EKSTRA
MENÜ

Boğaziçi Caz Korosu

Boğaziçi Caz Korosu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Boğaziçi Caz Korosu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 134 Boğaziçi Caz Korosu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Boğaziçi Caz Korosu Haberleri

Aşkın Tarifi dizisinin Nazı Serra Arıtürk kimdir

Aşkın Tarifi dizisinin Naz'ı Serra Arıtürk kimdir?

Serra Arıtürk Aşkın Tarifi dizisindeki Naz karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Kanal D’de başlayan “Aşkın Tarifi” dizisinde Kadir Doğulu’yla başrolü paylaşan Serra Arıtürk, sahne yolculuğuna müzikle başlamıştı. Peki, Aşkın Tarifi dizisinin Naz'ı Serra Arıtürk kimdir?

13.07.2021Televizyon
Serra Arıtürk kimdir kaç yaşında Serra Arıtürk oynadığı diziler ve filmler

Serra Arıtürk kimdir kaç yaşında? Serra Arıtürk oynadığı diziler ve filmler

Serra Arıtürk biyografisi ile gündemde yer almaya devam ediyor. Aşkın Tarifi isimli dizide Kadir Doğulu'nun partneri olarak boy gösterecek olan Serra Arıtürk, Naz karakterine hayat verecek. Peki, Serra Arıtürk kimdir kaç yaşında? İşte, Serra Arıtürk'ün oynadığı diziler ve filmler hakkında detaylı bilgiler

23.04.2021Hayat
Havalimanındaki Çanakkale türküsü unutulmadı

Havalimanındaki Çanakkale türküsü unutulmadı

2018 yılındaki 18 Mart’ta, MAGMA Filarmoni Korosu’nun Sabiha Gökçen Havalimanı’nda seslendirdiği ‘Çanakkale türküsü’ yeniden gündeme geldi. Koro şefi Masis Aram Gözbek, izleyenlerin tüylerini diken diken eden videonun hikâyesini anlattı.

19.03.2021Gündem
Selami Şahin: Gülhane Parkı’nda yattım, çöpten ekmek yedim; benim hayatım bir roman

Selami Şahin: Gülhane Parkı’nda yattım, çöpten ekmek yedim; benim hayatım bir roman

Onun başarısının ardından zorlu bir mücadele var. Hayat hikâyesi Antakya’da Suriye sınırındaki bir köyde fakir bir ailenin çocuğu olarak başladı. Bin bir macerayla İstanbul’a geldi. Hem hayatta kalmaya hem de keşfedilmeye çabaladı. Emekleri boşa gitmedi, Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerinden biri olarak adını müzik tarihimize yazdırdı. ‘Özledim’, ‘Seninle Başım Dertte’, ‘Gitme Sana Muhtacım’, ‘Ben Sevdalı Sen Belalı’ gibi sayısız hite imza attı. ‘50. Sanat Yılı Konseri’ albümü ve video kaydını yayımlayan Selami Şahin’le konuştuk.

31.01.2021Hürriyet Pazar
Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Atınç Çakmak’la düet yaptığı “Söyle Sevgilim” şarkısıyla müzik dünyasına  giriş yapan Esra Kurt, ilk single’ını tamamladı. “Müptela” adlı çalışma, dijital platformlarda yayınlandı.

28.10.2020Keyif
Boğaziçi Caz Korosu Avrupa turnesinde

Boğaziçi Caz Korosu Avrupa turnesinde

Genel Sanat Yönetmeni ve Kurucu Şefi Masis Aram Gözbek yönetiminde 15 Mart'ta başlayan turne kapsamında Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya ve Slovenya’daki 8 şehirde 10 konser gerçekleştirildi. Boğaziçi Caz Korosu, bugüne kadar çıktığı en büyük Avrupa turnesini tamamladı.

