EKSTRA
MENÜ

Brezilya Fönü

Brezilya Fönü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Brezilya Fönü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 688 Brezilya Fönü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Brezilya Fönü Haberleri

Brezilya Fönünün Saçlara Zararı Var mı

Brezilya Fönünün Saçlara Zararı Var mı?

Kabarık ve dağınık saçlara sahip kadınların tercih ettiği bir yöntem olan Brezilya fönünü daha yakından tanıyalım mı?

26.08.2020Saç
Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre saç modası uzun zamandır hayatımızda. Mahmure kadınları olarak pek sevdiğimiz ama bazen kuaförde yaptırmaya güvenemediğimiz ombre saçları evde yapıyoruz. Adım adım evde ombre saç nasıl yapılır öğrenelim.

26.12.2018Saç
Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır

Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü, özellikle dağınık saç yapısına sahip kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Brezilya fönü nedir? Nasıl yapılır?

12.12.2018Saç
2017’ye damga vuran saç modelleri

2017’ye damga vuran saç modelleri

Bu yıl tüm gözler üzerinizde olsun istiyorsanız bu saç modellerinden birini mutlaka deneyin. İşte 2017'de öne çıkan saç modelleri...

15.02.2017Stil
Brezilya Fönü Zararlı Mı

Brezilya Fönü Zararlı Mı?

Brezilya fönünün yararları ve zararlarını, hangi tip saçlara uygulandığını ve nasıl yapıldığını sizler için araştırdık!

3.12.2015Saç
Saçımızı Yıpratan İşlemler

Saçımızı Yıpratan İşlemler

Günlük hayatta fark etmediğimiz sağlıklı saçı yıpratan birçok işlem var. Kullanılan tarak ve şekillendiriciden saç toplama şekline kadar işte saçımızı yıpratan işlemler…

6.06.2015Saç
Brezilya fönü kansere yol açıyor

Brezilya fönü kansere yol açıyor

ABD’deki California Üniversitesi’nden bilim insanları uzun süre düz saçlara sahip olmak için tüm dünyada kadınların uyguladığı bir yöntem olan Brezilya fönünün kansere yol açabileceğini açıkladı.

29.07.2013Gündem
Brezilya fönü tehlike saçıyor

Brezilya fönü tehlike saçıyor

Uzun süre düz saçlara sahip olmak isteyenlere duyurulur!

29.07.2013Sağlık
6 soruda mükemmel saç

6 soruda mükemmel saç

Aveda’nın saç kesim ve şekillendirme departmanı sanat yöneticisi Ricardo Dinis ve Avrupa Renklendirme Sorumlusu Jo McKay 6 adımda mükemmel ve yaz modasına uygun saçlara sahip olmanın sırlarını anlattı.

1.03.2013Kelebek
Saç sağlığını bozan yanlışlar

Saç sağlığını bozan yanlışlar

Sağlıklı saçlara kavuşmanın 5 sırrı...

24.03.2012Kişisel Bakım
ABDden uyarı: Brezilya fönü kanserojen içeriyor

ABD'den uyarı: Brezilya fönü kanserojen içeriyor

Tüm dünyada oldukça popülerleşerek kadınlar tarafından kullanılan "Brezilya Fönü"nün Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından zararlı olduğu resmi olarak açıklandı.

12.09.2011Gündem
Botox sırası saçlarda

Botox sırası saçlarda

Kıvırcık, yıpranmış ve röfleli saçlara uygulanan yeni yöntemle, saçlar, yıkandıktan, denize girip çıktıktan sonra dahi düz kalabiliyor.

10.09.2010Kelebek
Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

IMF Mali İzleme Raporu'na göre, salgın sürecinde Türkiye, G20'nin yükselen ekonomileri arasında GSYH’sine oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke oldu. Türkiye’nin likit destek oranı GSYH’sinin yüzde 9,4’ü oranında olurken, aynı kategorideki ülkeler arasında Türkiye’ye en fazla yaklaşan ülke yüzde 6,2 ile Brezilya oldu.

