsanlar 70 milyon $ istedi

ABD ve Avrupa’da siber saldırılar düzenleyen ‘REvil’ isimli siber korsan şebekesi, verilere yeniden erişim için 70 milyon dolarlık bitcoin fidye talep etti. Binden fazla şirket etkilendi. İsveç’te bir market zinciri kepenk indirdi.

7.07.2021Dünya
Ece Temelkuran imzalı özel tasarım kartpostallar

Ece Temelkuran imzalı özel tasarım kartpostallar

Günümüz edebiyatının usta ismi Ece Temelkuran’ın ‘Biz Burada Devrim Yapıyoruz Sinyorita’, ‘Ne Anlatayım Ben Sana!’, ‘Ağrının Derinliği’, ‘Muz Sesleri’, ‘Düğümlere Üfleyen Kadınlar’, ’İyilik Güzellik’ gibi kitapları için ayrı ayrı özel çizimler ve kitaptan alıntılarla hazırlanan Temelkuran imzalı özel kartpostallar, online kitap sitesi tamadres.com tarafından ücretsiz olarak okura sunuluyor.

5.07.2021Kitap Sanat
Denize de girilebilen en güzel piknik alanları... 4 bölge, 10 şehir ve 15 piknik yeri...

Denize de girilebilen en güzel piknik alanları... 4 bölge, 10 şehir ve 15 piknik yeri...

Yaz dendi mi hemen akla deniz, kum ve güneş gelir. Yalnız bu üçlü dışında biz Türk insanının asla vazgeçemediği bir aktivite daha var: Piknik yapmak… Büyük şehirlerin keşmekeşinden sıkılanlar ve doğaya hasret kalanlar için hem ucuz hem de denize girilebilen piknik alanlarını uzmanlara sorduk. İşte 10 şehirden birbirinden güzel 15 piknik ve mesire alanı...

3.07.2021Gündem
Hem uygun, hem sakin...  5 bölge ve 14 şehirden harika 22 yayla tatili...

Hem uygun, hem sakin... 5 bölge ve 14 şehirden harika 22 yayla tatili...

Yaz tatili dendi mi akla hemen deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Ama hem pandemi hem de müsilaj insanları doğanın içinde tatile yönlendirmiş durumda… Biz de uzmanlara bu yıl kamp atılacak, bungalov ya da butik otellerde hatta Tiny House’larda da konaklama yapılabilecek yaylaları sorduk. 5 bölge ve 14 şehirden harika 22 yaylayı hurriyet.com.tr’ye anlattılar…

26.06.2021Gündem
NASA umudunu ilkel bir cihaza bağladı... 12 yıldır hiç açılmayan bilgisayar

NASA umudunu ilkel bir cihaza bağladı... 12 yıldır hiç açılmayan bilgisayar!

Yıllardır insanlığa verdiği hizmetlerden yorulmuş olacak ki Hubble Uzay Teleskobu, iki hafta kadar önce uykuya daldı ve ne yapsalar uyandıramıyorlar. NASA son olarak 2009'dan beri kullanılmamış bir bilgisayardan medet umuyor ama o da kesin değil gibi...

26.06.2021Dünya
Yetişkinler cihazlarını güncelleme konusunda aile üyeleriyle tartışıyor

Yetişkinler cihazlarını güncelleme konusunda aile üyeleriyle tartışıyor

Kaspersky tarafından gerçekleştirilen ve kullanıcıların cihazları güncelleme konusundaki tutumlarını araştıran küresel bir anket, güncelleme etkinliğinin bir aile meselesi haline geldiğini ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, ailesiyle yaşayan katılımcıların yarısından fazlası (%62), çocukların ve yaşlıların cihazlarını güncelleme konusunda yardıma ihtiyacı olduğunda hemfikir. Ayrıca güncellemeler evdeki ilişkileri etkileyebiliyor. Katılımcıların %35'i bu konuda aile üyeleriyle anlaşmazlık yaşadığını kabul ediyor.

25.06.2021Teknoloji
Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Türkiye sadece şehir merkezleriyle değil köyleriyle de zengin bir ülke. Üstelik bazıları ya denizin kenarında ya da denize sadece birkaç kilometre uzaklıkta… Peki bu yaz hem denize girilebilecek hem de doğa ile iç içe köyde yaşanabilecek adresler hangileri? Uzmanlar 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köyü hurriyet.com.tr’ye anlattı…

20.06.2021Gündem
Instagramdan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

Instagram'dan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi! 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

İtalya'daki cıvıl cıvıl memleketinden kalktı dünyanın öbür ucuna buzlarla kaplı bir köye taşındı. Bu hikayeyi okuduktan sonra ona özenir misiniz yoksa akıl fikir mi dilersiniz, size bırakıyoruz...