28.03.2019Kitap Sanat
Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu ile açıldı

Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu ile açıldı

Bu yıl ikincisi düzenlenen Irmak Konserleri, Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu konseri ile açılışını gerçekleştirdi.

30.11.2018Kitap Sanat
Boğaziçi Caz Korosu, yeni üyelerini arıyor

Boğaziçi Caz Korosu, yeni üyelerini arıyor

Boğaziçi Caz Korosu, yeni üyelerini bekliyor

8.08.2018Keyif
Boğaziçi Caz Korosu, yeni üyelerini arıyor

Boğaziçi Caz Korosu, yeni üyelerini arıyor

Boğaziçi Caz Korosu 2018-2019 sezonu seçme başvuruları başladı.

8.08.2018Keyif
Yeni yıl enerjisi verecek konserler

Yeni yıl enerjisi verecek konserler

Ağır ve ciddi senfonilerden, konçertolardan ziyade şancılar veya çalgıcıların bir araya geldikleri serbest programlı galalar, dans müziklerinden oluşan enerjisi yüksek konserler... İş Sanat’tan Zorlu’ya, BİFO’dan İDSO’ya İstanbul’daki yeni yıl konserlerini derledik.

21.12.2017Kitap Sanat
İrem Derici ile Didem Şahin arasındaki buzlar eridi

İrem Derici ile Didem Şahin arasındaki buzlar eridi

Selami Şahin’in Zorlu PSM’de verdiği 50. sanat yılı konseri, sanatçının eşi Didem Şahin ile müstakbel gelini İrem Derici arasındaki buzları eritti.

6.01.2017Magazin
3. Geleneksel Mutluluğun Adresi Çocuk Şenliği

3. Geleneksel Mutluluğun Adresi Çocuk Şenliği

Çocuklarımızla Çocuk olmaya Var mısınız?

28.09.2016Etkinlikler
Kız öğrencilerin eğitimi için modellik yaptılar

Kız öğrencilerin eğitimi için modellik yaptılar!

170'inci senesini kutlayan Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ile Fransız moda markası Cacharel, başarılı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. İki Fransız ekolünün düzenlediği balonun tüm geliri kız çocuklarının okutulmasına bağışlanacak.

2.05.2016Keyif
Boğaziçi Caz Korosu ve Oy ve Ötesi bu kez de #YARINLARBİZİM dedi

Boğaziçi Caz Korosu ve Oy ve Ötesi bu kez de #YARINLARBİZİM dedi

Boğaziçi Caz Korosu ve Oy ve Ötesi'nin 7 Haziran seçimlerinde çok ses getiren işbirliği 1 Kasım seçimleri için de sürüyor.

31.10.2015Gündem
Boğaziçi Caz Korosundan Yarınlar Bizim Şarkısı

Boğaziçi Caz Korosu'ndan 'Yarınlar Bizim' Şarkısı

Boğaziçi Caz Korosu, Cumhuriyetimizin 92. yılı şerefine Oy ve Ötesi ile ortakbir çalışma yürüttü ve Ali Rıza Binboğa'nın 'Yarınlar Bizim' parçasınıseslendirdi.

30.10.2015Haber
İEFde eğlence de var sanat da

İEF'de eğlence de var sanat da

84'üncü İzmir Enternasyonal Fuarı konserler, sanat ve sahne gösterileriyle bu yıl 29 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini çoşturacak.

24.08.2015Ege
Boğaziçi Caz Korosu’ndan keyifli konser

Boğaziçi Caz Korosu’ndan keyifli konser

ÇANAKKALE’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen ’2015 Çanakkale Korolar Festivali Sokak Konserleri’nin son ayağında Boğaziçi Caz Korosu konser verdi. Yerli ve yabancı ezgileri seslendiren koro, ayakta alkışlandı.