1.05.2021Ekonomi
İşte Sputnik V anlaşmasının detayları DHA’ya anlattı...

İşte Sputnik V anlaşmasının detayları! DHA’ya anlattı...

Sputnik V aşısının Türkiye’deki üretimi için düğmeye basıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın “50 milyon doz aşı için anlaşma yaptık” diyerek, müjdesini verdiği Rus Gamelya Enstitüsü tarafından geliştirilen aşının önce bizzat bakanlık tarafından alımı yapılacak. Daha sonra da teknoloji transferi gerçekleştirilerek,Türkiye’de üretimine başlanacak. Aşıyı, Türkiye’ de üretebilmek için Sağlık Bakanlığı ile yaklaşık 10 aydır Rusya Yatırım Fonu (RDIF) yetkilileriyle yoğun bir bürokrasi trafiği yürüten Viscoran A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, süreci ilk kez DHA'ya anlattı.

29.04.2021Gündem
Son dakika... Kovid-19 aşısı Sputnik V’nin Türkiye’de üretimi için anlaşma sağlandı

Son dakika... Kovid-19 aşısı Sputnik V’nin Türkiye’de üretimi için anlaşma sağlandı

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve Viscoran İlaç, Sputnik V aşısının Türkiye'de üretilmesi için anlaştı. RDIF Üst Yöneticisi Kirill Dmitriev, "Viscoran İlaç ile yapılan anlaşma, üretim kapasitemizi artırmayı ve Sputnik V tedarikini küresel olarak kolaylaştırmayı sağlıyor" dedi.

26.04.2021Dünya
Aran: Yüzde 6lık büyüme öngörüsü, 2021de umutlu olmamızı sağlayan bir husus

Aran: Yüzde 6'lık büyüme öngörüsü, 2021'de umutlu olmamızı sağlayan bir husus

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.

25.04.2021Ekonomi
Hiç bu kadar çok sahtekarlık görmemiştik Aşı yerine hyalüronik asit, 1000 dolara bir doz saf su

'Hiç bu kadar çok sahtekarlık görmemiştik!' Aşı yerine hyalüronik asit, 1000 dolara bir doz saf su

Dünyada dolandırıcıların yeni hedefi sağlık umudunu Covid-19 aşılarına bağlayanlar... Pfizer'in Meksika ve Polonya'da ele geçirilen sahte aşılarla ilgili açıklamaları "Bu kadar da vicdansızlık olmaz" dedirtirken yıllardır bu işlerle uğraşan uzmanlar, "Hiç böylesini görmedik" yorumunu yapıyor.

22.04.2021Dünya
Sputnik Vnin Türkiyedeki üretiminde önemli gelişme İmzalar atıldı

Sputnik V'nin Türkiye'deki üretiminde önemli gelişme! İmzalar atıldı

VisCoran İlaç Sanayii AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, "Teknoloji transferi ve Sağlık Bakanlığındaki prosedürler bittikten sonra aşıya kullanım izni alınacak. Ardından Türkiye'de pilot üretim yapılacak ve seri üretime geçilecek." dedi.

25.01.2021Ekonomi
Rus aşısıyla ilgili önemli açıklama: Milyonlarca doz üretilebiliriz

Rus aşısıyla ilgili önemli açıklama: Milyonlarca doz üretilebiliriz

RUS Gamelya Araştırma Enstitüsü ile Rusya Savunma Bakanlığı tarafından geliştirilen ve Ağustos ayında ülkede onaylanarak dünyanın ilk koronavirüs aşısı olarak Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından dünyaya duyurulan Sputnik V aşısının Türkiye'deki üretimi için imzalar atıldı. Sputnik Vin Türkiye'de uluslararası standartlardaki tesislerde üretilmesi için Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) yetkilileriyle anlaşma imzalayan VisCoran İlaç Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, süreçle ilgili detayları ilk kez Demirören Haber Ajansına (DHA) anlattı.