20.06.2021Dünya
Koklamak için değil, yemek için

Koklamak için değil, yemek için

Evinizde en çok hangi reçeller pişer? Çilek, vişne veya kayısı... Mis kokulu çiçeklerle yapılanları denediniz mi hiç? Klasik tatlardan farklı bir şey arıyorsanız ve gül reçeli dışında yeni çiçek lezzetleriyle tanışmak isterseniz tariflerimize buyurun...

Kadın nefretine karşı yükselen genç bir isyan

Kadın nefretine karşı yükselen genç bir isyan

Başta sadece 400 kopya basılan Pauline Harmange imzalı ‘Erkeklerden Nefret Ediyorum’, Fransa’daki ‘toplatılma’ tartışmasının ardından bir sansasyona dönüştü. 17 dile çevrilen kitap aslında genç kuşaktan bir feministin, ‘kadın nefretinin’ bu denli olağanlaşması karşısında yükselttiği bir ses... Derdi, kadınların uğradığı zorbalığa dikkat çekmek olan, onlarca yıldır feministlerin görünür kıldığı adaletsizliğe karşı bir çeşit ‘feminist manifesto’.

18.06.2021Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Attila Atasoy: Eczacıydım, battım

Püsküllü deri yelekler, kovboy çizmeleri, dar bluejean, ip kravat, kalın zincirler... Meğer hepsi imaj içinmiş, en çok eşofman giymeyi severmiş. İkilemli sorularda bu hafta Attila Atasoy ile eczacılığından girdik, Unkapanı’nda plakçı arşınlayıp parklarda sabahladığı zamanlara uzandık. Dillere destan canlı yayınları için “Eskiden beri geç yatar, geç kalkarım. Kafam gece çalışır. Pınar Altuğ’un sabahın körü programında biraz uyuklamış olabilirim, hatırlamıyorum” diyor.

25.10.2021

İnsan ve makine arasında tuhaf yakınlaşmalar

Sanal Yakınlık Sistemi, insan-makine ilişkisine yeni bir boyut katarken işin etik yönünü sorgulatıyor... Sanal influencer Rozy’ninse hem global müşterileri hem de takipçi sayısı her geçen gün artıyor...

3.10.2021

Gençlik sosyal medyadan ‘tik’ kapıyor

İnternetten virüs bulaşmasına alışmıştık... Peki sosyal medyadan gençlerin birbirine tik bulaştırmasına ne demeli? Ya da ‘Zoom dismorfisine’, yani özellikle Z Kuşağı’nın düşük çözünürlüklü bilgisayar, telefon kameralarda kendini gördüğü hali bir süre sonra beğenmemeye başlamasına... Hepsinin nedeni yine dönüp dolaşıp stres ve belirsizliğe dayanıyor. Bu nedenle teknolojiyi yasaklamak da aslında bir çözüm değil.

12.09.2021

Algoritma mı insan mı?

Dünyayı algoritmalar yönetiyor desek yeri. Tüm dünyayı değilse de en azından sosyal medya dünyasını... Öyle ki artık hangi müziği dinleyeceğimize de hangi videoyu izleyeceğimize de onlar karar veriyor. Neleri sevdiğimizi ‘öğrenmek’ için de tercihlerimizi yakınen takip ediyorlar. Peki, bir algoritmanın bizi anlaması, duygularımıza hitap edecek seçimler yapması gerçekten mümkün mü?

29.08.2021

Deplasmanda doğan fotoğraf aşkı

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri, tecrübelerini kitaba döken bir gezginle tanıştırmak istiyorum.Seymen Bozaslan, “Ölmeden Önce Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler” adlı yeni kitabında, her köşesi cennet Türkiye’nin 81 ilinin güzelliklerini fotoğraflarla sunuyor ve tecrübelerini de paylaşarak seyahat tutkunlarına rehber oluyor.

24.08.2021

Dijital dünyanın pandemisi

İnsanlığın virüslerle sınavı bitecek gibi değil! Yarattığımız dijital dünyanın da kendi virüsleri olacaktı elbet. İnsanlık, biyolojik salgının etkilerini yeni yeni atlatırken şimdide ‘Robin Hood maskeli’ korsanların başlattığı pandemiyle karşı karşıya: Fidye yazılımları!

11.07.2021