13.07.2015Ege
Oy ve Ötesi’nin seçim şarkısını Boğaziçi Caz Korosu seslendirdi: Sandıklar çok güzel gelsene

Oy ve Ötesi’nin seçim şarkısını Boğaziçi Caz Korosu seslendirdi: Sandıklar çok güzel gelsene

Sandık güvenliği ve seçim süreçlerine dair bilincin artması için çalışmalar yürüten Oy ve Ötesi platformunun “Oyunu Seven Saysın” adlı tanıtım şarkısını Boğaziçi Caz Korosu seslendirdi.

2.06.2015Gündem
Sandıklar çok güzel gelsene

"Sandıklar çok güzel gelsene"

Sandık güvenliği ve seçim süreçlerine dair bilincin artması için çalışmalar yürüten Oy ve Ötesi platformunun “Oyunu Seven Saysın” adlı tanıtım şarkısını Boğaziçi Caz Korosu seslendirdi.Boğaziçi Caz Korosu’nun performansı, “Sandıklar Çok Güzel Gelsene” başlığıyla yayınlandı.

2.06.2015Haber
Boğaziçi Caz Korosundan sürpriz

Boğaziçi Caz Korosu'ndan sürpriz

Ankara'da Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından bu yıl 23-31 Mayıs tarihleri arasında 20'ncisi düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği sona erdi. Şenliğe İstanbul'dan katılan Boğaziçi Caz Korosu, Gezi olaylarının yıldönümü nedeniyle 'Kızılcıklar oldu mu?' türsüsünü sözlerini 'Çapulcular oldu mu?' diye değiştirerek söyledi.DHA

1.06.2015Haber
Boğaziçi Caz Korosu: Sandıklar çok güzel gelsene

Boğaziçi Caz Korosu: Sandıklar çok güzel gelsene!

Boğaziçi Caz Korosu, Oy ve Ötesi platformunun “Oyunu Seven Saysın” şarkısını seslendirdi.

1.06.2015Kelebek
NTV yayınında sürpriz

NTV yayınında sürpriz

19 Mayıs kutlamaları sebebiyle NTV canlı yayınında 'Entarisi ala benziyor' türküsünü seslendiren Boğaziçi Caz Korosu'nun son saniye sürprizi sosyal medyada geniş yer buldu.

19.05.2015Haber
Boğaziçi Caz Korosu Macaristanda Türkiyeyi temsil etmek için destek bekliyor

Boğaziçi Caz Korosu Macaristan'da Türkiye'yi temsil etmek için destek bekliyor

Boğaziçi Caz Korosu, her üç yılda bir düzenlenen ve bu yıl Macaristan’ın Pécs kentinde 100’den fazla koro, 3000’i aşkın katılımcı ile gerçekleşecek olan Avrupa'nın en büyük koro festivali Europa Cantat 2015'te Türkiye'yi gururla temsil etmeye hazırlanıyor.

5.05.2015Keyif
Şüpheci editörlük

Şüpheci editörlük

PULITZER ödüllü ABD’li gazeteci Tom French, yazılarını kontrol için bir yöntem geliştirmiş. Teslim etmeden önce yazdıklarının bir çıktısını alıyor, renkli bir kalemle satır satır okuyup, her iddia ve bilginin yanına işaret koyarak doğruluğunu iki kez kontrol ettiğinden emin oluyormuş.

18.01.2015Okur Temsilcisi
Ünlü isimler Barış Mançonun Arkadaşım İnsan şarkısında buluştu

Ünlü isimler Barış Manço'nun 'Arkadaşım İnsan' şarkısında buluştu

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, hayvanları sevmek ve onları korumak için 'Arkadaşım İnsan' klibi hazırlandı. Barış Manço'nun dillerden düşmeyen 'Arkadaşım Eşşek' parçası için Fuat Saka'dan Leman Sam'a bir çok ünlü isim bir araya geldi.