24.01.2021Ekonomi
Çin aşısına bir ülke daha onay verdi

Çin aşısına bir ülke daha onay verdi!

Corona virüsü (koronavirüs) salgınından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan Brezilya, Çin'de üretilen CoronaVac ile Oxford/Astra-Zenaca aşılarına acil kullanım onayı verdi.

17.01.2021Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Covid-19 aşısı için bir yıldan kısa sürede ilk sonuçlar alındı

Covid-19 aşısı için bir yıldan kısa sürede ilk sonuçlar alındı

Dünyada yeni tip koronavirüse karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmaları, bir yıldan kısa sürede ilk sonuçlarını verdi.

7.12.2020Teknoloji
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

Körfez ülkesi Katar, ülkenin petrol ve doğalgaz gelirlerini yönetmek amacıyla kurduğu Katar Yatırım Otoritesi aracılığıyla yurt dışında 400 milyar doları aşkın yatırım gerçekleştirdi.

27.11.2020Ekonomi
Brezilyalı efsane futbolcu Pele 80 yaşında

Brezilyalı efsane futbolcu Pele 80 yaşında!

Brezilyalı efsane futbolcu Pele, 80. yaşını kutluyor.

23.10.2020Futbol
Merkez’den likidite adımı

Merkez’den likidite adımı

Merkez Bankası, sıkılaştırma adımlarına devam ediyor. Yapılan son düzenlemeyle Merkez Bankası, 12 Ağustos itibarıyla piyasa yapıcıların likidite imkân limitlerinin sıfırlandığını açıkladı. Banka daha önce 7 Ağustos tarihinde APİ likidite imkânını yarıya indirmişti. Banka bu adımı ile ucuz maliyetle sağlanan likiditeyi kısarak TL’yi sıkıştırmak, ortalama maliyeti yükseltmek istiyor.

12.08.2020Ekonomi
Kıyameti yaşadılar Akılalmaz 4 hikâye

Kıyameti yaşadılar! Akılalmaz 4 hikâye

Beyrut Limanı’ndaki korkunç patlamada can kaybı 135’e, yaralı sayısı 5 bine çıktı. Yapılan ilk incelemeler, 2750 ton amonyum nitratın yıllardır orada bulunduğunu ve ciddi bir ihmalin olduğunu ortaya koydu. Patlama, uzun süre iç savaşla mücadele eden Lübnan’ın başına gelen ‘en kötü felaket’ olarak nitelendirildi. Beyrutluların hayatında bir dönüm noktası olarak hafızalara kazınacak, 300 bin kişiyi evsiz bırakan olay, kimini düğün gününde yakaladı, kimini de doğumhanede...

7.08.2020Dünya
HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP, şirketin çeşitliliği ve katılım oranını artırmak, karbon ayak izini azaltmak ve toplumları güçlendirmek için yaptığı çalışmaları özetleyen 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı.

7.07.2020Teknoloji
Küresel büyüme tahmini geriledi

Küresel büyüme tahmini geriledi

Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu güncelleyen IMF, daha önce yüzde 3 küçülmesi beklenen küresel ekonominin bu yıl yüzde 4,9 daralacağını öngördü. Raporda, gelecek yıla ilişkin küresel ekonomik büyüme tahmini ise yüzde 5,8'den yüzde 5,4'e düşürüldü.

25.06.2020Ekonomi
League of Legends Sezon Ortası Yayın Maratonu duyuruldu

League of Legends Sezon Ortası Yayın Maratonu duyuruldu

Riot Games, Covid-19 yardımlaşma çalışmaları kapsamında hayata geçireceği uluslararası bir etkinlik olan League of Legends Sezon Ortası Yayın Maratonu’nu duyurdu.