5.01.2015Keyif
Serzeniş - Arkadaşım İnsan

Serzeniş - Arkadaşım İnsan

Daha İyi Bir Dünya İçin Serzeniş grubununhayvan hakları ve doğa için gerçekleştirdiği 2. projesi. Serzeniş grubu, Leman Sam, Fuat Saka, MehmetErdem, Boğaziçi Caz Korosu ve Feyyaz Yiğit gibi isimlerin de yer aldığı, BarışManço'nun Arkadaşım Eşek şarkısından uyarlanan Arkadaşım İnsan şarkısı ilehayvan hakları ve doğa konusunda farkındalık yaratmayı amaçladı.

2.01.2015Haber
Boğaziçi Caz Korosundan muhteşem performans

Boğaziçi Caz Korosu'ndan muhteşem performans

Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu'nun yeni yıl için hazırladığı video sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. İşte 2015'e sayılı günler kala hazırlanan o muhteşem görüntüler.

25.12.2014Diğer Videolar
50. yıl kutlaması

50. yıl kutlaması

Ali Kocatepe, 50’inci sanat yılını önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde kutladı. Sanatçıya bu özel gecesinde birçok usta müzik adamı ve yorumcu eşlik etti.

21.08.2014Magazin
Hürriyet yazarları Ali Kocatepe için sahneye çıkıyor

Hürriyet yazarları Ali Kocatepe için sahneye çıkıyor

Sanatçı Ali Kocatepe, 50’inci sanat yılını 20 Ağustos bu akşam dostlarıyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda kutlayacak. Kocatepe’ye bu özel gecede Ertuğrul Özkök ve bir zamanlar ev arkadaşı olan Mehmet Y. Yılmaz’ın yanı sıra birçok sanatçı ve gazeteci eşlik edecek.

20.08.2014Keyif
Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında

Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç: "Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum."

7.05.2014Gündem
Böyle evlenme teklifi görülmedi

Böyle evlenme teklifi görülmedi!

Boğaziçi Caz Korosu üyesi olan bir adam, koro eşliğinde ilginç bir evlenme teklifine imza attı. Koronun söylediği Stand By Me parçasıyla edilen evlenme teklifi karşısında kim olsa etkilenir!

24.03.2014İyi Yaşam
Boğaziçi Caz Korosu Eşliğinde Evlenme Teklifi

Boğaziçi Caz Korosu Eşliğinde Evlenme Teklifi

Boğaziçi Caz Korosu üyesi olunca evlenme teklifini sürprizli hale getirmek daha kolay oluyor. Koronun söylediği Stand By Me eşliğinde edilen sürpriz evlenme teklifi kız tarafını bayağı etkilemiş olmalı.

7.03.2014Life Style

Yazar Sonuçları

Bu nasıl kapanma ki...

Büyük kapanmanın ilk gününde İstanbul’un dört bir yanından gelen fotoğraflara bakıyorum:

1.05.2021

Doğumunun 150. yıldönümünde Gomidas konseri

Besteci ve müzikolog Gomidas anısına doğumunun 150. yıldönümünde İstanbul’da özel bir konser yapılacak. Anadolu Kültür, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ve Kalan Müzik işbirliğiyle düzenlenen konser 7 Ekim 2019 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

6.10.2019

Çok seslilik bizde ortak değer

Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Korolarının Kurucusu, Genel Sanat Yönetmeni ve Şefi Masis Aram Gözbek, 2’si dünya şampiyonluğu olmak üzere kazandırdığı 50’ye yakın ödülle, Türkiye’de koro müziği kültürünün yaygınlaşmasında haklı bir öncülük yapıyor.

28.12.2018

RTÜK 120 kanalı kapattı

‘ORTABOY’ bir TV’nin sahibi dedi ki: “RTÜK bu sefer doğrusunu yaptı.”

18.09.2015

Son günlerdeki güzel şeyler

BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU NTV’nin 19 Mayıs canlı yayınına çıktılar ve “Entarisi Ala Benziyor”un finalinde “Çapulcu musun vay” diyerek sürpriz

21.05.2015