21.05.2020Teknoloji
Sabancı CEO’su Cenk Alper: Türkiye hızlı toparlanacak

Sabancı CEO’su Cenk Alper: Türkiye hızlı toparlanacak

Koronavirüs sonrasında Türkiye’nin çabuk toparlanacağını söyleyen Sabancı CEO’su Cenk Alper, “Biz Avrupa’ya göre krizden daha hızlı çıkacağız. Virüsün Türkiye için önemli fırsat pencereleri açacağına inanıyorum. Türkiye yeni dünya düzeninde pozitif ayrışan bir ülke olabilir” dedi. 62 bin çalışanı olan Sabancı Topluluğu’nun hiçbir çalışanı ile yollarını ayırmayacağını söyleyen Alper, “Bu dönemde tüm sektörlerde üretimi sürdürmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

20.04.2020Ekonomi
İşte corona virüste son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeler

İşte corona virüste son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeler

Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 2 milyonu geçerken, iyileşenlerin sayısı 508 bine, can kayıpları ise 132 bine ulaştı.

15.04.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan G20de önemli koronavirüs çağrısı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20'de önemli koronavirüs çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı. Video konferans yöntemiyle yapılan koronavirüs G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi sona erdi. Zirve 2 saat 20 dakika sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya liderlerine koronavirüs ile bilgi birikimlerin paylaşılması çağrısı yaparak, "Salgının kontrolü ile hastalığın teşhisi ve tedavisi konusundaki birikimlerin de paylaşılması gerekiyor. Koronavirüs salgını G20'nin iş birliği ve uzlaşı ruhunun önemini bir kez daha ortaya koymuştur" dedi.

26.03.2020Gündem
Merkez bankaları para basıyor

Merkez bankaları para basıyor!

Koronavirüs salgını kaynaklı endişelerle merkez bankaları küresel ekonomik kriz sonrası uygulanan düşük faiz ve parasal genişlemeye geri döndü.

25.03.2020Ekonomi
Fedden 9 merkez bankasıyla yeni swap hamlesi

Fed'den 9 merkez bankasıyla yeni swap hamlesi

ABD Merkez Bankası (Fed), küresel ölçekte dolar likiditesi sağlanmasını güvence altına almak için dünyanın büyük merkez bankalarının ardından 9 merkez bankasıyla daha yeni swap hatları oluşturma kararı aldı.

19.03.2020Ekonomi
Yabancı yatırımcının gözü Türk girişimlerinde

Yabancı yatırımcının gözü Türk girişimlerinde

Londra merkezli Numis Securities Üst Yöneticisi Alex Ham “Getir'in yatırımcısının ortağı olduğu şirket (Sequoia) zaten Asya’da oldukça büyük. Türkiye’nin son derece etkileyici bir startup görünümü var” dedi.

17.01.2020Ekonomi
Türklerin kara kıtaya ihracatında sanayi ürünleri ilk sırada

Türklerin "kara kıtaya" ihracatında sanayi ürünleri ilk sırada

Yılın 9 ayında Afrika'ya 11,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye, kıtaya en çok sanayi ürünleri sattı.

19.11.2019Ekonomi
Arjantin gelişmekte olan ülkeleri olumsuz etkiliyor

Arjantin gelişmekte olan ülkeleri olumsuz etkiliyor

Bugüne kadar 40 kez IMF'nin kapısını çalan ve mali kaynaklarını ölçüsüz harcaması ile tanınan Arjantin'de, hükümetin döviz kontrolü getirmesi derinleşen ekonomik krizi gün yüzüne çıkardı.

3.09.2019Ekonomi
Amazon ormanlarındaki yangınlar Güney Amerikayı nasıl karanlığa gömdü

Amazon ormanlarındaki yangınlar Güney Amerika'yı nasıl karanlığa gömdü?

19 Ağustos 2019'da Güney Amerika'nın en büyük kenti Sao Paulo'da güneşin 17:51'de batması bekleniyordu. Ama hava iki saat önce karardı.

21.08.2019Dünya
Bolsonaro, Amazona fonları kesen Almanya ve Norveçe çıkıştı

Bolsonaro, Amazon'a fonları kesen Almanya ve Norveç'e çıkıştı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, politikalarını eleştirerek ormancılık projelerine bağışlarını kesen Almanya ve Norveç'e sert çıktı.

16.08.2019Dünya
Dünya borsalarının büyüklüğü küresel gelire yaklaştı

Dünya borsalarının büyüklüğü küresel gelire yaklaştı

Geçen yılın sonundan bu yana değerine değer katan dünya borsaları haziran itibarıyla 82,3 trilyon dolara ulaşarak, 2019 sonunda yakalanması beklenen 87,3 trilyon dolarlık küresel milli gelir düzeyine yaklaştı.

6.08.2019Ekonomi
G20 zirvesi ne zaman G20 zirvesi konuları neler

G20 zirvesi ne zaman? G20 zirvesi konuları neler?

Dünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20 zirvesi için geri sayım sürüyor. G20 zirvesinde dünya liderleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘önce Amerika’ politikasından kaynaklanan eylemlerine karşı ‘ticareti daha da serbestleştirme’ görüşünü masaya getirecek. Peki, G20 ne zaman gerçekleşecek? G20 zirvesi konuları neler?

19.06.2019Ekonomi
‘Kıdem’de en az 5 yıl şartı

‘Kıdem’de en az 5 yıl şartı

Kıdem tazminatı için fon kurulması tartışmalarına Türkiye kamuoyu yabancı değil. Daha önce de gündeme getirilen modellere göre kıdem tazminatı fonuna her ay işveren belli bir oranda prim ödemesi yapacak. Şu an geçerli olan 30 günlük hakkın korunabilmesi içinse, işverenin aylık yüzde 8.3’lük bir prim ödemesi yapması gerecek. Sistemde asgari 5 veya 10 yıl gibi bir süre kalmak gerekecek.

12.04.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Havada tık yok

Gri havadan şikayet eden cıvıltılar, her geçen gün siyaha dönüyor. Kentin yeni modası ise “Ankara fönü.” TV’de misket oynayan köpek Max de Başkent’in Twitter gündemini şenlendirdi.

14.03.2012

Şimdi de 80’ler!

Bir hafta içinde Okan Bayülgen ile 90’lara, oradan Birol Güven’in “Seksenler” dizisinin başlamasıyla hoop 80’lere savrulduk.

26.01.2012

Dersimiz: “Saç bilgisi”

Bugün sevgili erkek Habitus okurlarından müsaade istiyor, kadın okurlarla saç muhabbeti yapmak istiyorum.

4.01.2012

Piyasalara 'Powell' morali

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole toplantısında piyasalarla başarılı bir iletişim kurdu ve güven verdi. Açıklamaların ardından ABD borsaları başta olmak üzere dış borsalarda çıkış sürdü. ABD dolarında zayıflama, altının ons fiyatında ise yükseliş vardı. Bu durum iç piyasaları da olumlu etkiledi. Borsa İstanbul yükseliş devam etti, TL ise değer kazandı.

29.08.2021

Yağmur, nisan ve çocuklar

“Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!” (Atatürk)

23.04.2020

29'u 30'a bağlayacan gece en ünlü patron Türkiye üzerinden nasıl kaçtı

Uluslararası otomotiv dünyası, yeni yıla hazırlanırken 29 Aralık’ı 30’a bağlayan gece herkesi hayretler içinde bırakan bir olay gerçekleşti. İki yıla yakın zamandan beri Japonya’da yargılanan Renault-Nissan şirketinin eski CEO’su ve dünya otomotiv pazarının efsane ismi Carlos Ghosn o gece Japonya’dan kaçarak, Lübnan’a gelmişti.

1.01.2020

G-20 Osaka zirvesi ve S-400/F-35 sorunu

Haziran ayının son haftasında uluslararası ilişkiler bakımından önemli bir toplantı yapılacak. 14üncü G-20 Zirvesi 28-29 Haziran tarihlerinde Japonya’nın Osaka şehrinde toplanacak.

13.06.2019